Gemeente Ven ray 1 Venray deel van zijn omgeving Grof vuil maandelijks opgehaald Subsidie voor dorps- en wijks- ontwikkeling Veel starters willen woning kopen Verkeersexamen eenmalig ook voor opa's en oma's Oranje container voor drankkartons In verband met Koninginnedag is het gemeente huis op maandag 30 april gesloten 1 mei - Inzameling grof huishoudelijk afval op afspraak door firma Maessen Recycling, tel. 51 31 00 PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Maessen Recycling gaat het grof huishoudelijk afval in Venray voortaan elke maand ophalen. Tot nu toe gebeurde dat eens per twee maanden. Het bedrijf kreeg telkens zóveel aanmeldingen, dat het meerdere dagen moest rijden om alle aangeboden grofvuil in te zamelen. De gemeente Venray heeft nu tot een maandelijkse inzameling besloten, zodat de ophaaldienst waarschijn lijk maar één dag per maand een ronde hoeft te maken. Op de volgende dinsdagen haalt Maessen Recycling het grof huishoudelijk afval op telefonische afspraak op: 1 mei, 5 juni, 3 juli, 14 augustus, 4 september, 2 oktober, 6 november en 4 december. De helft van deze data stond al op de afval ka lender, de andere helft is nieuw. Let op: deze maandelijkse inzameling betreft alleen het grof huishoudelijk afval. De nieuwe regeling geldt dus niet voor het wit- en bruingoed: de firma De Cirkel blijft het wit- en bruingoed eens per twee maanden ophalen. -V> Venray, focus op mensen Donderdag 26 april 2007 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 17 De gemeente Venray gaat de provinciale subsidie voor stede lijke vernieuwing inzetten voor de uitvoering van de dorps- en wijkontwikkelingsplannen. Het gaat om een bedrag van ruim 680.000 euro. Binnenkort worden keuzes gemaakt over de uitvoering van de dorps- en wijkontwikkelingsplannen in Venray, de zogenoemde dop's en wop's. Het college van B en W wil het geld van de provinciale subsidie stedelijke vernieuwing daarvoor gebruiken. Voor de periode 2005-2009 ontvangt Venray een subsidie van 684.354 euro voor stedelijke vernieuwing. Hier komt 728.000 euro bij voor bodem- en geluidsanering. Daarvoor is een afzonderlijk programma opge steld. Subsidie toegevoegd De gemeente koppelt de uitvoering van het stedelijk vernieuwingspro gramma 2005-2009 (ISV-2) nu aan de dorps- en wijkontwikkelingsplan nen. Logisch dat de subsidie van de provincie dan ook wordt toegevoegd aan de middelen voor uitvoering van deze dop's en wop's. Dat was bij ISV-1 nog anders: toen ontbrak de samenhang tussen het stede lijke vernieuwingsprogramma en de ontwikkelingsvisie van dorpen en wijken. De gemeente zette het budget toen in op basis van een subsidieverordening en subsidieerde rechtstreeks projecten van onder andere dorpsraden, maatschappe lijke organisaties en verenigingen. Verdeling op hoofdlijnen De uitvoeringsprogramma's van de dorpen en wijken zijn nog niet klaar. Daarom stelt het college een verde ling op hoofdlijnen voor. Daarbij zijn de gebieden en thema's aangehou den zoals die in het ISV-programma staan: herstructurering wijk West, de Verouderde' woningbouw op de kerkdorpen en overige kleinere genoemde gebieden. De wijk West kent de grootste stedelijke vernieu- wingsopgave. Bij de kerkdorpen en in de overige gebieden is dat veel minder. Daarom wordt een verdeling voorgesteld van: - 60% voor de wijk West (410.614 euro) - 20% voor de dorpen (136.870 euro) - 20% voor de overige gebieden (136.870 euro). 7 De economische ontwikkeling van Venray is belangrijk voor de toekomst van de gemeente. Voldoende werkgelegenheid en aantrekkelijke en interessante banen zijn immers noodzakelijk voor het welbevinden van de Venrayse bevolking. Maar om zichzelf verder te ontwikkelen, heeft Venray zijn omgeving nodig. Het is immers geen op zichzelf staand gebied. Venray werkt dan ook samen met een groot aantal partners. In een breed netwerk. Een gesprek met wethouder economische ontwik keling Lei Heidens over de bete kenis van de Regio, de Euregio, de haven en de reconstructie voor Venray. "Ik geloof in een netwerkeconomie", zegt Lei Heidens. "In samenwerken waar dat meerwaarde oplevert." Lei Heidens opereert dagelijks in zo'n netwerk. Partners in die samenwer king zijn niet alleen de overheden, maar ook organisaties als Liof, Syntens en Kamer van Koophandel. Zij vinden elkaar in bijvoorbeeld de Regio en de Euregio. "De ontwik kelingen die daar gaande zijn, zijn ook belangrijk of interessant voor Venray. Ik probeer daar de samen werking te zoeken. Bedrijven naar Venray te halen." Lei Heidens houdt van het uitzetten van de grote lijnen. "Het gaat meestal om lang lopende projecten. Het resultaat van mijn werk is dan ook niet altijd direct zichtbaar." Regio Venray is een van de vijf gemeen ten in de Regio Venlo. "De Regio is momenteel vooral bezig met de ontwikkeling van Greenpark, het terrein dat in 2012 de Floriade moet huisvesten. En dat zich daarna verder ontwikkelt als hoogwaardig bedrijventerrein", legt Lei Heidens uit. "De gedachte is dat als we dit gebied goed ontwikkelen, de hele regio daarvan profiteert." De regionaal economische ontwik keling vindt plaats onder de vlag ^Greenport'. "De Rijksoverheid heeft de Regio Venlo aangewezen als ^Greenport', dat wil zeggen als een gebied met een landelijke beteke nis voor de agrisector in de brede zin van het woord. Dit is van belang omdat het Rijk hiermee aangeeft de ontwikkeling van de Regio Venlo te willen steunen." Greenport moet kennisintensief worden. "Dit is ook voor Venray uitermate belangrijk, denk maar aan een ontwikkeling als Sciencelink op ons industrieter rein de Hulst II. Ook is in Venray de agribusiness sterk vertegenwoor digd. Als regio, geven we uiter aard graag richting en inhoud aan Greenport. Dat vergt veel overleg en afstemming, ook op de ont wikkeling van industrieterreinen. De gezamenlijke visie die we nu opstellen, geeft zowel overheid als ondernemers handvatten voor toekomstige ontwikkelingen." Lei Heidens is namens de vijf wethou ders economische zaken van de regio Venlo onlangs aangewezen als eerste bestuurlijk aanspreekpunt voor de Duitse kant. "Uiteraard zoeken we ook samenwerking in de Euregio. Wij beschouwen de Regio Niederrhein als de Duitse tegenhan ger van Greenport en daarmee als onze natuurlijke partner." Haven De haven in Wanssum heeft logis tiek gezien een belangrijke func tie in de regio. "Goederen komen Nederland binnen via mainports, belangrijke invoerhavens als Schip hol en de Rotterdamse haven. En worden daarna Europa in getrans porteerd", vertelt Lei Heidens. "Dat komt hier allemaal voorbij! Daar kunnen we gebruik van maken. We proberen daar toegevoegde waarde te geven. Bijvoorbeeld door de eindassemblage van producten hier te laten plaatsvinden. Daar liggen kansen voor Venray. Omdat wegen dichtslibben, vindt vervoer in toenemende mate via water en lucht plaats. Met dichtbij de haven in Wanssum en luchthavens in Maastricht, Eindhoven en Weeze is Venray dan interessant voor bedrijven." Plattelandsontwikkeling Ook de reconstructie van het platte land is van belang voor de econo mische ontwikkeling van Venray. Hoewel Heidens liever spreekt van plattelandsontwikkelinggebieds- ontwikkeling met ook aandacht voor leefbaarheid, toerisme en recreatie. "Venray heeft, in het hart van de stedelijke gebieden Nijme gen/Arnhem, Eindhoven en Ruhrge- bied nog veel groen! Venray is stad én platteland. Dat is onze kracht. Daarom moeten we plattelandsont wikkeling stimuleren en kwaliteiten als rust, ruimte en natuur in het buitengebied behouden. Hoe we dat kunnen stimuleren en regelen is een belangrijk thema, ook voor de Regio." Maar liefst 65 procent van de starters op de woningmarkt in Venray, met name in de kerkdorpen, wil een woning kopen. Bij voorkeur een twee-onder-eenkapwoning of vrijstaand. Ze hebben daar zelfs twee tot drie ton voor over. Een stevige start die momenteel niet overeen komt met het inkomensniveau van deze groep, die wellicht verwacht in de nabije toekomst meer te gaan verdienen. Dat is een van de opvallende resultaten van het woningmarktonderzoek, dat gemeente Venray en Wonen Venray in de afgelopen maanden lieten uit voeren door onderzoeksbureau Companen. Het onderzoek is bedoeld om de woningbehoefte goed in beeld te brengen. Opvallende resultaten Enkele andere opvallende resultaten: - Appartementen: vooral in de huursector is er vraag naar appartementen. Ook is er een kleine vraag naar koopappartementen, maar die is veel min der dan het potentiële aanbod. - 55+-Woningen: de grootste vraag verschuift van koop naar huur. In zowel de koop- als de huursector is de vraag naar grondgebonden, gelijkvloerse woningen opvallend hoog. - Kopen van de eigen huurwoning: veel huurders van Wonen Venray geven aan dat zij wel interesse hebben om de eigen huurwoning te kopen. Bijna eenderde van de huurders vindt dit een aantrekkelijk voorstel. De woning moet dan niet meer dan 150.000 kosten. - Tevredenheid: over hun woning en de woonomgeving zijn de meeste Venraynaren erg tevreden. Voor de woning geven zij gemiddeld een 7,8 en voor de woonomgeving een 7,5. Als mensen verhuizen, doen ze dat vaak omdat zij nog meer kwaliteit willen. Het vervolg De uitkomsten van het woningmarktonderzoek geven antwoord op de vragen die Wonen Venray en de gemeente vooraf geformuleerd hadden. De resultaten vormen input voor zowel de corporatie als de gemeente bij het afstemmen van het woningbouwprogramma op de behoefte. De respons op de enquêtes was hoog: circa 30 procent van de inwoners heeft de moeite genomen de vragenlijst in te vullen. Veel formulieren zijn opgehaald, maar ook veel respondenten hebben de vragenlijst via internet ingevuld. Deze deelnemers maken kans op een waardebon van een supermarkt. Binnenkort worden de prijswinnaars bekendgemaakt. Op donderdag 19 april hebben 591 kinderen van groep 7 en 8 in Venray het schriftelijke verkeersexamen afgelegd. Dit examen bestaat dit jaar 75 jaar. Daarom hebben 333 kinderen dit examen gedaan samen met een aantal van hun oma 's en opa 's in de Venray se schouwburg. Nog een keer maakten zij samen twintig vragen om in het bezit te komen van het bekende Nationale Verkeersdiploma van Veilig Verkeer Nederland. Aan het einde van de dag bleek dat de kinderen het examen net iets beter hadden gemaakt dan de opa's en oma's. Alle geslaagden kregen hun diploma uit handen van wethou der Hans Teunissen. Ook hij is blij met het groot aantal geslaagden want "hoe meer mensen de regels in het verkeer goed kennen, hoe veiliger het in Venray is voor iedereen. Te vaak verdwijnen producten in de ondergrondse afvalcontai ners die daar niet in thuis horen. Welk afval hoort nu in welke container? Deze week: de oranje container voor drankkartons. De oranje containers zijn uitsluitend bestemd voor drankkartons. Dit zijn verpakkingen van bijvoorbeeld melk, drinkyoghurt en sappen. Pizzadozen mogen bijvoorbeeld niet in deze container. U kunt de drank kartons in de oranje containers door een gleuf schuiven. De inzameling werkt het best als u: - de drankkartons zo goed mogelijk schoonmaakt - de drankkartons platvouwt (wat ruimte in de container bespaart zodat deze minder vaak geleegd hoeft te worden, wat weer scheelt in de kosten) - eventuele doppen er thuis vanaf draait. Waar? De oranje containers staan op de volgende plekken: - Castenray: Past. Verheggenstraat - Leunen: Kapelweg - Merselo: Kleindorp - Oirlo: Past. Gerardstraat - Oostrum: Hoefslag/Mgr. Hanssen- straat -Ysselsteyn: Lovinckplein - Venray: Blekersveld (Edah), De Gouden Leeuw (AH), Bongerd straat (Jan Linders), Kruidenlaan (Plusmarkt), Kiosk (C1000) en Veltumse Kleffen (C1000). Kostenbesparing Afval scheiden heeft voor u een belangrijk voordeel: hoe meer afval u gescheiden inlevert, hoe minder er in uw eigen afvalbak verdwijnt. En hoe minder u dus aan afvalkos- ten betaalt. Overigens wordt het illegaal dumpen van afval, ook in de buurt van of naast de containers en terminals in de gemeente Venray, bestraft. De boete kan oplopen tot 250 euro.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19