"Kijken naar het totale plaatje" Winnaars kerstpuzzels in het zonnetje Trouwringenshow Verlinden even het jongste klantje van zorggroep noord-limburg! ZORG GROEP 'NVM-lidmaatschap onderstreept ons fullservice-concept' Ingezonden Noord-Limburg GemmaFlora, creatief met bloemen PEEL EN MAAS Moedercentrum PEEL EN MAAS Donderdag 25 januari 2007 - Pagina 9 Autochtoon af! Nieuw in Venray: praktijk Transire InterMakelaars: kwaliteit die indruk maakt Nieuws uit Venray en omgeving leest U in In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuws- zaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weige ren of in te korten. Brieven zon der naam en adres worden niet geplaatst. Sinds kort ben ik mijn begeer lijke status van autochtoon kwijt geraakt. Of beter geformuleerd: de status is mij ontnomen en nog wel op klaarlichte dag, terwijl ik nietsvermoedend op pad was. Nu woon ik al 54 jaar in Nederland, en als een van de nazaten van Nederlands-Indische ooms die hun leven in de waagschaal heb ben gesteld om het Nederlandse erfgoed te verdedigen tegen de Japanners en de vette inkomsten uit de kolonie veilig te stellen tegen de Indonesiërs (waarbij zelfs een oom om in de Java zee omkwam als marineofficier), is dit een deels pijnlijke maar ook wonderlijke constatering. Zoda nig dat ik dat aan u, autochtoon/ allochtoon, kenbaar wil maken. Overigens op dit moment verkeer ik nog in niemandsland, want de allochtoon ziet in mij een buiten lander en heeft mijn nieuwe sta tus nog niet erkend. Ik hoop dat dit proces niet te lang gaat duren, want het leven als nieuwbakken asielzoeker gaat, zoals u wel weet, niet over rozen. Goed, wat is er dan toch gebeurd waardoor ik mij gedreven voel dit te schrijven? Het zijn twee recente gebeurtenissen geweest, eigenlijk gewoon twee ontmoetingen op straat, waarvan de ene nogal komisch was, maar de andere een stuk smakelozer. Een aantal weken geleden sprak een oude man komend uit de dure serviceflat bij Beukenrode mij aan terwijl ik hem voorbij liep op het trottoir. Het was een zeer wel bekende Nederlandse start met "Lekker weertje, hè?". Vervolgens liepen we al kletsend samen verder richting het dorp. In deze korte tijd kwam ik wat te weten over zijn eenzaamheid, het gemis van zijn overleden vrouw en een stukje over zijn succes volle zakenleven. Als praktiserend psycholoog kan ik wel tegen een stootje. Onze wegen scheidden zich bij het postkantoor en zoge zegd ging ieder zijns weegs. Ech ter niet zonder de opmerking van mijn gesprekspartner dat hij mij toch wel wilde complimenteren met mijn uitstekende Nederlands! Verbouwereerd gaf ik te kennen dat het toch heel normaal is voor iemand die hier opgegroeid is en al zo lang woont, waarop ik als reactie ook nog meekreeg dat het volgens hem dan inderdaad het geval moet zijn met mij. Logisch dus! Vorige week, bij het tweede geval, was ik uit het lood gesla gen, maar het was vooral dit inci dentje waardoor ik mij geroepen voelde om te schrijven, want dit verwacht je toch niet van keurig uitziende oudere Nederlanders. Deze keer liep ik huiswaarts over de Oude Oostrumseweg (wat is er toch met die straat?), op het lin ker trottoir, een ouder Nederlands echtpaar tegemoetkomend. De man bewoog zich al wat opmer kelijk, vond ik, daar hij zijn vrouw nog meer richting de buxus in de tuin drukte. Zelf liep ik al in de buxus en ik maakte aanstalten om dan maar even te stoppen. Op dat moment maakte de vrouw zich los van haar man en schoot voor mij langs. De man bewoog zich toen naar mij, priemde zijn vingers stevig op mijn borst, mij nog verder de buxus in drukkend, terwijl hij mij luid toebeet: "Dat doen wij dus niet in Nederland, hè, wij lopen hier rechts". Mijn les of liever lessen zijn geleerd. Na 54 jaar woonachtig in Nederland, van Nederlandse ouders, Oosterse trekken en een universitaire stu die psychologie weet ik nu: Dat je als allochtoon geen eenzame oudere mannen die met hun ziel onder de arm lopen moet aanspre ken en dat je deze gewoon moet laten voortsukkelen en dat je alle Nederlanders die bijvoorbeeld op een drukke winkeldag links over de Grotestraat lopen met je vin gers stevig op de borst moet prik ken onder de luide uitroep "Dat doen wij hier niet in Nederland niet hè!". Of is mijn reactie wat te pri mair en moet het antwoord meer genuanceerd en subtieler zijn. Ik heb voor het laatste gekozen. Dus: als verse allochtoon moet je erop bedacht zijn dat je ook oudere Nederlanders steeds moet blijven opvoeden. André Kilsdonk,Venray Het totale plaatje, daar kijkt Annet van Laarhoven naar. Niet alleen naar het zere lijf dat gebreken vertoont, maar vooral ook naar de achterlig gende reden van de klacht. "Mensen weten vaak niet dat ze hun klachten soms zelf instandhouden doordat ze bij voorbeeld gestresst zijn" zo is de ervaring van de Venrayse psychosomatisch oefenthera peute Cesar en psychoanaly tische therapeute met hypno therapie. Cesartherapeuten keken en kijken traditioneel vanuit hun discipline vooral naar spieren en gewrichten: het mechaniek van het lichaam, zeg maar. Maar als het aan de Venrayse ligt, gaat dat ver anderen. "Dat hoop ik wel" Want lichaam en geest zijn één geheel; ze beïnvloeden elkaar. Het is goed om daar bij de behandeling bij stil te staan." Bij de psychosomatische behandeling houdt ze dan ook rekening met de mentale druk waar onder cliënten staan en hun sociale omstandigheden. "Door naar het geheel te kijken van de cliënt en de klacht dus breder aan te pakken, is de kans kleiner dat die terug komt. Vooral mensen die kampen met onverklaarbare klachten komen bij haar terecht. Pijnen of pijntjes die telkens terug keren en waar na allerlei medische onderzoeken niet altijd een verklaring voor is gevonden. "Psychosomatische klachten die ontstaan als je jezelf meer belast dan je lichamelijk en gees telijk aankunt. Het lichaam moet dus weer in balans komen. Tegen woordig willen mensen alles tege lijk en moeten van alles. Vooral jonge vrouwen hebben daar last van: ze willen werken, voor de kinderen zorgen, doen vaak het huishouden voor het grootste gedeelte bij en vinden een sociaal leven ook belangrijk. Onbewust zijn ze erg gestresst en lichaam reageert daarop. Spieren gaan bij voorbeeld verkampen, waardoor Kim van Beers (linkskin deroefentherapeut en Annet van Laarhoven psychoanalytisch en oefentherapeut Op de foto ont breekt oefentherapeut Marieke Gerritsen. allerlei aandoeningen ontstaan. Om daar vanaf te komen is het niet voldoende de spieren te mas seren of oefeningen en houdings correctie te geven. Want het leef patroon blijft het zelfde. Ik moet de mensen er vaak op wijzen dat ze het zelf instandhouden als ze zo met zich zelf om blijven gaan. Ze zien mijn aanwijzingen vaak als een eye-opener", aldus Annet van Laarhoven. Als blijkt dat de problemen die per liggen is het mogelijk voor Annet om psychoanalyse met hyp notherapie toe te passen. De psy choanalyse is ervoor om de bron van het probleem te doorgronden en de therapeutische hypnose is ervoor om beter te ervaren wat er is gebeurd en het van alle kanten te kunnen bekijken/ervaren en het dan te kunnen veranderen. Dit omdat je inzichten hebt gekregen in de problematiek. Belangrijk is volgens Annet dat cliënten zelf aan de slag moeten, meer dan bij de normale oefen therapie Cesar/Mensendieck en fysiotherapie. De cliënten zal zelf de omslag moeten maken in haar of zijn leven. In haar praktijk zijn er verschillende mogelijkheden tot behandelingen maar wat nieuw is: de kinder sociaal /emoti onele therapie, psychosomatische behandeling en psychoanalyse met hypnotherapie. Ze wil nu met de ervaring als twintig jaar therapeut en diverse studies te hebben gedaan naar bui ten treden. Ander mogelijkheden in de praktijk voor behandeling: Oefentherapie Cesar, kinderoe fentherapie en adem-en ontspan ningstherapie Meer informatie: www.praktijk- transire.nl, tel: 0478-510990, Stati onsweg 7c te Venray. Ruim 150 puzzelaars beten zich vast in onze jaarlijkse kerst- kluif. De juiste oplossing van deze megapuzzel was 'Als met kerst de sneeuw gaat vallen, is het tijd voor groene takken en glinsterende bal len'. De puzzel was niet al te moei lijk, getuige het feit dat nagenoeg alle inzendingen correct waren. Uit de inzendingen hebben we drie prijswinnaars getrokken die een boekenbon ter waarde van 50 euro ontvangen. De prijzen zijn inmiddels toegezonden. De win naars zijn: M. Schmitz-Coenen uit St. Odiliënberg, M. Verhaegh uit Venray en Marja Keunen, even eens uit Venray. De fotopuzzel was een stuk moeilijker. Slechts 21 mensen deden aan de eindejaarspuzzel van Peel en Maas mee en slechts een enkeling wist de negentien vragen juist te beantwoorden. Extra probleem was dat de redac tie zelf de mist in ging bij vraag 17) Waar staan deze mensen op te wachten? Op de eerste lijnbus in Veulen was het juiste antwoord, alleen stond Veulen niet bij de vier oplossingen. Foutje! Deze vraag is door de redactie niet in de beoor deling meegenomen. De juiste antwoorden waren: vraag l:A)Annelie Reijnders, vraag 2: C) Blitterswijck, vraag 3: B) Mas kerade, vraag 4: B) Jolanda Dij- kema, vraag 5: C) Meerlo, vraag 6: A) Kiwanisclub De Rooyse Ladies, Carla Reintjes neemt de cheque van restaurant De Vier Linden in ontvangst van Ron Koenenredacteur Peel en Maas. Ger Schlooz (rechts) van sportzaak Sport-lnn overhandigt de cheque aan A. Rein tjes uit Leunen. 7: D) Overloon, 8: C) De winnaars van de ballonnenwedstrijd van de fietsvierdaagse, 9: B) Vredespos- terwedstrijd van de Lions Club Venray, 10: B) De Sjannellekes, 11: D) Meerlo, 12: C) Brukske, 13: D) Cheetahs, 14: B) Hulsman, 15: B) Kindervakantiewerk, 16: A) Klas siek op Locatie, 17) geen goed antwoord, foute oplossingen, 18: A) De Hakkespits, 19: D) Het kam pioensfeest van PSV. Carla Reintjes uit Veulen won een bon ter waarde van 50 euro van restaurant De Vier Linden in Vierlingsbeek, Piet Lenssen uit Venray en A. Reintjes uit Leu nen wonnen elk een cheque ter waarde van 25 euro van sportzaak Sport-Inn en Richard Geurts en Maria v/d Boogaard uit Oostrum wonnen ieder een boekenbon ter waarde van 25 euro. Een van die feestelijke voor bereidingen voor het huwelijk is het samen uitzoeken van de trouwringen. Natuurlijk kun je folders bekijken of het internet opgaan maar bij de juwelier zelf die ringen aan je vinger passen geeft je toch het beste idee welke ringen het beste bij jullie passen. De laatste tijd krijgen juweliers veel cliënten in de zaak die graag titanium of stalen trouwringen wil len. Natuurlijk hebben zij die maar heel belangrijk is het om te weten dat deze ringen uiteindelijk niet geschikt zijn als trouwring. Beide materialen kun je nooit meer bewerken, ringen kun je nooit meer groter of kleiner maken. En gedurende een mensenleven ver andert je vinger meestal van maat. Dit door ander werk, een maatje groter of doordat je de vinger een keer verstuikt hebt. Je zult dan je trouwring niet meer kunnen dragen en een nieuwe moeten kopen als deze zelfde dan nog leverbaar zijn. Ook zijn er nogal verschillen in de kwaliteiten wit goud. Wit goud is een mengsel van geel goud met een toevoeging van een sterk wit kleurend edelmetaal palladium. Dit bijzondere metaal is echter twee keer zo zwaar als goud en twee keer zo duur als goud. Zij hebben gemerkt dat som mige fabrikanten uit kosten bespa ring de hoeveelheid palladium tot een minimum willen beperken. En de ringen zijn dan niet echt wit meer. Om dit te verbergen worden de ringen dan nabewerkt. En inderdaad als ze nieuw zijn lij ken deze ringen echt wit maar na een jaar worden ze minder mooi maar daar kun je dan niets meer aan doen. Sommige juweliers spe ken dan van warm wit goud maar het is eigenlijk arm wit goud. Dus wit gouden ringen zijn altijd iets duurder dan geel gouden rin gen. De klassieke ronde, vlakke of strakke ring zal altijd blijven. Toch weten de ateliers of fabri kanten altijd iets eigentijds toe te voegen aan de trouwring. Nieuw van Martinhof is het om met een laser je naam door en door in je ring te graveren. Ook nodigt dit merk jaarlijks jonge designers uit op zelf ideeën aan te dragen. De winnende ontwerpen worden dan opgenomen in de collectie van dit merk. Natuurlijk verwerken we veel diamanten in trouwringen en de laatste jaren ook zwarte dia manten in voornamelijk wit gou den ringen. Jaarlijks presenteert Verlinden Juwelier in Venray de nouveautés van zijn merken op de trouwringenshow, dit jaar van 18 tot en met 31 januari. Naast de nieuwste modellen en de diverse exclusieve modellen presenteert Verlinden Juwelier ook enkele bijzondere gunstig geprijsde modellen. Advies is om je trouwringen enkele maanden voor je huwelijk uit te zoeken en te bestellen. Trouwringen worden na de bestelling speciaal voor jul lie naar jullie wens vervaardigd op maat in de kleur goud van jullie wens met of zonder diamant. Een aantal van de ringen van Verlinden Juwelier worden in internationale ateliers handmatig vervaardigd en hebben door dit individuele karak ter een langere levertijd. Advertorial Met een zwaai gaat de deur open en een jonge, trotse, stra lende moeder heet me harte lijk welkom. In haar armen ligt een lief klein manneke: Wout Sanders. Op 14 december 2006 om 10.06 uur is hij het jongste klantje van de Zorggroep Noord- Limburg. Met andere woorden: familie Sanders werd op dat tijdstip verblijd met de komst van haar tweede zoon. Vandaag horen we hoe de kraamtijd is bevallen. Floor en Ralph Sanders (32 en 33 jaar) hebben in de kraamtijd van hun eerste zoonTijn (2) al kennisge maakt met Groene Kruis Kraamzorg. Kraamverzorgende Betsie bezorgde hun een onvergetelijke tijd. Floor en Ralph vragen haar dan ook of ze bij een eventuele volgende kraam tijd weer bij hen wil komen. En zoals gebruikelijk bij Groene Kruis Kraamzorg, als de situatie het toe laat, wordt dit geregeld. Na een vlekkeloze tweede zwan gerschap kondigt zich, in de nacht van 13 op 14 december, de kleine Wout aan. Om exact 10.06 uur wordt hij geboren. En hoewel Bet sie keurig op tijd haar opwachting maakt kan ze op dat moment weer huiswaarts keren. Het blijkt dat er ontlasting van Wout in het vrucht water is geraakt en de vroedvrouw stuurt moeder en zoon naar het ziekenhuis voor een korte obser vatie. Om 17.30 uur mogen ze dan toch naar huis. Thuis heeft Betsie alles voorbereid; de kleertjes liggen klaar, de kruikjes zijn warm, beer tje BoIIeke is paraat en de koffie is bruin! Grote broer Tijn, die onge duldig heeft zitten wachten bij opa en oma, komt ook naar huis. Het gezin Sanders is compleet en weet zich verzekerd van de goede zor gen van de kraamverzorgende. Ze wordt door hen omschreven als een warme, hartelijke en hardwerkende vrouw. TIJDENS DERLTST... Ze heeft volgens Floor en Ralph een grote rol gespeeld in het goede verloop van hun kraamtijd. Moeder en pasgeboren kind worden door haar nauwlettend in de gaten gehou den. Ze adviseert het stel om veel tijd voor zichzelf en Tijn en Wout te nemen. En in dit advies neemt de kraamverzorgende tijdens de kraamtijd het voortouw. De stroom van bezoekers wordt door haar met ferme zachte hand in banen geleid. Als Wout wordt gevoed moet het bezoek even wachten; en als het bezoek wordt toegelaten bij het kraambed trekt ze zich discreet terug. Ook vader en grote broer ont snappen niet aan haar wakend oog. Tijn heeft Betsie af en toe helemaal voor zichzelf; voor een spelletje of een heerlijk hapje waarop hij door haar wordt getrakteerd. Vader Ralph is belast met alle klusjes die kraammannen zijn voorbehouden; aangifte doen van geboorte, bood schappen, de weegschaal halen bij de uitleen van de Zorggroep en geboortekaartjes halen. Topsport! Maar tijdens de rust 'vordert' Betsie zijn mobiele telefoon en geeft ook hem een gezond fruithapje op bed naast Floor.'Daarna een dutje doen', is haar devies. Groene Kruis Kraamzorg belt na de eerste 2 dagen of alles naar wens is. En dat zijn ze zeker! Zo vinden ze met name de Kraamwijzer een waardevolle tastbare herinnering. De Kraamwijzer is een rapportage boekje dat de kraamverzorgende klantenservice 077 320 95 95 I website www.zgnl.nl bijhoudt tijdens de kraamperiode. Ook dient het als communicatie schriftje tussen haar en de jonge ouders. Voor elke nacht zet ze er tips en adviezen in. Ook staan er aan het einde van de dag vele hartelijke, opbeurende woorden van haar in. Ralph leest een 'goed gedaan papa!' en Wout krijgt een medelijdend 'dat badje vandaag was niet zo leuk he?' Met een 'denk aan jezelf' steekt ze hun een hart onder de riem voor 's nachts. ROEIEKE IN KWARTET Inmiddels is deze kraamtijd alweer voorbij. De Kraamwijzer wordt bewaard bij alle paperassen die dierbaar zijn geworden. Namens Groene Kruis Kraamzorg zitten er vier stille getuigen bij Tijn, de oud ste, in het bedje.Vier beren BoIIeke. Floor legt uit: Iedere baby die kraamzorg krijgt van Groene Kruis Kraamzorg krijgt éénmalig een eigen BoIIeke. Je kunt ze nergens kopen.Tijn was onmiddellijk dol op zijn beer! Via via heb ik twee Bol- Iekes bemachtigd die mensen over hadden. Tijn kan niet meer zonder. Nu Wout ook een BoIIeke heeft zorgt Tijn dus een poosje voor alle vier de knuffels. En Wout? Die krijgt nu voortaan alle aandacht op het consultatie bureau van Groene Kruis Jeugdge zondheidszorg. InterMakelaars, met kan toren in Venray, Horst, Hel- den-Panningen en Landgraaf, is onlangs toegetreden tot de Nederlandse Vereniging van Makelaars o.g. en vastgoed deskundigen (NVM). Dit kwa liteitskeurmerk sluit prima aan bij de visie van het bedrijf. "Onze slogan is niet voor niets 'kwaliteit die indruk maakt'. We willen in ons vakgebied tot de top behoren, zeg maar Champions League spelen. De NVM streeft ook naar de beste dienstverlening, zowel voor de particulier als voor haar leden. We kunnen nu weer een stukje extra zekerheid aan onze klan ten bieden. De zekerheid dat de kwaliteit die ze bij InterMa kelaars kunnen verwachten, ook wordt onderkend door de grootste branchevereniging in de makelaardij", aldus direc teur Foppe ten Broek. InterMakelaars is een regionaal opererend makelaarskantoor met in ieder gebied regiospecialisten in vastgoed. InterMakelaars biedt een breed dienstenpakket in aankoopbegeleiding, verkoopbe geleiding, taxaties en advies, vast goedmanagement, hypotheken en verzekeringen. De laatste jaren groeide het kantoor uit tot een bekende en betrouwbare naam in de makelaardij. De tijd was rijp om zich nog verder te professionalise ren. De heer Ten Broek: "Voor ons was er maar één branchevereni ging waar we ons bij aan wilden sluiten; de NVM. Alleen de NVM staat voor dezelfde kwaliteit die InterMakelaars wil uitdragen. We waren dan ook erg blij toen onze aanvraag werd gehonoreerd. Op 23 oktober jongstleden zijn we officieel NVM-lid geworden. Hiermee is de dekkingsdichtheid van de NVM in Noord-Limburg meteen een stuk gegroeid. NVM heeft namelijk in heel Nederland een enorme dekking, maar Lim burg blijft helaas wat achter. Het lidmaatschap van de NVM brengt vele voordelen met zich mee, zowel voor ons als voor onze klan ten. Zo worden alle panden die we in de verkoop hebben auto matisch op de grootste landelijke woonsite www.funda.nl geplaatst. Andere voorbeelden zijn de unie ke rechtsbijstandverzekering voor kopers en verkopers van parti culiere onroerende zaken en de NVM huisgarantie tegen verbor gen gebreken. De NVM-makelaar moet constant op de hoogte blij ven van de laatste ontwikkelingen, door het eigen digitale kenniscen trum en door middel van studie. Kortom: een NVM-makelaar moet meer kunnen dan een huis verko pen. Dat sluit weer prima aan bij ons fullservice-concept." De gecertificeerde makelaars van InterMakelaars werden 23 oktober officieel verwelkomd door de NVM. Voorste rij van rechts naar links: Dennis Holt- huijsen, Remy Beuskens en Rick Schijfelers.Achterste rij van rechts naar links: Leon Langenhuizen, de heer Wim van Kampen alge meen voorzitter van NVMLnter- ONTWIKKELINGEN Stilstand is achteruitgang. Daarom is InterMakelaars altijd op zoek naar manieren om haar klanten nog beter van dienst te zijn. Tegelijkertijd met het NVM- lidmaatschap is de huisstijl aange pakt. Deze heeft een verfrissende restyling ondergaan, wel zijn de voor InterMakelaars kenmerkende ronde advertenties gehandhaafd gebleven. Ook is vorige maand '4- Sale' voor het eerst uitgebracht. In dit magazine toont InterMakelaars haar gehele regionale woningaan bod. "We zijn ons meer en meer op internetmarketing en klant informatiesystemen toe aan het leggen. Funda past hier prima bij, maar ook houden we zelf onze klanten per e-mail en telefonisch regelmatig op de hoogte van de ontwikkelingen in ons aanbod of de status van het pand dat wij voor ze verkopen. De Open Huizen Route, telkens een groot succes, blijft uiteraard ook in de toekomst gehandhaafd. De eerstvolgende Open Huizen Route staat gepland voor 16 december aanstaande." InterMakelaars is erg actief op het gebied van nieuwbouwprojec ten. "Gezien onze ervaring bieden we een nieuwbouwcoach voor projectontwikkelaars. Deze coach is volledig op de hoogte van de vraag naar nieuwbouw in een bepaalde regio en kan derhalve de projectontwikkelaar begelei den en van deskundige informa tie voorzien. In datzelfde kader is InterMakelaars in samenwerking met Wonen Limburg door het Nederlands Vastgoed Instituut gevraagd om een visie te geven over de woningmarkt in Limburg. Onze bevindingen zal ik 20 decem ber tijdens een congres in Theater de Oranjerie te Roermond naar voren brengen. Ook hierbij blijkt weer dat het NVM-lidmaatschap ons geen windeieren legt. De NVM heeft vele gegevens voorhanden, waar we nu zeer goed gebruik van kunnen maken. Tot slot willen we ons meer gaan toeleggen op aan koopbegeleiding, omdat hieraan een steeds grotere behoefte blijkt te zijn", besluit Foppe ten Broek. Het hoofdkantoor van InterMa kelaars is gevestigd aan de Kerk straat 34 te Helden-Panningen, tel. 077-3067100. Voor meer informa tie en gegevens over de andere InterMakelaars-kantoren, kijk op www.intermakelaars.com. Gemma Vissers vond na haar opleiding als Vakbekwaam Bloem schikken in Vught, al snel dat het ook anders kon met de traditio nele bloemsierkunst. De slogan Bloemen houden van mensen, had voor haar een hele andere betekenis, en daarbij vond ze ook dat mensen die bloemen ont vangen of schenken, hun 'eigen' wensen daarin kenbaar moeten kunnen maken. Natuurlijk blijft een goed gebonden boeket mooi, maar het is niet echt persoonlijk of exclusief. Gemma houdt dan ook niet van al die massaproduc tie en besloot drie jaar geleden om als zelfstandig onderneem ster verder te gaan. En met suc ces! Door goed te luisteren naar wat de mensen willen, wordt een creatief bloemstuk gemaakt dat daardoor ook meteen uniek is. "Met name een bruiloft of een begrafenis is zo persoonlijk, dat moet je terugzien in het bloem stuk", aldus Gemma. Daarnaast geeft GemmaFlora workshops. Op 29, 30 en 31 januari is het thema De stephanotisplant opgaand als een mooi geurend object. Van dit 'geurend object' genieten de cur sisten zeker drie tot vier weken. De workshops worden gehouden in het café aan de jachthaven in Wanssum. GemmaFlora werkt uitsluitend op afspraak. Wie meer wil weten over GemmaFlora of de workshops krijgt meer informatie via tel. (0478)531691 of via 06- 25320962. De workshops duren telkens van 19-30 tot 22.00 uur. Kosten 35 euro (inclusief). Gemm aFlora voor al uw bloemwerk. Bruidswerk. Rouwwerk, Bedrijfs- arrangementen. Workshops. In het moedercentrum zijn vrouwen welkom om met elkaar te kunnen leren, elkaar te onder steunen en samen op velerlei gebied actief creatief bezig te zijn. Waar kinderen erbij horen en dus gewoon mee kunnen komen. Naast de speciale cursussen en activiteiten is er wekelijks een vrijblijvende open inloop: op dinsdag van 13.00 tot 15.30 uur en donderdag van 09-00 tot 11.30 uur. De deur staat open, loop gerust binnen voor een praatje, een kopje koffie/thee, informatie over onze activiteiten en plan nen. Vrouwen zijn welkom in het pand aan de Paterslaan 12 in Ven ray. Voor meer informatie, bel het moedercentrum: 0478 510 035.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9