Tweede plaats Liesbeth Koonings Prijzenfestival sjoelers ISBV Tafeltennis bedrijven Geslaagd scholieren- toernooi Hondencursussen PEEL EN MAAS Donderdag 8 maart 2007 - Pagina 28 Nobel LR en PC St. Jan Paardensport Ysselsteyn De Roerdomp Het Alvertje Jongerenbus Ellen Ras verrast op NK NRBC Venray BC Doublet BC 2002 RV Overloonse Bridgeclub BC Common Sense BC Harten Drie BC Klavertje Vier BC Venray Bridgesoos De Kemphaan Speel-o-theek Sjoelclub Venray Sportnieuws -info EK indoor voor modelstockcars Belangstellenden kunnen komend weekend in Horst genieten van het EK voor modelstockcars. Op de banen van Ons Genoegen in Ysselsteyn werd afgelopen weekend gestreden om het bondskampioen- schap indoor in de compoundklasse. De 48 deelnemers, twaalf in ieder klasse, hadden zich geplaatst via de bondscompetitie en het rayonkam pioenschap. Liesbeth Koonings werd tweede in de vierde klasse, achter Rene Glabbeek uit Eindhoven en voor Mart Franssen uit Tienray. In de eerste klasse werd Johan van Dongen vijfde en BasTonnaer derde. De uitslag: Klasse 1:1) Rob Polman, Leende 2) Tafeltennisvereniging Wap-in uit Wanssum heeft voor de 21e keer het Rabobank scholierentoernooi gehou den. Er deden zestig deelnemers mee van alle basisscholen van de gemeente Meerlo-Wanssum. De uitslag: Groep 5/6 1) Dirk Deenen, Wanssum. 2) Sil Jans- Sander Dolderman,Weert 3) BasTon naer, Grubbenvorst. Klasse 2:1) Jan Nebbeling, Den Hel der 2) Pieter v.d. Hurk, Asten, 3) Cor Timmermans, Drunen. Klasse 3: 1) Hay Nelissen, Horst 2) Dave Kaspers, Landsmeer 3 Ruud Goovers.Yerseke. Klasse 4:1) René Glabbeek, Eindho ven 2) Liesbeth Koonings, Leunen 3) Mart Franssen Tienray. In Ulvenhout werd geschoten in de recurveklasse. In deze klasse behaalde Gerard Koonings een vijfde plaats. sen, Swolgen. Groep 7/8 1) Jonas ter Braak, Tienray. 2) Patryk Jakubowsky, Tienray. Eindstand wisselbokaal scho len: 1) Tienray 11 punten. 2) Wanssum 9 punten. 3) Meerlo 5 punten. 3) Blitterswijck 5 punten. 5) Swolgen 4 punten. 6) Geijsteren 2 punten. Klinte de Rijck is naar de wed strijd in Uden geweest met haar pony Omira. Ze behaalde daar in de klasse DEMI een tweede prijs met 194 pun ten. De Rijck mag zaterdag Limburg vertegenwoordigen op de Nederland se kampioenschappen. Petra van Dijck was met maar liefst drie paarden geselecteerd voor de Limburgse Kampioenschappen in Helden. Ze nam ook drie prijzen mee naar huis. In de klasse L-springen met Feiten en behaalde ze een hele mooie tiende plaats, met Un de May startte ze eveneens in de klasse L en behaal de een twaalfde plaats. Met Jolivia behaalde ze in de klasse M-springen een tweede prijs. Met een minimaal verschil van 0.46 seconden liep ze net de kampioenstitel mis, maar met deze prestatie mag Van Dijck zich in de klasse M-springen reservekampioen noemen. Brigitte Kreuzer is met haar paard Tsarina naar Herpen geweest. Ze startte daar in de klasse M2-dres- suur en behaalde met 181 punten een mooie vierde plaats. Wies Classens is met haar My Way naar Overasselt geweest. Zij startte in de klasse M2-dressuur en behaalde een mooie vijfde plaats met 187 pun ten. Elzemiek Payens is met haar pony Quicksilver naar Uden geweest. Na een lange tijd niet gereden te hebben startte Payens in de klasse Ll-dressuur en behaalde een mooie derde plaats. Sannah Kreuzer heeft met haar pony in Sevenum meegedaan aan de klasse Bixi AA-dressuur. In de Bixi wordt geen klassement meer opgemaakt, maar er waren in deze klasse vier bekers te verdienen. Kreuzer mocht een van deze bekers mee naar huis nemen. Paardensportvereniging Ysselsteyn heeft onderlinge clubkampioenschap pen gehouden. Bij de dressuur werd Irene Potten eerste met haar paard Jupiter. Bij het springen werd Tamara Klaassen eerste met Vencie en nadat alles bij elkaar opgeteld was, werd Klaassen uiteindelijk clubkampioen. Hilda Lemmens heeft met Mackintosh deelgenomen aan een dressuurwed- strijd in Overasselt. Ze deel mee in de klasse Z2 en behaalde een mooie eer ste plaats. Verder zijn de regiokampi oenschappen springen voor paarden in Helden gehouden. Tamara Klaassen behaalde de vijfde plaats in de klasse B met haar paard Vanesa. In de hoofdklasse van de Summa/Redstars bedrijven tafel- tenniscompetitie zijn de finalis ten bekend. The Headhunters en Textdepartment gaan op 12 maart uitmaken wie zich kampioen mag noemen in het seizoen 2006/2007. Beide teams zijn al eens een keer kampoen geweest en het beloofd een spannende eindstrijd te wor den waarbij de huidige titelver dediger The Headhunters licht favoriet is gezien de balans in hun team. TextDepartment zal zich zeker met hand en tand ver dedigen en voelen zich zeker niet kansloos. The Headhunters-Barto's Brood jes 6-4 The Headhunters hebben wel een benauwd avondje gehad tegen een zich fel verzettend Barto's Broodjes. Na twee wedstrijden stonden de man nen van Barto's Broodjes met 2-0 voor. Patrick Manders speelde een voortref felijke wedstrijd tegen kopman Arno Schrivers. Hij bestookte Schrivers met zowel forehand als backhand spinbal- len en Schrivers had de grootste moei te met deze taktiek. Schrivers kwam niet in de wedstrijd zoals hij dat nor maal gewend is en dat was zeker de verdienste van Patrick Manders. In drie games ging de overwinning naar Manders. Ook Dud Moss begon goed aan zijn wedstrijd tegen Twan van Vegchel. De niet geheel fitte van Veg- chel was nog niet helemaal hersteld van een behoorlijke griep en moest in drie games de partij afgeven aan Moss, die wel goed en degelijk speelde en verdiend de wedstrijd won. De sleutel partij was die tussen Ernst Brecheisen en Twan van Vegchel. Brecheisen wist de tweede en derde game te winnen en een verrassing hing in de lucht. Van Vegchel liet het echter zover niet komen want hij perste er alles uit om de partij naar zich toe te trekken. Dat lukte in de vierde en vijfde game en zo was de beslissing gevallen in het voordeel van The Headhunters. Peter Bouwmans won trouwens ook een hele belangrijke pot tegen Patrick Manders, die het onberekenbare spel letje van Bouwmans niet wist te ont regelen. Omdat het dubbelspel ook naar The Headhunters, eindigde deze wedstrijd in een nipte zege voor de titelkandidaat. Textdepartment-Stroeken Elec tro 8-2 TextDepartment had op papier een wat een gemakkelijker tegenstan der. Stroeken was bij verrassing in de play-off gekomen en kon dus vrij uit spelen. Ying Fu Li begon tegen kop man Peter ter Huurne en slaagde er alleen maar in om het Ter Huurne in de tweede game lastig te maken. Ter Huurne won verder ook van Gorazd Grebenjak maar moest wel buigen voor de ongenaakbare Peter Clijsters, die weer zijn oude vorm lijkt te heb ben hervonden. Fons Coppus en Ton Zieltjens van Stroeken wisten helaas geen partij naar zich toe te trekken al liet Fons Coppus een zeker lijkende overwinning tegen Grebenjak toch nog nog uit zijn handen glippen Hij stond na drie games voor met 2-1 en had in de vierde game diverse match points. Toch verloor hij deze game met 14-12 en de vijfde game was een formaliteit, want hij verloor deze met 11-5 van een fortuinlijke Grebenjak. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jaar-, dag- en weekvergunnin- gen zijn verkrijgbaar bij Faunaland van Grootel in Venray en bij secre taris H.Hendriks Pastoor v.d. Gaet- straat 48 in Venray. Her kan men ook terecht voor inlichtingen via tel. (0478)582994 of 06-23140989, of email info@hsvderoerdomp.nl. Op www.hsvderoerdomp.nl. kan men terecht voor inlichtingen. Hierop staat ook uitgebreid informatie over de nieuw in te voeren VISpas. Leden die hun contributie nog niet hebben voldaan dienen dit zo spoedig moge lijk te voldoen, om zodoende veel ongemak en moeilijkheden aan de waterkant te voorkomen als men gaat vissen. Het nieuwe wedstrijdseizoen begint op zondag 11 maart met de eerste wedstrijd van de Lentekoning. Bijeenkomst is om 7.15 uur bij visvij ver De Ballonzuil en het vissen duurt van 8.00 tot 12.00 uur. Opgeven voor deze wedstrijd kan bij A. de Klein via tel. (0478)581066 of 06-13617597. Leden die willen meedoen aan de voorselectie voor het Nederlandse kampioenschap klassieke hengel kun nen zich tot en met zaterdag 24 maart opgeven bij de secretaris. De eerste wedstrijd wordt gevist op zaterdag 14 april in het Julianakanaal in Stein. De algemene ledenvergadering wordt gehouden op maandag 12 maart. Alle leden zijn van harte wel kom. Dit jaar zijn er elf leden, die 25 jaar geleden lid zijn geworden van de vereniging. Zij worden aan het einde van de vergadering in het zonnetje gezet. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Men kan ook mailen naar info@hsvhetalvertje.nl. Voor ver gunningen 2007 kan men terecht bij Faunaland van Grootel in Venray en bij van de Ligt Allicht in Wanssum. Dagvergunningen zijn verkrijgbaar bij het BP tankstation aan de Rijksweg in Well. Zie voor de contributiebedra gen 2007 www.hsvhetalvertje.nl. De jongerenbus van Synthese staat de komende dinsdagen weer op ver schillende plaatsen in Venray. Op 13 maart staat de bus bij de Toverbal, op 20 maart in Landweert bij de Plus markt, op 3 april bij de Wetteling bij de skatebaan en 17 april in 't Brukske bij de ClOOO.Wie tussen de 12 en 21 jaar oud is en zin heeft om 's avonds te tafelvoetballen, te computeren of spel letjes te doen, is welkom in de bus! Ongeveer op dezelfde manier wist Grebenjak van Ton Zieltjens te win nen. Ook daar stond Zieltjens met 2-1 voor in games,maar wist de vierde en vijfde game ook niet in winst om te zetten. Omdat Ying Fu Li en Gorazd Grebenjak elk twee winstpartijen boekten, Clijsters ongeslagen bleef en TextDepartment ook het dubbel spel wist te winnen, eindigde deze wedstrijd in een ruime overwinning voor TextDepartment die zich mogen opmaken voor de titelstrijd tegen The Headhunters. De Keukenkenners-Huggers Elektronika 9-1 De Keukenkenners hebben een grote overwinning geboekt op Hug- gers. Jeroen Swinkels, Martijn Arts en Noud v.d. Locht namen het op tegen Frans Larmene, zoon Richard en Geert Huggers. Omdat alle wedstrijden in drie games werden gespeeld en dat is vrij uniek, was deze wat ongelijke strijd heel snel voorbij. Met name kopman Richard Larmene had het zwaar te verduren bij Huggers. Hij wist alleen van Jeroen Swinkels te winnen, maar verloor wel van Noud v.d. Locht en Martijn Arts. Vooral Arts speelde een bijzonder goede partij tegen Richard Larmene. Het werden drie bijzonder spannende games getuige de gamestanden 12-10 en 17- 15. Geert Huggers wist het Noud v.d. Locht nog wel lastig te maken maar verder dan drie nipt verloren games kwam hij echter niet. Frans Larmene had nog wat zware benen overgehou den van een Oldtimers toernooi een dag eerder en kon tegen deze sterke tegenstander geen vuist maken. Beide teams spelen nog een laatste wed strijd in de play-down voor de plaat sen 5 t/m 8. De Keukenkenners heb ben zich in ieder geval voorgenomen om zich volgende keer wel te plaatsen voor de play-off om gewoon mee te doen voor het kampioenschap. Wel licht dat Huggers zich in de komende transferperiode zich nog kan verster ken, om volgens seizoen beter voor de dag te komen, alhoewel zij het als debutant zeker niet slecht hebben gedaan. In hun laatste wedstrijd tegen waarschijnlijk Geodis Vitesse zullen zij zeker proberen om toch nog als zevende te eindigen. De wedstrijd Geodis Vitesse-Tempo- team is uitgesteld vanwege ziekte van twee speelsters vanTempoTeam. Kelly Willems, Sabina Larmené en Ellen Ras van Summa/Red Stars heb ben maximaal gepresteerd op het NK tafeltennis in Eindhoven. Sabina Lar mené werd in de eerste ronde van het sterk bezette, nationale toernooi uit geschakeld, Kelly Willems en Ellen Ras strandden in de achtste finales. Li Jao van het Heerlense MF Services/Fiirst won in de finale van haar landgenote Li Jie met 4-1In het dubbelspel verlo ren Kelly Willems en Sabina Larmené in de kwartfinales van het sterke koppel Linda Creemers en Carla Nouwen. Ellen Ras werd met haar gelegenheidspartner Jeanine Huider van SKR/Veenendaal pas in de halve finales uitgeschakeld door Li Jie en Elena Timina, de latere winnaressen. De Mèrthal in Horst staat op zaterdag 10 en zondag 11 maart wederom in het teken van het zogenoemde 'radio controlled model stockcarracing'. SRP De Peeldrivers houdt dit jaar voor de dertiende keer in successie het Europese Unie Indoor Kampi oenschap, wat een ware Horster traditie is geworden in de model- stockcarwereld. Nu, na de verbouwing van de Mèrthal in 2005, is gebleken dat de computertelling meer dan optimaal werkt. Er is speciaal voor deze wed strijd een elektronische tellus in de vloer verwerkt. Ook kan de snelheid waarmee gereden wordt aanzienlijk hoger liggen dan de afgelopen jaren. De modelstockcars hebben namelijk veel meer grip op de nieuwe vloer. Vorig jaar lag de snelheid tijdens de finale race boven de 80 kilometer per uur. Ook de 'afzuiging' van de hal is aangepast op dit evenement en de hal is tijdens de wedstrijd vrijwel rook vrij en tussen de races door geheel rookvrij. Voor dit evenement tovert de club De Peeldrivers de Mèrthal om tot een heus racecircuit waar deelne mers uit Nederland, België, Duitsland, Engeland en Schotland zullen gaan strijden om de titel Europees Indoor De tweede zitting van het vierde competitieblok is gespeeld. In de A-lijn werden Mirjam Voermans en Frans van Lieshout de winnaars met 58,75 procent. Tilly en Jan van der Heijden deelden de tweede plaats met Joan Hinssen en Jan Stiphout met ieder 55,42 procent. In de B-lijn was de eerste plaats voor Luc Duijn en Henk van Heumen met 60,39 procent. De tweede plek was voor Miets Bis- scheroux en Hilde Kooien met 58.54 procent en de derde plaats was voor Riek Rutten en Ber Poels met 58,15 procent. In de C-lijn scoorden Gerda Stoffels en Jan Mater 62,95 procent en werden daarmee eerste. Adrie en Piet Koek waren tweede met 55,80 procent en de derde plaats was voor Mia van der Heijden en Ricky Claes- sens met 55,03 procent. De laatste zitting in blok 2 van de clubcompetitie is gespeeld. In deA-lijn was het paar Corrie en Hans Visscher de beste met 61.88 procent, gevolgd door Henk Penninx en Theo Jacobs met 56.88 procent, terwijl het paar Joep Vaessen en Mia v.h. Reve derde waren met 55.21 procent. In de B-lijn was het paar Annie Clermonts en Mia Koopman eerste met maar liefst 66.25 procent. Tweede waren Mariet Vollen- berg en Nelly Jenneskens met 58.33 procent. De derde plaats was voor het paar Marga Vossen en Marian van Beek met 57.67 procent. Hiermee is de eindstand in dit blok bekend. Naar de A-lijn promoveren de paren Annie Clermonts en Mia Koopman, Gerard Linssen en Petra Heinekamp, Dorie Driessen en Fieke Messemaeckers, Ine Thielen en Nel Camps. De zesde en tevens laatste zitting van de tweede clubcompetitie is afge werkt. Winnaars in de gele lijn waren Piet van Aar en Sef Raedts met 61,35 procent. De tweede plaats was voor Corrie Hartong en Hein Tak met 56.67 procenten, terwijl Toon den Brok en Jan Steinvoort derde waren met 56.41 procent. De allerbeste in de rode lijn waren Doortje van Melick enAnnemie Vossen met maar liefst 67,33 procent, gevolgd door Annie Selder en Rieky Cremers met 64.33 procent op hun beurt op de voet gevolgd, met 64,08 procent, door Tony Jansen en Joke Peters voor een mooie derde plaats. Donderdag 8 maart vrij bridgen en stand bepalen met promotie en degra datie. Donderdag 15 maart start derde clubcompetitie. Kampioen 2007. Er hebben zich inmiddels al ruim tachtig deelnemers ingeschreven van wie maar liefst 33 uit Engeland en Schotland. Titelver dediger Björn Quaedackers (20) uit Helmond (lid van de Peeldrivers) won de indoor in 2006 en Jeroen Janssen (26) uit Horst (lid van de Peeldrivers) en de uit Engeland afkomstige Jody Foster (zij hebben in 2005 de titel ver overd) hebben alledrie laten weten dat zij er alles aan zullen doen om de titel van Europees indoorkampioen weer in de wacht te slepen. Hoewel Engeland jarenlang op kop heeft gele gen bij internationale wedstrijden, komt de Nederlandse concurrentie steeds dichterbij. Ook dit jaar zullen de Nederlanders zeker weer hoge ogen gooien tijdens het indoorspekta- kel in de Mèrthal in Horst. Zelfs Horst kent enkele kanshebbers om dit jaar de titel in de wacht te slepen. Neem bijvoorbeeld de hierboven genoemde Jeroen Janssen, die, met zijn slechts zes jaar nationale en drie jaar interna tionale wedstrijdervaring, heeft bewe zen dat hij het niveau heeft van een echte topper. Of Ruud Verheijen (39) uit Hegelsom die met z'n jarenlange ervaring zeker tot een van de kans- De sterkste in de gele lijn waren Aike van Glabbeek en Marijke v.d. Boom met 60.76 procent. Wim en Luus van Son bezetten de tweede plaats met 58.68 procent, gevolgd door Toon den Brok en Jac Huijs met 57.64 procent. In de rode lijn waren Nellie Basten en Marie Kersten de winnaars met 58.75 procent. Riet Aarts en Frieda Kalkman waren twee de met 57.50 procent. Derde waren Irma Huijs en Adele van Leuken met 52.92 procent. De vierde ronde van de tweede competitie is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 70,83 procent voor Jan Lagarde en Piet Linders. Tweede met 66,15 procent waren Wil Tacken en Martien Verheijen en de derde plaats was met 55,21 procent voor Rikie Cremers en Jose Verhaegh. In rood waren met 62,69 procent Sari Hordijk en Frans Oudenhoven de winnaars. Tweede met 55,75 procent waren Ria Stevens en Hugo van de Windt. De derde plek was met 52,78 procent voor Thea Lamers en Ger Wiegman. De eerste zitting van de laatste ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. In geel waren de winnaars Sjef Fiers en Wim Manders met 62.69 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Henk Penninx met 60.42 procent. De derde plek was voor Rinus Nollen en Antoinette Schaeffers met 54.58 procent. In rood waren Harrie Arts en Anneke Schoonbeek de beste met 68.75 procent. Nelly Penninx enAlda Verhoeven bezetten de tweede plek met 64.38 procent. Derde waren Mia Nollen en Annie Poels met 59.62 pro cent. Volgende week de tweede zitting. De laatste avond van de wintercom petitie is gespeeld. In geel waren Marij ke van de Boom en Aike van Glabbeek de winnaars met 64,17 procent.Twee- de waren Yogo Canli en Nelly Vloet met 58,33 procent, gevolgd door Thea Peters en Leny Spekhorst met 54,58 procent. In groen warenTruus Buysen en Truus Michels de beste met 63,40 procent. Betty Janssen en Toos Smits bezetten de tweede plaats met 60,50 procent. Derde waren Frieda enThom Kalkman met 59,60 procent.Volgende week begint de paascompetitie. hebbers behoort. Maar vergeet vooral niet de nieuwkomers bij de senioren zoals Dennis van Asten (17) uit Horst, Algemeen Nederlands Kampioen 2005 Roy Mosman(17) uit Gemert en Brian Weijers (16) uit Venlo de mega juniorkampioen (in 2006 Indoor kampioen, Nederlands, Europees en wereldkampioen) zijn zeker geen broekies meer in de stockcarwereld. De concurrentie zal zeker rekening moeten houden met deze drie jonge telgen. Verder aan de start staan Neder lands outdoorkampioen 2006 Marco Schouten uit Rosmalen en Europees outdoorkampioen Maikel Rutten uit Lobith. Al met al staan er veel kampi oenen en ex-kampioenen aan de start in de Mèrthal. Bij de junioren die om de Promo webdesign Wisseltrofee strij den hebben de Peeldrivers ook een kanshebber in Chris Sijmons (14) uit Venray. Deze heeft het afgelopen jaar erg veel ervaring opgedaan tijdens diverse nationale en internationale wedstrijden. Alvorens de deelnemers zich aan elkaar kunnen gaan meten op zondag 11 maart, krijgen ze de gelegenheid om hun bolides optimaal af te stellen op zaterdag 10 maart. Dit zal overigens bij de meeste niet zon- Op de eerste avond van een nieuw competitieblok is het altijd even aftas ten wie men als tegenstanders gaat treffen. In de gele lijn werden toch weer de vertrouwde namen terugge- vonden.Anneke Schoonbeek met Har rie Arts, Frans van Lieshout met Wim Manders en Ger Keizers met WimTeu- nissen eindigden als beste drie. In de rode lijn wist gelegenheidskoppel Mia Koopman met Ton van Jaarsveld, Irene Camps met Jaques Jeurissen en Miets Bisscheroux met Hilde Kooien achter zich te houden. In de groene lijn was de derde plek voor Dien Houben met Leen Linders opmerkelijk. Zij hoefden enkel Wies Appels met Charlotte Olis- legers en Herma Darmstadt met Caro line Wikkers voor te laten gaan. Hondenbezitters proberen honden te veel op te voeden alsof het kinde ren zijn. Het gevolg is dat honden niet begrijpen waarom ze door de baasjes 'gestraft' worden. Hondenbezitters blijken dezelfde emoties te vertonen als ouders wanneer het kind of de hond bang is of bang lijkt. Ze reageren echter ook hetzelfde als het kind of de hond in hun ogen ongehoorzaam is. De liefde voor de hond leidt juist tot hondenleed. De honden moeten op de juiste manier 'geprezen' en 'gestraft' worden. Als men bij thuis komst ziet dat de hond op het tapijt heeft gepoept, heeft het geen zin om kwaad te worden als het een halve dag terug is gebeurd. De hond weet allang niet meer dat hij op het tapijt heeft gepoept. Door toch te straffen wordt de hond alleen maar geleerd bang te zijn als het baasje thuiskomt. Het is belangrijk dat mensen en gezin nen die een eerste hond aanschaf fen gedragscursussen volgen met hun hond. Het zou veel hondenleed voorkomen. Veel mensen doen nu nog afstand van de hond vanwege gedragsproblemen, maar die proble men hebben ze als liefhebbende hon denbezitter vaak zelf veroorzaakt. KC Venray en omstreken start donderdag 8 maart weer met gehoorzaamheids cursussen voor hond en baas op het terrein De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Er worden diverse soorten 1 en 2, elementaire gehoorzaamheid, en de cursussen voor de landelijke examens gedrag en gehoorzaamheid voor Beginners, I, II en III, Gehoor zame Hond, Uithoudingsvermogen en VerkeersZekere Hond (de laatste twee bij voldoende deelname). Ook zijn er cursussen behendigheid en Flyball voor beginners en gevorderden. Aan melden voor deze voorjaarscursus kan der slag of stoot gaan op de nieuwe vloer. Alle afstellingen van voorgaande jaren tellen namelijk niet meer en men moet met de afstellingen bij nul beginnen. De modelstockcars die zijn nagebouwd op schaal 1:8 van de grote stockcars die onder andere rij den op Raceway Venray (circuit De Peel), worden meestal zelf gebouwd en kunnen in de Mèrthal snelheden behalen van rond de 80 a 90 km/uur. Het is dus noodzaak om bij zo'n hoge snelheden de stockcar dusdanig af te stellen dat deze zo stabiel mogelijk over de ovaal aangelegde racebaan kan denderen. Het programma van dit stockcarweekend ziet er als volgt uit: Zaterdag 10 maart beginnen de trainingen om 13.00 uur en duren tot 17.00 uur. Zondag 11 maart begin nen de voorrondes om 10.00 uur waarna de kwartfinales zullen volgen om 14.00 uur. In de pauzes zal er live muziek zijn van het muziek spektakel uit Gemert. De juniorfinale is gepland om 14.30 uur. De grote finale met als inzet de Maasdal Wisseltrofee zal om 17.30 uur van start gaan. Na deze finale is bekend wie zich Europees kampioen indoor 2007 mag noemen en de grote Maasdal Wissel trofee voor een jaar in zijn prijzenkast mag laten schitteren. Meer informatie staat op www.peeldrivers.nl. De uitslag van de achtste ladder competitie. In oranje op de eerste plaats met 60,42 Cis en Jan Selders, op de tweede plaats met 59,92 Dorry Driessen en Maria Vloet en op de derde plaats met 56,77 Jeanne Korsmit en Jac. Huijs. In rood op de eerste plaats met 64,17 %Toine en Jan Tiggeloven, op de tweede plaats met 61,11 %.AnnyArts en Riet Dobbe en als derde met 55,00 Jo de Backer en Toon van Vegchel. In groen op de eerste plaats met 57,83 Josephine Philipsen en Nelly van Vegchel, op de tweede plaats met 55,56 Zus Kooien en Virgine Pop en als derde met 54,17 Leny van Klink enAnny van Mil. telefonisch, maar ook tussen 19.00 en 20.00 uur op het terrein. Voor nieuwe baas-hondcombinaties bestaat er eventueel een mogelijkheid om op een later tijdstip in te stromen. Vragen of nadere informatie is verkrijgbaar via tel. (077)3071128 of (077)3072621. Zie ook www.kcven- ray.nl. De Speel-o-theek in Venray bestaat al sinds 1983. Desondanks weten veel ouders niet van het bestaan van de Speel-o-theek. Om daar wat aan te veranderen is de Speel-o-theek een campagne gestart. Er is een poster en een flyer ontworpen om ouders en kinderen kennis te laten maken met het begrip Speel-o-theek. Een aantal scholen en peuterspeelzalen hebben deze al ontvangen en in de komende weken vindt de verspreiding ook op de rest van de basisscholen plaats. Ook scholen in de kerkdorpen wor den hierbij betrokken. Posters zijn verder te vinden in onder andere wachtkamers van huisartsenpraktij ken en consultatiebureaus. Er vindt momenteel een vernieuwing plaats bij de Speel-o-theek. Er is nieuw speel goed ingekocht en met behulp van fondsenwerving gaat de Speel-o-theek op korte termijn het uitleensysteem automatiseren. Ook is er een website in ontwikkeling. De Speel-o-theek is gevestigd in de bibliotheek in Venray en is geopend op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 15.30 tot 19.30 uur. De Speel-o-theek wordt gerund door vrijwilligers. Nieuwe vrijwilligers zijn altijd wel kom. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)588595. Een delegatie van twaalf sjoelers van de Invaliden Sport- en Belangen vereniging Venray e.o. heeft in Diete ren aan een selectiewedstrijd deelge nomen, met de bedoeling om zoveel mogelijk plaatsbewijzen te bemach tigen voor het NK Sjoelen 2007 op 14 april in Barneveld. Deze derde en tevens laatste selectiewedstrijd van het seizoen 2006/2007 in Dieteren werd een waar prijzenfestival voor de sjoelers van de ISBVVenray.e.o. Bij de prijsuitreiking voor de daguitslag ble ken maar liefst negen sjoelers ereme taal bemachtigd te hebben. In de klas se D was het Mat Klaassens die met een gemiddelde van 126,35 de derde plaats voor zich opeiste. Koen Heide veld behaalde in de klasse E tevreden de vijfde plaats en 121,20 gemiddeld. Marjo Manders was haar concurren tie weer te sterk af in de klasse F met 119,85 gemiddeld. Daarmee liet ze ook Wilma Wismans achter zich, die elfde werd met 110,60 gemiddeld. In de klasse H waren Bas Pastors en Mar tien Manders weer succesvol met een tweede en derde plaats door gemid delden van 113,20 en 109,55. Jan Pij pers werd slechts tiende met 100,80 gemiddeld. Ook Frans van Soest en Leo Reintjes ontvingen een medaille voor hun tweede en derde plaats in de klasse I met gemiddelden van 102,20 en 90,35 gemiddeld. Piet Her mans werd weer eerste in de klasse J met een gemiddelde van 96,40. Linda Buis was terecht heel blij en trots op haar derde plaats in de klasse K met 92,80 gemiddeld. Na een afwezigheid van ruim twee jaar was ook Germy Joosten weer van de partij, maar zij kon slechts tien bakken sjoelen, waardoor zij niet in de eindklassering kon worden opgenomen. Maar haar terugkomst niet onopgemerkt, door dat Mat Klaassens zijn medaille aan haar gaf. Het totaalklassement na drie wedstrijden toonde dat zeven van de twaalf sjoeler van de ISBV Venray e.o. een beker in ontvangst mocht nemen, door twee eerste plaatsen, twee twee de plaatsen en drie derde plaatsen. Dit waren hun klasseringen in het totaalklassement: 5) Marijke Denissen in de klasse C met 128,38 gemiddeld. 3) Mat Klaassens in de klasse D met 129,05 gemiddeld. 6) Koen Heideveld in de klasse E met 119,93 gemid deld. 1) Marjo Manders in de klasse F met 124,85 gemiddeld. 12) Wilma Wismans in de klasse F met 112,65 gemiddeld. 2) Bas Pastors in de klasse H met 112,43 gemiddeld. 3) Martien Manders in de klasse H met 111,85 gemiddeld. 11) Jan Pijpers in de klasse H met 103,70 gemiddeld. 2) Frans van Soest in de klasse I met 102,40 gemid deld. 3) Leo Reintjes in de klasse I met 100,65 gemiddeld. 4) Linda Buis in de klasse K met 92,93 gemiddeld. Door deze geweldige resultaten plaatsten de volgende sjoelers zich voor het NK Sjoelen in Barneveld. Klasse F: Marjo Manders. Klasse H: Bas Pastors en Martien Manders. Klasse I: Leo Reintjes (hoogste dag score). Klasse J: Piet Hermans. Zowel Marjo Manders als Bas Pastors gaan hun titels verdedigen. Aan de derde selectiewedstrijd van de Algemene Nederlandse Sjoelbond Regio Limburg hebben twaalf leden van Sjoelclub Venray deelgenomen. Tijdens deze wedstrijd werd er gestre den voor het NK. Vier deelnemers van Sjoelclub Venray zijn afgevaardigd naar het NK dat op 14 april gehouden wordt in Barneveld. Dit zijn: Klasse F, Harrie Rongen. Klasse G, Mien Clas sens, Klasse G, Frans Geurts en Klasse I, Paul Bouten. Einduitslag overige deelnemers: Klasse F 6) Ben Rongen. Klasse F 7) Mariet Aarts (Sevelo). Klas se F ll)Anny van der Heijden. Klasse F 13) Truus Jenniskens. Klasse G 7) Mimi Jansen (Sevelo). Klasse G 10) Truus Schoeber. Klasse H 10) Regien Sanders. Klasse H 12) Matty Rens.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 28