Betaald parkeren Franciscanerpark en Langstraat de graaf Vastelaovend is weer voorbij DeMKB Voordeel Volksuniversiteit ■uyfe Venray is open vanaf woensdag 7 maart DAGEN VENRAY automatiseerder ,jP www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Lijfrente en pensioen? Bandoetere Sanitair en tegels bts totaalbouw KADOTIP! Rt ngcn specialist Voor tegels,, sanitair en SPEKTAKEL Band 2-Late in finale PopSport Dames Red Stars verliezen van NAK Jubileumoptocht in Tienray En verder: ho \/e niers fif mm Brunch/Diner Cheque Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Honderdachtentwintigste jaargang - week 8 - donderdag 22 februari 2007 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kunst Cultuur 17-18 Sport 19 Kerkelijke diensten 22 CreenstoneI© Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD In het komend najaar wordt betaald parkeren ingevoerd in het Franciscanerpark en op de Langstraat. In 2008 wordt het betaald parkeren verder uit gebreid met nog meer locaties tussen de binnenring en bui tenring. De opzet is dat voor de opening van de parkeer kelder in de Gouden Leeuw, in september 2008, er binnen een straal van driehonderd meter nergens meer gratis geparkeerd kan worden. Het besluit om het betaald par keren verder uit te breiden is al in 2004 genomen. Doordat de bouw van de parkeerkelder met vijf honderd vakken meerdere malen is uitgesteld, is ook het betaald parkeren in de omgeving op de lange baan geschoven. Om een parkeergarage rendabel te maken, mogen er geen goedkopere alter natieven binnen een straal van driehonderd meter zijn. Zo leert de ervaring. Op drie manieren kan gratis of goedkoop parkeren wor den tegengegaan. Door instelling van een parkeerverbod, invoering van vergunninghouderparkeren of invoering van betaald parkeren tegen een gelijkwaardig op hoger tarief. De wijk Franciscanerpark heeft veel hinder van 'gebiedsvreemd' parkeren. Recent onderzoek en de vele klachten wijzen uit dat betaald parkeren of vergunning houderparkeren dringend gewenst is. De afdeling Openbare Ruimte start in het najaar van 2007 met de invoering en volgt daarbij de werkwijze zoals in de Oranjebuurt is toegepast. In overleg met de bewoners wordt bekeken welke gebieden en straten voor welke vorm in aanmerking komen. De Langstraat wordt dit jaar compleet onder handen genomen. Gelijk tijdig met de herinrichting komt er betaald of vergunninghouder- parkeren voor het stuk tussen de binnenring en de buitenring. Dit is het gedeelte tussen de kruisin gen met de Langeweg en de West singel. In 2008 komen het Kenne- dyplein, Kruitweg, Helfrichstraat en gedeeltes van de Kempweg en Merseloseweg aan de beurt. De gemeente overweegt alsnog een algeheel parkeerverbod in te voeren op de Langeweg en de Paterslaan. Gedeeltelijk zijn hier al fietsstroken aangebracht waar voor een parkeerverbod geldt. Na protesten van omwonenden zijn op enkele stukken fietssuggestie- stroken - paden zonder fietssym- bolen - gekomen waarop parke ren wel is toegestaan. Momenteel wordt hier weinig geparkeerd en is er nog geen noodzaak voor een parkeerverbod. Dit kan straks veranderen nadat de nabijgelegen parkeergarage geopend is. Aan de achterzijde van de bibliotheek, op de hoek Merseloseweg/Langeweg, liggen acht openbare parkeer plaatsen. Omdat de afstand tot de huidige parkeermeters te groot is, wordt afgezien van betaald par keren. De gemeente wil hier ver gunninghouderparkeren invoeren voor bewoners of bedrijven in dit deel van het centrum. De parkeer plaatsen aan de overzijde van de Langeweg bij de SNS-bank liggen op eigen terrein. De vier parkeer vakken aan de Paterslaan bij cafe taria Any Time blijven gratis. Wel wordt hier een maximale parkeer tijd van dertig minuten ingevoerd. Echt onafhankelijk financieel advies Bernard Driessen Master in Financial Planning 077-4638041 www.driessen-pfp.nl Hoofdpijn Er zijn vele soorten hoofdpijn en de mate en intensiteit varieert per soort. Een ernstige vorm van hoofdpijn kan wijzen op migrai ne of is een symptoom van een andere, mogelijk ernstiger aan doening. Als het gepaard gaat met dubbelzien, explosief braken, slapheid, verlamming, draaierig heid of eenzijdige doofheid, moet meteen medische hulp worden ingeroepen. Nee, zo erg is het niet met mij gesteld, op Aswoens dag, als ik nog een stuk voor de krant van deze week moet aanle veren. En dat valt niet mee, moet ik u eerlijk vertellen. Want eigenlijk ben ik vier dagen van de wereld geweest. Begonnen in Venlo, roet sjend in Venray, even slapen, een hapje vet eten, nog een visje naar binnen werken, hossen en zin gen. Mijn stem is brak, mijn maag sputtert tegen en mijn hart klopt in mijn keel. De teksten rollen niet zo snel uit mijn computer, die af en toe lijkt te bewegen, maar uiteindelijk kom ik toch wel aan mijn circa driehonderd woorden tellend verhaal. Maar ik moet me blijven concentre ren, mijn ogen proberen open te houden voor het beeldscherm en mijn kauwgom blijven bewer ken. Hippocrates zei het volgens mij ooit, zo weet ik nog uit mijn studentenleven: 'Let food be your medicine and medicine be your food', dus ik pak nog maar een kopje koffie, een broodje en een aantal aspirientjes, om de dag mee door te komen en weer tot leven te komen. Al was ik dinsdagmorgen eigenlijk al klaarwakker, toen ik vernam dat Piet Hermans plotse ling was overleden. Hoe kan dat nou? Zo snel al? Vorige week hadden we het nog over hem op de redactie, toen ons het trieste nieuws bereikte dat Piet ernstig ziek was. Piet, de man van de schaterlach, kunstenaar, vaste- laovesvierder in hart en nieren, gezinsman: Venray zal zijn vrolijk heid en zijn gulle lach missen. Hannes De echte liefhebbers, vooral in zuidelijk Nederland, leefden er al maanden naar toe en spaarden er het hele jaar voor. Vier dagen vol kostuums, optochten, feestmuziek, drinken en legaal gek doen. Carnaval! Elk dorp of stad veranderde van naam en werd gedurende die dagen geregeerd door een raad van elf en een prins carnaval. Zo ook in de gemeen ten Venray en Meerlo-Wanssum, waar de afgelopen dagen duizenden mensen op de been waren om te genieten van prachtige optochten, muziek, optredens en vooral veel gerste nat. Mede door de grote inbreng vanuit de Venrayse kerkdorpen, de vele. joekskapellen en het grote aantal deelnemers werd de Venrayse optocht (op de foto ziet u een van de jongere deelnemers, red.) ook dit jaar weer een groot succes. In deze Peel en Maas een terugblik op vastelaovend 2007. r ceuten van loon De Volksuniversiteit heeft door een fout 32.287 euro te veel subsidie ontvangen van de gemeente Venray. De afde ling Maatschappelijke Dien sten verzuimde de voorgeno men bezuiniging van 16.224 euro voor 2006 en 16.063 euro over dit jaar, op tijd aan de Volksuniversiteit kenbaar te maken. Al bijna twee jaar is er geen contact meer geweest met het bestuur van de Volks universiteit. Martin Leenders (Samenwer king) stelde vorige week in de raadsvergadering vragen aan wet houder Emonts (PvdA). Leenders wilde weten waarom de raads leden niet geïnformeerd zijn en of de misser een gevolg is van onderbezetting. Emonts reageerde dat hijzelf evenmin op de hoogte was van de blunder. "De afdeling heeft mij pas in december geïnfor meerd. Er is geen prioriteit gege ven aan deze bezuiniging. Maar dit had wel gemoeten", verklaarde Emonts, die de oorzaak zoekt bij de reorganisatie van de afdeling. "Het heeft niet zozeer te maken met onderbezetting, maar met personele wisselingen. De taken zijn niet goed overgedragen. Daar is de fout gemaakt." PETERS/MICHELS Hét adres voor al uw schade-expertises én schadeherstel V7": Laat je vrienden of familie HOTEL ASTERIA VENRAY TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl MtiiiJrlilAMilAl- Ecinrici De Barometer 'Venray heeft een mooi centrum' In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze zesde week luidt: 'Venray heeft een mooi cen trum'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@van- denmunckliof.nl of vul de stelling in op de website: www.vanden- munckliof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. www.tapijtcentrumnl TAPIJTCEIMTRUM Julianasingel 7 -v.- EL EN MAAS berden IUUI 5 bedri|fsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T(0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl AUTO'S EN ACCESSOIRES Agrobaan 7,5813 EB Ysselsteyn Tel. 0478-542211 info@peters-michels.nl www.peters-michels.nl In onze showroom ziet u alle mogelijk heden op het gebied van badkamers, sanitair, wand - vloertegels en natuur steen van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouwbedrijf kunnen naar wens de complete uit voering verzorgen. Alles in één hand. Vraag een vrijblijvende offerte aan. bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN MAASHESEWEG 80A VENRAY INLICHTINGEN EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466 sterk in schadewerk Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl Edinrici Plataanstraat 17, Venray, www.gamma.com

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1