Nieuwe opzet gemeentegids Schilderij geschonken aan hospice Verdachte moordzaak op vrije voeten Illegale bewoning kippenslachterij Gebiedspanels gaan digitaal Succesvol symposium openbaar vervoer 'Boot moet terug' Actie Wonen Venray tegen hennepteelt Êo intratuin laai de le Plyers MsaëVeis Laat u inspireren PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Jaarverslag burgemeester opgenomen in gids De gemeentegids, die jaar lijks verschijnt, krijgt een andere opzet. Het jaarverslag van de burgemeester wordt voortaan in de gids opgeno men. De gemeente wil op deze manier meer publiciteit geven aan het burgerjaarverslag. De nieuwe gemeentegids wordt begin juli in een oplage van 18.500 stuks huis aan huis ver spreid in de gemeente Venray. Burgemeester Waals heeft her haaldelijk laten weten weinig waarde te hechten aan zijn jaar verslag. In tegenstelling tot veel andere gemeenten trad Venray er nooit actief mee naar buiten. Het burgerjaarverslag maakte onder deel uit van de andere jaarversla gen en reikte niet veel verder dan het politieke circuit. Wettelijk is de burgemeester verplicht om jaarlijks rapport uit te brengen over de gemeentelijke dienst verlening en burgerparticipatie. Door een populaire versie op te nemen in de gemeentegids wordt een andere weg in geslagen. "Een visueel en inhoudelijk aantrek kelijk burgerjaarverslag dat actief wordt weggezet richting inwo ners", aldus de gemeente. "Daar mee wordt tegemoetgekomen aan de wens van de burgemeester het burgerjaarverslag een stevigere positie te geven." Het verslag van de burgemees ter wordt gelijktijdig met de jaarre kening en de andere jaarverslagen behandeld in de raadsvergadering van 19 juni. De gemeentegids heeft vooral een ondersteunende en verwij zende functie. Zo staan alle ver enigingen, organisaties en instel lingen erin vermeld. De gemeente zegt dat de gids voor de commu nicatie van ondergeschikt belang is. Persoonlijk contact via de afde ling publieksdiensten (telefonisch of aan de balie) en informatie en producten verstrekken via inter net en de gemeentepagina, zijn de belangrijkste kanalen om de bur gers te bereiken. In de vernieuwde gemeente gids verdwijnt het voorwoord van de burgemeester. Ook infor matie over de tien kerkdorpen, beleidsmatige informatie over de gemeente en een beschrijving van de organisatie keren niet meer terug in de gids. Het college van B en W en de raadsleden blijven wel vermeld. Er komt een alfabetisch overzicht van de gemeentelijke producten en diensten en een service info. De klachtenregeling, de brand weer en plattegronden van de dorpen en wijken blijven deel uit maken van de gids. ju Tennisser Sjeng Schalken heeft vorig jaar een schilderij gemaakt op verzoek van Lions Club Venray. Dit schilderij werd, samen met twaalf andere, door prominente Nederlanders gemaakte schilderij en, geveild tijdens een groots door de Lionsclub georganiseerd gala. Dit eerste prominent en kunst gala bracht destijds ruim 45.000 euro op. Deze opbrengst komt volledig ten goede aan de bestrij ding van de ongeneeslijke ziekte spierdystrofie. Schalken was een van de prominente gasten en wist door zijn eigen schilderij te pro moten de prijs op te drijven tot 3.500 euro. Het schilderij werd gekocht door Ton en Anne-Miek Nelissen- Hanssen, oud-Venraynaren met een nog warme belangstelling voor Venray. Vandaar hun geste om het schilderij te schenken aan de vorig jaar geopende Hospice Zenit waar het afgelopen zondag een ereplaats kreeg. Helaas konden zij, evenals Sjeng Schalken zelf niet aanwezig zijn maar vond de overdracht plaats via de voorzitter van het comité vrienden van Zenit, Erik Peters, aan bestuurslid Wilma Manders- Gommans en lid van de commis sie sfeer Mildred Verstappen. Het kleurrijke schilderij werd vorig jaar in de lente gemaakt met een bloesemrijke boom uit de tuin van Schalken als belangrijke inspiratie bron. Lau G., hoofdverdacht van moord c.q. doodslag op Fouad Bendella (23) en Karim Four- kour (19) uit Venray, is vorige week op vrije voeten gesteld. Justitie heeft te weinig bewijs om hem voor de rechter te brengen. Hij blijft wel ver dachte in deze zaak. De in Duitsland woonachtige G. werd op 29 november gearres teerd. De twee jongemannen zijn sinds de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 mei 2006 spoor loos verdwenen. Hun verdwijning zou rechtstreek te maken hebben met een ontruimde hennepplan tage aan de Poststraat in Venray. In een loods aan de Poststraat trof de politie een dag later een reeds geruimde hennepkwekerij aan, terwijl in het gebouw ook bloed sporen te zien waren. In de loods werd een grote hoeveelheid bloed aangetroffen. Uit DNA-onderzoek bleek dat dat dit bloed afkomstig is van de twee vermiste Venray- naren, beiden van Marokkaanse afkomst. De mannen zouden stie kem naar de hennepplantage zijn gegaan om hennep te stelen en zijn tijdens hun werkzaamheden waarschijnlijk gestoord door de kwekers. Een vriend sloeg op de vlucht toen de eigenaren met de auto kwamen aanrijden. De vol gende dag informeerde hij een broer van Fouad Bendella, die in de loods bloed aantrof en de politie waarschuwde. Politie en justitie gaan ervan uit dat ze een gewelddadige dood stierven. Printwerk offerte? www.vandenmunckhof.nl 'Gestolen auto' De politie heeft zaterdagmiddag een aangifte opgenomen van een 57-jarige vrouw. Ze kwam geëmo tioneerd aan het bureau en vertel de dat haar auto was gestolen aan de Leunseweg bij de Paterskerk. Toen de aangifte bijna was afge rond, vertelde ze dat ze het bijna niet kon geloven dat de auto was gestolen. De vrouw ging nog een keer kijken en kwam uiteindelijk uit bij haar auto. Ze had hem over het hoofd gezien. De vrouw bood haar excuses aan en de aangifte is verwijderd. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Gemeente wil niet meewerken aan woonbestemming De gemeente Venray wil het echtpaar Weemen geen toe stemming geven om te blijven wonen in de voormalige kip penslachterij van Houwen aan de Roffert in Castenray. Ander half jaar geleden kocht de meubelhandelaar het gebouw om er te gaan wonen. Achteraf bleek dat het pand geen woon bestemming had en dat Wee- men er dus illegaal verblijft. Maandag in de commissie bezwaarschriften pleitte raadsman Vos van Heiltjes Advocaten ervoor het gebouw toch een woonbe stemming te geven. "Want een niet-agrarische bestemming past hier prima. Het gebouw staat niet in de weg zo dicht bij de snelweg." Bovendien wees Vos erop dat het pand gewoon in het bestemmings plan is opgenomen en allang niet meer in gebruik is als bedrijf. "Een woonfunctie is hier goed in te passen." De oorspronkelijk uit Oploo afkomstige Weemen verhuisde anderhalf geleden van Vredepeel naar de Roffert. Daar had hij de ruimte voor zijn meubels en voor zijn hobby van oude voertuigen. Toen hij het gebouw kocht was Weemen volgens eigen zeggen niet op de hoogte van het woon- verbod. "Hier hebben voorheen altijd mensen gewoond", ver klaarde hij."Toen we een aanvraag voor uitbreiding indienden, kreeg we te horen dat het geen woonbe stemming had." De gemeente ging in oktober 2006 ook ter plekke controleren. De ambtenaren troffen er enkele containers en een grote stapel straatkeien aan. Onder last van een dwangsom moest Weemen beide overtredingen ongedaan maken. De containers zijn inmid dels verdwenen, maar de stenen bleken op het perceel van de buurman te liggen. De gemeente heeft haar excuses gemaakt voor de fout. Weemen legde uit dat de stenen bedoeld zijn voor het aan leggen van een verharding tussen zijn pand en de woning van de buurman. "Maar door de ziekte van mijn vrouw ben ik daar niet eerder aan toe gekomen." Ook weet Weemen niet of hij zijn bedrijf nog actief gaat voortzetten. "We leven momenteel van dag tot dag. We zien het wel." Gerrit Zoet, juridisch medewerker van de gemeente, gaf het echtpaar weinig hoop. De woning ligt namelijk in een landbouwontwikkelingsge- bied (LOG) waar de intensieve veehouderij voorrang heeft. "De aanwezigheid van een burgerwo ning zal de ontwikkeling van de agrarische sector alleen maar frus treren", verklaarde Zoet. Voorzitter De Vries vond het merkwaardig dat het allang niet meer bestaande bedrijf in 2005 toch nog in het bestemmingsplan is opgenomen. De commissie brengt binnenkort advies uit aan het college. Het college van B en W heeft besloten geld beschikbaar te stellen voor het opzetten van een website van de gebied spanels. De website gaat voor alle dorpen en wijken toe gang geven tot informatie over gebiedsgericht werken. De website, die een onderdeel wordt van de site dorpenven- ray.nl/ wijkenvenray.nl gaat vermoedelijk 16 april live. Binnen het gebiedsgericht wer ken kennen we de zogenaamde gebiedspanels. Hierin werken samen de dorps- en wijkraden, Wonen Venray, de politie, Syn these en de gemeente Venray. In de gebiedspanels worden de inte grale gebiedsvisies met het daarbij behorende uitvoeringsprogramma opgesteld. Om hierover met de inwoners van Venray te communi ceren, is het inzetten van digitale Eindstraat 12, tel. 581553 media in de vorm van internet een belangrijke aanvulling. Voor inwoners wordt het makkelijk het werk van het gebiedspanel in zijn gebied via internet te volgen. Het gebiedspanel heeft ervoor geko zen om binnen de al bestaande site van de dorpen en wijken een eigen site voor de gebiedspanels te maken. Daarmee voorziet de bestaande site Dorpen/wijken Venray.nl niet alleen in een groei ende informatiebehoefte, maar bundelt ook nog de informatie die vanuit meerdere kanten over een dorp of wijk beschikbaar komt. Nu het college het groene licht heeft gegeven, kan de site gebouwd worden en naar verwachting 16 april in de lucht zijn. Dorpsraad Ysselsteyn De Dorpsraad Ysselsteyn ver gadert op maandag 19 maart in gemeenschapshuis in Ysselsteyn. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder andere de evaluatie van de geza menlijke collecte, het financieel verslag 2006 en het verslag van het dorpsradenoverleg. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Het symposium over gra tis openbaar vervoer in de gemeente Venray is maandag avond succesvol verlopen. Bijna alle politieke partijen en uitgenodigde organisaties waren in de schouwburg pre sent. "Vooral de zeer geanimeerde discussie met de forumleden werd door iedereen in de zaal gewaardeerd. Het was een goed geslaagde informatieve avond", zegt Wil Mutsaers van de orga niserende partij inVENtief. Van wege tijdgebrek konden niet eens alle vragen beantwoord worden. Mutsaers was te spreken over de opzet en de inbreng van de spre kers. Opvallend was dat zowel de provincie Limburg als vervoerder Veolia enthousiast was over een proef met gratis busvervoer in Venray. InVENtief vindt het nog steeds jammer dat de gemeente de aanmelding voor een landelijke pilot heeft laten schieten. Toch wil de partij niet bij de pakken neerzitten en blijft verder werken aan gratis openbaar vervoer. "In Tilburg is het project heel goed geslaagd. Overal blijkt het te func tioneren. Natuurlijk is het niet helemaal gratis want iemand moet het betalen. Maar het opvullen van lege stoelen overdag hoeft niets te kosten", aldus Mutsaers."Directeur De Beer van Veolia is graag bereid om mee te werken. Eigenlijk rea geerde iedereen enthousiast. We moeten het alleen stap voor stap doen. Bijvoorbeeld door te begin nen met doelgroepen als ouderen of gehandicapten tijdens daluren. De grote winst van maandag is dat het onderwerp nu bij iedereen begint te leven." Een maand geleden werd het kunstwerk 'de Boot' weg gehaald uit de vijver op het pleintje van de Bleek. De metalen constructie vertoonde roestvorming waardoor de messing strips loslieten. Dit was vooral een gevaar voor spelende kinderen. Ook om verdere vernieling tegen te gaan is de boot voor lopig opgeslagen in het depot van de gemeente. Tineke Lamers (Samenwerking) vroeg maandag in de commissie Stedelijk Beheer wanneer het kunstwerk van Peter van den Berk uit St. Oeden- rode terugkeert. "Het past in het totaalplaatje van de Bleek", zei het raadslid. Lamers vindt dat de gemeente een zorgplicht heeft voor de kunst in de openbare ruimte. "Wanneer wordt de boot gerepareerd en teruggeplaatst?", wilde Lamers weten. Wethouder Van der Broeck (CDA) kon daar nog geen antwoord op geven. "Want we hebben geen potje voor het onderhoud van kunst." De gemeente vraagt toch een offerte aan. "Dan bekijken we of we het wel of niet repareren en waar we het geld vandaan halen." Van der Broeck kon niet verzekeren dat het kunstwerk nog op dezelfde plek terugkomt. Komend jaar wordt het complete winkelcen trum op de schop genomen. "Wel licht dat we dan een andere plaats moeten zoeken." De cultuurwet houder zegde toe dat in het nieu we beleidsplan een budget wordt vrijgemaakt voor het onderhoud van kunstwerken. Tevens wil Van der Broeck alle opgeslagen kunst bij NLW bedrijven inventariseren en bekijken waar het geplaatst kan worden. "Zo staan er bijvoor beeld de totempalen. Ik ga daar werk van maken." 'Weg met de hennepteelt! Helpt u mee?' luidt de titel van de actie die Wonen Ven ray deze week in de regio is gestart. Om meer bekendheid te geven aan de overlast die het kweken van hennep geeft, en de (strenge) maatregelen SV Ysselsteyn predikaatwinnaar Kern met Pit SV Ysselsteyn heeft zich met de uitbreiding van de kleedloka len en berging aangemeld bij de KNHM (Koninklijke Nederland- sche Heidemaatschappij) voor de actie Kern met Pit. Doel van deze actie is om zelf een bijdrage te leveren om de leefbaarheid in je eigen omgeving te verbeteren. De KNHM beloont groepen die hun project binnen deze spelregels tot een goed einde hebben gebracht met het predikaat Kern met Pit en een geldbedrag van 1000 euro. Afgelopen maandag vond de predikaatuitreiking plaats in het Gouvernement in Maastricht. Een delegatie van Vut Actief en CBS is SV Ysselsteyn was hierbij aanwezig en nam het predikaat in ontvangst. Uit de toekenning blijkt een grote vorm van waar dering, die het bestuur graag wil overbrengen aan alle vrijwilligers die aan deze uitbreiding hebben meegewerkt. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Sloop flats uitgesteld Het officiële startsein voor de sloop van de flats in Veltum op 14 maart is uitgesteld. Eind febru ari is een begin gemaakt met het verwijderen van asbesthou dende materialen. Na onderzoek is gebleken dat er meer asbest in het gebouw aanwezig is, dan aan vankelijk werd aangenomen. Om die reden is de officiële sloophan- deling naar een later tijdstip ver schoven, zo schrijft Wonen Venray in een nieuwsbrief aan de direct betrokkenen. Het verwijderen van de asbest heeft geen gevolgen voor de gezondheid en veiligheid van de bewoners en de omwo nenden, aldus Wonen Venray. Het is nog niet bekend wanneer de sloopkraan arriveert en zijn werk kan gaan doen. die daartegen worden geno men, heeft de woningbouwco- operatie haar huurders deze week een brief gestuurd. In het schrijven vraagt Wonen Venray zijn klanten onder meer om goed op te letten op het kweken van hennep bij hen in de buurt en locaties van hennepplantages aan de politie of Wonen Venray door te geven. Al dan niet anoniem via het meldpunt 'Meld Misdaad Anoniem' van de politie, tel: 0800- 7000. Samen met onder andere de politie, Essent, de gemeente en de belastingdienst treedt Wonen Venray sinds vorig jaar keihard op tegen hennepteelt. De partijen hebben zich verenigd in het pro ject 'Het Groene Goud'. Alleen door goed samen te werken, kan volgens Wonen Venray de crimi naliteit, want dat is hennepteelt, worden aangepakt. "Veel mensen weten niet dat we deelnemen aan het project. Dat geldt voor zowel mensen die gedupeerd zijn als die zich gedupeerd voelen", zegt Marty van Dam, hoofd woondien sten van Wonen Venray. "Om meer bekendheid te geven aan het pro ject, zijn we deze week een extra actie gestart." Volgens Van Dam moet het voor iedereen, ook de hennepkwekers, duidelijk zijn dat het de woningbouwcoöpera- tie menens is. Wonen Venray staat geen enkele hennepteelt toe, ook niet van slechts enkele planten, en bij constatering van hennepteelt volgt meteen ontbinding van het huurcontract. Ook krijgt een hen nepteler geen andere woning meer van de woningcoöperatie. Ook in het politie district Venray is de laatste jaren sprake van een toename van het aantal hennep plantages. Samen met onder ande re de politie, Essent, de gemeente en de belastingdienst treedt ook woningcoöperatie Wonen Venray sinds vorig jaar hard op tegen hennepteelt. De partijen hebben zich verenigd in het project Het Groene Goud. en willen door mid del van samenwerking op een praktische en daadkrachtige wijze de hennepplantages aanpakken. Het project richt zich met name op het opsporen en opruimen van locaties waar hennep geteeld wordt om de consequenties 'neer te leggen' bij de veroorzaker. In dit project worden strafrechtelijke, bestuursrechtelijke en civielrech telijke instrumenten toegepast, waaronder huisuitzetting, terug vorderen van sociale verzeke ringsuitkeringen, het navorderen door de belastingdienst, het ver halen van de geleden schade door het energiebedrijf, het verhalen van de kosten van de ontmante ling van de kwekerij, het aanpak ken van milieusituaties en het optreden tegen gebruik in strijd met het bestemmingsplan. Het gecombineerd toepassen van deze instrumenten maakt het telen van hennep minder aantrekkelijk. De teler wordt namelijk zwaarder gestraft dan alleen met een straf rechtelijke sanctie het geval is. Uiteraard is strafrechtelijke ver volging bij bedrijfsmatige hennep teelt aan de orde. Bovenstaande is volgens de partijen alleen moge lijk door gestructureerd en plan matig samen te werken met de diverse organisaties. Dit zijn een viertal woningbouwcorporaties, Essent, LLTB, UWV politie, OM, de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Sevenum Bergen, Mook en Middelaar, Meerlo-Wanssum, Gen nep, de provincie en de belasting dienst. Donderdag 15 maart 2007 - Pagina 5 5 ooh,c' 'nfcnet Cort*^ Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Voorjaarsbakje 4 vrolijke leritebloeiers. VanJ),99 Venray, Langstraat 133, 0478 588585, vrijdag koopavond Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENoonpa/r

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5