Samenwerking ambulance en Thuiszorg Noord-Limburg 'Brukske, mooi anders!' Ondernemers ongerust over Experience Park John Kessels: zuinigere auto Opening supermarkt EM-TÉ in mei Bouwplan sneller door molen Samen leven in Servaashof Flyers Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS De Regionale Ambulance Voorziening Limburg Noord (RAVLN) en Thuiszorg Noord- Limburg gaan gezamenlijk invulling geven aan 'acute' en 'dure' zorgvragen (onplan bare zorg en specialistische verpleging), ICT-toepassingen in de zorg en opleiding en scholing voor verpleegkundig personeel. Onlangs bekrach tigden beide organisaties ver dergaande samenwerking door middel van het tekenen van een convenant. Door gebruikmaking van eikaars faciliteiten en kennis, kunnen acute en specialisti sche zorgvragen beter, sneller en goedkoper worden geregeld. RAVLN en Thuiszorg Noord-Lim burg kwamen eerder al overeen de handen ineen te slaan op het gebied van de ontwikkeling van een zorgmeldkamer. Per 1 janu ari werken beide organisaties al samen om de bereikbaarheid van Thuiszorg Noord-Limburg bui ten kantooruren in te vullen. Op de Meldkamer (Ambulance)Zorg zijn verpleegkundig centralisten werkzaam die buiten kantooruren rechtstreeks zorginhoudelijke vragen van medewerkers en cli ënten van Thuiszorg Noord-Lim burg kunnen beantwoorden. Waar nodig kan de verpleegkundig centralist bij een calamiteit een beroep doen op inzet van mede werkers van Thuiszorg Noord- Limburg, ambulance, politie of eventueel huisartsenpost. Vragen over de planning van zorg worden Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: door de verpleegkundig centralist op de meldkamer doorverbon den met planners van Thuiszorg Noord-Limburg. Op zaterdag, zon dag en feestdagen zijn planners van Thuiszorg Noord-Limburg zelfs aanwezig op de meldkamer. Beide organisaties delen de grondgedachte dat er meer voor delen te behalen zijn uit samen werking rondom meldkamertaken. Dit geheel in lijn met de beleids voornemens van de ministeries van Volksgezondheid, Welzijn en Sport en Binnenlandse Zaken om te komen tot een voor de cliënt snelle en zo eenduidig mogelijke toegeleiding naar de zorg. De Regionale Ambulance Voor ziening Limburg Noord en Thuis zorg Noord-Limburg zijn geen onbekenden voor elkaar. Zo is vorig jaar samen met andere thuis zorginstellingen in Noord-Lim burg en de Provincie Limburg één centraal telefoonnummer voor onplanbare zorg tot stand geko men. Telefoontjes worden beant woord door de verpleegkundig centralisten van de Meldkamer (Ambulance) Zorg. Zij schakelen de dienstdoende medewerker van de thuiszorg in, maar daarnaast kunnen zij -zoals in de praktijk gebleken is- in een aantal geval len ook direct een ambulance of huisarts ter plaatse sturen indien de indruk ontstaat dat er haast geboden is of sprake is van een medisch probleem. Een en ander is onder andere mogelijk geworden doordat in Limburg Noord zowel de meldka mertaken als de uitvoering van de ambulancezorg vanuit één organi satie plaatsvindt en er tevens spra ke is van een toenemende samen werking tussen de RAVLN en de huisartsenpost Noord-Limburg. RAV Limburg Noord is verant woordelijk voor het leveren van integrale ambulancezorg inclusief de meldkamer ambulancezorg voor geheel Noord- en Midden- Limburg. Zie ook: www.ravln.nl Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste aanbieder van professio nele thuiszorg in de regio. Zie ook: www. thuiszorgnoordlimburgnl Thuiszorg Noord-Limburg maakt deel uit van ProteionThuis. Achttien partijen hebben de handen ineengeslagen om in Brukske zaken te verbeteren. Daardoor moet de wijk nog pret tiger worden om in te wonen én om in te werken. Dit gezelschap noemt zichzelf het Ondernemend Gezelschap Brukske (OGB). Om duidelijk herkenbaar te zijn heeft het OGB een eigen logo met slogan ontworpen: Brukske, mooi anders! Het logo is een kleurrijk ontwerp wat staat voor de veel kleurigheid van de wijk. Het logo laat verder zien dat de inwoners van Brukske samen een eenheid vormen. Daarnaast toont het logo de eensgezindheid van de orga nisaties in het OGB. We willen het samen doen! Het logo wordt gebruikt voor alle uitingen van het OGB over de verandertrajec- ten in Brukske. Het OGB heeft een ondernemingsplan gemaakt waarin staat welke zaken aange pakt en verbeterd moeten wor den. Momenteel werkt het OGB aan een visie op de aanpak van het winkelcentrum en de voor zieningen daaromheen. Ook de opzet van een Brede School waar in de twee huidige basisscholen gaan samenwerken staat hoog op de agenda. Om erachter te komen wat de bewoners belangrijk vin den organiseerde het OGB een bewonersonderzoek. Zo'n 500 bewoners van de wijk zijn hier voor benaderd. Tot slot wil het OGB het beeld dat inwoners van Venray over Brukske hebben ver beteren. In het ondernemingsplan zijn veel projecten benoemd. Het hele traject zal dan ook een flink aantal jaren in beslag nemen. De organisaties die meedoen in het OGB zijn: Wijkplatform Bruks ke, Bewonerscommissie Brukske, Huurdersvereniging Noord-Lim burg, Commissie Ouderenhuis vesting, Marokkaanse en Turkse gemeenschap, Gemeente Venray, Wonen Venray, Synthese, Politie, Stichting Primair Onderwijs Ven ray (basisscholen), Stichting Peu terspeelzalen, Samen Sterk in Kin deropvang Jeugdgezondheidszorg, Aldi, C1000, Schuitema (eigenaar winkelcentrum) en Zorggroep Noord-Limburg. Nog voor de verkiezingen voor de Provinciale Staten (7 maart) wil het Noord-Lim burgse Platform Verontruste Ondernemers weten welk standpunt de verschillende Statenfracties innemen over het Experience Park Limburg. Zoals bekend wil de grootbe legger Bouwfonds MAB bij het Floriadeterrein een winkel- en leisurepark bouwen met een oppervlakte van 150.000 vier kante meter. De ondernemers gaan op grond van de reacties van de fracties op ruime schaal een stemadvies publiceren. Gelijktijdig met deze brief kre gen de Statenfracties de notitie 'Experience Park - bom onder de samenleving'. In deze notitie zetten de samenwerkende onder nemers uit Venlo, Blerick,Tegelen, Maasbree, Sevenum, Helden en Venray de argumenten op een rij tje tegen de komst van het Expe rience Park Limburg. De initiatiefnemers, die zich gesteund weten door talloze Lim burgse mkb-ondernemers, hebben signalen dat het besluitvormings proces over het Experience Park achter de schermen in volle gang is. "Het Bouwfonds MAB Ontwik keling zou daarbij stevig met de geldbuidel rammelen en zelfs politieke chantage plegen door bij goedkeuring van het plan partici patie in andere ontwikkelingen in de regio aan te bieden. Het gevolg van deze achterkamertjespolitiek zal zijn dat iedereen na de ver kiezingen voor een voldongen feit wordt geplaatst, zoals al vaker gebeurd is", aldus de initiatiefne mers in een persbericht. Juist om die reden wordt deze actie op dit moment, net voor de verkiezingen, gehouden. WINKELSTAKING Het Platform Verontruste Ondernemers is bereid volledig de barricaden op te gaan. Zo gaan de ondernemers een postercam pagne voeren in de gehele regio, worden ook het college van Gede puteerde Staten, de Statencom missie Economische zaken en de gemeenteraden in de regio over de actie geïnformeerd en voorzien van de notitie 'Experience Park Limburg - bom onder de samen leving'. Aansluitend zal in de dag bladen via advertenties een stem advies worden uitgebracht. Mocht dit alles niet het gewenste effect hebben, dan wil het platform bewerkstelligen dat de onderne mers één dag de winkeldeuren gesloten te houden. Met slechts één kabeltje en aanpassing van de software laat John Kessels uit Venray een auto 2,6 procent zuiniger lopen. De student sleutelde vier jaar lang aan zijn vinding in samenwerking met autofa brikant Ford. Gisteren (woens dag) promoveerde de Venray- naar met zijn uitvinding aan de Technische Universiteit in Eindhoven. Het ontwerp van Kessels is met succes getest op de rollerbank van Ford in Aken. De toepassing kost enkele euro's en bespaart een automobilist enige tientjes per jaar. John Kessels haalt de winst uit optimaal gebruik van elektrici teit in de auto. Achterruitverwar- ming en stoelverwarming worden daarbij periodiek uitgeschakeld, remenergie opgeslagen in de accu en de dynamo naargelang het motorvermogen in- of uitgescha keld. Elke jongere auto is hiervoor geschikt. Een auto verspilt bijna continu energie. Of hij nou in zijn eerste, tweede of hogere versnelling staat, bij maar één stand van het gaspedaal wordt het optimale rendement bereikt. Een beetje meer of minder gas geven zorgt al voor een flink energieverlies. Ir. John Kessels heeft een manier ontworpen waarbij energie wordt bespaard door de auto vaker op zijn maximale rendement te laten lopen. Autofabrikanten liggen zwaar onder vuur om het brandstof verbruik te verminderen. Om de Kyoto-doelstellingen te halen, heb ben de autofabrikanten in Europa afgesproken een maximale C02- uitstoot te halen van 140 gr/km voor hun hele wagenpark in 2008. Deze gereduceerde C02-uitstoot wordt door veel autofabrikanten nog niet gehaald, waaronder Ford. Dit bedrijf is dan ook naarstig op zoek om haar auto's nog zuiniger te maken. Een manier om het energiever bruik te beperken zijn de zoge naamde hybride auto's. Hierbij kan de verbrandingsmotor zuini ger worden door de aanwezigheid van een tweede vermogensbron: de elektromotor. Als het ideale vermogen van de verbrandings motor hoger ligt dan het gevraag de rijvermogen, kan de overtol lige energie worden opgeslagen in een accu middels de elektromo tor. Omgekeerd kan de accu extra vermogen leveren als de auto meer energie nodig heeft dan de verbrandingsmotor kan leveren bij optimale verbranding. Hybride voertuigen kunnen op deze wijze tot wel meer dan 25 procent brandstof besparen. John Kessels onderzocht wat de winst kon zijn zonder dat er geavanceerde hybride technolo gie aan te pas komt. Bij overtollig vermogen zou dan de accu extra opgeladen kunnen worden. Daar naast zou de dynamo, die nodig is om de accu op te laden, bij hogere vermogens kunnen uitschakelen, wat ook tot energiebesparing kan leiden. Ook kan de auto elektrisch remmen, waarbij de remenergie in de accu wordt opgeslagen.Tot slot bestaat de mogelijkheid om elek trische energiesystemen bij hoge vermogens deels uit te schakelen, zoals bijvoorbeeld de achterruit- verwarming of stoelverwarming. Met zijn nieuwe methode kan Kessels een totale energiebespa ring van 2,6 procent realiseren. Daarbij hoeven nagenoeg geen onderdelen van de auto aangepast of vervangen te worden. Alleen het uploaden van een stukje soft ware en het plaatsen van één extra kabeltje volstaat. Als de motor ook op gezette tijden uit geschakeld zou kunnen worden, kan deze besparing oplopen naar 5 tot 6 procent. Dit vraagt echter om significante wijzigingen in het voertuig, zoals het plaatsen van een zwaardere startmotor en het installeren van een automatische versnellingsbak. Herinrichting dorpsplein Heide Op zaterdag 17 februari om 20.00 uur, direct na afloop van de carnavalsmis, wordt de her inrichting van het dorpsplein in Heide feestelijk afgesloten. Dit gebeurt met het ontsteken van de sfeerverlichting van de kerk en de kerktoren. Het dorpsplein heeft een flinke opknapbeurt ondergaan en er is een trottoir aangelegd langs de Heidseweg. Dit was een van de wensen uit het dorpsomgevings- programma (DOP) van Heide. In samenwerking met de gemeen te en het kerkbestuur heeft de dorpsraad het project kunnen rea liseren. Heide heeft de herinich- ting aangemeld bij het fonds Kern met Pit. De aanvraag is gehono reerd met een financiële bijdrage van 1.000 euro. Vooral vanwege de vele uren dat de dorpsbewo ners belangeloos de handen uit de mouwen hebben gestoken. Overval in Venray De politie onderzoekt een overval op een woning aan de Notarisberg in Venray. De overval vond dinsdagavond plaats. Rond 20.30 uur kreeg de politie een melding binnen van een vrouw die vertelde dat haar 73-jarige echtgenoot in de woning was overvallen. Het slachtoffer verklaarde dat een onbekende man bij de woning aanbelde en dat er met een daarop nog twee of drie andere personen tevoorschijn kwamen. Zij duwden het slachtof fer naar binnen en sloegen hem. De 73-jarige Venraynaar raakte hierdoor gewond aan zijn hoofd. Hij is onder doktersbehandeling gesteld. De daders namen vervol gens autosleutels mee en deden een tevergeefse poging de auto van het slachtoffer mee te nemen. Het is niet bekend of de onbeken den wapens gebruikt hebben. De politie onderzoekt de zaak en vraagt getuigen die iets gehoord of gezien hebben, con tact op te nemen met de basiseen heid Venray op 0900-8844 of via M 0800-7000. De nieuwe EM-TÉ-super- markt wordt wat later geopend. De verwachting was dat de winkel aan de Bleek 30 in maart zijn deuren zou openen, maar dat wordt waarschijnlijk begin mei, laat Wilco Jansen, hoofd commu nicatie van de Sligro Group, desgevraagd weten. De Edah- winkel in Venray wordt omge bouwd tot supermarkt EM-TÉ. De Edah-winkel wordt vol ledig nieuw ingericht in de groene en gele kleuren van dit van oorsprong Midden- Brabantse familiebedrijf. Sligro Food en Sperwer Holding zijn inmiddels druk bezig met de ombouw van Edah-winkels naar hun eigen formule EM-TÉ en Golff, respectievelijk PLUS. De eerste winkels onder de nieuwe for mules zijn sinds kort al geopend, begin mei zal supermarkt EM-TÉ ook in Venray zijn deuren openen. Eind 2007 zullen zeker veertig Edah-winkels, waaronder dus ook die in Venray, omgebouwd zijn en is EM-TÉ gegroeid naar ongeveer zestig winkels. De supermarkt keten is vooral actief in Midden- Brabant en Zeeland en is inmid dels van een echt familiebedrijf uitgegroeid tot een professionele supermarktorganisatie met dui zenden medewerkers. Om de continuïteit van EM- TÉ te waarborgen, werd in 2002 besloten de supermarktketen onder te brengen bij de beurs genoteerde onderneming Sligro Food Group uit Veghel, ook een voormalig Brabants familiebedrijf. S&S winkels By waarin Sligro Food Group en Sperwer Holding ieder voor 50 procent deelnemen, rondde in september 2006 de overname van de Edah-activitei- ten af. HUISMERK Een belangrijk onderdeel van het uitgebreide assortiment krui denierswaren is het huismerk van EM-TÉ: Markant. De EM-TÉ-super- markten staan bekend als service- gericht met veel aandacht voor versgroepen als brood, groente en fruit, in combinatie met een aantrekkelijk prijspeil en een uit gebreid assortiment. Statenlid Jan Loonen: "In drie jaar veel bereikt" Bouwplannen gaan nu veel vlotter door de ambtelijke molen dan pakweg vier jaar geleden. CDA-Statenlid Jan Loonen vindt dat er in de afge lopen periode veel is bereikt. De provincie heeft gepoogd een einde te maken aan star re regelgeving en stroperige bureaucratie. "Dit betekent niet dat alles nu kan", zegt Loo nen. "We zitten in een vol land met conflicterende belangen. Maar alle middelen zijn er nu om bouwplannen sneller en flexibeler te laten verlopen. Aan de regelgeving, aan de doorlooptijd, aan de houding van ambtenaren. Overal is wat aan gedaan." In het voorjaar van 2003 trad het nieuwe college van GS aan in het gouvernement in Maastricht. Als nieuw gekozen Statenlid maak te Venraynaar Jan Loonen zich direct sterk voor soepelere pro cedures. Hij deed een oproep om knelpunten met bouwplannen te melden. Er kwamen veertig reac ties waarmee Loonen aan de slag ging. Woningen die niet gebouwd mochten worden, bedrijfsuitbrei- ding die niet van de grond kwam. Bijna alle knelgevallen liepen vast in een woud aan regels. Hij stelde een rapport samen en overhan digde het aan gedeputeerde Ger Driessen. Nu ruim drie jaar later zijn bijna alle knelpunten opge lost. Driessen had in de afgelopen periode 'heroriëntatie ruimtelijke ordening' prominent op de agen da staan. Op 24 en 25 januari trok ken bestuurders en ambtenaren van de Limburgse gemeenten zich terug in het Franse Lille. Ook de Venrayse wethouder Hans Teunis- sen en twee ambtenaren waren van de partij. Er werd een verdrag ondertekend waaraan de overhe den zich verbonden hebben. De kern is minder regels en bureau cratie en snellere procedures. De regelgeving is ook heel divers rondom een bouwplan. Het is van belang om zaken als archeologie, lucht, geluid, bodem en water in één prodecure mee te nemen en niet ieder apart. Zo valt er veel tijdwinst te behalen. De gemeente krijgen meer verantwoordelijk heid. Steeds minder bouwplannen behoeven eerst de goedkeuring van de provincie. Wel moeten de gemeenten bij de ruimtelijke ordening beter samenwerken met andere partijen. "Het was een heel positieve bij eenkomst in Lille. Iedereen was enthousiast", reageert Loonen. De bijeenkomst was een eindpunt maar tevens een nieuw begin. De nieuwe manier van werken moet nu in de praktijk worden gebracht. "Het gaat niet alleen om deregulering. Zeker zo belangrijk is de houding van ambtenaren en bestuurders. Het is het makkelijk ste om te roepen dat iets niet kan. Maar kunnen we niet, kennen we niet. Als we samen iets willen dan kan er heel veel. Er moet ook veel meer in oplossingen gedacht wor den." De behandeling bij de provin cie van grotere bouwplannen - die de 19-1 procedure moeten doorlopen - is inmiddels terug gebracht van vier maanden naar vier weken. Op de website van de provincie kan iedere aanvrager zien hoe het met zijn bouwplan gesteld is. De verfoeide woning contingenten - het maximaal aantal te bouwen woningen in een dorp - werden geschrapt. Er was het 1000-woningenplan en er kwamen startersleningen. Nieuwe instrumenten als Ruimte voor ruimte, VORm, Rood voor groen en BOM+ werden geïntroduceerd. Ook bij de gemeente is er veel verbeterd. Zo wordt in Venray de commissie Welstand afgeschaft en is het bestemmingsplan buitenge bied veel ruimer van opzet. Jan Loonen geeft aan dat Lim burg een 'gidsland' is. "We lopen hier voorop met de planologie. Vanuit de provincie is er veel gedaan aan deze taaie materie. Er is intussen veel veranderd. De resultaten mogen er zijn. Nu moe ten we zien of het ook werkt." Net als drieënhalf jaar geleden doet Loonen opnieuw een oproep aan burgers of organisaties om knelgevallen te melden. "Want er zullen nog steeds mensen tegen starre regels aanlopen. Als dat zo is, dan ga ik weer aan de slag. Ik wil de ervaringen graag blijven horen. Om te weten of we op de goede weg zijn. Want het werk is nog lang niet klaar. Nu begint het eigenlijk pas. Ik vind het belang rijk om het beleid te vertalen naar de burgers. De concrete knelpun ten van drie jaar geleden hebben me daarbij goed geholpen." Gedeputeerde Wolfs kreeg eerste exemplaar boekwerk Gedeputeerde Odile Wolfs (foto midden) van Limburg mocht woensdag het eerste exemplaar van het boek Samen leven in Ser vaashof in ontvangst nemen. Wolfs kreeg het boekwerk tijdens het bezoek van de commissie Welzijn, Zorg en Cultuur van Provinciale Staten van Limburg aan Venray. De commissie had een reguliere vergadering in Venray op het pro gramma staan en kreeg een rond leiding over het Sint Annaterrein en Servaashof, met een bezoek aan één van de eerste nieuwe pavil joens die inmiddels zijn gebouwd en onlangs zijn opgeleverd. Om de transformatie van het St. Ser- vatiusterrein naar de nieuwe wijk Servaashof in brede kring onder de aandacht te brengen, heeft de Raad van Bestuur opdracht gege ven het boek Samen leven in Servaashof samen te stellen. De schrijver van dit boek, Gert Staal, verhaalt op beeldende wijze over de duurzame integratie van psy chiatrie en maatschappij in Ven ray. Donderdag 15 februari 2007 - Pagina 5 Wnet Co**"' Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN aanpak

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5