Koninginnepop in De Evenaar L>C :J Kijken naar Venrayse wijken: Landweert Beukenrode viert Koninginnedag Revue Evergreen Luna speelt op de Grote Markt W m i I Koninginnedag in Merselo Programma Koninginnedag Venray Koninginnedag in Venray Fietstochten V ft Beklim toren Grote Kerk PEEL EN MAAS Donderdag 26 april 2007 - Pagina 21 In De Evenaar barst op maandag 30 april vanaf 16.00 uur Konin ginnepop los. Het festival wordt geopend door de band Cyclüs. Driemansformatie Cyclüs is nog maar drie maanden bezig. Dit is hun eerste optreden, maar ze gaat er spontaan tegenaan met metal- muziek. Gaolienlo maakt het optreden af met stijlen als klassiek, rock, jazz, zigeunerjazz. Daarna is het de beurt aan 2 Late. Dit bandje is een van de zeven finalisten van PopSport, een wedstrijd voor schoolbands uit Limburg en Noord-Brabant. Daarna is het de beurt aan Razzle:Dazzle. Razzle: Dazzle bestaat uit de twee mooie dames Lizzy en Maartje. Ze bren gen nummers van Crezip, Norah Jones, Amy en Wine House en hebben een Aanmoedigingsprijs gewonnen, het Prinses Chris tina Jazz Concours in Amsterdam. Voor deze gelegenheid hebben de dames een saxofonist uit Noorwe gen uitgenodigd. Daarna mag de viermansformatie No Cause For Consern het podium betreden. Deze band is twee jaar bezig en hun muziek valt onder pop en rock, meest eigen nummers maar ook een paar covers. De band heeft een aparte percussie, name lijk een cagon. Aansluitend is het voor de derde maal de beurt aan Fendrx. Oprichter Frank (de F van Frank, de F van Fender (gitaar) de X van Hendrix (Jimmy). Dit voor wie wil genieten van een aardig stukje '70er jaren rock. Met een dame op drums, deze keer Evelien. De band Unzipped uit Cuyk laat zich voor de tweede keer horen in Venray. Hierop kan men lek ker heftig funken en rocken met nummers van Red Hot Chili Pep pers, Rage Against the Machine, Urban Dance Squad, Spin Doctors en Gotcha. Tot slot is er nog een optreden door Pilot Flame. De for matie creëert haar eigen muziek en sounds. De muziek is van Giel en de tekst van Freek. In museum 't Freulekeshuus is tot en met 20 mei de tentoonstel ling Kijken naar Venrayse wijken te zien. In een serie artikelen wor den verschillende wijken nader toegelicht. Landweert is gerealiseerd tussen 1970 en 2000. Op 1 Januari 2007 telde deze wijk ruim 6600 bewo ners. Landweert is een omvang rijke woonwijk met een relatief hoge bebouwingsdichtheid. De stedenbouwkundige tradities van de drie verschillende bouwphases zijn duidelijk af te lezen. De hele wijk bestaat grotendeels uit com- plexmatig gebouwde eengezins woningen. Hoogbouw komt niet voor. Centraal gesitueerd zijn het wijkgebouw en de later gebouw de winkels en sporthal met cafe taria. In Landweert 1 (1970-1980) vinden we een voortzetting van de kleinschaligheid,die we ook in het laatst gebouwde gedeelte van Veltum zagen. (Kulut) Slinge rende wegen maken het ook hier moeilijk om zich te orienteren. Doordat de gesloten (vaak geknik te) bouwblokken grote, intern gerichte, groene hoven omsluiten maken de openbare ruimtes een steenachtige indruk. De mooie grote centrale groenzone met de langzaam verkeer- route kruist de Kruidenlaan nabij het winkelcen trum. Landweert 2 (1980-1990) mist een duidelijke structuur. De recessie in de 80er jaren had een verdichting en een grote sober heid in de vormgeving ten gevol ge. We vinden kleine groenstroken in het openbare gebied, dus niet meer intern gericht, zoals in Land weert 1. Landweert 3 (1990-2000) heeft een heldere hoofdstructuur met rechte parallelle woonstraten en een duidelijke plaats voor het openbare groen. Voor het eerst in Venray werd hier gewerkt met een beeld-kwaliteitsplan en werd er een supervisor aangesteld. Hier door ontstond er meer samen hang in de architectuur en een grotere variatie op buurtniveau. Het beeld-kwaliteitsplan schreef onder andere het bouwen van woningen met een dakoverstek voor.Tot dat moment niet zo streekeigen en zeker voor de com- plexmatige woningbouw uniek. In Landweert 3 vinden we ook par ticuliere kavels en patiowoningen. Nog niet zo lang geleden werden er fraaie woningen als inbreiding gebouwd aan het Fluitekruid en werd de wijk verrijkt met zoge naamde schoolwoningen. Er wordt nu gewerkt aan plannen voor het circusterrein (hoek Noordsingel- Nieuwe Maasheseweg). Geregeld wordt er gedurende de tentoonstelling in Peel en Maas aandacht besteed aan de diverse wijken of onderdelen van de tentoonstelling die in museum 't Freulekeshuus te bezoeken is op woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten normale openingstijden kan men na afspraak met groepen terecht.Tel. (0478)583880. Verpleeghuis Beukenrode in Venray, onderdeel van Zorggroep Noord-Limburg, staat maandag 30 april in het teken van het Konin- ginnedagfeest. In samenwerking met het oranjecomité van gemeen te Venray, basisschool De Bongerd en de wijkraad-zuid Venray wor den tal van activiteiten gehouden. Om 11.00 uur komen de herauten te paard hun aankondiging doen. Van 14.00 tot 17.00 uur is er een spellencircuit voor de kinderen, een springkussen, optredens van diverse artiesten, een pendelende huifkar, een ballonnenwedstrijd, een grabbelton en de kinderen kunnen zich laten schminken. Ook maken een clown en gym nastiekvereniging Sint Christoffel hun opwachting. Tevens is er een tombola met leuke prijzen. De opbrengst van het Koninginnedag- feest wordt verdubbeld door het Fonds Ouderenhulp en komt ten goede aan een middag die wordt georganiseerd voor bewoners en vrijwilligers van Beukenrode die hebben meegeholpen met het rea liseren van deze dag. State:Chaos wint Op ut Tuffelke De trashmetalband State:Chaos is winnaar geworden van Op Ut Tuffelke, een open podium voor regionale bands in Gryp- hus in Vierlingsbeek. Het vijftal uit Maashees en Eindhoven ver diende met deze overwinning het openingsoptreden van Op De Töffel 2007 en daarmee is het pro gramma van dit gratis toeganke lijke popfestival compleet. Naast State:Chaos treden en tijdens de vijftiende editie van Op De Töffel op:The Eaves, Left, Autonon, MC Drama, Elstar,Trio Vuile Was, Story- box, Roosbeef,The Goods,The Go Go Prophecy, Do The Undo, Malle Pietje And The Bimbos, Luie Hond, C-mon Kypski en Heideroosjes. Op De Töffel 2007 vindt plaats op zondag 17 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Meer informatie over Op De Töffel is te vinden op www. opdetoffelnl Smartlappen festival Het Smartlappenfestival wordt voor de 20e keer op maandag 30 april in café De Tijd in Venray gehouden. Het podium biedt weer plaats voor alle Venrayse artiesten die hun eigen favoriete smartlap willen zingen. Vanaf 15.00 uur staat de band weer klaar om alle plaatselijke en regionale levens liedvrienden live te begeleiden. Mensen die graag willen zingen kunnen zich aanmelden via tel. (0478)510137, zodat de band rekening kan houden met het gewenste repertoire, maar, het kan natuurlijk ook spontaan op de dag zelf! Natuurlijk wordt de bühne voor de kleintjes vrijgemaakt. De presentatie is dit jaar voor het eerst in handen van Edgard van Kessel. Bruno Lucassen, die de smartlappendag negentien jaar lang presenteerde komt dit jaar langs als artiest. In de pauze is een optreden van Gert Janssen. Voorjaarsconcert Maashees Fanfare St. Cecilia houdt op zon dag 29 april vanaf 19-30 uur het jaarlijkse voorjaarsconcert in de Parochiekerk in Maashees. Het is het eerste concert onder leiding van dirigent Theo Bindels. In een korte tijd heeft de fanfare zich een nieuw repertoire eigen gemaakt. Het programma biedt veel beken de muziekstukken. De fanfare speelt onder andere Hook van de gelijknamige bekende film.Trim- beka is een muziekstuk van ruim negen minuten, genoemd naar de drie beken (Trimbeets) die om Gorredijk stroomden. De leven digheid van het dorp, het moeras gebied en de natuur worden door muzikale klanken uitgebeeld. Het concert wordt afgesloten met Bes- sarabianka, een muziekstuk vol zigeunermelodieën. Tijdens het concert komt Rabobank Land van Cuijk een nieuw instrument aan bieden. Zanggroep Evergreen uit Vier lingsbeek (ZEV) brengt op donder dag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 juni een nieuwe revue met de titel Déja Vu. Dit muzikaal spektakel wordt gebracht in een nostalgische en stijlvolle spiegeltent in het cen trum van Vierlingsbeek, met onge veer vierhonderd zitplaatsen. Een spiegeltent is al een evenement op zich. Vroeger waren ze dé attractie als danspaleis op grote kermissen. Met zijn glimmende parketvloer, gezellige compartimenten en de schittering van talrijke lichtjes in de geslepen spiegels brengen ze een vleugje nostalgie en veel sfeer. Voor deze revue neemt ZEV voor de gelegenheid de hoedanigheid aan van een rondreizend theaterge zelschap. In een wervelende show zal het verhaal van dit gezelschap met al hun perikelen worden ver tolkt door middel van theater, lied jes, rap, flashbacks, dans en alles wat er verder rondom heen komt kijken. Momenteel is ZEV druk bezig met het instuderen van alle nummers. Ook de begeleidings groep, die hiervoor uitgebreid is met trompettisten, saxofonisten, gitaristen en slagwerk zijn al volop bezig. Het belooft weer één grote muzikale happening te worden die je absoluut niet mag missen. De kaartverkoop start op zondag 6 mei van 11.00 tot 14.00 uur in zaal Concordia in Vierlingsbeek. Vanaf 7 mei kan men via www.zev.zingt.nl. zien hoeveel plaatsen er nog vrij zijn.Vanaf 7 mei kan men ook kaar ten bestellen via (0478)631625 (bereikbaar na 13.00 uur). Maandag 30 april zal de band Luna tijdens Koninginnedag optreden op de Grote Markt in Venray. Het optreden begint rond 18.00 uur. Een leuk feest op een gezellig plein. De band Luna behoeft nauwe lijks introductie. Zes muzikanten die bijna allen uit Venray afkomstig zijn en al jaren aan de weg timme ren. Het afgelopen jaar stond in het teken van optredens op fes tivals en diverse podia in muziek cafés. Veel goede recensies van publiek en organisaties. Voor wie Luna niet kent. Zes muzikanten met verschillende muzikale ach tergronden die gezamenlijk eigen nummers schrijven. Het is moeilijk een stempel te drukken op deze muziek. Een mix van blues, jazz, rock, folk en wereldmuziek. Een eigen stijl, eigenwijs, mystiek en verfrissend. Herkenbare vleugjes van artiesten als Neil Young, Vaya Con Dios en Dr. John. Luna is trou wens uitgenodigd mee te werken aan een cd/dvd die unplugged opgenomen wordt in de ver nieuwde Sound Vision studio in Arnhem. Producers zijn George Konings en John te Dorsthorst die onder anderen samenwerk ten met Henk Westbroek, Skik, Jan Vayne, De Kast en Toontje Lager. Voor meer info over Luna zie ook: www.lunatheband.nl Luna bestaat uit: Nelleke Rijs (zang), Roy Bis- tervelts (gitaar en zang), Marcel Barents (percussie en zang), Jan Fleurkens (gitaar), Jan Engels (bas) en Hans Kempen (drums). Peuterspeelzaal De Rakkertjes in Merselo houdt op zaterdag 28 april voor het vijftiende jaar een gezellige Koninginnedag voor kinderen van twee tot twaalf jaar, hun ouders en andere belangstel lenden. Er zijn allerlei leuke acti viteiten zoals diverse spelletjes, schminken, springkussen, pony rijden, grabbelton en een ballon nenwedstrijd. Aanvang 10.00 uur. Begonnen wordt het fiets versie ren. Daarna maakt men een rondje door het dorp onder leiding van de jeugddrumband. De spelletjes starten om 10.30 uur. Ook is er een loterij met mooie prijzen en een terras met gezellige muziek. Men kan vrijblijvend bin nenlopen om eens een kijkje te nemen en eventueel meer infor matie te krijgen over plaatsing van peuters. Venrays Verleden Het derde deel van Venrays Ver leden, een tweejaarlijkse uitgave met artikelen over de cultuurhis torie van Venray, verschijnt op donderdag 3 mei. Het nieuwe deel besteedt prominent aandacht aan de bouwgeschiedenis van het oude raadhuis van Venray, waar over nieuwe feiten boven water zijn gekomen. Bijzonder is ook het onderzoek naar de Leunse Schans, een verdedigingswerk van onbekende ouderdom, dat met de ontginning van de Peel verlo ren is gegaan. Er is ook aandacht voor de volkscultuur, onder meer in een artikel over de geschiede nis van De Toer en een bijdrage over het merkwaardige fenomeen van de bijnamen. De meer recente geschiedenis komt aan bod in een artikel over de komst van Rank Xerox naar Venray en een rijk geïllustreerde bijdrage over de uit Venray afkomstige zondagsschil der Johan Jeuken. Venrays Verle den, deel 3 is een uitgave van het Lokaal Historisch Platform Venray. Het boek is verkrijgbaar bij de Venrayse boekhandels en bij het secretariaat van het Platform aan deAlfridahof in Venray. Koninginnedag in Meerlo Koninginnedag in Meerlo is al jaren een feestelijke dag. Het oranjecomité houdt ook dit jaar weer een ballonnenwedstrijd en ook kunnen de bezoekers de kindermarkt bezichtigen. Er is een clown die goochelt en bal lonnen maakt, een springkussen en belangstellenden kunnen ook een ritje maken op een pony. Natuurlijk kunnen de kinderen ook weer genieten van snoep en chips en voor de volwassenen is de Speulplats geopend. Het programma: 13-00 uur:opbouw kindermarkt, kinderen die wat aan te bieden hebben mogen hun stand inrich ten. 13-30 uur: afhalen burgemees ter bij het gemeentehuis en met de fanfare mee naar muziekzaal de Speulplats 14.0 uur: opening Oranjefeest, oplaten ballonnen, start kinder markt, start ponyrijden Vanaf 14.30 uur: clown begint met goochelen en ballonfiguren maken. CLOWN. 17.00 uur: sluiting. 10.15 uur herauten te paard kondigen de feestdag aan 10.15 uur feestelijke ontvangst in het Raadhuis voor gedecoreerden en genodigden 11.00-13-00 uur kinderrommelmarkt op het grasveld bij de Grote Kerk 11.00-17.00 uur torenbeklimming Grote Kerk 11.00-18.00 uur hockeytoernooi Sportpark De Wieën 11.30 uur aubade voor de gedecoreerden op het bordes voor het Raad huis door Koninklijke Harmonie Euterpe 11.30-14.30 uur wedstrijd Living Statues door kinderen op de Grote Markt 12.00-16.00 uur weekmarkt Schouwburgplein en Henseniusplein 12.15-13-15 uur Jeugdharmonie Euterpe voor de ingang van de Grote Kerk 13 00 uur aanvang oranjevoetbaltoernooi Sportpark De Wieën 13-00-17.00 uur fitness workout door De Sprank op de Grote Markt 13-30-16.00 uur dansdemonstraties door Kunstencentrum Jerusalem, afd. Dans en door Bruce Dance Factory op de Grote Markt voor terras De Zwaan 14.00-16.30 uur gratis huifkartocht centrum - Beukenrode (opstap plaats: Grote Markt) 14.00-17.00 uur Koninginnedag in Beukenrode met muziek door joeks- kapel om 14.30 uur 19-30 uur Aanvang koninginnebridgedrive in De Witte Hoeve en in de namiddag muziek in het centrum door diverse joekskapellen. Op Koninginnedag is men in de gelegenheid Venray en omgeving te bekijken vanaf de toren van de Grote Kerk. De toren is van 11.00 tot 17.00 uur opengesteld. Het is de moeite waard een bezoek te brengen aan deze monumentale kerktoren, die tot de grootste en hoogste van Limburg gerekend kan worden. Onder begeleiding van een torengids komt men via de torenkamer en het beklimmen van diverse trappen op ongeveer 35 meter hoogte en kan men genieten van een weids uit zicht. Op dit niveau kan men door de galmgaten alle richtingen opkij ken en bij helder weer de omliggende plaatsen Horst, Deurne en zelfs Kevelaar zien liggen. De gids vertelt een stukje geschiedenis van de toren, het carillon en de klokken van de kerk. Ook vertelt hij over de aflaatbrief en het gewicht van de grootste klok. De viering van Koninginne dag Venray op maandag 30 april begint om 10.15 uur met herauten te paard die de feestdag aankondi gen en de feestelijke ontvangst in het raadhuis voor gedecoreerden en genodigden. De kinderrommelmarkt op het grasveld bij de Grote Kerk duurt van 11.00 tot 13.00 uur.Van 11.00 tot 17.00 uur is er de torenbeklim ming van de Grote Kerk. Verder is er een hockeytoernooi van 11.00 tot 18.00 uur op sportpark De Wieën. Een aubade voor de gedecoreerden start om 11.30 uur op het bordes voor het raad huis door Koninklijke Harmonie Euterpe. Van 11.30 tot 14.30 uur wordt de wedstrijd Living Statues door kinderen op de Grote Markt gehouden. De weekmarkt wordt van 12.00 tot 16.00 uur gehou den op het Schouwburgplein en Henseniusplein. Jeugdharmo nie Euterpe speelt van 12.15 tot 13.15 uur voor de ingang van de Grote Kerk. De aanvang van het Oranjevoetbaltoernooi op sport park De Wieën is om 13.00 uur. Van 13.00 tot 17.00 uur is er een fitnessworkout door De Sprank op de Grote Markt. Ook kan men van 13-30 tot 16.00 uur genieten van dansdemonstraties door Kun stencentrum Jerusalem, afdeling Dans en door Bruce Dance Fac tory op de Grote Markt voor ter ras De Zwaan. Verder kan men tus sen 14.00 en 16.30 uur een gratis huifkartocht. Opstapplaats is op de Grote Markt. Koninginnedag in Beukenrode wordt vanaf 14.30 uur gevierd met muziek door Joekskapel en vanaf 19-30 uur is er de Koninginnebridgedrive in De Witte Hoeve. In het centrum van Venray kan men deze dag genieten van muziek van diverse joekskapellen en er zijn ruim tachtig winkels voor het publiek geopend. De Tour en Wielerclub Oranje uit Horst houdt op maandag 30 april voor de vijftiende keer de Oranjetochten. Met voor ieder wat wils zowel op het gebied van afstanden, klimmetjes of moun tainbike en gezinstochten. Voor de meer professionele fietser is er de 150 kilometer route waarvoor ingeschreven kan worden tussen 7.30 en 8.30 uur. Dan is er ook de 120 kilometerroute, deze telt mee voor het klein klimmersbrevet. Hiervoor kan men zich inschrij ven tussen 8.00 en 9-00 uur. Even eens voor de 90 kilometer is de inschrijftijd tussen 8.00 en 9-00 uur. In iedere route zijn er pauze plaatsen ingelast met voor ieder een een goede verzorging.Al deze routes gaan door natuurgebieden zoals het Maas-Schwalm-Nette- natuurpark met beklimmingen rondom Herungen-Hinsbeck en de Süchtelner Höhen.Tussen 9 00 en 10.00 uur kan men inschrijven voor de mountainbiketochten. Er is een leuke parcours uitgezet in de bosrijke omgeving van Horst en is geschikt voor de beginnende als de meer ervaren mountainbiker. Mooie uitzichten gecombineerd met single tracks, korte klimmetjes en snelle stukken garanderen veel fietsplezier. Er zijn drie afstanden uitgezet, deze gaan over 30, 40 en 50 kilometer. Tussen 10.00 en 14.00 uur kan men inschrijven voor de gezinstochten, die voor het overgrote gedeelte gaan over fietspaden, autoarme straten en landwegen. Deze fietstochten gaan over 30,45 en 60 kilometer. Er is voor pech onderweg een materiaalauto op de routes. De mogelijkheid om te douchen en zich om te kleden is eveneens aanwezig. Inschrijven voor alle routes kan in de Merthal in Horst. Bij het inschrijven ontvangt men een inschrijfkaart. Deze kaart doet mee met een gratis loterij, met als hoofdprijs een Poels Meubelen cheque. Tevens is er in de Mert hal een fietsenmarkt. Iedereen die een ongebruikte fiets heeft, heeft de mogelijkheid deze te verkopen. Het maakt niet uit wat voor fiets het is. Vanaf 8.00 uur kan men de de fiets naar de Merthal brengen. Men bepaalt zelf de verkoopprijs. Tot 16.00 uur gaan de vrijwil ligers van TWC Oranje hun best doen om een nieuwe eigenaar te vinden. Tussen 16.00 en 17.00 uur meldt men zich dan weer bij de fietsmarkt. Is de fiets verkocht, dan betaalt men tien procent van de opbrengst aan TWC Oranje. Voor verdere informatie kan men terecht op www.twcoranje.nl of via tel. (077)3984493. Bomenwandeling Het Toon Hermans Huis, inloop huis voor mensen met kanker en hun naasten, in Venlo houdt onder leiding van een gids en enkele medewerkers van het Toon Her mans Huis Venlo op woensdag 2 mei een bomenwandeling. De wandeling voert door de stadspar ken in Venlo. Bijeenkomst en ver trek is om 14.00 uur. Er is gelegen heid tot het drinken van koffie of thee. Denk aan wandelschoenen. Opgeven kan bij het Toon Her mans Huis via tel. (0478)3211433 of via e-mail info@toonhermans- huisvenlo.nl. Indien nodig kan vervoer geregeld worden. Foute avond In café De Tijd in Venray staat Koninginnenacht 29 april in het teken van foute muziek. Dj Shuut draait nummers uit onder meer de jaren '70 en '80 die echt zeer fout waren! Denk hierbij aan muziek van onder andere de Dolly Dots, Village People, Luv, Boney M en Racey. Kunst Cultuur 4

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21