Jessie Wismans tweede op NK judo Annelie Reintjes wijst Oranje Wit de weg MGC Venray Motorcross Ruime zege DES Makkelijke winst SVOC'01 Oostrum wint nipt Opnieuw zege De Peelkorf Kampioen Jumpers'76 verliest Jeugdbowlen Abonnement PEEL EN MAAS? www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 27 Kampioenschap een kwestie van tijd PC St. Jan Paardensport Ysselsteyn PDV De Maasvogels PDV Suizende Vleugels PDV Ysselsteyn PDV De Zwaluw Jeu de Boules Club Venray 80 SKC'06 SV Merselo korfbal SV Oostrum korfbal Oranje Wit De Peelkorf Jumpers'76 Sportnieuws -info Annelie Reintjes scoorde zondag vier keer voor Oranje Wit. Dat judoka Jessie Wismans van Sportinstituut Verhagen in Venray geen eendagsvlieg is heeft ze afgelopen weekend opnieuw bewezen, toen ze voor de derde keer dit jaar in de finale op een NK stond. In de klasse tot 15 jaar -44 kg behaalde ze een prachtige zilveren medaille. Het toernooi begon goed. In de eerste partij kwam ze Slin gerhout uit het district Zuid Holland tegen. Door twee maal een Seo-Nage (schouderworp) te maken won ze deze partij. Haar tweede partij was tegen Bogaart uit het district Noord Isa Vermeule is met haar pony Robin naar een wedstrijd in Maasbree geweest. Ze nam maar liefst twee prij zen mee naar huis. Met springen start te ze in de klasse CB, en behaalde hier een prachtige vierde prijs. Ook startte ze Robin in de dressuur en wel in de klasse CB, ook daar behaalde ze een mooie vierde plaats met 189 punten. Een aantal andere ponyruiters gingen naar Velden, en ook dit niet zonder resultaat. Nieuw lid Lynn Kersten startte haar eerste wedstrijd in de klasse DB-dres- suur met haar pony Robbie, en behaal de een derde plaats met maar liefst 196 punten. Ook Michelle Clermonts ging met haar Avanti en startte in de klasse DB-dressuur en behaalde een tweede plaats met 207 punten. Saskia Beerkens startte haar Renaldo in de klasse DLl-dressuur en nam ook een mooie derde plaats mee naar huis met 192 punten. Elzemiek Paijens nam haar Quicksilver mee naar Velden en haalde een derde plaats met 198 pun ten in de klasse EL2-dressuur. Karin Winnen is met haar paard Winter naar Maasbree geweest en startte daar in de klasse Ll-dressuur. Ze behaalde een vijfde plaats met 190 punten. Jani- ne van Ooi is naar Overloon geweest en startte daar haar paard Saline D in de klasse L2. Ze behaalde een mooie zesde plaats met 189 punten. Ook Karin Winnen ging naar Overloon en startte Winter in de klasse LI, ze behaalde een schitterende tweede plaats met 194 punten. Eva van Ooi heeft deelgenomen aan een wed strijd in Well en behaalde in de klasse M2 samen met paard Rebel een hele mooie derde plaats met 189 punten. Ingrid Willems startte haar Ultra Vox in de klasse L-springen en behaalde een mooie achtste plaats. Verne Jans sen startte haar Little Mistery in de klasse M-springen en werd daar tweede. Rick Janssen is naarAlbergen geweest waar een wedstrijd gehou den werd voor Young Riders voor de VdB cup. Hij reed daar zijn Melchior en behaalde een derde plaats. Op een concours in Maasbree is Jan Vleminx met Tintje in de klasse Ml dressuur vierde geworden. Hilda Lem- mens behaalde hier met Mackintosh's een eerste plaats in de klasse Z2. Stan op het Veld werd vijfde met Vigo in de klasse B springen. Op een wed strijd in Well werd Jan Vleminx vierde en vijfde met Tintje in de klasse Ml. Hilda Lemmens werd hier eerste met Mackintosh's in de klasse Z2. Sabine Franken werd vierde met Tenda op een S.G.W inWaregem. Uitslag wedvlucht Chimay; veertien deelnemers, 385 duiven: 1, 6, 8, 10, 13, 24 G. Peeters. 2, 9, 16, 18, 20, 21, 22 F.Textor. 3,4,7,11,12,14,15,19 J. Kuijpers. 5, 17, 25 H. Francken. 23 R. Roosen. Uitslag wedvlucht Chimay; tien deelnemers, 223 duiven. 1, 5, 6, 7, 9, 10,11,15,17,18 Reynders-Cuypers. 2, 4,13,14, 20, 23 Th. Kleeven. 3,16,19, 24 M. van Boekel. 8, 25 W Jilisen. 12, 21,22 Peter Waals. Uitslag wedvlucht Chimay; dertien deelnemers, 248 duiven. 1, 9, 10, 11, 13, 16, 18 G. Linders. 2, 3 G. Maessen jr. 4,5,6,14,17 Potten Laenen. 7 W Philipsen. 8, 15, 21, 24, 25 G. Cox. 12, 19, 23 P van Asten. 20, 22 Th.Teunis- sen. Uitslag wedvlucht Chimay; 24 deel nemers, 461 duiven. 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 25 Chr. Gerrits. 6 H. Strijbosch. 7, 10, 11,13,14,16, 21 W Bouten. 12 J. van Kessel. 15, 24 N. van Hoof. 17 H. Ver meulen. 18 P Smits. 19 C. van Vught. 20,22,23 J. Voesten. Holland. Ook deze partij wist ze met een Seo-Nage op haar naam te zetten. De derde wedstrijd wist ze te winnen met eenTsuri-komi-goshi (heupworp). Daarmee stond ze in de halve finale. Dit was een spannende strijd tussen Wismans en de jonge dame Roelveld. De volledige tijd, drie minuten, waren nodig en er was nog niets gescoord. Wismans was wel sterker maar had ook geen punt gescoord. Dus moest een 'golden score' de beslissing bren gen. Na een minuut wist Wismans haar tegenstander in een Tata-shiho Venray 1 speelde op de vierde speeldag een thuiswedstrijd tegen Oirschot 1, een tegenstander, waarte gen nooit eerder werd gespeeld. De kampioen van de tweede klasse kent een moeilijke start in de op een na hoogste klasse van de FNMB, want tot nog toe gingen alle wedstrijden van de Brabanders verloren. Zo ook nu. Venray 1 was heer en meester en alle ronden werd ruim in winst omgezet, waardoor er een voorVenray 1 positie ve uitslag van 8 - 0 op het scorebord prijkte. Ook de score van 389 - 466 was alleszins acceptabel te noemen. Jan Engels en Gerrit Janssen waren met 96 slagen de beste spelers. Huub Straatman (97) had slechts één slag meer nodig, maar tekende wel voor de laagste ronde: 21. In de tweede klasse vond de return plaats van de clubder by: Venray 3 - Venray 2. Een met span ning tegemoet geziene confrontatie, aangezien Venray 3 vorige week een lagere totaalscore neerzette dan "het tweede team". Hoewel Venray 3 een prima en constante prestatie neerzet te, kwam het toch niet in de buurt van de gewenste score. Daarvoor was Ven ray 2 ook ditmaal te sterk, waardoor het drie ronden winst pakten. Alleen in de derde ronde, de zogenaamde "koffieronde" werd er slecht gespeeld, wat door Venray 3 in dank werd aan vaard, waardoor de tussenstand op 2 - 4 kwam en een mogelijk verrassing nog aanwezig was. Venray 2 herpakte bijtijds en klaarde het karwei vakkun dig, zodat de uitslag 2 -6 (453 - 432) in het voordeel van Venray 2 dik ver diend was. Daardoor behield Venray 2 als koploper in ieder geval haar onge slagen status. De beste spelers waren Jan Engels en Gerrit Janssen (Venray 1) met 96 slagen, Ton Hendriks (Ven ray 2) met 100 slagen en de sterk spe lende Theo Litjens (Venray 3) met 102 slagen en 23 als laagste ronde. Huub Straatman (1) scoorde met 21 de laag ste ronde. Bij Venray 2 was Henk van Leeuwen de man van de laagste ronde (22). In de onderlinge competitie was Leo Wilms de grote dagwinnaar van de vierde speeldag. Met 73 slagen bleef hij iedereen de baas. De verras send sterk spelende Ton Hendriks en Huub Straatman deelden met 75 sla gen de tweede plek en Jan Engels en Gerrit Vermeulen ?76? deelden samen met één slag meer de derde plaats. Bij de dames was Bets Wilms weer eens Voor het vijfde jaar hield MC Arn hem op hun circuit vliegveld Teriet een jeugdmotorcrosswedstrijd. De baan was zwaar, maar was goed te rijden en de rijders hadden er zin in, er hadden zich voor deze wedstrijd ondanks dat er een EK wedstrijd was in totaal 196 rijders aangemeld. De kampioenswedstrijden waren begon nen en er werd fel gestreden om de puntjes. MC Arnhem had alles prima georganiseerd en niets werd er ter wensen over gelaten. Bij de 65 ver snellingen grote wielen kwam de elfde plek op naam te staan van Bart Pijpers die in de manches beide keren als tiende man werd afgevlagd en ein digde Jules Deenen in zowel de le als de 2e manche op een veertiende plek wat hem ook een viertiende plaats opleverde in het dagklassement. Net als verleden week wist Jeremy de Vink bij de 85 kleine wielen B met de vijfde beker huiswaarts te keren door de le manche beslag te leggen op een vijfde plek en in de 2e manche als zevende man werd afgevlagd. Bij de 85 kleine wielenA eindigde Bryan Kersten twee maal op een twaalfde stek en bezette in de daguitslag een dertiende plaats na een verbeten strijd. De club had het ook nu weer prima voor elkaar, de baan lag er ook nu weer perfect bij en ook voor de inwendige mens was goed gedacht. De club bestaat dit jaar al dertig jaar in dit heugelijke feit werd nu al een voorproefje genomen. Ruim 1500 man publiek omzoomde de baan en hadden het goed naar de Gtame (houdgreep) te krijgen. Dus stond ze in de finale tegen Jenneke Nijkamp. Ook in deze partij duurde het lang voordat er een scoren op het scorebord stond. Wismans was weer de sterkste ze had de controle over haar tegenstander maar in de laatste tien seconden werd ze verrast door Nijkamp die een punt wist te scoren. Atikie Thoonen en Didier Peeters uit Venray wisten beiden twee partijen te winnen en twee partijen te verliezen en daarmee behaalden ze geen podi umplaats. op dreef. Met een score van 78 slagen won zij met overmacht. Jo Litjens en Miet Clevers )beiden 85' volgden op gepaste afstand enTruus van Dijk was de grote surprise door met een score van 87 slagen als derde te eindigen. Er waren twee spelers, die de volle 6 0 overwinningen in de wacht sleepten, te weten Pierre Dean tegen Piet van der Eist en Theo Litjens tegen Annie Litjens, alle andere partijen eindigden in een 4 2 score. Zo was Jo Litjens Riet Lemmens de baas. Zo moest Ger rit Janssen alle zeilen bijzetten om de sterk spelende Truus van Dijk, die de eerste ronde op haar naam schreef, van zich af te schudden.Ton Hendriks bleek net iets sterker dan de eveneens goed spelende Bets Wilms. Spannend was ook de strijd tussen Jan Engels en Jan van Dijk. Jan Engels pakte de eerste ronde met twee slagen. De resterende twee ronden eindigden gelijk, als was de tweede ronde van bedenkelijk niveau. Henk van Leeu wen toonde zich net iets slagvaardi ger dan Miet Clevers. Huub Straatman was met twee ronden winst te sterk voor Jan Litjens en ten slotte klopte lijstaanvoerder Leo Wilms verdiend de nummer drie van het klassement Gerrit Vermeulen, die ditmaal niet de vorm van de dag had, die hij eerder deze competitie ten toon spreidde. In de stand blijft Leo Wilms de koploper met 5 punten, op de hielen gevolgd door Jan van Dijk met 6,5 punten. Gerrit Vermeulen liep weliswaar ave rij op, maar blijft met 12 punten op de derde plaats staan, net vóór Jan Engels 12,5?, die slechts met een half punt meer nu op de vierde plek bivakkeert. Bij de dames kende Bets Wilms een prima revival. Bij de dames gaat Miet Clevers op kop met 17,5 punten. Door de opmerkelijke revival van Bets Wilms klom ze naar de tweede plaats met 18 punten, ten koste van Annie Litjens, die uit de topdrie duikelde. Jo Litjens 18,5 punten? handhaaft zich keurig als derde. Spannend dus, want het verschil tussen nummer en drie bedraagt slechts één punt. De laagste ronde werd gescoord door Ton Hen driks met een rondje 22, terwijl Riet Lemmens daar bij de dames met een score van 23 niet veel voor onder deed. Aankomende donderdag is de vijfde speeldag van de Onderlinge Competitie en zondag speelt Oirschot 1 tegen Venray 1. zin en konden genieten van het prach tige weer en ze kregen waar voor ze voor gekomen waren spannende wedstrijden in alle klassen. Bij de MX 2 Inters kwam de achttiende plek in handen van Entile Cox, hij wist in de manches een veertiende en een acht tiende plek voor zich veilig te stel len. Een 23e plaats bij de MX 1/MX 3 Inters werd opgeëist door Peter Ver- steegen die in de le manche een 21e plek veilig wist te stellen en in de 2e manche op een 17e stek de eindstreep passeerde, terwijl een 29e en een 25e plaats in handen kwam van Maarten van der Aa en in de eindstand de 29e man werd. Bij de MX 2 Senioren zat het niet mee voor Werner Kuenen, hij zakte verschillende plaatsen af om uit eindelijk als 18e te finishen en in de 2e manche had hij een slechte start, maar wist na een verbeten strijd toch nog als zevende man de meet te pas seren wat hem nog net op de tiende plek deed belanden in het algemene klassement. Zij broer Dennis eindigde op een 29e en een 20e plek en eiste hiermee een 23e plaats op en wist Sjoerd Heijnen met een 22e en een 26e stek in de manches een 26e plaats in het dagklassement voor zich veilig te stellen. Komend weekend is er een jeugdcross in Den Hout, waar zondags een Nationale wedstrijd verreden zal worden en op Koninginnedag wordt in Eindhoven, op circuit de Landsard, waar een vier uur durende enduro rit de Cross Country Eindhoven verreden gaat worden. De eerste dag van de afdelings en de zonale competitie van de NJBB is gespeeld. Aan de zonale competitie deed een team van JBC Venray 80 mee in de eerste klasse. Het heeft een goede start gemaakt en bestond uit E. Zee- len, R. Pex en J. Janssen. Van de vijf wedstrijden wonnen ze er drie en ze staan daarom op de achtste plaats met een saldo van drie gewonnen met +zes punten. In de afdelingscom petitie doen twee teams mee in de tweede klasse. Het team bestaande uit E. Ikkert.A. Geurts en F. van Erp heeft het wat minder gedaan. Het won maar een wedstrijd en heeft dus nu een score van een winst en zeven min punten en bezet nu de elfde plaats. Het andere team T. Ikkert, R. Janssen en W. v.d. Meer heeft 't beter gedaan. Het won drie wedstrijden en bezet nu de tweede plaats met drie gewonnen wedstrijden en 21 plus punten. Ook 't Vervolgtoernooi is weer van start gegaan. Dit is een regiotoernooi met vier verenigingen: Amicale Cuijkuit Cuijk, De Bokkeschieters uit Boxsmeer, JBC Venray 80 uit Venray en Grave Superieur uit Grave. Omdat er per vereniging een verschillend aantal deelnemers zijn worden de punten uitgedrukt in procenten. JBC Venray 80 doet aan dit toernooi mee met vijf teams: F. van Erp enT. van Erp 1 winst - 11E. Zeelen en M. Zeelen 4 winst +36, A. Biemans en G. Pelzer 2 winst -18, E. Ikkert en invaller P Clijsters 3 wist +15,A. Geurts en J.Janssen 2 winst en 0 punten. Het toernooi is dus redelijk geweest men staat nu op de tweede plaats. 1) is Grave superieur met 23 winst= 71,8%. 2) JBC Venray 80 met 12 winst= 60 procent. 3) is Amicale Cuijk met 3 winst= 33,33 procent en de hekkensluiters zijn De Bokkeschie ters met 4 winst= 32,143 procent. Uitslagen Welpen SKC'06-Peelkorf 0-0 SKC'06-Oranje Wit 0-0 Pupillen HBSV-SKC'06 4-0 D-jeugdWittenhorst-SKC'06 4-1 C-jeugd DOS-SKC06 ai Programma zaterdag 28 april Pupillen SKC'06-De Merels 10.00 Uitslagen Merselo 1-OranjeWit 3 welpen ao Merselo 1-Peelkorf 3 welpen 1-0 SVSH D2-Merselo Dl D-pup. 3-5 SVOC '01 Cl-OranjeWit Clasp.Cl 4-1 OranjeWit Bl-ODIO B2 asp.Bl 2-2 OranjeWit B2-Wittenhorst BI asp.B2 5-0 Klimop Al-OranjeWit Al jun.Al 1-12 ODOS Al-OranjeWitA2 jun.A2 6-6 Vonckel Girls 2-Merselo 2 midw. 8-4 Programma zaterdag 28 april ZSV BI-OranjeWit B2 asp.B2 12.30 Programma woensdag 2 mei Erica 2-Merselo 2 midw. 20.00 Uitslagen Midweekdames SVOC-Oostrum 3-1 PupillenEl Gazelle-Oostrum ai PupillenE2 DOS-Oostrum 1-0 PupillenDl Emos-Oostrum 1-1 Aspiranten Oostrum-EKCA 0-10 Seniorenl Oostrum-Lottum 7-6 Programma donderdag 26 april Seniorenl De Peelorf-Oostrum 20.00 Programma zaterdag 28 april PupillenEl Oostrum-ZSV 10.00 PupillenE2 Oostrum-Erica 11.00 Programma woensdag 2 mei Midweekdames ZSV-Oostrum 20.00 Uitslagen Oranje Wit-De Kangeroe 9-5 OranjeWit 2-ODOS 1 3-11 Recreant en-DOT 4-11 KlimopAl-OranjeWitAl 1-12 ODOS Al-Oranje Wit A2 6-6 OranjeWit Bl-ODIO B2 2-2 OranjeWit B2-Wittenhorst BI 5-0 SVOC '01 Cl-Oranje Wit Cl 4-1 De Treffers Cl-Oranje Wit C2 3-2 OranjeWit D1-HBSVD2 5-0 OranjeWit E1-DOTE2 7-0 Welpen 2-Peelkorf 2 2-2 DES 1-Welpen 2 5-0 Merselo 1-Welpen 3 ao Welpen 3-Swolgen 1 ao Programma zaterdag 28 april ZSV Bl-Oranje Wit (L) B2 12.30 DOS C2-Oranje Wit C2 13.30 DOS El-Oranje Wit El 10.30 Programma woensdag 2 mei Swift 4-OranjeWit 3 20.00 Uitslagen Boskant 1-De Peelkorf 1 8-9 ODIO 1-De Peelkorf 2 6-4 De Peelkorf 3-SVOC '013 4-4 De Peelkorf 4-ODOS 2 11-3 De Peelkorf 6-ODOS 3 7-1 Midako-recreanten 6-3 De Peelkorf Al-ZSVAl 11-0 DOS(A) BI-De Peelkorf BI 14-4 De Peelkorf Cl-TOG Cl 3-5 Swift(V) C2-De Peelkorf C2 5-0 HBSV Dl-De Peelkorf Dl 4-3 De Peelkorf D2-Swift (V) D3 9-1 De Peelkorf D3-MKV Dl 2-3 De Merels El-De Peelkorf El 11-0 OranjeWit 2-Welpen 2 2-2 Welpen 2-OranjeWit 1 ao SVOC-Welpen 1 2-2 SVOC 3-Welpen 4 a4 Welpen 4-Welpen 1 a7 Welpen 3-Swolgen 1 ao Merselo 1-Welpen 3 1-0 Programma donderdag 26 april De Peelkorf 4-Oostrum 1 20.00 Programma zaterdag 28 april De Peelkorf Bl-Wittenhorst BI 14.30 Olympia (O) Dl-De Peelkorf Dl 11.00 Roka-De Peelkorf F1 10.00 Erica-De Peelkorf F2 10.00 Programma woensdag 2 mei Blue Stars-Recreanten 20.00 Uitslagen Springfleld/DHOM 3-Heren 60-57 Wizards Helmond-U 18 43-133 Graphiset/BV Rush-U 16 82-39 Graphiset/BV Rush-U 12 2 37-60 Oranje Wit-De Kangeroe 9-5 (4- 3). Doelpunten Oranje Wit: Anne lie Reintjes (4x), Petra v.d. Hag- hen (3x) en Rian Derikx (2x). Door een 9-5 zege op De Kangeroe kunnen de korfbalsters van Oranje Wit op zondag 6 mei kampioen wor den. Tegen naaste concurrent DOT heeft Oranje Wit dan genoeg aan een gelijkspel om de titel te pakken. In de thuiswedstrijd tegen De Kangeroe ging Oranje Wit voortvarend van start. Petra van der Haghen scoorde de ope ningstreffer via een vrije worp.Vervol gens maakte de Kangeroe opnieuw een overtreding waardoor Van der DES-DIOSA 2 11-4 (4-2). Doel punten DES: Petra Branje, Wendy Rouwens en Patricia Broeren (allen 2x), Marloes Broeren, Sanne Koopmans, Kelly Lensen, Laura Lamers en Sandra van Buy- tene. Onder ideale korfbalomstandighe den hebben de jeugdige korfbalsters van DES hun revanche gekregen op DIOSA 2. In Balgoy had men een fysiek en tactische sterke tegenstander die moeilijk te bestrijden was. Dit was afgelopen zondag even anders. Een mat spelende DIOSA heeft de hele wedstrijd achter de feiten aan gehob beld en werd met name in het laat ste kwartier van de wedstrijd totaal weggespeeld: 11-4. De eerste helft was van DES zijde een zeer matige Oostrum-Lottum 2 7-6 (2-4). Doelpunten Oostrum: Carla Claes- sens en Fieke Kuenen (beiden 3x) en Mieke Stam. In een spannende thuiswedstrijd hebben de korfbaldames van Oostrum twee punten gepakt tegen Lottum 2: 7-6. Lottum begon de wedstrijd beter dan Oostrum en de gasten stonden binnen vijftien minuten op een a2 voorsprong. Mede door een wissel kwam Oostrum beter in het spel. Carla Claessens maakte in de 24e 2-1 met een mooi afstandschot. Nog geen minuut later vergrootte Lottum weer de marge op. Omdat beide teams voor de pauze nog een maal scoorden, ging Lottum 2 met een 2-4 voorsprong aan Springfield-Jumpers'76 60-57 De basketbalheren van Jumpers'76, kampioen in hun klasse, hebben de competitie besloten met een 60-57 nederlaag in de uitwedstrijd tegen Springfield. De Venrayse heren begon nen volkomen onterecht veel te gemakzuchtig aan het duel. Gedu rende de eerste vier minuten werd dit rijkelijk bestraft door de mannen van Springfield. Dit resulteerde in een 12- 0 achterstand. Een wat zelfingenomen doch slechte scheidsrechter maakte het doorbreken van chaotische fouten in de verdediging van Springfield er niet makkelijker op. Een 21-10 na het eerste kwart was het gevolg. Jumpers moest worden wakker geschud. Alsof er geen haast geboden werd gingen de Haghen via een strafworp ook de 2- 0 maakte. Daarna duurde het even voordat er weer werd gescoord. Het tweede aanvalsvak liep niet helemaal lekker en had moeite om het tempo hoog te houden. Uiteindelijk wist Annelie Reintjes, zij scoorde deze wedstrijd maar liefst vier maal, een afstandschot raak te schieten. De Kangeroe maakte hierop het eerste doelpunt via een doorloopbal 3-1. Rian Derikx had legio kansen en wist daarvan een klein kansje onder voorstelling. De eerste aanval had het niet. Iedereen in het vak was op zoek naar de goede positie maar die werd zelden goed ingevuld. Middels inzet werden de tekortkomingen enigszins weg gewerkt, zodat men toch met een 4-2 ruststand aan de limonade kon. Tijdens de rust kreeg men ingeprent om rustiger te spelen en meer vanuit de korfbezetting te spelen. Geleide lijk aan werd het spel wat beter en werd de marge van twee uitgebreid. Met name de wissels na rust pakten goed uit. De laatste vijftien minuten lieten de meiden zien dat de eerste 55 minuten een vergissing waren. Vlotte combinaties en een prima afronding waren ook voor de coach zalvend. De einduitslag gaf uiteindelijk de krachts verhoudingen in het veld goed weer. de thee. In de rust werden de dames van Oostrum gemotiveerd toegespro ken door hun coach met als opdracht meer felheid vanaf de eerste minuut, het afmaken van kansen en de afvang- positie uitbuiten. Binnen vijf minu ten in de tweede helft stond het 4-4. Oostrum had nu het betere van het spel, toch kwamen de gasten nog een keer op voorsprong te komen via een doorloopbal: 4-5. Daarna ging het spel gelijk op. Met nog tien minuten te spelen voerde Oostrum de druk op. Met resultaat. Onder andere door een benutte strafworp van Fieke Kuenen nam de thuisploeg de leiding en stond die in de slotminuten niet meer af. Donderdag 26 april (vanavond) speelt Oostrum uit tegen De Peelkorf 4. oogjes langzaam open. Ook een twee de (iets betere) scheidsrechter leverde daaraan een bijdrage. Hoewel Jum pers het tweede en derde kwart het betere team was en ook meer scoorde, was het kwaad in het eerste kwart al geschied. Met een 47-39 achterstand drong de mogelijke nederlaag door tot de heren en toen brak de strijd eigen lijk pas los. Beide teams streden hard om de punten. Jumpers wist steeds dichterbij te komen maar het bloed, zweet en tranen bleek vergeefs....Als laatste redmiddel schoot Mikke Leen- ders nog een zuivere driepunter, maar het antwoord van Springfield was snel en bitter. Een simpel lay-upje en ter gend rondpassen van de bal maakte een eind aan de wedstrijd. de korf te verzilveren. Vlak voor rust wist de Kangeroe zich nog vast te bijten via twee doelpunten, aarvan er eentje overigens goed werd ver dedigd door Caroline Michels. De ruststand werd hierdoor 4-3, te wei nig aangezien Oranje Wit duidelijk de betere was. Na rust moest er dan ook gescoord worden. Dit duurde te lang, maar dit was vooral vanwege een blessure en het erg knullige besluit van de arbitrage om op het moment van een strafworp te besluiten dat de stip erin, maar daarna toch weer SVOC'Ol-Playing Girls 12-6 (6- 4). Doelpunten SVOC'01: Debbie Wismans (3x), Linda Claessens, Anke Wennekers, Yvonne Clas sens en Joan Willemssen (allen 2x) en Lotte Steeghs. De korfbalsters van SVOC'01 heb ben op eigen veld een eenvoudige zege behaald op hekkensluiter Play ing Girls: 12-6. De gasten kwamen ver rassend op voorsprong, mede door dat de thuisploeg de eerste vijftien minuten niet lekker draaide. SVOC'01 had moeite om in de aangeefpositie te komen en bij de overnames werd onderling niet goed gecommuniceerd. In het laatste kwart van de eerste helft hervond SVOC'01 zijn ritme en wist uiteindelijk toch nog met een 6-4 voorsprong te gaan rusten. De doel punten werden gescoord door Anke Wennekers met twee korte kansen, Boskant-De Peelkorf 8-9 (3-7). Doelpunten De Peelkorf: Mayke van Ass en Nicole Tielen (beiden 3x) en Kim Kusters, Ellen Smits en Marianne Potten (ieder lx). Bijzonderheid: voor het begin van de wedstrijd werd een minuut stilte genomen ter nagedachte nis aan de vorige week overleden Frans Claessens. De korfbalsters van De Peelkorf hebben een kleine zege behaald in de uitwedstrijd tegen Boskant: 8-9. Een krappe overwinning, zeker gezien de eerste helft,waarin de Peelkorf de wedstrijd domineerde. De tweede helft stokte de scores van de Peelkorf en kon Boskant terugkomen van een achterstand van 3-7. De score werd geopend door Boskant. In de tweede minuut van de wedstrijd scoorde de thuisploeg de 1-0 met een afstand schot. Ook de tweede treffer was van In de Harrie Claessens-League was Richard Addae de beste speler. Hij scoorde 161,80 gemiddeld met 184 als hoogste game. Niels de la Roy was ook goed op dreef met 157,40 gemid deld, maar door zijn game van 215, die de hoogste game van de dag beteken de, passeerde hij Richard in het klasse ment. Niels staat nu met 311 punten op de tweede plaats, net vóór Richard, die met 308 punten de derde plek in handen heeft. Jolanda Camps, die met 341 punten de leiding heeft, zag haar concurrenten wel dichterbij komen. Kevin Litjens was met een gemid delde van 153,33 en 168 als hoogste eruit moest. Loes Kateman was zo uit haar concentratie gebracht dat ze de strafworp miste. Uiteindelijk wist Annelie Reintjes opnieuw tot scoren te komen: 5-3. Daarna liep OranjeWit langzaam uit via een afstandschot van Rian Derikx en nogmaals twee doel punten van Annelie Reintjes. Tot slot wist Petra van der Haghen het karwei af te maken waardoor de stand op 9- 5 eindigde.Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft Oranje Wit vijf punten voorsprong op DOT en zes op SVOCiOl. Bij een zege of gelijkspel op zondag 6 mei tegen DOT mag Oranje Wit de kampioensvlag hijsen. Het duel in Vlierden begint om 11.00 uur. Linda Claessens uit een kans onder de korf, Yvonne Classens uit een vrije worp en Debbie Wismans met twee strafworpen. In de tweede helft speelde SVOC'01 een stuk sterker dan in de eerste. Er werden goede kansen gecreëerd en menig balletje vond de weg naar de korf. Al hadden het er zeker vijf meer kunnen zijn, met de zes doelpunten die de thuisploeg nog scoorde, was de nummer drie op de ranglijst zeer tevreden. De doelpun ten in de tweede helft kwamen op naam van Joan Willemssen met twee strafworpen, Yvonne Classens met een doorloopbal, Debbie Wismans met een schot, Linda Claessens met een afstandschot en Lotte Steeghs met een doorloopbal. Door deze zege behoudt SVOC'01 kans om als nieuw komer als tweede te eindigen in de eerste klasse. Boskant. Hierdoor stond de Peelkorf in de 3e minuut van de wedstrijd tegen een achterstand van 2-0 aan te kijken. De Peelkorf hervatte zich echter en kwam al snel met de gelijkmaker: 2- 2. De gasten hadden daarna de con trole over de wedstrijd en liepen uit naar een ruststand van 3-7. De tweede helft verliep minder goed. In de eerste drie minuten kon de Peelkorf nog tot score komen. Hierna echter stokten d scores voor de gasten. Er werd nog steeds goed naar de kans gezocht in de aanval maar de score bleef uit. Bos kant bleef goed doorgaan en kon hier en daar een kans pakken. De Peelkorf was overgegaan tot achterverdedigen. Hoewel Boskant geen echt goede afvangpositie meer had, bleven zij toch van afstand schieten. Hierdoor leed de ploeg veel balverlies,maar zij gooiden er ook ballen in. Boskant kon nog terug komen tot 8-9, maar de winst bleef bij de Peelkorf. game ook in goeden doen. Ravenne Oosterwijk scherpte haar persoonlijk record aan tot 148, iets dat ook gold voor Jelle van Duuren, die zijn PR tot 93 zag opgewaardeerd. In verband met het Oranjetoe- nooi komend weekend, wordt Harrie Claessens-League gespeeld op vrijdag van 17.00 tot 19.00 uur.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 27