ASMO ID op tv Grasmaaien a la minute bij Versleijen Oirlo Keurmerk inburgeren voor Kusters AANBIEDINGEN! Woonweekend InterMakelaars De Artiest vernieuwd www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 19 april 2007 - Pagina 11 Een fraai gazon dat niet alleen een prettige aanblik, maar ook nog eens besparing van milieu en portemonnee oplevert? Mulchen is dé oplossing voor volle gft-con- tainers en duur bijmesten. Door het afgesneden gras zeer klein te versnijden en als natuurlijke mest stof te gebruiken, worden tijd, moeite en geld bespaard, en ziet het gazon er stralend uit. Ecologie en economie gaan hand in hand. Wie bedenkt dat een gazon van 100 vierkante meter in het groeiseizoen al gauw zo'n 70 liter maaiafval per week betekent, kan nagaan dat verstandig verwerken van afgesneden gras veel voorde len kan opleveren. Bij mulchen worden de afgemaaide grassprie ten nog fijner versneden, waarna ze teruggebracht worden op het gazon. Zo blijven de voedings stoffen in het maaiafval volledig behouden en verliest het gazon ook minder vocht. Afgesneden grassprieten bestaan namelijk gro tendeels uit water. Mulchen hoeft overigens niet altijd de beste oplossing te zijn. Wanneer het gras nat is, kunnen de grasdeeltjes gaan klonteren. Daardoor krijgt het gazon eronder geen lucht meer en kan het ver stikken. Het is dus verstandig om alleen bij droog weer te mulchen. Behalve een ecologische, is er ook nog een economische reden om te mulchen. Immers, in steeds meer gemeenten geldt dat het ophalen van afval per kilo of per geleegde container wordt afgerekend: het zogeheten diftar- systeem, met gedifferentieerde tarieven waarbij de grootste ver vuiler ook het meest betaalt. De eerder genoemde 70 liter maaiaf val per week kan daardoor aardig in de papieren lopen.Al zou in ons relatief natte klimaat maar de helft van de tijd het gras gemulcht kun nen worden, dan levert dat nog een fikse besparing op. Dit nog los van de ergernis of de snel volle gft-container. Daarnaast zorgt mulchen ervoor dat bijmesten van het gazon minder vaak nodig is. De voe dingsstoffen en het vocht uit het afgesneden gras blijven immers behouden. Ook op die handelin gen en kosten kan derhalve wor den bespaard. Mulchen wordt in grotere pro jecten al vele jaren toegepast, maar was tot nu toe voor veel con sumenten niet gemakkelijk bereik baar. Vaak was er extra apparatuur voor nodig of een te grote machi ne. Versleijen uit Oirlo heeft nu echter ook kleinere gazonmaaiers waarmee mulchen letterlijk in een handomdraai kan gebeuren. Deze gazonmaaiers bieden met één knop de keuze tussen het mul chen of opvangen van het gemaai de gras (vaak dus afhankelijk van het weer). Maaien en desgewenst direct 'bemesten' zijn daardoor in één handeling gevangen. De gazonmaaiers van Versleijen zijn er in diverse uitvoeringen, zowel elektrisch, met accu als op benzine. Meer tuintips en infor matie is te vinden op www.vers- leijen.com. Sinds 1 april is Kusters scho ling training BV in het bezit van het (voorlopig) Keurmerk Inburgeren. Dit betekent dat Kusters scholing training een gecertificeerd opleidings instituut is voor het aanbieden van inburgeringscursussen. Hier kunnen nieuwkomers en oudkomers een inburgerings- cursus volgen. Op 1 januari 2007 is de Wet Inburgeren in werking getreden. "Dit betekent", aldus Toos Kusters, "dat nieuwkomers verplicht zijn om in te burgeren." Nieuwkomers zijn allochtonen die zich duurzaam in Nederland gaan vestigen. Zij komen hier meestal naar toe om bij hun partner te gaan leven. Om aan te tonen dat zij ingeburgerd zijn, moeten zij een inburgerings- examen afleggen. Hiervoor moe ten zij slagen. Ook allochtonen die al langer in Nederland wonen, niet de Nederlandse nationaliteit heb ben en niet aan kunnen tonen dat zij het gewenste taalniveau beheersen, worden verplicht het inburgeringsexamen af te leggen. Inburgeren wil niet alleen zeggen dat je de taal voldoende beheerst maar dat je ook voldoende kennis van de Nederlandse samenleving hebt om hieraan deel te kunnen nemen. De inburgeraar is vanaf januari 2007 zelf verantwoordelijk voor de inburgering. Regelde en financierde tot nu toe de gemeen te deze cursus, nu moet een inbur geraar zijn eigen cursus inkopen. "Vanaf 1 januari 2007 mag een inburgeraar zelf kiezen waar hij deze cursus gaat volgen. En dat kan ook bij ons" zegt Toos Kusters. "Door het Keurmerk Inburgeren zijn wij nu ook een aantrekkelijke partner voor gemeenten. Wij kun nen inburgeringscursussen voor groepen voor hen uitvoeren", aldus Toos. "Het Keurmerk Inbur geren is een kwaliteitsgarantie. De cursist weet dat hij de cursus gaat volgen bij een opleidingsinstituut waar kwaliteit gewaarborgd is. Wij bespreken met elke inburgeraar het doel van zijn inburgeringscur- sus. Dat kan - naast de genoemde taaleisen en de kennis van de samenleving,- gericht zijn op werk of opvoedingsondersteuning", aldus Toos Kusters. Het bezitten van het keurmerk betekent voor de cursist dat hij bij de IB-groep in Groningen een studielening af kan sluiten om zijn cursus te financie ren. Kusters scholing training werkt met gekwalificeerde NT2 -docenten. "Wij bieden intensieve taalcursussen en goede studie begeleiding. Wij geven de inbur geringscursussen in een modern bedrijvenpand, gevestigd aan de Westsingel 5C. Kusters scholing training BV is sinds 2000 in Venray gevestigd. Naast de inbur geringscursussen worden cursus sen Nederlands, Nederlands als tweede taal, sociale vaardigheden en werknemersvaardigheden ver zorgd voor bedrijven en organisa ties in deze regio. De cursussen en trainingen zijn met name arbeids marktgericht: het bedrijf richt zich op het ontwikkelen van vaardig heden die belangrijk zijn om goed te functioneren in het werk. Voor verdere informatie: Kusters scholing training BV, tel: 0478- 532132 of info@kusters-scholing. nl. www.kusters-scholing.nl. Zie ook: www.blikopwerk.nl Keur merk Inburgeren Aanbieders met het Keurmerk. Vrijwilligers voor paddentrek In Limburg zijn in het vroege voorjaar van 2006 zo'n 37.000 amfibieën geholpen bij het over steken van gevaarlijke wegen. Dat was twaalf en half procent meer dan in 2005. Dit werk, dat veelal gebeurt bij de invallende duister nis, geschiedde door maar liefst 272 plaatselijke vrijwilligers. Dat was bijna een derde meer dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit het jaarverslag Paddenoverzetacties 2006 van de stichting Instandhou ding Kleine Landschapselementen in Limburg, IKL. De stichting coör dineert in Limburg de activiteiten van vrijwilligers tijdens de jaarlijk se paddentrek. De stichting IKL is blij met het groeiende aantal vrij willigers die helpen deze dieren te redden. Dit helpt de sterfte van deze dieren te beperken en komt het voortbestaan van deze, al dan niet zeldzame, soorten ten goede. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de Stich ting IKL via tel. (0475)386430. Seksueel misbruik De politie arresteerde vrijdag avond omstreeks 22.00 uur een 34-jarige man uit Venray op ver denking van seksueel misbruik en bedreiging van twee meisjes van 8 en 9 jaar oud. De man zou de meisjes in de wijk Brukske aangesproken hebben toen zij aan het spelen waren. Hij vertelde hen dat hij iets kwijt was en vroeg hen of ze mee wilden helpen zoeken. Beide slachtoffers zijn met de man meegelopen en op een gegeven moment een pand binnengegaan, waar de verdachte beide meisjes vermoedelijk onzedelijk heeft betast. De verdachte is overge bracht naar het bureau voor ver hoor en is dinsdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. De man is in bewaring gesteld. De politie is in het belang van het onderzoek op zoek naar getuigen die deze man, met donker getinte huids kleur, in combinatie met de meis jes heeft gezien. Getuigen kunnen zich melden via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800- 7000. Timmerfabriek Van Duijnhoven 25 jaar "Noem het maar een uit de hand gelopen hobby." Dat zegt Peter van Duijnhoven over zijn timmerfabriek op industrie terrein Smakterheide. Dit jaar bestaat zijn onderneming 25 jaar. In 1982 startte hij samen met zijn vrouw Maria in een schuur in Vredepeel zijn tim merbedrijf. In 1994 brandde het bedrijf tot de grond toe af, maar anno 2007 is het een moderne fabriek met ruim 35 werknemers en gespeciali seerd in kozijnen, ramen en deuren. Peter van Duijnhoven heeft het niet altijd gemakkelijk gehad. In de beginjaren overleefde hij dankzij veel agrarisch timmerwerk: "Het ging met name om het timmeren van eigen ontworpen kippennes- ten ten behoeve van de automati- sering.Toen ik startte ging het niet goed in de bouwwereld. Geluk kig had ik goede contacten in de omgeving. De boeren wisten mij te vinden. Ik pakte alles aan en zo kon ik overleven." Timmerfabriek Peter van Duijn hoven groeide en ging zich steeds meer specialiseren. "Wij maakten toen ook trappen, een specia lisme op zich. Ook in de timmer- branche speelde automatisering een grote rol. We zijn ons daarom medio 1987 gaan richten op kozij nen ramen en deuren." Een juiste beslissing, zo bleek achteraf. "De komst van machines betekende echter niet dat daarmee het werk eenvoudiger is geworden. Het is nog steeds belangrijk om goed opgeleide mensen in huis te hebben. Het is ondenkbaar dat iemand een machine hanteert zonder de basisvaardigheden van het timmervak te beheersen. Je moet de eigenschappen van hout kennen en weten hoe je met het materiaal om moet gaan. Ik denk dan ook niet dat er in de toe komst met een druk op de knop een compleet kozijn kan worden gemaakt. Natuurlijk zullen er meer machineoperators komen, maar het vakmanschap blijft." Voordat Peter van Duijnhoven voor zichzelf begon, werkte hij in loondienst in de bouw en indu strie en was hij drie jaar docent aan de vakopleiding in Uden. "De meeste kennis heb ik in de prak tijk opgedaan. Die praktijkerva ring deelde ik met mijn leerlingen, dat was een mooie tijd." Zijn zoon Renzo glimlacht bij het horen van de herinneringen van zijn vader en merkt op: "Wat dat betreft is het nu niet veel anders. We leren nog steeds. Niet alleen uit de praktijk, maar ook van vader." Renzo is niet het enige familielid dat in de timmerfabriek werkt. De jongste van de drie zonen, Roel werkt eveneens in het familiebedrijf. De middelste zoon is inmiddels voor zichzelf begon nen. "Ondernemerschap zit schijn baar toch in de familie", meldt Peter van Duijnhoven. Renzo: "En natuurlijk loopt als een rode draad mijn moeder Maria door het bedrijf. Zij hoort er zeker bij." Peter van Duijnhoven bevestigt dit: "Zonder mijn vrouw was het nooit gelukt. Wat dat betreft zijn we echt een ondernemersecht paar. We zijn inmiddels 32 jaar getrouwd en zij heeft mij altijd door dik en dun gesteund. Ik heb altijd grote plannen en zij trapt waar nodig op de rem." Renzo houdt zich inmiddels binnen het bedrijf bezig met alles wat van een ondernemer wordt verwacht en daar is zijn vader blij mee: "Management vind ik lastig, vooral de regelgeving, die veran dert steeds. Ik heb altijd kunnen terugvallen op goede know-how. Als ik bepaalde kennis niet had, dan kocht ik die gewoon. Sinds Renzo in de zaak zit, neemt hij een hoop van dit werk op zich. Overigens in goede samenspraak met de bedrijfsleider Hans Hen driks. Hij heeft een goede oplei ding hiervoor gedaan en is altijd goed op de hoogte." Renzo neemt het compliment van zijn vader bescheiden aan. De oudste zoon merkt op: "Ik zie het als een uit daging. In het bedrijfsleven maakt het niet uit of je nu een boerderij hebt met honderd koeien of een timmerfabriek. In alle takken van sport heb je te maken met regels. De tijden zijn voorbij dat je het met een A4tje voorschriften het kon redden. Neem nu het KOMO- productcertificaat en/of de iso certificering, dat is nu al een hele boekhouding op zich." Een belangrijk moment in de geschiedenis van Timmerfabriek Peter van Duijnhoven is het jaar 1994. Kortsluiting veroorzaakte een brand en legde de timmerfa briek in Vredepeel volledig in de as. "Zo iets wens je je ergste vijand nog niet toe. Op vrijdag sloot ik de fabriek af en op zaterdag was die tot op de grond afgebrand. In één klap waren wij alles kwijt. We ston den op dat moment goed bekend in Nederland, we liepen met ons machinepark voorop. Natuurlijk waren we verzekerd, maar het betekent wel dat je opnieuw moet beginnen", aldus Peter. "Bedenk dat je behalve de werkplaats en de machines ook al je vergunnin gen hebt verloren. Die zijn immers alleen van toepassing op de oude situatie, dus toen we een nieuwe fabriek gingen bouwen, moesten alle vergunningen en keurmer ken opnieuw worden aange vraagd. Dat was een flinke klus", vult Renzo aan. "En we hadden natuurlijk ook onze orders liggen', vervolgt Peter. "Gelukkig zijn we ontzettend goed geholpen door bevriende timmerfabrieken. Ruim een half jaar lang hebben wij bij collega's mogen doorwerken. Ons personeel kon bij hen aan de slag en zij konden daar de opdrachten van onze klanten uitvoeren. Ik ben daar zeer dankbaar voor want het gaf ons de mogelijkheid om door te gaan." Ondanks het drama van de vlammenzee, verrees Timmer fabriek Peter van Duijnhoven als een phoenix uit de as. "We grepen de nieuwbouw aan om wederom te moderniseren en uit te brei den. We kozen voor de nieuwste machines en namen meer mensen aan. We zijn sindsdien gegroeid. Hadden we in 1995 nog maar 13 mensen in dienst, dat is nu 35", aldus Peter. Renzo (l) en Peter van Duijn hoven. Na het herstarten van de tim merfabriek in 1995 op Smakter heide werd in 1998 een nieuw pand op de oude locatie gereali seerd. Daar startten we na het ver krijgen van nieuwe vergunningen in 2001 onze deuren fabriek. "Een bedrijf om maatwerk te leveren in deuren en levertijden van de grote fabrikanten te omzeilen", stelt Peter van Duijnhoven. Vader en zoon Van Duijnhoven willen het jubileum niet alleen aangrijpen om terug te kijken maar vooral om hun vizier op de toekomst te richten. Peter van Duijnhoven zit nog vol plannen: "Kijk maar eens op de uitnodiging voor ons jubileumfeest. Daar zie je een schets staan van de voorgevel van het nieuw te bouwen kantoor. Nu zitten we nog achter metalen elementen, ik wil dat veranderen in een gevel met veel hout, dat past naar mijn mening beter bij een timmerfabriek. Verder werken we ook aan een bedrijfsovername. Ik ben nu 55 en over tien jaar wil ik met pensioen. Het lijkt mij daar om verstandig om die tijd goed te gebruiken. Ik wil geleidelijk de timmerfabriek overdragen aan mijn zonen. Ik kan niet tot mijn tachtigste directeur blijven en alles in eigen hand houden. Daar naast zijn mijn zonen oud genoeg en ik wil ze niet tot hun vijftigste buiten de directie houden." Tot slot heeft Peter van Duijnho ven nog een schouderklopje voor zijn personeel. "Alles wat hier staat en wat ik bereikt heb was natuurlijk niet van de grond geko men zonder goede medewerkers. Ik wil ze dan ook danken voor al die jaren ondersteuning." De Open Huizen Route van InterMakelaars is iedere keer weer een groot succes. Mensen kunnen ongedwongen een kijkje nemen in alle 100 woningen die deze NVM makelaar in Noord- en Mid den-Limburg aanbiedt. De drem pel is lager dan bij een bezich tiging op afspraak. U kijkt rond, stelt indien nodig vragen aan de aanwezige makelaar en bevalt het huis u niet, dan gaat u verder naar het volgende huis. Krijgt u wel een goed gevoel bij een pand, dan kunt u natuurlijk altijd een ver volgafspraak maken om het nog eens in alle rust te bekijken. In het Woonweekend van vrijdag 20 en zaterdag 21 april wordt alweer de 15e Open Huizen Route georgani seerd. Tijdens het woonweekend bent u vrijdag van 17.15 uur tot 20.00 uur en zaterdag van 9-30 uur tot 16.15 uur welkom in een van de vele woningen waarvan InterMa kelaars de deuren opent. In iedere woning is gedurende uur een NVM makelaar van InterMakelaars aanwezig die u kan rondleiden en al uw vragen op het gebied van kopen, verkopen en financiering kan beantwoorden. Deze vragen hoeven niet alleen over het betref fende pand te gaan, ook wanneer u vragen heeft over de verkoop van uw eigen woning staat deze makelaar u graag te woord. In het InterMakelaars Woonweekend magazine 4 sale dat in de gehele regio verspreidt wordt, kunt u vinden wanneer u de woningen vrijdag 20 april en zaterdag 21 april kunt bezoeken en op welk tijdstip. InterMakelaars heeft kantoren in Venray, Horst, Helden-Pannin- gen en binnenkort ook in Hey- thuysen. InterMakelaars is lid van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Dit kwaliteits merk sluit prima aan bij de slogan van InterMakelaars "kwaliteit die indruk maakt". Een NVM-makelaar kan veel meer dan alleen een huis verkopen, het fullservice-concept van InterMakelaars onderstreept dit. Het hoofdkantoor van Inter Makelaars is gevestigd aan de Kerkstraat 34 te Helden - Pannin- gen, tel. 077-3067100. Kijk voor meer informatie op www.interma- kelaars.com Met de opening van GAMMA Venray (Wöonmax) heeft GAMMA de kans gegrepen om iets te bete kenen voor de lokale gemeen schap in Venray en omstreken. De kinderen van groep 1 en 2 van de basisscholen in Venray e.o. heb ben een ballonnenactie gehou den. Door het aanbieden van een cheque van vijfhonderd euro per school heeft GAMMA gemeend om de scholen de gelegenheid te bieden een nieuwe impuls te geven op het gebied van techniek en ontwikkeling. Wethouder Emonts van Onder wijs en Welzijn van Gemeente Venray was woensdag 11 april jl. aanwezig om de uitreiking van de cheques plaats te laten vinden in GAMMA Venray. De kinderen van wie de ballon op de meeste verre afstand is gevonden ontvin gen hierbij ook een leuke prijs. Naast de in totaal 10.000 euro, zijn woensdag jl. dan ook nog zes prijzen overhandigd aan deze kin deren. Daarnaast was er nog een troostprijs voor een kind waarvan de ballon in Venray was gevonden. Op deze manier heeft GAMMA Venray zowel de kinderen als de scholen op een leuke, maar ook op een doeltreffende wijze gehol pen door hun maatschappelijke betrokkenheid te tonen. Door de enthousiaste reacties van de basisscholen, blijkt eens te meer dat met deze tegenprestatie GAMMA iets heeft kunnen bete kenen voor de lokale gemeen schap. Sinds deze maand heeft The atercafédiner De Artiest, naast de schouwburg van Venray, een nieuwe uitstraling. Een fris begin past helemaal bij dit jaargetijde. Een verrassende menukaart en een totaal nieuw interieur. De vide boven het café-restaurant is volledig ver anderd. Er zijn dankzij deze aanpassingen nu nog meer mogelijkheden voor feesten en partijen. De vide boven het café-restau rant is compleet verbouwd. Het is nu nog meer een ruimte die zich perfect leent voor borrels en par tijen. Of je nu rustig wilt dineren met een gezelschap, of graag een feestje geeft voor de hele familie, het kan allemaal onder het genot van een weids uitzicht op het Schouwburgplein. Inmiddels zijn er steeds meer bedrijven en fami lies die de mogelijkheden van de vide ontdekken. En om de avond helemaal compleet te maken, kan een bezoek aan de schouwburg worden gecombineerd. Wanneer u nu binnenstapt bij het Theatercafédiner de Artiest, zal u direct het nieuwe interieur opvallen. Door een gewaagde com binatie van verschillende hoogtes van tafels krijgt het Theatercafé diner de Artiest een verrassend effect. Een verhoogde tafel heeft als voordeel meerdere functies. Je kunt er aan lunchen en dineren maar ook gezellig aan borrelen na een voorstelling in het thea ter. Ook kun je nu vanaf elke tafel naar buiten kijken."Het moest een warme uitstraling hebben", vertelt Wilbert van Waayenburg."Die heb ben we vooral willen laten zien door andere kleuren te gebruiken, op de muren maar ook het mate riaal van de tafels benadrukt de gewenste uitstraling." Van de nieuwe mogelijkheden is de ruime keus aan originele bor relhapjes voor feesten en partijen een toevoeging aan de menukaart. Naast de succesvolle menukaart is er nog altijd het vertrouwde thea termenu. Het theatermenu is een uitkomst als u voor de voorstel ling een hapje wil komen eten. Het terras van het Theatercafé diner de Artiest, dat op het zuiden ligt, leent zich ook goed voor een lunch of diner. "Het kijkt hier lek ker weg" en "Ik kom hier altijd wel een bekende tegen", zijn reacties van gasten waarom ze graag hier op het terras zitten. Naar aanleiding van een uitzen ding van Mooi Weer de Leeuw, waarin Corry Braam uit Best ver telde over haar zojuist opgerichte 'Vereniging van lschoenigen', besloot schoenimporteur Asmo ID uit Venray zijn schoenmonsters ter beschikking te stellen aan deze vereniging. Donderdag werden de monsters door de directrice van Asmo ID, Desirée van Haren, over handigd aan Corry Braam. "Van schoenen die bij ons in productie zijn, of nog moeten gaan, worden losse modellen gemaakt. Die wor den door onze verkopers gebruikt. Wanneer de schoen uit productie gaat, werd hij in het verleden weg gegooid. Zonde, want op zich zijn het nog goede schoenen", vertelt Desirée van Haren. Asmo ID was al langer op zoek naar een goede bestemming voor deze losse schoenen. Na het tv-programma werd contact gezocht met de vereniging en donderdagmorgen kwam Corry Braam naar Venray. De schoenmonsters werden overhandigd in de showroom van Asmo ID in het St. Jozefklooster. Met haar een ploeg van Hart van Nederland van SBS 6. "De mensen van de vereniging werden geïn terviewd en ook aan ons werd gevraagd wat wij als bedrijf zoal deden. Uiteindelijk is de vereni ging met 500 schoenen weg gegaan. Eenbenige mensen kun nen bij die vereniging schoenen bestellen. Zij krijgen die tegen de portokosten thuisbezorgd. Zo heb ben onze verkoopmodellen toch een goede bestemming gekregen." Het item werd zondagavond uit gezonden bij SBS6. De opnames voor Hart van Nederland werden gemaakt in de showroom van het bedrijf in de kapel van het St Jozefklooster. Voor meer informa tie over deze vereniging: www. verenigingvanlschoenigen.nl. Voor meer informatie over de Ven- rayse firma: www.asmo-id.com. timmerfabriek "Een uit de hand gelopen hobby" Gamma Venray schenkt 10.000 euro aan scholen „art-fiamen-Deuren

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11