Gemeente Venray Nieuw bedrijf neemt 22.000 m2 in gebruik op De Blakt Parkeerterrein De Gouden Leeuw dicht Gemeente herstelt plan buitengebied Fonds voor aantrekkelijk centrum Bedankt! Kwijtschelding gemeentelijke belastingen Kunstwerk tijdelijk verwijderd Groenbeheerplan, een breed gedragen advies Melden storingen buiten kantoortijden PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden ■RMXIPV Om met de bouw van de parkeergarage te kunnen beginnen, wordt met ingang van 27 februari 2007 het slagboomdeel van het parkeerterrein aan De Gouden Leeuw afgesloten. Tot eind mei worden de bestaande bestrating en parkeerapparatuur opgeruimd. Tevens worden tijdelijke, vervangende parkeerplaatsen aangelegd op andere locaties. De beschikbare parkeer- capaciteit zal de eerste weken beperkt zijn, maar gaandeweg worden uitgebreid. De alternatieve parkeerplaatsen vindt u straks op locaties rondom het bouw terrein. Voor langparkeerders vormt het parkeerterrein Hoenderstraat een goed alternatief voor 1,- per dag. Parkeerverwijsborden wijzen u de weg naar actuele parkeerlocaties. U hoeft dus niet zelf op zoek. Op de tijdelijke parkeerlocaties betaalt u niet achteraf voor het parkeren, zoals u gewend bent op het terrein van De Gouden Leeuw. U moet vooraf een kaartje kopen bij de ticketautomaten en dit zichtbaar in uw auto leggen. De gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum willen hun inwoners bedanken voor het invullen van de vragenlijst van het woningmarktonderzoek. •Vs Venrayfocus op mensen Donderdag 22 februari 2007 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 8 De gemeente gaat met Venray Centraal (ondernemersvereni ging in het centrum) en het gebiedspanel Centrum een inno vatiefonds voor het centrum van Venray oprichten. Het fonds is een initiatief van de gemeente, dat samen met haar partners in het centrum wordt opgepakt. Het centrum van Venray heeft een regionale functie. Het is belangrijk dat het centrum aantrekkelijk is en blijft. Daarbij horen passende acti viteiten voor inwoners en toeristen. Deze activiteiten kunnen uit het fonds worden betaald. Daarnaast wil de gemeente met het fonds nieuwe ideeën en initiatieven stimuleren. De bouw van het nieuwe bedrijf Cordstrap op industrieterrein De Blakt is op donderdag 15 februari begonnen. Op De Blakt, langs de Hulstweg, heeft Cordstrap vijf hectare grond gekocht met een uitbreidingsmogelijkheid tot zeven hectare. Hier zal het bedrijf 22.000 m2 in gebruik nemen. De verwachting is dat er rond 2015 op deze locatie 230 mensen werkzaam zijn. Cordstrap is producenten leverancier van polyester omsnoerings- en lading- va stzetsystemen. De afmeting van het nieuwe gebouw wordt 144 bij 176 meter, met een hoogte van 14,5 voor het kantoor en 12 meter voor het productiegedeelte en het magazijn. Voor de bouw van het pand wordt beton gebruikt. Ook door het gebruik van nieuwe, geluidsarmere machines zal het geluid verder worden gereduceerd. Natuurlijke overgang Bijzonder aan bedrijventerrein De Blakt is de extra aandacht voor duur zaamheid, intensief ruimtegebruik en een doordachte ecologische inpassing. Zo is er een wildverbindingszone aangelegd. Verder wordt het hemelwater in de bodem teruggebracht door wadi's. Een wadi is een voorziening waarin het regenwater zich kan verzamelen en in de bodem kan infiltreren. De aanlig gende gronden worden voor natuurcompensatie gebruikt. Hierdoor ontstaat een natuurlijke overgang naar het aangrenzende kerkdorp Oirlo. Feestelijke toost op de start van de bouw van Cordstrap: (v.l.n.r.) directeur Jan Andriessen van Cordstrap, Harry Maessen van Maessen Bedrijven B.V., burgemeester Jos Waals, wethouder Lei Heidens van economische zaken, directeur Paul Zijlmans van aannemer Herecuton De gemeente Venray heeft de afgelopen maanden diverse onder delen van het bestemmingsplan Buitengebied opnieuw bekeken en waar nodig aangepast. Dat was nodig nadat de provincie Limburg niet alle onderdelen van het plan uit 2005 had goedgekeurd. Deze herziening van het plan ligt vanaf 23 februari 2007 ter inzage. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft besloten het ontwerp van het bestemmingsplan 'Artikel 30 WRO herziening Buitengebied' in proce dure te brengen. Met dit nieuwe plan worden de meeste niet-goedgekeurde onderdelen van het bestemmingsplan Buitengebied hersteld. De gemeen teraad stelde op 17 mei 2005 het bestemmingsplan Buitengebied vast. De provincie Limburg keurde dat plan vervolgens op 13 december 2005 grotendeels goed. Bij de detailbestemmingen zijn ongeveer honderd agra rische bouwkavels niet goedgekeurd op een totaalbestand van circa 1375 bouwpercelen voor agrarische bedrijven, niet-agrarische bedrijfsactiviteiten en burgerwoningen. Belemmeringen Met name deze niet-goedgekeurde planonderdelen belemmeren de bouw- en gebruiksmogelijkheden voor ondernemers in het buitengebied. In deze situ aties moet voor vrijwel elke gewenste ontwikkeling een aparte vrijstellings procedure worden doorlopen. Dat kost veel geld, tijd en moeite voor zowel burgers als gemeente. Daarom is het nodig dat het plan op die onderdelen snel gerepareerd wordt. De gemeente Venray heeft de afgelopen maanden de niet-goedgekeurde onderdelen opnieuw bestudeerd, en waar nodig ge wijzigd. In de meeste gevallen is daarbij uitvoerig vooroverleg geweest met de betrokkenen. Dit heeft uiteindelijk geleid tot een nieuw bouwblok, een nieuwe bestemming en/of andere bebouwingsmogelijkheden in het bestem mingsplan 'Artikel 30 WRO herziening Buitengebied'. Ter inzage Het ontwerpplan ligt vanaf vrijdag 23 februari tot en met donderdag 5 april ter inzage. Tijdens deze periode van zes weken kunt u uw zienswijze indie nen bij de gemeenteraad. Na vaststelling door de gemeenteraad gaat het plan ter goedkeuring naar Gedeputeerde Staten. gemeente@venray.nl. Voor het afhandelen van andere meldingen is de gemeente Venray buiten kantoor tijden niet (telefonisch) bereikbaar. Bij een calamiteit of gevaarlijke situ atie kunt u de politie Limburg Noord bellen op 0900 - 8844 of, in nood gevallen, het alarmnummer 112. U heeft eind januari een gecom bineerde aanslag gemeentelijke belastingen 2007 ontvangen. Als u niet in staat bent deze te be talen, kunt u nog tot 1 augustus 2007 kwijtschelding aanvragen. Kwijtschelding aanvragen doet u met een kwijtscheldingsformulier. Dit kunt u afhalen bij de afdeling Publieksdiensten, of telefonisch aan vragen via 52 33 33. Het ingevulde formulier moet u binnen zes maan den na dagtekening van de aanslag inleveren. Of u in aanmerking komt voor kwijtschelding van de afvalstof fenheffing vastrecht, rioolrechten en de hondenbelasting (alleen voor de eerste en enige hond) hangt af van uw persoonlijke omstandigheden: uw leefsituatie, vermogen en/of inkomen. Voor de aanslag voor de afvalstoffenheffing variabel recht (de ledigingen van de afvalcontainers of het gebruik van de ondergrondse afvalbakken) kunt u geen apart kwijtscheldingsverzoek indienen. Als u een verzoek om kwijtschelding indient voor de gemeentelijke belas tingen, dan beoordeelt de gemeente de kwijtschelding voor het variabel recht afvalstoffenheffing automa tisch mee. Uitstraling van het centrum De gemeente en Venray Centraal brengen ieder financiële middelen in het fonds. Met het fonds wor den vernieuwende en innovatieve activiteiten in het centrum betaald. Deze activiteiten moeten gericht zijn op de uitstraling van het centrum. Daarnaast willen de verschillende partijen het funshoppen in Venray verder ontwikkelen. Er moeten meer mensen uit de regio naar het centrum van Venray komen om te winkelen, wat te drinken of eten, of een evenement te bezoeken. Door leuke winkels en activiteiten zullen mensen langer in het centrum ver blijven en vaker terugkomen. Nadat de raad zijn wensen en bedenkingen heeft ingebracht, gaat het college over tot besluitvorming. Het kunstwerk 'Rust in de Arena', ofwel de boot in de vijver van De Bleek in het centrum van Venray, wordt tijdelijk verwijderd. De boot bestaat uit een metalen constructie waarop messing strips zijn bevestigd. Door ernstige roest- vorming van de stalen constructie laten de messing strips los. Kinderen kunnen zich daaraan verwonden. Ook nodigen de losse strips uit tot verdere vernieling van de boot. Om persoonlijk letsel en vernieling te voorkomen, wordt de boot verwij derd en tijdelijk opgeslagen. De gemeente Venray moet besluiten over herstel van het kunstwerk. De gemeente heeft daarover gesproken met de kunstenaar, Peter van den Berk uit St. Oedenrode. De gemeente Venray heeft in 2006 een groenbeheerplan opgesteld waarin de kaders voor de kwaliteit en verzorging van het groen aangegeven zijn. Dit plan vormt het vervolg en de nadere uitwerking van het groenstructuurplan, wat met name gericht is op de uitstraling, de inrichting en het gebruik van het groen. De centrale vraag in het groen beheerplan is: welke kwaliteit wil ik op welke plaats tegen welke kosten? Het resultaat vormt de basis voor het toekomstig groenbeheer en geeft een indruk van het geld dat daarvoor nodig is. Enkele thema's verdienen momenteel extra aan dacht. Daarvoor heeft de gemeente beleid opgesteld. Zo bestaat de wens om waardevolle en monumen tale bomen beter te beschermen, en om de procedure voor kap- vergunningen te vereenvoudigen. Breed draagvlak De kwaliteitskeuze voor het groen is een breed gedragen advies. Daarin zijn de mening van een klankbordgroep, de kaders uit het groenstructuurplan, de huidige kwaliteit en het beschikbare budget afgewogen. Deze klankbordgroep bestaat uit vertegenwoordigers van wijk- en dorpsraden, politie, Synthese, Wonen Venray, bedrijfs terreinen, de commissie Stedelijk Beheer en enkele ambtenaren. De klankbordgroep is uitvoerig betrok ken geweest bij de kwaliteitskeuze. Medio 2006 is een workshop gehou den waarin ze konden aangeven wat ze belangrijk vonden in het groen. Moet het gras vaker gemaaid wor den of kan het juist minder? Is het groen verzorgd? Wat zijn positieve en negatieve punten van het groen in de gemeente Venray? Daarna is het advies voor de kwaliteitskeuze van het groen weer voorgelegd aan de klankbordgroep. De betrokken heid in het proces werd als zeer positief ervaren: alle partijen heb ben kunnen meedenken en meer inzicht gekregen in het plan. Ter inzage Het groenbeheerplan ligt tot 16 maart ter inzage. Daarna zal de gemeenteraad het plan vaststellen. De financiële gevolgen worden mee genomen in de algehele afweging in de voorjaarsnota. De gemeente Venray is buiten kantooruren bereikbaar voor het melden van storingen in de druk- riolering in het buitengebied. Deze kunt u melden bij de 24- uurs storingsdienst op telefoon nummer 0800 - 47 37 842. Een rioolverstopping in huis of op uw eigen terrein kunt u niet bij de gemeente Venray melden. Wel bij een rioolontstoppingsbedrijf als Raedts Rioolservice (58 14 69) of De Aanpak (58 54 09). Melding per e-mail Storingen die de volgende werkdag behandeld kunnen worden, kunt u per e-mail doorgeven op

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15