Praten over gratis openbaar vervoer Drie straten Veltum eenrichtingsweg 'Experience Park hartamputatie voor Venray' Drie aanhoudingen na schietpartij Advocaat wil zitting moordzaak vervroegen Snel besluit over toekomst gemeentehuis Venray Julicher Meijer Jonge inbrekers aangehouden Contactlenzen? Kurstjens Contactlenzen PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Aanbiedingen! Wij doen niet anders! PEEL EN MAAS Symposium op maandag 12 maart in schouwburg Landelijk krijgt het onder werp gratis openbaar vervoer steeds meer aandacht. Dit zal alleen nog maar toenemen nu ook de nieuwe regering zich als voorstander heeft uit gesproken. Met als uitgangs punt een goede informatie overdracht over een zo breed mogelijk terrein, organiseert inVENtief een symposium rond het thema. Het symposium wordt gehou den op maandag 12 maart in de foyer van de Venrayse schouw burg. Het begint om 19-30 uur en de toegang is gratis. Tijdens de avond zal in een aantal voor drachten informatie worden verstrekt vanuit een maatschap pelijke, politieke, financiële en uit voeringstechnische achtergrond. Vervolgens kan er gediscussieerd worden met een panel waarin een vijftal deskundigen zitting heeft. Uitnodigingen zijn verstuurd naar specifieke doelgroepen zoals politieke partijen, gemeen te Venray, dorps- en wijkraden, gehandicaptenorganisaties en ouderenbonden. Niet alleen deze doelgroepen maar alle inwoners van Venray en andere belangstel lenden zijn van harte welkom het symposium bij te wonen. In het eerste gedeelte verstrekken deskundigen informatie over het onderwerp 'gratis openbaar ver voer', gebaseerd op hun kennis, visie en ervaringen. Dr. Michiel van Huiten is voor malig lid van de Eerste en Tweede Kamer en voormalig staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat in het kabinet Den Uyl. Van Huiten is een echte deskundige op het gebied van gratis openbaar ver voer. Hij houdt zich dagelijks op landelijk en zelfs internationaal niveau bezig met het onderwerp. Hij staat bekend als een vurig pleitbezorger van gratis openbaar vervoer. De tweede spreker is Peter Brogt van Goudappel Cof- feng, een advies- en onderzoeks bureau voor verkeer, vervoer en ruimtelijke economie. Brogt heeft als adviseur veel ervaring met het thema en houdt zich lande lijk bezig met aan het onderwerp gerelateerde projecten. Arjan Klapwijk vertelt over de ervaringen in de gemeente Tilburg. Tilburg heeft in 2006 gratis open baar vervoer opgestart en Klap wijk zal informatie geven over de uitvoering van het project. Na een korte pauze volgt er een forumdiscussie waarbij iedereen de gelegenheid krijgt om vragen te stellen en te discussiëren met een forum van deskundigen. Dit panel zal bestaan uit de eerdere drie sprekers. Aangevuld met R. Becx van de provincie Limburg en René de Beer, de directeur van Veolia- Limburg.Veolia is sinds december 2006 de uitvoerder van het open baar vervoer in Limburg waarvan de provincie de opdrachtgever is. De Venrayse verkeerswethouder Patrick van der Broeck was even eens uitgenodigd, maar hij heeft zich afgemeld. Gespreksleider van de avond is Boudewijn de Hen. Meer interessante informatie over het thema is te vinden op de website 'www.gratisopenbaarver- voer.nl'. Nieuwbouw of renovatie kost 25 tot 29 miljoen euro Binnenkort valt de beslis sing. Of het gemeentehuis krijgt een grondige renova tie en wordt verbouwd tot een modern kantoorpand. Of elders in Venray komt een compleet nieuw gemeente huis. Hiervoor zijn nog vier locaties in beeld: de leegstaan de garage Van Haren, zorg centrum het Schuttersveld, de Bleek/Edah en het busstation aan de Julianasingel. Het maakt qua kosten weinig uit. Renovatie op de huidige loca tie is net zo duur als nieuwbouw. De totale kosten worden geraamd op 25 tot 29 miljoen euro. Het gemeentehuis is sinds 1974 gehuisvest in het voorma lige klooster Ursulinen. Omdat het een monumentaal pand is, mag het niet gesloopt worden. Bij herbouw moeten de buitenmuren intact blijven. "Het gebouw met zijn gesloten kamerstructuur past niet bij een moderne organisatie", zegt wethouder Najja. "We gaan steeds meer integraal en project matig werken. Daarvoor is dit gebouw niet geschikt. Het is inef- In het huidige gemeentehuis is een ernstig ruimtegebrek. De uitbreiding van het aantal werkplekken is ten koste gegaan van de vergaderruimtes. ficiënt en de afstanden zijn veel te groot." Op 27 maart neemt het college een besluit. De gemeenteraad zal op 9 mei het definitieve oordeel vellen. Najja laat doorschemeren dat de locatie van het huidige gemeentehuis het beste uit de bus komt. "Qua ligging steekt het met kop en schouders boven de andere opties uit. Bovendien zijn veel medewerkers enVenraynaren sterk gehecht aan dit gebouw. Een mogelijke verhuizing zal nog heel wat teweegbrengen." Van de vier alternatieven valt het oude busstation eigenlijk af. Deze plek is te klein om een gemeentehuis neer te zetten. "Dan zouden we flink in de hoogte moeten bouwen. Dat is op die locatie niet wenselijk", zegt Najja. "Bovendien is er onvoldoende ruimte voor parkeergelegenheid." Volgens de wethouder komt het Edah-terrein in de Bleek als beste optie voor nieuwbouw uit de bus. De bouwkosten worden geraamd op 17 tot 19 miljoen. Daar komen nog 8 tot 10 mil joen euro bij voor projectkosten zoals de architect, rente, allerlei onderzoeken en tijdelijke voor zieningen. Bij een externe locatie is geen rekening gehouden met de verwerving van de grond. Bij de kosten van de renovatie is een tijdelijke verplaatsing wel inbe grepen. De verbouwing zal in fases plaatsvinden en neemt zo'n anderhalf jaar in beslag. Geduren de deze periode moet het ambte narenapparaat elders gehuisvest worden. De gemeente heeft Winfried Dullaart, van adviesbureau Twyn- stra Gudde, ingehuurd als project leider. Hij heeft een visie voor de toekomstige huisvesting opge steld met een eisenpakket. "We kiezen voor een sober gebouw. Geen gouden kranen of marmeren vloeren." De cruciale keuze tussen renovatie of nieuwbouw moet nu gemaakt worden. Dullaart voerde een verkennend onderzoek uit in Venray. Van de 23 mogelijke loca ties bleven er acht over. Na een tweede selectie is het aantal gehal veerd tot vier. "De huidige locatie is een van de mooiste in Venray", vindt ook Dullaart, die uit Amers foort afkomstig is. "Het is een pro minente plek die een belangrijke betekenis heeft voor Venray. Het programma van eisen is in het hui dige gebouw te realiseren. Maar er zijn behoorlijke ingrepen nodig om het pand te laten voldoen aan het gewenste kwaliteitsniveau voor de toekomst." In 2005 is er nog een nieuwe publiekshal gebouwd voor 1,7 miljoen euro. "Daar is iedereen heel tevreden over", zegt Dul laart. "Er zijn in het verleden al veel aanpassingen gedaan. Maar de duidelijke tekortkomingen zijn gebleven. Er is een ernstig ruim tegebrek. De uitbreiding van het aantal werkplekken is ten koste gegaan van de vergaderruimtes. Bovendien voldoet het gebouw niet aan de arbo-eisen. Het bin nenklimaat en de ventilatie zijn onvoldoende. De verlichting en de lichtinval zijn eveneens onder de maat. Zoals ook de brandveilig heid en de vluchtwegen niet aan de eisen voldoen. Niet dat het nu zo ernstig is. Maar er moet wel iets gebeuren." Wethouder Najja vertelt dat het zeker niet de bedoeling is het gemeentehuis op te splitsen in sublocaties. "Nee, juist om de dienstverlening te verbeteren moeten we in één gebouw blij ven. Het gemeentehuis zit nu onlogisch in elkaar. Het moet veel compacter." Momenteel is er circa 7.500 vierkante meter in gebruik. Vol gens de geldende ruimtenormen moet de oppervlakte worden uitgebreid naar 10.000 vierkante meter. Deze uitbreiding is binnen de muren van het huidige gebouw te realiseren. Najja wijst erop dat met een mogelijke verhuizing er kapitaalvernietiging plaatsvindt. Zoals de recente verbouwing van de publiekshal. "Maar je moet je ook afvragen wat er met dit gebouw gebeurt. Is er wel iemand die het wil hebben? Misschien raken we het aan de straatstenen niet kwijt." Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Vervolg voorpagina De Blauwververstraat en de Goudsmidstraat blijven wel open als zijweg van de Langstraat. "Omdat deze straten de wijk Vel tum ontsluiten. Als we deze twee straten ook zouden afsluiten dan krijgen we verkeersproblemen op de Veltumse Kleffen en Weg in de Berg", zei Verhagen, die het liefst voor een ventweg langs de Lang straat had gekozen. "Zoals dat ook bij de Zuidsingel en straks bij de Westsingel gebeurt. Maar helaas is hier geen ruimte voor. Een nadeel is dat de uitritten van de huizen rechtstreeks op de Langstraat uit- komen.Terwijl dit gezien de status als belangrijke ontsluitingsweg niet gewenst is." De werkzaamheden van de eer ste fase duren van 5 maart tot eind juni. Gedurende deze periode wordt het verkeer naar het cen trum toe omgeleid via de Deurne- seweg of Zuivelweg naar de Leun- sewea. Het verkeer richting het ziekenhuis enVenray-west rijdt via de Weg in de Berg en de Kemp- weg. De Langstraat krijgt een complete renovatie. Er komt een nieuwe en ruimere rioolleiding in de richting van de Zuidsingel wat de wateroverlast in de toekomst moet voorkomen. Het hemelwater verdwijnt niet meer in de putjes maar wordt afgekoppeld naar een nieuw bergingsriool. Op het gras veld bij de kapel komt een wadi waarin het overtollige regenwater kan wegzakken in de bodem. De bushalte verdwijnt. De bus stopt voortaan niet meer op de Nieuws uit Venray en omgeving leest U in weg, maar krijgt een aparte haven. Het nieuwe asfalt is geluiddem pend en is enkele decibels stiller dan de huidige bestrating. Het gescheiden fietspad krijgt een rode kleur. In het midden van de rijbaan komt een doorgetrokken streep die wordt onderbroken bij de uitritten en de zijwegen. Afgelopen maandag is gestart met de werkzaamheden aan het kruispunt dat helemaal is openge broken. De nutsbedrijven hebben vier weken nodig om alle kabels en leidingen om te leiden. Aanne mer BAM begint met het aanleg gen van een nieuwe riolering en het uitbreken van het asfalt. Door het aanleggen van een tijdelijke puinfundering blijven de huizen de meeste tijd goed bereikbaar. Verhagen gaf aan dat er ook peri odes zijn dat de huizen niet met de auto bereikbaar zullen zijn. De omwonenden worden daarover tijdig geïnformeerd. De Barometer Nou, dat de komst van een Experience Park Limburg leeft onder de Venrayse onderne mers, kunnen we bepaald niet zeggen. Ondanks alle berich ten dat ook de centrumon dernemers uit Venray samen met hun collega's uit Noord- Limburg op de bres gaan om de realisatie van het immense winkel- en verblijfspark nabij het Floriadeterrein in Venlo te voorkomen, reageerden slechts twaalf mensen nega tief op de stelling 'Experience Park is goed voor de gemeen ten Venray en Meerlo-Wans- sum' in Peel en Maas. Maar dat waren er nog altijd vier meer dan de acht reacties voor de komst van het Experience Park Limburg. Een selectie uit de reacties: Ger Schlooz van sportzaak Sport-Inn aan het Henseniusplein is het duidelijk niet eens met de stelling 'Experience Park is goed voor de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum'. Een groot win kel- en verblijfscentrum nabij het Floriadeterrein in Venlo betekent volgens hem 'Een hartamputatie voor Venray'. het park er toch niet komt. 'Want zo'n projecten zijn niet te realise ren in Nederland. En het past vol gens mij ook niet bij de Floriade. Ik hou van groen en hoop dat het Experience Park er niet komt'. Marleen Peeters vindt het Expe rience Park ook niet goed voor Venray en omgeving. 'Het zuigt veel koopkracht weg uit de hele regio en voegt weinig toe aan het aanbod'. Volgens Deborah Absil 'lijkt het Experience Park fantastisch'. 'Het zal in den beginne veel uitstraling hebben, veel mensen lokken, maar uiteindelijk niet slagen. Maar in dat geval zal het toch al veel onderne mers de kop hebben gekost'. A. Bloemen vindt dat 'Het expe- riencepark niet goed is voor de gehele regio. Wij zijn dus tegen het park'. H van Meijel is het met Bloemen eens:'Ik werk zelf in een winkel in Venray, ben dus absoluut tegen. Het zou jammer zijn voor Venray als vele winkelketens zouden ver dwijnen uit Venray'. Jan Jacobs uit Venray denkt dat Jan Frederiks uit Boxmeer is het eens met de stelling. Hij vindt dat de ondernemers niet zo moeten zeuren. 'Wat denk je dat zo'n park aan volk trekt? Ik verwacht eerder dat er meer bezoekers naar Venray en omgeving komen en daar kun nen de ondernemers juist van pro fiteren'. Ook Harrie Claessens vindt het Experience Park Limburg goed voor de regio vanwege de werk gelegenheid.'Dit is een zeer goede aanvulling op de kwaliteit van de beschikbare arbeidsplaatsen', laat hij in een reactie weten. In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een weke lijkse stelling. Doe ook mee en geef in maximaal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze week luidt: 'Gemeentehuis moet op huidige locatie blijven'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vandenmunckhof. nl of geef uw reactie op www. vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezon den reacties. Bij de schietpartij in de woning aan de Kolkweg in Venray is maandagmiddag niet de 40-jarige bewoner van het pand gewond geraakt, maar de 26-jarige inwoner van Tegelen die ook werd aangehouden. Dat laat de politie Limburg- Noord desgevraagd weten. Het onderzoek in en rondom de woning aan de Kolkweg is inmiddels afgerond. De poli tie heeft het vermoeden dat het schietincident het gevolg is van een al langer slepend conflict. De Tegelenaar is niet in levens gevaar, maar moet nog wel enkele dagen in het ziekenhuis blijven. Kort na het schietincident zijn de 40-jarige bewoner van het pand, de 26-jarige man uit Tegelen en een 23-jarige Venlonaar door de politie aangehouden. Zij zijn bekenden van de politie. De poli tie onderzoekt de schietpartij met een rechercheteam van tien mede werkers. Het incident deed zich rond 16.15 uur voor. De schiet partij volgde op onenigheid tus sen de drie mannen. Waar de ruzie over ging, is nog niet bekend. Het is ook niet bekend of er één of meerdere schoten zijn gelost. De politie heeft inmiddels ook het buurtonderzoek afgerond. De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie minderjari gen aangehouden. De jongens, twee van zeventien jaar en een van vijf tien jaar uit Venray, worden verdacht van inbraak in een bungalow op een vakantiepark aan de Peelheideweg in America. De beveiliging had aan de rand van het park spullen aangetroffen die vermoedelijk van diefstal afkomstig waren en schakelde de politie in. Nader onderzoek wees uit dat er in een van de bungalows was ingebroken en dat de buit bij het hekwerk van het park lag.Tevens werden bij het hek drie fiet sen onbeheerd aangetroffen. In de buurt van het park- op de Lorbaan in de richting Veulen - werden korte tijd later drie personen aangetrof fen die verdacht werden van deze inbraak. De jongens zijn ingesloten en inmiddels in verzekering gesteld voor verder onderzoek. Advocaat Lina gaat bij de rechtbank in Roermond het verzoek indienen om de inhoudelijke behandeling van de zaak van de vermoorde vrouw Kathleen Engels-Cre- mers uit Venray eerder te laten plaatsvinden dan dinsdag 19 juni, de dag die de rechtbank nu heeft gereserveerd voor de zitting. De raadsman, die de verdachte - de man van de vermoorde vrouw - bijstaat, verblijft in die periode in het buitenland. Hij verzoekt de behandeling te vervroegen naar mei. Of dat haalbaar is, is afhan kelijk van de beschikbaarheid van de resultaten van de onderzoeken die de verdediging heeft aange vraagd. De zaak zal donderdag 26 april weer pro forma voorkomen bij de rechtbank in Roermond. Advocaat Lina heeft twee ver zoeken ingediend. Allereerst heeft hij het Nederlands Foren sisch Instituut gevraagd om DNA- onderzoek te doen naar een aan tal sporen, waaronder de nagels van de vrouw. Die nagels zijn na de moord, op woensdagavond 15 maart 2006, veiliggesteld en daar na niet meer onderzocht. Lina wil de nagels op DNA-sporen laten onderzoeken. Mogelijk dat er DNA van een andere persoon dan de verdachte wordt aangetroffen. Dat zou de zaak een nieuwe wending kunnen geven. "Het slachtoffer is met fors geweld gedood", liet advocaat Lina eerder weten. "Een logische reactie is dat ze zich heeft geweerd en daarom zit er wellicht DNA van de moordenaar onder haar nagels." Het tweede verzoek heeft betrekking op het concreter vast stellen van het tijdstip van overlij den van het slachtoffer. Dat is vol gens advocaat Lina nog erg ruim gecalculeerd en kan volgens hem nauwkeuriger worden bepaald. "Daar zijn nieuwe methodes voor. Dat heb ik de rechtbank en het Openbaar Ministerie ook laten weten. Op basis van die methodes kan veel exacter worden vastge steld wanneer het slachtoffer is overleden. Die informatie is cruci aal in het kader van de constructie van het alibi van mijn cliënt." Justitie vermoedt dat de man zijn vrouw heeft vermoord voor dat hij naar Meerlo vertrok om daar een klusje te verrichten. De Venrayse vrouw werd 15 maart 2006 vermoord aangetroffen door haar man. De 36-jarige echtge noot werd enkele dagen later als verdachte opgepakt. Hij blijft ont kennen dat hij zijn vrouw om het leven heeft gebracht. Hij beweert die avond op een bepaald tijdstip van huis te zijn gegaan, voor een bezoek in Meerlo. Toen hij terug kwam, heeft hij zijn vrouw dood aangetroffen. Hij zegt dat hij in de tussenliggende periode niet thuis is geweest. Kathleen Engels-Cre- mers werd meerdere keren met een scherp voorwerp gestoken. Het moordwapen is spoorloos. www.vandenmunckhof.nl Wethouder Najja wil platform leefbaarheid Wethouder Najja (PvdA) heeft het initiatief genomen voor een platform leefbaar heid. Maandag tijdens het dorpsradenoverleg lanceerde hij het plan. De opzet is dat bedrijven, instel lingen en de dorpsraden samen zitting nemen in het platform. Het doel is de leefbaarheid in de dor pen te verbeteren. De wethouder heeft al gesprekken gevoerd met de Rabobank, Wonen Venray, het Oranjefonds en de Heidemaat schappij. "Alle partners staan er positief tegenover", aldus Najja. "Het is van belang dat er enkele kapitaalkrachtige partijen bijzit ten. We moeten zo snel mogelijk aan tafel gaan zitten. Om te kijken wat we voor elkaar kunnen bete kenen." De tien dorpsraden zeg den graag hun medewerking toe. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Donderdag 8 maart 2007 - Pagina 3 ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek Aanbevolen door specialisten! Vraag uitgebreide documentatie aan: Noorderhof 20 - Venray - T: 0478 - 550630 een abonnement waard

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3