Gemeente Venray Gemeentebrede overlegtafel verbindt Nieuwe gedrukte plattegrond Venray Singelvisie vastgesteld Gemeentehuis beperkt open Provinciale Statenverkiezingen Foto's bij het woningmarktonderzoek Vaststelling bestemmingsplan Centrum PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Vanaf donderdag 15 februari is de nieuwe gedrukte plattegrond 'Venray, dorp én stad' te koop bij diverse verkooppunten. Op de 'oude' kaart uit 2004 was menig nieuwe straat of rotonde nog niet zichtbaar. De gemeente Venray heeft daarom een nieuwe, geactualiseerde plattegrond laten maken. De nieuwe plattegrond van Venray is te koop voor 3,- bij het VVV/ANWB- kantoor aan het Henseniusplein, bij diverse boekhandels in het centrum en bij de informatiebalie van het gemeentehuis. Nieuwe inwoners krijgen een exemplaar thuisgestuurd en een uitgebreid informatiepakket van de gemeente. Ook voor de recreatieve bezoeker en het winkelend publiek uit de regio is de plattegrond een hulpmiddel om zijn of haar weg in het Venrayse te vinden. Dat vinden ook de Venrayse afdeling van de VVV/ANWB en de werkgroep Fraay Venray. Zij hebben hun medewerking verleend aan de plattegrond en zo een bijdrage geleverd aan de profilering van Venray en versterking van de regiofunctie. Gemeenteraad, college van Burgemeester en Wethouders en medewerkers van de gemeente Venray wensen u een fijne Vastelaovend! Op carnavalsmaandag 19 februari en carna valsdinsdag 20 februari is het gemeentehuis gesloten. Uitsluitend voor het aangeven van geboorte en overlijden is het gemeentehuis op deze twee dagen wel geopend van 10.00 tot 11.00 uur. *=iS Venrayfocus op mensen Donderdag 15 februari 2007 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 7 Het college heeft onlangs de Singelvisie vastgesteld. De Singelvisie geeft aan hoe de singels als drager van Venray meer uitstraling kunnen krijgen. Bollen wol verbonden de mensen in de zaal met elkaar. Zij maakten een echt Venrays netwerk. gen. Aan het eind van de discussie schreven de deelnemers de naam van hun organisatie op een 'papie ren' netwerk. Zo werd ook symbo lisch meer structuur gebracht in de samenwerking. Suggesties voor een naam? De gemeente houdt over een jaar een evaluatie. Dan wil de gemeente ook een meer pakkende naam hebben voor de gemeentebrede overlegtafel. Een paar van de sug gesties die al zijn gedaan: Arena, Kraal Venray, Venray breed, de Pool Tafel en Netwerktafel. Heeft u een goed idee? Stuur een mailtje naar gemeente@venray.nl t.a.v. de heer Roel Reijnders. Wilt u meer informa tie over de gemeentebrede overleg tafel of wilt u weten wie er voor de pool zijn uitgenodigd? Kijk dan op www.venray.nl. Op 7 maart zijn de verkiezingen voor de leden van Provinciale Staten. Iedereen die op 7 maart 2007 18 jaar of ouder is, op 23 januari 2007 stond ingeschreven in de GBA (bevolkingsadministratie) van Venray en de Nederlandse nationaliteit bezit, is kiesgerechtigd voor deze verkiezing. U heeft dan een stempas en een kandidatenlijst thuis gestuurd gekregen. Op de achterkant van de kandidatenlijst vindt u alle namen en adressen van alle stemlokalen in Venray. Neem bij het stemmen naast uw stempas ook een identiteitsbewijs mee (bijvoor beeld paspoort, identiteitskaart of rijbewijs). De voorzitter van het stembureau kan u hierom vragen. Wanneer u gaat stemmen is het belangrijk dat u niet vergeet uw stempas mee te nemen. Zonder de stempas kunt u niet uw stem uitbrengen! Op de stempas staan de gegevens van het stemlokaal vermeld waar u uw stem kunt uitbrengen. Maar als u uw stem in een ander stemlokaal in de gemeen te Venray wilt uitbrengen dan kan dat ook, met dezelfde stempas. U hoeft daarvoor dus niets te regelen. Stempas kwijt? Als u uw stempas kwijt bent dan kunt u tot uiterlijk dinsdag 6 maart om 17.00 uur een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publieksdien sten. Hiervoor moet u persoonlijk naar het gemeentehuis komen met uw geldige legitimatiebewijs. Mocht u alsnog uw 'oude' stempas terugvinden dan kunt u daarmee niet stemmen; dat kan dan alleen met de nieuwe stempas. Stemmen in een andere gemeente Als u op 7 maart 2007 in een andere gemeente wilt gaan stemmen dan kan dat. Daarvoor heeft u een zogenaamde kiezerspas nodig. Deze kunt u op twee manieren aanvragen. Schriftelijk moet u een kiezerspas uiterlijk 21 februari 2007 aanvragen. U kunt hiervoor bij de gemeente een formulier krijgen. Het ingevulde formulier stuurt u naar de gemeente Venray. U krijgt dan een oproepkaart terug die is omgezet in een kiezerspas. Mondeling kunt u tot uiterlijk 2 maart 2007 om een kiezerspas vragen. Hiervoor moet u persoon lijk naar het gemeentehuis komen met uw stempas en een geldig legitima tiebewijs. Daar wordt uw stempas direct omgezet in een kiezerspas. En met deze kiezerspas kunt u dan gaan stemmen in een andere gemeente in Limburg. Iemand anders laten stemmen Als u op 7 maart niet in de gelegenheid bent zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders een volmacht geven. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Op de achterzijde van uw stempas kunt u de naam invullen van de gemachtigde die voor u gaat stemmen. De gemachtigde kan iedereen zijn die in Venray woont en ook een stempas heeft ontvangen. Van belang is wel dat de gemachtigde niet meer dan twee machtigingen heeft aangenomen en de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengt. Het geven van de machtiging kan tot en met de dag van de verkiezing zelf. Een gemachtigde kan ook iemand zijn die niet in Venray woont, maar dan moet u dit via een speciaal formulier bij de gemeente aanvragen. Dit kan tot en met 21 februari 2007. Stemlokalen voor mindervalide kiezers Bijna alle stembureaus in Venray zijn geschikt voor mindervalide kiezers. Daarnaast zijn er twee stemlokalen die goed bereikbaar en toegankelijk zijn. Dit zijn Verzorgingshuis Beukenrode aan de Beukenlaan 1 en het Wijk centrum 't Stekske op de Kruidenlaan 161 te Venray. Mobiel stembureau Net als bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen maken we weer gebruik van het mobiel stembureau. U kunt gaan stemmen op drie verschillende locaties: op het station in Oostrum, het ziekenhuis en het Raayland College. Het mobiele stembureau staat: - van 07.00 uur tot 09.30 uur NS-station, Stationsweg 213, Oostrum - van 10.00 uur tot 12.00 uur Ziekenhuis Venray (VieCuri), Merseloseweg 130, Venray - van 12.30 uur tot 14.30 uur Raayland College, Leunseweg 6, Venray - van 15.00 uur tot 19.00 uur NS-station, Stationsweg 213, Oostrum. Stemmachine blinden/slechtzienden Ook dit keer maken we weer gebruik van een stemmachine die geschikt is voor blinden en slechtzienden. Deze stemmachine bevat speciale audio- apparatuur waarmee de kiezer zelfstandig zijn stem kan uitbrengen. De stemmachine vindt u in Beukenrode. De afgelopen periode heeft de Singelvisie bij de gemeente ter inzage gelegen. Daarnaast zijn er begin januari twee informatieavon den gehouden om de bewoners van Venray en andere betrokkenen te informeren over deze visie. Er zijn geen inspraakreacties binnengeko men. Daarom kan de visie onge wijzigd ter besluitvorming worden voorgelegd aan de raad. Duidelijkheid De gemeente wil met de Singelvisie de ruimtelijke, functionele en verkeerskundige kwaliteit van de singels versterken. Het overkoepe lende thema van de visie is Dorpse linten versus Stedelijke singels. De Singelvisie geeft richting aan nieuwe initiatieven, maar bevat geen defini tieve concrete voorstellen. Het biedt aan initiatiefnemers van bouwpro jecten wel duidelijkheid over wat er mogelijk is aan de singels en welke globale uitgangspunten daarbij van belang zijn. Daarnaast is bij onder houd, reconstructie en beheer van de openbare ruimte (het wegprofiel en de aanliggende groenstructuur) de visie kaderstellend. In maart wordt de Singelvisie aan de ge meenteraad voorgelegd voor een definitieve vaststelling. Woensdag 7 februari was de startbijeenkomst van de gemeentebrede overlegtafel. Ruim vijftig vertegenwoordigers van Venrayse organisaties waren bij de startbijeenkomst aanwezig om mee te praten over hoe het beter kan. De gemeente overlegt vaak en met veel verschillende organisaties. Denk bijvoorbeeld aan Wonen Venray, de politie, het gehandicaptenplatform, het dorpsradenoverleg en vele ande ren. Met de gemeentebrede overleg tafel introduceert de gemeente een nieuwe manier van samenwerken, waardoor er meer structuur komt in al die overleggen. Na een presenta tie over de opzet en spelregels van de overlegtafel leidde Hassan Najja, wethouder bestuurlijke vernieuwing en burgerparticipatie, de discussie tussen de aanwezigen. Belangrijkste inbreng was dat de gemeente vooral een luisterende houding moet heb ben. De mensen willen in de plannen ook iets terugzien van hun eigen inbreng. Het moment waarop mensen betrokken worden bij de besluitvorming was ook een aan dachtspunt. Als dat eerder gebeurt is meepraten ook zinvoller. Tenslotte is het belangrijk dat mensen tijdig worden geïnformeerd. Vrijwilligers vergaderen bijvoorbeeld één keer in de vijf weken. Willen zij een bijeen komst goed voorbereiden, dan moet de gemeente hen op tijd uitnodi- De eerste sneeuw deze winter leverde ook voor de gemeente Venray extra werk op en een mooi plaatje! Afgelopen weken heeft u een enquête in de bus gekregen waarin de gemeente Venray, de gemeente Meerlo-Wanssum en Wonen Venray vragen naar uw woningbehoefte. Na verspreiding van de enquête heeft de gemeente een aantal vragen gekregen over de gebruikte foto's in de vragenlijst. Om een realistisch beeld te krijgen van woonwensen en voorkeuren voor woningtypen, heeft de gemeente foto's gebruikt. Het zichtbare deel op de foto bepaalt in welke categorie de woning valt. En dus in welke prijsklasse. Dat hoeft niet overeen te komen met de daadwerkelijke waarde van de woning, omdat die natuurlijk bepaald wordt door de totale kenmerken van de betreffende woning. En die zijn niet allemaal zichtbaar op de foto. De foto's moeten dus worden gezien als voorbeeld en zeggen verder niets over de werkelijke waarde van een huis. Woningmarktonderzoek retourneren? Zaterdag 10 februari zijn de enquêtes opgehaald. Is uw enquête niet opgehaald? Dan kunt u tot 18 februari de enquête in een ongefrankeerde envelop sturen naar: Companen, Antwoordnummer 1215, 6800 VB Arnhem. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft besloten het bestemmingsplan voor het centrum van Venray ter vaststel ling aan de gemeenteraad aan te bieden. Dit bestemmingsplan voorziet in een eenduidige regel geving voor het centrum van Venray. Het bestemmingsplan Centrum is een herziening van verschillende plannen in het centrum van Venray. Het plangebied omvat globaal het gebied binnen de binnenring van de kern Venray, exclusief het Gouden Leeuwterrein, Jerusalem en het Oude Raadhuis. Deze hebben name lijk een eigen bestemmingsplan. Ruimtelijke visie Een van de uitgangspunten voor het opstellen van het bestemmingsplan is de ruimtelijke gebiedsvisie op het centrum. Daarmee is het plan meer dan alleen een beheerplan. De dynamiek van het centrum blijft gewaarborgd en er is ruimte inge bouwd voor functiewijzigingen. Zienswijzen Aan het besluit van het college is een traject van voorbereiding voorafgegaan waarin op diverse momenten overleg is gevoerd met een groot aantal betrokkenen. Een aantal van hen heeft zienswijzen ingediend. Het is straks aan de ge meenteraad hierover een standpunt in te nemen. Vervolgtraject Wanneer de gemeenteraad het bestemmingsplan vaststelt zal het voor een periode van zes weken ter inzage worden gelegd. Tijdens deze periode kunnen bedenkingen worden ingediend tegen het plan bij Gedeputeerde Staten die over de goedkeuring van het plan beslissen. De terinzagelegging wordt na de raadsvergadering bekendgemaakt op deze gemeentepagina's en in de Staatscourant.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 15