Vijfde gouden medaille voor 77-jarige langlaufer Ad Sulsters Koester uw monument Peter Nellen VOOR LIMBURG REINTJESADVIES Aege Bójjum Live in Oostrum Assistent loonadministrateur/-adviseur Alle kiezers bedankt voor het vertrouwen, dat u in mij heeft gesteld. Venray Honderdachtentwintigste jaargang - week 10 - donderdag 8 maart 2007 <7- -csser OORKONDE >e beste langlaufer van de Worldloppet TRIANUS SULSTER* Op DATUM 24-02-2007 t jde GOUDEN MEDAILLE gehaald Namens TINEKE, kinderen en kleinkinderen men en hardlopen. Hij is pas op latere leeftijd begonnen met lang laufen. "Tijdens een vakantie in Zwitserland in 1972 zag ik voor het eerst mensen langlaufen. Ik ging ieder jaar al op wintersport met mijn familie, maar het skiën was niet aan mij besteed. In het langlaufen zag ik echter wel een uitdaging. Ik begon meteen met oefenen en in 1982 nam ik op 52- jarige leeftijd deel aan mijn eerste wedstrijd. Vier jaar later volbracht ik mijn eerste tocht uit de World- loppet reeks." De lange afstand marathons van deze organisatie variëren van 42 tot 90 kilometer. In totaal zijn er veertien wedstrijden per jaar, waarvan tien in Europa en één in Amerika, Australië, Canada en Japan. Ad Sulsters loopt ongeveer twee tot drie van deze tochten per jaar, waarvan de meeste in Europa. Deze tochten vergen veel van zijn conditie."Op mijn leeftijd merk je dat de basisconditie ach teruit gaat. Bij een tocht van 90 kilometer ben je toch al snel 10,5 mooi, we lopen vaak door prach tige natuur. En ook alle dingen er omheen zijn erg leuk om mee te maken. De Worldloppet organi seert meestal twee dagen voor de loop 's avonds een bijeenkomst en het is echt gezellig om collega sporters te treffen. Met sommigen heb ik gedurende het jaar zelfs intensief e-mail contact om onze belevenissen te delen." De Venraynaar is inmiddels al een bekende bij de verschillende organisaties. Hij wordt vaak her kend en uitgenodigd bij leden van de organisatie. Onder al deze aandacht blijft Ad Sulsters echter een nuchtere Nederlander. Hij wil gewoon lekker sporten en zal ondanks zijn leeftijd gewoon doorgaan. "Een Zweedse collega heeft tot zijn 85e deelgenomen, dus voorlopig hoef ik nog niet aan stoppen te denken." De 77-jarige Venrayse lang laufer Ad Sulsters heeft zijn vijfde gouden medaille behaald door de American Birkebeiner te volbrengen. Deze skima rathon, door de Amerikanen ook wel liefkozend Birkie genoemd, is één van de vele langlauftochten die worden georganiseerd door de World loppet, de internationale sport federatie van skimarathons. Het doel van deze organisatie is het promoten van skimara thons over de hele wereld. Een boodschap die ook Ad Sulsters wil uitdragen. Ad Sulsters vertelt dat de meest recente tocht in Amerika één van zijn zwaarste was. "Normaal gesproken is deze marathon 51 kilometer lang. Maar vanwege de slechte weersomstandigheden was het deze keer 23 kilometer. Ondanks de verkorte afstand was het erg zwaar. Er zat een dun laagje ijs onder de toplaag sneeuw. Hier door heb ik veel gebruik moeten Ad Sulsters is zijn hele leven sportief geweest, vooral in indivi duele sporten als fietsen, zwem- PRACHTIGE NATUUR Ad Sulsters vindt het jam mer dat de skimarathons weinig bekendheid hebben in Neder land. "Hoewel er tienduizenden mensen langlaufen in Nederland, zijn er slechts tien Nederlanders die een Worldloppet medaille hebben gehaald en 47 met een Worldloppet paspoort. Sommige clubs pushen hun leden wel, maar helaas heeft dat nog niet tot resul taat geleid." Ad Sulsters kan het iedere fana tieke sporter aanraden mee te doen. "De tochten zijn echt heel De marathon in Amerika was voor Ad Sulsters zijn 52ste World loppet marathon vanaf 1986. maken van de visgraattechniek: klimmend, stap voor stap een hel ling omhoog. Dit is conditioneel erg zwaar." De marathon in Amerika was voor Ad Sulsters zijn 52ste World loppet marathon vanaf 1986. Hier mee heeft hij zijn vijfde gouden medaille verdiend. "Van de World loppet ontvang je een paspoort met hierin op iedere pagina de vlag van het organiserende land en de naam van de marathon. Bij de finish van de betreffende loop wordt een stempel geplaatst met de vermelding van de datum, de behaalde rangorde en de tijd. Om een gouden plak te behalen moet je 10 marathons lopen, waarvan minimaal één in een ander con tinent. Met deze marathon heb ik de tiende stempel in mijn pas poort gekregen. Nu kan ik bij de organisatie in Italië mijn vijfde medaille aanvragen." uur onderweg. Vooral met hardlo pen probeer ik mijn conditie op peil te houden. Ik train zo'n drie keer in de week, waarvan één avond met een coach. Dit doe ik samen met acht andere mensen in een loopgroepje in Venray. Ik ben ongeveer 20 jaar ouder dan de andere lopers, hen bijhouden is er niet meer bij, maar ik doe het nog met veel plezier!" Jubileum pastoor Te Plate in Oirlo Op zondag 11 maart is het twin tig jaar geleden dat pastoor Te Plate in Oirlo geïnstalleerd werd. Ter gelegenheid van dit jubileum zal het kerkbestuur van de paro chie H. Gertrudis in Oirlo pastoor Te Plate, en tevens zijn huisgenote mevrouw Thielen, een feest aan bieden. Om 10.00 uur begint een heilige mis en aan het einde hier van zal aan pastoor Te Plate en zijn huisgenote een cadeau worden overhandigd namens de parochie. De dienst wordt gecelebreerd door deken Smeets, pater Vd. Beuken en pastoor Te Plate. Van 11.30 tot 12.30 uur biedt het kerkbestuur de jubilaris een receptie aan in gemeenschapshuis De Linde aan de Hoofdstraat 34 in Oirlo. Deze week in Koester uw monument de H. Mariakapel aan de Horsterweg 2 in Leunen. Ach ter de oude lindeboom en tussen de huizen; met de kerk in het midden, staat aan het begin van de Horsterweg al eeuwenlang deze veldkapel. Zij wordt voor het eerst vermeld in 1632. De met leien gedekte kapel was rond 1930 zozeer versleten, dat ze met cement werd bepleisterd en wit geverfd. De familie Baltussen ver zorgde jarenlang de kapel, tegen woordig is dat eigenaar Vercoelen. In de beelden nis stond achter een zwaar hekwerk een schitterend Mariabeeld uit de zeventiende eeuw, dat tegenwoordig te pronk staat in de parochiekerk van Leu nen. Een door R Clephas gesneden kopie van het beeld staat nu het heiligenhuisje. In de volksdevotie heeft deze kapel een grote rol gespeeld. Kort na de oorlog, toen het verkeer nog niet zo intensief was, stond hier tijdens de sacra mentsprocessie een rustaltaar. Begrafenisstoeten stopten er om enkele Weesgegroetjes te bid den. Wat bij veel heiligenhuisjes gebeurde, was hier ook het geval: bij onweer, ziekte en sterfgeval len in de buurt stak men hier een kaarsje aan en bad men tot Maria. Koester Uw Monument! Kent U ook zo'n bijzondere plek in Venray of een van de kerk dorpen? Reacties graag naar secre tariaat ,SVM, Groene Hart 7 5801 SX te Venray. E.mail venraymonu- mentaal@kpnplanet.nl. Klassieke stijl ReintjesAdvies behartigt met een team van 13 medewerkers de belastingtechnische, administratieve en bedrijfseconomische zaken van plusminus 350 ondernemers en een gelijk aantal particulieren. Voor een toenemend aantal klanten voeren wij de loonadministratie en ondersteunen hen in alle hieraan gerelateerde zaken. Ter ondersteuning en uitbreiding van onze salarisadministratie zijn wij dan ook op zoek naar een Sacrament van het vormsel De parochie Onze Lieve Vrouw van Zeven Smarten biedt alle jongens en meisjes die graag het sacrament van het vormsel willen ontvangen, maar ouder zijn dan de vormelingen van groep 8, gele genheid tot het volgen van acht voorbereidingslessen. De lessen worden gegeven op de woensdag avonden van 18.00 tot 18.45 uur in de pastorie van de Paterskerk aan de Leunseweg. Zij ontvangen daarna het sacrament op 17 juni tijdens de heilige mis van 11.00 uur. Voor informatie en opgave gelieve naam en telefoonnummer door te geven bij de administratie via tel. (0478)580202 van de kerk, bereikbaar op werkdagen tussen 9-30 en 10.30 uur. cda-limburg.nl De eerste editie van Aege Boj- jum Live is gehouden op 12 maart 2005 in het Holland House in Oostrum. Dit evenement werd gehouden door harmonie Sub Matris Tutela in samenwerking met het Allemanscafé. Oostrumse bekende en onbekende mensen zongen, onder begeleiding van een live band Nederlandstalige toppers! 21 acts, uitgevoerd door meer dan dertig gewone Oostru- mers, stonden uitgedost als 'hun' artiest op het podium voor het publiek. Het was een overweldi gend succes dat vroeg om een ver volg. En dat komt er op 24 maart 2007 in het Holland House op het dorpsplein in Oostrum. Met dezelfde band, maar nieuwe zan gers/ zangeressen en nummers. De voorbereidingen zijn in volle gang en er wordt al hard geoefend. De playlist bestaat wederom uit Nederlandstalige toppers van toen en nu, gezongen door Oostrumse toppers van jong en oud. En alsof dit allemaal nog niet genoeg is, vindt op zondagmiddag 25 maart de jeugduitvoering van Aege Boj- jum Live plaats Pas Op! N.A.T. (Neej Aostrums Talent). Oostrum se jeugd kruipt in de huid van een bekende artiest of groep. Niet met een playbackact maar met een swingend live optreden! Kaarten zijn te reserveren via aegebojjumlive@home.nl. De avond begint om 20.30 uur en de tent is om 20.00 uur open. Er zijn ook een beperkt aantal zitplaatsen, deze dienen gereserveerd te wor den bij de voorverkoop. De entree voor Pas Op! N.A.T. is gratis. De tent is om 14.00 uur open en het programma begint om 14.30 uur. welke niet alleen bekend is met de van toepassing zijnde regelgeving op fiscaal, (sociaal)verzekeringstechnisch, arbeidsrechtelijken cao-rechtelijk gebied, maar vooral klantvriendelijk en accuraat is. Uw sollicitatie kunt u richten aan André of Leo Reintjes, welke u eveneens telefonisch over de functie kunnen informeren. Nadere informatie over ons bedrijf vindt u op onze website! ADMINISTRATIE - BELASTINGADVISEURS Leunseweg 53 5802 CG Venray T 0478 550474 Fax 0478 513597 Alzheimer Café Het Alzheimer Café Venray is op maandag 12 maart weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrokkenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. Alle gasten leren en profiteren van eikaars kennis en kunde. Het thema voor deze avond is ondersteuning door zorg thuis. Gastsprekers zijn Tiny Sterenborg en Bep Holla, medewerkers van respectievelijk Zorggroep Noord-Limburg en Thuiszorg Noord-Limburg. Het Alz heimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan in Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19-30 uur. Voor meer informatie: Informatie centrum Geestelijke Gezondheid via tel. (0478)527066. www.reintjesadvies.nl MAAS EL EN CDA De Hulst 9a 5807 EW Oostrum (Venray) Tel. 0478 - 569328 www.peternellenkeukens.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17