Gemeente Venray Commissie provincie bezoekt Servaashof 11 Infoavond rotonde Langstraat/Zuidsingel Openbare bekendmakingen Schuldhulp voor jongeren Digitale balie op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis 1 r «J Openingstijden De gemeente Venray start binnenkort met de aanleg van de rotonde Zuid singel/Langstraat. Tegelijkertijd gaat het eerste gedeelte van de Langstraat, tot aan de Blauwververstraat, op de schop. De aansluiting van de Niessen- straat op de Langstraat wordt hierbij afgesloten voor autoverkeer. Graag wil de gemeente de plannen toelichten op woensdag 28 februari in de Witte Hoeve, aanvang 19.30 uur. Tijdens deze avond krijgt u informatie over de voorgenomen werkzaamheden, de planning, de huisvuilophaaldienst, de bereikbaarheid van uw woning of bedrijfspand, en waar te parkeren tijdens de werkzaamheden. De aannemer die het werk gaat uitvoeren is dan bekend en zal bij deze avond aanwezig zijn. Bijbehorende tekeningen van de rotonde en de Langstraat liggen ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Heeft u nog vragen over de rotonde Langstraat/Zuidsingel of over de recon structie van het eerste gedeelte Langstraat, neem dan contact op met de gemeente Venray via telefoonnummer 52 33 33 en vraag naar projectleider Eric Verhaaen Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Vergaderingen Bouwplannen Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Voorgenomen vrijstellingen Verleend Monumenten Aangevraagde vergunningen Wet milieubeheer Bestemmingsplannen Ontwerpbestemmingsplan Vastgesteld bestemmingsplan Meldingen Ontheffing stookverbod Verleend Wat kost een parkeer- vergunning? Heb ik recht op een bijstands uitkering? Wat moet ik doen om een bouw vergunning te krijgen? Voor deze en andere vragen kijk op www.venray.nl. Donderdag 22 februari 2007 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 8 De commissie Welzijn, Zorg en Cultuur van de provincie Limburg heeft woensdag 14 februari een werkbezoek gebracht aan GGZ Noord- en Midden-Limburg. Toine van der Sanden, voorzitter van de Raad van Bestuur, gaf uitleg over de visie op de zorgvernieuwing van GGZ NML en het stedenbouwkundig plan voor Servaashof. Om de verandering van het St. Servatiusterrein naar de nieuwe wijk Servaashof in brede kring onder de aandacht te brengen, heeft GGZ NML het boek 'Samenleven in Servaashof, duurzame integratie van psychiatrie en maatschappij in Venray' samen laten stellen. Bij gelegenheid van het bezoek van de commissie WZC werd het eerste exemplaar van het boek aange boden aan deputé Odile Wolfs. Venrays wethouder Lei Heidens mocht het tweede boek in ontvangst nemen. In het boek geeft Lei Heidens zijn visie op het concept Servaashof en de betekenis van dit project voor Venray. Ook zijn dankwoord stond in dit teken. "Het model van woonfuncties in een park dat ook ruimte biedt aan een psychiatrisch ziekenhuis is gedurfd, maar past helemaal bij Venray. Men is gewend aan de aanwezigheid van psychiatrische patiënten." Heidens blikt terug op de betekenis van 100 jaar psychiatrie in en voor Venray. Vooruitkijkend ziet hij in Servaashof vooral kansen. Voor GGZ NML én voor Venray. "Een bron van inspiratie. Er kunnen verbindingen worden gemaakt tussen reeds aanwezige kennis en nieuwe economische ac tiviteiten", aldus Lei Heidens. Ook wethouder Mathieu Emonts heeft een bij drage geleverd aan het boek. Met ruim 23 jaar werkervaring bij de GGZ als bagage richt hij zich op de 'cultuur van de vermaatschappelijking'. Hij roemt het instituut voor het feit dat het goed geluisterd heeft naar de meest be trokkenen. "Het plan Servaashof is goed doordacht en toont vooral respect voor de belangen van de cliënten." De commissieleden vonden dit laatste werkbezoek voor de Provinciale Statenverkiezingen van 7 maart aanstaande zeer boeiend en informatief. Wethouder Lei Heidens, deputé Odile Wolfs en bestuursvoorzitter Toine van der Sanden van GGZ Noord- en Midden-Limburg bekijken het boek 'Samenleven in Servaashof' Het aantal jongeren dat zich bij de gemeente meldt voor schuld hulpverlening groeit jaarlijks. Vooral telefoonschulden zijn een probleem. Tijdig ingrijpen is dan belangrijk. Want als de deurwaarder eenmaal is inge schakeld, wordt het niet alleen lastiger, maar ook onnodig duur. Dus praat met je ouders, leraar of mentor als je je financiën niet meer kunt overzien. Je kunt ook altijd bij de schuldhulpverleners van de gemeente terecht. Een voorbeeld. Een 18-jarige student. Hij woont bij zijn ouders, houdt van leuke kleding, heeft een mobieltje, gaat in het weekend uit en rijdt op een scooter. Voor de scooter heeft hij geld geleend bij de bank. Zijn ouders staan garant. De lening betaalt hij af met de verdien sten van zijn krantenwijk. Van zijn Agenda voor de vergadering van het Raadspresidium op maandag 26 februari 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag Raadspresidium d.d. 15 januarti 2007 3. Ingekomen stukken/mededelingen 4. Evaluatie raadsvergadering d.d. 13 februari 2007 (mondeling) 5. Vaststelling agenda raadsvergadering d.d. 27 maart 2007 6. Evaluatie le informatieavond d.d. 6 februari 2007 (mondeling) 7. Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie MD 8. Verzoek om aanwijzing majeure projecten 9. Procedureregels Rondetafelcommissie (afstemming procedureregels na consultatie fracties; mondeling) 10. Rondvraag en sluiting openbare vergadering. Aangevraagd Bouwvergunningen - Wilgenstraat 19 - bouw overkapping (nr. ba070058) - Schutsboom 6 - bouw serre (nr. ba070059) - Lavendelheide 13 - vergroten woning (nr. ba070060) - Stationsweg 189 - vergroten woning (nr. ba070061) - Hoenderstraat 34 - vergroten woning (nr. ba070062) - Stationsweg 122 - vernieuwen bijgebouw (nr. ba070063). Sloopvergunningen - Overloonseweg 32 - sloop garage/berging (nr. slp070016). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voorbereidingsprocedure (UOV), medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Clara Wichmannstraat 1 - vergroten woning en bouw carport (nr. ba070051). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 23 februari 2007 t/m 5 april 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Tegen het definitieve besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijker wijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen - voor zover nodig met toepassing van art. 15 Wro en/of art. 50 lid 4, Woningwet - voor: - Geysterseweg 28 - bouw woning (nr. ba060632). U kunt de betreffende stukken van 23 februari 2007 t/m 8 maart 2007 (twee weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Vrijstellingen en bouwvergunningen zonder UOV - Mina Krusemanstraat 6 - vergroten woning (nr. ba070038, verzenddatum 14/02) - Metaalweg 10 - het plaatsen van units en intern veranderen pand (nr. ba060543, verzenddatum 14/02) - Metaalweg 10 - het plaatsen van silo's (nr. ba060557, verzenddatum 14/02) - Timmermannsweg 40 - vergroten bedrijfsgebouw (nr. ba060577, verzenddatum 12/02) - Keizersveld 45 - bouw bedrijfsverzamelgebouw (nr. ba060338, verzenddatum 14/02). Sloopvergunningen - Oostsingel 37a - sloop van 3 tijdelijke lokalen (nr. slp060072, verzenddatum 14/02) - Kiosk 116/116a - sloop noodlokaal (nr. slp060073, verzenddatum 14/02) - Zuiderbergweg 25 - sloop pompstation (nr. slp070006, verzenddatum 14/02) - Timmermannsweg 54 - sloop hobbyveestal en werktuigenberging (nr. slp060071, verzenddatum 14/02). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vrijstellingen en bouwvergunningen met UOV - Eikenlaan 50 - vernieuwen woon- en werkgedeelte (nr. ba060473). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Gemeentelijk monument Grotestraat 26-26a in Venray - dichtzetten gevelopening met gelaagd glas (mon070001). U kunt de desbetreffende stukken van 23 februari 2007 t/m 8 maart 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. bedrijventerrein de Witte Vennen en het agrarisch gebied rond Oirlo. Het bestemmingsplan is ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan op een beperkt aantal onderdelen gewijzigd vastgesteld. U kunt de desbetreffende stukken van 23 februari 2007 tot en met 5 april 2007 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling bedenkingen indienen bij Gedepu teerde Staten van Limburg (Postbus 5700, 6202 MA Maastricht), wanneer u: - tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad in te dienen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan. De voorkeur gaat uit naar het schriftelijk inbrengen van bedenkingen. Voor het mondeling inbrengen van bedenkingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. 043-3897903, te bereiken tijdens kantooruren. - 'Artikel 30 WRO herziening Buitengebied' Het ontwerpplan voorziet in een aanpassing van het merendeel van de niet goedgekeurde onderdelen van het door Gedeputeerde Staten van Limburg op 13 december 2005 groten deels goedgekeurde bestemmingsplan 'Buitengebied'. Voor circa 100 locaties zijn nieuwe bouwblokken opgenomen. De overige aanpassingen betreffen in hoofdzaak het afstemmen van planonderdelen op het Reconstructieplan voor Noord- en Midden-Limburg en het Provin ciaal Omgevingsplan Limburg. De desbetreffende stukken liggen van 23 februari 2007 tot en met 5 april 2007 ter inzage. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling zienswijzen indienen bij de gemeenteraad. Voor het geven van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieksdiensten. De gemeenteraad heeft op 13 februari 2007 het volgende bestemmingsplan vastgesteld: - De Blakt. Het plan beoogt de realisering mogelijk te maken van een bedrijventerrein in het gebied globaal gelegen ten zuidoosten van Venray dat wordt ingesloten door de A73, N270, de spoorlijn en de Hulstweg. Het bedrijventerrein sluit aan op het bedrijventerrein de Hulst 2, Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit motorvoertuigen Wm - Stationsweg 120 s te Oostrum - Volleberg Motorsport, Stationsweg 120 s Oostrum, in verband met het oprichten van een bedrijf waar voornamelijk nieuwe motoren worden getuned. De inrichting moet voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbetreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 23 februari t/m 8 maart 2007 inzien. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden: Voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties: - Lemmenstraat 6 te Leunen - verleend aan dhr. j.C.T. Smets - Valkenberg 3 te Castenray - verleend aan dhr. J.P.M. Pouwels - Breevennenweg 3 te Leunen - verleend aan dhr. L.J.M. van Vegchel. Voor het verbranden van kerstbomen op de locatie: - Ossendijk ongenummerd te Merselo - verleend aan dhr. j.P.j.G. Huijbers. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 23 februari 2007 t/m 5 april 2007 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn schriftelijk een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. 22 februari 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray studiefinanciering betaalt hij zijn kleding, zijn biertjes, de benzine en het telefoonabonnement. Maar hij blijkt meer te bellen dan eigen lijk kan. Hij kan zijn steeds hogere rekeningen niet meer betalen. Hij vertelt het niet aan zijn ouders, om dat hij bang is dat hij zijn mobieltje moet inleveren. Dan wordt zijn telefoon afgesloten. Hij heeft al ver schillende brieven gekregen waarin hij gevraagd werd om te betalen. De deurwaarder komt met een dag vaarding: de telefoonmaatschappij wil een vonnis halen bij de recht bank, zodat ze beslag kan leggen op zijn inkomsten. De ouders begrijpen niet hoe het zover is gekomen. Schuldhulpverlening In dit soort gevallen kun je hulp inroepen van de gemeente. Uit een gesprek met een van de medewer kers van de afdeling schuldhulpver lening blijkt al gauw waar het pro bleem zit. De student bijvoorbeeld moet met geld leren omgaan. De gemeente zorgt ervoor dat er een regeling komt met de deurwaarder. Er wordt precies uitgerekend wat de student elke maand mag uitgeven en met de deurwaarder wordt afge sproken dat hij de rest overmaakt om zijn schuld af te betalen. Het zijn heel strakke afspraken. Hij kan voorlopig op zaterdag niet meer uit en zijn scooter moet hij een tijdje laten staan. De student gaat nu op de fiets naar school. Kleding koopt hij alleen als hij echt iets nodig heeft. De student let nu wel heel goed op wat hij uitgeeft. Als hij zuinig is, houdt hij zelfs een beetje over om op de bank te zetten. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 16