Samenwerking Floriade 2012 Samenwerking ziekenhuizen Piet Hermans overleden Celstraffen voor plofkraken Vastenactie steunt weeskinderen in Sri Lanka I Mijling blijft Mijling Meer starters vanuit uitkering i www.younghairshop.nl Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 22 februari 2007 - Pagina 5 Tijdens een informele bijeen komst op Valentijnsdag - dé bloe mendag bij uitstek - hebben de Nederlandse Tuinbouwraad en de Regio Venlo Floriade 2012 B.V een samenwerkingsovereenkomst getekend voor de organisatie van de zesde Floriade. De overeenkomst houdt in dat beide partijen een partnerschap aangaan gericht op de organisatie van de Floriade 2012 in de regio Venlo. De hieruit voortvloeiende wederzijdse verplichtingen zijn in Een stilte viel maandagavond over Venray toen bekend werd dat Piet Hermans was overle den. Uitgerekend tijdens de vastelaovend, toch zijn feestje, moest Piet de strijd tegen zijn ziekte opgeven. De man met de meest heerlijke schaterlach is niet meer. Piet was een duizendpoot. Beel dende kunst was zijn grote hobby, waar hij later ook zijn werk van had gemaakt. De van oorsprong banketbakker kreeg een baan als creatief therapeut op St. Servatius, de huidige GGZ-groep. Het wer- Door de rechtbank in Roer mond zijn op 14 februari twee verdachten veroordeeld voor het plegen van een drietal plofkraken op pinautomaten. Dat gebeurde voor het eerst op zes juni 2006 in Meerlo waar een pinautomaat met behulp van een gasfles tot ontploffing werd gebracht. De verdachten slaagden er toen niet in om geld buit te maken. Twee dagen later ondernamen de ver dachten een nieuwe poging in Broekhuizenvorst. Hier lukte het de verdachten niet de automaat te laten ontploffen. Weer vijf dagen later volgde er in Melderslo een derde poging. Dankzij een tip kon de politie Limburg-Noord Mijling Speciaal Optiek is vorig jaar overgenomen door Briljant Optiek uit Boxmeer. Gerard Mij ling, grondlegger van Mijling Spe ciaal Optiek, heeft in december van het afgelopen jaar afscheid genomen van zijn zaak. Vanaf 1 april zal Bernard de nieuwe bedrijfslijder worden bij Mijling. Verder blijft alles bij het het convenant vastgelegd. Voor de Nederlandse Tuinbouw raad (NTR) tekenden de voorzitter, de heer N. Koomen, en de secreta ris, de heer J. Griep. Voor de Regio Venlo Floriade 2012 B.V tekenden de algemeen directeur, de heer P Beek, en de directeur Marketing, Communicatie Sales, mevrouw H. van de Ven. Voorafgaand aan de ondertekening, die plaatsvond in het nieuwe Floriade-kantoor schuin tegenover het Floriade-ter- rein, zette directeur Beck van de ken met psychiatrische patiënten inspireerde de kunstenaar in hem enorm. Als kunstenaar vervaar digde hij veel kunstwerken die een plek in het Venrayse hebben. Grote bekendheid genoot hij als docent aan het Kunstencentrum Venray. Piet was ook jarenlang lid van de Kunstkring Venray. De Kunstkring organiseerde eind tachtiger jaren voor het eerst manifestaties in het Odapark, dat nu is uitgegroeid tot een kunsten centrum voor hedendaagse kunst. Verder kon hij zijn creativiteit kwijt bij de werkgroep Kruisen en de verdachten hier op heterdaad aanhouden. Eén meerderjarige verdachte (twintig jaar) is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Gedurende die tijd staat hij onder toezicht van de reclassering. De tweede verdachte die ten tijde van het plegen van de delicten nog minderjarig was (zeventien) is gezien de ernst van de feiten berecht volgens het meerderjarige strafrecht. Dat betekent dat ook hij is veroordeeld tot een gevange nisstraf van drie jaar waarvan één jaar voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. oude. De naam, de medewerkers (Annelies, Gerry en Sander), de moderne monturen, de exclusieve merken, de service en de kwali teit. Met een jong en dynamisch team zal de klant met alle egards bediend worden, zoals ze al die jaren al gewend waren. Mijling is geopend van dinsdag t.m. zater dag. Regio Venlo Floriade 2012 B.V. uit een wat de stand van zaken is. Hij kondigde aan dat op 1 maart de presentatie van de concrete invul ling van het 66 grote hectare ter rein aan de vijf gemeenten van de Regio Venlo plaatsvindt. Niet zon der trots wees de directeur verder op de toekenning van een Rijks bijdrage van 5 miljoen euro aan de Floriade 2012. Het is de eerste keer sinds de start van de Floriade in I960 dat het Rijk financieel bijdraagt aan de wereldtuinbouw- Kapellen die zich inzet voor het behoud van de Venrayse wegkrui- sen en kapellen. Maar Piet was vooral een vas- telaovesvierder in hart en nieren. Piet was in 1983 prins van De Piël- haas en enkele jaren later werd hij vorst van deze vereniging. Een functie die hij met al zijn creati viteit een speciaal cachet gaf. Na deze periode was Piet jarenlang voorzitter van de Vorstenraad, het samenwerkingsverband van alle Venrayse vastelaovesverenigingen. Onder zijn leiding traden ook de verenigingen uit Smakt en Heide toe tot dit gezelschap. Voor zijn De Stichting Mullai uit Ven ray is een van projecten die tijdens de vastenactie in het bisdom Roermond centraal staan. Het startschot voor de vastenactie in het dekenaat Venray wordt op donderdag 15 maart gegeven in danscen trum Janssen aan de Raadhuis straat in Venray. Tijdens deze openingsavond vertelt voorzit ter Anton Thurayappah van de Venrayse stichting meer over Sri Lanka in het algemeen en de stichting Mullai in het bij zonder. Anton Thurayappah is geboren en getogen in het dorp Mullai- tivu in het noorden van het door oorlogen verscheurde Sri Lanka, waar het regeringsleger en de guerrillatroepen van de Tamil Tij gers, die een eigen staat willen, al ruim twintig jaar met elkaar in de clinch liggen. Na de verwoestende tsunami op 24 december 2004 kwam hij meteen in actie voor zijn door de zeebeving zo zwaar getroffen landgenoten. Samen met een aantal mensen richtte Fietsster gewond De politie heeft donderdag geassisteerd bij een ongeval met letsel in Horst. Een 52-jarige vrouw uit Melderslo kwam met haar fiets vanaf de Americaanse- weg en wilde linksaf slaan. Door dat de zon vrij laag stond, had de bestuurster van een auto, een 19- jarige vrouw uit Wanssum, geen goed zicht. Daardoor zag ze de van rechts komende fietsster niet en reed haar aan. Het slachtof fer kwam ten val en liep daarbij hoofd- en schouderletsel op. Ze is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. tentoonstelling. Ook meldde Beek dat zich spontaan al de eerste sponsors hebben gemeld voor de Floriade 2012. De directeur ver wacht dat medio maart de onder tekening van het eerste sponsor contract een feit wordt. Beek: "De samenwerking met de overheden en het bedrijfsleven is uitste kend. Dus al met al kan ik gerust zeggen dat het goed gaat met de Floriade" NTR-voorzitter Koomen toonde veel vertrouwen in de ver nieuwde opzet van de Floriade. jarenlang inzet mocht hij tal van onderscheidingen ontvangen. Het overlijden van Piet kwam toch nog onverwacht. Bekend was dat Piet ongeneeslijk ziek was en niet lang meer te leven zou hebben. Het nieuws van zijn overlijden sloeg maandag bij veel Venraynaren in als een bom. De Piëlhaas paste vervolgens de boe renbruiloftactiviteiten aan. Bram Hermans, zoon van Piet, zou dins dag als boerenbruidegom in de onecht verbonden worden. De trouwplechtigheid en de recep tie werden uit het programma geschrapt.Alle overige activiteiten de Venraynaar in 2005 de stich ting Mullai op, die als belangrijk ste doelstelling heeft het direct financieel ondersteunen van een weeshuis in zijn geboortedorp. In dit weeshuis, het St. Isodor's Boys Home, verblijven momenteel 57 weeskinderen, kinderen die wees zijn geworden als gevolg van de verwoestende tsunami en door de rooms-katholieke pastoor Robin son in de armen zijn gesloten. Ze krijgen van hem onder meer onderdak, eten en onderwijs. Robinson is op het eiland in Zuid- oost-Azië de contactpersoon voor de stichting, maar tevens ook de initiatiefnemer voor allerlei pro jecten voor dit weeshuis. "Kleine projecten", zegt secretaris Jac Swinkels van de stichting Mullai. "Met het geld dat door donateurs bijeen is gebracht, zijn inmiddels bijvoorbeeld 38 fietsen voor de weeskinderen aangeschaft. Deze fietsen zijn nodig om naar school te kunnen gaan. Want in het dorp zelf is geen school, de kinderen moesten eerst een uur lopen. Wij houden het geld in eigen beheer Hij benadrukte dat het voor de tuinbouwsector van het belang is dat het tienjaarlijkse evenement verschuift van een productpresen tatie naar een eigentijdse beleving van de maatschappelijke beteke nis van de tuinbouw en daaraan gelieerde sectoren. Koomen: "Met de inrichting van de Floriade bemoeit de NTR zich niet. De NTR is de hoeder van de belangen van de tuinbouw en de houder van het merk Floriade, zonder daarvan heerser te zijn." Piet Hermans (r) was een vas- telaovesvierder in hart en nieren. op carnavalsdinsdag vonden wel doorgang.Voor tal van vastelaoves- vierders werd deze dag echter bepaald door de nagedachtenis aan deze geweldige man met zijn onvergetelijke schaterlach. Tijdens een uitvaartdienst op zaterdag om 14.00 uur in de Grote Kerk wordt afscheid genomen van Piet Hermans, waarna de begrafe nis plaatsvindt op de begraafplaats Boschhuizen. Vrijdagavond om 19.15 uur is er een avondwake. Dankzij de stichting Mullai en talloze donateurs kunnen de kinderen van het weeshuis St. Isodor's Boys Home in Sri Lanka nu op de fiets naar school. en maken vanuit Nederland het geld over naar de juiste persoon of instantie. Zo heb je controle en weet je zeker dat het geld goed wordt besteed." Anton Thurayappah, die net als Swinkels erg blij is dat 'hun' project nu ook kan rekenen op financiële steun van het bisdom, vertelt dat met het geld uit de vas tenactie, op verzoek van pastoor Robinson, het dak van het wees huis wordt gerepareerd. "Dat is heel hard nodig na twee jaar. Met het geld van de vastenactie kun nen we ons project ook in 2007 daadwerkelijk ondersteunen met giften." Meer informatie vindt u op de website www.stichtingmullai. nl, maar u kunt voor informatie natuurlijk ook telefonisch contact opnemen met secretaris Jac Swin kels, tel: 580320. Innovatiefonds versterkt centrum Het college van B en W wil samen met Venray Centraal, de ondernemersvereniging in het centrum, en het gebiedspanel Centrum een innovatiefonds voor het centrum van Venray oprich ten. Dat hebben burgemeester en wethouders aan de raad kenbaar gemaakt. Het college heeft de politieke partijen gevraagd hierop hun wensen en bedenkingen in te brengen. Het centrum van Venray heeft een regionale aantrekkings kracht en functie. Venray Centraal en de gemeente brengen via een vastgelegde verdeelsleutel de flnanci'le middelen in het fonds. Uit het fonds komen dan midde len beschikbaar voor vernieuwen de en innovatieve activiteiten in het centrum. Het fonds richt zich op een versterking van het recrea tieve winkelen door een bijdrage te leveren aan activiteiten die meer mensen uit de regio naar het centrum van Venray trekken, zor gen voor een langer verblijf in het centrum en de herhalingsbezoe- ken van deze mensen doen toe nemen. Nadat de raad zijn wensen en bedenkingen heeft ingebracht, gaat het college over tot besluit vorming. Jongen gewond Bij een ongeval op het op het rangeerterrein bij het station in Oostrum is vrijdag een 15- jari ge jongen uit De Rips gewond geraakt aan zijn been. Het ongeluk gebeurde toen hij samen met twee anderen de trein had gemist en op een stapel nieuwe onderbalken voor het spoor was gaan zitten. Toen het slachtoffer van een van de balken af stapte, viel die balk op zijn been. Hij werd met diverse beenbreuken per ambulance naar het ziekenhuis in Boxmeer over gebracht. Vrouw rijdt door De politie heeft vrijdagavond op de Cellostraat in Venray proces verbaal opgemaakt tegen een 17- jarige vrouw uit Tilburg. Ze wordt verdacht van het doorrijden na een aanrijding. De vrouw, die niet in het bezit was van een rijbewijs, zou op de Cellostraat hebben wil len keren. Bij deze manoeuvre raakte de vrouw tijdens het ach teruitrijden een pergola, die daar door omver werd gereden. Na het regelen van de schade wordt door de politie contact opgenomen met justitie over welke straf zij krijgt. Werkgevers zetten regio op de kaart Om de toenemende krapte op de arbeidsmarkt het hoofd te bie den gaan Limburgse werkgevers samen actie ondernemen. Onder nemend Limburg start met het initiatief Banenrijklimburg.nl om Limburg als aantrekkelijke regio om te werken én te wonen op de kaart te zetten. De Limburgse werkgevers willen zo hoogopge leide medewerkers uit de rest van Nederland en Belgisch Limburg naar Limburg trekken. Het imago van de Limburgse arbeidsmarkt krijgt daardoor een positieve impuls. Nu de economie weer aantrekt is de krapte op de arbeidsmarkt direct voelbaar. Vooral het invul len van vacatures op hbo- en wo-niveau levert steeds meer pro blemen op. Om de concurrentie positie van Limburg te bevorderen zijn voldoende en goed opgeleide medewerkers echter essenti- ele randvoorwaarden. Buiten de provincie wordt de Limburgse arbeidsmarkt, ten onrechte, nogal eens geassocieerd met faillisse menten en verplaatsing van werk gelegenheid naar andere landen. Kortom: een imago van weinig carrièrekansen. Ondernemend Limburg wil dat veranderen met het initiatief Banenrijklimburg.nl. Op Banenrijklimburg.nl laten de werkgevers zien dat er voldoende succesvolle bedrijven in Limburg gevestigd zijn, die voldoende car rièrekansen bieden, voor nu, voor straks en ook voor de partner. Steeds meer werkenden zijn op zoek naar een goede balans tus sen werk en privé. Het Limburgse initiatief speelt hierop in. Een aan trekkelijke werkomgeving gaat hand in hand met een leefomge ving waar echte levenskwaliteit nog voorop staat. Weinig files, een mooier huis voor minder geld, vijf grote steden binnen een uur rij den, prachtige natuur, cultuur, veel recreatie mogelijkheden, goede scholen. Limburg is volgens de ini tiatiefnemers een prima plek om je te settelen, vandaar de slogan: 'Don't settle for less'. De werkgevers plaatsen hun hbo- en wo-vacatures op de web site www.banenrijklimburg.nl. Op deze site staat ook informatie over wonen en leven in Limburg. Daar naast adverteren de werkgevers gezamenlijk in de regionale en landelijke (dag)bladen. Het gaat hierbij niet alleen om grote werk gevers zoals Vodafone, DSM, de Rabobanken, Sabic en Océ. Ook het MKB, overheden, zorginstel lingen en scholen in Limburg kun nen via Banenrijklimburg.nl hun vacatures waarvoor zij hoogopge leiden zoeken bekendmaken. Banenrijklimburg is een initia tief van Ondernemend Limburg, het samenwerkingsverband van LWy LLTB en MKB-Limburg. De ziekenhuisorganisaties Lau- rentius Ziekenhuis Roermond, VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg en het St. Jans Gasthuis Weert hebben een con venant ondertekend waarin ze verklaren een exclusief samen werkingsverband aan te gaan. Met deze strategische alliantie willen de drie zorgaanbieders de conti nuïteit en de kwaliteit van de zorg in Noord- en Midden-Limburg op hoog niveau houden en verder verbeteren. Uitgangspunt van de samenwer king is enerzijds de vraag van de patiënt om nabijheid en toegan kelijkheid van kwalitatief goede zorg, en anderzijds optimalisering van de medische kwaliteit. Samen werking in de zorg is noodzake lijk om te kunnen voldoen aan de steeds hogere kwaliteitseisen die met name worden gesteld door de Inspectie voor de Gezondheids zorg. Het St. Jans Gasthuis en het Laurentius Ziekenhuis tekenden onlangs al een intentieverklaring tot fusie. Maar ook samenwer king op ondersteunende en zor- ginhoudelijke deelgebieden met VieCuri Medisch Centrum biedt mogelijkheden. Dat is de reden dat de drie ziekenhuisorganisaties in Noord- en Midden-Limburg de krachten hebben gebundeld om te blijven voldoen aan de eisen van goede en bereikbare (hoog waardige) zorg. De samenwer king richt zich de komende twee jaar op de volgende gezamenlijke gebieden: vaatchirurgie, gynae cologische oncologie, dotteren, nucleaire geneeskunde, Intensive Care, farmacie, maag-darm- en leverziekten, kinderdiabetes, ICT en ondersteunende diensten. Hiervoor zijn verschillende pro jecten opgezet. De meeste van deze projecten zijn nog in een ori ënterende fase, waarin bekeken wordt hoe de samenwerking het beste vorm kan krijgen. Een paar projecten hebben al een concre tere vorm: zoals de samenwerking van de ziekenhuisapothekers. Zij Het zelfstandig ondernemer schap is razend populair. Ook steeds meer mensen met een uit kering of dreigende uitkeringssi tuatie starten een eigen bedrijf. Bijna de helft van alle onder nemers in spe die bij de Kamer van Koophandel Limburg-Noord aankloppen voor advies betreft iemand die wil starten vanuit de WW (werkloosheid), WAO/WIA (arbeidsongeschiktheid) en WWB (bijstand). Speciaal voor hen vindt er op dinsdag 13 maart het seminar Starten vanuit een uitke ringplaats in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Venlo van 19.00 uur tot 22.00 uur. Starten vanuit een uitkeringssi tuatie kan gevolgen hebben voor de uitkering. Maar er zijn moge lijkheden tot financiële onder- Politieagent beledigd De politie heeft woensdag nacht rond kwart over één een 16-jarige jongen uit Venray op de Grotestraat aangehouden wegens het beledigen van een politie agent. De politie was bezig met het behandelen van een slacht offer van een vechtpartij op het Henseniusplein toen de jongen opmerkingen begon te maken en de agenten stoorden tijdens hun werk. De politie gebood hem afstand te nemen, hier voldeed hij echter niet aan. Toen de agenten hem verschillende keren wegge stuurd hadden, begon hij te schel den. Hierop werd hij aangehouden en in de politieauto gezet. Omdat de agenten nog bezig waren met het slachtoffer van een vechtpartij konden omstanders ongemerkt de deur van de dienstauto openen. De jongen sloeg vervolgens op de vlucht. Hij rende via de School straat de Grotestraat in alwaar hij na een korte achtervolging door de agenten opnieuw werd aange houden. Hij werd overgebracht naar het politiebureau. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. maken praktische afspraken over steriel voorraadbeheer van medi cijnen, gezamenlijke diensten van de laboratoria en het uitwisselen van kennis en expertise. Op het gebied van de -maag, -darm en leverziekten (MDL) wordt een voorstel uitgewerkt voor gemeen schappelijk gebruik van kostbare geneeskundige apparatuur. Ook de ICT-afdelingen oriënteren zich samen met de medisch specia listen op een toekomstig elek tronisch patiëntendossier (EPD). In de toekomst kan het aantal samenwerkingsprojecten zich verder uitbreiden. Uitgangspunt van de samenwerking is enerzijds het bieden van een verantwoorde medisch specialistische zorgver lening aan de patiënt in de eigen regio. Aan de andere kant gaat het ook om het optimaliseren van de medische kwaliteit. Om deze kwaliteit te blijven waarborgen, is het van belang dat het aantal ver richtingen per vakgroep of speci alist voldoet aan een vastgestelde norm. Zeker bij complexe en min der vaak voorkomende behande lingen is het essentieel dat de pro fessionals in staat worden gesteld hun vaardigheden voldoende uit te oefenen en bij te houden. Om de vooruitgang op medisch en technisch gebied te kunnen blij ven volgen en effectiviteit en effi ciency te kunnen realiseren, is er steeds meer behoefte aan concen tratie van dure investeringen. Eindstraat 12, tel. 581553 steuning en begeleiding vanuit de overheid. Recent onderzoek toont aan dat mensen die vanuit een uit kering een eigen bedrijf beginnen minder risico lopen weer terug te moeten vallen op een uitkering dan mensen die vanuit een uike- ring een baan in loondienst aan nemen. Naast algemene informa tie over het starten van een eigen bedrijf, komen er tijdens het semi nar tips en valkuilen aan de orde en is er aandacht voor regelingen voor financiering en inkomens ondersteuning. Centraal staat ook wat er met de uitkering gebeurt en wat als de onderneming onver hoopt niet van de grond komt. De Kamer van Koophandel orga niseert het seminar in samenwer king met UWV en IMK. Geïnteres seerden kunnen zich aanmelden op www.kvk.nl/seminars of bel len naar 077-3203333- Paas- en voorjaarsdagen bij Berly-Fleur Bij Berly-Fleur in Overloon staat het voorjaar voor de deur. Er is weer een hele metamorfose gemaakt, alles heeft een lente kleurtje gekregen en de paashaas is weer in actie. Donderdag 8, vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 maart staan in het teken van demonstraties, workshops en men kan genieten van bloemschik objecten, waarbij men de lente- en paaskriebels ziet en voelt. Dit is te zien in een loungeruimte die spe ciaal voor deze dagen is ingericht. Tijdens deze dagen kan men deel nemen aan een workshop waar men een prachtig voorjaarspaas- object maakt. Aanmelden via tel. (0478)641890 of via email info@berly-fleur.nl. Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONENaanpok

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5