Venray maakt het koploper moeilijk De Peelkorf wint nipt van Rosolo IV- TV/Sportijn blijft hopen Marijke Loonen scoort vijf keer Frank Brands terug naar TV/Sportijn Cadeautje voor nieuwe coach Drie treffers Marloes Broeren Petra van der Haghen redt Oranje Wit SVOC'01 start uitstekend First Lady PEEL EN MAAS Boek bestellen? r Y 1 PEEL EN MAAS Donderdag 5 april 2007 - Pagina 29 ZVV Gallus/De Tijd in veilige haven DES SV Oostrum Oranje Wit De Peelkorf Ruime zege dames Oostrum TV/Sportijn tegen Oranje-19 Stand 1D SKC'06 SVOC'01 korfbal Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Sponsors Taxi Verstraaten/Sportijn r "T t 'De mm: groen Aanpap ECJBOTTEH Grotestraat 56, Venray <Spart*/f?fï ipor >or/Mi Venrayse ploeg wint plichtmatig laatste thuisduel |an den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl - V <0 - Sportnieuws -info Moniek Peters schiet, ze scoorde zondag een keer voor De Peelkorf. SV Venray-RKTSV 2-5 (2-1). Doelpunten Venray: Mandy Maas en Mirelle van Rijbroek. Even leek het er op dat de dames van SVVenray gingen stunten tegen de torenhoge favoriet. De Venrayse vrou wen dolven echter toch het onderspit tegen koploper RKTSV: 2-5. RKTSV uit Kerkrade heeft dit sei zoen nog niet verloren. Met een zeer indrukwekkend doelsaldo en slechts twee verliespunten, staan zij achter FC Gelre (dat twee wedstrijden meer speelde) op de ranglijst. Bovendien hebben zij in het landelijke bekertoer nooi al twee hoofdklassers uitgescha keld, waarmee zij lijken te tonen klaar te zijn voor de hoofdklasse. Graag had de club zich verbonden aan Roda JC voor de startende eredivisie voor vrouwen. Hier stak de KNVB echter een stokje voor. In de uitwedstrijd liet RKTSV zien een maatje te groot te zijn voor Venray; met liefst 7-0 wer den de dames afgedroogd. Venray was in ieder geval van zins niet nog eens tegen zo'n zeperd aan te lopen.Trainer Ron Spruit stuurde zijn team dan ook in een wat defensievere 4-4-2 opstel- ZW Gallus/De Tijd-BZW 6-6 (3-4). Doelpunten ZW Gallus/De Tijd: Ruud Keijzers (2x), Moham- men Azerfane, Paul Faessen, Nick Aben en Frank van Daal. In de thuiswedstrijd tegen BZVy dat de punten ook nog nodig had, kon ZW Gallus/De Tijd zich defini tief veilig spelen: 6-6. Ondanks deze wetenschap, begonnen ze zwak aan de wedstrijd. Al in de eerste minuut kwamen ze nog wel op een 1-0 voor sprong doordat Mohammed Azerfane kon intikken op aangeven van Paul Faessen. Echter na tien minuten stond het al 1-3 door onoplettendheid in de verdediging en niet op tijd omschake len van aanval na verdediging. Na 20 minuten spelen kwam ZW Gallus/De Tijd steeds beter in z'n spel wat ook resulteerde in een schitterende aan val dit uit een volley werd ingescho ten door Paul Faessen, die slechts de paal raakte. BZW counterde hieruit meteen naar de 1-4, en de wedstrijd leek gespeeld. Niets was echter min der waar, want na 22 minuten bracht Paul Faessen de 2-4 op het scorebord en op slag van rust was het NickAben die na een goede actie van Moham med Azerfane zelfs nog de 3-4 binnen tikte. De tweede helft begon zoals de eerste eindigde namelijk met sterk aanvalsspel van ZW Gallus/De Tijd. BZW werd in de verdediging gedrukt en al na drie minuten stond het al 4- 4. Een mooie aanval werd door Ruud Keijzers op schitterende wijze afge rond. In de 6e minuut van de tweede helft kwam Gallus zelfs op een 5-4 voorsprong. Frank van Daal ging goed door nadat BZW de bal uit zag gaan. De tijdwaarnemer stond er echter bovenop en gaf aan dat de bal niet de zijlijn was gepasseerd. Nadat een spe ler van BZW te heftig protesteerde krijg hij geel van de goed leidende arbiter. Al snel profiteerde ZW Gallus/ de Tijd van deze man meer situatie. Na snel rondspelen gaf Rens van Veghel de bal op Ruud Keijzers, die zijn twee de treffer scoorde. Echter één minuut later stonde het alweer 6-5, doordat met het gehele team de aanval werd gezocht, maar wederom te langzaam werd ongschakeld naar de verdedi ging. Na 20 minuten kreeg BZW een vrije trap op 7 meter van het doel, welke goed werd ingeschoten, 6-6. De wedstrijd leek helemaal op slot te zit ten, maar in de 24 minuten werd José Conejo voor twee minuten naar de strafbank verwezen. Frank van Daal nam zijn plaats in het doel in. In de allerlaatste minuut kreeg Ralph San ders nog een grote kans om met een man minder de 7-6 binnen te tikken, echter hij kwam centimeters te kort. Kort daarop zette BZW aan voor de laatste aanval en schoot de 6-7 binnen, ware het niet dat de scheidsrechter een fractie van een seconde daarvoor affloot. Met dit gelijke spel blijft ZW Gallus/DeTijd in de eerste klasse. TV/Sportijn-In de Bende 3-1 (2- 1). Doelpunten: 2. Frits Lucassen 1-0; 9. Fred Jeuken 2-0; 16. Leo Logister 2-1; 50. Freek Thoone 3- 1. Scheidsrechter: Vossen (Echt). Toeschouwers: 75. TV/Sportijn: Lenders; Van den Bekerom, Jeuken, Linskens, Lucassen, Spee, Tahsini, Thoone en Troisfontaine. Door Henk Willemssen TV/Sportijn blijft hoop houden op het bereiken van de play-offs in de eerste divisie D. Na de 3-1 thuiswinst op laagvlieger In de Bende blijft de deur op een kier staan. TV/Sportijn heeft het lot niet meer in eigen hand. De Ven rayse zaalvoetballers moeten op 16 april het laatste competitieduel tegen hekkensluiter Roerdalen winnen om dan af te wachten of de concurrentie een steek laat val len. Het team van coach Jos van Ger- ven deed vrijdag niet meer dan zijn plicht. De geschorste Said Yahia en de nog steeds geblesseerde Frank van ling het veld in. Toch was de opening voor RKTSV Al na vijf minuten lag de bal knullig achter keepster Linsey Phi- lipsen.Annika Pluymen schoot vanuit een lastige hoek een bal die als voor zet bedoeld leek, maar echter pardoes bij de tweede paal binnen rolde. De Venrayse dames waren echter niet van plan eenzelfde scenario als in Kerkrade te laten ontrollen en ze zet ten de Zuid-Limburgers onder druk. In de 15e minuut viel de gelijkmaker uit een prachtige aanval. Marije Jager wist op rechts de achterlijn te halen en een perfecte voorzet af te leveren bij de tweede paal. De andere spits Mandy Maas kwam inlopen en kon strak de 1-1 binnen koppen. RKTSV leek van zijn stuk gebracht en oogde ongeorga niseerd. Venray wist hier optimaal van te profiteren; opnieuw Jager legde de bal terug op Mirelle van Rijbroek die vanaf ruim twintig meter de keepster verschalkte. Tot het rustsignaal bleef het spel redelijk gelijk op gaan. In de rust had RKTSV's coach Patrick Otten het nodige te bespreken met zijn ploeg. Met resultaat, want na een iet wat aarzelende opening in de tweede Frank Brands keert komend seizoen terug bij TV/Sportijn. De Venrayse zaalvoetballer kwam drie seizoenen in de eredivisie uit. Na een jaar LZV uit Lichtenvoorde vertrok hij naar SK Konica in Goi- rle. Daar speelt de ex-internatio- nal nu voor het tweede jaar samen met zijn broer Ruud die mogelijk ook terugkeert op het oude nest. Door Henk Willemssen Afgelopen weekeinde had Ruud Brands (30) een gesprek met TV/Spor tijn. Met 26 treffers is hij clubtopscorer bij SK Konica. "Ik moet alles eerst op een rijtje zetten. Er zijn nog andere clubs waar ik naar toe kan. Het is in ieder geval zeker dat ik bij Konica ver trek. Dat heb ik in januari al bekend gemaakt", zegt Ruud Brands die deze week zijn besluit bekend zal maken. Coach Jos van Gerven ziet voor Frank Brands, die deze maand 26 wordt, een verdedigende rol wegge legd. Tevens zal hij van waarde zijn voor de talentvolle jongeren die aan de deur kloppen. "Het doel is om samen de stap naar de eredivisie te maken", zegt Van Gerven. De meeste spelers van de huidige selectie heb ben aangegeven te zullen blijven. Op dit moment is nog niet bekend dat er iemand vertrekt. Said Yahia zal begin mei zijn keuze bekend maken. Het Leunse duo Frits Lucassen en Freek Thoone blijft in ieder geval. Behalve de broers Brands keert mogelijk ook Dennis Snijder terug bij TV/Sportijn. Snijder, die speelt in Helmond, heeft al gesproken met de coaches Jos van Gerven en Gert-JanWismans. Het is voor Frank Brands een wel overwogen keuze om na drie jaar een stapje terug te doen. Bijna een jaar geleden bedankte hij al voor het Nederlandse team. Het spelen voor Oranje was destijds een van de voornaamste redenen om van de Venrayse eerstedivisionist de stap te maken naar het hoogste platform. Frank Brands kwam in totaal dertien keer uit voor de nationale zaalvoet balploeg. "Veel mensen snappen mijn keuze niet maar ik zie een mooie uit daging in TV/Sportijn. We krijgen een leuk team", zegt Brands. "Bovendien wil ik meer voorrang geven aan privé en werk. In september verwachten we ons tweede kindje." Toch hoopt Frank Brands dat het spelen in de eerste divisie tot een jaar beperkt blijft. "We proberen iets moois op te bouwen. Het zou fantas tisch zijn met overwegend Venrayse jongens te promoveren naar de ere divisie. De kans dat het dit seizoen nog lukt is heel klein. Maar volgend seizoen moeten we ervoor gaan. Met de versterkingen erbij kan TV/Sportijn zo meedraaien in de middenmoot van de zuidelijke eredivisie." Kempen ontbraken. Het publiek zag een veelbelovende openingsfase. Bin nen twee minuten nam de thuisploeg al een voorsprong. Uit een diepe bal van Freek Thoone kreeg Frits Lucas sen vrije doortocht: 1-0. TV/Sportijn speelde aanvallend en in hoog tempo. De laaggeklasseerde tegenstander uit Landgraaf kwam er aanvankelijk helemaal niet aan te pas. Opnieuw op aangeven van Thoone verscheen Frits Lucassen in kansrijke positie maar dit maal redde doelman Ron Erkens, die ook de rebound van Eric Troifontaine onschadelijk maakte. In de negende minuut verdubbelde TV/Sportijn de voorsprong. Aan de tweede treffer ging een mooie aanval vooraf. Freek Thoone stond wederom aan de basis. Frits Lucassen ging door op rechts en vond bij de tweede paal Fred Jeuken die doeltreffend uithaal de: 2-0. De Venraynaren wisten de flit sende beginfase geen passend ver volg te geven. Het ging allemaal zo gemakkelijk, dat er gemakzucht in de ploeg leek te sluipen. Het tempo ging omlaag en de dreigende aanvalsacties werden sporadischer. Na ruim een kwartier verkleinden helft werd daarna in een kwartier de wedstrijd beslist. In de 55e minuut was het eerst Linda Winkens die een voorzet fraai inkopte. Vijf minuten later gaf de scheidsrechter wegens een vermeende duwfout gemakke lijk een penalty. Pluymen passeerde met enig fortuin Linsey Philipsen en zette RKTSV op voorsprong. Even leek het erop dat Venray terug in het spel kon komen toen TSV's aanvoerd- ster natrapte en met rood van het veld kon. Weer vijf minuten later schoot echter opnieuw Winkens een vrije trap prachtig binnen en was het spel gespeeld. Venray was teruggedrongen en niet meer bij machte het spel te kenteren, ook al probeerde het dit nog wel. Auke Reijnders en Mirelle van Rijbroek waren toen al met bles sures uitgevallen. In de laatste minuut was het opnieuw Pluymen die met haar derde treffer de eindstand op het bord zette. Op tweede paasdag komt Varsse- veld op bezoek. In de zeer spannende uitwedstrijd stond toen na 90 minu ten 3-3 op het bord. Voor dit seizoen was er één ere divisie van veertien clubs. Nu zijn het twee klassen (noord en zuid) van ieder twaalf ploegen. De broers Brands merken dat daardoor het niveau is gedaald. Uit de klasse van TV/Sportijn promoveerden vorig sei zoen zes clubs. Frank: "Drie daarvan hebben zich versterkt en doen dit jaar goed mee. Drie andere clubs die met dezelfde groep zijn doorgegaan staan onderin.Twee zijn er al gedegra deerd." Frank Brands vindt dat TV/Sportijn op dit moment de beste keuze voor hem is. Aanbiedingen van twee eredi visieclubs wees hij van de hand. Bij zijn huidige ploeg SK Konica heeft hij het na twee jaar wel gezien. Na een goede start zakte het Goirlese team weg in de middenmoot. Na de broers Brands dreigen meer spelers Konica te verlaten. Frank Brands heeft zin in een nieuw Venrays avontuur: "Ik heb de afgelo pen drie jaar altijd contact gehouden met TV/Sportijn. Bij Paul Janssen kon ik op woensdag altijd meetrainen als ik dat wilde. En ook dit seizoen heb ik regelmatig in Venray getraind. Daar door is de band met de spelers geble ven." Afgelopen vrijdag verloor SK Koni ca met 7-2 van titelkandidaat Mala- bata. Aanvoerder Frank Brands werd in de 31e minuut na twee keer geel van het veld gestuurd. Beide kaarten kreeg hij vanwege aanmerkingen op de leiding. "De scheidsrechter gaf ten onrechte een vrije trap tegen. Daar heb ik op een nette manier iets van gezegd. Toen trok hij de gele kaart. Ik reageerde: 'ongelooflijk dat ik hier geel voor krijg'. En toen trok hij ook de tweede kaart." de bezoekers de achterstand: 2-1. Jos van Gerven benutte het duel om jonge spelers als Tim van den Beker- om, Mahbot Tahsini en Gert Jan Spee meer speeltijd te gunnen. Direct na de pauze strandde Freek Thoone op de doelman en zag Fred Jeuken zijn schot vlak naast gaan. Aan de overzijde doken de Zuid-Limbur gers een paar keer gevaarlijk voor het domein van Thijs Lenders op maar de 2-2 viel niet. TV/Sportijn zette in de laatste tien minuten een slotoffensief in. Een inzet van Mahbot Tahsini werd gekeerd door keeper Erkens. Freek Thoone verscheen vrij voor het doel maar hij maakte een beweging teveel waardoor de riante kans verkeken was. Een schot van Frits Lucassen werd uit de benedenhoek geplukt. De Venrayse ploeg overtuigde niet ondanks het offensief. Teveel slordige passes kwamen niet aan. In de allerlaatste minuut viel toch de bevrijdende 3-1. Uit een assist van Eric Troisfontaine scoorde Freek Thoone. Typerend was dat er niet eens meer gejuicht werd. "We begonnen inderdaad heel goed met veel beweging en veel kansen", zei coach Jos van Gerven. "Dit hadden Uitslagen DES Bl-De Horst 6-1 DES Cl-Heumen 1-8 Klimop-DES Dl 2-1 Odio-DES D2 2-3 SVO-DES El 10-1 Senioren DES 1-MIKO 2 8-2 Programma zaterdag 7 april Oranje Wit 1-DES 1 (welpen) 13 30 DES l(welpen)-Peelkorf 2 14.45 Uitslagen PupillenEl SVOC-Oostrum 6-0 PupillenE2 Olympia-Oostrum 2-0 PupillenD Oostrum-Eendracht 2-0 Aspiranten Oostrum-ODIO 0-7 Seniorenl Oostrum-Olympia 8-2 Uitslagen Prinses Irene 1-Oranje Wit (L) 1 8-9 SDDL 1-OranjeWit (L) 2 5-8 Recreanten-Wittenhorst 0-5 Oranje Wit (L) Al-ZSV Al 12-4 Oranje Wit (L)A2-HBSVA1 6-4 Spes (M) B2-Oranje Wit (L) BI 2-5 OranjeWit(L)B2-De Peelkorf BI 5-1 Oranje Wit (L) Cl-TOG Cl 2-1 SKC'06 Cl-OranjeWit (L) C2 1-1 Wittenhorst Dl-OranjeWit (L) Dl 0-6 Oranje Wit (L) El-SVSH El 9-1 De Merels El-Oranje Wit (L)E2 8-0 Swolgen 1-Welpen 3 0-3 Welpen 3-Peelkorf 3 0-1 Programma zaterdag 7 april Welpen 1-DES 1 13.30 Welpen 2-Welpen 1 (wit) 14.20 SVOC 2-Welpen 2 15.10 Oranj eWit(L)Cl-EmosCl 11.00 Oranje Wit (L) E2-SVOC '01 El 9.30 Uitslagen GazelleAl-De PeelkorfAl 1-13 OranjeWit(L)B2-De Peelkorf BI 5-1 SVO Cl-De Peelkorf Cl 1-3 De Peelkorf C2-Roka Cl 5-5 De Peelkorf D2-De Merels Dl 6-4 De Peelkorf D3-Swift (V) D2 1-9 ZSV El-De Peelkorf El ai Peelkorf Fl-Peelkorf F2 ao Welpen 1-Welpen 4 6-0 SVOC 3 -Welpen 1 a3 Welpen 4-SVOC 1 a3 Welpen 3-Merselo 1 ao Oranje Wit 3-Welpen 3 ai Programma zaterdag 7 april Peelkorf Cl-Heumen Cl 11.00 DOS (A) Dl-De Peelkorf D2 14.00 Welpen 2-SVOC 2 13.55 DESl-Welpen 2 14.45 Uitslagen De Peelkorf 1-Rosolo 2 7-6 De Peelkorf 2-Lottum 1 5-6 De Peelkorf 3-VI0S(0)2 3-4 De voetbaldames blijven titel kandidaat in de vierde klasse. In en tegen Baarlo werd zondag een een voudige zege behaald: 0-5. Bij de rust stonden de gasten al met 0-4 voor, maar verzuimden de thuisploeg een grotere nederlaag toe te brengen. Voor Oostrum scoorden Jessie Pelzer, Sharon v.d. Kerkhof, Eva Roos, Loes Heidens en Brandy van Dijck de doel punten. TV/Sportijn speelt op dinsdag 24 april een vriendschappelijke wed strijd tegen Oranje Onder 19. Dit jeugdteam, een afsplitsing van Jong Oranje, is nieuw in het zaalvoetbal. De bondscoaches Vic Hermans en Marcel Loosveld, beiden Limburger en ex- international, gebruiken het oefenduel tevens om Frits Lucassen bij TV/Spor tijn aan het werk te zien. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal De Raay in Overloon en begint om 20.00 uur. we de hele wedstrijd moeten laten zien. Maar net als tegen Fermonia Boys lukte het slechts tien minuten. Daarna creëerden we wel veel kansen maar we maakten vaak de verkeerde keuzes. Als we wat slimmer en nauw keuriger waren geweest dan hadden we met 6-1 of 7-1 gewonnen." Jos van Gerven heeft nog hoop op de play-offs. "We geven het niet op want we hebben nog een kans. We spelen de laatste wedstrijd op maan dag en die moeten we winnen. De concurrenten spelen allemaal later op vrijdag dus die kunnen we extra onder druk zetten. Wie weet gebeu ren er nog verrassingen op de laatste speeldag." FSG/Ben Metsers 20-44 Amicitia 19-39 Fermonia Boys 19-38 't Kesjotje 19-37 TV/Sportijn 19-36 ZWM/Campus 19-27 ODVYerna 19-24 FCH/Decora Houkes 19-21 Arcan 19-17 In de Bende 19-13 Roerdalen 19-2 De Peelkorf-Rosolo 2 7-6 (5-3)- Doelpunten De Peelkorf: Nicole Tielen (3x), Marianne Preston (2x) en Moniek Peters en Mayke van Ass (ieder lx) De korfbalsters van De Peelkorf hebben de buitencompetitie hervat met een 7-6 zege op Rosolo 2. Daar mee nam de Ysselsteynse ploeg voor de eerder dit seizoen geleden neder laag in Reusel. Ook zondag was het weer een spannende wedstrijd. Dit had de Peelkorf met name aan zich zelf te danken. De ploeg had het betere spel maar liet het liggen bij het afmaken van de DES-MIKO 2 8-2 (6-2). Doel punten DES: Marloes Broeren (3x), Sanne Koopmans, Laura Lamers, Wendy Kuijpers, Petra Branje en Wendy Rouwens. De korfbalsters van DES zijn de tweede helft van de buitencompetitie gestart met een fraaie 8-2 zege tegen MIKO 2. Gesterkt door een 7-6 zege in de oefenwedstrijd tegen Merselo ging de thuisploeg prima van start. Onder uitstekende korfbalomstandigheden; droog, nagenoeg windstil en een flets zonnetje, wist DES de eerste twee punten van de tweede helft veldcom- petitie binnen te halen. In Mill werd MIKO 2 al met prima uitgespeelde combinaties, weggespeeld. En dit was ook nu weer bij vlagen het geval. Na tien minuten was de stand nog gelijk, Erica-Merselo 7-11 (2-4). Doel punten Merselo: Marijke Loonen (5x), Loes Jacobs (3x), Petra Maas- sen (2x) en Sanne van Els. Merselo heeft afgelopen zondag zijn eerste wedstrijd in de tweede helft van de buitencompetitie gewon nen. De stand van 7-11 lijkt overtui gend, maar het ging niet altijd soepel. De voorsprong kwam snel, al binnen een minuut door een fraaie door loopbal van Marijke Loonen. Marijke maakte ook het tweede doelpunt in de vijfde minuut. In de eerste helft van deze wedstrijd ging het spel vrij gelijk op. Merselo kwam weliswaar op een 1-4 voorsprong, maar Erica was zeker niet minder. Een minuut voor rust scoorde Erica nog een keer, waardoor de ruststand 2-4 werd. Na Oostrum-Olympia 8-2 (3-2). Doelpunten Oostrum: Irene Camps, Fieke Kuenen en Mieke Swinkels (2x), Susanne Ingepass en Abbey Vollenberg. De korfbalsters van SV Oostrum hebben de eerste buitenwedstrijd onder leiding van de nieuwe coach Henri Brugmans met 8-2 gewonnen van Olympia. De dames uit Oostrum begonnen erg sterk aan de wedstrijd. Er werden vele kansen gecreëerd, maar deze konden niet verzilverd worden. Na twintig minuten kwam SV Oostrum op een verdiende 1-0 voorsprong door een afstandschot van Irene Camps. De 2-0 volgde snel hierna en werd gemaakt door Susan ne Ingepass. Olympia kon daar weinig tegenover stellen. SV Oostrum kwam op een 3-0 voorsprong door een door kansen. In de 2e minuut nam de Peel korf een voorsprong door een benut te strafworp van Nicole Tielen. De gelijkmaker van Rosolo volgde snel. Vervolgens kon de Peelkorf uitlopen tot een voorsprong van 4-1. In deze fase van de wedstrijd kreeg de thuis ploeg moeite met het afmaken van de kansen. Hierdoor kon Rosolo 2 het gat weer wat kleiner maken tot 4-3. Met een doorloopbal bracht Moniek Peters de ruststand op 5-3. Na de rust werd er niet veel meer 2 -2 maar geleidelijk aan kreeg DES de overhand en liep men uit naar een 6-2 ruststand. Maar zoals vaker in de sport als het te gemakkelijk gaat wordt het steeds moeilijker om tot scoren te komen. Vele kansen werden uitstekend uitgespeeld middels zeer goed opgezette aanvallen vanuit een ruime vakverdeling zonder korfbe- zetting. MIKO 2 werd af en toe com pleet weg gespeeld. Het rendement in de tweede helft was echter bedroe vend. Slechts twee maal werd er nog gescoord. De 8-2 einduitslag was ruim, maar dubbel cijfers beginnend met een twee waren zeker mogelijk geweest. Komend weekend staat de uit wedstrijd tegen kampioenskandidaat SCMH 3 op het programma, misschien dat dan doelpunten wel vallen. rust begon Merselo pas echt goed te spelen. Het kreeg wel eerst twee doel punten tegen, waardoor de stand op 4-4 kwam, maar daarna kon Erica het tempo van Merselo niet meer bijhou den. Merselo kwam in rap tempo op een 4-7 voorsprong, door doelpun ten van Loes Jacobs, Marijke Loonen en Petra Maassen. In de 16e minuut scoorde Erica de 5-7, maar Merselo antwoordde hierop door ook twee keer te scoren, en bracht de stand op 5-9. In de laatste paar minuten viel Merselo qua spel nog wel even terug, maar liet de winst niet meer uit han den glippen. Op zondag 15 april staat de topper tegen de Treffers op het programma. De wedstrijd begint om 10.30 uur in Merselo. loper vanAbbey Vollenberg. De laatste vijf minuten voor de rust zakte het spel iets in waardoor Olympia tot 3-2 kon terugkomen. Na de rust kwamen de dames van SV Oostrum fel uit de kleedkamer en kwam het team uit Ommel er niet meer aan te pas. Fieke Kuenen speel de zichzelf mooi vrij en scoorde met een afstandschot de 4-2. SV Oostrum creëerde weer kans op kans en het afronden ging beter dan in de eer ste helft. Door twee doelpunten van Mieke Swinkels werd de voorsprong uitgebreid tot een veilige 6-2. Irene Camps, die erg goed in de wedstrijd zat, scoorde ook haar tweede van de middag, 7-2. De laatste tien minuten speelde de dames uit Oostrum het spel goed uit en werd er nog eenmaal gescoord door Fieke Kuenen, 8-2. gescoord. Beide ploegen hadden moeite met het afmaken van de kan sen. Vijf maal werd er gescoord, om en om door beide ploegen. Met nog vier minuten te spelen kwam de stand op 7-6 in het voordeel van de Peelkorf. De eindfase van de wedstrijd was erg spannend. Het aanvalsvak van de Peel korf probeerde de aanvallen zo lang mogelijk te maken. Toch kon Rosolo nog twee maal de bal onderscheppen. Dit was gevaarlijk omdat de tegenstan der een aantal kansen kon creëren. Er werd echter niet meer gescoord en de Prinses Irene-Oranje Wit 8-9- Doelpunten Oranje Wit: Petra van der Haghen (2x), Kristie Ambro- sius, Annelie Reintjes, Caroline Miehels, Rian Derikx, Linda Hou- ben en Inge Smits, Afgelopen zondag heeft Oranje Wit in de tweede helft van de compettie opnieuw een zege kunnen behalen. De uitwedstrijd tegen Prinses Irene werd nipt met 8-9 gewonnen, waar door Oranje Wit de belangrijke titel kandidaat blijft. De eerste wedstrijd op het veld is toch altijd even wennen, waarbij voor sommige van de oranje dames de spanning toch wat hoog was. In Nistelrode werd er gespeeld tegen het taaie Prinses Irene. In het begin van de wedstrijd had Oranje Wit wat moeite met het op gang komen en was hierdoor te slordig in het opvangen van de Brabantse aanval len. De eerste twee doelpunten waren dan ook voor Prinses Irene. Daarna ging Oranje Wit echter alsnog vol aan de bak en Kristie Ambrosius scoorde het eerste doelpunt aan Oranje zijde. Daarna konden Annelie Reintjes, Rian Emos-SVOC'Ol 8-10 (5-5). Doel punten SVOC'01: Debbie Wismans (3x), Linda Claessens en Loes Hellegers (beiden 2x), Anke Wen- nekers, Yvonne Classens en Joan Willemssen. De korfbalsters van SVOC'01 zijn Uitslag Welpen SKC'06-Oranje wit 0-3 Merselo-SKC'06 2-0 D-jeugd SKC06-SVOC01 0-9 C-jeugd SKC'06-OranjeWit 1-1 Programma zaterdag 7 april Pupillen SKC'06-Wittenhorst 10.00 Uitslagen Emos A2-S VOC A1 3-1 Emos 1-SVOC 1 8-10 Korfrakkers B 1-SVOC B1 5-2 HBSV 1-SVOC 2 4-2 De Treffers B2-SVOC B2 5-5 SVOC 3-Play. Girls 3-2 SVOC Cl-Emos Cl 6-3 SVOC Dl-KSV Dl 15-4 SKC'06-SVOC D2 0-9 SVOC El-Oostrum El 6-0 Merselo Fl-SVOC F1 0-2 Welpen 1-Welpen 3 6-0 Peelkorf 4-Welpen 1 0-3 Welpen 1-Welpen 3 6-0 Programma zaterdag 7 april Oranje Wit E2-SVOC El 9.30 Peelkorf 2-Welpen 2 13.55 Weloen 2-Oranie Wit 1 14.20 Peelkorf kon de wedstrijd winnend afsluiten. Coach Erwin Dijkstra was niet ontevreden na afloop, zeker niet met de zege die perspectief biedt voor de tweede helft van de competitie. "Vooral in de eerste helft speelden we goed. We deden echter te weinig met de vele kansen, waardoor Rosolo na de pauze de kans kreeg om terug te komen. We hadden in de eerste helft ruimer afstand moeten nemen dan was de eindscore ook hoger uitge vallen. Met de zege ben ik natuurlijk tevreden en bij vlagen hebben we ook goed korfbal gespeeld." Derikx en Caroline Miehels doel treffen en werd een 2-4 voorsprong genomen door Oranje Wit. De gasten waren in deze fase van de wedstrijd de betere en Linda Houben en Petra van der Haghen bouwde de voor sprong uit naar 3-6. Helaas lukte het Oranje Wit op dit moment niet om de score verder uit te bouwen. Na de 4-7 van Linda Houben wist Prinses Irene weer terug te komen in de wedstrijd, voornamelijk doordat Oranje Wit niet tot scoren kon komen. Met een 6-7 stand wist Inge Smits gelukkig te sco ren tot 6-8. Helaas wilde ook in het andere aanvalsvak de doelpunten niet vallen. Er waren zeker talrijke goede kansen, maar het afmaken van het karwei bleef uit. Prinses Irene wist het nog spannend te maken door op 8-8 te komen, maar uiteindelijk wist Petra van der Haghen vlak voor het einde 8-9 te scoren en heeft Oranje Wit de eerste punten weer binnen. De vol gende wedstrijd op 15 april tegen de Korfrakkers zal Oranje Wit weer alles op alles zetten om de punten binnen te slepen. de tweede helft van de buitencompe titie uitstekend van start gegaan met een 8-10 zege op Emos. Door deze zege blijft SVOC'01 de naaste ach tervolger van Oranje Wit in de strijd om de titel. De thuisploeg uit Schaijk opende afgelopen zondag de score. Linda Claessens bracht de gasten ech ter weer snel op gelijke hoogte door van afstand te scoren. Anke Wenne- kers, ook van afstand, zette vervolgens SVOC'01 op voorsprong: 1-2. Tot aan de rust bleef het stuivertje wisselen tussen beide ploegen. Door treffers van Debbie Wismans en Joan Wil lemssen gingen beide ploegen met een gelijke stand de rust in: 5-5. In de pauze hamerde coach Joop Ouder- land er op om constanter te spelen. In de eerste periode wisselden en slech te momenten elkaar te vaak af. Die boodschap had de ploeg zich goed in de oren geknoopt. De thuisploeg gaf echter ook in de tweede helft geen duimbreed toe en wist tot 8-8 in het spoor te blijven van SVOC'01. Pas in de slotfase wisten de gasten met twee treffers toe te slaan en de verdiende zege naar zich toe te trekken. TAXI VERSTRAATËN BV VERVOER OPMAAT T (0478) 64 26 66 F (0478) 64 E info@taxiverstraaten.nl van den www.vandenmunckhol.ni Janslust 8, Heide iew/oon cafe, geiarocn gezellig www.hoteleurotel.nl Hitman \nsurance Group bv "Leeuwslraat 4 Tel. 0478 53 00 35 sportcale -catelaria LAND WEERT ■Kruidenlaan 105 Venray Tel. (0478) 580 480 t ftzendburo MONDIAL VENRAY - BOXMEER venray stucadoors Overloonseweg 71 Venray ClPeelrand |s Makclaanli[ Ho/- fti refund! Schoolstraat 25-a Venray womenswearl top inn town Henseiiiiispleiii 5cs Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 29