Herstel woningbouw Naschoolse opvang geregeld Bernard Kruysen Gunhoek - De Hoveniers 0478-571800 II ook voor: de aanleg van (zwem-)vijvers het SnelPlanten- Stappenplan II ff PEEL EN MAAS Donderdag 19 april 2007 - Pagina 7 Herkozen Bert Kersten 'dik tevreden' met pittige portefeuille Na de tegenvallende verkie zingsuitslag voor de PvdA op 7 maart, leek het doek te vallen voor Bert Kersten als provin ciebestuurder. Nadat de WD als coalitiegenoot buiten de boot viel, keerden echter zijn kansen. In een college alleen met het CDA mag de PvdA twee van de vijf gedeputeer den leveren. Zo kunnen Odile Wolfs en Bert Kersten terugke ren op hun post. In de rumoerige Statenverga dering van vrijdag 13 april zijn de vijf gedeputeerden gekozen. De CDA'ers Driessen, Lebens en Vrehen en Odile Wolfs kregen ieder 27 van de 47 stemmen. Bert Kersten kon als enige op meer steun rekenen met 32 stemmen. De Venraynaar was de afgelopen tweeënhalljaar parttime gedepu teerde van milieu, water en duur zaamheid. In zijn nieuwe fulltime functie neemt Kersten ook het grootste deel van de portefeuille van de vertrokken WD'er Math Vestjens over. Met onder meer de Grens- en Zandmaas en mobiliteit. Hieronder valt ook het openbaar vervoer, dat momenteel flink ter discussie staat sinds de overname doorVeolia op 10 december 2006. Even terug naar de verkiezings dag woensdag 7 maart. De PvdA kende ook in Limburg een teleur stellende uitslag. De PvdA viel terug van 21,7 naar 15,9 procent. De SP streefde de sociaaldemo craten voorbij als tweede partij in Limburg. Met acht Statenzetels leek er voor de PvdA geen grote rol weggelegd in de coalitie die sinds jaar en dag gevormd wordt door het trio CDA, PvdA en WD. Bert Kersten behaalde als lijst duwer een aardige score met ruim 700 voorkeurstemmen waarvan 408 in Venray. "Daar was ik heel blij mee. Vooral omdat ik hele maal geen actieve campagne had gevoerd. Voor de PvdA was het een slechte uitslag. Je ziet toch dat je afhankelijk bent van de lande lijke trend. De PvdA moest in alle provincies inleveren." Het steuntje in de rug uit Venray deed de erva ren bestuurder goed. "Het is heel leuk. Ik ben dankbaar dat er veel mensen op mij gestemd hebben. Het is ook een stimulans om door te gaan." Direct na de verkiezingen gaf de Venraynaar geen cent voor zijn terugkeer in het provinciehuis. De PvdA had voorheen ander halve bestuurszetel en zou nu zeker terugvallen naar één gede puteerde. Daarvoor was lijsttrek ker Odile Wolfs de gedoodverfde kandidaat. De SP viel als eerste af als coalitiepartner. Later volgde de WD. Dat veroorzaakte nogal wat ophef. De liberalen voelden zich buiten gesloten. "Het kwam voor mij totaal onverwacht dat het toch twee partijen werden. Het moest na verkiezingen socialer maar het heeft vooral met persoonlijke verhoudingen te maken", meent Kersten, die weet dat WD'er Jos van Rey nogal eens botste met het CDA. "Maar als het tussen de men sen goed zit, dan kom je overal CDA en PvdA, samen goed voor 26 van de 47 zetels, verdeelden de vijf posten. Het was allesbehalve een automatisme dat de PvdA'er zijn portefeuille kon behouden. "Er waren inderdaad meer kan didaten. Van buitenaf konden er mensen solliciteren. Wie er kan didaat waren, dat weet ik niet. De fractie heeft de keuze gemaakt en heeft mij voorgedragen." Het was een rumoerige peri ode na 7 maart. Niet alleen rond de coalitievorming maar vooral omdat CDA-gedeputeerde Ger Driessen zwaar onder vuur kwam te liggen. Vanwege zijn omstre den rol bij de grondaankoop in het tuinbouwgebied Californië bij Grubbenvorst. De oppositie wilde zelfs dat er op vrijdag 13 april helemaal geen nieuw college zou worden benoemd. Het ging uiteindelijk toch door. Al liepen SP en WD tijdens de vergadering boos weg. Bert Kersten volgde hij de schermutselingen vanaf de tri bune. "Ik heb er vanaf 's ochtends half tien tot 's avonds half acht gezeten. Het was inderdaad een heel rommelige bijeenkomst. Pas op het einde konden wij worden benoemd. Dat ik als enige ook wat steun van de oppositie kreeg, ik vermoed van de WD, is toch een blijk van vertrouwen." Dat de Statenvergadering zo hectisch verliep, lag ook aan het voorzitter schap van gouverneur Frissen. "Hij had duidelijk zijn dag niet. Het ver velende was, dat het helemaal het verkeerde moment was. Er heerste een geagiteerde sfeer. Maar goed, een spannende periode is nu afge sloten. Na 7 maart was ik me aan het oriënteren op de toekomst. Wat moest ik gaan doen? Ik dacht dat een terugkeer onmogelijk was. Nu kan ik mijn werk toch voort zetten. Het wordt een heftige job, maar ik heb er ontzettend veel zin in. Ik zal mijn tanden zetten in het lastige dossier over het openbaar vervoer. Er zijn nog veel klachten. Alhoewel de ergste problemen nu wel onder controle lijken te zijn." Veel bezoekers ondanks hitte Kunstencentrum Jerusa lem kan terugblikken op een geslaagde open dag. Honder den belangstellenden brach ten zondag een bezoek aan het kunstencentrum, dat bol stond van de activiteiten. Dans, beel dende kunst, muziek: het is slechts een kleine greep uit het aanbod dat het Kunsten centrum Venray te bieden heeft. Ondanks de hitte wisten hon derden belangstellenden de weg naar het kunstencentrum te vinden. Overal stonden illegaal geparkeerde fietsen en er was in de omgeving van het pand aan de Heuvelstraat bijna geen parkeer plaats meer te vinden. Eenmaal binnen was het druk en er heerste een fantastische sfeer. Bij binnen komst hoorden de bezoekers al de klanken van de verschillende leerlingen van de muziekafdeling. Even verderop werd informatie verstrekt over de cursussen en activiteiten van het komende sei zoen. Op een televisiescherm wer den voorstellingen getoond van musicals die het Kunstencentrum Jerusalem in het verleden presen teerde, en in de balletzaal werden danspresentaties en openbare les sen gegeven. De kinderen van het klassieke ballet zetten ook hun beste beentje voor en de dames van Afro-jazz lieten zich inspire ren door de hitte van de dag. De kleuters deden mee aan de work shop kleuterstapjes en in de aula vonden allerlei presentaties plaats. De slagwerkafdeling en de zangaf deling verzorgden hele mooie presentaties en de theaterafdeling lichtte alvast een tipje van de slui er op van de voorstellingAntigoné. De dansafdeling liet eigen werk van leerlingen zien en de bigband bracht een mooi stukje muziek. De gangen en ruimtes hingen vol met werk van de afdeling beeldende kunst. Zowel de kinderen als de volwassenen stelden prachtige werken tentoon en in het 'muziek- express lokaal' werden door de docenten demonstratie- en mee- doelessen gegeven. Het lokaal was vol en alle kinderen zongen en speelden op instrumenten, zoals blokfluit, keyboard en djembé. In de ateliers werd flink gewerkt aan onder meer keramiek, schilderij en en beeldhouwwerken en in de vitrines stond het werk van cursis ten opgesteld. Er was veel jeugd en de kinderateliers zaten vol. De lokalen van de muziek waren bezet met docenten en leerlingen die demonstratielessen gaven, en ook konden de bezoekers zelf instrumenten uitproberen. Verschillende docenten renden Ook voor muziekonderwijs kun je in het Kunstencentrum Venray terecht. voortdurend op en neer om de optredens her en der te begelei den. Ook het slagwerklokaal en de nieuwe popstudio mochten zich verheugen in een grote belangstel ling. In de studio presenteerden zich aantal popbands waaronder 2 Late, de band van het Kunstencen trum Jerusalem, die zondag naar de finale van Pop Sport in Tilburg mag. Er liepen ontzettend veel mensen met de nieuwe brochure in de hand, die binnen nu en twee weken huis aan huis wordt ver spreid. In 2006 heeft het herstel van de woningbouw zich in Lim burg doorgezet. In totaal wer den er vorig jaar in Limburg 4.665 woningen (waarvan 3.665 nieuwbouwwoningen) aan de woningvoorraad toe gevoegd. De totale woning voorraad in Limburg kwam daarmee eind 2006 op ruim 493.000 woningen. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) die door de Provincie Limburg zijn geanalyseerd. In vergelijking met 2005 steeg het aantal opgeleverde woningen in Limburg met 6 procent. Deze stijging is vooral toe te schrijven aan de huurwoningen. 28 Procent van de opgeleverde woningen waren huurwoningen, terwijl dit percentage vanaf 2000 steeds rond de 17 procent schommelde. Het is voor het eerst sinds 2002 dat het aantal opgeleverde nieuwbouw woningen weer boven de 3-500 per jaar uitkomt. In 2003 bereikte de woningbouw een dieptepunt van minder dan 2.800 woningen. Van het totaal aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen in 2006 zijn 423 woningen (12 procent) opgeleverd in het kader van het 1000-woningenplan. Dit plan werd eind 2003 op initiatief van gedeputeerde Ger Driessen door de Provincie Limburg gelanceerd ten behoeve van starters op de woningmarkt. Daarnaast is bekend dat als neveneffect ook nog meer dere woningen versneld in 2006 zijn opgeleverd. Ten opzichte van 2005 nam het aantal onttrekkingen aan de woningvoorraad in 2006 licht toe. 867 woningen werden aan de woningvoorraad onttrokken door sloop, afbraak, verbouw of andere redenen. Omdat een flink aantal woningen is toegevoegd aan de woningvoorraad, steeg ook de netto woningtoename met 20 procent ten opzichte van 2005 tot 3.798 woningen. In vergelijking met de jaren 2003 en 2004 (952 respectievelijk 1.089) is er de laatste twee jaren sprake van een lichte daling van het aantal aan de woningvoorraad onttrokken woningen. Naast de toename van het aantal gebouwde huizen is ook het aantal verleende bouwver gunningen in 2006 weer gestegen. Opmerkelijk in vergelijking met de jaren daaraan voorafgaand is echter de geringe stijging hiervan. In 2006 werden slechts 23 bouw vergunningen meer verleend dan in 2005, terwijl de stijging in 2005 ten opzichte van 2004 32 procent bedroeg. Een vergelijking van het aantal toegevoegde woningen in Limburg ten opzichte van Neder land laat zien dat er zowel in Lim burg als Nederland sprake was van een stijging. In 2006 was deze ten opzichte van 2005 relatief gezien hoger in Limburg dan in heel Nederland (19 procent respectievelijk 7 pro cent). Dit was ook al het geval in de jaren 2004 en 2005. Daar staat wel tegenover dat in Limburg in 2003 sprake was van een forsere daling van het aantal toegevoeg de woningen in vergelijking met Nederland. Alle scholen zijn met ingang van 1 augustus verplicht aan ouders die daarom vragen voor- en naschoolse opvang te bieden. De verplichting om te zorgen voor tussenschool- se opvang bestaat al sinds begin van dit schooljaar. Het bevoegd gezag van de scholen in Venray, Stichting Primair Onderwijs Venray (SPOV), heeft ervoor gekozen een samenwerkingsovereenkomst aan te gaan met SSK Venray. De ouders hebben middels hun vertegenwoordiging in de gemeenschappelijke medezeg genschapsraad hierover een posi tief advies aan het bestuur uitge bracht. SPOV treedt als het ware op als makelaar. Ouders kunnen via de school kenbaar maken dat zij gebruik willen maken van voor- en naschoolse opvang. De school verstrekt een aanmeldings formulier dat via de school bij SSK wordt ingeleverd. SSK heeft zich verplicht zich in te spannen om het aangemelde kind binnen 48 uur na binnenkomst van de aan melding ook daadwerkelijk in de opvang te plaatsen. De kosten van de opvang worden door de ouders zelf betaald. Via de belastings dienst kunnen zij echter een zoge naamde opvangtoeslag krijgen, waardoor de kosten laag zijn. De hoogte van de toeslag is afhanke lijk van het inkomen. Alle ouders ontvangen via de school van hun kind(eren) de nodige informatie over de mogelijkheden, kosten en wijze van aanmelden. Omdat SSK vanaf augustus een grotere toeloop van kinderen verwacht, is het van belang dat de ouders hun kind ruim voor de zomervakantie aanmelden. Op deze manier heeft de opvangorganisatie nog tijd om te zorgen voor voldoende gekwa lificeerd personeel en ruimte. De samenwerkingsovereenkomst tus sen SPOV en SSK wordt op maan dag 23 april officieel ondertekend op het kantoor van SPOV Zaak vernielingen Merselo opgelost De politie heeft een onderzoek afgerond naar vernielingen die rond oud en nieuw gepleegd zijn op het Dorpsplein in Merselo. Op oudejaarsdag werd een brieven bus vernield en in de vroege och tend van nieuwjaarsdag werden zes ruiten van een jeugdgebouw ingeslagen. Zes jongens uit Vrede- peel, Venray en Merselo, in leeftijd variërend van veertien tot zeven tien jaar, hebben de vernielingen bekend. Een paar dagen nadat de vernielingen gepleegd waren, meldde een van de jongens zich uit eigen beweging bij wijkagent Jan Krouwel. De jongen gaf aan dat hij de rest van de jongens ook zou bewegen zich te melden bij de politie. Nadat dit was gebeurd, stelde de politie een onderzoek in en zijn de jongens verhoord. De zes bekenden hun aandeel in de vernielingen. Daarop zijn vijf van de zes jongens doorgestuurd naar Bureau Halt en een Venraynaar (16) is overgedragen aan justitie, omdat hij in het verleden eerder bij Halt is geweest. De vijf jongens krijgen een alternatieve straf en allemaal hebben ze inmiddels de schade betaald. De politie bena drukt dat het in deze zaak beslist niet gaat om een criminele jeugd bende, maar dat er sprake is van baldadigheid. Vanaf mei 2006 zijn er geen overlastmeldingen vanuit Merselo meer gedaan. Innen contributies een probleem Incasso-organisatie Flanderijn ondervroeg sportclubs in Noord- Nederland, Zuid-Nederland en de Randstad naar het innen van klei ne vorderingen. Penningmeesters van onder andere hockey-, tennis- en voetbalclubs werkten mee aan het onderzoek. Sportclubs in Zuid- Nederland blijken veel problemen te ondervinden bij het innen van contributies en sponsorgelden. De uitslagen zijn opvallend: hoc key- en voetbalclubs hebben meer moeite met hun kleine vorderin gen dan tennisclubs. Met gemid deld 1400 euro per jaar aan onge- inde vorderingen zitten sportclubs in Zuid-Nederland in de landelijke middenmoot. Voor opdrachtgever Flanderijn en Geboers uit Venray is het geen nieuws dat verenigingen en bedrijven hun kleine vorderin gen te weinig aandacht geven. Wat hen schokt is de omvang van de problematiek. Ruim twee derde van de ondervraagde sportver enigingen heeft problemen met niet-betalende leden of sponsors, dit kan oplopen tot 6000 euro per jaar. De sportclubs bezuinigen op verbouwingen en onderhoud of verhogen uiteindelijk zelfs de contributie. Leden die niet beta len worden meerdere malen door de penningmeester hierop aan gesproken. Dit kan meer dan een half jaar in beslag nemen. Enkele clubs vermelden hun wanbetalers in het clubblad, maar vaker zijn zij coulant in dit stadium. Redenen voor niet betalen zijn nonchalan ce, (tijdelijk) saldotekort of een vergeten uitschrijving. Officieel volgt een schorsing of 'startver bod' maar dit kan onwenselijke situaties opleveren, zeker als het een topscoorder betreft die vlak voor een belangrijke wedstrijd staat. Een ander dilemma treedt op als actieve leden het toege zegde sponsorbedrag niet storten. Omdat al deze leden belangrijk zijn voor een sportclub komt roy ement in de praktijk weinig voor. Met als gevolg dat clubs jaarlijks behoorlijke bedragen blijven afschrijven. Een hardere aanpak van kleine vorderingen wordt vaak als onsportief gezien maar brengt ook duidelijkheid. Volgens Noud Geboers van Flanderijn en Geboers leidt een briefhoofd van een incasso-organisatie direct al tot betere betalingen. Hij heeft vaak meegemaakt dat leden die op het punt stonden om geroyeerd te worden met een terugbetalingsre geling voor hun sportclub behou den konden worden. Geen koopavond op 4 mei Op 4 mei, de dag dat Nederland zijn oorlogsslachtoffers herdenkt, zullen de winkels in Venray om 18.00 uur sluiten. Wettelijk is het toegestaan om die dag tot 19.00 uur de winkels open te hebben. Het bestuur van Venray Centraal heeft zijn leden geadviseerd om de deuren om 18.00 uur dicht te doen. Dat is hetzelfde tijdstip als op Goede Vrijdag, wanneer er eveneens geen koopavond is. De winkelsluiting geldt niet voor de horeca. Turks kinderfeest Turkije heeft net als Nederland feest- en gedenkdagen. Een van die dagen is de Dag van het Kind, in het Turks Cocuk Bayrami. Deze dag, die gevierd wordt op zondag 22 april, is in 1920 ingesteld door staatsman Ataturk, vader van de Turken. Vorig jaar werd dit feest voor het eerst in Venray gevierd. Er was erg veel belangstelling vanuit de Turkse gemeenschap en daarom wordt dit jaar het Kinder feest weer gevierd. Het is een dag vol spelletjes, optredens door ver schillende dansgroepen en hapjes uit de Turkse keuken. Het feest begint om 13.00 uur en wordt gehouden in De Wetteling in Ven ray. Iedereen is welkom. Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg Daar kunt u op rekenen! In memoriam Op 17 april is Bernard Kruysen overleden. Hij was de nestor van de Venrayse geschiedenisbeoefe naars, en door zijn gedreven inzet is hij van groot belang geweest voor de ontwikkeling van de ken nis over het verleden van Venray. Kruysen is in 1921 aan de Grote Markt geboren en bezocht na de lagere school het college in het Belgische Sint Truiden. Hij kon zich daar laven aan zijn lievelings vakken geschiedenis, Grieks en Frans. In de jaren 1940-1944 was hij actief in het verzet en werkte hij onder andere mee aan de uit gave en verspreiding van het ille gale blad De Zwijger. Hij volgde in Delft de opleiding voor apo thekersassistent, maar kwam in de wijnhandel terecht en was in die branche ettelijke jaren werkzaam in Maastricht. Daarna keerde hij terug naar Venray en begon een slijterij op de Grote Markt. Vanaf 1955 verrichtte Kruysen met groeiende kennis van zaken archeologisch en historisch onder zoek. Hij legde daarnaast de basis voor de oprichting van meerdere erfgoedinstellingen. Zo stond hij aan de wieg van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. en het Venrayse museum, was medeoprichter van Veldeke-Ven- ray, deed jarenlang archeologisch veldonderzoek en begon met de Archeologische Werkgroep Venray. Vanaf de start in 1981 was hij lid van de Stichting Kruisen en Kapel len in Venray. Hij was een van de eerste gidsen in de Grote Kerk. Dertig jaar lang jureerde Kruysen voor de Gilden in het Land van Cuijk. Hij verrichtte onderzoek naar allerlei aspecten van de Venrayse geschiedenis. Zo verzamelde hij onder andere gegevens over de oude boerderijen in de streek, hield zich bezig met de Venrayse kruisen en kapellen, deed onder zoek naar de Venrayse glasbran derij en naar de geschiedenis van de Borggraaf. Hij legde tientallen documentatiemappen aan, onder andere over de oude Venrayse straten en buurten, Oostrum en Spraeland, en de handschrif ten van Jerusalem. Het grootste gedeelte van zijn papieren erfenis is terecht gekomen in het archief van de gemeente Venray en in dat van de Grote Kerk. Zijn biblio theek is nu in het Erfgoedhuis, en een aantal door hem verzamelde voorwerpen is te zien in museum 't Freulekeshuus. Zijn belangstel ling als historicus en documenta list ging vooral uit naar de geschie denis van de Grote Kerk en haar vele kunstschatten. Dat mondde uit in een lange serie artikelen in Peel en Maas, en in 2005 werd de reeks in boekvorm uitgebracht onder de titel De Schatten van de Grote Kerk. Op aanraden van streekarchi varis Douma van het Land van Cuijk ging Kruysen op 50-jarige leeftijd nog archivistiek studeren. De inventarissen van de schepen banken van Oostrum, Oirlo en het klooster Bethlehem zijn van zijn hand. Van 1970 tot 1980 was hij werkzaam op het stadsarchief van Nijmegen. Na zijn pensionering is hij met veel enthousiasme door gegaan met zijn speurwerk rond Venray. Voor zijn vele verdiensten werd Bernard Kruysen in 2000 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Veldeke Ven ray eerde hem met de toekenning van de Aid Venrodse Ierepries, en de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. deed dat met een erelidmaatschap. Bernard Kruysen is op twee dagen na 86 jaar oud geworden. De uitvaartdienst wordt komende maandag om half 11 gehouden in zijn geliefde Grote Kerk. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan Venray neemt op zaterdag 21 april deel aan het persoonlijk bondskampioenschap van schut- tersbond Juliana, dat gehouden wordt door schutterij Sint Huber- tus in Kessel. Vertrek is om 12.30 uur vanaf hetTrumke. De volgende personen nemen deel aan dit kam pioenschap: Henk de Klein, Pascal de Klein, Giel Krijnen en Hans van Rhee (Allen A-klasse), Patrick de Klein, Alex Lamers, Huub Stevens, Joop Linders, Pierre Lenssen (Allen B-klasse), Natascha de Klein-Hen- drickx, Lisette van Rhee-van den Broek, Bianca van Dorrestein, Mary Stiphout-Graat, Bianca Krijnen-de Klein, Ria de Klein-Peters (Allen C- klasse), Joep Krijnen, Harry Puyn, Guus Stiphout, Marian van Lier- op-Rooyackers, Lisanne Stevens en Toos Linders-Vërhaeg (Allen D-klasse). Bij het invallen van de duisternis, of op het moment dat de schietcommissie het beslist, wordt de wedstrijd verdaagd naar zondagmorgen vanaf 10.30 uur. In verband met het persoonlijk bondskampioenschap wordt er op zondag 22 april niet geoefend op het moment dat er nog schutters in de strijd zitten. Anders wordt er om 10.30 uur gewoon geoefend op de schuttersweide. Zondag 29 april gaat de schutterij vanaf 10.30 uur oefenen op de schuttersweide en om 20.00 uur wordt de Mei boom geplant. Startende ondernemer beter af met overname Slechts één op de vier star ters denkt serieus na over overname van een bestaand bedrijf. Dit terwijl Nederland bijna 185.000 ondernemers boven de 55 jaar kent die bin nen nu en tien jaar hun bedrijf willen staken. Onderzoek van het Economisch Instituut Midden- en Kleinbedrijf (EIM) wijst uit dat overnemers het beter doen qua overlevingskansen en banengroei dan ondernemers die 'vers' starten. Speciaal voor hen die een bedrijf willen starten door overname vindt op dinsdag 8 mei van 19.00 tot 22.00 uur het seminar Starten door een bedrijfs overname, plaats in het gebouw van de Kamer van Koophandel in Venlo. In het KvK-seminar horen deel nemers hoe zij een bedrijfsover name kunnen aanpakken, wat de voor- en nadelen zijn en waar zij op moeten letten. Zij leren de val kuilen in het overnameproces her kennen, welke stappen zij moe ten nemen en beslagen ten ijs te komen als gesprekspartner voor alle betrokken partijen. De Kamer van Koophandel houdt het semi nar in samenwerking met Aeter- nus B.V en Contour accountants en Belastingadviseurs. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden via www.kvk.nl/seminars. of tel. (077)3203333. www.gunhoek.nl Venray-Oirlo Het was een spannende tijd uit. Open dag Kunstencentrum Jerusalem geslaagd

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7