Tennisclub Venray goed uit de startblokken Juul Franssen wint judotoernooi Venray Handbalheren Venray naar kwartfinale TC Rodhe deelt punten Kansloos verlies tafeltennissters Red Stars Bridge in Venray e.o. r t 1 Printwerk offerte? PEEL EN MAAS Donderdag 19 april 2007 - Pagina 31 Atletiek Venray Autocross TC Rodhe MGC Venray De Peelrunners BC 2002 RV BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie BC Klavertje Vier NRBC Venray Overloonse Bridgeclub BC Venray Bridgesoos De Kemphaan Mudhunters van den munckhof www.vandenmunckhof.nl DC De Piëlhaas Sportnieuws -info Juul Franssen uit Reuver maakte haar favorietenrol volledig waar door de klasse -57 kg te winnen. Onder een stralende zon en een helderblauwe hemel heeft het eerste gemengd team van Tennisclub Venray afgelopen zondag de eerste competi tieronde afgesloten met een klinken de 8-0 overwinning op streekgenoot TC Venlo. Waar er vooraf veel te doen was over de rivaliteit tussen beide verenigingen, verliep de tennisderby uitermate vriendelijk en hebben beide teams er een sportieve tennismiddag van gemaakt. Twan Lensen, coach van TC Ven ray, had zijn spelers vooraf op scherp gezet en duidelijk gemaakt dat er op de eerste speeldag geen fouten gemaakt mochten worden. Vooraf was bekend dat Venlo één van de zwak kere tegenstanders is in de poule en dan is ieder punt wat je verliest, in de race voor een goede eindklassering, erg kostbaar. Een eerste speeldag staat daarbij vaak garant voor verrassingen omdat veel ploegen nog niet optimaal voorbereid zijn en te weinig trainings uren hebben gemaakt op gravel. Ieder een in Venray was dus gewaarschuwd. TC Venray trad aan in zijn sterkste opstelling en dat resulteerde meteen in vier goede overwinningen in de enkelspelen. Marleen Custers opende de dag als eerste dame en zij nam het op tegen Kim Kortooms. Op papier een gelijkwaardige tegenstandster, in de praktijk echter niet opgewas sen tegen de onverzettelijkheid van Custers. Het krachtsverschil was veel te groot en ondanks dat Custers haar Venlose opponente in de eerste set van een 5-1 achterstand liet terugko men tot 5-4, kwam zij geen moment in gevaar. Custers won met 6-4 6-1 De tweede dame aanVenrayse zijde, De tennist earns van TV de Gagel en TC Rodhe hebben elkaar afgelopen zaterdag getroffen in de hoofdklasse heren 35+. Onder uitmuntende weers omstandigheden werden uiteindelijk de punten gedeeld: 3-3. De spits werd wederom afgebeten door Roel Swakhoven die aantrad tegen Peter Francken in de eerste herenenkel partij van de dag. Na een moeizame start van Roel leek hij het tij te keren met kans op winst in de eerste set welke uiteindelijk toch door Peter Francken al schreeuwend in de wacht werd gesleept. Roel liet zich echter niet van zijn stuk brengen en deed er een schepje bovenop wat resulteerde in een 4-1 voorsprong. Toch kon Peter Francken de partij naar Afgelopen zondag werd de laatste wedstrijd gespeeld in de reguliere competitie van de eredivisie dames. Summa/Red Stars maakte de lange reis naar Assen, waar MD Caps met 7- 0 te sterk bleek. Alle partijen werden tamelijk kansloos verloren tegen een sterke tegenstander, maar eerlijkheids halve moet ook gezegd worden dat de Venrayse dames niet 100% gemo tiveerd waren. Het warme weer was een reden daarvoor, maar ook het feit dat de vijfde plaats reeds zeker was. Met een geruststellende voorsprong van drie punten op Amsterdam '78 en zeven punten op Vice Versa '51 kan de degradatiepoule ingegaan wor den. Vandaar dat de dames tegen het veel sterkere MD Caps nauwelijks tot grootse daden in staat bleek. Kim Bak kers verloor kansloos vanYanaTimina en Dong Li, terwijl Sabina Larmené weinig in te brengen had tegen Li en Diana Bakker. Ook bij Kelly Willems ontbrak het heilige vuur, zodat vrij snel de 7-0 op het scorebord stond. Komende zaterdag wacht alweer een echte wedstrijd. Om 15.00 uur start de confrontatie met Vice Versa Carmen Ebus, had eveneens weinig moeite met haar tegenstandster Susan Delsing. Ebus kon het zich zelfs per mitteren om af en toe een versnel ling terug te schakelen, om zodoende krachten te sparen voor de dubbel en de mix. Uiteindelijk won Ebus met 6- 2 6-2. Vervolgens was het de beurt aan de mannen. Rob Luyben, de kopman van Venray, nam het op tegen Mark Driessen. Het werd een zeer aange name wedstrijd met veel lange rally's en mooie punten. Luyben bleek ech ter al snel over een betere conditie te beschikken en Driessen kreeg steeds meer moeite met het hoge tempo van de Venraynaar. De daarbij oplopende temperatuur (ruim 25 graden) deden Driessen uiteindelijk de spreekwoor delijke das om: 6-4 6-1. Tot slot was het de beurt aan Ruud Geurts die het moest opnemen tegen Rene vanAerts. Geurts, die een uiter mate goed voorseizoen kende met een toernooizege op het altijd sterk bezette toernooi in Boxmeer, had ogenschijnlijk weinig moeite met zijn 13 jaar jongere opponent. De uitslag 6-2 6-2 laat niets aan de verbeelding over en geeft de krachtsverhoudingen meer uitstekend weer. In de dubbelspelen moest Venray vervolgens proberen om de dagzege veilig te stellen. Het damesdubbel Custers/Ebus nam het op tegen Kort- ooms/Delsing terwijl Luyben en Boers het opnamen tegen Van Aerts en Pin gen. Beide Venrayse koppels kwamen geen moment in gevaar. Custers en Ebus wonnen met 6-0 6-3 en Luyben en Boers met 6-4 6-2. De krachtsver schillen waren te groot en de Venlose ploeg werd voor eigen publiek op een zijn hand zetten en won de tweede set met 6-4. Gelijkertijd werd de twee de herenenkel van de dag gespeeld tussen Peter van Baal en Thom Spee. Helaas kon Thom het goede spel van vorige week niet evenaren tegen de ervaren rot van de Gagel en verloor de wedstrijd met 6-4 en 6-1. De derde herenenkel werd gespeeld door Rikus ten Brucke die met zijn herkenbare rotsvaste spel uiteindelijk de derde set met 6-3 won. In de vierde herenenkel leek Rob Olthoff tegen Wim Franssen op papier een makkelijke middag te hebben maar kenmerkend voor Rob was niets minder waar. De eerste set wist Rob nog met 6-4 te winnen, maar zonder '51, deze keer in Oudenbosch. Na de 5-2 overwinning vorige week in Ven ray zal met vertrouwen afgereisd wor den. Een week later volgt de uitwed strijd in en tegen Amsterdam en op 5 mei mogen de dames thuis de hand having definitief zeker stellen tegen Brandersstad. Die wedstrijd begint zoals gebruikelijk om 17.30 uur. Het herenteam speelde zaterdag 5- 5 tegen Vice Versa '51 in Oudenbosch. In een warme zaal bleken de mannen moeite te hebben met het spelletje. Patrick Zwiers had een slechte dag en verloor al zijn partijen. Gelukkig wist hij met Frank van der Vleuten wel een degelijk dubbelspel te spelen, dat dan ook met 3-0 naar Summa/Red Stars ging. Ronald Bogaard kwam tweemaal tot winst, tegen Jürgen Wens en Jeroen de Heide, maar verloor verrassend met 3-1 van Stefan Wens. Frank wist van zowel Jürgen als Stefan te winnen, maar moest buigen voor Jeroen. Met de wedstrijd tegen kampioen Scylla nog voor de boeg wordt het vrijwel onmogelijk degradatie te voorkomen. De achterstand op nummer vier Mid delburg bedraagt nog steeds acht overduidelijke nederlaag getrakteerd. Die nederlaag kon uiteindelijk nog groter uitvallen als ook de gemengd dubbelspelen werden gewonnen. Carmen Ebus en Ruud Geurts stuit ten daarbij in de eerste partij op Kim Kortooms en Rob Pingen. Mede dank zij een game waarin Geurts 4 aces sloeg troefde de Venrayse formatie TC Venlo af met 6-3 6-4. Ebus en Geurts speelde samen een sterke partij en lij ken klaar voor de confrontatie met het sterke GTR Geleen, aankomend week end. Het andere Venrayse koppel leek in hun partij echter lang verwijderd van de goede vorm die aankomende week nodig is om GTR te bestrijden. Marleen Custers en Michiel Boers ver loren de eerste set, dankzij heel slecht spel, met 4-6 van Susan Delsing en Mark Driessen. Niets leek erop dat de equipe van Twan Lensen de wedstrijd nog kon keren. Gelukkig werden Cus ters en Boers in het zadel geholpen door een aantal gemiste kansen aan Venlose zijde. Het vertrouwen en het geloof keerde langzaam terug en dat resulteerde uiteindelijk in setwinst in het tweede bedrijf: 6-2. De daaropvol gende super tiebreak was met 10-4 een prooi voor Venray. De eerste horde op weg naar, wat misschien een mooi seizoen kan wor den, is in ieder geval genomen (8-0) en daarmee is coach Lensen uiter mate tevreden. Aanstaande zondag 22 april staat het duel op het programma tegen het sterke GTR Geleen. Deze ploeg beschikt o.a. over een speler met het sterkte 2, wat uitermate hoog is voor het niveau waarop beide ploe gen actief zijn. De wedstrijden vangen aan om 10.30 uur op sportpark Vlak water in Venray. vertrouwen en met teveel onnodige fouten kon Wim de wedstrijd op het conto van TV de Gagel zetten en hing een verrassing in de lucht. TC Rodhe moest alles op alles zetten om nog een gelijkspel mee naar huis te nemen door de twee herendubbels te winnen. Het eerste dubbel werd zoals verwacht door Thom en Roel zeer eenvoudig en met hoogstaand spel gewonnen. De beslissing moest de tweede dubbel brengen. Rikus ten Brucke enTjeerd Jenniskens moesten aantreden tegen Peter van Baal en Harrie Bruysten die uiteindelijk door Rodhe in een op het scherpst van de snede gespeelde partij werd gewon nen. Einduitslag 3-3. Zaterdag 21 april speeltTC Rodhe tegenTCVlodrop. punten. Deze week bleek ook nog dat LTTC De Toekomst zich nog niet zeker gaat terugtrekken uit de eredi visie, zodat ook die achterdeur ferm gesloten lijkt. De eerste competitiewedstrijd voor de c/d junioren wordt gehouden op zaterdag 21 april in Helmond. Ver trek 9-30 uur. Voor vervoer zie www. atletiekvenray.nl. Op zondag 22 april houdt AV Venray-Regio in Venray de eerste competitiewedstrijd voor de pupillen. Afhalen startnummers uiter lijk 10.15 uur. Vrijdag 20 april wordt de voorjaarsvergadering gehouden in het clubhuis. Op de agenda staan onder meer de jaarrekening 2006, de uitreiking van prestatieprijs 2006, de aanmoedigingsprijzen en de waarde ringsbeker. De (baan)trainingen: Pupillen woensdag 18.00-19.00 uur. Zater dag 11.00-12.15 uur. C/D junioren maandag 18.00-19.00 uur. Donder dag 19.00-20.30 uur. A/B en senioren dinsdag 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondagochtend in overleg trainer. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag (bos) 13.00-14.30 uur. NSG-atleten donderdag 18.30-19.30 uur. Lopers- groep/alle niveaus, dinsdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donder dag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tij dens trainingen (0478)585522. Zie ook www.atletiekvenray.nl. Iedere zaterdag is de papiercontainer van AV Venray-Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg/kruising Veltumse Kleffen, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Agenda: Zaterdag 21 april Helmond c/d competitie. Zondag 22 april Venray, eerste com petitiewedstrijd pupillen. AST Duivenbos Overloon houdt op zondag 22 april de jaarlijkse auto cross. Deze autocross wordt verreden worden op de nieuwe, lange baan aan de Heldersedijk in Overloon. Voor extra spektakel rijden er dit jaar ook combines. Verder verschijnen aan de cross de volgende klassen: Toerwa- gens tot 3000cc, Kever, l600cc sprint, 2-liter sprint, Standaard, Sport tot 2000 cc, Gastrijders, Sprint boven 200 cc, Jeugdklasse, Crosskarts, Funklasse en Balkenklasse. De start is deze dag om 11.30 uur. Voor vragen kan men contact opnemen met Wiel de Mulder via tel. (0478)531521. Uitslagen junioren districtcompetitie woensdag en zaterdag: Jongens t/m 10 le klasse; Rodhe 1-Nip van Pol Beheer 1 0-6 Jongens t/m 12 1e klasse; Topspin 1 - Rodhe 1 5-1 Meisjes t/m 17 2e klasse; Rodhe 1 - Oeffeit 1 3-3 Jongens t/m 17 2e klasse; Rodhe 1 - Bergen 1 6-0 Gemengd t/m 14 2e klasse; Weert 1 - Rodhe 1 0-5 Uitslagen senioren district competitie 35+ vrijdag: Gemengd 4e klasse; TV Sambeek 4 - Rodhe 1 1-3 Uitslagen senioren district competitie zaterdag 35+: Heren Hoofdklasse; De Gagel 1 - Rodhe 1 3-3 Heren 2e klasse; Horst 1 - Rodhe 2 2-4 Heren 3e klasse; Rodhe 3 - Ruiver 1 4-2 Heren 3e klasse; Park E9 - Rodhe 4 2-4 Heren 4e klasse; Rodhe 5 - Horst 2 2-4 Gemengd 2e klasse; Rodhe 1 - Horst 2 3-2 Gemengd 2e klasse; Rodhe 2 - Venray 1 1-4 Gemengd 4e klasse; Berg 3 - Rodhe 3 2-3 Gemengd 4e klasse; Rodhe 4 - Kaetelberg 1 2-3 Op de derde speeldag van de Bondscompetitie heeft koploper Ven ray 2 in de 2e klasse duidelijk afstand genomen van naaste concurrent Heeze-Leende 1. Op niet mis te ver stane wijze werden de gasten met een 8 - 0 (431 - 477) nederlaag naar het Brabantse land teruggestuurd. De gast heren speelden zeer degelijk en moge lijk rondeverlies kwam dan ook geen moment ter sprake, waardoor Venray 2 nu met negen punten overtuigend aan de leiding gaat en Heeze-Leende 1 als tweede op,5 5 punten blijft ste ken. In dezelfde klasse speelde Venray 3 thuis tegen Zicht Nirve 2. Er werd een show opgevoerd met scores om van te watertanden. Dat resulteerde eveneens in een zeer overtuigende, maar zeker niet minder verdiende 8 - 0 (426 - 497) overwinning, waarbij de gasten uit Nuth geen enkele keer aanspraak kon maken op rondewinst. Voor Venray 3 betekende de score van 426 tevens een teamrecord. Zon der de overige spelers tekort te doen, was Jo Litjens toch de grote uitblink ster met een score van 96 slagen, waarmee ze slechts één slag van haar PR verwijderd bleef. Venray 3 staat nu vaster op de derde plaats met 3,5 pun ten, terwijl Zicht Nirve 2 nog puntloos onderaan staat. In de tweede speel ronde van de onderlinge competitie had Gerrit Vermeulen zijn vizier weer op scherp staan. Met 71 slagen en 19 als laagste ronde was hij opnieuw de beste speler. Jan Engels werd tweede met 72 slagen en Ton Hendriks pakte met 75 slagen de derde plek. Bij de dames waren het Miet Clevers en Jo Litjens (beiden 83 slagen), die suc cesvol waren en gezamenlijk met de dagzege aan de haal gingen. Miet Cle vers scoorde met 23 slagen de laagste ronde. Ondanks dat Gerrit Vermeulen qua score de beste speler was, kon hij niet voorkomen, dat zijn opponent Huub Straatman een verrassende met 4-2 (79 - 71) een verrassende 4-2 zege boekte. Jan van Dijk en Jan Engels zorgden als enigen voor de maximale 6-0 winst. Op de derde speeldag was Gerrit Vermeulen andermaal de sterk ste, nu met een seizoensrecord van 68 slagen met opnieuw een rondje 19. Bij de dames werd Miet Clevers met 87 slagen dagwinnares. Zij scoorde met 22 slagen de laagste ronde. Jan van Dijk en Ton Hendriks pakten als enigen de volle buit met 6-0. Voor Jan van Dijk betekende dat hij nog als enige zonder puntverlies is. Leo Wilms (20 74) speelde opnieuw een sterke wedstrijd door Huub Straatman (77) met 4 - 2 te kloppen. Dat gold ook voor Jan Litjens (76) in zijn met 4-2 gewonnen partij tegen Theo Lit jens, waarmee Jan Litjens met zeven plaatsen winst zich de stijger van de week mocht noemen. Spannend was ook de wedstrijd tussen Henk van Leeuwen en Jan Engels, waarbij laatst genoemde alle zeilen moest bijzetten om de Cuijkenaar achter zich te hou den: 4-2 met een negatieve score: 77 - 78. Gerrit Janssen had naar een fraai rondje 21 in petto. Bij de dames vond het duel plaats tussen de runners-up Annie Litjens en Miet Clevers, waarbij Annie Litjens (88) wel met 4-2 aan de winnende hand bleef, maar Miet met 87 slagen de sprong naar de top van het klassement maakte, aangezien koploper Bets Wilms door haar 0-6 nederlaag tegen Jan van Dijk naar de vierde plaats duikelde. Leo Wilms - 6,98 procent blijft aan de leiding op basis van gemiddeldeverbetering. vóór Jan van Dijk (- 0,27 procent), die ook op vijf punten staat. Gerrit Vermeulen staat met elf punten als derde gerangschikt. Bij de dames delen Miet Clevers (verbetering 5,59 procent) en Annie Litjens (verslech tering 2,14 procent) beiden met 18 punten de eerste plaats, maar Miet Clevers pakt de leiding op basis van gemiddeldeverbetering. Aanstaande donderdag vierde speeldag onder linge competitie en aanstaande zon dag vierde speeldag bondscompetitie: Venray 1 tegen Oirschot 1 en Venray 3 tegen Venray 2. Geert Emons en Arno Jeurissen hebben de marathon van Rotterdam uitgelopen. Bij de City-Pier City loop in Den Haag kwamen Nicolle en Jac queline Pouwels samen over de streep in een tijd van 2:03:50. Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur, 19 april, parkeer plaats Schadijker bossen in Meterik; 26 april, parkeerplaats Schuitwater in Melderslo. Extra baantraining op don derdag om 19.00 uur Kastiëlse Baan. Zaterdag damestraining 9.00 uur Kas tiëlse Baan. Zaterdag bostraining 16.00 uur parkeerplaats Schadijker Bossen. Agenda: Woensdag 18 april, eerste loop Avondloopcriterium in Heythuy- sen. Zondag 22 april, Powerman wereld kampioenschap in Horst Wedstrijduitslagen en berichten doorgeven via info@peelrunners.nl. Bijna alle Nederlandse toppers waren afgelopen weekend afge reisd naar Venray om daar deel te nemen aan het A-toernooi. Het nationale team van Engeland was vertegenwoordigd, evenals de nodige andere Engelse clubs en een aantal Belgische verenigin gen. In alle gewichtsklassen was er daardoor een behoorlijk sterk deelnemersveld, en was de onder linge concurrentie groot. Wat is er mis met nationaal kam pioene Linda Bolder vraagt iedereen zich af. Al voor de tweede keer is zij voor een belangrijk toernooi niet op gewicht. Eerder al in Erfurt en nu ook in Venray, en dus heeft zij niet meegedaan. Ze heeft natuurlijk nog twee weken tijd om haar gewicht in orde te brengen voor het A-toernooi in St.Petersburg. Er waren in Venray veel mooie partijen te zien, en een aantal verrassende finales met soms evenzo verrassende uitslagen. In de klasse -63 kg. kwamen Diemeer en Hennink elkaar in de halve finale al tegen.Twee giganten die de strijd met elkaar aangingen. Beiden zijn sterk en judoën altijd met grote inzet. Vlak voor het einde van de partij wist Hen nink met een tilworp yuko te scoren en pakte de finaleplaats. Daar trof zij Jager die zij met een armklem tot afkloppen wist te dwingen. Van de De vierde zitting van de derde club competitie is gespeeld. In de gele lijn waren de winnaars het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 61.25 procent. De tweede plaats was voor de heren Jan den Hoedt en Harry Oomen met 56.25 procent. Derde waren de dames Clazien Baak en Annie van den Munckhof met 55.42 procent. In de rode lijn lagen de scores heel dicht bij elkaar. Een gedeelde eerste plaats was er voor het bridgepaar Frans Smits en Maria Vloet en voor de dames Nelly Jenneskens en Alie ter Schegget met 56.94 procent. Zij werden op de voet gevolgd door de dames Bep Martens en Gardy Schelbergen met 56.25 pro cent. De tweede avond van het club kampioenschap is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 62,50 pro cent voor Tiny Schaminee en Frans Oudenhoven. Tweede met 57,29 pro cent waren Rikie Cremers en Jose Verhaegh gevolgd door Wil Tacken en Martien Verheijen met 54,69 procent. In rood waren met 56,25 procent Diny Steegs en Huub Linders de beste. Met 55 procent bezetten Annie en Onnic Karagozyan de tweede plaats. Derde met 51,67 procent waren Riet Dobbe en Ria Stevens. Er is door alle aanwezigen in viertal len gespeeld. Een leuke afwisseling en misschien een stimulans te gaan deel nemen aan de officiële viertallencom petitie. Er waren drie lijnen van elk vier teams. In de oranje lijn won het team Annie en Onniek Karagozyan, Kees Simons en Wim van Schoonho ven met in totaal 20 winstpunten. De winst in de blauwe lijn was voor het team Hans en Corry Visscher, Ethel Hilhorst en Jeanne van Haren met 22 winstpunten. Tenslotte de groene lijn: de toppers hierin waren Germaine de Ruyter, Rita Coolen, Giel Terwijn en Hannie Koppes met 21 winstpunten. De laatste zitting van de clubcom petitie is gespeeld. Zoals aan de uit slag is te zien hebben enkele paren met een monsteruitslag degradatie of promotie weten te bewerkstellen. De TC gaat nu de uitslag nog eens goed spaarzame Limburgse deelnemers was Juul Franssen uit Reuver als enige succesvol door de afwezigheid van Maureen Groefsema (blessure aan een van haar vingers). In de -57 kg klasse maakte zij haar favorietenrol volledig waar en pakte de titel. Bij de dames -70 kg. maakte Polling in de finale tegen Martinez de strijd heel mooi af met een uchi-mata gevolgd door een houdgreep. Ippon voor Polling en het goud. In de klasse -66 kg. bij de heren verloor Peters verrassend van de Jong, die het daarna moest opnemen tegen Gawke in de finale. Gawke had geen enkele moeite met de Jong en eiste met een ippon het goud voor zich op. Bij de heren -73 kg. stonden twee directe concurrenten tegen elkaar in de finale. Zwartjens had tegen Nor tan slechts 1,30 minuut nodig om met katagaruma de ippon te noteren en het goud mee naar Eindhoven te nemen. De directe confrontatie tussen twee andere kanjers vond al plaats in de halve finale, die van de klasse -90 kg. De la Croes als heersend wereld kampioen nam het op tegen Van Leeu wen. In een monsterpartij, die acht minuten duurde, en waarin de strijd geen moment verflauwde, vielen er geen scores. Het arbitrale trio nam narekenen en volgende week de defi nitieve eindstand bekendmaken. In geel waren Luus en Wim van Son de beste met 67.71 procent. De tweede plek ging naar Annie Jansen en Truus Kusters met 66.32 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Jacqueline v.d. Slik met 61.46 procent. In rood bezet ten Corry Borssen en Hannie Keijsers de eerste plaats met 69.58 procent. Tweede waren Jos van Soest en Wim Vervuurt met 62.92 procent en derde met 55,42 procent waren Mien Kue- nen en Tonny Swinkels. Volgende week de eerste zitting van de zomer- laddercompetitie. De laatste avond van de paascom- petitie is gespeeld. In de gele lijn was de eerste plaats voor Maria Cuppen en Leny Henniskens met 63.02 procent, gevolgd door Lei Visers en Martien- Verheyen met 61.46 procent. Derde waren Annie Siroen en Yorgo Canli met 58.33 procent. In groen waren Jo Kok en Jan Tiggeloven de hoogst geplaatsten met 64.38 procent.Twee de waren Lot Beyersbergen en Mia v.d. Munckhof met 58.13 procent en op de derde plaats eindigden Frieda en Tom Kalkman met 57.29 procent. Volgende week wordt bekend wie er degraderen en promoveren. Drieëndertig paren hebben deelge nomen aan een vrije bridgedrive. In de A-lijn wonnen Doke Verheijen en Lou Gilissen met 63,02 procent.Twee- de waren Toon den Brok en Theo Jakobs met 57,29 procent. De derde plaats was voor Tiny en Jac Meeusen met 55,73 procent. In de B-lijn scoor den Mientje en Toon Jakobs het best met 63,13 procent, gevolgd door Riky Erps en Ine Nillesen met 61,88 pro cent en Herma Darmstadt enAdri de Klerk met 54,69 procent. In de C-lijn lieten Margriet Mater en Charlotte Olislagers de rest ver achter zich met maar liefst 73,75 procent! Tweede waren Nettie en Pierre Son- nemans met 62,08 procent en derde Wilhelmien van Dijk en Lidia Thijssen met 55,42 procent. Het eerste lustrum is op 12 april gevierd met een vrije avond. De beste in de gele lijn waren Wim en Luus van Son met 58 procent. Toon den Brok dus de vlaggetjes ter hand. Met 2-1 ging de winst naar De la Croes maar had net zo goed in het voordeel van Van Leeuwen kunnen uitvallen. In de finale had De la Croes wel moeite om de ippon te vinden, maar geen moeite om Kuiper de baas te blijven en goud te pakken. De belangrijkste uitslagen: Dames 1988/1995 -48 kg 1) Colinda van Osch, Judoclub Berlicum 2) Nel- leke Walgers Top Judo Twenthe Dames 1988/1995 -52 kg 1) Kim- berley Renicks (Engeland) 2) Miranda Wolfslag Sportinstituut Judo Edwin Steringa, Heerenveen Dames 1988/1995 -57 kg 1) Juul Franssen Sportschool v.d. Pol Hel mond 2) Jennifer Wichers Top Judo Noord, Groningen Dames 1988/1995 -63 kg 1) Antoi nette Hennink Judoschool Leo Bui- tink vof Ruurlo 2) Melanie Jager Judo Groningen Dames 1988/1995 -70 kg 1) Kim Polling Judo Groningen 2) Samanta Martinez Stichting Topjudo Kenamju Haarlem Dames 1988/1995 -78 kg 1) Iris Lemmen Ben Rietdijk Sport Velser- broek 2) Janet Visser Top Judo Noord en Jac Huijs waren tweede met 57.83 procent, gevolgd door Wiel en Miny Verhoeven met 52.75 procent. In de rode lijn waren Riet Aarts en Frieda Kalkman de winnaars met 62.25 pro cent. Jan Steijnvoort en Ron Gabeler waren tweede met 56.75 procent en met 56,67 procent ging de derde plek naar Frans van Heuvel en Marie Kersten. In de groene lijn waren de hoogst geplaatsten Jan en Lucy Kroef met 63.91 procent.Tweede waren Jan Aarts enTruus Kok met 62.83 procent. Koos Bongers en Toon Coopmans waren derde met 59.17 procent. De start van een nieuw competitie- blok is altijd een fase van even aftas ten hoe de verhoudingen liggen. Zijn de promovendi sterk genoeg voor een hogere groep, zijn de degradanten niet te erg teleurgesteld en proberen ze het verloren terrein zo snel moge lijk terug te winnen? In de gele lijn was de top drie min of meer volgens verwachting. Anneke Schoonbeek met Harrie Arts, Annie Boekholt met Jan Steinvoort en Ans van Hooft met Janny Jungslager. In de rode lijn was er een overtuigende eerste plaats voor Ria Liebrand met Mientje Wester met een score van 93 procent. Jeanny met Hein Willemsen en Rieneke de Weert met Joop Corzilius werden tweede en derde. In de groene lijn waren de eer ste drie plekken voor Ilona Orosz met Wim van schoonhoven, Herma Darm stadt met Caroline Wikkers en Marie Kersten met Frans van den Heuvel. De uitslag van de laatste laddercom petitie. In oranje op de eerste plaats met 63,75 Jan Janssen en Frans Mer- tens.op de tweede plaats met 59,17 Wil Tacken en Jeanne Korsmit ,en op de derde plaats met 58,75 %Toine en Jan Tiggeloven. In rood op de eerste plaats met 60,12 Riet en Jan Aarts, op de tweede plaats met 58,33 %Tiny en Frans Oudenhoven, en op de derde plaats met 57,29 Francien Haegens en Tilly Reintjes. In groen op de eer ste plaats met 60,42 Fonny Kouse maker en Piet van Ooi, op de tweede plaats met 55,21 Truus Michels en Mien Spreeuwenberg, en als derde met 53,13 Greet Koningstem en Zus Verschuiten. Groningen Dames 1988/1995 +78 kg 1) Ger- dien Kupers Judoschool Veendam 2) Ashley Flemming (Engeland) Heren 1988/1995 -55 kg 1) Daan Bar Sportinstituut Tom van der Kolk Alkmaar 2) Niek Verhorstert Sport school v.d. Pol Helmond Heren 1988/1995 -60 kg 1) Jaimy Bennet Judoteam Bijsterbosch Wapen veld 2) Joris Sonnema Sportinstituut Tom van der Kolk Alkmaar Heren 1988/1995 -66 kg 1) Jason Gawke Budokan Rotterdam 2) Wytze de Jong Sportcentrum Akkermans Wommels Heren 1988/1995 -73 kg 1) Nick Zwartjens Sportschool Essink Eindho ven 2) Benji Nortan Stichting Topjudo Kenamju Haarlem Heren 1988/1995 -81 kg 1) Gudo Slotboom Ben Rietdijk Sport Velser- broek 2) Stefan Wolfswinkel Sportin stituut Hoogland Amersfoort Heren 1988/1995 -90 kg 1) Mar vin de la Croes Budo Sport Arnhem 2) Michael Kuipers Judo Top Tilburg Tilburg Heren 1988/1995 -100 kg 1) Thijs Dekker Stichting Topjudo Kenamju Haarlem 2) Marvin Huisman Stichting Topjudo Kenamju Haarlem Heren 1988/1995 +100 kg 1) Jeffry van Emden Stichting Topjudo Kenam ju Haarlem 2) Nick Prijs Stichting Top Judo Nijmegen. De mudhunters hebben afgelopen getraind in de Heidense bossen. Een aantal fanatieke mudhunters was al op tijd vertrokken per fiets en de rest volgde per auto. In Helden heeft de droogte van de afgelopen weken er al voor gezorgd dat het bos op plaatsen in een zandbak was veranderd.Aan dit stofhappen en loszand rijden moeten de mudhunters in het begin van het seizoen altijd nog aan wennen. Sinds vorige week is er elke dinsdagavond een training vanaf De Dprank, de eerste weken nog wat korter maar na verloop van tijd tussen 1.5 en 2 uur. De tweede training was meteen door 24 mudhunters bezocht. Wie wil meedoen met de mudhunters kan vier weken gratis meedoen en daarna beslissen of men lid wil worden. Tij dens tochten maken de mudhunters kleine subgroepen met verschillende tempo's. Variërend van 16 per uur tot 24 kilometer per uur. Zo past nage noeg iedereen wel ergens bij. Voor de planning kan men kijken op WWW mudhunters.nl. Agenda: Zondag 22 april tocht in Eupen in België, vertrek 7.30 uur per auto, tevens training vanuit Venray, vertrek 9.00 uur. Training voor kinde ren van negen tot dertien jaar, vertrek 10.30 uur vanaf De Sprank. Wel even aanmelden via de site. IV In café De Piëlhaas wordt op zater dag 21 april vanaf 20.30 uur een toer nooi gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel.(0478)582187. Uitslag darten: winnaarsronde; 1. Dennis Smits. 2. Dennie Plum. 3. Sascha Boothe. 4. Marcel Oosterwijk. 5. Crit van Hoof, Roy Roelofs, Henk van Moorsel, Mendy Kuppen. Verliezersronde; 1. Lou Janssen. 2. Roland van de Voort. 3. Sascha Dien der. 4. Carl de Bruijn. 5. Peter van de Berg, Dave Achten, Coby Janssen, Ela van Oosterwijk. De hoogste finish was voor Marcel Oosterwijk met 158 punten. Er werd een keer 180 gegooid door Dave Ach ten en Paul Hendrix en vier keer door Dennis Smits. Manual-Sittardia 3 22-21 (12-10). Dat de warmste dag van het jaar geen belemmering voor goede resultaten hoeft te zijn, bewezen de handbalmannen van Manual afgelopen zondag. Met een 22-21 overwinning op Sittardia 3, uitkomend in de tweede klasse, heeft Manual zijn matige seizoen toch van een zonnig randje voorzien. Door dit resultaat bereiken de handbalheren van Manual de kwartfinale in de beker strijd. Sporthal de Wetteling was het strijdtoneel voor een spannende wedstrijd. Vroeg in de wedstrijd nam de Venrayse ploeg brutaal de leiding. Via treffers van Jo de Jonge, Bennie Beekers en Paul Klomp werd een gaatje van twee doelpun ten geslagen (6-4). De forse opbouwrij aan Sittardse kant had onverwacht veel moeite met de Venrayse verdediging en liep de gehele eerste helft achter de feiten aan. Via Beekers, Joost Ueberbach en Niek Janssen werd de voorsprong geconsolideerd. Ruststand 12-10 De tweede helft liet aanvankelijk een ander spelbeeld zien. Sittardia kwam binnen 4 minuten op gelijke hoogte en nam zelfs de leiding. Manual had nau welijks antwoord op de gewijzigde speelstijl. Met in de eerste tien minuten slechts één treffer aan Venrayse zijde stond Sittardia met nog 20 minuten te gaan 13-16 voor. Langzaam maar zeker leek Venray rijp voor de slachtbank. Enkele slordige aanvallen van Sittardia gaven Manual de mogelijkheid om dich terbij te komen. Snelle tegenaanvallen via Patrick van den Broek en treffers van Dirk Ueberbach en Stan Spronken vanuit de hoekposities zorgden weer voor een evenwicht. Beekers was gedurende de wedstrijd nauwelijks af te stoppen door de Sittardse verdediging. Met uiteindelijk 12 treffers, waaronder de beslis sende in de laatste minuut, was hij de gevierde man aan de zijde van Manual. Komende zondag 22 april wordt de bekercompetitie hervat met de kwartfi nales. Hierin is Vios 1 (2e klasse) de tegenstander. De wedstrijd is in Venray, de locatie en tijdstip worden deze week op www.hvmanual.nl bekendgemaakt.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 31