Volleybalclinic Jong Oranje in Meerlo Volleybalheren VC Phoenix kampioen KAMP! Schutter Joop Linders eerste in B-klasse Concours hippique St. Jan Volleybal heren strijden om promotie Meisjes C1 Rooyse VK kampioen ff ff PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 26 - Dames Rooyse VK pakken titel na volleybalthriller Set Up Sjoelclub Venray Manders beste sjoeler Volleybalinterland Toernooi Sportivo PC De Jumpers t Het is volleybalvereniging Set Up gelukt om de complete selectie van Jong Oranje een weekend in Meerlo te krijgen voor een heuse clinic en een demonstratiewedstrijd. De beste speelsters van Nederland van maxi maal 17 jaar spelen in het team Jeugd Oranje van NeVoBo en komen naar Meerlo om te trainen en demonstra ties te geven. En dus vooral ook om het volleybal in al zijn facetten te promoten. De ploeg onder leiding van trainer/coach Jan Berendsen arriveert vrijdag 4 mei rond 17.00 uur bij sport hal Het Brugeind in Meerlo, om een uur later te beginnen met de training. Deze is voor het publiek toegankelijk. De speelsters logeren bij gastgezinnen in Meerlo-Wanssum. Zaterdag 5 mei hebben de speel sters van Oranje en drukke dag. Om 9.30 uur beginnen de eerste trainin gen die tot 12.00 uur duren.Van 13.30 tot 15.00 uur is er een clinic door jeugd oranje en laten ze zien wat de dames allemaal in hun mars hebben. Ook de jeugdleden van Set Up geven acte de precense. Voor ouders, opa's en oma's en familieleden van jeugd leden is het zeer de moeite waard om naar dit sportief schouwspel te komen kijken. Rond de klok van 16.00 uur gaan de teams van Jeugd Oranje en Summa Peelpush zich inspelen voor de grote demonstratie wedstrijd die om 17.00 uur begint. De verwach ting is dat de publieke tribune van de sporthal te klein is voor de publieke belangstelling. Maar mensen die van volleybal op hoog niveau houden komen dit weekend in de Meerlose sporthal aan hun trekken. De meisjes van Jeugd Oranje hebben het EK in het Tsjechische Bron op uitstekende wijze afgesloten. De ploeg van bonds coach Jan Berendsen won met 3-1 van Frankrijk en is daardoor geëindigd op een zevende plaats. Na een matige competitiestart zijn de volleybalheren van VC Phoenix'75 er toch in geslaagd om het kampi oenschap in de vierde klasse C in de wacht te slepen. In het begin van de competitie werd in de uitwedstrijd in een ener verende wedstrijd nog van medekop loper Meterik verloren met 3-1. Het puntenverschil in alle vier de sets was daarbij niet groter dan twee punten. Thuis tegen de andere medefavoriet Avance (toen nog ongeslagen aan kop) werd een verrassende en goed bevochten 4-0 overwinning geboekt. Vanaf dat moment werd duidelijk dat Phoenix voor de eerste plaats ging. In de tweede competitiehelft werden Meterik thuis en Avance uit met 3-1 verslagen. De laatste drie wedstrijden werden in die zin nog knap lastig, omdat er geen puntverlies mocht wor den geleden om de kleine voorsprong niet uit handen te geven. Dit gebeurde niet en in de laatste wedstrijd tegen Sportivo uit Overloon werd in een moeizame wedstrijd het verdiende De spelers van links naar rechts: achter Koen Arts, Jos Voermans, Geert van Meyel, Henk Lomme, Geert Claessens en Lonk Wiertz en voor Geert Versteegen, Arno Rutten, Ger Ewals en Paul Nelissen. kampioenschap behaald. Voor de eer ste keer in de geschiedenis van de vereniging voor de heren in Nevebo- verband. De doelstelling van het team voor volgend jaar is om in de midden moot van de derde klasse te kunnen meedraaien. Peter Rosenberg, voorzitter van de Schutterij Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo, heeft het persoonlijk bonds- kampioenschap van Schuttersbond Juliana op zijn naam geschreven. In de finale versloeg hij Jac Beurskens van Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo en Jo Fleuren van Sint Lambertus in Helden. Extra zuur was het voor Jac Beurskens die het verkeerde blokje wegschoot en daardoor het persoon lijk bondskampioenschap aan zijn neus zag voorbijgaan. De strijd werd begon met 116 deelnemers in de vier verschillende klassen. Tegen de klok van 20.00 uur besloot het bondsbe- stuur de schietwedstrijd te verdagen en te verschuiven naar zondagmorgen om 10.30 uur. Op dat moment zaten er nog negen schutters in de strijd, te weten: Peter Rosenberg en Jac Beurs kens (Sint Antonius en Sint Petrus Baarlo), Jo Fleuren (Sint Lambertus Helden),Wim Custers (Ons Genoegen Siebengewald), Pierre Hebben (Sint Hubertus Kessel) en Henk de Klein, Pascal de Klein, Hans van Rhee en Joop Linders ('t Zandakker Gilde Sint JanVenray). De eindklasseringen van 't Zandak ker Gilde Sint JanVenray: D-Klasse (16 deelnemers) 3) Joep Krijnen 16 schoten. 4) Marian van Lierop 12 schoten. 5) Harry Puijn 6 schoten. C-Klasse (22 deelnemers) 2) Lisette van Rhee 41 schoten. B-Klasse (36 deelnemers) 1) Joop Linders 76 schoten. 3) Huub Stevens 59 schoten. Sportnieuws -info Zijn we kampioen? Als de master of suspense Alfred Hitchcock ooit overwogen heeft om een volleybalthriller te schrijven dan was sporthal De Wetteling in Venray afgelopen zaterdag ongetwijfeld het decor geweest. In een bloedstollende finale van de competitie behaal den de volleybaldames van Rooy se VK de titel in de le klasse B. Op de slotdag van de competitie kaapten de Venrayse dames het kampioenschap voor de neus van Nuvoc uit Veldhoven weg. Maar het kostte bloed, zweet en tranen. En een sterk hart "Is het echt? Is het echt". Laura Jacobs hangt bijna in de telefoon van Jan Dinjens die contact heeft met sporthal Haagdijk waar concurrent Nuvoc zojuist met 1-3 heeft gewon nen van VCE/PSV D2. Die stand is voor Rooyse VK na de 4-0 zege op De Verrekijker genoeg om de titel te pakken. Gejuich in een volle sporthal De Wetteling. Op de tribunes staan de mensen uitbundig te klappen, de speelsters springen en juichen. Toch slaat de onzekerheid weer toe. Klopt het bericht wel? Nuvoc had immers toch met 0-4 gewonnen en zou dan aan het langste einde trekken? Coach Anita v.d. Laar pakt bloednerveus nog maals de telefoon. De piepjonge Anne Janssen heeft het niet meer en slaat de handen voor haar mond. Susanne v.d. Putten staat naast haar en siddert mee. Edith Janssen krijgt bijna geen lucht meer. Dan verschijnt er een brede glimlach op het gezicht van de coach. '3-1, we zijn echt kampioen!', spreekt ze de verlossende woorden. De ont lading is enorm. Loes Vorst springt als het ware door het plafond. Haar medespeelsters volgen haar voor beeld. Bianca Dorrestein slaat de han den voor haar ogen. Ze kan het nog nauwelijks geloven. Maar het is echt waar, de volleybaldames van Rooyse VK zijn kampioen en promoveren naar de promotieklasse. Maar wat kostte het bloed, zweet en tranen. Voorafgaand aan het duel met De Verrekijker is de situatie duidelijk. Rooyse VK en Nuvoc uit Veldhoven delen de koppositie met beide 70 punten. Omdat Nuvoc in de onder linge confrontaties een setje beter is geweest (3-2 voor Rooyse in Venray, 3-1 voor Nuvoc in Veldhoven) moeten de Venrayse volleybaldames met 4-0 winnen en moet Nuvoc in de uitwed strijd tegen VCE/PSV 2 minstens een set laten liggen. Met die wetenschap beginnen de Venrayse volleybaldames nerveus aan het duel met De Verrekij ker. Vanaf de eerste slagenwisseling is het duidelijk dat de gasten geen cadeautjes uitdelen. Integendeel, De Verrekijker, toch geen hoogvlieger in de le klasse B, speelt onbevangen en pakt brutaal de leiding in de eerste set. Rooyse VK komt niet in het nor male ritme en kijkt zelfs tegen een schier hopeloze 17-24 achterstand aan. Een puntje rest de gasten nog om de eerste set te pakken en de kampi- oensdroom van de thuisploeg bruut te verstoren. Op de tribune heft een ver dwaalde supporter van De Verrekijker al sarcastisch 'weg kampioenschap, weg kampioenschap' aan. De talrijke supporters van Rooyse VK zijn met stomheid geslagen, want zou het al na een set gebeurd zijn met hun favorie ten? Zij hebben echter niet gerekend op de veerkracht van de jonge ploeg van coach Anita v.d. Laar. Met een hele knappe servicebeurt presteert Bianca Dorrestein wat niemand meer voor mogelijk had gehouden. De 17-24 ach terstand wordt omgebogen in een 26- 24 setwinst. Hitchcock had een beter plot van de eerste set niet kunnen bedenken. Speelster Sofie Manders lacht na afloop als die bizarre eerste set ter sprake komt. "Och, het gebeurt ons wel vaker dat we met een achter stand beginnen. We zijn net een diesel motor, we komen langzaam op gang", zegt ze vrij laconiek en lachend. Het zijn ook een beetje de emoties na een geweldige ontlading aan het slot van de wedstrijd. Die levert in het verdere verloop weinig problemen meer op voor Rooyse VK. De mentale optater die door de Venrayse volleybaldames is uitgedeeld, werkt lang door bij de gasten. In de tweede set kan De Verre kijker de thuisploeg nog enigszins bij benen (25-20 voor Rooyse), maar de derde en vierde set gaan vrij makke lijk met 25-14 en 25-7 naar de nieuwe kampioen. Aan de vooravond van het nieuwe seizoen waren de verwachtingen in het Rooyse kamp niet al te hoog gespannen. Als nieuwkomer in de le klasse (vorig jaar werd via pro motiewedstrijden een plaats in deze klasse afgedwongen, red.) zouden de Venrayse volleybaldames genoegen nemen met een plaats in de midden moot. "Nee, we hadden echt niet ver wacht om voor de titel mee te gaan spelen", geeft Sofie Manders ruiterlijk toe. De sympathieke opbouwspeel- ster liet zich ook verrassen door het hoge niveau dat haar team in het afge lopen seizoen heeft gehaald. "Toen we op een gegeven moment zo goed meedraaiden en steeds tweede, derde stonden, hebben we wel de doelstel ling van dit seizoen bijgesteld. We hebben toen gezegd 'nu gaan we ook voor de titel'. Het is dan prachtig als het je uiteindelijk ook nog lukt. Zeker na zo'n ontknoping." Manders heeft het team zien groei en, maar ook de speelsters individu eel. "We waren eerst mentaal niet zo heel erg sterk. Als we eenmaal in een dip zaten, kwamen we daar moeilijk uit. Maar dat gaat steeds beter.We zijn ook naar elkaar toe positiever. Fouten worden makkelijker geaccepteerd. Iedereen is gewoon veel zelfverze kerder. Ook als het even minder gaat. Dan proberen we rustig te blijven en weer ons gewone niveau te halen. In dat opzicht zijn we dit seizoen enorm gegroeid." Het jonge team biedt perspectie ven genoeg voor de langere termijn. De meeste speelsters zijn net twintig of nog (veel) jonger. Met Anne Janssen en Anne Vervoort heeft Rooyse VK twee hele jonge, talentvolle speelsters in huis, terwijl Loes Vervoort met haar enorme smashkracht iedere tegen stander onder druk kan zetten. Waar eindigt het sprookje? Sofie Manders: "Het doel van Rooyse VK is om op ter mijn weer op divisieniveau te volley ballen. Met de dames en de heren. Of dat met dit team lukt, is afwachten.Als we met deze groep bij elkaar blijven, kunnen we zeker nog veel beter wor den. Of dat genoeg is voor de derde divisie moet blijken." De landelijke rijvereniging en ponyclub St. Jan uit Merselo houdt op zaterdag 28 en zondag 29 april een groot concours hippique op de ter reinen van Hermkushof in Merselo. Op zaterdag komen de ponyruiters in actie voor dressuur of springen, maar ook de allerkleinsten doen mee in de Bixie proeven. Op zondag zijn de paardenruiters en amazones aan de beurt om hun kunnen te tonen op het gebied van springen en dressuur. Het concours is groots opgezet en natuur lijk is het leuk om de ruiters en ama zones in actie te zien bij de verschil lende disciplines. Maar ook aan de Uitslagen Dames Odi 3-Set Up 1 3-2 Livoc Liessel 1-Set Up 2 3-2 Were-Di 1-Set Up 3 3-1 Jeugd MVC '64 1-Set Up MB 1-3 Heren Recreanten HVC 1-Set Up 2 3-2 Set Up 2-HVC 3-1 Set Up 3-Meuleveld 2-3 Set Up 4-HVC 4 4-0 Programma zaterdag 28 april Set Up 3-Set Up 4 19.30 Programma zondag 29 april Meule- veld-Set Up 4 10.00 Aan de zesde competitiewedstrijd in het kader van de Limburg Bokaal inTegelen, is door negen sjoelers van Sjoelclub Venray deelgenomen. In de klasse F werd Mimi Jansen derde met een gemiddelde van 118. Paul Bouten wist een eerste plaats te bemachtigen in de klasse H met een gemiddelde van 110,7. Eveneens in de klasse H kwam Frans Geurts op een tweede plek met een gemiddelde van 110,6. De overige sjoelers vielen buiten de prijzen. allerkleinsten is gedacht want er staat op beide dagen een springkussen waar de kleintjes zich goed kunnen vermaken. Ook is er een leuke loterij, met als hoofdprijs een dinerbon.Aan- vang op beide dagen vanaf 9.30 uur. Met elf sjoelers toog de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. afgelopen zaterdag naar Tegelen. Een week na het behalen van haar tweede opeenvolgende Nederlandse Kampioenschap heeft Marjo Manders laten zien dat dit geen toevalstreffers zijn. Ook tijdens de zesde ronde om de Limburg Bokaal bij Sjoelvereni ging Sevelo was zij iedereen duidelijk te sterk af. Met een gemiddelde van 125,60 liet zij alle andere sjoelers in klasse E ver achter zich. De overige sjoelers speelden een veel bescheide ner rol in hun klassen. Zo was Marijke Denissen tegen haar gewoonte in slechts vierde in de klasse B, terwijl zij toch een uitstekende score had met een gemiddelde van 131,45In de klas se D reikte het gemiddelde van Koen Heideveld van 118,30 niet verder dan een tiende en laatste plaats. Wilma Wismans was in de klasse E niet tevre den over haar gemiddelde van 117,70 wat resulteerde in de achtste plaats. In de klasse G was Marden Manders de beste ISBV-er met een vijfde plaats en 113,30 gemiddeld. Bas Pastors en Jan Pijpers werden in deze klasse slechts achtste en negende met gemiddelden van 109,45 en 109,05. Frans van Soest en Leo Reintjes speelden een minde re rol in de klasse H. met een vierde en zesde plaats en gemiddelden van 105,45 en 100,75. De inspanningen van Iinda Buis en Marjan Iitjens reik ten in de klasse I niet verder dan de achtste en twaalfde plaats met gemid delden van 97,20 en 88,80. In het kader van het 50-jarig jubi leum van volleybalvereniging Rooyse VK in Venray wordt er op zaterdag 12 mei een heren volleybalinterland gespeeld. In sporthal De Wetteling in Venray speelt Jong Oranje (mannen tot en met 21 jaar) tegen de leeftijd genoten van Brazilië. De Rooyse VK organiseert de interland samen met de Nederlandse volleybalbond NeVo Bo. Het duel in De Wetteling begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Volleybalvereniging Sportivo uit Overloon houdt op donderdag 17 mei voor de 24e keer het jaarlijkse bui tenvolleybaltoernooi op de voetbal velden van sportpark De Raay. Naast het traditionele volleybaltoernooi zijn er ook andere mogelijkheden. Voor de allerkleinsten wordt een minivol- leybaltoernooi gehouden. Kinderen vanaf zes jaar kunnen zich opgeven. Daarnaast is er ook weer het voetvol- leytoernooi. Mannen, maar zeker ook de vrouwen kunnen zich opgeven met teams van minimaal vier perso nen. In het traditionele volleybaltoer nooi kan worden deelgenomen in de klassen: Gezelligheidsklasse voor ongeoefende spelers. Gezelligheids klasse voor geoefende spelers. Recre antenklasse voor de geoefende spe lers. In alle teams moeten minimaal twee dames meespelen in het veld. Na afloop van de wedstrijden gaat er feestelijke muziek uit de boxen over het sportveld en het terras klinken. De dag wordt afgesloten met een barbecue. Een inschrijfformulier aan vragen kan bij Liset Coopmans via tel. (0478)642448 of 06-51613627. Stuur het formulier voor 12 mei naar het toernooisecretariaat De Hartog Bokaal is in Albergen verreden. Iris Jeurissen behaalde met haar pony Tinka's Boy een tiende prijs in de categorie DZ.Verder behaalde ze nog een zevende prijs in de categorie DZ direct op tijd met Tinka's Boy. Tot slot behaalde ze in de categorie AM een achtste prijs met Manolito. Rooyse VK-Flamingo's 4-0. Set standen: 25-22, 25-15, 25-18 en 25-15. Door een 4-0 zege op Flamingo's strijden de volleybalheren van Rooyse VK komend weekend om promotie naar de eerste klasse. Tegen de gasten uit Gennep had Rooyse VK nog iets goed te maken omdat het eerste duel werd gewonnen door Flamingo's: 3-2. De eerste set gingen de mannen uit Venray gelijk in de aanval met een paar punten voorsprong was de ten dens al gezet, de Rooyse mannen wil den een 4-0 overwinning pakken. En de eerste set ging ook verdiend naar de Venraynaren: 25-22. De tweede set ging het allemaal als vanouds, het team draaide lekker, de sfeer zat erin en ook op de bank was het feest in volle gang. Coach Jan Koopmans wees enthousiast zijn team de weg en de set eindigde dan ook in een makke lijke 25-15 zege. Ook de derde set was geen probleem voor de thuisploeg. Er werd relax gespeeld en zelf Ger Kei zers probeerde in de vierde set een sprongservice. De laatste twee sets eindigden dan ook in twee makkelij ke zeges: 25-18 en 25-15. Met de 4 -0 overwinning hebben de mannen uit Venray zich gevestigd op een derde plaats waar toch hard voor geknokt is. Komend weekend mogen de vol leybalheren deelnamen aan promotie degradatiewedstrijden inVenlo. to- -Miumtii Het meisjes Cl-team van Rooyse VK heeft door een 3-1 zege tegen Flamin go's het kampioenschap in de wacht gesleept. Na twee gewonnen sets (25-21 en 25-19) was de titel al binnen. Daarna verslapten de meisjes even en verlo ren de derde set (19-25). In de vierde set lieten ze echter nog een keer zien de terechte kampioen te zijn door met 25-11 te winnen. Een mooi resultaat voor het team en voor de jubilerende volleybalverenging Rooyse VK. Op de foto het kampioensteam met de speel sters Iris Janssen, Daphne Knoops, Imke Janssen, Roos Loeffen, Nicole Vullings.Anne van Yzendoorn, Moniek van Waayenburg, Nina Saamena en Sandra Reijnen, coach Peter Vullings en trainer Frans Jenniskens.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 26