Saturday Night, cabaret en Adolf Halfvastenbal met Beppie Kraft Peelwerkers sluiten seizoen af At The Close Of Everyday Fotocompetitie Wereldwinkel Venster op Venray Dagje stappen Honderd jaar ruimtelijke ontwikkeling Met andere ogen m SABRIYE TENBERKEN PEEL EN MAAS Donderdag 8 maart 2007 - Pagina 21 Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray presen teert de komende week een vol programma met Ronald Goedemondt, Saturday Night at the Movies, Adolf, het caba retduo Dames voor na Vieren en de Nieuwe Snaar. GOEDEMONDT Ronald Goedemondt doet op vrijdag 9 maart vanaf 20.00 uur Schouwburg Venray aan met zijn show Ze bestaan echt! De 31-jarige stand up comedian Goedemondt is in korte tijd razend populair geworden bij het grote publiek. In Ze bestaan echt verkent hij de invulling van het begrip vrijheid. Hij is bezig te ontdekken wat vrij heid voor hem betekent en wat het voor de mensen in zijn omge ving betekent. Wat mag je nastre ven? Hoe belangrijk zijn zij, de anderen? Het wordt steeds belang rijker niet klakkeloos te geloven wat je wordt voorgeschoteld, niet mee te gaan in elke verleiding die voor je is bedacht. Maar wat is dan nog echt van jezelf? Voor de voor stelling zijn nog kaarten beschik baar. SATURDAY NIGHT Op zondag 11 maart om 20.00 uur is de show Saturday Night at the Movies Part II te zien in Schouwburg Venray. Dit feestje van muzikale herkenning dankt zijn naam aan de wereldhit van The Drifters begin jaren 60, geba seerd op de verliefde teenagers in Amerika, die op zaterdag avond naar de drive-in bioscoop gingen en op de achterbank van hun auto niet alleen belangstelling toon den voor de getoonde 'movie' Het is de jaren van de opkomst van Motown. De soul verovert de wereld, zo ook Nederland. Aan de top van de hit parades vinden we groepen als;The Temptations,The Four Tops en Sam Cooke. Probeer maar eens stil te blijven zitten bij onvergetelijke hits als: Soul man, For Once in my Life, You can't hurry Love, Under the boardwalk, Baby Love en Da Doo Ron Ron. De negenkoppige band, zangers en zangeresssen, direct from England, nemen de toeschouwers mee op een trip "down memory lane"! ADOLF De voorstelling Adolf is op dins dag 13 maart om 20.00 uur te zien in Schouwburg Venray. Het verhaal speelt in de bunker van de Führer in Berlijn anno 1945. Hitier gaat tekeer tegen zijn generaals, die zijn oorlog hebben verloren. In zijn paranoïde tirade legt Adolf de anatomie van het fascisme bloot, de ideologische rechtvaardiging en de vergiftigde utopieën. Hitiers laatste voorstelling is voorbij. Dan, plotseling, verlaat men de bunker en staat men in een doodgewone pub, anno nu. Een man staat aan de bar en draaft door over de toe stand in de wereld: de losse immi- gratieregels, de liberale asielwet geving, al die zwarten op straat, de moslims, de Joden en Palestijnen, noem maar op. Een gewone man, net zo als u en ik? Hitier wordt gespeeld door de acteur Pip Utton en de voorstelling is Engelstalig. CABARETDUO De piepjonge Drenth en Van Rijn vormen samen het cabaret duo Dames voor na Vieren toch een klasse apart. De dames zin gen als nachtegalen of brullen als krolse katers. Ze beheersen hun lichaam en stem tot in de per fectie. Ze vertellen met theatrale beelden een duidelijk verhaal met een begin en ijzersterk eind. In deze voorstelling, Hijgende Hak ken, te zien in Schouwburg Venray op donderdag 15 maart om 20.00 uur, wordt hun eigenzinnige visie op 'het snelle leven' in een flits weergegeven. De perfecte timing en de vermakelijke sketches laten je iedere keer smachten naar meer. Uiteraard geheel op de unie ke DVNV stijl: absurd, hilarisch, wreed, ontroerend, mimisch en muzikaal. NIEUWE SNAAR De tiende voorstelling van het Vlaamse gezelschap de Nieuwe Snaar is een feest. Met wederom een combinatie van muziek in allerlei stijlen, absurdistische kol der en visuele grappen, verrassen de heren in alles. Helden gaat over een drang die in de mens zit om zichzelf te overstijgen, over dat ieder mens altijd wel een beetje een held wil zijn. Hiervoor laten de vier zangers/muzikanten een groot aantal muziekinstrumenten aanrukken en verschijnen ze in kostuums die ieders fantasie te boven gaan. Niet alleen worden onvoorstelbare capriolen met een slagboom op het netvlies gebrand, ook de poëtische teksten en verrukkelijke muziek maken de avond onvergetelijk. Te zien in Schouwburg Venray op vrijdag 16 maart om 20.00 uur. Reserveren voor een voorstel ling bij Schouwburg Venray kan via tel. (0478)530999 of via www. schouwburgvenray. nl JV - wi In navolging van het steevast uitverkochte Nakse Dakrame Festival wordt dit jaar tevens een Halfvastenbal gehouden in café 't Podium. Op zondag 18 maart tussen 16.00 en 21.30 uur is het zover, dan wordt het Rood-Geel- Groen weer in het vaandel gehe sen. Café 't Podium heeft in het verleden vele Limburgse toparties ten naar Venray weten te krijgen. Deze editie van het Halfvastenbal doet daar zeker niet voor onder. Met namen als Beppie Kraft, Frans Theunisz, Ben Verdellen en de Rooyse Hofkapel onder leiding van Joop Derks wordt een gewel dig programma neergezet. De mid dag begint met een opwarmer door een buutredner. Daarna pas seren diverse artiesten de revue. Met Beppie Kraft is de koningin van het Limburse lied binnen gehaald. Frans Theunisz is een regelmatig terugkerende gast in 't Podium, reeds vele malen heeft hij het Nakse Dakrame Festival uit zijn voegen doen knallen. Ben Ver dellen is al vele jaren een vertol ker van het Limburgse lied. Deze artiest weet met zijn nummers een uniek gevoel los te maken onder het aanwezige publiek. De artiesten worden bijgestaan door de Rooyse Hofkapel. Deze Venray- se trots weet jaar op jaar met de carnavalsdagen de foyer op zijn kop te zetten. Kaarten zijn te krijgen bij café 't Podium. De openingstijden zijn op vrijdag en zaterdag vanaf 17.00 uur, tel. (0478)581143. Meer infor matie is te vinden op www.podi- umvenray.nl. De nijvere natuurliefhebbers en vrijwillige landschapsbeheer ders van stichting Werkgroep Behoud de Peel gaan zaterdag 10 maart de grote veenvlakten ach ter Liessel weer in. Het gebied is deze tijd van het jaar altijd op zijn natst, zodat nog niet bekend is waar gewerkt gaat worden. Eerst wordt uitgeprobeerd welke paden er nog begaanbaar zijn. Met zaag en kniptang in de hand wordt er gewerkt aan een Peelgebied zoals de vogels het graag zien: weids en open. Omdat de eerste trekvogels alweer zijn gearriveerd en soms al aanstalten maken te gaan broe den, wordt zaterdag het seizoen afgesloten. Deelnemers zorgen zelf voor laarzen, een lunchpak ket, koffie en eventueel regenkle ding. Er wordt tot ongeveer 14.00 uur gewerkt, maar uiteraard staat het iedereen vrij om eerder terug te gaan. Aanmelden kan bij coördina tor Wim van Opbergen via tel. (0493)319610 of via email wvop- bergen@hetnet.nl. Verzamelen om 9.00 uur bij de kerk van Liessel. De Locht Bij streekmuseum De Locht is Melderslo zijn op zondagmid dag 11 maart leden van Draaior gelclub Horst aanwezig. Er zijn diverse draaiorgels te zien en te beluisteren. Voor tekst en uitleg wordt gezorgd! In de smederij is de smid aan het werk met hamer en aambeeld. Met het oog op de naderende lente mogen kinde ren tegen geringe vergoeding een eigen vogelkastje timmeren. Daarbij worden ze geholpen door leden van de Horster Jeugd- Natuurwacht. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Excursie Limburgs Landschap De natuurgebieden van Het Limburgs Landschap zijn allemaal opengesteld voor wandelaars. Om bezoekers de bijzondere plek ken te laten zien worden er ook excursies gehouden. Op woens dagmiddag 14 maart houdt Stich ting het Limburgs Landschap een wandeling over de Groote Heide in Venlo. De excursie start om 13-30 uur vanaf het Infocentrum Groote Heide aan de Hinsbecker- weg. De wandeling duurt onge veer twee uur en aanmelden is niet nodig.Tijdens deze excursie kan men 'een kijkje nemen in de keuken' van natuurbeheer en natuurbescherming op de Groote Heide. De Groote Heide kent ver schillende soorten landschappen waarop specifiek beheer wordt toegepast.Tijdens de wandeling, onder leiding van de gidsen Piet Mölling en Sjef Senden, wordt duidelijk dat de instandhouding van de verschillende terreinen meer om handen heeft dan zoal gedacht wordt. Aansluitend kan de tentoonstelling 'Het verhaal achter...' bezocht worden. Het thema beheer loopt hier moeite loos in over. In de tentoonstelling wordt een aantal juweeltjes van terreinen uitgelicht. Het Limburgs Landschap nodigt iedereen uit om een kijkje te komen nemen. Openingstijden op zondag- en woensdagmiddag van 12.00 tot 16.00 uur. De tentoon stelling is gratis te bezoeken in het Infocentrum aan de Hinsbec- kerweg 55 in Venlo. Winterwandeling De Natuurvrienden uit Merselo houden op zondag 11 maart de derde winterwandeling van het seizoen. De starttijden: 30 kilo meter, 8.00-10.00 uur, 20 en 15 kilometer, 8.00-12.00 uur. 10 en 5 kilometer, 8.00-14.00 uur Speciaal voor gezinnen met kinderen is er 's middags een puzzeltocht. De starttijd is tussen 13.00 en 14.00 uur.Voor de winnaars zijn er enke le mooie prijsjes beschikbaar. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Startplaats is café D'n Tommes in Merselo. Inlichtingen zijn verkrijg baar via tel. (0478)546496. Dansavond Dance Events Veltum houdt op zaterdag 10 maart een stijldans avond voor jongeren, paren en singles in het wijkcentrum aan de Veltumse Kleffen in Venray. Aan vang 21.00 uur. V-Kick in Venray heeft At The Close Of Everyday weten te strik ken voor een optreden tijdens hun Nederlandse toer. Het optre den vindt plaats in het Theehuis in het Odapark op vrijdag 16 maart vanaf 20.00 uur. Concerten van At The Close Of Everyday (atcoed) zijn even zeld zaam als stemmig en bijzonder. Die zeldzaamheid is niet zo gek, want brein Minco Eggersman is niet alleen druk als baas van het Volkoren-label, maar ook actief in The Spirit That Guides Us, solo project ME en (als producer of muzikant) bij Ponoka, Anderson en Solo. Minco Eggersman en Axel Kabboord zijn At The Close OF Every Day en debuteerden eind 2002 met de wereldwijd goed ontvangen cd Zalig zijn de armen van geest. David Eugene Edwards (Sixteen horsepower) was zo onder de indruk van het gezel schap dat hij hen meenam op een Europese tour. Over het in 2004 verschenen album The Silja symp hony en De Geluiden Van Weleer uit 2005 raakte de pers niet uit geschreven. Reikhalzend wordt dan ook uitgekeken naar het nieuwe schijfje dat voorjaar 2007 verschijnt. De muziekstijl kan beschreven worden als een mix van melancholieke pop en emo, samengevat in de term nachtmu ziek of Hollandia en in het ver lengde van bands als Sparklehorse, Pedro The Lion en Low. Veel van de nummers van het duo hebben een christelijke ondertoon, zij het niet expliciet. Het meest recente werk is De Geluiden Van Weleer (het liedboek voor de mensen), een volledig Nederlandstalig album met onder meer een cover van Doe Maar en een duet met Spin vis. De verpakking is in de stijl van een gereformeerd liedboek. Kom zeker kijken naar deze show, want concerten van atcoed staan garant voor een haast sacrale ervaring, vergelijkbaar met 16 Horsepower. Om nog meer aan de sfeer van 't Theehuis bij te dragen geeft de band een akoestisch optreden. Doordat er slechts honderd men sen in 't Theehuis passen is het slim om te reserveren. Kijk voor meer informatie over het optre den zelf op www.v-kick.nl. De Wereldwinkel in Venray is gestart met een fotocompetitie voor kinderen uit heel Europa. Het thema van de competitie is My Fair Trade World en maakt deel uit van de campagne over kinder arbeid op World Fair Trade Dag. Doel ervan is kinderen op een leuke manier in contact te bren gen met de eerlijke handel van de Wereldwinkel. Kinderen kunnen hun foto's tot 30 april inleveren bij Wereldwinkel Venray. Aan het thema, My Fair Trade World, kun nen kinderen hun eigen invulling geven. Dat kan een zelfportret zijn, of een foto van oma, opa of huisdier, met een product uit de wereldwinkel. De foto kan gemaakt zijn in de klas, op straat of onder de douche. Er moet in ieder geval altijd een Wereldwin kelproduct op staan! De fotocom petitie is bedoeld voor kinderen tussen de zes en zestien jaar oud. Zodra Wereldwinkel Venray alle inzendingen binnen heeft wor den er drie winnaars gekozen. De Wereldwinkel looft drie prijzen uit in de vorm van cadeaubonnen. Op 12 mei, World trade dag, vindt de prijsuitreiking plaats.Alle win naars van plaatselijke Wereldwin kels in Nederland doen vervolgens mee in de Europese competitie. Uit alle Europese inzendingen worden ook weer drie winnaars gekozen. Zij maken kans op een digitale camera met draagbare printer, een digitale camera of een mp3 speler. Op de foto met een draadfiguurtje van ZundeArts? Dit bedrijfje uit Zimbabwe staat cen traal in de campagne over kinder arbeid op World Fair Trade Day. Van ijzerdraad en kraaltjes maken de twee jongens van Zunde Arts de meest fantastische figuren. Met de verkoop ervan hebben zij nu een inkomen, een vaste woonplaats en bovenal waardering en eigenwaar de. De Wereldwinkel verkoopt producten verkregen uit eerlijke handel. Door deze vorm van han del vinden producten van boeren en ambachtslieden hun weg naar de exportmarkt. Dit schept werk gelegenheid waardoor de welvaart van de mensen stijgt. De Wereld winkel streeft ernaar dat handels partners in Afrika, Azië en Zuid- Amerika sterke spelers worden op de exportmarkt. Handelspartners krijgen training in productontwik keling en organisatieversterking, en advies hoe te kunnen voldoen aan de internationale standaar den van duurzaam ondernemen. Met politieke lobby in Nederland, bij de Europese Unie en tijdens WTO onderhandelingen komt de Landelijke Vereniging van Wereld winkels op voor de belangen van hun handelspartners in ontwik kelingslanden. Informatie over de fotocompetitie is te verkrijgen bij Wereldwinkel Venray via tel. (0478)588571. Onder de naam Venster op Venray wordt in 't Freulekeshuus van 1 juni tot en met 28 oktober een tentoonstelling gehouden met werk van Venrayse zondags schilders, die het Venray van de jaren 30 tot 50 van de twintigste eeuw in beeld hebben gebracht. Sinds de Tweede Wereldoorlog heeft Venray een enorme ont wikkeling doorgemaakt. Voor deze tentoonstelling wordt een keuze gemaakt uit de werken van (zondags)schilders, zoals Bert Arts (Venray 1920), Frans van Baar (Deurne 1859-1937 Venray), Harry van Baar (Deurne 1890-1973 Ven ray), Sjang van Bergen (Gennep 1890-1941 Venray), August van Bergen (Gennep 1901-1963 Ven ray), Johan Jeuken (Venray 1909- 1982 Amsterdam),Toon Kateman (Venray 1915-1989 Venray), Giel Kusters (Venray 1899-1979 Ven ray), Thij Min (Texel, Den Burg 1905-1982 Venray),Antoon Pijpers (Venray 1928-1982 Venlo), Louis in de Rijp (Venray 1946),Arnold Theuws (Venray 1890-1968 Ven ray), Jean Theuws (Venray 1901- 1982 Venray), broeder Ulpius alias Paul Beunen (Krefeld 1903-1987 Eindhoven). De tentoonstelling sluit goed aan op de tentoonstel ling in 't Freulekeshuus, Kijken naar Venrayse Wijken, 100 jaar ruimtelijke ontwikkeling in Venray, die wordt gehouden tot en met 20 mei. In dit verband is 't Freulekes huus op zoek naar werk van deze schilders. Mensen die schilderijen of teke ningen van hen bezitten met beel den van het Venray van toen en deze voor deze expositie beschik baar willen stellen kunnen con tact opnemen met Piet Theuws via tel. (0478)582846, Fré Thissen via tel. (0478)550215 of met Maria van Dorst, directrice van het Freu lekeshuus, via tel. (0478)583880. Liefhebbers van een stevige natuurwandeling kunnen op zon dag 11 maart hun hart ophalen. Staatsbosbeheer houdt dan een dagwandeling van twintig kilome ter in Nationaal Park De Groote Peel. De excursie wordt begeleid door Peelgidsen en start om 10.00 uur bij het bezoekerscentrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk in Ospel. Deelnemers moeten zelf een lunchpakket en voldoende drinken meenemen. Denk ook aan goed schoeisel, eventueel regenkleding en een verrekijker. Opgave vooraf is gewenst en kan telefonisch bij het bezoekerscen trum via tel. (0495)641497. Nati onaal Park De Groote Peel is een voormalig hoogveengebied dat bestaat uit een open landschap met waterplassen, moeras, heide en kleine stukken bos. Dit bijzon dere natuurgebied is vermaard om zijn vogelrijkdom en zijn rijke cultuurhistorie. Men kan er nog optimaal genieten van de rust en de weidsheid van de natuur. Nati onaal Park De Groote Peel is onge veer 1500 ha groot en tijdens de dagwandeling wordt de grens van Brabant en Limburg, die door het gebied loopt overgestoken. Onder begeleiding van de Peelgidsen van Staatsbosbeheer wandelt men over knuppelbruggen en Peelba- nen, de paden waarover vroeger de turfsteker zijn turf vervoerde. De Peelgidsen vertellen over ont staan en ontwikkeling van de Peel en over de planten en dieren die er voorkomen, maar wandelen staat voorop. Halverwege de dag wandeling wordt er gepauzeerd en is er gelegenheid om te lun chen in het open veld. Het bezoe kerscentrum van Staatsbosbeheer is van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Voor meer informatie en een acti viteitenoverzicht zie www.staats- bosbeheer.nl. De Geschied- en Oudheidkun dige Kring Venray e.o. houdt op maandag 19 maart een lezing vanaf 19-45 uur in zaal Het Tref punt in verpleeghuis Beukenrode. De lezing gaat over Honderd jaar ruimtelijke ontwikkeling van Ven ray en wordt gegeven door drs. Paul van Meegeren. In museum 't Freulekeshuus vindt op dit moment de tentoonstelling Kij ken naar Venrayse wijken plaats. De expositie opent met de fraaie maquette van Venray, anno 1939, die twee jaar geleden door de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. (Kring Venray LGOG) aan de Venrayse gemeen schap is aangeboden bij de vie ring van het vijftigjarig jubileum van de Kring. Aan het begin van de 20e eeuw houdt het gemeente bestuur zich nog nauwelijks bezig met het planmatig inrichten van de openbare ruimte. Wel worden er eisen gesteld aan het bouwen van woningen in verband met de openbare gezondheid en hygiëne. Op kleine schaal vindt woning bouw voor arbeiders plaats door twee woningbouwverenigingen. Het duurt nog tot 1931 voordat Venray zijn eerste uitbreidingsplan krijgt, een plan voor de ontwikke ling van de huidige Oranjebuurt. Op verzoek van het gemeentebe stuur maakt de jonge planoloog J.P.J. Margry een uitbreidingsplan voor de gehele gemeente. Hij komt met een ambitieus ontwerp voor de verdere groei van Venray dat echter in de kast gaat nadat Venray zwaar getroffen raakt door oorlogsgeweld. De eerste tien jaren na 1945 staan in het teken van de wederopbouw. Het is de tijd van noodwoningen, 'crepeer- gevallen' en 'samenwoningen'. Na 1955 gaat de uitbreiding van Ven ray van start met nieuwe wijken in oost, zuid en west. De plannen hiervoor worden gemaakt door J.Margry. De eerste flats verschij nen en ook de eerste woningen speciaal voor bejaarden. De snelle economische ontwikkeling zorgt voor veel werkgelegenheid, maar ook voor een grote vraag naar woningen. In hoog tempo ont staan nieuwe wijken zoals Vel tum en het Brukske.Aanvankelijk is er nauwelijks inspraak, maar de plannen voor Westeinde (de duurste jeneverbessen ter wereld) en de plannen voor het centrum (de Noordtangent) dwingen het gemeentebestuur om beter naar de eigen bevolking te luisteren. In 1998 komt de gemeente met een nieuwe visie op de ruimtelijke ontwikkeling. De tijd van de aan leg van grote wijken is, met uit zondering van Brabander, voorbij. Het accent zal meer liggen op de invulling van nog open plekken. Evenals bij de tentoonstelling ligt het accent bij deze lezing op Ven- ray-centrum en de wijken. Zoals gebruikelijk is de vergadering en de lezing ook voor belangstellen de niet-leden toegankelijk. Website bibliotheek Met de vernieuwde websites www.bibliotheekvenray.nl en www.obvenray.nl. hoopt Biblio theek Venray de klant beter van dienst te zijn. In één oogopslag wordt de informatie over en van de bibliotheek duidelijker gepre senteerd. Zo worden de openings tijden en belangrijke activiteiten gelijk getoond. Men komt sneller bij de zoekmogelijkheden van de catalogus en het reserveren van de materialen. Met de nieuwe web site probeert de bibliotheek een spin in het digitale informatieweb te zijn. Nieuw zijn de diverse lee- stips van goede en leuke boeken. Per doelgroep zijn er aparte sites, zoals bijvoorbeeld een jeugdsite. Ook zijn er verwijzingen naar voor de jeugd en opvoeders inte ressante sites. Voor andere doel groepen zoals jongeren, volwas senen, anderstaligen en onderwijs zijn er interessante nieuwsitems en links naar nuttige of leuke websites. Er wordt nog druk gewerkt aan de site. Het is de bedoeling meer gebruik te maken van de nieuwe mogelijkheden van het internet en de site inter actiever te maken. Gedacht wordt aan weblogs, (meer) RSS feeds en interactief zoeken in meerdere databestanden, zoals bijvoorbeeld de kranten- en tijdschriftenbank. Boekrecensie in Peel en Maas In Tibet leven blinde kin deren aan de rand van de samenleving. Sinds Sabriye Tenberken zich hun lot heeft aangetrokken, hebben zij een toekomst. Zij weet hoe belangrijk het is om steun en een opleiding te krijgen - ze is zelf blind. Inmiddels leven en leren vele kinderen in het door haar en Paul Kronen berg uit Venray ingerichte opleidingscentrum. In 'Met andere ogen' vertelt Sabriye Tenberken over de avon tuurlijke geschiedenis van haar project. Een van de grote avon turen voor Sabriye, Paul en zes blinde kinderen was de beklim ming van de Lhakpa Ri, de neven- top van de Mount Everest, onder leiding van de blinde Amerikaanse bergbeklimmer Erik Weihenmay- er. Nadat ze op 6400 meter een sprookjesachtig ijspaleis hebben bewonderd, slaat het weer om. Paul en enkele andere deelnemers aan de gewaagde expeditie lijden aan hoogziekte en moeten afda len. Sabriye en drie kinderen blij ven op ijzige hoogte achter terwijl de sneeuwstorm rond hun kamp raast. Sabriye Tenberken (1970) werd op twaalfjarige leeftijd blind. Met andere ogen Samen met Paul Kronenberg richtte zij de organisatie Braille zonder Grenzen op. Zij heeft voor haar werk diverse onderscheidin gen ontvangen en werd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau geslagen. In 1006 ontving zij de Moeder Teresa Award. Tenberken publiceerde eerder 'Mijn weg leidt naar Tibet', dat een internationale bestseller werd. 'Met andere ogen' is te koop bij boekhandel Van den Munkchof. Prijs: 19-95 euro. Kunst Cultuur De schrijfster van Mijn weg leidt naar Tibet, dc blinde kinderen van Lhasa Het zevende jaar

Peel en Maas | 2007 | | pagina 21