20% EXTRA KASSAKORTING spetters de graaf 'SPOV forse schade toegebracht' Venray een jaar zonder 'Pölleke' Tankstation Strijbosch wordt onbemand '£jek& PIËLHAZEN UFFET DeMKB Sanitair en tegels automatiseerder Op alle afgeprijsde artikelen www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere bts totaalbouw DIERENARTSENPRAKTIJK YSSELSTEYN voor specialist tegels,, sanitair en tegelwerken! n iiiftiiULLUi Jubileum joekskapel Swolgen Verwendag op Raayland College zege Boys En verder: PEEL EN MAAS Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade Belangrijke Swolgense Honderdachtentwintigste jaargang - week 6 - donderdag 8 februari 2007 Kunst Cultuur 9 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 18-20 Kerkelijke diensten 22 groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Directeur Raaijmakers ontving tientallen verbijsterde reacties SPOV-directeur Yvonne Raaijmakers haalde donderdag in de commissie Maatschap pelijke Diensten fel uit naar Martin Wijnhoven (Samen werking). Wijnhoven bracht naar buiten dat het bestuur van de 21 Venrayse basisscho len grote risico's neemt met de handel in aandelen. "Ik betreur bijzonder hoe dit ver lopen is", zei Raaijmakers. "Er is forse schade toegebracht aan het SPOV. Het vertrouwen is geschaad." Raaijmakers verwijt Wijnho ven dat hij geen contact gezocht heeft met het SPOV "Er is niets geverifieerd. Er zijn verkeerde conclusies getrokken, gebaseerd op onjuiste informatie. Het beeld van een falende overheidsdienst is niet terecht/Wijnhoven reageerde dat het SPOV al een verlies van 246.000 euro heeft geleden. "Het kan niet dat een schoolbestuur 1,7 miljoen euro belegt in aande len en obligaties. Dat geld moet aan onderwijs besteed worden." Het SPOV heeft met het minis terie van OCW afgesproken dat voor 1 januari 2008 alle aandelen worden verkocht. In de commis sievergadering van 30 november bracht Wijnhoven de kwestie naar buiten. Het SPOV werd in de weken daarna bedolven onder de reacties. "Ik kreeg tientallen ver ontruste telefoontjes. Vooral van ouders. Iedereen was verbijsterd", zegt Raaijmakers. "Iemand vroeg waarom de school de oude vloer bedekking niet kon vervangen. Terwijl het schoolbestuur zulke grote bedragen verliest in aande len. Ook intern hebben we veel moeten uitleggen." De SPOV-direc- teur wijst erop dat in het verleden de besturen juist werd geadvi seerd om in aandelen te beleggen. Want scholen zitten vaak goed bij kas voor grote investeringen, zoals groot onderhoud of vervanging van computers of meubilair, in de toekomst. Tot eind jaren negentig was beleggen in 'betrouwbare' aandelen de normaalste zaak van de wereld. "Want we wilden een zo hoog mogelijk rendement op ons spaargeld krijgen. Zodat we de prijsstijgingen over vaak vele jaren konden opvangen/Een jaar of vijf geleden kelderde de beurs gestaag. Na het aandelendebacle van de provincie Zuid-Holland greep de rijksoverheid in. Aan delenhandel was voortaan taboe voor overheidsdiensten en ook het SPOV moest zo snel mogelijk de aandelen van de hand doen. "We hebben toen alle aandelen met koerswinst verkocht", aldus Raaijmakers. "We kregen toestem ming van het ministerie om de resterende 'slechte' aandelen aan te houden. Want als we die in 2002 ook hadden verkocht, dan was er ontzettend veel gemeenschaps geld verloren gegaan. Gelukkig is de laatste tijd de beurs weer geste gen waardoor we de verliezen flink hebben kunnen beperken. We hebben alles netjes volgens de regels gedaan. Maar met de kennis van nu hadden we dit natuurlijk nooit moeten doen." LEESVERDER OP PAGINA 3- Blunders Poeh, ik ben op het nippertje aan een blamage ontsnapt.Toen ik deze week hoorde dat het Haöl- tere Pölleke dit jaar niet wordt uitgereikt, sprong ik een gat in de lucht. Met angst en beven zag ik de prijsuitreiking van deze 'blunderprijs van het jaar', die traditioneel vlak voor het begin van vastelaovend in Venray wordt uitgereikt, tegemoet. In mijn ogen was ik namelijk dé kanshebber op deze blunderprijs. Ja, je kunt ook zeggen dat ik erg mijn best heb gedaan om het Pölleke te winnen. Zeker de laatste maand was ik goed bezig, want onlangs schreef ik nog dat Petra Neuvel uit Overloon Nederlands twirl- kampioen was geworden, terwijl het toch overduidelijk haar zus Danielle was die met de natio nale titel aan de haal ging. En ook bij de fotoquiz in Peel en Maas ging ik onlangs expres opzichtig de mist in. Maar niet heus! Bij een fotovraag over de start van een buslijn in Veulen, zette ik Veulen, het juiste antwoord, niet bij de vier mogelijke antwoorden. Tot grote frustratie van tientallen puzzelaars, vooral uit Veulen, die me breeduit lachend of gespeeld boos wezen op mijn grote fout, een onbegrijpelijke blunder! Een blunder van de eerste orde, die de jury van het Haöltere Pöl leke blijkbaar toch niet genoeg is opgevallen. Ze hebben hun kans gemist, want ik heb me voorgenomen dit jaar te stop pen met blunderen. Al besef ik dat ik vanaf nu natuurlijk extra in de gaten wordt gehouden.... Maar er waren dit jaar toch wel meer kandidaten voor het Haöl tere Pölleke? Wethouder Patrick van der Broeck bijvoorbeeld, als verantwoordelijke voor de hape rende introductie van de retour- terminals voor petflessen. Of wat dacht u van al die mensen die geld staken in Zenith, die zou je toch allemaal een Haöltere Pöl leke kunnen geven? Of de samen stellers van de carnavalskrant zelf. Ze schrijven over de blunders van ene Karei van Daal, maar vinden die blunders blijkbaar niet zwaar genoeg. En met een beetje verder kijken hadden ze 't Pölleke aan elke Veoliabus of -trein kunnen hangen. De eerste sollicitant voor het komende jaar heeft zich echter al aangemeld. De uitbaters van de Rooijerie. Ik had ze dit jaar al verwacht, want wie verzint nu zo'n naam? Maar in dit etablis sement werd maandag de carna valskrant gepresenteerd en voor die gelegenheid was de Neder landse driekleur vervangen door een gigantische Piëlhaasvlag. Nie mand, behalve natuurlijk prins Roel, had in de smiezen dat de vlag op de kop hing. Wie volgt? Hannes van oon Venray heeft een goed jaar achter de rug, met weinig blunders.Als we de leden van de commissie Pers en Propaganda van De Piëlhaas mogen geloven.Tijdens de feestelijke pre sentatie van de carnavalskrant stond afgelopen maandag ook de uitreiking van 't Haöltere Pölleke op de rol. Er werd van alles uitgereikt, de verenigingsmedaille aanAd van Zwol en de carnavalskrant aan hoogheid prins Roel, maar geen Pölleke. Gelukkig kreeg het prinse lijk trio wel zijn carnavalskrant, want die werd op tijd, vers van de pers, met veel trots aan de Piëlhazen gepresenteerd. Op de foto neemt prins Roel de carnavalskrant in ontvangst. Het bekende Venrayse tank station Strijbosch aan de Langstraat gaat met ingang van 1 maart verder als onbe mand tankstation. De reden om onbemand te gaan is geen reactie op het jongste initiatief in Venray om elders een onbe mand tankstation te beginnen, maar puur en alleen om de klanten nog meer voordelen te bieden, zegt salesmanager Piet Hein Bogaers van Vollenhoven Olie uit Tilburg, het bedrijf dat tankstation Strijbosch exploi teert. "We doen dit nu al met succes in Brabant en Limburg en willen het onbemande tankstation nu ook in Venray introduceren", aldus Bogaers. "Bovendien willen we de trouwe klant niet alleen op de brandstof laten profiteren, maar ook voordelig laten shoppen en wassen bij bemande tankstations deel uitmakend van het netwerk van Vollenhoven. We zijn in Venray al het goedkoopste tankstation en willen die leidende rol ook in de toekomst blijven vervullen." Vollenhoven promoot een pro actieve aanpak bij Tankstation Strijbosch: via e-mail en sms wor den klanten straks op de hoogte gehouden van de voordelen. Want tegelijk met het omvormen van het bemande naar een onbemand tankstation introduceert Vollenho ven Olie ook een speciale voor deelpas voor de klanten. Volgens Vollenhoven Olie krijgt de klant met dit voordeelpasje direct een extra korting per getankte liter brandstof, bovenop de toch al lagere pompprijs. VOORDELEN Daarnaast worden aan het pasje nog meer voordelen verbonden op bijvoorbeeld entreekaarten en aan autogerelateerde artikelen of bedrijven. Zo kunnen klanten met een voordeelpasje van Vollenho ven Olie meteen korting krijgen bij de IMO-Car-Wash aan de Oost singel in Venray. Uiteraard is het invullen van naam en adres vereist, maar om goed te kunnen commu niceren over de aanbiedingen, is het invullen van het e-mailadres en mobielnummer essentieel. "Wij willen onze klanten graag kennen." De klanten staat centraal in deze unieke opzet. Zij kunnen meteen profiteren van het voordeel. "In de toekomst krijgt de klant met dit voordeelpasje nog meer extra kortingen op bijvoorbeeld entree- kaarten voor diverse attractiepar ken, speeltuinen en andere evene menten", aldus Bogaers. Klanten kunnen de voordeelpas gratis aan- vragen, er is geen pincode nodig waardoor het systeem honderd procent fraudebestendig is. Voor de vaste klanten van Tank station Strijbosch geldt dat deze vanaf heden geen zegels meer ontvangen bij het tanken en dat de zegelkaarten tot 1 maart inge leverd kunnen worden op het nog bemande tankstation. De voor deelpasjes kunnen worden aan gevraagd via speciale formulieren die deze maand nog verkrijgbaar zijn bij Tankstation Strijbosch. Daarna is een telefoontje naar Vol lenhoven Olie voldoende. Volgens Vollenhoven Olie is het ook de bedoeling dat binnenkort ook de particuliere klanten van het nabij gelegen onbemande AVLA-tanksta- tion in Wanssum gebruik kunnen gaan maken van de voordeelpas. In het nieuwe onbemande tank station in Venray kan alleen nog maar getankt worden via betaling met de pinpas. Wanneer de klant 'de voordeelpas' in combinatie met een bankpasje gebruikt, krijgt de klant de hoogst geldende kor ting van dat moment. De Barometer 'Venray moet een eigen crematorium krijgen' In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maximaal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze vijf de week luidt: 'Venray moet een eigen crematorium krijgen'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vandenmunckhof. nl of vul de stelling in op de web site: www.vandenmunckliof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. een abonnement waard Ons restaura»1 is «vet Carnaval normaal geopend Carnavalszondag _________EN-MAANDAG 'gerechten in ecW Warme Hotel Asteria Venray Telecorn& Safety Systems Kwaliteit wint altijd FEBRUARI MAAND VAN HET GEBIT Deze maand gebitscontrole GRATIS en een leuk presentje voor uw trouwe viervoeter. Behandeling/controle op afspraak Ringweg 25 5813 BP Ysselsteyn Tel. 0478-544100 e-mail: info@dapysselsteyn.nl Openingstijden: 8.00 tot 17.00 uur TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN vakkundig adviseren. Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 ivww. rongen vof. n l -v.- oo Oi r*"i o o op HOËGE NOËlDlT SVJOLGEN MAAS Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY [NL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 In onze showroom ziet u alle mogelijk heden op het gebied van badkamers, sanitair, wand - vloertegels en natuur steen van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouwbedrijf kunnen naar wens de complete uit voering verzorgen. Alles in één band. Vraag een vrijblijvende offerte aan. bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl alarm systemen brandmeld systemen camera beveiliging telecommunicatie toegangscontrole meldkamer diensten 0478 - 533 224 www.LIHO.nl sterk in schadewerk Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1