Diana wint Venray Cup Kom naar de WarmWonen Show Eventing Castenray Marjo Manders Nederlands sjoelkampioen Pieter Lucassen loopt ultraloop |ni2 MMmi Niets! 1 Boek bestellen? PEEL EN MAAS Nobel PEEL EN MAAS Aanbiedingen! Vrijdag 20 april van 18.00 - 21.00 uur Zaterdag 21 april van 10.00 - 17.00 uur PEEL EN MAAS Donderdag 19 april 2007 - Pagina 32 Ger Litjens uit Leunen overleeft slagveld Rotterdamse marathon ■MBKSSëAn Jeugdbowlen www.vandenmunckhof.nl Motorcrossers Regio Venray PDV De Maasvogels PDV Suizende Vleugels PDV Ysselsteyn PDV De Zwaluw Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Paardensport vereniging Ysselsteyn Sjoelclub Venray TV Venray Het Alvertje Wat gebeurt er als U niet adverteert Gerard Koonings wint thuiswedstrijd Ferry Greevink wint in België www.vandenmunckhof.nl Diana Venray Schuttersbond Juliana Gratis advies en aantrekkelijke aanbiedingen bij: Energiezuinige HR-ketels Designradiatoren Nuon CV-Ketel ServiceAbonnement We zien u graag bij: Feenstra Venray Plataanstraat 13 5802 EH Venray Sportnieuws -info 'Een beetje trots ben ik toch wel' J Ger Litjens uit Leunen voltooide zondag de marathon van Rotterdam en toont trots zijn medaille. Schutters van de handboogsport verenigingen binnen de gemeente Venray hebben afgelopen zaterdag gestreden om de Venray Cup. Elke vereniging mocht twaalf schutters inschrijven die 25 pijlen schoten tegen hun persoonlijk gemiddelde. De tien schutters per vereniging die het meeste boven hun persoonlijk gemiddelde geschoten hebben tellen in de einduitslag. Willem Teil uit Oirlo, met maar zeven gerechtigde schut ters, was toch van de partij. De deel nemers schoten bijna allemaal boven hun gemiddelde. Na 25 pijlen werd Voor de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. is zaterdag 14 april jL een gedenk waardige dag geworden. Gespan nen gingen deze dag tien sjoelers en enkele supporters richting Barneveld voor het Nederlands Kampioenschap Sjoelen 2007 in de Veluwehal. In de afgelopen maanden hebben vijf sjoelers van de vereniging zich via de selectiewedstrijden geplaatst voor deelname aan dit NK. Daarbij waren ook Marjo Manders en Bas Pastors, die beiden vorig jaar Nederlands Kampi oen waren geworden en dus hun titels verdedigden. Ruim zeshonderd sjoe lers uit heel Nederland streden om de ereplaatsen. Bij het opmaken van de tussenstand na de eerste ronde bleek Marjo Manders de lijst aan te voeren in de klasse F en Bas Pastors stond in de klasse H op de zesde plaats. De overige sjoelers van de ISBVVen- ray e.o. speelden een bescheidener rol. Naast de officiële Nederlandse Kampi oenschappen was er tegelijkertijd een open toernooi waaraan ook enkele sjoelers van de ISBV Venray e.o. deel namen. Om de spanning nog verder op te voeren volgde eerst de prijsuit reiking van dit open toernooi. Tijdens haar eerste grote toernooi werd Linda Buis volkomen onverwachts eerste in de klasse K met een gemiddelde van 99,00. Frans van Soest en Jan Pijpers kwamen in de klasse I uit en behaal de stand opgemaakt en kon de Venray Cup door wethouder Patric van de Broek worden uitgereikt aan winnaar Diana Venray. De tien tellende schut ters van Diana wisten 9 710 procent boven hun gemiddelde te schieten. St. Joris Leunen werd tweede met 5,425 procent boven het gemiddelde. De Batavieren uit Castenray die de mees te edities van de Venray Cup op hun naam hebben staan, eindigde ditmaal als derde, daar zij hun gemiddelde niet wisten te behalen. Willem Teil werd vierde en laatste. den een zesde en vijftiende plaats met gemiddelden van 104,20 en 100,34. In de klasse F werd Wilma Wismans negentiende met gemiddeld 111,80 en Koen Heideveld werd veertiende in de klasse met 118,60 gemiddeld. Daarna was eindelijk de prijsuitrei king van hoofdtoernooi, het Neder lands Kampioenschap. In 2006 schreef de Invaliden Sport en Belangenvereniging Venray e.o. sjoelgeschiedenis door maar liefst drie titels mee naar Venray te nemen. Dit was nog nooit gebeurd. Marjo Manders presteerde het om in de klas se F opnieuw Nederlands Kampioen te worden. Met een onwaarschijnlijk hoog gemiddelde van 128,90 liet ze alle 49 andere deelnemers in haar klasse ver achter zich. Het bijzondere van haar prestatie blijkt wel uit het feit dat ze met dit gemiddelde een klasse hoger, de klasse E, ook eerste zou zijn geworden. Bas Pastors was tevreden met zijn uiteindelijk gedeelde vijfde plaats in de klasse H en een gemid delde van 114,35. Martien Manders werd in deze klasse twintigste met een gemiddelde van 107,70. De inspanningen van Leo Rein- tjes reikten met een gemiddelde van 97,00 in de klasse I niet verder dan de 26e en laatste plaats. Piet Hermans was na zijn eerste optreden tijdens een NK zeker niet ontevreden met zijn elfde plaats in de klasse J en een gemiddelde van 100,95. Op de in Maastricht gehouden Limburgse Jeugdkampioenschappen hebben de Venrayse deelnemers een prima prestatie geleverd. Zowel Luke Verhoeven (junioren jongens) als de verrassende Monya Kuysters (aspi ranten meisjes) waren de sterkste in hun klasse. Luke Verhoeven, door insi ders al getipt als favoriet, mede door de afwezige jeugdinternational Glen Zillekens uit Sittard, die momenteel Nederland vertegenwoordigde op het EK in Thessaloniki in Griekenland, liet er van meet af aan geen twijfel over bestaan, wie er recht had op de Lim burgse juniorentitel. Met een gemid delde van 189,29 was hij duidelijk het pak de baas, waarvan de thuis- spelende Arthur Berenschot met een gemiddelde van 166,71 de tweede plek bezette, vóór de bronzen Daan Matthes uit Sittard met 157,14 gemid deld. Daarmee verspeelde Eric Min- ten, die blijkens zijn gemiddelde van 152,43 in Maastricht niet echt uit de voeten kon, een plek op het podium. Bij de meisjes verraste Monya Kuy sters de overige deelneemsters door het kampioenschap bij de aspiranten in de wacht te slepen. Haar gemid delde bedroeg 136.86. Kuysters werd op het ereschavot geflankeerd door het Maastrichtse duo Liselot Jacobs (129,57) en Jill van derVen (106,29). Richard Addae (gemiddelde 159,86), die de laatste weken goed in vorm was, kende twee zwakke games en dat kostte hem een podiumplaats, waar Brian Zillekens met een gemiddelde va 175,29 zijn teamgenoot Roy van Geertruy (gem. 171,57) de baas was. Heerlenaar Mehmet Baksi (168,29) pakte verdiend het brons. Luke Ver hoeven scoorde met 223 de hoogste game van dit LK. In de eindstand voor echte titel overall kampioen van Lim burg bleek Luke Verhoeven (189,29) ook de sterkste, met de verrassende Heerlense pupil Jordi Putman (183,29 gemiddeld) op de tweede plaats. Derde werd aspirant Brian Zillekens (175,29). In de Harrie Claessens- League zijn vier tweehonderdgames gescoord, waarvoor Patricia Camps met 213 de hoogste voor haar reke ning nam. De overage kwamen op naam van Richard Addae (206), Paula Jansen (203) en Niels de la Roy met 200. Patricia was met haar gemiddelde van 171,00 beste speelster van de dag, gevolgd door Lisa Jansen (167,83) en Richard Addae (166,00). In de stand bleef Jolanda Camps met 341 punten fier op kop. Richard Addae (287) staat als tweede als op behoorlijke achter stand. Stef Billekens (222) en Niels de la Roy (206) is het achtervolgende duo. Aanstaande vrijdag is er de Har rie Claessens-League van 17.00 tot 19.00 uur. Zaterdag is er geen bowlen vanwege het Oranjetoernooi van de senioren. MC Wanroy heeft een jeugdwed strijd verreden op het Radiocircuit in Stevensbeek. De wedstrijden werden verreden onder warme temperaturen en sommige rijders waren dan ook blij dat de manche aflopen was en ze weer de schaduw konden opzoe ken. De baan lag er prima bij en ook de organiseerde club had alles prima geregeld. Voor deze wedstrijddag had den zich 228 rijders aangemeld waar onder enkele rijders uit Duitsland. Het was hun eerste kampioenswedstrijd van dit seizoen en er werd in alle klas sen fel gestreden. Bij de 65 versnellin gen grote wielen eindigde Bart Pijpers op een twaalfde plek in het dagklas sement door de manches opeen elfde en een twaalfde plek te doen afsluiten. De vijfde beker bij de 85 kleine wielen B kwam op naam te staan van Jeremy de Vink door een sterke wedstrijd te rijden en op een zesde en een vijfde plek veilig te stellen. Bij de 85 kleine wielen A stelde Bryan Kersten een elfde en een zestiende plek veilig en werd de vijftiende man in het algeme ne klassement. Nadat op de zaterdag de jeugdrijders te gast waren op het Radiocircuit te Stevensbeek, waren het zondags de Nationalen rijders die te gast bij MC Wanroy. Ook nu lag de baan er perfect bij en al snel ging het stoffen waardoor verschillende rijders ten val kwamen. Voor deze wedstrijd hadden zich 249 rijders ingeschreven verdeeld over zes klassen. Voor de MX 2 Junioren hadden zich 57 rijders aan gemeld, en zij moesten series, een her kansing en een finale manche rijden. Ook nu werd het een stralende dag en er werden temperaturen bereikt rond de 25 graden of nog hoger.Alles verliep volgens een strak programma en de laatste rijder passeerde dan ook rond de klok van 17.15uur de finis- hvlag. Bij de MX 2 Inters kwam de veertiende plek op naam te staan van Jim Janssen door op een zestiende en een veertiende plek de eindstreep te passeren. Een zestiende stek kwam in handen van Emile Cox. De eerste manche moest hij vroegtijdig af slui ten en in de tweede manche was de elfde plek voor hem weggelegd. Bij de MX 3 Nationalen wist Werner Kuenen de grootste beker in de wacht te sle pen. Bij de eerste manche eindigde hij op een tweede plek en in de tweede manche eiste hij de zege op. In de eer ste serie van de MX 2 Junioren was de vierde plek voor Tommy de Bruyn weggelegd en wist Rick Simons enke le plaatsen goed te maken en werd op een zesde plek afgevlagd en beide rijders waren zeker van een plaats in de finale manche. In de finale manche wist Rick Simons een vijftiende plek om te ruilen voor een elfde plaats en moest Tommy de Bruyn wegens pro blemen de strijd vroegtijdig opgeven en eindigde op een 42e plaats in de eindstand. Joe Maessen het British MMX Quad Championship ging van start in het Whiteway Barton in Enge land. Gelukkig was hij weer voldoen de hersteld om hier aan te kunnen deelnemen. Onder een blakende zon werd er fel gestreden om de hoogste podiumplaats. In de manche Joe Maes sen oppermachtig en in de tweede manche wist hij na verwoedde pogin gen een tweede plek op zijn naam te schrijven. Hij mocht wel op de hoogste trede plaats nemen. Komend weekend wordt de tweede EK wed strijd van de Zijspannen gehouden en is er een ieuadwedstriid in Arnhem. Uitslag wedvlucht V02 Nijvel: veer tien deelnemers, 388 duiven. 1,6, 10, 14, 16, 21, 22, 23 F.Textor. 2, 3, 5, 17, 18, 25 J. Kuijpers. 4, 9, 13 G. Peters. 7, 24 J. Verhoeven. 8 H. Francken. 11 E. Driessen. 12, 19, 20 R. Roosen. 15 L. Verhoeven. Uitslag wedvlucht V02 nijvel; tien deelnemers, 225 duiven. 1, 2, 4, 9, 10, 14,15, 22, 24, 25 Th. Kleeven. 3,7,17, 18 Reyners-Cuypers. 5,13,20,23 Peter Waals. 6,8,19 WJilisen. 11,12,16 M. van Boekei. 21 C. de Hoog. Uitslag wedvlucht V02 Nivelles/Nij- vel: dertien deelnemers, 254 duiven. 1, 2, 5, 6,17 Potten Laenen. 3,14,15, 16,22, 23, 24, 25 P van Asten. 4,11 W Philipsen. 7,20 G. Cox. 8 H. Janssen. 9, 10, 18, 19, 21 G. Linders. 12 G. Maes sen jr. 13Th.Teunissen. Uitslag wedvlucht Nijvel; 25 deelne mers, 531 duiven. 1, 25 J. Sijbers. 2 W Bouten. 3,15,19,21 M. Basten. 4,5,16, 23 Chr. Gerrits. 6, 10 P. Smits. 7, 17 J. van Kessel. 8, 13 J. Kerstens. 9 N. van Hoof. 11 L. Snijders. 12 W Heynen. 14 H.Philipsen. 18 C.vanVught.20 H.Ver meulen. 22 J.Voesten. 24 H. Peeters. De zusjes De Rijck zijn in Maasbree op concours geweest. Luca de Rijck startte in de klasse CL1 en behaalde een eerste prijs met 204 punten. Klinte de Rijck reed een DM2 proef en behaalde eveneens een eerste prijs met 195 punten. Kim Muijsers heeft met haar pony Cindy in de klasse BB Springen een eerste prijs behaald. Op een concours in Maasbree is Tamara Klaassen negende geworden in de klasse B-springen met Vanesa. Vier leden van Sjoelclub Venray namen afgelopen weekend deel aan de NK sjoelen in Barneveld, maar geen van hen bereikte een podium plaats. De resultaten: klasse F 30e Har rie Rongen gem. 116,3, klasse G 23e Frans Geurts 112.9,klasse G 35e Mien Classens 109,4 en klasse I 6e Paul Bouten 107,7. Ook was er naast het NK ook een open toernooi met de volgende uitslagen: klasse G 20e Mimi Jansen gem. 106,4,klasse H 1 le Matty Rens 104,3 en klasse H 16e Regien Sanders 102,4. De Powerman in Horst wordt zater dag en zondag gehouden. De duathle- ten kunnen hun wedstrijdsnelheid tonen op de duathlon van zondag. Trainingen: Dinsdag jeugd en senioren zwemmen 19.15-20.15 uur zwembad De Sprank, 20.30 uur krachttraining bij Atletiekbaan Venray. Donderdag jeugd lopen van 18.30 tot 19.30 uur Atletiekbaan Venray. Senioren lopen 19.00-20.45 uur Atle tiekbaan Venray. Zaterdag jeugd en senioren lopen/koppeltraining 15.00- 17.00 uur, vertrek vanaf Peter Scheres (Gastendonkstraat 19, Horst). Zondag jeugd en senioren zwemmen 9.00- 10.00 uur, zwembad De Sprank. Seni oren fietsen (racefiets) vertrek om 10.15 uur vanaf De Sprank. Nieuws doorgeven via e-mail twenray@hot- mail.com of tel. (077)4674070. Infor matie over TV Venray is verkrijgbaar via e-mail info@twenray.nl. of tel. (0478)511545. Zie ook www.twen- ray.nl. De tweede wedstrijd om de lente koning voor lange hengels is gespeeld. Uitslag: 1) Harrie Kanning. 2) Jan San ders. 3) Henk Theeuwen. 4) Toon Lan- genkamp. 5) Toon Sanders. Op zaterdag 21 april is er een indi viduele wedstrijd in het Wanssums Ven. Er wordt gevist van 12.00 tot 16.00 uur en de loting is vanaf 10.00 uur bij de vijver. Bij een groot aantal deelnemers wordt er namelijk zowel in vijver 1 als in vijver 2 gevist.Tijdens deze middag zijn er daardoor voor recreanten en karpervissers minder plaatsen beschikbaar rond de vijvers. Op zondag 22 april is de derde wed strijd om de lentekoning voor lange hengels. Deze wedstrijd wordt gevist in vijver 2 van het Wanssums Ven. De loting is om 7.00 uur bij de schuilgele- genheid. Er wordt gevist van 8.00 uur tot 12.00 uur. Op woensdag 25 april start de 50+competitie. Bijeenkomst om 11.00 uur en vissen van 12.00 tot 16.00 uur in vijver 2. Aanmelding voor al deze wedstrij den is mogelijk tot donderdag 19 april 20.00 uur bij Henk Theeuwen via tel. (0478)571311. Op donderdag 26 april is de derde training van het jeugdteam. Bijeenkomst is om 18.00 uur bij de jeugdvijver. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Dagvergunningen zijn verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de con tributiebedragen 2007 www.hsvhetal- vertje.nl. Als enige Venraynaar voltooide Ger Litjens zondag de marathon van Rotterdam. Na een uitput tingsslag van 4 uur en 26 minuten bereikte de 43-jarige Leunenaar de finish op de Coolsingel. Dui zenden recreatieve lopers hadden toen al het dringende advies van de organisatie opgevolgd om te stoppen of de tocht uit te wande len. "Na 34 kilometer kreeg ik te horen dat de marathon was stilge legd. Maar ik liep toen al in een zo'n laag tempo dat ik makkelijk de eindstreep kon halen. En ik wilde niets liever dan uitlopen. Op het laatst heb ik nog heel wat wandelaars ingehaald. Er waren gelukkig nog genoeg drinkpos- ten. En mensen met tuinslagen en waterpistooltjes zorgden voor een heerlijke afkoeling." Onderweg hoorde en zag hij de ambulances af en aan rijden. "Voor de start werden we al gewaarschuwd voor de hitte. Bij iedere kilometer stond een reanimatieteam. Het schijnt een compleet slagveld te zijn geweest. Maar dat heb ik niet zo meegekregen. Je bent toch bezig met je eigen race. Het publiek was ontzettend enthousi ast met aanmoedingen en muziek. Dat was een enorme stimulans." Het was zondag zijn vierde mara thon. In 2000 en 2001 liep hij ook al in Rotterdam. Bij de Venrayse atle tiekvereniging sloeg daarna het mara thonvirus toe. Een groep van een tiental fanatiekelingen besloot samen te gaan trainen Ger Litjens hoorde van zijn plaatsgenoot Pieter Lucas- sen de verhalen over zijn marathons in wereldsteden. "Ik heb dat toen in onze groep geopperd. Iedereen was enthousiast en zo hebben we in 2005 meegedaan in Berlijn. Op 4 maart heb ben we in Barcelona gelopen. Alleen kon ik helaas niet meedoen." Hij had problemen met de inschrijving. Dat wist hij al voor het vertrek. Aangeko men in Barcelona bleek het onmoge lijk nog een officieel startbewijs te krijgen. "Heel jammer want zes van de negen lopers uit Venray verbeterden toen hun persoonlijk record." Litjens besloot direct na thuiskomst om dan maar op 16 april Rotterdam te lopen. "Want ik had er drie maan den voor getraind en ik wilde het toch afronden met een marathon. Maar ik werd daarna ziek en liep een De internationale veldwed- strijd handboogschieten van Ons Genoegen, met 142 deelnemers aan de meet, werd in de recurve- klasse gewonnen door Gerard Koonings. Ook de compoundklasse werd beheerst door een lid van Ons Genoe gen, namelijk Johan van Dongen. Hij schoot in deze wedstrijd met een score van 713 punten op een maximum van 720 punten, tevens de limiet voor het nationaal team. In de dames-compoundklasse ging de winst naar België. Linda Pintjes uit Deurne in België liet de Nederlands dames Gerly v.d. Vleuten uit Eerde en Liesbeth Koonings uit Leunen ruim achter zich met een score van 669 punten. De winst in de recurveklasse ging naar Pauline Daas uit Hilversum, voor Chantal Noest uit Den Haag en Marleen v.d. Riet uit St. Oedenrode. Ook de junioren van Ons Genoe gen wisten de winst in eigen huis te houden. Frank Tonnaer werd winnaar in de juniorenrecurveklasse terwijl Dylan Koonings de sterkste was in de compoundklasse-jeugd. De uitslagen: Compoundklasse Heren: 1) Johan v. Dongen, Veulen. 2) Rolf Haaksma, Baarschot. 3) Marco Voermans, Oos terhout. Recurveklasse Heren: 1) Gerard Koonings, Leunen. 2) Pepijn v. Enschot, Goirle. 3) Xander Holl, Eerde. 5) Ton Hellegers, Ysselsteyn. Compoundklasse Dames: 1) Linda Pintjes, Deurne (B). 2) Gerly v.d. Vleu ten, Eerde. 3) Liesbeth Koonings, Leu nen. Recurveklasse Dames: 1) Pauline Daas, Hilversum. 2) Chantal Noest, Den Haag. 3) Marleen v.d. Riet, St. Oedenrode. Bare-bowklasse Dames: 1) Anita Cleeven, Swolgen. 2) Heidi Peeters, Tienray. Bare-bowklasse Heren: 1) Twan Cleeven, Swolgen. 2) Hans van Hout, Zeelst. 3) Wiek Lenssen,Tienray. Bare-bow Vet.: 1) Jan Koonings, Ysselsteyn. 2 Rodny Noest, Arendonk (B). Recurve Vet.: 1 Frans v.d.Bersselaar. St. Oedenrode. 2) Henk Ketelaars, St. Oedenrode. 3) Karei Schrauwen, Merksplas (B). 4) Mart van Hoof,Yssel steyn. Compound vet.: 1 Nico Verhoeven, Merksplas (B). 2) Jozef Genijn, Deurne (B). 3) Michel Camps,Ysselsteyn. Taekwondoka Ferry Greevink uit Venray heeft in Herentals het Open Belgisch kampioenschap gewonnen in de categorie boven de 84 kilogram. De Venraynaar won in de finale van de Deen Nikolay Lausten met 6-3. Greevink is in voorbereiding op het WK in Peking van 18 tot en met 21 mei, waarvoor hij inmiddels is gese lecteerd. trainingsachterstand op. Halverwege vorige week werd het duidelijk dat het warmer dan 20 graden zou wor den. En ik kan niet zo goed tegen de hitte. Dat bleek vorig jaar wel bij de Venloop (een halve marathon, red.) toen ik helemaal stuk ben gegaan." Hij wist dat zijn recordtijd van 3.19 uit 2000 onhaalbaar zou zijn. Zondagochtend om half acht reed hij met trainingsmaat Piet van den Oever mee naar Rotterdam. De start was om elf uur maar om tien uur stond hij al klaar voor een goede positie. "Toen we begonnen was het bijna 20 graden. Ik had me voorgenomen vrij rustig weg te gaan. Halverwege zat ik er na twee uur lopen helemaal doorheen.Al mijn energie was weggezogen. Het was mijn moeilijkste moment. Ik besloot nog een tempo terug te gaan. Bij 30 kilometer was het weer heel moeilijk. Tijdens de verschieting van de Venray Cup, de jaarlijkse ontmoeting tussen de handboogsportverenigingen in de gemeente, waren de schutters van Diana in goede doen, want zij wisten de cup met de grote oren mee naar huis te nemen. Wendy Deul, die door een eerdere blessure een lager gemid delde had, schoot maar liefst 230 pun ten en dat was 65,914 procent boven het gemiddelde. Mia Vermeulen met 189 punten, schoot 19,737 procent boven haar gemiddelde. Paul van Ooi met 210 punten, schoot 13,654 pro cent boven haar gemiddelde. Annie Thijssen met 225 punten, schoot 8,004 procent boven haar gemiddel de en Harrie Willemse met 217 pun ten, schoot 5,712 procent boven zijn gemiddelde. Zij waren met zijn vijven de grote winnaars van deze Venray- cup verschieting. Zaterdag en zondag zijn de persoonlijke rayonkampioen schappen in de diverse klassen en op verschillende plaatsen. Aanvang 10.00 uur. De deelnemers dienen zich een half uur voor aanvang van de wed strijd aangemeld te hebben. Ik moest opnieuw langzamer gaan lopen." Vlak nadat de Leunse loper de 30 kilometerhalte was gepasseerd, besloot de organisatie de weg af te zetten en de lopers te dwingen te stoppen. Hij kreeg na 34 kilometer het dringende advies geen enkel risico meer te lopen maar hij mocht wel verder. "Toen had ik mijn ritme weer aardig te pakken. Het is toch de ervaring. Je leert je grenzen ken nen en je weet over zware momenten heen te knokken. Veel lopers bij mij in de buurt stopten ook. Maar ik had een goede tijd al lang uit mijn hoofd gezet. Finishen was nog het enige dat telde." Gedragen door het fel meele vende publiek liep hij de laatste tien kilometer in een kalm tempo uit zon der echt in de problemen te komen. Het kwik was inmiddels opgelopen In 5 uur en 51 minuten wist Pieter Lucassen als 100e loper de eindstreep te behalen in de 'Zestig van Texel', een ultraloop van 60 km op het Wadden eiland. Van de 300 startende lopers naar bijna 30 graden. "De laatste twee kilometer ben ik zelfs nog versneld. Want ik wilde binnen vierenhalf uur binnenkomen. Je moet toch een doel blijven stellen." Achteraf beseft Litjens dat hij een unieke marathon heeft gelopen. "Het grote probleem was de grote over gang naar het hete weer. Je lichaam was er niet aan gewend. Ik hoorde van Luc Krotwaar (Nederlands kampioen, red.) dat hij iedere dag in de sauna gezeten heeft om aan de omstandig heden te wennen Achteraf is het toch een hele prestatie om uit te lopen. De helft van de lopers is het niet gelukt. Een beetje trots ben ik wel." De Venrayse marathongroep heeft alweer een volgende doel: Athene in het najaar van 2008. Ger Litjens twij felt nog. "We hebben een leuke groep en de voorbereiding is altijd heel gezellig. Athene is toch de bakermat van de marathon. Ik moet er nog eens goed over nadenken." bereikten op tweede paasdag 210 deelnemers de finish van deze zware gecombineerde cross- en marathon loop. Kessel staat op zaterdag 21 en zondag 22 april in het teken staan van het per soonlijk bondskampioenschap van Schuttersbond Juliana. Deze dagen wordt er samen met de Oud Limburgse Schuttersbuks gestreden in vier verschillende klassen om het bondskampioenschap. Vorig jaar zegevierde Frits Hebben van Sint Hubertus Kessel en dat betekende automatisch dat Sint Hubertus Kes sel de organisatie van het persoonlijk bondskampioenschap in het jaar 2007 kreeg toegewezen.'Het behalen van een goed resultaat tijdens het voorgaande bondskampioenschap is geen garantie voor succes, aangezien het kleine foutje al een misser en einde van de strijd betekent. Schutters die nu nog schieten en meerdere malen gewonnen hebben zijn onder meer Dré Timmermans van Sint Anna Maasbree (driemaal kampioen) en Henk van Rengs (tweemaal kam pioen). Deelname aan dit bondskampioenschap geldt niet voor alle schutters, deel uitmakende van de schuttersbond Juliana. De schutters hebben zich tij dens de bondsschuttersfeesten moeten kwalificeren voor dit bondskampioen schap en in totaal mogen er 269 schutters deelnemen. Op zaterdag 21 april beginnen de schutters om 13 .00 uur aan deze eindstrijd en bij het invallen van de duisternis wordt de wedstrijd verdaagd naar zondag 22 april om 10.30 uur. Voor informatie en routebeschrijving, ga naarwww.nuon.nl Op De Vliegert in Castenray wordt in het weekeinde van 5 en 6 mei Even ting Castenray gehouden. Het evene ment vindt plaats te midden van de landerijen en een glooiend bosgebied. Er wordt een samengestelde wedstrijd voor paarden en pony's gehouden Kinderen kunnen kennismaken met de boerderijdieren van kinderboer derij De Loi uit Wellerlooi, of zich lek ker uitleven op een springkussen. Het terrein is aangekleed in country style. Op het terrein heeft men zicht op de dressuurringen, de springring en een groot deel van de crosscountry. In de ochtend vinden de dressuurproe- ven plaats, ieder in zijn of haar eigen klasse. Alvorens de combinaties het springparcours in gaan worden de paarden eerst gekeurd bij een veteri naire post op conditie en gezondheid. Het springterrein ligt tegenover de tent. Hier is het goed toeven met een hapje of een drankje en heeft men een goed beeld van de springcapaciteiten van de deelnemers. Ruiter en paard zien er veelal mooi en goed verzorgt uit, aangepaste dekjes en bandages bij de paarden in overeenstemming met de kleur van de kleding van de ruiter. Het laatste onderdeel van de wedstrijd is de crosscountry. Deze gaat over de landerijen en door het bos met vaste hindernissen. Hier en daar wat glooi ing en een flinke 'berg' die tevens het decor vormt van één van de hinder nissen. Ruiter en paard zetten span ning en adrenaline om in concentratie en hopelijk prestatie en maken kans op een prijs. De winnaar van het Zwaar parcours gaat naar huis met de champignon wisselbokaal. Iedereen is op 5 en 6 mei van harte welkom aan de Oosterbosweg in Castenray.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 32