Gemeente Venray Gemeentehuis: nieuwbouw of renovatie? Aanleg rotonde Langstraat/Zuidsingel Richtlijnen handboek Wmo vastgesteld Herbestrating Langstraat Voormalig zwembad Vlakwater wordt weer stuifzand "Venray verkeersveilig en bereikbaar" Meer informatie over Wmo? Kijk op www.venray.nl Op 7 maart óók gekozen voor Puur Natuur? Minder regels agrarische bedrijven Vacatures PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De werkzaamheden voor de aanleg van de rotonde Langstraat/Zuidsingel zijn deze week begonnen. Tegelijkertijd gaat het eerste gedeelte van de Langstraat, tot aan de Blauwververstraat, op de schop. De aansluiting van de Niessenstraat op de Langstraat wordt daarbij afgesloten voor autoverkeer. De totale werkzaamheden gaan tot eind juni duren. Tot die tijd moet het verkeer omrijden. Verkeer van en naar het centrum wordt omgeleid via de Deurneseweg/Leunseweg. Van en naar Merselo en het ziekenhuis dient het verkeer om te rijden via de Weg in de Berg en de Kempweg. De huisartsenpraktijk Veltum aan de Langstraat blijft tijdens de werkzaamheden bereikbaar. De route staat ter plekke aangeven. Heeft u nog vragen over de rotonde Langstraat/Zuidsingel, neem dan contact op met de gemeente Venray via telefoonnummer 52 33 33 en vraag naar projectleider Eric Verhagen. uur *V> Venrayfocus op mensen Donderdag 8 maart 2007 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 10 De Wet maatschappelijke onder steuning (Wmo) is op 1 januari 2007 in werking getreden. Alles over de toepassing van deze wet staat in het handboek Wmo. Het handboek Wmo geeft op prak tische wijze aan wat van belang is voor de uitvoering van deze wet. De klantmanagers van het zorgloket gebruiken dit handboek bij de af handeling van uw Wmo-aanvragen. Zo staan in het handboek beleids regels vermeld. Dit zijn door de raad of het college vastgestelde regels die aangeven aan welke voorwaarden u moet voldoen om recht te hebben op een voorziening. Richtlijnen Ook geeft het handboek richtlijnen voor klanten klantmanager. Deze richtlijnen geven een nadere invul ling aan de beleidsregels en zijn vaak praktisch van aard. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft deze richtlijnen op 27 februari 2007 vastgesteld. Ze liggen nu ter inzage bij de publieksbalie van de afdeling Publieksdiensten. Het hand boek Wmo ligt permanent ter inzage bij de balie van de afdeling Publieks diensten. Zo kunt u zelf nagaan of u recht hebt op een Wmo-voorziening. Het straatwerk van de Langstraat tussen Henseniusstraat en Lange- weg verkeert in slechte toestand. Om te voorkomen dat er gevaarlijke situaties ontstaan, gaat de gemeente Venray dit weggedeelte herbestraten. Daartoe wordt de straat voor alle verkeer afgesloten van maandag 12 maart tot en met vrijdag 16 maart, of zoveel langer of korter als voor de werkzaamheden noodzakelijk is. Borden ter plekke geven de omlei ding aan. Tijdens de werkzaamheden kan ook niet worden geparkeerd in de straat. Vergunninghouders krijgen de mogelijkheid elders in de wijk te parkeren, bijvoorbeeld op het nieuw aangelegde parkeerterrein op de hoek Langstraat/Langeweg. De gemeenteraad van Venray maakt in mei de principiële keuze: nieuwbouw of renovatie van het gemeentehuis? Wethouder Hassan Najja is verantwoordelijk voor het vooronderzoek. Hij legt uit waar om herhuisvesting van de gemeentelijke organisatie noodzakelijk is. De gemeenteraad heeft in november 2005 opdracht gegeven om de huis vesting van de gemeentelijke organisatie te onderzoeken. Het gebouw dat de gemeente in 1974 betrok voldoet namelijk in veel opzichten niet meer aan de eisen van deze tijd. "Vooral de arbeidsomstandigheden zijn verre van ideaal", legt Hassan Najja uit. "Als het gaat om luchtklimaat en verlich ting voldoet het gebouw zelfs niet aan de arbo-eisen. Bovendien krijgt de gemeente steeds meer taken. Zij huisvest bijvoorbeeld ook het regionaal handhavingsteam en vanuit de samenwerkingsverbanden met de provincie zijn hier eveneens mensen gedetacheerd. Er is letterlijk geen ruimte meer om in te kunnen spelen op toekomstige ontwikkelingen. En dan is er nog een bedrijfseconomische kant. Een oud, slecht geïsoleerd gebouw kost veel geld aan energie en onderhoud. Bovendien kan de organisatie in dit gebouw niet efficiënt werken. In dat opzicht is er de laatste twintig jaar veel veranderd." Dienstverlening Voor de incidentele bezoeker aan het gemeentehuis lijkt het allemaal niet zo erg te zijn. De publiekshal is immers nog niet zo heel lang geleden gron dig vernieuwd. "Die dienstverlening werkt goed", zegt Hassan Najja, "maar vergeet niet dat daar achter nóg 300 mensen werken. Zonder een goed functionerend backoffice kan onze klant niet optimaal worden bediend. En Wethouder Hassan Najja De gemeente Venray gaat het terrein van het vroegere openluchtzwembad in het Vlakwatergebied opnieuw inrichten. Daardoor kunnen stuifzand en stuifduinen terugkeren. De werkzaamheden vinden plaats in de tweede en derde week van maart. Ze zullen enkele dagen duren. Hiermee is de nieuwe inrichting van Vlakwater gereed vóór de 'Dag van het park' op 27 mei. Het afvoeren van de vrijkomende grond gebeurt via de Parkweg, Hoopweg en Merseloseweg. Het fietspad over de Parkweg is gedurende de werkzaamheden afgesloten. Fietsers kunnen een alternatieve route kiezen via de Westsingel/Merseloseweg of via de Westsingel/Kempweg/Vlakwater. Teruggegeven aan de natuur Het terrein van de vroegere zwem baden in het Vlakwater werd eind jaren tachtig teruggegeven aan de natuur. De zwembaden werden verwijderd en de ontstane gaten gedempt met grond. De door mensenhanden opgebrachte teel aarde voor de voormalige ligweide werd niet afgegraven. Daardoor oogt het huidige gebied troosteloos en laat een qua natuur weinig interessante grasvlakte zien. Door de relatief rijke bovengrond van deze grasvlakte is de gewenste natuur ontwikkeling - stuifzand en stuif duinen - niet mogelijk. De gemeente Venray gaat de natuur een handje helpen door deze bovengrond af te graven en af te voeren. Vorig jaar is hiermee al een klein begin gemaakt met de aanleg van een avonturenpad in het gebied. Door de maatregelen zal het gebied zijn oorspronkelijke identiteit en dynamiek terugkrijgen doordat zich opnieuw stuifzand en stuifduinen kunnen ontwikkelen. Bovendien komen er door het verschralen van het milieu meer soorten flora en fauna bij. dat is waar het uiteindelijk om gaat: dat de gemeente haar diensten en pro ducten beter en sneller kan aanbieden aan haar inwoners. Zeker in deze tijd waarin de gemeente inwoners meer en meer betrekt bij plannen en uitvoe ringsprogramma's door onder andere gebiedsgericht werken (via wijk- en dorpsraden - red.), integraal werken en netwerken heb je een gebouw nodig dat daarin faciliteert. Wil je dat allemaal volwaardig en kwalitatief goed doen, dan moet je je medewerkers een goede werkomgeving bieden. Het gebouw moet aan de organisatie leveren wat de inwoners op hun beurt van de organisatie verwachten." Keuze maken Venray heeft inmiddels onderzocht hoe en waar de gemeentelijke organisa tie het best kan worden gehuisvest. Een eerste inventarisatie leverde 23 lo caties op, waarvan er bij nader onderzoek acht overbleven. "Uiteindelijk zijn er nog drie serieuze opties over", zegt Hassan Najja. "Dat zijn nieuwbouw op een andere locatie of renovatie met een deel vervangen of aanbouwen op de huidige plek. Daarbij zijn punten als bereikbaarheid, toegankelijkheid en parkeermogelijkheden zorgvuldig gewogen. Net als eigendom, investering en exploitatiekosten. Daarbij 'wint' renovatie van het huidige gemeentehuis het tot nu toe met grote voorsprong van nieuwbouw. Onze visie, het pro gramma van eisen, het onderzoek naar de locatievarianten en raming van de kosten worden nog voorgelegd aan de gemeenteraad. Want deze beslist uiteindelijk en zal in mei zijn keuze maken." Dat betekent overigens niet dat er daarna meteen ge- of verbouwd zal worden. "Voordat alles praktisch in gang kan worden gezet ben je bijna een jaar verder. Maar in 2010 moet de gemeentelijke organisatie in principe weer goed onder dak zijn." Op de verkiezingsdag presen teerde Puur Natuur zich in het gemeentehuis en kon u óók kiezen voor Puur Natuur. Heeft u dat gemist? De informatie staat nog tot en met 12 maart in de publiekshal. Puur Natuur biedt het hele jaar ontspannende en leuke activiteiten in de prachtige natuur van Venray. U zult ontdekken dat de natuur u helemaal ontspant en trots maakt op Venray. Houdt u van speuren, fietsen of schilderen? Of van wande len, dansen of spelen? Of hebt u zin in een niet alledaagse excursie? Als lid kunt u gratis deelnemen aan alle activiteiten. Spectaculair De meest spectaculaire activiteit van Puur Natuur is Het Ravillaraadsel, een computerspel in het bos. Maar ook de Vijfsterren Zintuigentoer is de moeite waard. U kunt met het hele gezin een prachtige fietstocht maken waarbij alle zintuigen op een unieke manier worden geprikkeld. En wat te denken van een percus- De gemeente Venray houdt haar verkeers- en vervoersbeleid graag actueel. Daarom komt er nu een nieuw Venray's Verkeers- en Vervoersplan (VVVP), dat in maart door de politiek wordt besproken. De hoofdboodschap: de gemeente blijft werken aan een verkeers veilig en bereikbaar Venray. Een beleidsplan uit 1996 gaf aan of wegen in Venray een verkeersfunctie of een verblijfsfunctie hebben. Dit (landelijke) beleid is bekend onder de naam Duurzaam Veilig. Inmiddels zijn veel wegen in Venray ingericht volgens dit beleid. Dat blijkt erg succesvol. Het aantal verkeersslachtoffers is gedaald en er zijn geen grote verkeersknelpunten meer. Nieuwe doelstellingen De ruimtelijke ontwikkelingen en nieuwe visies op de samenleving leiden tot nieuwe doelstellingen. Zo komen er tot het jaar 2020 dertig procent meer auto's bij. En elk verkeersongeval is er één te veel. Het beleid van Duurzaam Veilig wordt daarom voortgezet met aandacht voor bereikbaarheid en verkeersveiligheid. De eerste uitwerking is een visie op de wegenstructuur. Daarbij worden opnieuw verkeersfuncties en verblijffuncties aangewezen. Op basis van die visie worden concrete plannen gemaakt, zoals het versneld instellen van 30 km/u-gebieden. En de instelling volgend jaar van een maxi mumsnelheid van 60 km/u op wegen zonder fietspaden in het buitengebied. Kosten sparen Wegwerkzaamheden zijn erg duur. Daarom probeert de gemeente de uitvoe ring van deze plannen zo veel mogelijk te koppelen aan andere werkzaamhe den, zoals de vervanging van de riolering of het gewone onderhoud van we gen. Dat bespaart kosten en het vermindert de overlast voor weggebruikers en voor omwonenden. Het VVVP met alle inspraakreacties is te downloaden van de gemeentelijke website www.venray.nl. De raadscommissie Stedelijk Beheer bespreekt het plan op 12 maart en de gemeenteraad op 27 maart. Het vorige kabinet streefde naar het verminderen van regels. Minder regels leidt tot lastenver lichting bij bedrijven en over heid. Zo hoeven steeds minder agrarische bedrijven een mi lieuvergunning aan te vragen. Zij kunnen volstaan met een melding bij de gemeente. Het Besluit landbouw milieubeheer is op 6 december 2006 in werking getreden. Binnen de gemeente Ven ray zijn circa zeventig bedrijven die eerst vergunningplichtig waren en die nu onder de werkingssfeer van dit besluit vallen. Het betreft hier onder andere paardenhouderijen, champignonkwekerijen, loonwerk- bedrijven, akkerbouwbedrijven en melkrundveehouderijen. Begin 2008 sie en dansvoorstelling midden in de natuur? En de bos-theatervoorstel- ling 'De droom van het groeien'? Of wilt u spannende verhalen horen bij Waar Gebeurt(d)? Alles kan bij Puur Natuur. Bezoek de website www.demarke-puurnatuur.nl en kies ook voor Puur Natuur. worden de toetsingscriteria van het Besluit landbouw milieubeheer ver soepeld. Dan zullen ook een groot aantal intensieve veehouderijen (in Venray ongeveer 250 bedrijven) onder dit besluit gaan vallen. Voor- en nadelen Deze veranderingen hebben voor- en nadelen voor zowel bedrijven als overheid. Voordelen: - Lastenverlichting bedrijven. Het indienen van een meldingformulier kost minder tijd dan het aanvra gen van een milieuvergunning. - Eenheid in de voorschriften. Aan het Besluit landbouw milieubeheer zijn algemene voorschriften voor bepaalde activiteiten gekoppeld; in een milieuvergunning neemt de vergunningverlener specifieke voorschriften op. - Lastenverlichting gemeente Venray. Het toetsen van een melding kost minder tijd dan het opstellen van een milieuvergunning. Nadelen: - Minder ruimte voor het beschermen van derden in specifieke situaties. - Er is extra handhaving nodig voor bedrijven die niet kunnen omgaan met de verworven vrijheden. - Anders dan bij een milieuvergun ning zijn bij een melding in begin sel geen zienswijzen en beroep mogelijk. De gemeente Venray is op zoek naar: - Jurist ruimtelijke ordening - Toezichthouder civiele techniek - ICT-beheerder - Webmaster - Senior medewerker informatievoorziening Voor meer informatie kijk op www.venray.nl onder vacatures.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19