Hoofdverdachte verdwenen mannen komt vrij Start bouw parkeergarage Gouden Leeuw ■I Nieuwe predikant protestantse gemeenschap Bundeling collectes in Castenray succes Baby Praise in Venray Wim Jenniskens stopt als voorzitter dorpsraad Leunen Tevredenheid over uitvoering regels horeca ADHD-Café van start in Venray Confrontatie met belevingswereld schizofreen Laat u inspireren _J Kinderdagverblijf Poeh-beer door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 8 maart 2007 - Pagina 5 Lau G., hoofdverdachte van de moord op Fouad Bendella (23) en Karim Fourkour (19) uit Venray, komt snel vrij. Jus titie heeft te weinig bewijs om hem voor de rechter te bren gen. Een woordvoerder van het Openbaar Ministerie in Roermond heeft dit bevestigd. Het strafproces dat donder dagmiddag zou beginnen voor de rechtbank in Roermond, ging niet door. De in Duitsland woonachtige G. kan tot uiterlijk 12 maart wor den vastgehouden. Hij werd op 29 november gearresteerd. De twee jongemannen zijn sinds de nacht van woensdag 10 op donderdag 11 mei 2006 spoorloos verdwe nen. Hun verdwijning zou recht streek te maken hebben met een ontruimde hennepplantage aan de Poststraat in Venray. In een loods aan de Poststraat trof de politie een dag later een reeds geruimde hennepkweke rij aan, terwijl in het gebouw ook bloedsporen te zien waren. In de loods werd een grote hoe veelheid bloed aangetroffen. Uit DNA-onderzoek bleek dat dat dit bloed afkomstig is van de twee vermiste Venraynaren, beiden van Marokkaanse afkomst. De man nen zouden stiekem naar de hen nepplantage zijn gegaan om hen nep te stelen en zijn tijdens hun werkzaamheden waarschijnlijk gestoord door de kwekers. Een vriend sloeg op de vlucht toen de eigenaren met de auto kwamen aanrijden. De volgende dag informeerde hij een broer van Fouad Bendella, die in de loods bloed aantrof en de politie waarschuwde. De politie gaat ervan uit dat ze een geweld dadige dood stierven. Maandag is gestart met het uit- het plangebied de Gouden Leeuw, afgevoerd. De bouw duurt tot sep- biedt straks plaats aan 500 auto's miljoen euro. Ook het parkeerbu- graven van de parkeerkelder in Dagelijks wordt 1200 kuub zand tember 2008. De parkeergarage en vergt een investering van 12,5 reau krijgt onderdak in de garage. Rien op den Brouw is de nieu we predikant van de Protestantse Gemeente Venray. Zondag 11 maart om 14.30 uur zal Op den Brouw in een speciale intrede- dienst verbonden worden aan de protestantse gemeenschap. De dienst vindt plaats in de Protes tantse Kerk Het Zonnelied, Kiosk 6 in Venray. Naast de gemeenteleden zul len er vele genodigden aanwezig zijn. Na een lange periode zonder een predikant is de Protestantse gemeenschap er in geslaagd een nieuwe te vinden. Voor ds. Rien op den Bouw is Venray zijn tweede gemeente. Hij heeft eerst acht jaar in Driel gestaan. Voor die tijd is hij docent (Engels) geweest. Rien is getrouwd met Nens en zij hebben twee kinderen, een jongen Justus en een meisje Irene. Het gezin Op den Brouw heeft zich intussen al gevestigd in de pastorie van de protestantse gemeente in Venray. Ongeval in Ysselsteyn De politie heeft donderdag morgen assistentie verleend bij een verkeersongeval op de Peel- weg in Ysselsteyn. Bij dit eenzij dige ongeval raakte een 20-jarige man uit Ysselsteyn gewond. De man reed vanuit de rich ting Vredepeel.Ter hoogte van de kruising met de Bakelsedijk raak te hij de controle over het stuur kwijt en week daarop naar links uit. Door een correctie te geven, belandde de 20-jarige uiteindelijk in een sloot. De man raakte gewond aan zijn hoofd. Winkeldiefstal De politie onderzoekt een win keldiefstal die donderdag kwart voor vier plaats heeft gevonden aan de Grotestraat. Een mede werkster van de winkel had gezien dat de dader een verpak king had geopend en het artikel eruit haalde. De man probeerde dit te verdoezelen toen hij wilde afrekenen. Daarop sprak de mede werkster de man aan en vroeg hem mee te gaan naar het kantoor. De man begon moeilijk te doen, bedreigde haar en rende de win kel uit. Het gaat om een man met een getinte huidskleur, zwart haar, 1,70 meter lang en een mager postuur. Hij droeg een grijze jas en een bruine broek. Evenals de andere kerkdorpen in de gemeente Venray is ook Cas tenray overgegaan tot bundeling van een aantal landelijke collectes. Een organisatiecomité, bestaande uit Diny Classens, Nel Kuijpers, Jan Strijbos en Jac Vennekens, zorgde voor een goed verloop van de col lectebundeling. Acht Castenrayse verenigingen die voorheen voor een van de collectes verantwoor delijk waren, leverden elk een col lectant. In de Week van de Goede Doelen werden in het hele dorp de enveloppen opgehaald. Van andere dorpen was reeds bekend dat de opbrengst bij bundeling hoger uitviel, maar dat het ver schil zo veel groter zou zijn, was niet verwacht. De opbrengst was in zijn totaliteit met 3012,20 euro ruim vijftig procent hoger in ver gelijking met vorig jaar (1946,39 euro). De opbrengst in Castenray voor de verschillende fondsen ziet er als volgt uit: KWF Kanker bestrijding 605,15 euro (268,90 in 2006), Nationaal Fonds Kin derhulp 317,50 euro 205,76) Nederlands Astma Fonds 362,30 euro (228,32), Nederlandse Rode Kruis 330,05 euro (225,45), Nier stichting Nederland 423,20 euro (340,03), Reumafonds 396,05 euro (180,00), Stichting Nationale Col lecte Verstandelijk Gehandicapten 326,20 euro (267,93), Prins Bern- hard Cultuurfonds 251,75 euro (230,00). Omdat de gemaakte onkosten voor de bundeling door de comi téleden zelf betaald worden, kun nen bovenstaande bedragen in zijn geheel op rekening van de verschillende fondsen worden overgemaakt. Van de opbrengst voor het Prins Bernhard Cultuur fonds gaat een derde deel naar de Fanfare Dorpsklank in Castenray. Gesteund door het grote succes is het organisatiecomité voor nemens ook volgend jaar weer gebundeld te collecteren. Op initiatief van enkele moeders uit de parochies Grote Kerk en Paterskerk wordt op zondag 25 maart vanaf 11.00 uur in de Grote Kerk een eerste bijeenkomst voor jonge ouders en hun kinderen gehouden onder de naam Baby Praise. Doel van de bijeenkomst is om de ken nismaking met de kerk op een bescheiden en eenvoudige manier te hernieuwen, samen met andere ouders en enkele mensen uit de parochie. Het gaat in deze bijeenkomst of viering niet om een mis of een plechtige dienst. Het is een ont moeting tussen ouders met hun baby of peuter tussen de nul en zes jaar oud, waarbij ook de oude re broertjes en zusjes van harte welkom zijn. Het is de bedoeling om samen met de kinderen lied jes te zingen en naar verhalen en muziek te luisteren. En om samen te praten over de ervaringen met je eigen kinderen. Ook over erva ringen die met het geloof van de ouders en hun kinderen te maken hebben. Of over de opvoeding van de kinderen. Dus niet persé of alleen over het geloof. Iedere inbreng is welkom. De allerklein sten blijven bij hun ouders. Voor oudere broertjes en zusjes wor r t den in een andere ruimte van de kerk enkele creatieve activiteiten georganiseerd. Hoe deze bijeenkomst precies gaat verlopen kunnen we u nog niet vertellen. Uiteraard wordt er wel het een en ander voorbe reid maar het verloop wordt voor een groot deel door u als ouder bepaald: door het onderwerp waarover u samen wilt praten, door de reacties van de andere ouders, door het verloop van de bijeenkomst. Voor iedereen is er een warm ontvangst. De priesters en de kerkbesturen van beide parochies ondersteunen dit initiatief van ganser harte maar laten de uitvoering graag over aan de échte deskundigen: het groepje moeders binnen de parochies die er vanuit hun eigen ervaringen en vanuit eigen ideeën mee willen starten samen met de ouders die zich door het initiatief voelen aan gesproken. Voor meer inlichtingen kan men contact opnemen met Y. Peeters via tel. (0478)588495. Professionele kinderopvang in een huiselijke sfeer/ Neem eens een kijkje op www.kdvpoehbeer.nl of neem contact met ons op: E-mail: info@kdvpoehbeer.nl Tel: (0478) 569706 Wim Jenniskens legt tij dens de jaarvergadering op 19 maart de voorzittershamer van de Leunse dorpsraad neer. Hij blijft wel lid van de dorps raad, die wordt uitgebreid van elf naar dertien personen. In oktober 1996 volgde Jennis kens de terugtredende voorzitter Hay Heidens op. Na ruim tien jaar vindt hij het tijd om het stokje over te geven. "Ik ben het werk in de dorpsraad nog zeker niet moe. Maar ik vind het tijd worden voor een nieuw gezicht. Bij de herver kiezing van vier jaar geleden heb ik al gezegd dat dit mijn laatste periode zou worden. Een voorzit ter moet niet te lang op dezelfde stoel blijven zitten. Je moet op tijd plaatsmaken voor nieuwe mensen en nieuwe ideeën. Om te voorko men dat ze je op de duur wegkij ken." Jenniskens vindt dat de dorps raad nu goed op de rails staat. "We zijn met enkele interessante en leuke projecten bezig zoals de verkeersveiligheid en het cen trumplan. Daar wil ik graag bij betrokken blijven." Mogelijk blijft hij ook nog afgevaardigde in het dorpsradenoverleg. "Maar dat hangt er vanaf hoe de taken straks verdeeld worden." Noodgedwongen telde de dorpsraad de afgelopen periode elf leden. Vanwege een gebrek aan kandidaten. In het verleden waren het er altijd dertien. De verkie zingscommissie deed in dorpsblad De Ruuper een oproep voor nieu we leden. Het lag in de bedoeling om woensdag (gisteren) tegelijk met de provinciale verkiezingen een dorpsraadverkiezing te hou den. Dat bleek achteraf niet nodig want er melden zich drie nieuwe kandidaten: Ben van Lierop, Jeroen van de Leur en Louke Martens. Omdat Hay Heidens stopt komt het aantal nu weer op dertien. "Gelukkig hebben zich drie nieu we mensen gemeld. Anders had den we zelf actief moeten gaan werven. We zijn nu weer com pleet" zegt Jenniskens. Op 19 maart kiezen de leden uit hun midden de nieuwe voorzitter. Secretaris Ed Stevens en penning meester Rien Theunissen hebben aangegeven in functie te blijven. De uitgifte en controle van vergunningen in de horeca door de gemeente Venray is in orde. Dat concludeert de voed sel- en warenautoriteit (VWA), die in januari 2007 in de gemeente aanvullend onder zoek deed naar de uitvoering van de Drank- en Horecawet door de gemeente. Volgens de VWA heeft de gemeente Ven ray een goede basis gelegd om de uitvoering van de Drank en Horecawet in de komende jaren op een adequate wijze vorm te geven. Het door de VWA ingestelde aanvullend onderzoek was een vervolg op een in 2004 uitgevoer de onderzoek naar de uitvoering van de drankwettelijke taken door de gemeente. Naar aanleiding van dit eerdere onderzoek is door de gemeente Venray begin 2005 een plan van aanpak opgesteld waarin werd ingegaan op de aanbevelin gen van de VWA. Ook werd hierin een aantal actiepunten benoemd die moesten leiden tot een verde re verbetering van de toenmalige situatie. Ook de horecabedrijven in Venray houden zich goed aan de regels, blijkt uit het onderzoek. Drie jaar terug kreeg Venray nog kritiek van de VWA, omdat de gemeente haar zaakjes niet op orde had. In het kader van dit aanvullende onderzoek en de evaluatie van het plan van aanpak heeft een gesprek plaatsgevonden met een verte genwoordiger van de gemeente, is dossieronderzoek gedaan, zijn relevante beleidsdocumenten bekeken en heeft de VWA bij een aantal horecabedrijven controles uitgevoerd. Het onderzoek van de VWA was met name gericht op de vergunningverlening, de actualise ring van het vergunningenbestand en het toezicht en de handhaving van de Drank- en Horecawet. Uit het onderzoek is gebleken dat de door de gemeente Venray genomen maatregelen hebben geleid tot ordelijke en over het algemeen volledige vergunning dossiers. Na het dossieronder zoek is het beeld ontstaan dat de beoordeling van vergunningsaan vragen zorgvuldig gebeurt. Verder is geconcludeerd dat de product- technische kwaliteit van de ver leende vergunningen goed is. Door de VWA is wél gevraagd aandacht te besteden aan de afhan delingtermijn van aanvragen. Er wordt namelijk niet altijd binnen de in de wet gestelde termijn van drie maanden een beslissing op de aanvraag genomen. De gemeente heeft aangegeven dat dit komt doordat door de aanvrager nog niet alle vereiste bewijsstukken overgelegd zijn, veelal de vereiste SVH-verklaring(en). Indien de ter mijn van drie maanden niet wordt gehaald, is dat dan ook altijd met instemming van en in het belang van de aanvrager. De schriftelijke vastlegging hiervan zal wel verder verbeterd worden. ACTUALISERING De gemeente Venray licht in een terugkerende cyclus van drie jaar het gehele vergunningenbestand door. Sinds 2003 worden ieder jaar 50 horecabedrijven gecon troleerd op diverse vergunnings aspecten waaronder de Drank- en Horecawet. Deze controles leiden ertoe dat het vergunningenbestand actu eel blijft. Verder leert de ervaring dat ondernemers geconstateerde gebreken tijdig in orde maken. Voorafgaande aan het onder zoek heeft de VWA een aantal horecabedrijven in Venray bezocht voor een nader onderzoek.Tijdens deze controles zijn geen overtre dingen van de Drank- en Hore cawet geconstateerd. Verder zijn tien bedrijven geselecteerd voor een administratief onderzoek. Ook bij deze controles was het resultaat dat de feitelijke situatie in overeenstemming was met de vergunning. Het toezicht op en de hand having van de Drank- en Horeca wet hebben de afgelopen jaren steeds meer vorm gekregen in de gemeente Venray. Zo hebben de in 2003 gestarte integrale controles in de horeca de afgelopen jaren veel informatie opgeleverd wat is gebruikt om invulling te geven aan de algemene onderzoeksplicht. Daarnaast wordt door de politie steekproefsgewijs gecontroleerd in de horeca. Ónder andere op de aanwezigheid van de leiding gevenden. In een beleidsregel is beschreven hoe gehandeld wordt indien in het horecabedrijf geen leidinggevende wordt aangetrof fen en hoe gehandeld wordt bij overname van bestaande horeca bedrijven. De VWA geeft binnen het Staats toezicht op de Volksgezondheid onafhankelijk invulling aan de gezondheids- en consumenten bescherming in de gehele pro ductieketen van levensmiddelen en non-food door het uitvoeren, toetsen en initiëren van beleid en het signaleren van bedreigingen. De VWA is belast met het toezicht op de naleving van de Drank- en Horecawet. De 34-jarige Dennis Smedts en de 30-jarige Wendy Zwart heb ben afgelopen dinsdag het eerste ADHD-Café in Venray geopend. Mensen met AD(H)D en aanver wante stoornissen kunnen elkaar nu één keer in de maand treffen bij Café Hulsman aan het Hense- niusplein in Venray. Het ADHD- Café wordt iedere eerste dinsdag van de maand van 20.00 tot 22.30 uur gehouden. Het café is een gezellige, laagdrempelige omge ving waar lotgenoten met elkaar in contact kunnen komen om ervaringen te delen. Het doel is om mensen die gediagnosticeerd zijn, met elkaar in contact te laten komen. Daarnaast kunnen de coördinatoren ervoor zorgen, dat mensen aan de juiste psychiatri sche hulp komen. Ook partners, ouders, leraren en werkgevers zijn welkom voor informatie of vragen. Tot op heden is er namelijk nog altijd veel onbekend in de Neder landse maatschappij; in relatie tot mensen met psychiatrische stoor nissen. ADHD'ers vallen daarom tussen wal en schip. Daar willen beiden ervaringsdeskundigen iets aan doen in samenwerking met de landelijke stichting Impuls. Wendy Zwart was ruim anderhalf jaar geleden één van de drijvende krachten achter het ADHD-Café in Helmond. Ook in Eindhoven heeft zij haar steentje bijgedragen. In Venrav bleek de vraag naar een dergelijke plek voor lotgenoten groot te zijn, alleen was er nog geen initiatief. Al die tijd heeft zij hieraan gewerkt om dit samen met specialisten mogelijk te maken. In de toekomst is het namelijk ook mogelijk om forumavonden te houden, waarbij specialistische artsen van het GGZ NML de vra gen van de bezoekers en hun omgeving kunnen beantwoorden. Dennis Smedts benadrukt: "Op dit moment is het belangrijkste punt; dat het een avond is waar men (h(erkenning bij elkaar vindt en zodoende elkaar kan steunen. Het ADHD-Café zal wat ons betreft ook niet beperkt blijven tot Venray. Inmiddels zijn we ook bezig om hetzelfde op te zetten inVenlo.Al is het maar om mensen een idee te geven hoe het voelt en mensen die het hebben te laten zien dat ze niet alleen zijn." De Paved with Fear-truck staat op vrijdag 9 maart bij GGZ Noord- en Midden- Limburg aan de Stationsweg in Venray. Fabrikant Janssen-Cilag heeft deze truck ontwikkeld. Door de allernieuwste 'virtual reabty'-technieken toe te passen wordt de beleving van een psychose zo goed mogelijk nagebootst. De Paved with Fear-truck is de grote blikvanger bij een reeks antis tigma-activiteiten die verschillende GGZ-instellingen in het land hou den. Om het stigma op schizofrenie en psychose te verkleinen, wordt bezoekers de gelegenheid geboden om zelf te ervaren wat een psycho se is. Een bezoek aan de simulator duurt ongeveer een kwartier. Met geluid, video en bewegingseffecten wordt de beleving van hallucina ties nagebootst. Het bezoek draagt volgens de ontwerpers bij aan een beter begrip van wat het is om te leven met schizofrenie of psychose, met name met de gevoelens van angst en vervreemding. De truck doet komende week nog enkele instellingen in Zuid-Nederland aan. GGZ Noord- en Midden Limburg is de enige Limburgse instelling die bezocht wordt. Na het bezoek aan Venray gaat de Paved with Fear-truck verder met zijn tournee door de rest van Europ. De truck is helaas niet vrij toegankelijk maar kan alleen op uitnodiging bezocht worden. -jp. - *w-- - de SCHATTEN van de Grote Kerk DE SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof bv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN wnpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5