Koninginnenacht Rooy Grad Damen op kermis Meerlo Jonge kunstenaars in Mariakapel Weense toverklanken bij Pacha Mama Kijken naar Venrayse wijken t Donderdag 29 maart 2007 - Pagina 12 PEEL EN MAAS Het is weer bijna zover, Koninginnedag met de avond en nacht ervoor: Koningin nenacht Rooy 2007! Na het succes van vorig jaar, orga niseert Rooy Tribute Projects (RTP) wederom een feest met tributs van Venrayse artiesten. Ook dit jaar belooft het weer een spektakel te worden en is de organisatie erin geslaagd om een boeiend programma samen te stellen met verassen de acts. Het feest vindt plaats op 29 april vanaf 21.00 uur in de foyer van de schouwburg van Venray. De spits wordt afgebeten door 4U, een kersverse boyband uit Venray. 4U, bestaande uit vier In de Meerlose galerie Pacha Mama vindt vrijdag 30 maart een bijzonder concert plaats van het Oostenrijkse duo Anneliese Saathen en Friedrich Fichtenbauer. De voorstelling begint om 20.30 uur met een optreden van Hay Reinders uit Broekhuizenvorst op djembé en Hans Meusen uit Venray op didgeridoo. Daarna bieden Anneliese Saathen en Friedrich Fichtenbauer de bezoekers een twee uur durend programma talentvolle, jonge zangers, maakte zijn opmars bij de Traay Out van het Raayland College en deed veel vrouwenharten sneller kloppen. Reden voor RTP om deze band te benaderen voor Koninginnenacht Rooy 2007. Daarna staat Marlies Driessen, vorig jaar nog achter grondzangeres bij The Rooyse Sto nes, op het podium als Anouk. Een rol die haar op het lijf geschreven is.Als uitsmijter een tribute aan U2 door Rooy2U. Rooy2U bestaat uit muzikanten vanVenrays bekendste coverbands April Fools en Band op Bezoek (ook wel bekend als BOB). Bij andere U2-coverbands hoor je wel eens complimenten zoals: 'Als je je ogen dicht doet, is het net de echte U2...'"Een mooi com pliment, maar voor ons niet goed aan. In het verleden werden in gale rie Pacha Mama meer bijzonder concerten gegeven. Artiesten uit Nigeria, India, Mongolië, Polen en Nederland dienden zich meestal spontaan of door bepaalde gebeur tenissen aan. Ze wisten de aanwe zigen telkens weer te ontroeren en een spiegel van de wereld voor te houden. Het Oostenrijkse duo Anneliese Saathen en Friedrich Fichtenbauer maakt momenteel een spirituele reis naar de zee. genoeg!", aldus een enthousiaste Don Mulders, die in de huid kruipt van U2-frontman Bono. "Naast goede muziek en een goede sound willen we er ook echt uitzien zoals U2 en willen we ook een visuele show neerzetten die de sfeer en het gevoel van U2 oproept!" Rooy2U wordt bijgestaan door een vj en diverse gastmuzikanten. De visuals worden verzorgd door niemand minder dan vjThe [Eye]! In het club- en dancecircuit werkt Vvj The [Eye] regelmatig samen met bekende dj's als MarcoV en Michel de Hey. Een optreden met een live band is voor The [Eye] een nieuwe uitdaging en een unie ke gebeurtenis in Venray. Alsof dat nog niet genoeg is, zal Rooy2U bij twee nummers muzikaal onder- Op doorreis kwamen ze terecht bij Pepijn de Jonghe in Venray en bij Pacha Mama. Geraakt door de bijzonder plek in Meerlo boden zij spontaan aan om op te treden in de galerie. Anneliese Saathen is een spiritueel therapeute die werkt met muziekklanken. Zij is gespecialiseerd in gezinsconstel latie. Friedrich Fichtenbauer is kunstenaar en muzikant. Hij maakt gebruik van alternatieve, vaak zelf gemaakte, instrumenten. Een optreden van de twee dient Rooy2 U is te bewonderen tij dens Koninginnenacht Rooy 2007 in café De Artiest. steund worden door The BOB Horn Section en zal Jack van Els een verassende act doen van nie mand minder dan B.B. King. Bij het nummer One zal Marlies de stem van Mary J. Blige voor haar rekening nemen. De kaartverkoop vindt plaats bij café de Artiest op de volgende tijdstippen: zaterdag 31 maart tussen 13.00 en 16.00 uur en, als er dan nog kaarten over zijn, op zaterdag 14 april tussen 13 00 en 16.00 uur. Kaarten in de voorverkoop kosten 10 euro (inclusief bewaakte garderobe). Voor meer info, surf naar: www. rooytribute.nl. meer gezien te worden als een collectieve healing en ontspan ningssessie. Voor meer informatie: www.spiritart.at. Verder is er een kleine expositie ingericht van het werk van Friederich Fichtenbauer. De galerie is gelegen aan de Sten- dert 3 in Meerlo en is om 20.00 uur open. Er wordt in de pauze door Annleliese en Friedrich om een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voor meer informatie of reserve ringen: Jan Bolten, Zwanenweg 8 inTienray, tel: 0478-691688. Nestkastjes timmeren Kinderen vanaf zes jaar kunnen op woensdag 4 april vanaf 14.00 uur houten nestkastjes maken bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven. De activiteit wordt begeleid door Peelgidsen van Staatsbosbeheer. Opgave is noodzakelijk en kan bij bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel via tel. (0495)641497. Het is weer voorjaar en de vogels in de natuur gaan op zoek naar een geschikte plek voor het bou wen van hun nest. Hierbij zijn ze vaak ontzettend vindingrijk en creatief. Er zijn nesten in allerlei soorten en maten en ze worden soms gebouwd op de vreemdste plekken. Tegenwoordig wordt het voor vogels in stad of dorp echter steeds lastiger om een geschikte plek voor hun nest te vinden. Bomen en struiken verdwijnen vaak voor beton en natuurlijke nestruimte is minder voorhanden. Men kan de vogels helpen door houten nestkastjes op te han gen. Een nestkast zorgt voor een veilige plek, beschut voor weer en wind en eventuele predators. Koolmeesjes en pimpelmeesjes maken vaak dankbaar gebruik van deze prefab woningen die worden opgehangen in de tuin of op het balkon. Er zijn verschil lende soorten nestkasten kant en klaar te koop. De nieuwste trend is de 'mussenflat' met ruimte voor drie broedparen en hun kroost. Het is ook leuk om zelf een nest kastje in elkaar te zetten. Vooral kinderen vinden het vaak heerlijk om er vrolijk op los te timmeren en zo met hun eigen handen een stevig broedkastje te maken. Op woensdagmiddag helpen de Peel gidsen van Staatsbosbeheer waar nodig. Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en een rou tebeschrijving zie www.staatsbos- beheer.nl. Jante en Lotte niet naar finale Anne Pelzer uit Cadier en Keer heeft afgelopen maandag de provinciale finale van De Nationale Voorleeswedstrijd gewonnen die plaatsvond in De Oranjerie in Roermond en in opdracht van de Limburgse bibliotheken georganiseerd. Zij mag zich nu De Limburgse Voorleeskampioen 2007 noemen. Anne ontving de voorleestrofee uit handen van Shanna Smeijs- ters, assistent jurylid en leerling van de basisschool De Carrousel in Landgraaf. Tijdens de finale las Anne voor uit het boek Een stel letje mooie vrienden van Jacques Vriens. De jury, met schrijfster Jacques Vriens als voorzitter, koos Anne omdat zij een ingewikkeld verhaal heel mooi voorlas. Ze vari eerde goed in volume en snelheid waardoor de jury zeer geboeid zat te luisteren.Anne zit op Basis school De Keerkring in Cadier en Keer. Als tweede eindigde Jante Janssens uit Venray en als derde Lotte Bergsma uit Ysselsteyn. Dit jaar deden 79-785 leerlingen uit de groepen 7 en 8 mee aan de voor rondes op school. Dit zijn er ruim 7.000 meer dan vorig jaar. 2.971 kinderen mogen zich schoolkam pioen noemen. In de provincie Limburg waren dit 4.961 kinderen van 169 scholen. Er werd dit jaar het meest voorgelezen uit boeken van Carry Slee, Francine Oomen en Jacques Vriens. Schola Cantorum Ward-lnstituut luistert mis op De vermaarde Schola Cantorum van het Ward-lnstituut zingt zon dag 1 april in Blitterswijck. Het koor verleent dan vocale mede werking aan de eucharistieviering die om 11.00 uur begint. Bijzon der is dat behalve de Gregoriaanse gezangen van palmzondag ook een deel van de Gregoriaanse pas sie door solisten wordt gezongen. Oorspronkelijk opgericht ter ver zorging van een aantal KRO-uit- zendingen, is de Schola Cantorum van het Ward-lnstituut inmiddels uitgegroeid tot een semi-profes- sioneel gezelschap dat regelmatig het Gregoriaans ten gehore brengt in diverse kerken in binnen- en buitenland. Aan de wieg van het koor stond de Roermondenaar Jos Lennards, die ook de eerste diri gent was. Hij werd in 1979 opge volgd door de huidige dirigent Louis Krekelberg uit Maasbracht. Hoogtepunten in de ruim veertig jarige historie van het koor vorm den onder meer uitvoeringen van een aantal liturgische spelen in Utrecht, de uitgave van verschil lende cd's, diverse televisieoptre dens, buitenlandse concertreizen en deelname aan internationale festivals.Tijdens de mis komende zondag in Blitterswijck verzorgt het koor ook de Gregoriaanse gezangen van de palmwijding en de palmprocessie. De kermis in Meerlo mag ook dit jaar weer een zanger van formaat begroeten: Grad Damen. De populaire zanger uit Breda is op Hemelvaarts dag 17 mei dé publiekstrekker van de kermis in Meerlo. Twan Kleeven van zalencentrum 't Brugeind in Meerlo is er ook nu weer in geslaagd om een bekende zanger naar Meerlo te halen om de kermis te ope nen. Na het optreden van de Volen- damse zanger Jan Smit, is dit jaar Grad Damen aan de beurt. De zanger werd op zeventienjarige leeftijd ontdekt in café Bolle Jan, de kroeg van René Frogers vader. Bekende nummers van Grad Damen zijn onder meer 'Nah neh nah', 'Granada', 'Amore', 'Mijn grootste ge luk','Vrolijk kerstfeest', 'Alisha', 'Jij bent een wonder' en 'Als sterren stralen'. Met zijn sin gle 'Vanavond' en de reallifesoap Helemaal Grad bij SBS 6 scoorde de Brabantse schlagerkoning het afgelopen jaar goed bij het Neder landse publiek. De zanger heeft al veel cd's op zijn naam staan, waar onder 'Liefde','Ik neem je mee' en 'Selina'. Maar niet alleen Grad Damen is tijdens de kermisdagen te bewon deren in Meerlo. Ook Frans Duijts, een bekende imitator van André Hazes, staat op Hemelvaartsdag op de planken van de grote feest tent bij 't Brugeind, evenals 'de zingende slager' Christ Coppens uit Horst, die al zo'n twintig jaar in de muziek zit. Zijn repertoire bestaat merendeels uit covers van alle Nederlandstalige zangers. In museum 't Freulekeshuus is tot en met 20 mei de tentoonstel ling Kijken naar Venrayse wijken te zien. Aanleiding voor de ten toonstelling is de maquette van Venray-centrum anno 1939, die in 2005 werd aangeboden bij het 50-jarig bestaan van de Geschied en Oudheidkundige Kring Venray e.o. De expositie geeft een beeld van de ruimtelijke ontwikke ling van Venray door middel van kaartmateriaal, foto's, maquettes en digitale presentaties. Van het oude Veltum resteert alleen nog het gedeelte rondom de kapel. Door het rechttrekken van de Langstraat is dit gebied auto-luw geworden en vormt het parkje met kunstwerk van Gussen Wie een fraaie entree van Venray. De grote nieuwe wijk is de eerste uitbreiding van Venray buiten de singels. De verschillende bouw periodes zijn duidelijk te herken nen en sluiten aan op de opvattin gen die ook landelijk bestonden over wonen en stedenbouw. Het oostelijke gedeelte is het eerste ontworpen. Er bestond een grote behoefte aan woningen door de komst van Rank Xerox midden Van Dennie Christiaan, André Hazes tot Frans Bauer en Jan Smit. Kaarten voor deze avond kosten 12,50 euro in de voorverkoop en 15 euro aan de kassa. Voor meer informatie, sport- en zalencen- jaren '60. Tussen de Langstraat en de Kempweg werden grote blokpatronen gebouwd. In het centrum,waar het winkelcentrum en woningen in hoogbouw zijn gesitueerd, is getracht om het bos en de bestaande hoogteverschil len zoveel mogelijk te handhaven (momenteel worden er renovatie plannen opgesteld). Bijzonder zijn de woonerven (Groene Hart en Mastbos).Een sterk naar binnen gerichte woonvorm, afgesloten van het autoverkeer en nog steeds zeer geliefd bij de bewoners. Aan de andere zijde van de Weg in de Berg, evenwijdig aan de Deurne- seweg vindt men de voor deze bouwjaren zo specifieke klein schalige uitbreidingen. Als reactie op de traditionele straten met woningen in rijen zoekt men naar meer geborgenheid, meer afwis seling en een betere herkenbaar heid van de woningen. Hierdoor ontstonden de bijzondere vertan- dingen en schakelingen aan de Eligiusweg en de Adelbertweg. De ontsluiting via erven is niet altijd even duidelijk. Later, rond de Isabellahof, zijn de woningen ook geschakeld maar hebben een Grad Damen staat op don derdag 17 mei op de planken in Meerlo. trum 't Brugeind, tel: 691283- De tent gaat om 19.00 uur open. ruimer en rustiger stedenbouw kundig profiel. Geregeld wordt er gedurende de tentoonstelling in Peel en Maas aandacht besteed aan de diverse wijken of onder delen van de tentoonstelling in 't Freulekeshuus. De tentoonstel ling is te bezoeken op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten de normale openingstijden kan men na afspraak via tel. (0478)583880, met groepen terecht. Accordeontreffen Accordeonisten uit de regio Venray Meerlo-Wanssum kun nen op maandag 9 april (tweede paasdag) deelnemen aan een accordeontreffen in de grote zaal van sport- en feestzalencomplex 't Brugeind aan de Leeuwerik in Meerlo. De organisatie heeft voor individuen of groepen die wil len optreden een open podium ingericht. Het programma begint om 13.00 uur, de zaal is open om 11.00 uur. Accordeonisten die aan deze muzikale middag willen deel nemen, kunnen zich aanmelden bij 't Brugeind, tel: 0478-691283- De Mariakapel in Holthees wil graag onderdak bieden aan jonge kunstenaars, die in een kort tijdsbestek van een week end hun werk willen expose ren voor een breed publiek. In het weekend van 13,14 en 15 april zijn Marlies Peeters en Birgitte Aspers-Teuwen met hun werk te gast in de kapel. Peeters is studente aan de kunstacademie en legt zich vooral toe op de schil derkunst. Aspers-Teuwen is beeld houwster en stelt een aantal van haar beelden tentoon. De expo sitie wordt geopend op vrijdag 15 april om 20.30 uur en is die avond te bezoeken tot 22.00 uur. Verder is de expositie geopend op zaterdag 14 en zondag 15 april van 11.00 tot 17.00 uur. Peeters is van kinds af aan al bezig met tekenen en schilderen, zonder het idee te hebben daar nu professio neel mee aan de slag te willen. Op aanraden van vrienden bezocht ze de open dag van de Hogeschool van de Kunsten in Utrecht, en dat bleek een voltreffer. In het laatste jaar van haar vwo-opleiding is ze de basisopleiding van deze hoge school gaan doen, ter voorberei ding op de reguliere opleiding. Na afsluiting van haar middelbare school opleiding is ze als handen- arbeidlerares werkzaam geweest tijdens een zomerkamp in de Ver enigde Staten. Daarna is ze gestart met de reguliere opleiding aan de Hogeschool van de Kunsten in Utrecht. In deze korte expositie laat zij werk zien dat een mix is van vrij werk en van opdrachten voor de academie. Het werk strekt zich langs allerlei disciplines, maar toch is haar eigen stijl al goed in haar werk te ontdekken. Aspers- Teuwen is in 2001 begonnen met beeldhouwen. Het is voor haar een vorm van mentale ontspanning en fysieke inspanning tegelijk. Beeld houwen is voor haar een bron van inspiratie, omdat het werken met steen de fantasie en de creativiteit vrij laat stromen. Birgitte werkt met verschillende steensoorten, zoals albast, Braziliaans speksteen, opaal en serpentijn. Dit zijn over het algemeen zachte steensoor ten. Daarnaast werkt ze ook graag met hardere steensoorten zoals Belgisch hardsteen en graniet. Bij die verschillende steensoorten is een andere techniek vereist, en dat maakt het beeldhouwen afwis selend, en plezierig om te doen. Voor beide jonge kunstenaars is het een uitdaging om te expo seren, en ze hopen op een grote belangstelling van kunstminnend publiek uit de regio. Exposeren en communiceren met publiek, dat op hun kunstwerken reageert, maakt een wezenlijk onderdeel uit van hun vorming tot kunstenaars. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2007 | | pagina 12