Oostrum kan groeien naar 3000 inwoners Ki ndervakantiewerk Venray op nieuwe locatie :A Gemeente wil subsidie ESF Geen trein Blerick-Nijmegen Vrijwilligerswerk steunpunt Match op wankele basis Verkeersexamen voor jong en oud I Laat u inspireren PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 19 april 2007 - Pagina 5 Dorpsraad wil geen woningbouw aan westkant dorp Het inwoneraantal van Oostrum kan in de komende acht jaar met een kwart toene men. In 2015 zal het grootste kerkdorp van de gemeente Venray 3000 inwoners tellen. Vorige week werd het nieuw dorpsomgevingsprogramma (DOP) gepresenteerd. Oostrum gaat verder uitbreiden in de noordoosthoek tussen Mgr. Hanssenstraat, Geijsterseweg en Van Broekhuizenstraat. Van belang is dat Oostrum een zelfstandig dorp blijft. Het mag zeker geen woonwijk van Venray worden. De dorpsraad wil daarom ook geen verdere uitbreiding aan de westkant van het dorp. Als het open gebied aan de Stations weg, tussen de spoorlijn en de A73, wordt volgebouwd dan zal Oostrum letterlijk aan Venray vast groeien. Ruimtelijk gezien is het gebied in de noordoosthoek het meest geschikt voor woningbouw. Het sluit aan op de nieuwbouwwijk aan de Ghünenbeek. Het gebied heeft op dit moment een agrari sche functie, met een open karak ter zonder waardevol groen of bebouwing. Daarnaast heeft Oostrum nog twee inbreidingslocaties die bin nenkort bebouwd worden. Het perceel van de voormalige Rabo bank en het terrein tussen Mgr. Hanssenstraat en Oosterthienweg, tegenover het bowlingcentrum. De behoogde nieuwbouwlo- catie tussen Mgr. Hanssenstraat, Geijsterseweg en Van Broekhui zenstraat is veel te groot om in één keer te ontwikkelen. Afhan kelijk van de woningbouwbe- hoefte wordt het gebied in fases opgedeeld. Daarbij moet reke ning gehouden worden met de overgang van de dorpskern van Oostrum naar het buitengebied. Om een natuurlijke overgang te krijgen naar het open landschap is het terrein het meest geschikt voor vrije sectorbouw en grotere kavels. Er komen groene pleintjes en een groene route dwars door het plangebied als verbinding tussen dorp en buitengebied. In de bestaande woonwijken in Oostrum is vrij weinig ruimte voor groen overgebleven. Een twistpunt is Oostrum- west. De dorpsraad wil dat hier het open karakter behouden blijft. Terwijl in de gemeentelijke toekomstvisie dit gebied juist is aangewezen als zoeklocatie voor woningbouw. Ook in het Provin ciale Omgevingsplan Limburg (POL) waarin staat de westzijde een mogelijke locatie is voor een bedrijventerrein en woningbouw. De dorpsraad is hier absoluut op tegen. Dit open gebied, grenzend aan natuurgebied de Rosmolen en de Geijsterse bossen, is ook uniek voor Oostrum. Voor de langere termijn is het terrein ten noorden van de Van Broekhuizenstraat aangemerkt als reserve bouwlocatie. Bouwpro jecten worden er nu nog belem merd door twee milieucirkels van bedrijven aan de Van Broekhui zenstraat. Bekeken wordt om deze bedrijven gefaseerd te verplaatsen of te saneren zodat de milieucir kels verdwijnen. Het verkeer moet zo veel moge lijk aansluiting vinden op histori sche hoofdwegen Mgr. Hanssen straat en Geijsterseweg. Waarbij de oude Geijsterseweg, met zijn karakteristieke boerderijen, als lint door een open agrarisch land schap bewaard blijft. Leiding gezocht L T V - - Van maandag 2 tot en met vrijdag 6 juli vindt weer Kin dervakantiewerk Venray plaats. Het thema van dit jaar is 'Spoken en Griezelen' en het belooft dus een spannende en actieve week te worden voor de basisschoolkinderen van groep 3 tot en met 7. "Een nieuw thema geeft ons altijd weer veel frisse ideeën", aldus Erik van de Leur van Kinder vakantiewerk. De vaste program maonderdelen, zoals de sportdag en het knutselen, zijn natuurlijk weer van de partij, maar natuurlijk zijn er veel nieuwe spellen en acti viteiten die goed aansluiten bij het thema. Ook dit jaar worden er veel kinderen verwacht. De afgelopen jaren deden er rond de 900 kin deren mee, waarmee Venray het grootste kindervakantiewerk van Nederland is. Voor de begeleiding van deze kinderen, zijn maar liefst 160 leiders en leidsters nodig en natuurlijk weer flink wat ouders voor de spelbegeleiding.Voor deze inspanning ontving KVW afgelo pen najaar nog de Venrayse Vrij- willigersprijs. Nieuw dit jaar is een extra avondprogramma voor de kinderen van groep 7. Zij kunnen zich naast het normale dagpro gramma ook aanmelden voor een speciale avond met overnachting van donderdag op vrijdag. "We willen graag wat extra's doen voor de kinderen voor wie dit de laat ste keer is.", geeft Erik van de Leur aan. "In groep 8 hebben ze een schoolkamp en vanaf dit jaar dus in groep 7 een KVW-nacht". Bij succes zal deze avond een terug kerend onderdeel worden in het programma. De organisatie van KVW heeft besloten vanaf dit jaar naar een nieuwe locatie te gaan. De nieuwe thuisbasis van KVW is het sportpark en wel de par keerplaats voor SW-kantine De Boggerd. Redenen om voor deze locatie te kiezen zijn onder ande re de mooie en centrale ligging in Venray en de aanwezige voorzie ningen. Ook de verbouwing van het ziekenhuis de komende jaren, heeft aan deze beslissing bijge dragen. Rond 18 april krijgen de kinderen van groep 3 tot en met 7 van de Venrayse basisscholen het informatieboekje met aanmel dingsformulier op school uitge reikt. Ook is het boekje te down loaden van de website www. kvw-venray.nl. De aanmeldingsfor mulieren kunnen op school inge- Het programma van Kinder vakantiewerk Venray is ook dit jaar weer erg af wisselend. leverd worden bij de leerkracht. Inschrijven is mogelijk tot uiter lijk woensdag 25 april. Net zoals voorgaande jaren is Kindervakan tiewerk ook dit jaar weer op zoek naar leiding. Leiding geven kan vanaf 15 jaar, maar iedereen kan helpen. Alle hulp is welkom, ook als je maar een of meerdere dagen kan helpen. Voor meer informatie is kindervakantiewerk bereikbaar op telefoonnummer 0478-515777 of via www.kvw-venray.nl. Deze week werden de resul taten van het ESF-project (Europees Sociaal Fonds) in Venray bekend. Venray heeft twee jaar geleden samen met de andere gemeenten in Noord-Limburg het pro ject gestart. Het doel was om zoveel mogelijk mensen met een uitkering aan werk te hel pen. Nu het project is afgerond, vraagt de gemeente ruim 553-000 euro ESF-subsidie aan. De totale subsidie voor Noord-Limburg is ruim 1.763-000 euro. Het minis terie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid beoordeelt later dit jaar het project en stelt dan de subsidie vast.Als gevolg van invoe ring van de Wet werk en bijstand in 2004, ging Venray samen met de regio Noord- Limburg aan de slag om meer werklozen aan een baan helpen. Dit leidde tot een programma van activiteiten, waar voor subsidie aangevraagd kon worden. Hiervoor zijn activerings trajecten ingekocht. Eerst wordt gekeken naar wat iemand kan en wil. Zijn er belemmeringen, dan wordt daar eerst aan gewerkt. Zo is er een programma voor sociale vaardigheden of het opbouwen van een dagritme. De subsidie maakt ook scholing mogelijk. Uit keringsgerechtigden maken dan meer kans op werk. Binnen 2,5 jaar zijn meer dan 450 deelnemers van start gegaan. Ongeveer 130 deelnemers hebben hierdoor een baan gekregen. Uit de subsidie worden ook medewerkers van de gemeente opgeleid om klanten beter te kunnen begeleiden. Het project heeft nog een andere meerwaarde. Wethouder Emonts vanVenray:"De samenwer king in het project is goed gegaan. Als het om de arbeidsmarkt gaat, moet je over de gemeentegren zen heen durven kijken. Ik wil graag met andere gemeenten ver dere samenwerking op dit gebied. Zeker nu het economisch mee zit. Dan moet je met andere organisa ties de handen ineen slaan voor nieuwe en behoud van banen bin nen de regio voor als het econo misch niet mee zit.Venlo is hierin een belangrijke partner voor ons." een abonnement waard Moederdagontbijt voor het goede doel Kiwanis Club de Rooyse Ladies verzorgt op Moederdag zondag 13 mei voor de tweede keer een geheel verzorgd moederdag ontbijt bij de moeders thuis. De opbrengsten van deze actie gaan het goede doel, namelijk het kook- atelier van de school voor speciaal basisonderwijs Focus in Venray. Focus Venray heeft vanuit zijn visie gekozen voor het werken met ateliers. De school heeft een aantal leergebieden zoveel moge lijk in ateliers ondergebracht met veel uitdagende leermiddelen. Er is een rooster opgezet, zodat de kinderen alle ateliers binnen een week bezoeken. De talenten van de kinderen worden veel meer uitgedaagd en hun zelfvertrou wen groeit enorm. Het bedrag dat Focus ontvangt van Kiwanis Club de Rooyse Ladies wordt gebruikt voor de inrichting van een nieuw op te zetten kookatelier. De Rooy se Ladies zetten zich geheel vrij willig in om voor de moeders in Venray en kerkdorpen een heerlijk ontbijt samen te stellen. Dit luxe ontbijt wordt op zondag 13 mei tussen 8.00 en 9-30 uur thuisbe zorgd. Het ontbijt kan desgewenst worden aangevuld met champag ne. Het speciale Moederdagontbijt kan tot dinsdag 8 mei worden aan gevraagd via pp-mdings@hetnet. nl. of tel. 06-51789175. Van zaterdag 28 april tot en met zondag 6 mei is er geen treinverkeer tussen Blerick en Nijmegen en vice versa. ProRail voert tijdens een negendaagse buitendienststel ling werkzaamheden uit voor spoorvernieuwing. Er is gekozen voor de meiva kantie om de overlast voor reizi gers zoveel mogelijk te beperken. Ongeveer 60% van de reizigers van de Maaslijn bestaat uit scholie ren en studenten.Veolia zorgt voor vervangend busvervoer. Betrok ken gemeenten zijn: Horst aan de Maas (Lottum en Grubbenvorst), Meerlo-Wanssum, Venray, Boxmeer (centrum en Vierlingsbeek), Cuijk en Nijmegen. De werkzaamheden worden uitgevoerd door hoofd aannemer Strukton Railinfra Zuid en enkele onderaannemers. De werkzaamheden aan de Noordelijke Maaslijn zijn omvang rijk. Er wordt twaalf kilometer spoor (ballastbed, dwarsliggers en spoorstaven) vernieuwd. Bij 1100 meter hiervan worden alleen de dwarsliggers vervangen, omdat de spoorstaven en de ballast hier nog goed zijn. Verder worden vijf wis sels en vier overwegen vervangen. Ook worden diverse wissels en achterliggende sporen gesaneerd. Dit betekent in de praktijk 18.500 dwarsliggers vervangen, 74.000 kraagschroeven vastdraaien en 40.000 ton steenslag (grind) los sen en verwerken. Hiervoor wor den gespecialiseerde werktrei- nen van honderden meters lang gebruikt. Omwonenden van het spoor zijn per brief geïnformeerd. Zij kunnen hinder ondervinden door het gebruik van zware machi nes tijdens de werkzaamheden. Alle grootschalig onderhoud voor 2005-2008 voor de Maaslijn wordt geclusterd uitgevoerd in 2006 en 2007. Uitgangspunt hier bij is het zoveel mogelijk com bineren van werkzaamheden en technieken. In 2006 werden 20 kilometer spoor en veertien over wegen vernieuwd. Tijdens de spoorvernieuwing is van zaterdag 28 april tot en met zondag 6 mei geen treinverkeer mogelijk tussen Blerick - Nijme gen en Nijmegen - Blerick. Veolia zet tijdens deze periode bussen in. Reizigers kunnen voor meer infor matie kijken op www.veolia-trans- port.nl/limburg/reisinformatie. De verzelfstandiging van Match, het steunpunt voor vrijwilligerswerk in Venray, is geen succes geworden. De stichting blijkt niet in staat fatsoenlijk te functioneren met alleen vrijwilligers, een bestuur en een tweetal gesub sidieerde krachten. Om Match er weer bovenop te helpen, wordt voor twintig uur per week een professionele kracht van welzijnsinstelling Synthe se ingehuurd. Dit gaat wel ten koste van het jongerenwerk en het maatschap pelijk werk. Zo zal de jongerenbus veel minder worden ingezet en komen er minder voetbaltoernooi- tjes in de wijken. Het jongerenin- formatiepunt gaat twee middagen per week dicht. En de geplande manifestatie voor tieners gaat niet door. Het vrijwilligerssteunpunt aan de Marktstraat draaide tot 2004 onder de vleugels van Synthese. Het werd gesubsidieerd door de gemeente. Het doel van Match is ondersteuning van vrijwilligers. Vraag en aanbod worden bij elkaar gebracht en er worden cursussen gegeven aan vrijwilligers en orga nisaties die ook een beroep op Match kunnen doen voor informa tie en advies. Tevens organiseert Match de jaarlijkse Dag van de Vrijwilliger. Bij de voormalige vrijwilligers- centrale werden de dagelijkse werkzaamheden uitgevoerd door twee gesubsidieerde ID-krachten. De coördinatie was in handen van een beroepskracht van Synthese. De gemeente wilde in 2004 het vrijwilligerswerk een krachtige impuls geven. Dit zou het beste kunnen met een zelfstandige orga nisatie waarin het werk wordt gedaan door vrijwilligers. Synthe se heeft toen de stichting Match opgezet en een bestuur gevormd. Voor de dagelijkse werkzaamhe den kon de stichting gebruik blij ven maken van de twee ID-banen. Eind vorig jaar is een kracht vertrokken. Via de afdeling Maat schappelijke Diensten is er iemand gevonden die zich vooral bezighoudt met administratieve ondersteuning. Voor de bemidde ling en public relations is een aan tal vrijwilligers aangetrokken. Maar de begeleiding en coördi natie schiet ener momenteel bij in. Voor de continuïteit en kwali teit van de dienstverlening is de organisatie volledig afhankelijk van vrijwilligers, bestuursleden en de ID-kracht. De gemeente spreekt van een 'zeer wankele basis. Bij de verzelfstandiging is des tijds onvoldoende stilgestaan bij de gevolgen. 'Ten onrechte werd uitgegaan van het idee dat deze organisatie zich geheel met vrij willigers zou kunnen behelpen', aldus de gemeente. Bovendien is voor Match een belangrijke taak weggelegd bij de uitvoering van het vrijwilligersbeleid in het kader van de WMO. Er is drin gend behoefte aan een profes sionele kracht die de organisatie aanstuurt. Het ontbreekt momen teel aan planning, coördinatie en beleidsvoering. Met het aantrek ken van een medewerker van Syn these hoopt de gemeente Match nog dit jaar naar een hoger niveau te tillen. De inhuur van Synthese gebeurt met gesloten beurzen, maar blijft niet zonder gevolgen. Het betekent wel dat er elders bezuinigd moet worden, zoals op het jongerenwerk. Zo blijft er van de 280 uur van de jongeren- bus nog 180 uur over. De bus kan daardoor alleen nog worden inge zet bij festivals en evenementen en niet meer als mobiele ontmoe tingsplek. Het JIP (jongereninfor- matiepunt) moet terug van 210 naar 120 uur. Dit betekent dat het JIP, ondergebracht in het pand van Match, twee middagen per week op slot gaat. Voor sportactiviteiten schrapt Synthese 60 van de 590 geplande uren. Dit gaat vooral ten koste van de populaire voetbal- toernooitjes in de wijken. Een manifestatie voor tieners, waar veel belangstelling voor is, zal niet doorgaan. Synthese wilde hiervoor graag samenwerken met jongerenorganisatie V-Kick. Maar dit kwam niet van de grond door 'trage besluitvorming bij de gemeente Venray', aldus Synthe se. Ook bij het maatschappelijk werk wordt bezuinigd. Synthese waarschuwt dat wachtlijsten het gevolg zullen zijn. Ook kan niet meer voldaan worden aan de limiet om binnen veertien dagen aan de hulpvraag te voldoen. Geslaagde SP-actie Maaslijn De SP-actie voor beter treinver keer op de Maaslijn Roermond- Nijmegen kon vrijdag 13 april op veel steun rekenen van de reizi gers. Onder het motto 'Met Veolia op het verkeerde spoor' gaven veel reizigers aan dat het snel wat moet verbeteren. Reizigers kregen op elk station de mogelijkheid om een petitie te tekenen en opmer kingen te maken. SP-leden waren tijdens de ochtend- en de avond- spits prominent aanwezig op elk station aan de Maaslijn. Ook reden er SP-ers mee in de treinen om met mensen in gesprek te gaan en om handtekeningen te verzamelen. In totaal werden er op het station in Venray 200 handtekeningen opge haald die binnenkort, samen met de handtekeningen van de gehele Maaslijn, aan de directie van Veolia en de provincie Limburg worden aangeboden. Via de website www.sp.nl/maas- lijn komen er nog steeds steunbe tuigingen binnen. Sinds Veolia de Maaslijn heeft overgenomen van de NS, zijn er heel veel problemen. Met de NS was het vaker al een rommeltje, maar met Veolia is het helemaal rampzalig. Hieruit blijkt eens te meer dat marktwerking een desastreuze uitwerking heeft. De klachten stromen binnen en Veolia krijgt de Maaslijn maar niet op het juiste spoor. De SP hoopt dat met de massale steun van de reizigers Veolia zich gedwongen voelt om snel met goede oplossin gen te komen. Winkelmedewerker geslagen De politie heeft donderdag een 34-jarige man uit Maashees aange houden op verdenking het slaan van een winkelmedewerker aan De Bleek. De verdachte had in de winkel een telefoon aangeboden om te repareren. Dat duurde hem te lang en hij werd kwaad. De man sloeg de medewerker in zijn gezicht. Daarna verliet de man de winkel en reed in een auto weg. Met behulp van het kenteken wist de politie de verdachte thuis aan te houden. De politie maakte pro- ces-verbaal op. Motorrijder gewond De politie heeft woensdagmor gen geassisteerd bij een verkeers ongeluk op de Venrayseweg bij de A73- Bij het ongeluk is een 39-jari- ge motorrijder uit Venray gewond geraakt. Dat gebeurde toen hij omstreeks zes uur werd aangere den door een 66-jarige automobi list uit Beringe. Het slachtoffer is met diverse kneuzingen en been letsel overgebracht naar het zie kenhuis. Het schriftelijke verkeers examen bestaat donderdag 19 april 75 jaar. Reden voor Vei lig Verkeer Nederland om iets speciaals te doen. Zo'n drie honderd leerlingen en even veel opa's en oma's maken op deze dag samen het landelijk verkeersexamen in de Venray se schouwburg. Ongetwijfeld een record. Ze binden de strijd met elkaar aan: wie doen het beter, de kinderen of hun grootouders? Deze happe ning is tevens een startmoment om in de regio Venray-Venlo de komende jaren meer aandacht te besteden aan met name het praktisch verkeersexamen. De aandacht voor dit praktijkexamen loopt terug, terwijl het van levens belang is dat kinderen zo vroeg als mogelijk zelfstandig leren deelnemen aan het verkeer. Veilig Verkeer Nederland vindt kennis van verkeersregels essentieel en het Veilig Verkeersexamen harder nodig dan ooit. DRLJKKER Het verkeer wordt steeds druk ker. Nederland telt zeven miljoen auto's. In 1990 was dat aantal nog 5,5 miljoen. Mensen hebben ook veel meer haast gekregen in het verkeer. Kinderen moeten dage lijks -tussen al die auto's en dat vrachtverkeer- hun weg van en naar school vinden. En zoals u ongetwijfeld wel weet: dat gaat niet altijd zonder slag of stoot. In 2005 kwamen 35 kinderen onder de leeftijd van vijftien jaar om na een verkeersongeval en raakten er ongeveer 2.300 ernstig gewond. Verkeersongevallen met lopende en fietsende kinderen gebeuren voor ruim negentig procent bin nen de bebouwde kom op min der dan een kilometer van huis af. De festiviteiten in de Venrayse schouwburg beginnen omstreeks 9-20 uur wanneer het examen officieel wordt geopend door de burgemeester van Venray. Om 9-30 uur wordt het examen gemaakt. Tijdens het maken van het ver keersexamen worden de gang bare regels en rust in acht geno men. Na een korte pauze krijgen de kinderen en hun grootouders de theatershow Jungleverkeer te zien, waarin veilig verkeersgedrag op zeer aansprekende en ludieke wijze naar voren wordt gebracht. Na het examen zal bekend wor den gemaakt wie beter hebben gescoord: de kinderen of hun opa's en oma's, en krijgen de opa's en oma's het diploma uitgereikt door een van de prominenten. De kinderen moeten eerst nog het praktisch verkeersexamen een maand later, op 22 en 23 mei, afleggen voordat zij hun volledige diploma krijgen. De feestelijk heden worden financieel mede mogelijk gemaakt door het RMO Venlo/Venray en het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Lim burg van de Provincie Limburg. Het verkeersexamen past in de driejaarlijkse Provinciale campag ne Autoluw. ZFuKctfOKeeL dtsitK mtt karakter lil1 R I E N SS I -jjf|i- VAL-EUR TUINONTWERPEN TUINONDERHOUD VAN MIERLO Er waait een frisse wind bij Rien van Mierlo Tuinen. De nieuwste, meest eigentijdse designmeubelen vinden elk jaar hun weg naar de ruime en modern ingerichte showroom. De Prado bijvoorbeeld, een uniek concept waarbij design en zitcomfort samensmelten. Een collectie gemaakt van een combinatie weerbestendige materialen. Opvallend is dat frames en zitgedeeltes elkaar niet zichtbaar raken en het blad van de tafels lijkt te zweven. Over tuinbeleving gesproken! Rien van Mierlo geeft uw tuin een eigen signatuur Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 www.rienvanmierlotuinen.nl Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WON EN aanpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5