Tong-il in de prijzen Angeline Gubbels wint NK De Peelrunners Atletiek Venray Triatlon Venray 'En....hoe gaat met de kinderen' *5$ TC Venray verslaat directe concurrent Eerste verlies TC Rodhe MxaeVeis PEEL EN MAAS Jh PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 28 1 De Roerdomp niet ontvangen? Bel 582877! Ambassadeur De Opkikker Eindstraat 12, tel. 581553 Het Alvertje Diana De pupillen- en aspirantenwed- strijdgroep van taekwondovereniging Tong-il Venray-Horst waren maar liefst goed voor drie gouden, twee zilveren, en vier bronzen medailles op het door OhDoKwan Venlo/Jungshin gehouden Venlo sparringstoernooi. In sporthal Craneveld streden de jeugdige spelers in de diverse klassen om de hoogste eer, waarbij ouders in grote getallen meegekomen, vanaf de tribune hun kinderen zeer gedreven aanmoedig den en ondersteunden. Voor Tong-Il stonden twaalf spelers aan start en die hadden er zin in want maar liefst negen spelers vielen in de prijzen. Eerste prijzen waren er voor Angelina Boom uitkomend in de C-klasse dames tot groene band. Samira Bihkelkhalen behaalde goud in de A-klasse dames junioren. In een zeer gelijk opgaande finale, en na twee keer verlenging was zij toch de sterkste en liet clubgenoot Robin van Dijck (zilver) nipt achter zich. In de B-klasse pupillen tot rode band was het wederom een Tong-Il onderonsje. Harm Nijssen behaalde tegen clubgenoot Devon Sonneveld het goud binnen en Devon moest deze keer genoegen nemen met zil- Bronzen medailles waren er voor Charlotte Deenen en Sjuul Bindels pupillen B-klasse tot rode band, Joep Staal C-klasse tot groene band en Marvin Mommen aspiranten B-klasse tot Rode band. De organisatie in han den van Bern Daniels van de organi serende vereniging liep vlekkeloos maar liep wel wat uit. Om 14.30 uur konden de sporters na hun prijzen in ontvangst te hebben genomen huis waarts keren. Het volgend toernooi is een stijltoernooi dat op 20 mei in Meijel wordt gehouden. Nieuwe leden zijn van harte wel kom bij de vereniging. Jaar,- dag- en weekvergunningen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel inVenray en bij secretaris H. Hendriks aan de Pas toor v.d. Gaetstraat 48 in Venray. Hier kunt u ook terecht voor inlichtingen via tel. (0478)582994, 06-23140989, of e-mail info@hsvderoerdomp.nl. Zie ook www.hsvderoerdomp.nl. Bij de tweede onderlinge wedstrijd op visvijver De Ballonzuil waren de vangsten goed te noemen. Uitslag: 1) H. Goemans. 2) L. v.d. Hoogenhof. 3) A. de Klein. 4) F. v.d. Sande. 5) A. van Bakel. Bij de derde onderlinge wedstrijden waren de vangsten zeer goed en werd gemid deld ruim 5500 gram per deelnemer gevangen. Uitslag: 1) H. Goemans. 2) M. Voer- mans. 3) F. v.d. Sande. 4) G. Verdon- schot. 5) L. v.d. Hoogenhof. InAmmerzoden tijdens de officieu ze wedstrijd Nederland tegen België was er een prima derde plaats voor G. Robben in zijn sector. Agenda: 2-05 tweede wedstrijd van de zomeravondcompetitie. 9-5 eerste wedstrijd Venray tegen Milheeze. Deze wedstrijd wordt gevist op visvijver De Ballonzuil. Voor alle wedstrijden op de woens dagavond komt men om 18.00 uur bij elkaar en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij A.de Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597 en H.Goemans via tel. (0478)514230 of 06-13356754. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Angeline Gubbels van gymnastiek vereniging St. Christoffel in Venray heeft meegedaan aan de NK finales in Franeker. In de categorie senior NTS 6 divisie 4 turnde ze een goede wed strijd met als eindresultaat een eerste plaats. Ze behaalde een totaal score van 34.950 punten. Aan de Avondloop in Heythuysen hebben twaalf Peelrunners en kin deren meegedaan. Deze wedstrijd is een onderdeel van de ING bank Midden-Limburg avondloopcriterium 2007, waar ook de Acht van Horst nog op het programma staat. Voor de dames waren er net geen ereplaatsen. Mechtilde Mooren en Irmgard Gijsen haalden allebei een vierde plaats in hun categorie en Anita Hoeijmakers haalde een vijfde plaats. Wel was er een mooie tweede plaats voor Sjors Thielen. Uitslag: Jeugd; Jop Meulendijks, Grubbenvorst 3:33 (1ste). Lino van Enckevort, Evertsoord 7:58 (4de). 5 kilometer; Mechtilde Mooren, Horst 25:17. Irmgard Gijsen, Horst 23:52. Anita Hoeijmakers, Horst 23:58. Jac queline Verkoelen, Horst 28:09. Jan Hendrik Koene, Horst 19:08. Guus van Enckevoort, Evertsoord 22:55. Sjors Thielen, Wanssum 19:43. 10 kilometer; Piet van de Munck- hof, Horst 45:30. Leon Mooren, Mete- rik 41:01.Wim Jacobs, Merselo 42:16. Geert Tielen, Maasbree 48:11. Piet Aarts, Wanssum, 43:32. Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur Kasti- else Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur, 26 april parkeerplaats Schuitwa ter in Melderslo, 3 mei parkeerplaats Nieuwe Kronenbergerhof in Kro nenberg. Extra baantraining op don derdag om 19.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdagmorgen damestraining 9.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag bostraining 16.00 uur parkeerplaats Schadijker Bossen. Zaterdag 28 april, voorjaarsrun Beesel. maandag 30 april, Oranjeloop Lieshout (Runnersclub Lieshout), zaterdag 12 mei, Ringen- loop Helden (Atletiek Helden). Wed strijduitslagen en berichten doorge ven via info@peelrunners.nl. De competitiewedstrijden voor de pupillen en c/d junioren zijn gestart. In Helmond behaalden de meisjes D- ploeg een fraaie derde plaats en slechts één punt minder dan de nummer twee, Atletiek Maastricht. Overwinnin gen in die categorie werden behaald door Suzan Stevens bij het kogelstoten en LynnVievermans bij het speerrwer- pen. Bij het hoogspringen behaalde Stevens veel punten met haar sprong over 1.45 m waarmee zij tweede werd. Lisanne Elshof werd tweede op de 1000 meter met haar tijd van 3-43-3 min. De jongens D-ploeg werd vijfde in de eindklassering. Tijmen Witvliet werd derde bij kogelstoten en Bob Keijzers behaalde met zijn 1.35 m een fraai aantal punten. Een niet complete meisjes C-ploeg eindigde in de achter hoede. Rianne de Beer werd vierde bij het kogelstoten en speerwerpen. In Venray werd de competitiewedstrijd voor de pupillen gehouden. De jon gens- zowel de meisjesploeg werden vierde in de eindklassering en hebben een goede kans om de districtsfinale te halen. Verschillende pupillen verbe terden hun persoonlijke records. Petra Riensema werd bij de pupillen fraai tweede in de eindklassering, mede dankzij een uitstekende hoogtesprong over 1.20 m.Van zaterdag 28 april tot en met zaterdag 5 mei vervallen de trainingen voor de pupillen en C/d junioren. De (baan)trainingen zijn als volgt: Pupillen woensdag 18.00-19.00 uur. Zaterdag 11.00- 12.15 uur. C/D junioren Maandag 18.00-19.00 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. A/B en senioren; Dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag ochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zater dag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG-atleten donderdag 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus; Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00- 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehou den (Sportpark De Wieën). Telefoon tijdens trainingen tel. (0478)585522. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Veltumse Klef- fen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: zondag 6 mei Zundert eerste competitiewedstrijd masters, Kerk- rade eerste competitie A-junioren en Roermond blokmeerkamp. De stichting De Opkikker is bekend van de Opkikkerdagen, oftewel ver- wendagen voor langdurig zieke kinde ren en hun familie. Sinds kort heeft de stichting een ambassadeur in Venray, namelijk de zestienjarige Rick Lucas- sen. Lucassen heeft vorig jaar zelf een Opkikkerdag cadeau gekregen en wil nu graag iets terugdoen om ook andere zieke kinderen een fijne dag te bezorgen. Op zijn eigen manier en op kleine schaal ontplooit hij activiteiten om geld in te zamelen voor het goede doel. Hij doet dit op Koninginnedag maandag 30 april door middel van de verkoop van zelfgemaakte Opkikker felicitatiekaarten, Opkikkersnoepjes en tweedehands leesboeken. Er is ook materiaal te koop om zelf kaarten te maken. Daarnaast kunnen kinderen een cadeautje grabbelen uit de Opkik- kerton en kunnen er prijsjes worden gewonnen met het kikkerspel. De stand van Opkikker is op deze dag te vinden achter de kassa bij de inpak- balie van Intratuin Venray. Voor meer informatie kan men kijken op www. opkikker.nl. In Heythuysen is de spits afgebeten voor het Midden-Limburgs Avond loopcriterium. Peter Scheres en Mar cel Meulendijks bonden de strijd met elkaar aan op de tien kilometer. In een zinderende laatste kilometer was Scheres op de streep het meest eigen wijs en beslechte de eindsprint in zijn voordeel. Bij de jeugd was de familie Wismans goed vertegenwoordigd met Maikel en Vera. Vera Wismans was hier één van de jongste en werd knap 16e, Maikel Wismans wist de vijfde plek te veroveren. Zowel Maikel als Vera Wis mans stonden samen met een aantal andere jeugdleden, waaronder Finn Timmermans, Dirk Scheres, Imke v.d. Munckhof en Mieke Reintjes ook bij de Powerman aan de start. Goud werd gewonnen door Finn, Vera Wismans won het zilver, de anderen eindigden helaas net naast het podium. Daarbij is de uitslag van de jeugdwedstrijd ongeldig verklaard vanwege het ver keerd fietsen van een aantal deelne mers, met als gedupeerden onder anderen Maikel, Pim en Anne. Op de lange afstand was er een mooie top tien klassering weggelegd voor zowel Jan van Ass als Jo Klerken. Trainingen: Dinsdag jeugd en senioren zwemmen 19.15-20.15 uur zwembad De Sprank, 20.30 uur krachttraining bij Atletiekbaan Venray. Donderdag jeugd lopen 18.30-19.30 uur Atletiekbaan Venray. Senioren lopen 19.00-20.45 uur Atletiekbaan Venray. Zaterdag jeugd en senioren lopen/koppeltraining 15.00-17.00 uur vertrek vanaf Peter Scheres (Gasten- donkstraat 19, Horst). Zondag jeugd en senioren zwemmen 9.00-10.00 uur zwembad De Sprank. Senioren fietsen (racefiets) vertrek om 10.15 uur vanaf De Sprank. Uitslagen: Powerman l/3e: 44) Jos Martens: 1.22.07u. 11) Dave Ewalts: 1.02.42u. 25) Bart Schilders: 1.10.19u. 41) Hans Zwaan: 1.20.36u. Powerkids (1-5-0.4km.): 2) Vera Wis mans: 23.14min. 1) Finn Timmermans: 19 54min. 4) Dirk Scheres: 19.25min. 5) Imke v.d. Munckhof: 33.41min. 8) Mieke Reintjes: 35:49min. Jeugd 15-60-7,5km.: 10) WK: 7e NK: Jo Klerken: 4.07.48u. 9) WK: 5e NK: Jan van Ass: 3.44.53u. 33) Twan Jeuken: 3.55.52u. 28) Johan Snijders: 3.37.37u. 18-04: Heythuysen: lkm.: 16) Vera Wismans: 4.44min. 2,5km.: 5) Maikel Wismans: 8.l6min. 10km.: 3) Peter Scheres: 35.18min. 4) Marcel Meulendijks: 35.19min. Nieuws doorgeven via e-mail twen- ray @ho tmailcomof tel(077)4674070 Informatie over TV Venray via e-mail info@twenray.nl. of tel. (0478)511545. Zie ook www.twenray.nl. GGZ Noord- en Midden-Limburg, Mutsaersstichting, RIAGG Midden- Limburg en RCG Weert houden op donderdag 26 april een middagsym posium met de titel 'En...hoe gaat het met de kinderen'. Deze middag staat geheel in het teken van de spe cifieke problemen waarmee kinderen en ouders geconfronteerd worden wanneer ouders psychiatrische- en/ of verslavingsproblemen hebben. Het symposium is bedoeld voor iedereen die beroepsmatig met deze kinderen of hun ouders te maken heeft en geïn teresseerd is in de mogelijkheden die er zijn hen te steunen. Het sympo sium wordt gehouden ter gelegenheid van de start van de samenwerking in de regio Noord- en Midden-Limburg tussen de preventieprogramma's Kin deren van Ouders met Psychiatrische Problemen (KOPP) en Kinderen van Verslaafde Ouders (KVO) van boven genoemde instellingen. Het wordt geopend door wethouder Jan Lamers van de Gemeente Venlo. Ook wordt er een lezing verzorgd door Martijn Bool van het Trimbos instituut uit Utrecht. Het tweede gedeelte van de middag bestaat uit verschillende workshops verzorgd door diverse instellingen uit de regio die zich inzetten voor KOPP/ KVO. Er zijn in deze maatschappij veel ouders die kampen met psychi atrische- en/of verslavingsproblemen. Deze problemen kunnen zo ingrij pend zijn dat ze de opvoeding van kinderen bemoeilijken en de relatie tussen ouders en kinderen ernstig kunnen verstoren. Het is dan ook een hele prestatie als het ondanks de problemen van de ouders goed gaat met de kinderen. Een prestatie van de ouders zelf, maar ook van hun kin deren en/of van steunpunten uit hun omgeving. Toch wordt over deze pro blematiek niet gemakkelijk gespro ken. Bij zowel ouders als kinderen kunnen schaamte, schuldgevoelens en angst voor ingrijpen van buitenaf ervoor zorgen dat de problemen niet naar buiten komen. Maar ook andere betrokkenen (zoals hulpverleners, leerkrachten en artsen) geven vaak aan dat ze niet goed weten hoe ze met deze specifieke opvoedingssitu aties moeten omgaan. Om te voorko men dat problemen groter worden en ingrijpen van buitenaf onafwendbaar, is vroegtijdige ondersteuning aan deze ouders en hun kinderen belang rijk. Het realiseren van deze steun is het doel van bovengenoemde preven tieprogramma's. Deze middag gaat in op de specifieke problemen van deze kinderen en hun ouders en welke steun voor hen reeds voorhanden is. Tevens wordt aandacht besteed aan factoren ter verbetering van preven tieve interventies. Aanmelden voor het symposium is niet meer mogelijk. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478) 527066 of e-mail igg@ggznml. nl. Het symposium wordt gehouden in Multifunctioneel Centrum het Keerpunt in Roermond en duurt van 12.30 tot 17.30 uur. Uitslag van de open wedstrijd van Het Alvertje:Vak B: 1) Pieter Kunen. 2) Mike v.d. Eijnden. 3) Gerrit Kroon. Vak A: 1) Mark Geurts. 2) Jan van Seccelen. 3) René Wijnhoven. Uitslag van de derde wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels: 1) Harrie Theeuwen. 2) SjaakTheeuwen. 3) Toon Sanders. 4) Peter Cuppen. 5) Theo Hendriks. Op zondag 29 april is de vierde wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels. Deze wedstrijd wordt gevist in vijver 2 van het Wanssums Ven. De loting is om 7.00 uur pre cies bij de schuilgelegenheid. Er wordt gevist van 8.00 tot 12.00 uur. Op woensdag 2 mei is de tweede wedstrijd van de 50+-competitie. Bijeenkomst om 11.00 uur en vissen van 12.00 tot 16.00 uur in vijver 2. Aanmelding voor al deze wedstrijden is mogelijk tot donderdag 26 april, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via tel. (0478)571311. Tijdens de eerste trai ning van het jeugd team werd er erg goed gevangen in de jeugdvijver. Op donderdag 3 mei is de vierde training van het jeugdteam. Bijeenkomst is om 18.00 uur bij de jeugdvijver. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Dagver gunningen zijn verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedragen 2007 www. hsvhetalvert je. nl Sportnieuws -info De armen gingen in de lucht en het publiek schreeuwde luidkeels nadat TC Venray het vijfde en beslissende punt, en daarmee de overwinning, had binnengehaald in de confrontatie met directe concurrent GTR uit Geleen: 5-3- "Deze overwinning is een stap in de goede richting naar een kampi oenschap, echter het is nog vroeg om hier over na te denken. De uitzinnige vreugde komt voort uit het feit dat GTR drie spelers opstelt die normaal gesproken veel hoger spelen en dat maakte het voor ons extra moeilijk. Een uitstekende teamprestatie heeft er echter voor gezorgd dat wij hier uiteindelijk met de volle winst staan en niet GTR", aldus trainer en coach Twan Lensen. De wedstrijd tussen beide ploegen beloofde op voorhand een spannende confrontatie te wor den in de strijd voor het kampioen schap in de derde klasse gemengd. De beste papieren waren echter in han den van de ploeg uit Geleen, mede doordat zij voor de confrontatie met Venray twee dames hadden geslacht offerd ten faveure van twee dames uit een hoger team. Daarbij had de ploeg de beschikking over een ijzersterke heer, die normaalgesproken eveneens in het eerste team actief is maar van daag ter versterking was meegereisd naar Noord-Limburg. GTR liet niets aan het toeval over en gaf duidelijk te kennen enkel genoegen te nemen met de overwinning. De ploeg was trainer en coach Lensen was enigszins verrast door deze tactische ingreep. "Regle mentair doet GTR niets verkeerd. Zij maken gebruik van de mogelijkheden die zij hebben. Het voelt voor ons ech ter als competitievervalsing en het is erg jammer dat men binnen clubs zoveel kan schuiven met spelers", aldus Lensen. Venray zou een hele zware dag tegemoetgaan, dat was zeker. Het was de beurt aan de Venrayse dames, Mar leen Custers en Carmen Ebus, om de wedstrijd officieel van start te laten gaan. Custers speelde tegen de Bel gische Michelle van Doren en Ebus moest aantreden tegen Yannick Dul- lens. Beide dames startten erg sterk en wonnen allebei de eerste set. Custers boog een 4-1 achterstand om in 7-5 setwinst en Ebus overrompelde haar tegenstandster met 6-2. In de tweede set ging de eerste dame van Venray, Marleen Custers, erg goed door en wist zij haar tegenstandster meer dere malen tot wanhoop te drijven. Wilskracht en doorzettingsvermogen zorgden er uiteindelijk voor dat Cus ters ook de tweede set wist te win nen met 6-2. Venrays tweede dame, Carmen Ebus, kon het succes van de eerste set helaas geen vervolg geven. Binnen enkele minuten stond zij al met 4-0 achter en leek de tweede set verloren. Tot ieders verbazing kwam Ebus echter heel sterk terug en kwam ze zelfs op een 5-4 voorsprong. Ze had nog maar vier punten nodig voor een 2-0 voorsprong voor Venray. Helaas heeft ze echter nooit een kans gekre gen om de set te pakken en was het vanaf dat moment Yannick Dullens die de lakens uitdeelde. Ebus kreeg geen game meer en verloor de partij uiteindelijk met 6-2 5-7 0-6. Het eer ste herenenkelspel ging tussen Ruud Geurts en Ralph Ubachs. Voor Geurts zeker geen onneembare vesting, ech ter een goede dag was wel wenselijk voor hem. En die goede dag zou er komen. Geurts speelde uitstekend ten nis en liet zien nog altijd, ondanks zijn relatief hoge leeftijd (34), op een zeer hoog niveau te kunnen acteren. Hij serveerde als vanouds, volleerde ijzer- sterk en toonde aan mentaal ijzersterk te zijn op de belangrijke momenten in de wedstrijd. Geurts won met 7-6 6-4. Tot slot ging de tweede Venrayse heer, Rob Luyben, de baan op om te proberen zijn ploeg met een 3-1 voor sprong de pauze in te laten gaan. Het was echter snel duidelijk dat dit een onmogelijke opgave was voor Luyben. Francois Brand, zijn 17-jarige tegen stander, liet geen spaan van hem heel en binnen afzienbare tijd waren beide heren alweer van de baan. De einduit slag (2-6 1-6) geeft duidelijk aan hoe de krachtsverhoudingen lagen. Na de pauze werd aangevangen met de De persoonlijke rayonkampioen schappen zijn afgelopen weekeinde verschoten op diverse plaatsen en in verschillende klassen. Martien van Berlo en Harrie Willemse moesten zaterdag in Ospel aantreden voor de persoonlijke verschieting in de derde klas. Na 25 pijlen bezette Harrie Wil lemse een tweede plaats met een achterstand van zeven punten op de koploper. Martien van Berlo bezette een twaalfde plek. Na een korte pauze werd de wedstrijd hervat en kwam Willemse goed uit de startblokken en verkleinde de achterstand al meteen met twee punten. Later werd de ach terstand omgezet in en voorsprong die Willemse tot het einde wist vast te houden. Hij werd winnaar met 447 punten. Martien van Berlo maakte ook enkele plaatsen goed en eindigde op een fraaie negende plaats. Zondag was het de beurt aan een zevental schut ters van Diana, maar zij konden geen van allen een podium plaats behalen en eindigde zoals dat heet in de grote middenmoot. Zondag aanstaande zijn de rayonkampioenschappen voor verenigingsteams. Team 1 van Diana moet hiervoor naar Sittard en team 2 naar Ysselsteyn. Aanvang van de wed strijden is 10.00 uur. dubbelspelpartijen en daarin namen Custers en Ebus het op tegen Vliegen en Dullens en traden Luyben en Boers aan tegen Ubachs en Brand. De dames gingen zeer voortvarend van start en liepen in de eerste set al snel uit naar een ruime voorsprong, welke ze ook niet meer zouden weggeven: 6-1. In het tweede bedrijf veranderde er weinig aan het spelbeeld. Custers en Ebus bleven zeer geconcentreerde en maakte weinig onnodige fouten. Uiteindelijke liepen de dames ook in de tweede set uit naar een mak kelijke zege: 6-3. De heren hadden het aanzienlijk zwaarder tegen de tegenstanders uit Geleen. Luyben en Boers wisten dat ze alle zeilen moes ten bijzetten om een goede kans op de overwinning te maken. Uiteindelijk werd het een hele aardige wedstrijd met veel leuke rally's en zeer veel strijd, maar bleef de winst uiteinde lijk toch bij GTR: 4-6 4-6. Uiteindelijk moesten de mixdubbels de beslissing gaan brengen. De ploeg van coach Lensen was al zeer blij met de tus senstand (3-3), maar durfde nu zelfs een beetje te dromen van een stunt. Kon er dan daadwerkelijk gewonnen worden van de ploeg die zoveel ster ker werd geacht? Het eerste Venrayse koppel Custers en Boers opende sterk en had al vrij snel in de gaten waar het zwakke punt lag bij hun tegen standers Vliegen en Ubachs. De dame aan Geleense zijde was namelijk bang aan het net. Dit werd optimaal uitge buit door Venray en dat resulteerde in een snelle setwinst: 6-3. Inmiddels hadden Carmen Ebus en Ruud Geurts ook de eerste set gewonnen van het sterker geacht wordende duo Yan nick Dullens en Francois Brand: 6-2. Uitstekend spel van Venrayse zijde zorgde ervoor dat Dullens en Brand, normaal dus actief in het eerste team van GTR, achter de feiten aanliepen. In de tweede set werden de rollen helaas omgedraaid. Nu liepen Ebus en Geurts achter de feiten aan en bleek dat GTR zich niet zomaar gewonnen gaf: 3-6: Een super tiebreak (tot de 10) moest hier de beslissing bren gen. Gesteund door het publiek liet Marleen Custers, eerste dame van TC Venray, was afgelopen zondag uitstekend op dreef. het Venrayse koppel zich vervolgens van haar beste kant zien en werden Dullens en Brand weggevaagd: 10-3. Venray leidde met 4-3. Inmiddels was ook op de ander baan de tweede set bijna ten einde en ook hier was de spanning groot. Op 5-4 mocht Boers serveren voor de wedstrijd, echter dit lukt e hem niet. Hij leverde, zonder zelf een punt te maken, zijn service in. GTR kwam vervolgens met 6-5 voor en had weer volop kansen. Marleen Custers wist haar service game echter te behouden en een tiebreak moest de beslissing brengen in deze set. Wederom gesteund door het publiek werd de Geleense ploeg ook in deze tiebreak overrompeld door TC Ven ray. De vreugde die volgde was, zoals reeds eerder beschreven, uitzinnig en de overwinning (5-3) was een feit. Volgende week zondag gaat Venray op bezoek bij 't Root in Asten. De wed strijden starten om 10.00 uur. De heren van TC Rodhe hebben thuis gespeeld tegen de heren uit het gelijknamige Vlodrop. Door Roel Swakhoven is het team compleet in het nieuw gestoken (zie foto) maar naar later blijkt mocht dit niet baten. Na afwezigheid van twee weken was Eric Pellen weer van de partij die het moest opnemen tegen G. Hein- richs. Helaas was deze speler nu nog een maatje te groot en ontbeerde het Pellen aan wedstrijdritme en verloor helaas in twee sets. Roel Swakhoven speelde dit keer de tweede enkel partij tegen een oude bekende Sef Hoffmans maar moest toch zijn meer dere erkennen en verloor zwoegend in twee sets. De derde enkelpartij werd door goed spel door Tjeerd redelijk eenvoudig, doch in drie sets, gewonnen. De vierde enkel werd door de vertrouwde muur van Rodhe gespeeld en timmerde met uiterste preciesi zijn tegenstander in de twee sets van de baan. Tussenstand 2-2. Het eerste herendubbel was gewijzigd vanwege de afwezigheid van Thom Spee. Swahkhoven en Pellen speelden een onwennige wedstrijd en moesten hun meerdere erkennen. De tweede herendubbel kon alleen nog maar een gelijkspel in de wacht slepen en moest gewonnen worden door Rob Olthoff en Rikus ten Brucke. De eerste set werd snel met 6-1 bin nengehaald. De tweede set liep voor spoedig maar de tiebreak moest toch de beslissing brengen. Ten Brucke en Olthoff kwamen makkelijk op een 4-1 voorsprong maar verloren de set toch nog. De derde set moest de beslissing brengen die uiteindelijk door Vlodrop werd gewonnen. Aanstaande zaterdag dienen de mannen zich te meten met Panta Rhei uit Limbricht, nieuwko mer in de hoofdklasse. Door het ver lies moet een goed resultaat worden behaald om niet tegen degradatie te hoeven spelen. Zij moeten het echter stellen zonder de rots in de branding, Rikus ten Brucke. Hij is afgelopen dinsdag voor een half jaar naar Bosnië vertrokken!

Peel en Maas | 2007 | | pagina 28