Prins Roel I steunt Villa Pardoes Boerenbruidspaar De Bliekers Rooyse Boeren Bierfeesten Ramen versieren bij De Vöskes Wie wil er roetsjen? De Zoepneus gered? Carnaval in Dingus Zilvervos De Vöskes voor Chris Volleberg Carnavalsmis van CV De Vöskes Joekskapel wordt uitgedaagd •I Carnaval in Peel en Maas O NiUVLEKTS PEEL EN MAAS Donderdag 15 februari 2007 - Pagina 17 In Schouwburg De Beejekurf heeft men op zondag 18 februari vanaf 16.44 uur gelegenheid het prinselijk trio 2007 van carnavals vereniging De Piëlhaas te felicite ren. Prins Roel I heeft er samen met zijn adjudanten Ger en Frank voor gekozen deze gelegenheid aan te grijpen om een goed doel te steunen: namelijk Villa Pardoes. Villa Pardoes is een vakantiever blijf, speciaal voor kinderen met een levensbedreigende ziekte. Samen met hun familie kunnen zij hier genieten van een gratis vakantie. In de speciaal daarvoor bestemde verblijfsacccommoda- tie staat hen letterlijk en figuurlijk niets in de weg. Een vakantie in Villa Pardoes is een week onbeperkt toegang tot de Efteling, Land van Ooit, Beekse Bergen en Toverland. Ook vele andere faciliteiten in de omgeving openen gratis de deuren voor de gasten van Villa Pardoes. Hierdoor beleeft het gezin met elkaar een onvergetelijke tijd, vol warmte, gezelligheid en plezier. Tijdens het jaarlijkse Aldewie- vebal in het gemeenschapshuis in Maashees is het aanstaande boerenbruidspaar van de Bliekers bekendgemaakt. Boerenbruid Hanneke (de Mul der) en bruidegom Harry (de Ruij- ter) worden op carnavalsmaandag tijdens de boerenbruiloft in de onecht verbonden. Dit jaar wordt de traditionele boerenbruiloft in een andere vorm gevierd. Het motto van het huidige boerenbruidspaar Bram (Hermans) en Elke (Janssen); Wej hebbe de vorm te pakke en laote d'n dinsdag nie ienkakke, is hier bij uiteraard zeer toepasselijk. De boerenbruiloft is een van de onderdelen van de nieuwe carna valsdinsdag. Vanaf dit jaar wordt deze dinsdag een themadag. Het thema voor dit jaar is Duitse bier feesten. Lekker inhaken en schun- kele met een bierpul in de hand. Men kan verkleed komen in een tirolerpakje of gewoon in boe- renkloffie. Het feest wordt gepre senteerd door oudprins Huub d'n twedde en opperboer John Derix. Ook aan de kinderen is gedacht, voor hen is een hoekje ingericht waar ze kunnen tekenen en knut selen. Om 11.11 uur gaat de hoch- zeitsstube, de tent bij de klokken luider, open en wordt er gestart met het fruhshoppen. Tijdens het fruhshoppen is er ook eten aan wezig. Men krijgt na het kopen van een combikaart nog een portie boerenmoes met worst. Kaartjes voor het eten tijdens het fruhshoppen en 's avonds voor de boerenmoes zijn verkrijgbaar bij 't Zwaantje en de Klokkenluider. Maar ook zonder kaartjes voor het eten kunnen mensen aanschui ven aan de lange tafels. Om 13.11 vindt de officiële opening van de bierfeesten plaats door middel van het aanslaan van het eerste vat door het prinsentrio in de tent van de Klokkenluider. Vanaf dat moment wordt het bierfeest doorlopend opgeluisterd door artiesten uit Venray en omstreken. Er zijn optredens van De Hazekeu- tel, de Rooyse CD artiesten, joeks- kapellen de Pretband, Moj Zat en Zuutjes An en de topacts Willy aus Kevelaer en Local Kryner. Om 14.11 vindt de trouwerij van het boerenbruidspaar plaats op het bordes van het Alt Gemaentehuus. Tegelijkertijd vindt de verloving van hjeugdboerenbruidspaar Anni- ka (Jenniskens) en Nils (Vervoort) plaats. Vervolgens is er van 14.54 tot 15.50 uur de mogelijkheid om het boerenbruidsplaar en het jeugdboerenbruidspaar te felicite ren in de Hochzeitstube, terwijl het feest en de muziek ondertus sen gewoon doorgaan. Om 17.15 uur is er voor iedereen die wil en een kaart heeft boerenmoes met worst. Na een laatste act wordt om 19.00 het Rooyse boerenbier- feest afgesloten. Dat wil echter niet zeggen dat de tent dan ook dichtgaat. Als het aan de vriendenclub De Kammerraoj van De Vöskes ligt worden de ramen van de Meerlose woningen de komende dagen van boven tot onder carnavalesk ver sierd. Onder het motto van 'Laot zien dat geej van carnaval hald' roept deze voor De Vöskes onder steunende vereniging de inwoners op om de ramen te versieren. Met slingers, ballonnen, tekeningen, sil houetten, prinsenmutsen en ander versiermateriaal. Het geeft niet wat, als het maar carnavalesk en mooi is, zegt penningmeester Jan Koppes van De Kammerraoj van De Vöskes. Prins Bart den Twed de van De Vöskes beoordeelt de versierde ramen en stelt hoogst persoonlijk vast welke ramen het allermooist zijn. De uitslag van deze eerste raamversierwedstrijd van Meerlo wordt bekendgemaakt op zondagmiddag na de optocht in zaal 't Brugeind in Meerlo. De Kammerraoj van De Vöskes is enkele jaren geleden opgericht op initiatief van oud-prinses Louise Peelen en oud-voorzitter van CV De Vöskes Jan Poels. De nieuwe club telt inmiddels tachtig leden die de carnavalsvereniging De Vöskes met hand en spandiensten helpen. Zo zijn de kameraden van de carnavalsvereniging altijd van de partij bij de jaarlijkse rom melmarkt. De Kammerraoj zullen ook alles doen om het carnaval in Meerlo te ondersteunen en in al zijn facetten levend te houden. Een gebreide sjaal met de vastela- oveskleuren rood, geel en groen is het herkenningssymbool van de vriendenclub. Op het Schouwburgplein in Venray staat op zaterdag 17 febru ari een groot bassin met water en een glijbaan. De glijbaan is ruim vijf meter hoog en zeker 7,5 meter lang. Deelnemers kun nen tussen 13-33 en 17.33 uur letterlijk en figuurlijk het carna val tegemoet roetsjen. Het water in het bassin bedraagt minimaal zestien graden. Deelnemers wor den zo snel mogelijk uit het water begeleidt en mogen als beloning plaatsnemen in een jacuzzi met daarin bubbelend water van 32 graden, met uitzicht over het Schouwburgplein. Denk er dus aan ook droge kleding mee te nemen. Tevens zijn er handdoe ken, badjassen en kleedruimtes ter beschikking gesteld. Daarnaast wordt aan elke deelnemer een leuke attentie uitgereikt. Naast het roetsjen wordt er een muzikaal programma gepresenteerd. Tevens vindt deze middag de officieuze opening van het Venrayse carna val plaats. Het programma begint om 13-11 uur en bestaat onder andere uit Roojse joekskapellen, Dizzy Jazzdance, HetVenrays Man nenkoor, Drumband Ysselsteyn, Tiedelek, De Kammeraödjes uit Venlo, Frans Theunisz. Leon Aarts en Paul Rutten hebben de presen tatie in handen. Geef naam, adres, telefoonnummer en email door via email roetsj@pielhaas.nl. of tel. (06)20769997. Belangstellenden ontvangen daarna automatisch bericht met hierin het tijdstip dat ze gaan roetsjen. De minimale leeftijd is zestien jaar. Men kan zich eventueel deze zaterdag ook spontaan aanmelden. Voor meer informatie zie www.pielltaas.nl. Dankzij een ingenieuze ingeving van de leden van De Zoepneus zelf lijkt de vereniging gered. Een kleine club binnen de Zoepneus, de zogenaamde kemissie Kersta- ovend, heeft namelijk samen met een aantal vrienden van de Zoepneus een heuse inzame lingshit opgenomen. De titel van dit nummer is geworden 'Weej wille bier, weej wille zoepe...'.Vas- telaovesvierders die hun financi ële steentje willen bijdragen, kun nen de cd kopen bij Rien van café 't Upke voor het luttele bedrag van 5 euro of 3 horecamuntjes. Sponsorgiften zijn natuurlijk ook altijd welkom. Vastelaovesdinsdag zal bekend worden gemaakt hoe veel deze inzamelingsactie heeft opgeleverd en of het voortbestaan van deze prachtvereniging verze kerd is. Afgelopen zaterdag werd in een bomvol Upke de opvolger van vorst Bernard gepresenteerd. Maar niet voordat vorst Bernard op emotionele wijze werd uit gezwaaid. Dit gebeurde onder meer door schitterende speeches van de oud-vorstenTenny en Fun van de Piëlhaas, vorst Milton en, namens de vorstenraad, vorst Bas van de Karklingels uit Oostrum. En passent werd Bernard ook nog eens benoemd tot Groeëtvorst van De Zoepneus. Toen was de tijd gekomen om de nieuwe vorst te presenteren. Na een ludieke film waarin de leden van de VKK, de VorstKeuze- Kemissie, bij allerlei kanshebbers aan de deur waren geweest, was het uiteindelijk Wouter Brecheisen die het vorstenstokje van Bernard gaat overnemen. Als adjudant van de vorst werd erelid Ido Michiels benoemd. Het motto van de kers verse Zoepneus vorst is kort maar krachtig: "Geld verdienen..." Het nog tijdelijk dakloze OJC Dingus heeft voor de carnavals dagen van dit jaar toch weer een alternatief programma samenge steld. Namelijk het Dingus Carna valanders-programma, dat alle vijf de dagen wordt gepresenteerd in café Efsane in Venray. Vrijdag 16 februari is het Dingus Classic Rock Café. De beste rock en hardrock uit de muziekhistorie worden ten gehore gebracht door de DJ's Ben nie Bonnie.Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 17 februari is het Metal Concert met de bands Bloodsin en Carnal. Bloodsin is een echte oldschool deathmetalband die haar sporen al lang heeft verdiend, zo'n beetje op alle grote podia heeft gestaan en verder geen introductie meer nodig heeft. Carnal brengt een stevige portie deathgrind en maakt de laatste tijd veel furore in het metalcircuit. De derde band die deze avond gaat spelen wordt nog nader bekend gemaakt. Café open om 19.00 uur waarna er al snel opgetreden gaat worden. Zondag 18 februari wordt het Urban Sundeay's Night 2007 gehouden met de top hiphop DJ's B-Dream en Loudnezz uit Eind hoven en Helmond. Verder wordt er nog een mega live beatbox act gebracht door de beatboxforma tie D-NIZ. Café open om 19.00 uur. Maandag 19 februari Punk en Nu-Metal feest en concert met de nu-metalband Unrestrained en de feestpunkband Hemaroids. Unres trained is een jonge band met al wel de nodige optredens achter de rug, die vooral metalcore met Emoinvloeden brengt. Frisse en energieke act op het podium! Hemaroids de feestpunkband bij uitstek, gaat met hun mieterse pin- guïnpunkshow het café helemaal op zijn kop zetten. Café vanaf 19.00 uur geopend. Dinsdag 20 februari is het Dingus Feestcafé. Feest voor iedereen, muzikaal in te vullen door de Dingus DJ's die zich hiervoor maar willen aandie- nen.Aanvang 19.00 uur. Uitslagen (graag met foto's) van optochten in het verspreidingsgebied van Peel en Maas moeten voor woensdagmorgen 9 00 uur in het bezit zijn van de redactie van nieuwsblad Peel en Maas, e-mail:redactie@van- denmunckhof.nl. Ook foto's en verslagen voor de kabelkrant in Venray zijn van harte welkom. De redactie is tijdens de carnavalsdagen 's mid dags bereikbaar, tel: 0478-582727. Peel en Maas zal ook in de vastelaovesweek normaal verschijnen. Wel is de inleverdatum voor de kopij wat gewijzigd. Sport- en vereni- gingsnieuws, evenals kerkelijke mededelingen, kunnen tot maandag 12.00 uur worden aangeleverd. Advertenties kunnen normaal tot dins dag 18.00 uur worden aangeleverd. Omdat onze boekhandel op maan dag en dinsdag gesloten is, worden kleine rubrieksadvertenties tot en met zaterdag aangenomen. Onze drukkerij is tijdens de carnavalsdagen 's morgens geopend van 9-00 tot 13-00 uur. Ingang via de achterzijde (bedrijfsstraatje langs De Uitkamer). De directie en medewerkers van Peel en Maas en Van den Munckhof BV wensen u een fijne vastelaovend. Geslaagd opstoekmatinee Het Venrays Mannenkoor heeft het publiek al opgestoekt voor het aankomende carnaval. Het publiek werd vermaakt met een gevarieerd aanbod van zang en muziek. Jong zangtalent zong live in de soundmixshow. Deze werd gewonnen door de garde van De Hazekeutel met het lied Want 't is vastelaovend. Extra noemens waardig was het optreden van de jongste van alle deelnemers, de vijfjarige Pirn Koonings uit Yssel steyn met zijn solo Teuntje geft 'n reundje. De Hofbende zorgde voor de instrumentale intermez zo's en zweepte het publiek aardig op terwijl Now Weej liet zien dat hun hits nog steeds leven onder het Venrayse publiek. Het Venray's mannenkoor zong onder leiding van Ton Kropivsek en begelei ding van Otto Kooien liedjes van het hofkoor van welleer. Er werd goed meegezongen op de beken de deuntjes. Het feest werd door Ger Janssen voortgezet met een aantal Hollandse meezingers. Ook dit jaar kreeg hij het publiek weer mee. De finale was één groot feest met de carnavalsmedley van oude én nieuwe nummers gezongen door een groot aantal artiesten van vastelaovend cd's. Waerkél Huub Jansen naar Mannenkoor? Een selecte groep Venraynaren is getuige geweest van de revival van De Waerkéls. Met twee spran kelende optredens bij het Opstoe kmatinee en het Nakse Dakrame festival gaven De Waerkéls blijk van hun kunnen. Het talent is niet onopgemerkt gebleven bij de talentscouts van verschillende andere groeperingen. Inmiddels gaat het gerucht dat Huub Jan sen de stap zal gaan maken naar het serieuzere koorwerk en over gaat stappen naar het mannen koor. Voor de getalenteerde Jansen zou dat een grote stapvoorwaarts betekenen, voor de Waerkéls zou het een gevoelige aderlating zijn. Hoewel Jansen allang niet meer voldoet aan het gehanteerde leef tijdscriterium lijkt dit ruimschoots gecompenseerd te worden door zijn talent en charisma. Voor de Waerkéls zou carnaval 2007 daar om wel eens het jaar van het defi nitieve afscheid kunnen zijn. Voor de grote schare fans is er tijdens de carnaval nog een gelegenheid om de Waerkéls in vertrouwde samenstelling aan het werk te zien tijdens een concert in café Huls man, op zondagavond. Overigens hebben de overgebleven Waerkéls besloten om ook na deze vastelao vend zeker als groep door te gaan, al bezinnen zij zich nog op de formule. Inmiddels is het eerste contact met Henkjan Smits gelegd voor de ondersteuning en begelei ding. Café de Tijd Café de Tijd staat tijdens het carnaval weer bol van activiteiten voor jong en oud. De hazinnen bijten traditioneel de spits af met begeleiding van de eigen joeks kapellen en dj Sjuut gaat zater dag alle carnavalsvierders lekker opwarmen. Al voor de twintigste keer is zondag het podium in De Tijd vrij voor alle carnavalszan gers uut Rooj om een carnavals slager ten gehore te brengen met de band Tiedelek. Hiermee wordt begonnen na de kinderoptocht. Maandag na de grote optocht is Tiedelek (ook van de partij op de Roetsj zaterdag) wederom van de partij met onvervalste Roojse en Limburgse carnavalshits. Ook dan komen diverse muzikale gasten voorbij om het feest nog meer gestalte te geven. Dinsdag is er in De Tijd de boerenbruiloft after party, met oudere carnavalshits, oude polka,s gastoptredens en Tiedelek. De Rooijerie Het historische pand De Rooij erie is deze carnaval van de partij. Menig prins en boerenbruidspaar heeft al eens op het bordes de menigte toegezwaaid. Die traditie wordt voortgezet. Tijdens de car naval is het grand café geopend vanaf 13.00 uur. DJ Ruud of Robert zorgen voor de feestmuziek. Spe ciaal op maandag 19 februari is er na de optocht een optreden van Noeet Tuus uit Leunen. De leden van deze joeks- en pretband zijn bezig met hun afscheidstournee. Op dinsdag 20 februari is om 24.00 uur de sluiting van de car naval op het bordes. De Uitmarkt DJ Ruud en Robert waren met hun carnavals- en feestmuziek vorig jaar tijdens de carnaval bij De Uitmarkt zeer succesvol. De verwarmde tent stond geheel op zijn kop en de sfeer was fantas tisch. Deze sfeer hopen zij dit jaar weer op te roepen. Op dinsdag 20 februari wordt geheel volgens tra ditie een Amsterdamse avond met Geert Pelzer gehouden. Verenigingsman Chris Volle- berg (66) uit Meerlo is afgelo pen weekend tijdens de Meer lose revue onderscheiden met de hoogste dorpsonderschei ding van Meerlo, de Zilvervos. Deze door CV De Vöskes inge stelde onderscheiding wordt uitgereikt op voordracht van een speciale Zilvervoscommis sie aan inwoners en/of ver enigingen die zich gedurende een groot aantal jaren op bij zondere wijze inzetten voor de Meerlose gemeenschap. Carnavalsvereniging De Vöskes reikte uit handen van prins Bart II de onderscheiding uit aan Volle- berg vanwege zijn onbaatzuchtige inzet en verdiensten als vrijwilli ger voor de Meerlose verenigingen en in het bijzonder het Meerlo's Gemengd Koor en de voetbalclub SV Meerlo. De in Oostrum geboren Vol leberg woont sinds zijn huwelijk met Kitty Peters in Meerlo en was meteen actief binnen de dorpsge meenschap. Zo was hij van 1972 tot 1981 secretaris van SV Meerlo (toen nog RKSV Meerlo) en voor zitter van 1981 - 1989- In de periode dat Chris voor zitter is geweest, is de vereniging in rustiger vaatwater gekomen en werden de sportieve presta ties ook beter. Zo promoveerde het eerste elftal naar de 3e klasse KNVB. Verder werd het derde speelterrein in gebruik genomen, was de viering van het 40-jarig jubileum, werden de statuten gewijzigd en werd gezorgd voor een gezondere financiële basis van de voetbalclub. Volleberg is ook al vanaf 1992 tot heden secretaris van de Stichting Sportaccommo datie Bergsbos en sinds drie jaar is hij consul van de KNVB (opvol ger van Jan Peelen) en moet hij de speelterreinen keuren. Daarnaast is Chris Volleberg ook nog zeer nauw betrokken bij met Meerlo's Gemengd Koor. Vanaf 18 februari 1982 is hij hier van lid (tenor) en vanaf 8 februari 1993 is hij bestuurslid en bekleedt hij de functie van secretaris. De laureaat staat bekend als iemand die altijd voor iedereen gereed staat. Hij is ook iemand die niet op de voorgrond treedt en het liefst op de achtergrond zonder poes pas wil opereren. Zaterdag 17 februari wordt in de parochiekerk van Joan nes de Doper in Meerlo voor de 22ste keer de traditionele carnavalsmis in het dialect gevierd. Pastoor Ruud Verheg gen is de voorganger van deze dienst die steevast in Meerlo het carnavalsweekend opent. De mis begint om elf minuten over zeven uur 's avonds. Het is ook voor de 22e keer dat oud-prins oud-voorzitter Jan Poels deze dienst organiseert in samenwerking met Wim Matt- heij en Chris Cuppen. Het is dit jaar voor de laatste keer dat dit trio deze dienst organiseert. "Wij hopen dat de jongere generatie de fakkel van ons overneemt", aldus Poels. De carnavalsmis in het dialect is vanaf de eerste dag een succes en niet meer weg te denken uit het vastelaovesgebeuren in Meerlo. Feit is dat de mis ieder jaar weer goed is bezet. Dat toont volgens de organisatoren duidelijk aan dat er kennelijk bij de carnavalsvier der behoefte is aan zo'n moment van samen bezinning en ingeto genheid. Het thema is dit jaar: Samen vieren Een toepasselijk thema, dat niet alleen van toepassing is tijdens carnaval, maar ook een leidraad zou moeten vormen in ons leven van alle dag, denken de organisatoren. De kerk wordt ver sierd in de carnavalskleuren rood, geel en groen. Iedereen is van harte welkom om deze dienst bij te wonen, al dan niet verkleed. De organisatie hoopt dat vele ouders met hun kinderen en opa's en oma's zullen komen. De Rutbachkapel luistert deze dienst muzikaal op. De groep De Beek- zengers (gemengd koor) zingt in het dialect en D'n Huushald brengt de winnende carnavals schlager 2007 ten gehore. Verder werken mee: prins Bart II met zijn gevolg, de jeugdraad, Alt Prinsen garde, het boerenbruidspaar en verder alle Vöskes van klein tot groot. Pastoor Verheggen heft elke jaar een bijzonder preek tijdens deze viering en vaak symboliseert hij dat met een carnavalesk voor werp. Deze heilige mis wordt speci aal opgedragen voor de levende en overleden leden van de carna valsvereniging. In het bijzonder gedenken de Meerlonaren in deze viering oud-prins Mart Smits die onlangs is overleden. Aanvang: 19.11 uur. Origineel vaandel Moj Zat terecht Joekskapel Moj Zat is al sinds jaar en dag haar origi nele vaandel kwijt. Deze week is het vaandel echter weer opgedoken. De jongens van Moj Zat kunnen het vaandel carnavalsmaandag ophalen. "Maar ze moeten er wel wat voor doen!", verklaart Harrie van collega-joekskapel Rats d'r Naeve. Volgens Harrie (die niet met zijn achternaam in de krant wil, red.) is het vaandel ooit verdwe nen na een tentoonstelling in museum 't Freulekeshuus. "Eigen lijk is het niet eens een vaandel, maar een bord in de vorm van een harp met gaten erin waar de bier glazen in passen. Daaronder hangt een "klingelbuul" waarin donaties voor de muzikanten welkom zijn. Via via is onze joekskapel Rats d'r Naeve in het bezit gekomen van dit kleinood." De muzikanten van Rats d'r Naeve zijn niet van plan het vaandel zelf te houden. "We willen het teruggeven, maar dan moet Moj Zat daar wel iets voor doen", legt Harrie uit Vorige week speelde Rats d'r Naeve tijdens de carnavalsmiddag in Beukenrode. "Een berezellige middag met ook prins Roel en zijn gevolg en de Venrayse carnavals liedjes. Echter er was een nadeel" de muziekinstallatie van Beuken rode is zeer gebrekkig. Wij hebben de organisatie toen beloofd daar iets aan te gaan doen. We dragen nu Moj Zat op om tijdens de car navalsdagen met de "klingelbuul" rond te gaan om geld in te zame len voor die muziekinstallatie. Als beloning kunnen ze hun originele vaandel op carnavalsdinsdag in ontvangst nemen." De overdracht zal 's middags plaatsvinden in De Klokkenluider aan de Grote Markt.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17