Jeugdbridgers verkennen grenzen Beachtoernooi in Meerlo Moeizame zege waterpoloërs Spio Knappe zege hockeydames Zaalvoetballers United kampioen ruimen Venray de beste in derby Oostrum kan titel niet meer ontgaan Zege dames SV United TV/Sportijn haalt play-offs Red Stars weer te sterk voor Vice Versa Jeugdteams Red Stars kampioen stap stap PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 25 BC 2002 RV Overloonse Bridgeclub Bridgesoos De Kemphaan BC Klavertje Vier BC Venray BC Harten Drie BC Doublet NRBC Venray BC Common Sense DC De Piëlhaas Mudhunters MHCV lil. Last van chronische-, acute-, lichamelijke- of psychische klachten? In De Kiosk is een speelavond gehouden voor jeugdige bridgers die nog maar net de eerste stappen van het biedsysteem min of meer onder de knie hebben. Ze moesten proberen om, in tegenstelling tot de normale wekelijkse les- en oefenavond, dit keer zo zelfstandig mogelijk het spel te bieden en te spelen. Niet alleen het spel spelen, maar ook de andere puntentelling dan bij minibridge en het goed invullen van de scorekaar- ten was voor het grootste deel van de spelers nog geen gesneden koek. De begeleiders hadden op hun beurt soms ook moeite met het eigenlijk niet mogen ingrijpen bij alles wat aan tafel gebeurde, maar het motto van fouten moet je het leren stond in het algemeen toch voorop. Hier en daar werd een klein handje geholpen, dui delijk werd in ieder geval ook waar de begeleiders de komende weken hun instructie en begeleiding aan zouden kunnen besteden. Omdat de groep vrij klein is en meerdere jeugd groepen in Nederland graag eens een keertje hun kunnen willen uitprobe ren tegen anderen dan de eigen 'klas genoten' was er een afspraak gemaakt met een groepje van zes spelers uit Grave en vier uit Berlicum. Met zes tien spelers en in totaal zes begelei ders was er een gezellige drukte was in een van de zalen van De Kiosk. De hele groep in Grave gaat op vrijdag 11 mei de rest van de spellen spelen. De in te sturen resultaten tellen mee voor de landelijke finale van het zoge noemde enveloppenbridge die op 3 juni in Utrecht wordt gehouden. Door deze toernooivorm wordt er in heel Nederland op verschillende locaties een aantal exact gelijke spellen bridge gespeeld en zijn de scores dus ook te verwerken tot een totaal eindklasse ment. In de tussenstand staan Chiem en Tom uit Grave bovenaan, Luc en Thijn uit Venray zijn tweede en Stan en Danny uit Grave derde. Er zat ech ter maar een wedstrijdpunt verschil tussen de nummers een en twee, dus het vervolg in Grave gaat spannend worden. De voorlaatste zitting van de laat ste clubcompetitie van dit seizoen zit er weer op. In de gele lijn waren de winnaars de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 61.46 procent. De tweede plaats was voor het bridgepaar Corrie Hartong en Hein Tak met 58.33 procent. Derde was het echtpaarToos en Wim Spreeuwenberg met 56.77 procent. In de rode lijn wonnen de dames Riek Bouten en Mien Steverink met 63,28.procent. Tweede was het echtpaar Kika en Bram van Nieuwen- huijzen met 58,28 procent en een mooie derde plaats was er voor het bridgepaar Nel Houben en Toon Stip hout met 57.29 procent. De sterkste op de competitieavond in de gele lijn waren Karei en Ann Pee- tjens met 61.31 procent, gevolgd door Bert en Nelly Vloet met 58.18 pro cent. Derde waren Irma Huijs en Hein Tak met 52.28 procent. In de rode lijn waren de winnaars Kees en Ria van Son met 67 procent. Frans van Heuvel en Tony Jansen bezetten de tweede plek met 53.75 procent. Derde waren Mathieu en Gerda Crooijmans met 52.42 procent. De uitslag van de laatste middag van het seizoen: is weer de uiotslag van bridge Soos De Kemphaan, in oranje op de eerste plaats met 59,90 %WilTacken en Jeanne Korsmit.op de tweede plaats met 57,81 Jo de Bac ker en Toon van Vegchel, en als derde met 52,60 HennyAlkemade en Gert Claessens. In rood op de eerste plaats met 64,58 Nelly Bexkens en Leny Spekhorst, op de tweede plaats met 59,90 Jan Janssen en Frans Mertens, en als derde met 56,25 Anny Arts en Riet Dobbe. In groen op de eerste plaats met 66,67 %Toine en JanTiggel- oven, op de tweede plaats met 65,00 Josephine Philipsen en Nelly van Vegchel, en op de derde plaats Truus Michels en Mien Spreeuwenberg met 58,33 Volgende week is de slotdrive met een etentje in Leunen bij Martens. De eerste ronde van de lente competitie is gespeeld. In de gele lijn waren Martien Verheyen en Jan Versieyen de beste met 56,73 pro cent, gevolgd door Wilma Dik en Lei Vissers met 55,21 procent. Derde waren Yorgo Canli en Annie Seroen met 54,17 procent. In de groene lijn waren de winnaars Ria en Kees van Son met 58,33 procent. Tweede met 58 procent waren Francien Haegens en Jeanne Korsmit en de derde plek was voor Betty Janssen en Toos Smits met 57,92 procent. Op de tweede speelavond van de laatste competitieronde wisten Theo Collin en Jan Voesten in de groene lijn twee damesparen ruim voor te blijven. Tineke Meurs met Marga Steemers en Herma Darmstadt met Caroline Wikkers werden derhalve tweede en derde. In de rode lijn ble ven Rieneke de Weert met Joop Corzi- lius, Ria Liebrand met Mientje Wester net een streepje voor. De derde plaats werd ingenomen door Wil Gielen en Frans Seuren. In de gele lijn waren de onderlinge verschillen uiterst klein. De eerste zeven paren scoorden tus sen de 50 en 55 procent. Riet en Wim Manders werden nipt eerste, gevolgd door Ger Keizers met Wim Teunissen en Greetje Gielen met Miep Tepas. Maandag 30 april wordt vanaf 19.30 uur de Koninginnedrive gehouden in De Witte Hoeve. De eerste zitting van de zomerlad- dercompetitie is gespeeld. In geel waren Hermine Darmstadt en Caro line Wikkers de winnaars met 67.71 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Henk Penninx met 57.08 procent. Er was een gedeelde derde plaats voor Mieke Custers met Miets Verstappen en Nelly Penninx met Alda Verhoeven met 55.21 procent. In rood waren de beste Hannie Keijsers en Joke Pee tere met 61.39 procent. Annie van de Munckhof en Jan Simons waren twee de met 59-31 procent, gevolgd door Rob van de Beele en Jan Tiggeloven met 57.01 procent. Volgende week is er geen bridge op de club. In de Witte Hoeve wordt voor de Venrayse clubs de Koninginnedrive gehouden. Aanvang 19.30 uur. Afmeldingen voor maandag 7 mei via tel. 06-15622778. Met nog twee speelavonden te gaan begint er lijn te komen in de krachts verhoudingen in beide groepen. In de tussenstand hebben Corrie Hartong en Jan Heinekamp de koppositie weer overgenomen van Mia van "t Reve en Joep Vaessen. De dagscore van Jan en Corrie bedroeg 62 procent. Tweede waren Ingrid de Vocht met Annie van de Munckhof en derde Janny Jungsla- ger met Sjef de Vocht. Ook in de rode lijn werd stuivertje gewisseld in de kop van de tussenstand. Greetje Brant- jes en Jos van Rens namen de eerste plaats over van Tillie en Jan van de Heijden. Janny en Ad Hijl hebben zich goed op de derde plaats gevestigd. Maar de daguitslag leverde wel de grootste verrassing op. Gelegenheids duo Annie Clermonts enThea Biessels werden eerste met 57 procent, op de voet gevolgd door een paar Hannie Koppes en Ghiel Terwijn, dat zojuist de cursus heeft afgesloten en even eens ruim 57 procent behaalde. Derde waren Annie en Onniek Karagozyan. Er is bij BC Doublet, de club waar met de roker rekening wordt gehouden zonder dat de niet-roker er last van heeft, nog ruimte voor nieuwe leden. Aanmelden kan bij secretaris Hanne- ke Martens via tel. (0478)583087. De tweede zitting van het vijfde competitieblok is gespeeld. In de A- lijn waren Tilly en Jan van der Heijden de beste met 57,81 procent, gevolgd door Paul Corver en Jo Sijbers met 55,73 procent. De derde plaats was voor Tiny en Jac Meeusen met 53,13 procent. In de B-lijn was de eerste plaats voor Nel Camps en Sraar van Meijel met 66,07 procent, gevolgd door Luc Duijn en Henk van Heumen met 64.29 procent en Herma Darm stadt en Adri de Klerk met 57,74 pro cent. In de C-lijn scoorden Nettie en Pierre Sonnemans 62,92 procent en werden daarmee eerste. Bert en Carla van Kempen bezetten de tweede plek met 58,75 procent. Derde waren Riet Blok en Betsie van de Sluis met 52,92 procent. De derde ronde van het clubkampi oenschap is gespeeld. In geel was eer ste plaats met 56,77 procent voorAli Overbeek enThea Peters.Tweede met 54,17 procent waren Riet Dobbe en Jo Linders. Er was een gedeelde derde plaats voor Rikie Cremers met Jose Verhaegh en Thea lamers met Ger Wiegman. In rood waren de beste met 60 procent Annie en Onnic Karagozy an. Tweede met 56,25 procent waren Bets Bistervels en Nel Lagarde. Derde waren Truus en Sef Michels met 55,83 procent.Volgende week geen bridgen in verband met Koninginnedag. In café De Piëlhaas wordt op zaterdag 28 april vanaf 20.30 uur het levensmiddelen darten gehouden. Iedereen kan aan dit toernooi deelne men. Inschrijven dan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Uitslag whiskeydar- ten: winnaarsronde; Dave van Zeist, Jhon Tebarts, Marcel Oosterwijk, Bart Thissen, Crit van Hoof, Carl de Bruijn, RoyTroisfontaine, Roland van de Voort. Verliezersronde; Johan van Hoof, Ela Oosterwijk, Lou Janssen, Coby Janssen, Bianca van de Voort,Thorsten Gooren, Dave Achten, Sascha Diender. Er werd 180 gegooid door Dave van Zeist en Marcel Oosterwijk. De hoogste finish was met 110 punten voor Dave van Zeist en JhonTebarts. Door het droge weer van de afgelo pen maand is het in de bossen droog geworden. Als de mudhunters dan met een grote groep door de bossen fietsen, kunnen de laatsten stofhap- pen. Dit vooruitzicht weerhield de jeugdgroep er niet van om weer te trainen. Er stonden uiteindelijk zes juniormudhunters aan de start. Sinds enkele weken is er elke dinsdagavond een training vanaf De Sprank, Deze training duurt bij goed weer al onge veer twee uur.Al met al is de Mudhun ters een vereniging met voor elk wat wils. Wie het mountainbiken eens uit wil proberen kan een maand gratis meetrainen.Tijdens tochten maken de mudhunters kleine subgroepen met verschillende tempo's. Variërend van 16 tot 24 kilometer per uur. Zo past nagenoeg iedereen wel ergens bij. Tijdens de trainingen die over enkele weken weer starten (zomertijd) kan iedereen op zijn eigen tempo rijden. Voor de planning zie www.mudhun- ters.nl. Agenda: Zondag 29 april trai ning vanuit Venray, vertrek 9.00 uur per fiets. Zondag 6 mei de eerste Mud- huntersmarathon met afstanden van 65 en 85 km, vertrek 8.00 uur. Vertrek is altijd vanaf De Sprank. Volleybalclub Set Up in Meerlo houdt dit jaar op 24 juni weer het Set Up Beachtoernooi naast de sporthal in Meerlo. In een gezellige en gemoe delijke sfeer vindt er een sportieve krachtmeting plaats in diverse speel- categorieën en is er voor het eerst nu ook een twee tegen twee competitie opgericht voor de regio Zuid-Oost in samenwerking met de NeVoBo. Vele geoefende en ongeoefende volleybal lers strijden vanaf 's morgens tien uur om de hoogste eer en de eeuwige roem. Het spel wordt gespeeld vol gens de beachvolleyball regels van de NeVoBo. De wedstrijden worden gefloten door de teams die op dat moment niet hoeven te spelen. Een team bestaat uit drie spelers. Er wordt gespeeld in de klassen (onder voor behoud) dames en heren gevorderd, dames en heren ongeoefend, recrean ten mix en jeugd tot 18 jaar. Naast deze klassen wordt dit jaar voor het eerst in samenwerking met de NeVoBo en vijf andere verenigingen in Zuid-Oost Nederland voorzien in een beachvol- leyballcircuit. Dit houdt in dat er op meerdere toernooien door een team van twee spelers wordt gespeeld om het einddoel te bereieken, namelijk de finaledag in Eindhoven in augus tus van dit jaar. De categorieën voor het twee tegen twee toernooi bestaan uit dames hoog/laag en heren hoog/ laag. Gedurende de wedstrijden is er vermaak voor de kinderen in de vorm van een springkussen en de ouders kunnen ondertussen genieten van een hapje en een drankje in een van de aanwezige standjes. Voor passende tropische muziek is eveneens gezorgd. Door de dag heen vinden er diverse andere activiteiten plaats waarmee leuke prijzen te winnen zijn, met als hoofdprijs misschien wel weer een leuke reis. Voor inschrijven of meer informatie zie www.vcsetup.nl., e-mail beach@ vcsetup.nl of neem contact op met Marc Kleeven via tel. (0478)698181 Spio-TRB/RES 9-5- Doelpun ten: Jeroen Bosch (3x), Sander de Vries en Geert Mommen (beiden 2x), Gerrit-Jan Reurslag en Erwin Streefland. De heren waterpoloërs van Spio, uitkomend in de 4e bond klasse, speelde afgelopen zaterdag in zwem bad de Sprank tegen het Tilburgse TRB/RES 1. Drie periodes lang bood het inmiddels gedegradeerde TRB/RES behoorlijk tegenstand maar kon niet voorkomend dat Spio de punten thuis hield: 9-5. De opdracht voor Spio was om met veel overtuiging aan de wedstrijd te beginnen. De Venraynaren waren aan hun stand verplicht om het onno dige verlies van vorige week goed te maken. De heren van Spio speelden echter in de eerste periode te gehaast en vergaten daardoor vooraf gemaak te opdrachten goed uit te voeren. Hierdoor konden de heren uit Tilburg behoorlijk aanklampen, de eerste peri ode ging met een krappe 2-1 voor sprong naar Spio. Ook in de tweede periode ontliepen beide teams elkaar niet veel. Door doelpunten van Jeroen Bosch en Sander de Vries wist Spio de voorsprong verder uit te breiden. Ook TRB/RES scoorde en bracht hiermee de periodestand op 4-2 in het voor deel van Spio. Ondanks dat Spio al snel in de derde periode verder uitliep op de gasten bleef de Venrayse formatie slordig spelen. Meerdere malen werd de pressing over het hele veld losgela ten waardoor de Tilburgse heren zich terug konden vechten in de wedstrijd. Met een kleine 6-5 voorsprong mocht Spio aan de laatste periode beginnen. Ondanks dat Spio de voorgaande drie periodes niet overtuigend waterpolo speelde, bleken de heren de laatste periode toch de over de langste adem te beschikken. Spio wist voorafgaand aan de wedstrijd dat het conditioneel de betere is, echter soms vergeet men dat de wedstrijd pas na het laatste fluitsignaal beslist wordt. Doordat drie doelpunten in de laatste periode ging de overwinning toch relatief een voudig naar de heren uit Venray. Ger- rit-Jan Reurslag bracht enige vreugde terug bij Spio door met een prachtig afstandschot de 9-5 op het scorebord te brengen. Door deze overwinning weet Spio met een 7e plek zich weer in de sub top te nestelen. Volgende week zater dag speelt Spio haar laatste wedstrijd van het seizoen. In Deurne speelt Spio tegen promovendus DZT. Spio zal een zware kluif krijgen tegen DZT die door twee winst partijen op rij zich uit de degradatiezone hebben gevoch ten. Venray-Deurne 5-3 (3-0). Doel punten: Kim van Kessel (2x), Jacqueline van Gasselt, Lenneke Bouwmans en Ingrid Herraets. De hockeysters van Venray hebben op eigen veld een hele fraaie zege behaald op Deurne: 5-3. De Venrayse dames gingen furieus uit de start blokken. Binnen vijf minuten nam de ploeg door een mooi doelpunt van Kim van Kessel meteen de leiding. De gasten waren van slag en kregen de rekening gepresenteerd na een Ven rayse strafcorner. Jacqueline van Gas selt profiteerde optimaal en schoot de 2-0 binnen. Daarmee was de koek in de eerste helft nog niet op. Na een fantastische actie van Kim van Kessel, die te sterk was voor drie verdedig sters, bracht Lenneke Bouwmans de ruststand op 3-0. In de tweede helft bleven de Venrayse hockeydames sterk spelen, maar zagen dat de gas ten niet helemaal naar de slachtbank geleid wilden worden. Desondanks kwam het eerste doelpunt opnieuw op naam van de thuisploeg. Kim van Kessel scoorde haar tweede van de dag en bracht de stand op 4-0. Na een afgekeurde vijfde treffer konden de gasten eindelijk iets terugdoen. De thuisploeg ging verdedigingsfouten maken waardoor de tegenstander tot drie keer toe wist te scoren: 4-3. Vlak voor tijd maakte Venray aan alle onze kerheid een einde. Een vrije slag van buiten de cirkel kreeg via Ingrid Her raets het beslissende tik en belandde uiteindelijk in het doel. Door deze zege na een prima wed strijd maken de Venrayse hockeyda mes nog kans om als derde in de com petitie te eindigen. Programma zaterdag 28 april Tegelen J8DJ-J8D2 10.00 J8D3-Venlo J8D2 10.00 Horst J6E1-J6E1 9.30 J6E2-Weert J6E1 10.00 JFlmx-Weert MF1 10.00 M8D2-Horst M8D3 10.00 M6El-Venlo M6E2 10.00 Tegelen M6E4-M6E2 10.00 Venlo MF1-MF1 9.30 Den Bosch MA4-MA1 12.00 Helden MB1-MB1 14.30 Boekei MB2-MB2 13.00 Boekei MC1-MC1 11.30 MD1-HCAS MD2 11.30 JAl-RosmalenJAl 13.00 Blerick JlVI-Jlli 14.30 JCl-Oss JC4 11.30 Horst JD1-JD1 10.45 Programma zondag 29 april Boxmeer H3-Venray Hl 12.45 Gemert HA-Venray HA 10.30 Venray D2-Helmond D7 13.00 i i I Het eerste zaalvoetbalteam van SV United heeft het kampioenschap in zijn klasse voor zich op weten te eisen. In de wedstrijd tegen Gallus/Café De Tijd 2 werd na een 5-1 overwinning het kampioenschap veiliggesteld. Een dikverdiend kampioenschap want SV United won 24 van de 25 wedstrijden (een gelijkspel) en scoorde 200 doel punten. Sportnieuws -info Venray-SSS'18 2-0 (1-0). Doel punten Venray: Mirelle van Rij broek en Saskia Benthem. Op sportpark De Wieën in Venray waren de voetbaldames van SV Ven ray afgelopen zondag de beste in de derby tegen SSS'18: 2-0. Ondanks het feit dat er voor beide teams weinig belangen op het spel stond, was het toch een levendige wedstrijd, waarin Venray domineerde. SSS'18 heeft de strijd om degradatie reeds gestreden en is veilig. Venray is -heel knap als promovendus- verzekert van de derde plaats. Venray was vastberaden om in deze heuse derby te laten zie wie de beste club in de regio is, zoals ook op Marije Jager probeert de bal door te koppen naar een medespeelster. de ranglijst duidelijk is. Enige weken geleden kwam dit niet naar voren in een teleurstellend gelijkspel in Over- loon. De wedstrijd begon redelijk gelijk op, maar naarmate de wedstrijd vor derde, kreeg Venray de overhand. Alleen in de eerste fase wist SSS dan ook het zestienmetergebied van Ven ray te bereiken. Grote kansen vloeiden hier niet uit voort. De Venrayse vrou wen zetten de Overloonse defensie steeds meer onder druk. Het was te wijten aan matige eindpasses en voor zetten en de uitblinkende Overloonse doelverdedigster Vivian van Wijk dat een treffer zo lang uit bleef. Enige minuten voor rust was het dan toch raak. De niet voor het eerst gevaarlijk ingeschoven rechtsback Beau Nel lissen gaf een goede voorzet af. De bal werd doorgekopt en belandde in tweede instantie op het hoofd van topscoorder Mirelle van Rijbroek die inkopte. Na de rust was het gedaan met SSS'18. Ze slaagden er nog meer zeer sporadisch in om de bal van eigen helft af te krijgen met een lange bal. Zij slaagden er niet een maal in voor keepster Linsey Philipsen te komen. Aan de andere kant was de fantastisch keepende Van Wijk heer en meester in haar doelgebied en neutraliseerde in haar eentje menig Venrayse aanval. Halverwege de tweede helft was zij echter volstrekt kansloos op een schot van Saskia Benthem. De voorstopper kreeg een corner van Mandy Maas vol op de slof en passeerde van Wijk met een keiharde inzet. Even later wist van Wijk erger te voorkomen door een bal van Marije Jager uit de kruising te ran selen. De schade bleef voor Overloon beperkt tot 2-0. Volgende week speelt Venray zijn laatste uitwedstrijd van het seizoen in 's Hertogenbosch tegen Wilhelmina. MVC'19-Oostrum 0-4. Doelpun ten Oostrum: Jessie Pelzer en Sharon van de Kerkhof (beiden 2x). De voetbaldames van Oostrum heb ben afgelopen weekend overtuigend de uitwedstrijd tegen MVC'19 gewon nen: 0-4. Oostrum heeft daarmee de titel in de vierde klasse voor het grij pen. Wanneer naaste concurrent SV Venray 2 komend weekend niet weet te winnen van Quick Boys, wordt Oostrum zonder zelf te spelen al kam- pioen.Anders moet Oostrum wachten tot de laatste wedstrijd van het sei zoen, op zondag 6 mei de uitwedstrijd tegen Milheezer Boys. Dit duel in Mil- heeze begint om 10.00 uur. Oostrum kon tegen MVC'19 niet in de sterkste opstelling beginnen, maar begon desondanks goed aan de wedstrijd. De gasten hadden al snel het beste van het spel en er kwamen wat kansjes. MVC'19 was een goede tegenstander maar omdat de thuis ploeg te vaak de lange bal hanteerde, leverde dit weinig op. Na ongeveer een kwartier moest Eva Roos naar de kant omdat ze teveel last had van haar voet. Na twintig minuten kwam Sharon van de Kerkhof vrij voor kee per en kon de 0-1 laten noteren. Na een half uur kwamen er nog twee wissels aan Oostrum-zijde. Niet veel later kreeg Jessie Pelzer de kans op 0-2. Dit buitenkansje liet ze zich niet ontnemen. De 0-2 betekende tevens de ruststand. Na nog wat aanwijzin gen en een lekkere verfrissing kon de tweede helft van start. Ook nu kwamen de dames van Oostrum weer snel in hun spel. Het positiespel was goed en ook veel combinaties liepen goed. Sharon van de Kerkhof werd goed vrij gespeeld en zette de 0-3 op het scorebord. Dit was de honderdste treffer van het seizoen voor Oostrum. Het slotakkoord kwam op naam van Jessie Pelzer die na een half uur de 0-4 scoorde. Met vijf punten voorsprong op nummer twee, SV Venray 2, lijkt Oostrum de titel niet meer weg te kunnen geven. Melderslo-SV United 0-3 (0-2). De voetbaldames van SV United hebben in de uitwedstrijd tegen Mel- derslo een 0-3 zege behaald. Een sterk verdedigend Melderslo, met veel men sen achter de bal, wist lange tijd de score beperkt te houden. SV United voetbalde niet onaardig; de combina ties liepen redelijk, alleen bleef het moeilijk om het overwicht in doelpun ten uit te drukken. Na ongeveer een kwartier spelen kwamen de gasten toch op voorsprong. Een mooie aan val over links werd vakkundig door Karlijn Ewalts afgewerkt: 0-1. Omdat Melderslo zich alleen maar beperkte tot stug verdedigen moest SV United naar andere oplossingen zoeken en dit lukte warempel door een mooi afstandschot van Milou Christians: 0- 2. Dit was tevens de ruststand. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Melderslo moest achteruit maar wederom wis ten de gasten niet goed om te gaan met deze tactiek. Voetballend bleef United redelijk overeind en er kwa men ook wel enkele kansjes. Ook de aanval via Sanne Rijswick en Stefanie v.d. Wijst, resulterend in de 3-0 door laatstgenoemde, was er weer een uit het boekje. Bij die stand bleef het ook na ruim negentig minuten voetbal. TV/Sportijn heeft zich verras send geplaatst voor de play-offs in de eerste divisie D. Komende vrij dag 27 april starten de Venrayse zaalvoetballers met de thuiswed strijd tegen Amicitia. De aftrap is om 20.00 uur in sporthal De Wet- teling. Een week later volgt de uitont- moeting in Montfort. Door het onver wachte verlies van de concurrenten Fermonia Boys en 't Kesjotje klom de Venrayse zaalvoetbalclub van de vijfde naar de derde plaats in de eind rangschikking. De laatste speeldag kende een verrassende ontknoping. TV/Sportijn won vorige week maan dag al zijn laatste competitieduel met 4-8 bij Roerdalen. De andere ploegen kwamen pas vrijdag in actie. De Ven raynaren moesten wachten op een misstap van een concurrent. En dat gebeurde ook. 't Kesjotje verloor met 4-3 van laagvlieger In de Bende en valt nu als nummer vijf buiten de boot. TV/Spor tijn passeerde ook Fermonia Boys dat met 7-2 onderuit ging bij ODVYerna Na kampioen FSG/Ben Metsers (44 punten) nemen Amicitia (42), TV/Sportijn (39) en Fermonia Boys (38) deel aan het toetje. TV/Sportijn is gekoppeld aan Amicitia terwijl FSG/ Ben Metsers aantreedt tegen Fermo nia Boys. De winnaars van deze dub bele ontmoeting treffen elkaar in de finale. De inzet is één promotieplaats naar de eredivisie. Zaterdag stond de eerste wedstrijd in de degradatiegroep Eredivisie Tafel tennis op het programma. De dames van Summa/Red Stars togen naar Oudenbosch om tegen Vice Versa aan te treden. Evenals een week eerder in Venray werd het een 5-2 overwin ning. Sabina Larmené en Kim Bakkers bleven wederom ongeslagen. Kelly Willems verloor deze keer niet alleen van Sandra Leijten, maar ook van Inge Foncken en leverde dus twee punten in. Summa/Red Stars speelt met dit resultaat een ontspannen degradatie poule. De voorsprong op Amsterdam '78 (de tegenstander komende zater dag) bedraagt 4 punten. Vice Versa volgt op 10 punten achterstand, Bran- dersstad zelfs op 13. Na de wedstrijd tegen Amsterdam zal de Venrayse for matie definitief veilig zijn. De heren speelden zaterdag verdienstelijk gelijk tegen Scylla. De kersverse kampioen kwam zonder kopman Gerard Bak ker en dat scheelde. Ronald Bogaard pakte drie punten in het enkel, Frank van der Vleuten en Theo Boon pakten elk één punt. Ze eindigen daarmee als vijfde en zijn normaliter gedegradeerd. Afwachten is het echter op de defini tieve terugtrekking van eredivisionist LTTC De Toekomst. Trekt dat team zich daadwerkelijk terug, dan valt er een plaats in de eerste divisie open en is Summa/Red Stars als beste nummer vijf alsnog verzekerd van handhaving. Afgelopen weekend wisten liefst vijf jeugdteams van tafeltennisvereni ging Summa/Red Stars de competitie als kampioen af te sluiten. Spannend was het voor Meisjes 1 in Landelijk A dat concurrent HTC voor moest blijven. HTC had een zwakke tegen stander als laatste wedstrijd, terwijl Summa/Red Stars tegen het lastige Never Despair moest aantreden. Uit eindelijk wonnen de Venrayse meiden met 7-3, waarmee ze HTC maar ÈÈn punt voor bleven. Britt Houwen, Jus tine Janssen en Nina Veeken wonnen ieder tweemaal en Britt en Justine wonnen ook het dubbelspel. Meisjes 2 stond voor de vooraf duidelijk opgave om met 8-2 te win nen voor het kampioenschap in Lan delijk B/C. Concurrent Be Quick was al uitgespeeld en stond 7 punten voor. Summa/Red Stars moest naar Dordrecht om 8 punten te pakken. Door de zenuwen liepen de meiden aanvankelijk een 2-1 achterstand op, maar daarna lieten ze geen steken meer vallen. Anouk Clerx haalde het laatste puntje binnen en teamgenoten Judith Stoef en Daphne van Vegchel haalden opgelucht adem. Jongens 2 had de taak 3 punten te halen om ATC Nijmegen voor te blij ven in Landelijk C.TomThijssen zorg de bijna alleen voor die punten, want hij bleef ongeslagen. Broer Max won eenmaal. Rick Pouwels kon helaas geen punt scoren, maar het kampi oenschap is binnen. Ook tot vreugde van Mustafa Ali die deze wedstrijd aan de kant bleef. In de vijfde klasse van de afdeling mochten we twee kampioensteams begroeten. Jongens 5 won de met 10- 0 en kan niet meer ingehaald worden. Mees Wolters, Jasper Verblakt, Sander Drent en Steven Ge bleken dit sei zoen een sterk en evenwichtig team en mogen komend seizoen een klasse hoger gaan spelen. Datzelfde geldt voor Jongens 6, dat overigens geheel uit meisjes bestaat.Annika Jenniskens, Lynn Martens en CobyAlaerds hadden het moeilijk, want hun tegenstander had twee spelers uit een hoger team ingezet. Gezien de klasse mocht dat reglementair, maar netjes was het niet. Het werd een gelijkspel en de hoop op het kampioenschap was vervlogen. Tot ze hoorden dat de concurrent een puntje had laten liggen, toen werd er alsnog een feestje gevierd. Stap voor Stap is aangesloten bij de VNRT/NGS f**^ voetreflexzonetherapie en sportmassage Trudy Blenckers Vlasakker 20 8521 CP Vierlingsbeek Tel.: 0478 -630233

Peel en Maas | 2007 | | pagina 25