Venray in regio aantrekkelijk voor gerichte aankopen Topkwaliteit en voordeel per Z!" POLO SHIRTiS^O95! Experience Park van de baan Voedselbank Venray zelfstandig Nieuwe directeur Otto Regionalisering brandweer Publieksprijs voor 2-Late Daling dodelijke verkeersongelukken Uitwisseling met Poolse jeugd PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 6 Onderzoek naar winkelgedrag door Kamer van Koophandel Bezoekers uit de regio komen naar Venray om gerich te aankopen te doen. Dat blijkt uit een onderzoek van de Kamer van Koophandel naar het bovenregionaal winkelge drag in Limburg. Zo'n 44% van de mensen uit de regio komt naar Venray voor een gerichte aankoop. Bij een bezoek aan het centrum van Venray wordt bewoners uit de regio gemid deld 99 euro besteed. Ook dat laatste is hoog te noe men. Zo wordt in Geleen slechts 70 euro per bezoek besteed. In Venlo is dat 83 euro. Daar staat tegenover dat in grotere steden gemiddeld 112 euro wordt uit gegeven door de bezoeker uit de regio. In het onderzoek bestaat de regio Venray uit Venray, Meerlo- Wanssum, Bergen, Gennep en Mook en Middelaar. In totaal wer den 7500 bewoners uit Limburg, Belgisch Limburg en Nordrhein- Westfalen geïnterviewd, onder wie 190Venraynaren. Op de ranglijst van wel eens bezochte winkelcentra staat Ven ray 16e met 6%. Maastricht soort met 28% het beste. Op de lijst komen ook centra zoals Aken en Oberhausen voor. Als men speci fiek naar de Nederlandse winkel centra vraagt, staat Venray op een 6e plaats. Vanuit de regio Nijmegen/Oss/ Uden met o.a. Boxmeer wordt ongeveer 19,7 miljoen euro besteed in de regio Venray. Daar staat tegenover dat vanuit de regio Venray 30,9 miljoen euro besteed wordt in de regio Nijmegen/Oss/ Uden. Opvallend is de besteding vanuit de regio Eindhoven met Deurne en Helmond. Vanuit die regio wordt 11,4 miljoen euro besteed in de regio Venray, terwijl vanuit die regio slechts 9,7 mil joen wordt uitgegeven in de regio Eindhoven. Vanuit de regio Venray De Maastrichtse The Holy Stoned is in Popsport, een muziek- wedstrijd voor Limburgse en Brabantse schoolbands, als beste uit de bus gekomen. De Venray- se rockpopband 2-Late wist de publieksprijs binnen te slepen. De wordt 20 miljoen euro besteed in de regio Venlo met Venlo en Horst. Daar staat tegenover dat vanuit die regio weer 15,5 miljoen euro uitgegeven wordt in de regio Ven ray. Niet onbelangrijk is het beste dingspatroon vanuit Duitsland (Kreis Kleve). Vanuit die regio wordt 10,5 miljoen euro besteed in de regio Venray, terwijl die regio slechts 2,9 miljoen in Duitsland besteedt. In totaal kent de regio Venray een bestedingstekort van 14 mil joen euro. De regio weet in totaal 60 miljoen uit andere regio's aan te trekken, terwijl de regiobewo ners 74 miljoen in andere regio's besteden. Zoals gezegd komen mensen naar het centrum van Venray om gerichte aankopen te doen. Dat zegt 44% van de ondervraagden. Het gemiddelde in de andere middelgrote centra (Roermond, Weert, Sittard, Geleen en Venlo) ligt op 29%. Zo'n 35% komt naar finale, waaraan vijf Limburgse en twee Brabantse popgroepen deel namen, speelde zich af op het Til- burgse poppodium 013 waar zich ongeveer vijfhonderd fans hadden verzameld. The Holy Stoned was in een nekaan-nekrace verwik- het centrum om te winkelen. In andere centra is dat 39%. Cultuur (0%, gemiddeld 1%) en horeca (1%, gemiddeld 2%) zijn de minst belangrijke bezoekmotieven voor het centrum van Venray. Venray scoort ook goed als we het hebben over de bereikbaar heid met de auto (37%, gemiddeld 32%) en de kwaliteit van de win kels (36%, gemiddeld slechts 26%). Ook is bekeken wat de minst belangrijke reden is om het cen trum te bezoeken. Venray centrum scoort qua sfeer en gezelligheid een 7,1, het gemid delde bij de andere centra ligt op 7,4. De bereikbaarheid via het openbaar vervoer scoort slechts 5,3 (6,0 gemiddeld). De kwaliteit van de winkels wordt gewaar deerd met een 7,2, gelijk aan de andere centra wat weer vreemd is omdat de kwaliteit van de winkels juist een van de argumenten is om naar Venray te gaan. Venray scoort keld met de Roosendaalse forma tie Underlined. "Pas bij het laatste optreden heeft de jury definitief haar oordeel geveld", verklaart Popsport-coördinator Paul Moerel. De jury merkte op dat de rock uit de jaren zestig en zeventig die met bewegwijzering (7,2), aantal parkeerplaatsen (7,2) en de hoog te van de parkeertarieven (6,1) hoger dan het gemiddelde van de andere middelgrote centra.Al met al wordt het centrum van Venray beoordeeld met een 6,9,0,2 hoger dan Geleen, gelijk aan Venlo maar bijvoorbeeld lager dan Roermond, Sittard en Weert, dat met een 7,3 het hoogste scoort. Wanneer er een koopzondag is buiten de regio, dan gaat 47% van de geïnterviewden wel eens naar daar heen en 1,4% zelfs elke keer. De belangrijkste redenen om een koopzondag te bezoeken is voor de mensen uit de regio Venray het feit dat 43,3% zondag een prettige winkeldag is. Maar liefst 45% vindt winkelen een leuke tijdsbesteding op de vrije zondag. Overigens doet 37% van de ondervraagden op koopzondagen extra uitgaven. Maar liefst 63% zou die beste dingen ook op een andere dag gedaan hebben. de jonge Maastrichtse band op de planken brengt "een oude stijl in een nieuw jasje is die niet ver keerd smaakt". De prijs die de Maastrichtse viermansformatie heeft binnen gehaald, voorziet in een aantal optredens, zoals de preparty van Pinkpop, Molenrock in Roermond en in de Bosuil in Weert. Verder zal de band door vakmensen worden begeleid. Overigens krijgen ook de andere finalebands optredens aangeboden. Katoen-stretchband+riem p.st. 39.95 diverse kleuren en maten fggS Getuigen gezocht De politie is op zoek naar de identiteit van de bestuurder van een rode Opel Astra station met geel kenteken die dinsdagmiddag omstreeks 17.20 uur een aanrij ding heeft veroorzaakt en daarna is doorgereden. De onbekende bestuurder reed vlak voor een zesassige gierwagen een weg in, waardoor de bestuurder van de gierwagen moest uitwijken, tegen twee bomen botste en in de grep pel belandde. Er raakte niemand gewond, maar de gierwagen (vrachtwagen) moest wel worden getakeld. Het incident deed zich voor op de kruising Deurneseweg Moerselsepeel in Ysselsteyn. De politie Venray zoekt getuigen van het incident, of mensen die den ken te weten wie de bestuurder en /of eigenaar van de rode Opel Astra station of weten waar die auto thuishoort. Zij worden ver zocht contact op te nemen met de politie Venray via 0900-8844. Campagne tegen huiselijk geweld "Nu is het genoeg", zo luidt de slogan van de landelijke publieks campagne tegen huiselijk geweld die op 16 april is gestart. Met de publiekscampagne wil de over heid slachtoffers, daders en omstanders van huiselijk geweld aansporen om vaker hulp te vra gen. De campagne bestaat uit meerdere radio- en televisiespot jes die in april en mei worden uitgezonden. Daarnaast is een nieuwe website gelanceerd en worden hulpvragen via een lande lijk telefoonnummer doorgescha keld naar de ruim dertig regionale Advies- en Steunpunten Huiselijk Geweld (ASHG). Momenteel buigt de Tweede Kamer zich over een wet die het mogelijk maakt poten tiële plegers van huiselijk geweld een preventief huisverbod op te leggen. Als de wet wordt goed gekeurd, wordt het de taak van de hulpofficier van justitie om te bepalen of in een gezin sprake is van een reële dreiging. De bur gemeester legt het huisverbod op. Om de effectiviteit van de toekomstige wet te achterhalen, heeft het ministerie van Justitie de gemeenten Groningen, Venlo en Amsterdam gevraagd een pilot- studie te doen. In Venlo wordt de uitvoering van het project geco ördineerd door de Mutsaersstich- ting. Volgens Henk Giebels, case manager van het pilotproject in Venlo, zijn ook in Venlo de voorlo pige resultaten veelbelovend. "Het huisverbod geldt voor tien dagen. Afhankelijk van de situatie kan de burgemeester het huisverbod ver lengen tot maximaal vier weken. De partner, de kinderen en ook de potentiële dader krijgen dan ieder een eigen hulpverlener. We merken dat potentiële daders zich gedurende die time-out beseffen dat hun gedrag ontoelaatbaar was. Veel van hen staan open voor ver dere hulpverlening." Achtervolging De politie heeft vorige week in de nacht van dinsdag op woens dag een 25-jarige man uit Tilburg aangehouden na een korte achter volging vanaf de Ambachtstraat. Tijdens een patrouille zagen agen ten dat een personenauto, met daarin de 25-jarige bestuurder uit Tilburg en twee andere personen, op de hoek Ambachtstraat-Macro- weg draaide. De auto reed met nogal hoge snelheid weg. De bestuurder negeerde een rood verkeerslicht en reed de A73 op. Uiteindelijk stopte de auto op de A73, ter hoogte van de afslag Horst/Mel- derslo. Later bleek dat tegen de bestuurder nog een aantal zaken openstonden. Tevens bleek dat hij een rijontzegging had van vier maanden. De man is ingesloten en tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Mishandeling vriendin De politie heeft woensdagavond een 43-jarige man uit Venray aan gehouden op verdenking van mishandeling van zijn 34-jarige vriendin. De man had zijn vrien din tijdens een ruzie geschopt, waarna de politie werd gebeld. De politie maakte proces-verbaal op. De man moet zich binnenkort voor de rechter verantwoorden. Drukwerk offerte? www.vandenmunckhof.nl De gemeente Venlo heeft de plannen voor een Experience Park, een grootschalig winkel en vrijetijdscentrum, afgewe zen. Ook wil het college van B en W van Venlo niet meewer ken aan een afslankte vorm daarvan. De mogelijke komst van het Experience Park zorg de de afgelopen maanden voor nogal wat onrust onder onder nemers in Noord-Limburg. Vorig jaar juni maakte Bouw fonds MAB zijn plannen bekend voor een Experience Park, een plek waar winkelen en recreatie met een totaal oppervlak van ruim 150.000 m2 hand in hand zouden gaan. Bouwfonds MAB had als locatie voor het Experience Park een plek op of nabij het Floriade- terrein op het oog. De gemeente Venlo stond in eerste instantie positief tegenover de interesse voor de regio, maar de mogelijke komst van het Experience Park zorgde voor grote onrust onder Noord-Limburgse ondernemers. Met name de detailhandel zou volgens de ondernemers met de komst van het Experience Park zwaar op de proef gesteld wor den. Spookbeelden van binnen steden met lege winkelpanden versterkten de onrust. Onder de naam 'Verontruste Ondernemers' werd begin dit jaar actiegevoerd tegen de mogelijke komst en de eventuele medewerking door de gemeente Venlo. Eind vorige maand maakte Bouwfonds MAB zijn definitieve plannen bekend bij de gemeente Venlo. Op basis van die plannen concluderen bur gemeester en wethouders nu dat het Experience Park wel een inte ressante aanvulling zou kunnen zijn, maar dat het negatieve effect van het Experience Park voor de bestaande winkelcentra in de regio te groot is. Zo zou het cen trum van Venlo een terugloop van de omzet van ongeveer 12% krij gen. De gemeente Venlo zal dan ook geen planologische medewer king verlenen aan het plan. Wel gaat de gemeente Venlo bekijken hoe het voormalige kazerneter rein in Blerick verder ontwikkeld kan worden tot een centrum met een aanvullende waarde voor de centra van Blerick en Venlo. Bij notaris Weys in Venray is de acte voor het zelfstandig worden van Voedselbank Venray e.o. gepas seerd. Sinds december 2005 is de Voedselbank in Venray actief en verdeelt wekelijks een goot aantal voedselpakketten onder mensen die beneden de bijstandsnorm leven. Tot nu toe functioneerde de voedselbank onder de vleugels van Voedselbank Venlo. Door de toename van het aantal leveran ciers in Venray e.o. en het groei end aantal bezoekers ontstond de behoefte om meer zelfstandig te functioneren. Een enthousiast bestuur van vijf personen onder voorzitterschap van Marianne Verhoeven is gedurende enkele maanden bezig geweest om de ver zelfstandiging van de Voedselbank voor te bereiden. De Voedselbank wordt gerund door vrijwilligers die elke week de aangeboden goe deren tot pakketten verwerken. De protestantse kerk 't Zonnelied stelt ruimte beschikbaar voor de distributie. Zowel leveranciers als ook particulieren zorgen voor de bevoorrading. Zonder hen zou de Voedselbank niet in de behoefte kunnen voorzien. De mensen die voor een voedselpakket in aan merking komen worden op hun financiële situatie beoordeeld. De verstrekking geldt voor beperkte tijd. Vaak drie maanden waarin de mensen de tijd krijgen hun geld huishouding weer op orde te krij gen. Mensen die denken personen of gezinnen te kennen die in aan merking komen voor een voedsel pakket kunnen contact opnemen via telefoon 06-50860418. Dit nummer kan men ook bellen voor de levering van goederen. Dankzij de ondersteuning van leveranciers in Venray en omge ving kan en wil de Voedselbank graag mensen en kinderen die het echt nodig hebben blijven helpen. De stichting werkt zonder subsi die en is afhankelijk van giffen. Pieter van Bergen is benoemd tot directeur van Otto Tech Force in Venray, een nieuwe activiteit van Otto Work Force. Deze onderneming gaat zich richten op de Europese bemiddeling van met name technisch personeel op lbo- en mbo-niveau, zoals las sers, metaalbewerkers, assembleurs en hoofden technische dienst. Voordat Van Bergen (52) bij het Venrayse bedrijf in dienst trad, was hij onder meer directeur van NTS Machining BV in Deurne en van Van Thiel United BV in Beek en Donk. Otto Work Force werd in 2000 opge richt en ontwikkelde zich razendsnel tot marktleider op het gebied van internationale arbeidsbemiddeling in Europa. Per jaar werken er ruim 7.500 mensen uit de nieuwe EU-lidstaten via OTTO in Nederland. In 2005 startte Otto Work Force eveneens met de werving van Neder lands personeel. Op een bestuurlijke conferentie in Den Haag hebben de burgemees ters van Noord- en Midden-Limburg overeenstemming bereikt over de toekomst van de brandweer in de regio Noord- en Midden-Limburg. Gelet op de landelijke beweging naar het werken met en in veilig heidsregio's, is het de bedoeling om het beheer van de brandweer te regionaliseren. Afgesproken is dat dit voor 1 januari 2010 gestalte krijgt. De burgemeesters stellen de veiligheid van de burgers en de samenleving centraal. De bestuur lijke regionalisering is gericht op het normeren, toetsen en waar borgen van kwaliteit en professi onaliteit binnen de regio. Het gaat hierbij om basisbrandweerzorg, rampenbestrijding en crisisbe heersing. Om inzicht te krijgen in wat er moet gebeuren wordt het huidige kwaliteitsniveau in beeld gebracht. Van daaruit wordt een basiskwaliteitsniveau vastgelegd. Voor een goede samenwerking tus sen brandweer, politie, geneeskun dige hulpverlening en gemeenten is het nodig dat de diensten op dezelfde wijze vormgegeven zijn. Burgemeester Hubert Bruis, voor zitter van de regio Noord- en Mid den-Limburg: "Ik ben blij dat we deze stap hebben genomen en het eens zijn over de uitgangspunten waarmee de brandweer ook in de toekomst haar werkzaamheden kan blijven verrichten."Voor 1 augustus worden de gemeenteraden gecon sulteerd over het voornemen van de burgemeesters. De bedoeling is dat de besluitvorming over het ver dere traject van regionalisering van de brandweer voor 1 januari 2008 is afgerond. Kantoorartikelen? www.vandenmunckhof.nl Mat Vestjens heeft bij zijn afscheid ais deputé voor Ver keersveiligheid de ongevallen- cijfers 2006 bekendgemaakt. Daaruit blijkt dat het aantal dodelijke ongevallen is afge nomen: van 52 in 2005 naar 48 in 2006. Het aantal dodelijke slachtoffers is gestegen van 53 in 2005 naar 54 in 2006. Lim burg zit daarmee ruim onder de door het Rijk opgelegde doelstelling van maximaal 59 dodelijke verkeersdoden in 2010. De provincie Limburg heeft deze doelstelling aangescherpt. Zij streeft naar een maximum aantal verkeersdoden van 50 in 2010. De sterk dalende cijfers in de voorbije jaren gaven hiertoe aanleiding. Deze bijstelling van de ambities past in het streven van de provin cie Limburg - en daarmee ook in dat van het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Limburg (ROVL) - om van Limburg de meest ver keersveilige provincie van Neder land te maken. Het aantal gewon den in het Limburgse verkeer laat in 2006 een lichte stijging zien: 577 tegen 562 in het voor gaande jaar. Landelijke is bepaald dat het aantal gewonden dat in het verkeer valt in 2010 moet zijn teruggebracht tot 740. Ook deze doelstelling is dus al ruimschoots gehaald. Limburg heeft haar ambi tie ook op dit punt bijgesteld en wil dat er in 2010 niet meer dan 450 gewonden vallen in het ver keer. De gepresenteerde cijfers over 2006 laten zien dat de doel stelling voor 2010 haalbaar is. Scheidend voorzitter Mat Vestjens: 'De winst die we hebben kunnen maken is toe te schrijven aan de doortastende samenwerking bin nen het ROVL. Verder was dit niet mogelijk geweest zonder de grote inzet van alle professionals en vrij willigers die zich voor de verkeers veiligheid in Limburg hard maken.' Analyse naar de achtergronden van de nu gepresenteerde cijfers moet nog plaatsvinden. De resul taten daarvan volgen in het jaar verslag 2006 van het ROVL, dat in juni wordt gepresenteerd. Wel kan nu al worden gesteld dat Lim burg op koers ligt. Zonder twijfel zorgen de grote stappen die in de voorbije jaren zijn gezet ervoor dat het steeds moeilijker wordt een terugloop in het aantal ver keersslachtoffers te realiseren. De vele infrastructurele aanpassingen hebben hun vruchten al afgewor pen. Het beleid voor de komende jaren blijft gericht op een inte grale aanpak met een accent op gedragsbeïnvloeding. Uit diverse bestaande analyses blijkt dat twee soorten wegge bruikers de Limburgse beleids makers extra zorgen baren. Dat zijn de jonge automobilisten en de fietsers. De eerste groep is redelijk vaak betrokken bij een zijdige ongevallen, vaak in de avonduren. De tweede groep blijft bijzonder kwetsbare in het ver keer. Deze twee groepen worden de komende periode aangepakt door het ROVL in samenwer- Een foto van het afscheid van de Poolse mensen bij hun bezoek aan Meerlo-Wanssum in 2006. je uit Meerlo-Wanssum, dan kun je meedoen aan een uitwisseling van de Stichting Meerlo-Wanssum- Wasosz. Op donderdagmorgen 24 mei begint de reis naar Polen en op maandagavond 28 mei komen de reizigers weer thuis. De deelne mers, verblijven in Wasosz in een gastgezin met jeugd van ongeveer hun eigen leeftijd. Heb je zin om eventueel met een vriend of vriendin mee te gaan, geef je dan snel op. Ook is de werkgroep nog op zoek naar enkele ouders die als begeleiding mee willen gaan. Opgeven voor de uitwisseling kan tot maandag 30 april. Aanmelden bij Hannie Rutten, e-mail: janhannie@hetnet. nl king met zijn partners. Daarbij is een belangrijke taak weggelegd voor de gemeenten en hun ver- keerscoördinatoren. Het ROVL wil via diverse acties inzetten op gedragsbeïnvloeding van andere categorieën verkeersdeelnemers. Leerlingen van basisscholen en het voortgezet onderwijs vormen een belangrijke doelgroep. Ook is er extra aandacht voor de inmid dels bekende verkeersgevaarlijke plekken in de provincie. Dit alles vindt plaats in combinatie met handhavingacties door de politie. Verder zal het ROVL aanhaken bij de landelijke campagne "Daar kun je mee thuis komen!". De gemeente Meerlo-Wans sum onderhoudt al vijftien jaar vriendschapsbanden met de Poolse gemeente Wasosz. Zit je op de middelbare school en kom Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o r d - L i m b u rg 0478-586387

Peel en Maas | 2007 | | pagina 6