Toneelvereniging Mimus op herhaling Koken met bier bij Tante Jet €19, Bijzondere welkomstfolder voor Tienray Ministerie: onderzoek naar beschermde soorten WinterZon Festival in de startblokken Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Nadat de toneeluitvoering van toneelvereniging Mimus vorig jaar moest worden afgelast wegens bij zondere omstandigheden, is beslo ten dit jaar alsnog het blijspel 'Een beeld van een man' op de planken brengen. Op vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 maart zal Mimus 'Een beeld van een man', een blij spel in drie bedrijven geschreven door J.Hemmink - Kamp, ten uit voer brengen. Het spel heeft een bezetting van twaalf personen en wordt geregisseerd door Huub Schreurs. Alle drie de uitvoerin gen beginnen om 19-30 uur en vinden plaats in het Parochiehuis aan de Bernadettelaan te Tienray. De entree bedraagt 5 euro. Reser veren is mogelijk, telefonisch via 0478-692484 (familie Rongen) of via de e-mail: henkrongen@home. nl. Korte inhoud blijspel: ondanks de zeer aantrekkelijke adverten tie, komt geen enkel echtpaar zich aanbieden op het kasteel van baron en barones van Heu- gafelt de Bouclé. Het kasteel kan immers naast de butler, de secreta resse, het keukenpersoneel en de Toneelvereniging Mimus pre senteert het blijspel 'Een beeld van een man'. tuinjongen best nog een echtpaar tewerkstellen. Of er versterking komt voor het personeel? dat kunt u komen zien op vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 maart in het parochiehuis te Tienray. Met toelichting van meesterbrouwer Gerard van den Broek Op vrijdag 23 maart heeft Veerhuys Tante Jet in Blit- terswijck een speciale avond. Koken met bier staat dan centraal met niemand min der Gerard van den Broek, de beroemde meesterbrouwer van de Hertog Jan Brouwerij. Op deze avond zal het keuken team van Tante Jet u verrassen, terwijl Gerard van den Broek een en ander zal toelichten op zijn persoonlijke manier, zoals alleen Gerard dat kan. Voor veel mensen klinkt koken met bier misschien nog vreemd. De ontwikkeling in de biersmaken is de laatste jaren echter zo groot, dat het zeker de moeite waard is om hier eens op een andere manier aandacht aan te besteden. Dertig jaar geleden bestond 99 procent van de bier- omzet uit pils .Tegenwoordig laten veel mensen zich verwennen door een fris witbiertje, een dub bel of een digustatiebier als Grand Prestige. De verschillende smaken maken combinaties mogelijk als witbier met vis, of varkensvlees gekonfijt in Hertog Jan Dubbel. Van 1 maart tot 15 april houdt het Gilde van Streekrestaurants Peel en Maas 'de lekkere weken van de streek'. Tijdens deze weken staan bij de aangesloten restaurants streekproducten cen traal. Aangezien de Arcense bier brouwer ook als producent bij het gilde is aangesloten, is dit een mooie aanleiding om deze avond te organiseren. In november 2006 is 'de Vrien denkring van Hertog Jan' opge richt, waar ook Tante Jet deel van uitmaakt. Gerard zegt hierover: "Wij brouwen het Hertog Jan bier met al onze kennis, smaak en pas sie, met ons hoofd en ons hart. Wij vinden daarom dat de zorg voor dat bier niet mag ophouden wanneer het de brouwerij verlaat. Met de Vriendenkring Hertog Jan kunnen wij onze passie voor het bier delen. Met de liefhebbers: de Gerard van den Broekde beroemde meesterbrouwer van de Hertog Ja n Bro u werij. mannen en de vrouwen achter de tap én met al degenen die van het bier genieten." Voor verdere infor matie kunt u terecht bij Veerhuys Tante Jet in Blitterswijck. Naam: Mantelzorgers De bijeenkomst van de belan gen- en contactgroepen voor mantelzorgers in de gemeenten Meerlo-Wanssum vindt plaats op dinsdag 13 maart van 10.00 tot 11.30 uur in de sociëteit van de KBO aan de Mgr. Jenniskensstraat in Meerlo, Het betreft deze keer een open inloop, zonder thema. De bijeenkomst bij Synthese aan de Bemmelstraat 2 in Horst, op dinsdag 10 maart van 9-45 uur tot 12.00 uur, is ook te bezoeken door mensen uit de gemeente Meerlo- Wanssum. Gastspreekster in Horst is mevrouw M.Timmermans van Addicura.Adicura is gevestigd in Venray en verkoopt hulp- en zorg middelen voor mensen met een beperking. De contactgroep man telzorgers in de gemeente Horst aan de Maas is op zoek naar man telzorgers (of iemand die tot voor kort nog actief mantelzorger was) die bereid zijn in de cliëntenraad van de gemeente Horst aan de Maas op te komen voor de belan gen van mantelzorgers. Voor meer informatie kunt u zich melden bij het steunpunt mantelzorg of bij de contactpersoon van de groep, T. de Swart, telefoon 077-3981680. Steunpunt Mantelzorg Horst, Bem melstraat 2, 5961 HN Horst, tel: 077-3978500, e-mail:r.vaneijk@ synthese.nl. Bereikbaar tijdens kantooruren behalve op vrijdag middag. Bezoek ook de website: www.synthese.nl. Website uitleenpunten brede scholen Vanaf 1 maart 2007 hebben de uitleenpunten in de brede scho len in de gemeente Meerlo-Wans sum een eigen website: www. bibliotheekmeerlo-wanssum.nl Deze website is tot stand geko men door de samenwerking met de bibliotheek Venray. Met deze site denkt het cluster bibliotheek Venray/Meerlo-Wanssum de klant beter van dienst te zijn. In één oogopslag wordt de informatie over en van de uitleenpunten duidelijk gepresenteerd. Zo wor den de openingstijden en belang rijke activiteiten gelijk getoond en komt men snel bij de zoek mogelijkheden van de catalogus. Op de site staan diverse leestips van goede en leuke boeken en er wordt verwezen naar voor de jeugd en opvoeders interessante webpagina's. Aan de site wordt nog druk gewerkt. Het is de bedoeling meer gebruik te maken van de nieuwe mogelijkheden van het internet. De nieuwe site is tot stand gekomen met financiële steun van de provincie Limburg en de firma Websdesign uit Venray is verant woordelijk voor de vormgeving en technische realisatie van de website. Nieuwe inwoners van Tien ray worden vanaf april ver welkomd met een heuse wel komstfolder. Het doel van deze folder is om nieuwe bewoners een duidelijk beeld te geven van alle mogelijkheden in Tienray en ze tevens hartelijk te verwelkomen in het dorp. De folder wordt op 15 april gepresenteerd en er vindt tevens een ontdekkingstocht voor het hele gezin plaats. Het idee om een welkomstfol der te ontwikkelen, is ruim een jaar geleden ontstaan bij de dorps raad Tienray. Deze dorpsraad is opgericht na enkele advertenties in het 'Tienders Krantje' en houdt zich bezig met alle actualiteiten in Tienray. Op dit moment zijn dat de verkeersveiligheid, de groen voorzieningen, een enquête over de leefbaarheid in Tienray en dus ook de welkomstfolder. Tijdens bijeenkomsten van de dorpsraad werd vaak gesproken over ver schillende plekken in Tienray en over het sociale leven van nieuwe inwoners. Er bleek behoefte te zijn aan een informatiefolder om nieuwkomers wegwijs te maken. Huub Driessen, lid van de dorps raad: "Wij willen voor nieuwe inwoners de mogelijke drempels naar het sociale leven verlagen. Iedereen moet kunnen meedoen in het sociale leven. Om dit dui delijk te maken, besloten we een welkomstfolder te introduceren. Een werkgroep is hier in het najaar van 2005 mee begonnen". Arjanne van 't Klooster-van der Meer, eveneens lid van de dorps raad: "Tijdens één van onze bij eenkomsten kwam naar voren dat nieuwe inwoners van Tienray vaak moeite hebben om aanslui ting bij verenigingen te vinden. Daarom besloten wij dergelijke informatie op papier te zetten. In de folder hebben alle verenigin gen zelf een stukje geschreven over hun doel en activiteiten. Het is dus niet alleen een opsomming van contactgegevens, zoals veel andere gemeenten die publiceren in hun gemeentegids. Bovendien is dit echt een folder over Tienray, dus niet over de hele gemeente Meerlo-Wanssum. Naast de vereni gingen komen ook de natuur, his torie en kern van Tienray aan bod. Er staat ook informatie in over de basisschool, de speeltuin en het consultatiebureau." Huub Driessen vindt dat de fol der echt uniek is."Alle aangeschre ven verenigingen en instellingen hebben hun aandeel in de folder gehad. Dat is heel bijzonder. Het is een echt werkstuk geworden, dat zeker niet tussen alle reclamefol ders verloren zal gaan." De folder 'Welkom in Tienray' wordt 15 april gepresenteerd. Behalve de onthulling van de fol der zal er deze dag ook een ont dekkingstocht door Tienray plaats vinden. "De ontdekkingstocht is gebaseerd op de folder. Verschil lende verenigingen en instellin gen kunnen worden bezocht en er kan ook actief worden meege daan.Alle inwoners uit het dorp, maar natuurlijk ook andere geïnte resseerden, kunnen hieraan deel nemen. Het is een tocht voor het hele gezin," vertelt Arjanne van 't Klooster-van der Meer. Na de tocht zal de folder op een bijzondere manier worden gepresenteerd. De eerste editie van de wel komstfolder zal huis aan huis wor den verspreid. Na de presentatie zullen alleen nieuwe inwoners van Tienray een exemplaar ont vangen. Meer informatie: www. dorpsraadtienray.nl. In plangebied tussen Postbaan en Beemdweg in Wanssum Projectontwikkelaar Th. Vis sers uit Wanssum mag nog niet beginnen met het bouwen van vijftien huizen op de locatie tussen de Postbaan en Beemd- weg in Wanssum. Het ministe rie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) wil dat in het gebied eerst onderzoek wordt gedaan naar bescherm de diersoorten. In een brief aan Vissers, de gemeente Meerlo-Wanssum, de Algemene Inspectiedienst (AID), de politie en buurtbewoner G. Luijendijk, die vindt dat het uitvoe ren van de woningbouwplannen in strijd is met de Flora en fauna wet en bij de Dienst Regelingen van het ministerie van LNV een verzoek tot handhaving indiende, laat het ministerie weten dat er in het plangebied te weinig onder zoek is gedaan naar het voorko men van beschermde diersoorten. Volgens de Dienst Regelingen wor den in de ruimtelijke onderbou wing van het bestemmingsplan verouderde gegevens gebruikt bij het bepalen van de aanwezig heid van beschermde soorten. Ook zijn een aantal soortgroepen niet onderzocht, waaronder vleer muizen en vogels. Het Natuurlo- ket is wel geraadpleegd, maar die gegevens leveren onvoldoende bewijs op om te kunnen vaststel len of beschermde soorten in het plangebied ontbreken, aldus de Dienst Regelingen. De gemeente Meerlo-Wanssum zette eerder vraagtekens bij de noodzaak van een natuurwaardenonderzoek op de beoogde locatie. De werk zaamheden dienen van het minis terie te worden opgeschort, tot dat het natuurwaardenonderzoek naar in het wild levende dieren is uitgevoerd. Zodra deze studie is afgerond, dient het rapport ter beoordeling te worden voorgelegd aan de Dienst Regelingen van het LNV. Het ministerie heeft de AID opdracht gegevens opdracht gege ven om regelmatig te controleren op de locatie en dreigt met sanc ties als Vissers toch start met de werkzaamheden De gemeente Meerlo-Wanssum wil niet aan het bouwplan tornen. Ze vindt dat ze voldoende tege moet is gekomen aan de wensen van de omwonenden. Van de eer der geplande zeventien huizen zijn er twee geschrapt. De plan nen werden volgens de gemeente uitvoerig besproken tijdens een informatieavond en een aantal commissievergaderingen. Dat de woonomgeving van de mensen wordt aangetast door het bouw plan, ontkent de gemeente niet. Maar volgens het college van B en W wordt in de plannen zoveel mogelijk rekening gehouden met de wensen van de buurt. Natuur lijk zijn er in Wanssum ook andere locaties voor woningbouw, maar ook het gebied tussen de Postbaan en de Beemdweg is volgens burge meester en wethouders geschikt voor het bouwen van vijftien hui zen. De buurt is het daar niet mee. Het oorspronkelijke plan voor de bouw van zeventien huizen is wel iswaar aangepast, maar volgens de bewoners zijn de percelen en de woningen wel groter geworden. De buurt vindt het schrappen van de twee woningen niet voldoende en pleit voor een nieuw bouwplan met minder en lagere huizen, een betere verdeling van parkeerplaat sen, meer groen en ruimte voor speelplekken voor de jeugd. Som mige omwonenden hebben grote moeite met de toename van het verkeer, de afname van het groen en de privacy, andere bewoners verliezen een groot deel van hun tuin die ze van de gemeente in bruikleen hadden. De gemeente vindt dat de gekozen oplossing in het midden ligt. Doordat de tuinen groter worden, is er ook minder behoefte aan openbaar groen. Het aantal parkeerplaatsen voldoet aan de normen en inwoners van Wans sum krijgen voorrang bij toewij zing. De omwonenden kondigden eerder al aan de juridische weg te gaan bewandelen om te voor komen dat er vijftien woningen op de locatie tussen de Postbaan en Beemdweg worden gebouwd. Dat zijn ze nog steeds van plan, zo blijkt. "We zijn op dit moment bezig met ons bezwaarschrift", zegt buurtbewoner Jan Lensen. Op zondag 11 maart in Bloemenveiling Flora Holland Het uur U komt snel dichter bij. Nog enkele dagen en dan begint het WinterZon Festival, hét tweejaarlijkse festijn voor gehandicapten met een ver standelijke beperking en hun begeleiders. Op zondag 11 maart schudt Bloemenveiling Flora Holland in Venlo weer op z'n grondvesten, als drie duizend festivalgangers uit het hele land met volle teugen gaan genieten van optredens van onder meer Jan Smit, Mari anne Weber, Thomas Berge, Big Benny, Da Ma Zoë, Lina Steevens, shantygroep Maas haven, joekskapel Aid lezer en Paniek 4 None. Het Winter Zon Festival begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De presentatie is in handen van Geert van den Munckhof. Bijzonder dit jaar is de première van het WinterZonlied, dat speci aal voor dit festival is geschreven en in de afgelopen weken door de enthousiaste bezoekers is inge studeerd. "Dat lied wordt rond de klok van 12.00 uur door iedereen in de zaal uit volle borst gezon gen. De beste artiest uit de zaal, het mooiste duo of de gezelligste groep, wint een prijs. Natuurlijk, de binding met het festival is al geweldig, maar met dit lied wil len we de betrokkenheid van de bezoekers nog meer vergroten. Al is dat eigenlijk niet nodig, want het WinterZon Festival heeft zich in de loop der jaren eigenlijk al genoeg bewezen, de trouwe scha re fans is enorm. Jaarlijks kun je weer dezelfde gezichten begroe ten", weet voorzitter Jan Terburg van de Stichting WinterZon Festi val als de beste. Uniek aan het WinterFestival is niet alleen de keur aan toparties ten die om de twee jaar acte de presénce geven, maar vooral de locatie. Want de tot festivalruimte omgetoverde grote veilinghal van Flora Holland geeft de organisatie alle ruimte. Ruimte bijvoorbeeld voor het vlakbij en overdekt par keren van de (taxi)bussen van de gasten, die vaak aan een rolstoel of een bed gekluisterd zijn, het plaatsen van drieduizend stoelen, speciale toiletblokken, eet- en drankgelegenheden en wat extra verzorgende en omlijstende activi teiten. "Maar het programma is en blijft toch het belangrijkste", weet pr-vrouw Marleen van Leendert. "En dat staat ook dit jaar weer als een huis. Jan Smit is natuur lijk dé publiekstrekker, maar ook een jonge zanger Thomas Berge is momenteel erg 'hot'. Veel bezoe kers komen uit de regio vanuit instellingen als Dichterbij, maar dit jaar is het aantal verzoeken van Thomas Berge. thuiswonende kinderen met een verstandelijke beperking opval lend groot." De organisatie is er klaar voor, de vrijwilligers popelen van onge duld. Na twee jaar hard werken aan het muziekfestival voor een bijzondere doelgroep, is het grote moment bijna daar. "Natuurlijk is het altijd weer een gigantische klus om het WinterZon Festival tegen een betaalbare prijs te orga niseren, maar het geeft je voldoe ning als dat luk en het is dankbaar werk.Als je al die stralende gezich ten ziet en na afloop wordt bedol ven onder de complimenten, ben je snel weer vergeten hoeveel uren bloed, zweet en tranen er eigenlijk in het opzetten van de middag hebben gezeten." Het programma was de afgelo pen jaren zo attractief, met onder meer optredens van Frans Bauer, Bonnie St. Claire en Dennie Chris tian, dat zelfs veel niet-gehandi- capten kaartjes probeerden te bemachtigen. De organisatie kan deze aanvragen niet honoreren, omdat het WinterZon Festival echt alleen bestemd is voor deze groep gehandicapten. Het Winter Zon Festival wordt georganiseerd door O.V. Concordia'62 Horst en de Rotaryclub Horst/Sevenum/ Maasdorpen in samenwerking met Flora Holland. De organisatie verkoopt 3000 kaarten, waarvan het grootste deel inmiddels al is gereserveerd. Voor meer informa tie en/of het reserveren van kaar ten a 8,50 euro, kunt u bellen of e- mailen: Marleen van Leendert, tel: 077-3209700, of mail: marleen@ vanleendertbv.nl. Op de website www.winterzonfestival.nl vindt u meer informatie over het muziek spektakel. Merlin presenteert twee bands In OJC Merlin aan de Peschweg in Meerlo staan zaterdag 10 maart twee bands op het podium: The Bastards en Elconjo. De band The Bastards uit Lottum speelt vooral stampende rock- 'n- roll, de Eind- hovense formatie Elconjo staat bekend om haar stevige 'street- punk rawk roll'. Verwacht dus geen liedjes over bloemetjes, regenbogen of gecompliceerde gevoelens, maar reken op een partij onversneden rock van het smerigste soort. Muzikaal zijn er raakvlakken met bands alsAC/DC, Danko Jones en Peter Pan Speed rock.Aanvang: 21:00 uur. De zaal is vanaf 20:00uur geopend en de entree is 4 euro.Voor meer infor matie: www.ojcmerlin.nl. Donderdag 8 maart 2007 - Pagina 12 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur i Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2007 | | pagina 12