Jan Verhoeven Intratuin: eigen merk groen Wereldwinkel De teek rukt op! BEZORGEN? Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 29 maart 2007 - Pagina 7 In memoriam Jan Verhoeven uit Venray is zaterdag op 70-jarige leeftijd over leden. Hij was al enige tijd ernstig ziek. Jan Verhoeven genoot met name als aannemer grote bekendheid. Zijn bedrijf, Verhoeven Bouw- groep, heeft onder zijn leiding tal van projecten gerealiseerd. Niet alleen in Venray, maar ook in een wijde regio rondom zijn geboor tedorp. Behalve ondernemer was Verhoeven ook sociaal geënga geerd.Al vele jaren was hij lid van de Lions Club Venray en daarmee mede-initiator van de bekende veiling en het prominentenkunst- project dat dit najaar voor het eerst als 'fundraiseproject' gestalte kreeg. Daarnaast was Jan Verhoe ven ook lid van Probus. Vastelaovend speelde een belangrijke rol in het leven van Jan Verhoeven. In 1972 was hij prins bij De Piëlhaas in Venray. Elf jaar lang schitterde hij, samen met de 'Heilege van de Groeëte Kerk' in Circus Mök als 'Franciscus'. De laatste jaren zette Jan Verhoeven zich ook in voor de Maag Lever Darm Stichting. Jan Verhoeven zal vrijdag 30 maart, na een plechtige uitvaartdienst die om 11.00 uur begint in de Grote Kerk, worden begraven op de algemene begraaf plaats Boschhuizen. Intratuin is de eerste retailke- ten in Nederland die met een huismerk voor groenproducten komt. Vanaf 5 maart zijn alle 57 Intratuin-vestigingen voorzien van het Intratuin-huismerk dat bestaat uit vaste planten, sierstruiken en rozen. Merkproducten staan garant voor een bepaalde prijs en/of kwaliteit. Vaak kiest de consument dan ook voor een vertrouwd merk.Tot op heden waren planten echter merkloos en daarmee was de kwaliteit moeilijk te bepalen. De kwaliteit van een plant is niet makkelijk te garanderen omdat het om een levend product gaat. Toch gaat Intratuin met het Intratuin-huismerk de uitdaging aan voor groen en biedt zelfs een unieke garantie op buitenplanten. Dit houdt in dat een nieuwe plant wordt verstrekt indien een plant binnen zes maanden na aankoop niet aanslaat. De Intratuin-sierstruiken, -vaste planten en -rozen worden op maat gepresenteerd; XL, L en M (extra large, large en medium). Een XL-plant is geschikt om grote, lege plekken in de tuin mee op te vul len en een L-plant dient als basis voor in de tuin; deze mogen nog verder uitgroeien. Kleinere, lege plekken kunnen worden opge vuld met M-planten. De planten zijn voorzien van een gepatenteerd hengsel waar mee het vervoer van de planten nog makkelijker wordt. Daarnaast heeft iedere Intratuin-plant een duidelijk etiket en fotokaart, die heldere informatie verschaffen over de speciale eigenschappen, de verzorging en de ideale stand plaats van de plant. 35 jaar Boxmeers Tapijthuis In 1972 startten Toon en Gerda Guntlisbergen, samen met Henk van der Velden, in Boxmeer het Boxmeers Tapijt huis. Dit jaar wordt het 35- jarig bestaan gevierd van het bedrijf, dat inmiddels is over genomen door twee zoons, Sjapantho en Herbert Gunt lisbergen, maar nog steeds is gevestigd aan de St. Anthonis- weg nummer 6. Het Boxmeers Tapijthuis levert niet alleen tapijt, dat trouwens weer in opmars is, maar ook harde (houten) vloeren en raamdeco- ratie zoals gordijnen en binnen- zonwering. Sterke trends zijn nu vouw- en paneelgordijnen. Een passend advies op maat is daar bij natuurlijk vanzelfsprekend. Of het daarbij nu gaat om een totaal inrichting, bijzonder maatwerk, projectinrichting of om een reini gingsadvies. Boxmeers Tapijthuis is al veer tien jaar aangesloten bij de Bin nenhuisadviseurs, een samenwer kingsverband van dertig betere woninginrichtingzaken. Zij maken vijf keer per jaar gezamenlijk reclame en wisselen kennis uit. Bij het Boxmeers Tapijthuis wer ken 16 personen. Het werkgebied strekt zich uit van Venray tot en met Nijmegen, met natuurlijk het hele land van Cuijk. De gebroeders Guntlisbergen vieren het 35-jarig bestaan samen met hun klanten. Ga eens kij ken en maak kans op een van de cheques en waardebonnen van 35 euro of een gratis ontbijt bij Hotel Riche. Carma Bij Carma aan de Kempweg in Venray is op zaterdag 31 maart de auteur van het boek Het kind dat niet voor niets leefde, aan wezig. Men kan deze dag bij de auteur terecht voor een consult. Men dient hiervoor van tevoren een afspraak te maken bij Carma via telefoon 06-20580634. Verder houdt Carma op woensdag 4 april van 20.00 tot 22.00 uur een avond over Nieuwetijdskinderen en hoe met deze kinderen om te gaan. Nieuwetijdskinderen zijn kinde ren die over een bijzonder hoge gevoeligheid beschikken. Zij kun nen daardoor vaak de onzichtbare wereld waarnemen. Op ouders en leerkrachten kan dat 'vreemd' overkomen. Het kind ziet dingen en mensen die er niet zijn. Soms weet het kind feiten, die het eigen lijk niet kan weten. Een deel van de kinderen vertoont gedragspro blemen zoals ADHD. Tijdens deze avond wordt hier informatie over gegeven. Tevens is er de mogelijk heid tot uitwisseling van ervarin gen en vragen stellen. Maurice Smolders en Marieke Eijkman van Inspiratio verzorgen de voorlich ting.Aanmelden kan bij Carma via bovenstaand telefoonnummer. Rommelmarkt De vrienden van verpleeghuis Elzenhorst in Horst houden op zondag 1 april een rommelmarkt van 11.00 tot 14.00 uur op de parkeerplaats van Elzenhorst. De opbrengst van de markt komt ten goede aan de bewoners van het verpleeghuis. Zomerzegels Veel plaatselijke afdelingen van het Nationale Fonds Ouderenhulp komen vanaf woensdag 4 april weer in actie. Het Nationale Fonds Ouderenhulp is een wervings fonds met als hoofddoel een steun te zijn voor hulpbehoevende ouderen. Een van de wijzen waar op dit fonds haar gelden verwerft is de verkoop van zomerzegels. Deze zomerzegels zijn postzegels met een toeslag. Deze toeslag wordt aangewend om projecten ten behoeve van ouderen te finan cieren. Ook in de gemeente Ven ray zijn in de afgelopen zestien maanden meerdere donaties door het Venrayse afdelingsbestuur overhandigd. In totaal ruim 44.000 euro. Woensdag starten de vrijwil ligers van Venray in de supermark ten Albert Heijn, Plusmarkt in Landweert en de Cl000 inVeltum en Intratuin met de verkoop van de zomerzegels en aanverwante artikelen. De zomerzegels hebben dit jaar afbeeldingen van oude strandbeelden. Ook in Ysselsteyn is een groep vrijwilligsters actief om de zegels aan de man te bren gen in de plaatselijke winkels. Repetitie orkest De Koninklijke Harmonie Euter pe Venray houdt op donderdag 5 april vanaf 18.45 uur een openba re repetitie aan de Kempweg 164 in Venray. Ouders, kinderen en andere geïnteresseerden kunnen komen kijken. Om 18.45 uur start het opleidingsorkest van Euterpe met een muzikale opening en een korte openbare repetitie. Aanslui tend aan de openbare repetitie is er een ouderavond. Tijdens de ouderavond wordt verdere infor matie verstrekt over de mogelijk heden om via de harmonie een interne opleiding te volgen of via de harmonie een opleiding te volgen bij de muziekschool. Ook kan men alles vragen over deel name aan het opleidingsorkest. Door ervaring op te doen in het samenspel is een doorstroom naar het harmonieorkest een stuk gemakkelijker. Daarbij is het leuk om gevarieerde muziek te maken en regelmatig een echt concert te geven in en buiten Venray. Konink lijke Harmonie Euterpe biedt de mogelijkheid om een instrument van de vereniging te lenen zodat men zelf geen duur instrument hoeft aan te schaffen. Belangstel lenden kunnen tijdens de open bare repetitie vragen stellen, of contact opnemen met Petra Schaeffers via tel. (0478)516338. Zie ook www.euterpevenray.nl. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Binnenkort opent Ellen Dinghs aan de Leunenseweg in Venray een verwencen trum voor honden en katten. Het statige pand van de oude melkfabriek is omgebouwd tot een stijlvol dierencentrum. De openingsdatum van die- renverwencentrum De oude melkfabriek is gepland op 1 juli. Momenteel wordt er volop verbouwd. Om een eer ste indruk te krijgen, is er op de eerste zondag in april een kijkdag. Belangstellenden zijn op zondag 1 april samen met hun huisdier van harte wel kom tussen 11.00 en 15.00 uur. Het huisdier wordt steeds meer gezien als een volwaardig huisge noot. Binnen het gezin heeft de hond of kat een bijzondere plaats ingenomen en voor veel mensen is hun huisdier dé steun en toe verlaat geworden. Het huisdier wordt steeds meer behandeld als een mens. Hond en katten krijgen tegenwoordig bijvoorbeeld uitge balanceerde maaltijden voorgezet, waarbij vooral de smakelijkheid van belang is. Ook snacks voor dieren zijn volop verkrijgbaar en als dessert een hondenijsje op zondag mag best. Want zeg nou zeh? Wat is er nou lekkerder dan dat je huisgenootje geniet van zijn of haar maaltijd? Daarna de tandenpoetsen voor een gezond gebit en een frisse adem. Mochten de dieren een wat moeilijker gedrag vertonen, dan kunnen ze terecht bij de gedragstherapeut, want eigenaren willen vooral dat hun huisgenoot het altijd naar de zin heeft. Wat tot op heden echter ontbrak is een gelegenheid waar huisdieren puur kunnen genieten. Dierenverwen- centrum De oude melkfabriek gaat hierin voorzien als eerste in Nederland. Volgens een beproefd franchiseconcept afkomstig uit Florida (USA).Alles is geregeld en er worden alleen maar leuke din gen met de dieren gedaan.Tijdens een intakesessie worden de wen sen van de hond of kat geïnventa riseerd en hieraan wordt tijdens het verblijf invulling gegeven. Zo is in het gebouw een sportzaal, een cocktailbar, een exclusief res taurant, een sociaal hondentoilet, maar ook een modderbad, beau tysalon en sauna ontbreken niet. Reinigende huidbehandelingsku- ren en massagearrangementen worden door specialisten ver- Men Dinghs opent aan de Leunseweg een verwencentrum voor honden en katten. zorgd. Vermeldenswaard zijn de zogenaamde prooikamers, waar de honden en katten op natuur lijke wijze hun avonddis kunnen vergaren. Nieuw zijn ook de spe ciale loverrooms voor honden, in Florida reeds een succes. Deskun dig veterinair toezicht is uiteraard aanwezig. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Wereldwinkel Venray heeft in haar themaruimte een nieuw thema uitgewerkt: namelijk kle ding. Gedurende plusminus twee maanden kan men bij de wereld winkel kennismaken met kleding die ook in de wereldmodezaken van Sari te koop is. Deze kleding, die voornamelijk uit katoen ver vaardigd is, wordt gemaakt in India. De katoen is onder milieu vriendelijke omstandigheden verbouwd en wordt verhandeld door een organisatie die Agrocel heet. Dit is een organisatie die de boeren een faire prijs voor hun katoen en ondersteuning op aller lei gebied geeft. De Agrocel katoen wordt verwerkt in de kleding van de Bishopston Trading Company. Deze staat garant voor produc tie volgens de normen van Max Havelaar. Dat wil zeggen: handel met respect voor mens en milieu, onder menswaardige omstandig heden en gelijke behandeling van vrouwen en mannen, onder duurzame handelsrelaties met de producenten. Daarbij vindt voor financiering plaats en er wordt een goede prijs voor de geleverde goederen gegeven. Eveneens is er ondersteuning bij productontwik keling, kwaliteitsverbetering en scholing. Dit alles maakt het de moeite waard eens in de wereld winkel te komen kijken. Breng gerust de kinderen mee, voor hen is er eveneens van alles in de winkel. Momenteel is er zelfs een fotowedstrijd voor kinderen van zes tot zestien jaar. Wie wint mag deelnemen aan de Europese com petitie. De prijzen zijn: 1) een digitale camera met draagbare printer. 2) een digitale camera. 3) een mp3 speler. Dus kom het wedstrijdformulier in de wereldwinkel halen en vraag je ouders de achterkant te onder tekenen. Vervolgens maak je een foto van jezelf of broertje, zusje of nog iemand anders, mét een pro duct uit de wereldwinkel. Maak de foto zó, dat goed te zien is dat het om jouw favoriete wereldwinkel product gaat. Lever het formulier met opgeplakte foto en ingevulde persoonlijke gegevens voor 30 april in bij de Wereldwinkel. Wie tot de winnaars behoort, hoort dit op 12 mei tijdens de Wereld Fair Trade-dag. De teek is in Nederland steeds vaker te vinden op mens en dier. Onprettig, zeker omdat het een overbrenger is van diverse ziekten zoals de ziekte van Lyme en Babe siosis. Onlangs zijn in de dierenkli niek de eerste teken al weer gesig naleerd. Een teek lijkt op een klein spinnetje en leeft op dier en mens. Om zich te ontwikkelen zuigt het bloed. Een ei wordt larve daarna nimf en vervelt vervolgens om een volwassen teek te worden. Deze legt weer eieren. Eitjes en larven vallen in de struiken of op de grond. Van hieruit worden huis dieren en mensen besprongen. Ook muizen, reeën en vogels wor den besprongen en kunnen dan als tussengastheer dienen. Vooral op honden vindt men teken. De kat blijkt veel minder vaak besmet te zijn. De meest geziene klacht van een tekenbesmetting is het wondje dat een beet achterlaat. Dit is een gaatje met een necro- tische, gele rand wat omringd wordt met een wat verdikte rode huid. Het duurt soms weken voor dat het hersteld is. Soms wordt door een teken- beet een ziekte overgebracht. In de literatuur wordt aangegeven dat nul tot veertien procent van de teken besmet is met Borrelia- bacteriën, de verwekkers van de ziekte van Lyme.Als zo'n teek zich vastbijt op mens of dier 'braakt' deze de bacteriën in de wond. Bij mensen en dieren met onvol doende weerstand zijn dan na een aantal weken de bekende rode huidvlekken te zien. Later kunnen gewrichtsaandoeningen ontstaan. Vorig jaar zijn in deze regio ook de eerste gevallen van een Babe sia besmetting bij de hond vast gesteld. Deze parasieten leven na een tekenbeet in de bloedbaan. Ze dringen de rode bloedcellen bin nen en maken ze kapot. Bij deze honden wordt sloomheid, koorts en donker gekleurde urine vastge steld. Tijdig medicamenteus ingrij pen heeft de honden gered. Voor het overbrengen van ziekte van Lyme of Babesiosis moet de teek tenminste 12 tot 24 uur vastge zogen zitten. Gelukkig maken de meeste bestrijdingsmiddelen de teek dood in dit tijdbestek.Ter pre ventie is het bestrijden van teken een noodzaak. Gebruik goede anti-tekenmiddelen. Deze zijn te verkrijgen als sprays, spot-on pre paraten en banden. Controleer uzelf en uw huisdier dagelijks op aanwezigheid van teken. Gebruik om teken te verwijderen een tekentang. Gebruik daarbij nooit alcohol. Hiermee bevordert u de uitscheiding van ziektekiemen door de teek. Gebruik in bosrijke gebieden goed dekkende kleding. Soms is te overwegen om bosrijke gebieden gedurende een periode te mijden. Voor meer informatie raadpleeg de dierenarts. Zie ook www.dierenkliniekvenray. nl De Springplank Donderdag 29 maart, onder lei ding van Liz, balspellen voor de kinderen van de groepen 4 en 5. De avond duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Aansluitend program mavergadering voor de leiding van de donderdaggroep. Maandag 2 april van 18.30 tot 20.00 uur club voor de kinderen van groep 3. Het is bijna Pasen, reden voor de Paashaas om eieren te verstop pen in de buurt van basisschool De Hommel. Dinsdag 3 april club avond voor de jeugd van de groe pen 6, 7, 8 en de schoolverlaters. Op het programma, dat duurt van 18.30 tot 20.00 uur, staat een pan nenkoekenavond. Donderdag 5 april eierzoektocht voor de kinde ren van de groepen 4 en 5. ZijActief Oostrum In D'n Oesterham in Oostrum wordt op dinsdag 3 april door ZijActief Oostrum een kienavond gehouden.Aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. De opbrengst van deze avond is bestemd voor de viering van het jubileum. Zoo Pare Overloon biedt Zij Actief Oostrum een leuke kortingsactie aan, namelijk entreekaarten voor 6 euro p.p. De entreekaarten kunnen door vol wassen, kinderen en 65+ gebruikt worden en zijn onbeperkt geldig. Er is geen minimum of maximum afname. Men mag dus zoveel kaar ten afnemen als men wil. ZijActief- leden kunnen aan Ria Liebrand (Stationsweg 114) doorgeven hoeveel entreekaarten zij willen afnemen. Dit kan men doen door het geld voor de entreekaarten in een enveloppe te stoppen en bij haar in de bus te doen. Op de enve loppe schrijft men de naam en het aantal benodigde entreekaartjes. De enveloppe dient uiterlijk 1 mei bij Liebrand binnen te zijn. Palmpasenstokken Dit jaar wordt er weer een mid dag georganiseerd door Kinder koor De Bandelieren om palmpa senstokken te maken. Dit kan op zaterdag 31 maart van 13.00 uur tot 16.00 uur onder in het zaaltje van de Grote Kerk. Voor deze mid dag vragen zij een bijdrage van een euro voor een drankje en de materialen. Voor leden van het koor is de activiteit gratis. Zondag 1 april om 11.00 uur is iedereen van harte welkom in de kerk met de eigen gemaakte palmpasenstok. Aanmelden voor deze middag kan bij Carla, telefoon 0478-584501 of pietcarla@orange.nl. Wandeling Het Toon Hermans Huis Venlo houden op woensdag 4 april, onder leiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Her mans Huis Venlo, een wandeling bij de Steilrand op de Groote Heide in Venlo. Bijeenkomst en vertrek om 14.00 uur bij het parkeerterrein bij tennispark De Schaapskooi in Venlo of om 13-30 uur bij het Toon Hermans Huis in Venlo. Opgeven kan bij het Toon Hermans Huis via tel. (077)3211433 of per email info@ toonhermanshuisvenlo.nl. Er is gelegenheid tot het drinken van koffie of thee. Denk aan wandel schoenen! Indien nodig kan ver voer geregeld worden. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 2 april vanaf 20.00 uur een vergadering in gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide. Op de agenda: informa tie over de stichting De Marke en verslagen van de commissies en werkgroepen: herziening bestem mingsplan buitengebied, behoud ziekenhuis Venray, IKL, wonen welzijn en zorg en reconstructie. Al zestien jaar runt de familie Gorree het restaurant bij bun galowpark 't Roekenbosch. Het restaurant kent naast veel bezoe kers uit het park ook een groot aantal gasten uit de regio. De bow lingbaan is een belangrijke trek ker. Onlangs zijn de vier banen geheel vernieuwd. Het restaurant is bekend als a-la-carte restaurant, maar heeft ook een naam als het gaat om brunches, bedrijfsfeesten, familiefeesten, vergaderlocatie en natuurlijk de bowlingbaan. De vier banen zijn volledig gereno veerd en voorzien van automati sche score en kinderbumpers. De telling is hierdoor volledig geau tomatiseerd. De kinderbumpers zorgen ervoor dat de bal niet in de goot terechtkomt waardoor kinderen altijd punten scoren. Nieuw is het zogenoemde moon light bowling. Wat is er leuker dan bowlen in een prachtige sfeerver lichting? Dat geeft een avondje uit een extra dimensie. En natuurlijk kunt u een avondje bowlen prima combineren met een lekker diner. Daarvoor, en bijvoorbeeld voor kinderfeestjes, zijn diverse arran gementen beschikbaar. Die kunt u terugvinden op de website www. roekenbosch.com. Restaurant 't Roekenbosch is dagelijks vanaf 11.00 uur geopend. Dinsdagavond vond de jaarvergadering plaats van de afdeling Venray van FNV Bouw. Na de vergadering werden ook de leden gehuldigd die 25,40, 50 en 60 jaar lid zijn van de vakbond. Zij werden toegesproken en gehuldigd door voorzitter Carel Jeuken en districtsvoorzitter Hans Weijers. Op de foto ontbreken enkele jubilarissen vanwege ziekte en afmeldingen. Verspreidingsbu ro Verwencentrum voor honden en katten Jubilarissen FNV Bouw Nieuwe bowlingbanen bij 't Roekenbosch °'ERENj £UDeMEL«MBR/eK

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7