Aantal faillissementen Dorpsraad Leunen zoekt kandidaten Eerste steen opleidingswoning Fietsles in het moedercentrum 'Venrayse' wint Raadsel ige Roos 6 Zwangerschap daalt vervoer Op de vlucht FRANSLEMMERS Openbaar Subsidie voor vrijwilligerswerk senioren GOED SLAPEN Scandinavisch slapen Ervaar Kiruna, weldadig slapen van Auping Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 25 januari 2007 - Pagina 7 huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Burgemeester Van Rooij van Horst legt op vrijdag 26 janu ari om 14.30 uur de eerste steen van de Opleidingswoning op het terrein van de Bouwcampus in Horst. Om de woning te bou wen, is een speciaal studenten bouwbedrijf Lignum 2 opgericht. Hbo-studenten hebben hierin de leidinggevende verantwoordelijk heid, terwijl Mbo'ers en Vmbo'ers op hun eigen niveau uitvoerende medewerkers zijn. Haegens Bouw begeleidt het 'personeel' en zorgt voor de materiële inrichting van de bouwplaats. Voor het overige zijn de studenten en leerlingen voor alles op zichzelf aangewe zen. Tijdens de eerste steenleg ging geven de student/directeur (een Hbo-student), de uitvoerders (Mbo-deelnemers) en bouwplaats medewerkers (Mbo- en Vmbo- leerlingen) een indruk van het project. De samenwerkende par tijen; Haegens Bouw, ROC Gilde Opleidingen, Hogeschool Zuyd, BOC-Horst, ROI Zuid-Oost, Elek- troWerk Limburg, Dendron Col lege, Raayland College en Fontys Hogeschool Venlo zijn allen van de partij. De partners bewijzen dat zij in staat zijn tot het neerzet ten van mooie projecten die voor het bedrijfsleven en de leerling zeer aansprekend zijn en de trots van het technisch vakmanschap sterk positioneren! De Nationale Innovatieprijs Beroepsonderwijs is gericht op het beroepsonder wijs en aan beroepsonderwijs gerelateerde vernieuwingspro jecten. Deze prijs is ingesteld door Het Platform Beroepson derwijs (HPBO) en mede moge lijk gemaakt door het ministerie van OCW. Het project De Oplei dingswoning heeft de regionale voorronde (Limburg en Brabant) voor de Nationale Innovatieprijs Beroepsonderwijs gewonnen. Het project werd op 21 november door Haegens Bouw, ROC Gilde Opleidingen Techniek, BOC-Horst, ElektroWerk en Hogeschool Zuyd faculteit Bouw gepresenteerd ten overstaan van een jury en een volle zaal toehoorders te Eind hoven. In het project (zie www. opleidingswoning.nl.) bouwden Vmbo-leerlingen, Mbo-deelnemers en Hbo-studenten gezamenlijk een complete woning. Een echt bouw bedrijf tekende hierbij voor de begeleiding. De Opleidingswoning dingt op 27 maart in de Beurs van Berlage te Amsterdam mee naar de eerste Nationale Innovatieprijs Beroepsonderwijs. De Nationale Innovatieprijs Beroepsonderwijs is bedoeld voor onderwijskundi ge vernieuwingsprojecten in het beroepsonderwijs. Scholen voor Vmbo, Mbo, Hbo en combinaties hiervan of samenwerkingsverban den van scholen en bedrijven kun nen meedingen (zie www.hpbo. nl.). Om voor een nominatie of de prijs in aanmerking te komen, moet het ingezonden project aan de volgende aspecten aan dacht besteden: de loopbaan van de leerling, competentiegericht opleiden, de doorstroom Vmbo- Mbo-Hbo, de bestrijding van uitval en verhoging van het rendement, pedagogisch-didactische vernieu wing, kenniscirculatie en samen werking onderwijs-bedrijfsleven. De Opleidingswoning bevat een groot aantal van deze criteria. De Opleidingswoning dingt daarnaast eveneens mee naar een extra prijs voor "samenwerking in de beroepskolom". Tegelijk met de innovatieprijs wordt op 27 maart ook een landelijke winnaar voor dit aspect gekozen. uit Boxmeer, oud-Meerlonaar Guus Winnares Noortje van Goch. Peters uit Geleen en Betty Boll- mann uit Venlo en bij proza aan Dolinda Wijnhoven uit Milsbeek. Het aantal faillissementen in Noord-Limburg is de afgelopen drie jaar gedaald. Er werden de afgelopen drie jaren respectieve lijk 168 (2004), 150 (2005) en 137 (2006) faillissementen uitgespro ken. Volgens de gegevens van de KvK Limburg-Noord waren daar mee in 2004 1192 arbeidsplaatsen gemoeid, tegen 1063 in 2005 en 891 in 2006. De meest voorko mende rechtsvorm onder failliete bedrijven is de BV Circa 75% in 2006 en 69% in 2005 van de fail liete bedrijven. Een vijfde deel (20%) betreft eenmanszaken. Circa 80% van de failliete bedrij ven in 2006 en 2005 had minder dan tien medewerkers in dienst. Bij twee faillissementen in 2006 betrof het bedrijven met meer dan 50 medewerkers; waaronder Heveco Producties B.V in Horst. Het merendeel van de arbeids plaatsen is door een doorstart van Veolia is sinds 10 december vorig jaar het bedrijf dat inVenray en omgeving het openbaar ver voer, waaronder de Maaslijn en de Regiotaxi, verzorgt. De start is niet vlekkeloos gegaan. Er kwamen zowel bij Veolia als bij de gemeen te Venray veel klachten binnen over onder meer vervallen verbin dingen, niet geplaatste haltepalen en de ritverzorging door de Regio taxi. Veolia en de gemeente Venray nemen deze klachten zeer serieus. Veolia heeft reeds veel maatrege len genomen zoals uitbreiding van de telefooncentrale voor de ritbestelling van de Regiotaxi en meer treinstellen op de Maaslijn. Met de waarderingsregeling vrij willigerswerk Limburg 2005-2007 geeft de provincie Limburg drie jaar lang een impuls aan het Lim burgse vrijwilligerswerk. Vereni gingen en stichtingen die in meer derheid met vrijwilligers werken, kunnen een waarderingssubsidie aanvragen. De regeling voor 2007 heeft als thema Senioren en valt daarmee volledig ten deel aan deze groep. Voor de Subsidierege ling Senioren komen verenigingen en stichtingen in aanmerking, die vooral met vrijwilligers werken en activiteiten ondernemen die zijn gericht op senioren (55 jaar en ouder). Het gaat hierbij om activiteiten die maatschappelijke participatie en integratie bevorderen, maar ook om algemene ontwikkeling en educatie, behoud van zelfstan digheid, ondersteuning van man telzorg, ontspanning en recreatie, en de inzet van senioren voor anderen. Ook Limburgse afdelin gen van een provinciale of lande lijke (koepel)organisatie komen in aanmerking. Het beschikbare subsidiebedrag van 1.812.000 euro voor senioren wordt over alle te honoreren aanvragen even redig verdeeld met een maximum van 500 euro per aanvraag. Sub sidieverzoeken moeten voor 22 maart 2007 ontvangen zijn bij de administratieve uitvoerder van de regeling, Hogeschool Zuyd in Sit- tard. Vrijwilligerswerk speelt een wezenlijke rol bij de leefbaarheid en vitaliteit van onze kernen en buurten. Naar schatting zijn in Limburg circa 350.000 vrijwil ligers actief, binnen ruim 10.000 Een achttienjarige autokra ker uit Venray maakte vrijdag middag gebruik van wel een heel bijzondere plek om zich te verstoppen voor de poli tie. Agenten troffen hem aan onder het aanrecht in de keu ken van een familielid. Bij de politie kwam eerder die dag een melding binnen dat twee verdachte personen zich ophiel den bij enkele geparkeerde auto's aan de Prins Bernhardstraat. Toen de surveillance onderweg was, zagen de agenten op de hoek Julia- nasingel/Oude Oostrumseweg een persoon lopen die zich zenuwach tig gedroeg en de agenten nakeek toen ze voorbijreden. Op de Prins Bernhardstraat werden de agenten aangesproken door een getuige. Die meldde dat er was ingebroken in een auto en dat de verdachte vanuit de Prins Bernhardstraat naar de Julianasingel was gerend De politie reed meteen terug en dit bedrijf behouden gebleven. Het verschil in aantal faillissemen ten in Noord en Midden-Limburg is in 2006 niet significant; Noord: 54%, Midden: 46%. In 2005 was dit wél het geval. 37% van de fail lissementen werd in 2005 uitge sproken in Midden-Limburg tegen ruim 60% in Noord-Limburg. Er is sprake van een relatief klein aantal faillissementen onder bedrijven jonger dan twee jaar. Deze 'jonge' bedrijven besluiten vaak eerder dan hun 'oudere' collega's om het bedrijf op te heffen om zo een faillissement te voorkomen. (2006: 6%, in 2005:10%). Het percentage faillissementen in de 'leeftijdsca tegorie' 2-4 jaar, 5-9 jaar en 10-24 jaar is praktisch gelijk. Het aantal faillissementen schommelt in alle drie de categorieën rond de 25%. Zowel in 2005 als in 2006. Pas bij bedrijven ouder dan 25 jaar neemt het aantal faillissementen duidelijk af naar ruim 12% in 2006 en 2005. Per zondag 25 maart worden de lijnvoering en de dienstregeling van de bussen aangepast en verbe terd. De ideeën die Veolia hiervoor heeft zijn een goed antwoord op de klachten. Deze ideeën wor den op dit moment uitgewerkt en begin maart maakt Veolia de details ervan bekend. De gemeen te Venray houdt wel de vinger aan de pols. In mei houdt zij een evaluatiebijeenkomst voor zowel het busvervoer als de Regiotaxi. Burgers en belangenorganisaties kunnen daar hun ervaringen maar vooral ook hun verbetersuggesties kenbaar maken. Veolia is bij die bijeenkomst aanwezig. vrijwilligersorganisaties. Gedepu teerde voor Welzijn, Odile Wolfs, is blij met deze aandacht voor het vrijwilligerswerk. "Het vormt de ruggengraat van onze samenle ving. In ons sociale beleid neemt de ondersteuning van vrijwilli gerswerk daarom een prominen te plaats in. Naast ons reguliere beleid op dit terrein, biedt deze regeling ons de kans de vele Lim burgse vrijwilligersorganisaties ook een financiële blijk van waar dering te geven. Dit jaar steunen wij nadrukkelijk degenen die zich onbezoldigd inzetten voor senio ren. Wij hebben voor deze groep gekozen omdat Nederland nooit eerder zo veel ouderen telde, ter wijl de Nederlandse bevolking verder krimpt. Limburg loopt op dit punt zelfs voorop." Meer infor matie over de waarderingsrege ling vrijwilligerswerk is te vinden op www.limburg.nl. Klik aan de linkerzijde van de pagina op de button Subsidieregeling Vrijwil ligerswerk Senioren 2007. Hier vindt men de subsidieregeling en een toelichting. Tevens treft men een checklist aan. Met behulp van deze checklist kan iedereen controleren of hij in aanmerking komt voor een subsidie. Alleen met behulp van het verplichte aanvraagformulier (via de web site beschikbaar of op te vragen bij de Hogeschool Zuyd via tel. (046)4207197) kan subsidie wor den aangevraagd. Voor verdere informatie kan men contact opnemen met de administratieve uitvoerder van de regeling, Hogeschool Zuyd in Sit- tard, via tel. (046)4207197. startte een zoektocht. Op de hoek Henseniusstraat/Langstraat zag de politie de man lopen die ze al eer der tegenkwamen en die voldeed aan het opgegeven signalement. Ineens verdween deze man spoor loos en een tweede getuige meld de dat de verdachte in de richting van appartementencomplex was gerend. Daar bleek dat de ver dachte een woning op de tweede etage was binnengerend met een verhaal dat hij bedreigd werd. De verdachte sprong vervolgens over het balkon om zijn vlucht voort te zetten. Daarna rende de man met een hoofdwond een winkel aan de Gouden Leeuw binnen met het verhaal dat hij was aangereden door een auto. Een medewerker van de winkel wilde hem naar het ziekenhuis vervoeren, maar de jongen wilde naar een woning van een fami lielid gebracht worden, waar de politie hem uiteindelijk onder het aanrecht vond. In Leunen en omgeving ver andert de komende jaren veel. Zowel in aanzien van het dorp en omgeving als in de relatie tussen dorp en gemeente. Bij het eerste is te denken aan de woningbouw, de herinrichting van het centrum. In de relatie tussen dorp en gemeente doet het gebiedsgericht werken haar intrede. Bij deze zaken wordt de dorps raad meer en meer betrokken. De gemeente en andere instanties vragen steeds vaker de mening van haar inwoners en bieden de kans om eigen wensen uit te wer ken. Daarom is het van belang dat de dorpsraad een representatieve Noortje van Goch uit Den Bosch, geboren en getogen in Venray, heeft de Raadse- lige Roos van de veertiende schrijfwedstrijd van Literair Café Venray-regio gewonnen. Met haar verhaal 'Lang zal ze leven' over het verjaardags feest van een comapatiënte won ze de proza-trofee. De tweede prijs ging naar Hans van Helmond uit Valkenburg, voormalig docent in Venray, voor zijn wijsgerig getint verhaal 'Het laatste klusje'. Han Linssen uit Hoensbroek won de BIJ-prijs van de publieksjury met haar gedicht 'Gegaan'.Voor het overige was de prijsuitreiking (afgelopen) zondag in De Witte Hoeve een vrijwel Bra bantse aangelegenheid. Bij poëzie (68 deelnemers) won Jan van de Ven uit Uden de Roos trofee met zijn gedicht 'De violist'. Tweede werd Arta Verdonk uit Breda en de derde prijs was voor Ans van Kessel uit Stevensbeek. Bij proza (60 deelnemers) werd derde Addy van de Ven uit Gemert. De poëziejury kende aanmoedigings prijzen toe aan dichters uit Weert en het Belgische Tessenderlo. De drie jury's konden ook elf eervolle vermeldingen uitloven, bij poëzie onder anderen aan Mientje Wever Het Groene Kruis Kraamzorg, verloskundigen le lijn Venlo e.o. en VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg houden op dinsdag 23 januari een voorlich tingsavond over zwangerschap en bevalling. Tijdens deze voor lichtingsavond doorlopen de aan staande ouders een 'reis door de zwangerschap'. Met handige infor matie, tips en adviezen van de aanwezige professionals (diëtiste, fysiotherapeut, verloskundigen, gynaecoloog, verpleegkundigen van de kraamafdeling en afdeling neonatologie, en Groene Kruis Kraamzorg) wordt de reis door de zwangerschap gevolgd. Naast de uitgebreide voorlichting is er tevens de mogelijkheid om tijdens de pauze een informatiemarkt te bezoeken. De voorlichtingsavond vindt plaats in VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg, locatie Venray en is bedoeld voor alle aanstaande ouders, ongeacht waar zij in behandeling zijn. De avond start om 19.00 uur en in de pauze kan men een informa tiemarkt bezoeken met diverse stands. Aanmelden kan bij Groene Kruis Kraamzorg Noord-Limburg, via tel. (077)3247000, bij Polikli niek Gynaecologie/Verloskunde VieCuri Medisch Centrum voor samenstelling kent en een afspie geling is van het dorp. Ook wil de dorpsraad zich overtuigen van haar draagvlak bij de inwoners van Leunen en op een democratische wijze komen tot een dorpsraad waarin het dorp zich herkent. Iedere inwoner van Leunen, van achttien jaar of ouder, kan zitting nemen in de dorpsraad. In principe voor een periode van vier jaar (dus tot de volgende verkiezingen). Men hoeft niet afhankelijk van een 'achterban' te zijn, want als lid van de dorpsraad neemt men een eigen standpunt in. Men gaat dus uit van het eigen gezonde verstand. Wel is bepaald dat familieleden in de eerste lijn niet samen zitting kunnen nemen. Noord- Limburg locatie Venlo via tel. (077)3206860 (tussen 9-00 en 11.00 uur en 14.00 en 16.00 uur en bij Polikliniek Gynaecologie/ Verloskunde VieCuri Medisch Cen trum voor Noord- Limburg locatie Venray via tel. (0478)522436 (tus sen 9-00 en 11.00 en 14.00 en 16.00 uur). Inbraak De politie heeft woensdagmid dag een achttienjarige jongen uit Venray en een zestienjarige jongen uit Tegelen aangehouden op verdenking van inbraak. De politie kreeg omstreeks kwart over vijf de melding dat er twee jongens rondom een woning lie pen op de Goudhaver in Steyl. Toen de politie ter plaatse kwam waren de jongens al vertrokken. De agenten zagen wel dat de ruit van de garage bij de woning ver nield was. Hierop stelden zij een buurtonderzoek in. Omstreeks zeven uur troffen de agenten de twee verdachte jongens aan onder het viaduct bij het station op De Drink. De jongens voldeden aan het signalement van de jongens die gezien waren bij de woning op de Goudhaver. Hierop zijn beide jongens aangehouden. Deze mogen zich uiteraard wel kandidaat stellen. Eigenlijk valt alles wat de leefbaarheid in het dorp raakt binnen het aandachts veld van de dorpsraad. Van hon denpoep tot bestemmingsplan, van kermis tot verkeersveiligheid, en van wandelroutes tot het lokaal historisch platform. De dorpsraad vergadert tien keer per jaar, er is een openbare dorpsraadsverga dering en een keer per jaar is er de jaarvergadering. Daarnaast zijn er twee leden vertegenwoordigd in het dorpsradenoverleg in de gemeente Venray. Ook is er regel matig overleg met de gemeente en zijn er diverse projectgroepen. De dorpsraad werkt met vertegen woordigers/commissies die ieder Werkbezoek CDA Het CDA Venray heeft een bezoek gebracht de biovergis- tingsinstallatie van Houbensteyn in Ysselsteyn. Martin Houben verzorgde een rondleiding op de installatie aan de Ysselsteynse- weg en gaf tekst en uitleg over de werking ervan. Mest en andere (afval)stoffen worden gebruikt voor het opwekken van energie. Met de installatie kan ongeveer een megawatt aan elektriciteit worden opgewekt. Dit komt over een met het verbruik van onge veer tweeduizend huishoudens. De elektriciteit wordt geleverd aan het openbare elektriciteits net als groene stroom. De bij de elektriciteitsproductie vrijko mende warmte wordt grotendeels gebruikt voor het verwarmen van de stallen. Het CDA vindt dat Hou bensteyn zich met dit initiatief op een positieve en duurzame manier onderscheidt. Dergelijke innova tieve ondernemers met durf en lef blijven nodig om deze sector vitaal en dynamisch te houden. e-mail: een eigen aandachtsgebied heb ben. Maar ze informeren elkaar wel! Afhankelijk van de beschik bare tijd en belangstelling worden de taken verdeeld. Wie mee wil praten over de toekomst van Leu nen en zich betrokken voelt bij de leefbaarheid in Leunen, kan zich kandidaat stellen voor de dorps raad. Dit kan tot en met zondag 4 februari bij de leden van de Ver kiezingscommissie. Het verkiezingsreglement aan meldingsformulier is te vinden op www.leunen.nl/dorpsraad of bij de verkiezingscommissie Mieny Smits via tel. (0478)588105, Rien Thunissen via tel. (0478)584559 of bij Ed Stevens via tel. (0478)510332. Aan de Venrayse wedstrijd namen 111 auteurs uit voornamelijk Lim burg en Brabant deel. Buiten de bekroonde inzendingen werden voor bundel 14 van de Raadselige Roos nog vijf gedichten en vier verhalen geselecteerd, o.a. van Marjo de Maat (verhaal) en Csaba Cserép (gedicht) uit Venray en Piet Geurts uit Horst, de enige die met een gedicht en verhaal in de nieuwe bundel prijkt. De prijsuitreiking werd opge luisterd door dichter/cabaretier Jaap Robben. De prijzen werden uitgereikt door Venrays burge meester J. Waals en namens de Publieksjury door André Leijssen. Ook werden de winnaars gehul digd van de Dichtregelwedstrijd met een maandelijkse opgave in bladen, op kabelkranten en de website van de organisatie. Omdat ze al tien jaar jurylid zijn werden ook gehuldigd Paul Jansen Venray (poëzie), Sef Derkx Venlo (proza) en Liduïne Geurts en Toos Smits Venray (publieksjury poëzie). De bundel (88 blz.) kost 5.95 euro in de Venrayse boekhandels en is te bestellen door overmaking van 7,70 euro (incl. porto) op bank rekening 6600 06111 van Literair Café Venray met vermelding Roos 14. De volledige uitslag staat op www. literair-cafe-venray. nl Borstvoeding Geef je je kindje borstvoeding? Gaat alles naar wens of is het wel eens moeilijk en voel je je onze ker? Heb je behoefte aan tips voor als je straks weer gaat wer ken? Of misschien wil je je eigen goede ervaringen graag delen met andere voedende moeders! Dat kan op donderdag 1 februari van 20.00 tot 22.00 uur inVenray. Men is, met of zonder baby, welkom bij Monique Hendriks, contactper soon van de Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk. Voor aanmelding en informatie over borstvoeding kan men terecht bij Monique Hen driks via tel. (0478)585895. Voorwaardelijke straf hennepknippers De 26 Polen die op 23 okto ber 2006 werden aangehouden wegens het knippen van hennep in een loods in Oirlo, waar bijna 3500 kilogram hennep werd aan getroffen, zijn door de politierech ter in Roermond veroordeeld tot negen maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Het Openbaar Ministerie (OM), dat twaalf maan den cel waarvan zes voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar had geëist, gaat daartegen in hoger beroep. In de ogen van het OM is het vonnis van de rechter veel te laag. Nishani Ramkissoon is een van de bezoeksters vrijwil ligsters van het Moedercen- trum Venray. Zij komt uit Zuid Afrika en woont sinds juni 2006 in Venray. Zij volgde in het najaar van 2006 haar eer ste fietslessen bij het moeder centrum. Naar aanleiding daarvan schreef zij het volgende verslag: 'Elke donderdag heb ik fietsles. Eerst moeten de cursisten bij het moedercentrum bij elkaar komen. Samen met de lerares maken wij een praatje en drinken we kof fie. Af en toe maken we grapjes. Daarna trekken we blauwe hes jes aan met een groet "L" erop en dan begint de fietsles. Veel men sen komen kijken als wij aan het fietsen zijn. Af en toe lachen de kinderen van de basisschool naar ons. Op het fietspad moeten wij altijd langzaam fietsen. Afgelopen donderdag heb ik een lekke band gehad. Voor mij was dit niet zo leuk. Ik werd er een beetje ver drietig van, want ik moest stop pen met de fietsles en ik wil zo graag leren fietsen. In Nederland is fietsen mis schien wel belangrijker dan auto- rijden.Als ik kan fietsen ben ik ook een stuk onafhankelijker. Door de fietscursus heb ik weer nieuwe contacten opgedaan. Ik heb aan de fietsles al leuke vriendschappen Uitbreiding museum De Peelstreek Museum De Peelstreek aan de Ysselsteynseweg in Ysselsteyn mag de expositieruimte voor oude landbouwwerktuigen uitbreiden. Eigenaar Jan Houben heeft hier voor een verzoek bij de gemeente ingediend. Het college wil mee werken aan het plan, alhoewel de uitbreiding in strijd is met het bestemmingsplan buitengebied. Het perceel heeft 'agrarisch gebied' als bestemming en bebouwing is alleen toegestaan ten behoeve van agrarische bedrijfsvoering. Daar valt een werktuigenopslag niet onder. Museum De Peelstreek exposeert landbouwwerktuigen uit de periode 1900 tot 1950. Hou ben wil aanhaken bij de bestaande wandelroutes rondom natuurge bied De Rouwkuilen. Wandelaars kunnen zo een kijkje nemen in de expositieruimte. De gemeente spreekt van een 'leuk en wenselijk initiatief' dat past in de omgeving. overgehouden. Ik ben dankbaar dat er een moedercentrum in Ven ray is. Ik ben daar heel vaak want ik houd van de sociale contacten in het centrum. Wij leren veel van elkaar's culturen en gewoontes. Ik doe ook vrijwilligers werk in het moedercentrum. Ik pas op kleine kinderen als de moeders een les volgen. Soms huilen de kinderen, dan geef ik ze te eten en ver schoon ik hun luiers. Het moeder centrum is een belangrijke plaats voor sociale contacten en vriend schappen. Door het moedercen trum voel ik mij niet eenzaam.' Dit verslag illustreert precies hoe het moedercentrum werkt en wat het kan betekenen voor vrou wen. Sociale contacten, leuke acti viteiten en kinderen horen erbij. Heeft u ook behoefte aan contact met andere vrouwen, zomaar een praatje, een kopje koffie, u bent welkom tijdens de open inloopu ren: dinsdag van 13.00 tot 15.30 uur en op donderdag van 09-00 tot 11.30 uur. Kom meedenken en meedoen! Vrouwen zijn van harte welkom op Paterslaan 12 in Ven ray. En kinderen horen erbij, en kunnen dus gewoon meekomen. Bij voldoende nieuwe aanmeldin gen begint er in het voorjaar van 2007 een nieuw klasje voor de fietsles. Voor meer informatie bel het moedercentrum: 0478 510 035. Verkeersongeval in Ysselsteyn De politie onderzoekt de precieze toedracht van een verkeersongeval, dinsdag avond op de Midden Peelweg in Ysselsteyn. Bij het ongeluk waren drie voertuigen betrokken. De bestuur der van een bedrijfsauto raakte gewond. Het gaat om een man uit Slowakije (leeftijd nog onbekend). De politie onderzoekt of deze man te veel had gedronken. Het ongeval gebeurde omstreeks tien over acht toen een tractor op de Midden Peelweg reed. De tractor werd van achteren aangereden door de bedrijfsauto, die daarna tegen een boom botste. De tractor verloor bij de aanrijding een wiel en tegen dat wiel reed vervolgens een personenauto, die uit de tege moetkomende richting kwam. De weg werd enige tijd afgesloten om de ravage op te ruimen en de politie stelde een technisch onderzoek in. WONINGINRICHTING Thuiszorg Noord-Limburg g j Daar kunt u op rekenen! redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Kiruna is uw persoonlijke keuze. Een luxe boxspring die zich door zijn warme uitstraling en hoge kwaliteit onderscheidt van alle andere bedden. U kunt kiezen uit een tweelaags of drielaags uitvoering. Vlak of verstelbaar. Met of zonder hoofdbord. Met of zonder houtaccent. Twee comfortabele stoffen in vijf warme kleuren. Kiruna is pure kwaliteit op maat. Kom kijken en overtuig uzelf! PATERSSTRAAT 31 VENRAY TEL 0478 585 552 CONTACT@FRANSLEMM ERS. N L WWW. FRANSLEMMERS.NL

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7