voert verbeteringen door ab je, maar ben je niet' Website kleurig en actueel" 'ME heb ie. m< Veolia Deelname aan actie Kerkbalans neemt af Opknapbeurt tuintjes Klarinetstraat Venray, 800 jaar in de geschiedenis Julicher Meijer Donderdag 25 januari 2007 - Pagina 3 PEEL EN MAAS Naar aanleiding klachten nieuw systeem openbaar vervoer soms zeer moeilijke omstandighe den waaronder chauffeurs, machi nisten, servicemedewerkers en medewerkers van het callcenter van Veolia hun werk hebben moe ten doen. Desondanks is alles op alles gezet is om voor de reizigers een acceptabel niveau van dienst verlening te realiseren en waar nodig snel te verbeteren. Vanaf 25 maart 2007 wordt een aantal verbeteringen in de dienstregeling van Noord- en Mid den-Limburg doorgevoerd. In mei volgt Zuid-Limburg. De meest urgente aanpassin gen zijn in de vorm van spoedre- paraties. Zodat de dienstuitvoe ring op de lijnen, waarop zich de meeste problemen voordoen, zo snel mogelijk worden opgelost. Om tegemoet te komen aan veel wensen en reisbehoeften is een meer structurele aanpak noodza kelijk waarbij de dienstregeling in detail wordt geanalyseerd. Het is immers niet de bedoeling dat met het doorvoeren van wijzigingen nieuwe problemen ontstaan voor andere groepen reizigers die ver volgens in een later stadium als nog moeten worden opgelost. De keuze om in Noord- en Mid den-Limburg te beginnen is dat de dienstregeling hier minder gecom pliceerd is dan in Zuid-Limburg. Het kan daardoor sneller kan wor den aangepast. De problemen op de Maaslijn Roermond-Nijmegen zijn niet eenvoudig op te lossen. De inzet van oud treinmaterieel, dat in de praktijk boven ieders verwachting blijkt te presteren, en de aansluiting in Roermond op de intercitytreinen richting Weert zijn niet op korte termijn op te lossen. Vanaf 21 januari zal Veolia station Blerick weer bedienen. Capaci teitsproblemen door het relatief kleine aantal beschikbare treinen zullen in de komende twee maan den worden opgelost. Vanaf eind maart beschikt Veolia over genoeg treinstellen om de dienst op de Maaslijn naar behoren uit te voe ren. De nieuwe voertuigen voor het traject Nijmegen-Roermond zijn vanaf oktober 2007 inzetbaar. Overigens was de kwaliteit van de dienstuitvoering op de Maaslijn door Veolia in week 2 van 2007 gemiddeld beter dan het jaarge middelde van de NS over 2006. In de periode vóór 10 decem ber was informatie over de nieu we dienstregeling uitsluitend via internet te verkrijgen en niet via een dienstregelingboekje. Dit heeft tot klachten geleid. De dienstregelingboekjes kwamen te laat beschikbaar. Veolia werkt aan de nieuwe haltevoorzieningen en de daar bij behorende reisinformatie. Er komen tijdelijke maatregelen om op korte termijn alle haltes van correcte reisinformatie te voor zien. Op basis van een groot aantal reacties wordt de doorgaande busverbinding Venlo-Sevenum- Horst-Venray-station Oostrum in ere hersteld. Tevens bestaat het plan wijzigingen aan te brengen in het lijnennet ten oosten van Horst en Venray. Het voorstel is om lijn 29 vanuit Venlo en Grubbenvorst naar Horst te laten rijden, om van daar door te rijden naar Oostrum en het centrum van Venray. De lij nen 25 en 28 worden in Tienray aan elkaar gekoppeld zodat één doorgaande lijn ontstaat. De kort- sluitverbinding tussen Tienray en Horst komt te vervallen. De telefonische bereikbaarheid van het callcenter om ritreserve- ringen te doen voor de Regiotaxi, de vroegere Deeltaxi, is onvol doende. De wachttijd om een rit te reserveren duurde veel te lang. Ook doordat de telefoongesprek ken door vragen van reizigers veel tijd vergden. Inmiddels is het aan tal telefoonlijnen uitgebreid. Hoe wel de wachttijden gestaag afne men, zijn ze op dit moment nog steeds aan de hoge kant. k uit over haar leven met ME De Barometer Mi Els Basten brengt boek uit over haar leven met ME Vanaf 10 december 2006 verzorgt Veolia Transport het openbaar vervoer in de pro vincie Limburg. De verande ringen die zijn doorgevoerd, hebben bij een groot aantal reizigers reacties losgemaakt. Dit is niet zo verwonderlijk omdat de veranderingen ten opzichte van de oude dienst regelingen groot zijn. De pro vincie vindt het begrijpelijk dat niet alles door de reizi gers als een verbetering wordt ervaren. Op vrijdag 12 januari heeft een eerste evaluatie plaatsgevonden met de provincie en Veolia. Er komen op korte termijn verbete ringen naar aanleiding van de bij Veolia en de provincie binnenge komen klachten, opmerkingen, vragen en suggesties. Veolia en de provincie zijn niet gelukkig met de resultaten en de ervaringen tot nu toe. Ondanks de Op 2 februari komt het eer ste boek van Els Basten (23) uit: 'Het Verborgen Geluk'. Het is een autobiografisch boek over haar leven met ME. ME staat voor myalgische encefa- lomyelitis en is een chronische ziekte, die wordt gekenmerkt door onder meer abnormale lichamelijke en geestelijke vermoeidheid, krachteloos heid in de spieren en pijn in de gewrichten, de herstelperi ode van bezigheden is erg lang en kan dagen of zelfs weken duren, overgevoeligheid voor licht en geluid, concentratie stoornissen, voedseloverge- voeligheden en slaapstoornis sen. De ziekte kan een plotseling begin hebben. Maar soms is er niet altijd een duidelijk begin aan toonbaar. In het boek gaat ze in op hoe het is om te leven met ME en de gevoelens die dit oproept. "Het Verborgen Geluk vertelt mijn verhaal en wat ME is. Het boek laat zien dat als je een ziekte hebt, welke dan ook, je deze ziekte wel iswaar hebt, maar je de ziekte niet bent." Els Basten is tien jaar geleden begonnen met het opschrijven van al haar gevoelens. "Voordat ik wist dat ik ME had, was ik voort durend moe en kon ik veel din gen niet meer. Ik was altijd thuis, lag veel in bed en er waren dagen dat ik erg weinig kon verdragen. Omdat ik weinig bezoek kon heb ben, ben ik veel gaan schrijven. Vooral met mijn beste vriendin Anouk. We schreven elkaar lange brieven en we vertelden elkaar op deze manier alles. Na een tijd je ben ik meer voor mezelf gaan schrijven in een dagboek. Daarin kon ik mijn ei kwijt en kreeg ik alles op een rijtje. Deze aanteke ningen heb ik in mijn boek ver werkt om de mensen een idee van mijn leven te geven." EIGEN PERSOONLIJKHEID "Anouk had al mijn brieven bewaard. Toen ze van de plannen over mijn boek hoorde, heeft ze die brieven aan mij teruggegeven. In al die jaren dat ik met ME leef, ben ik veel reacties van mensen tegengekomen. In mijn boek wil ik graag laten zien dat je een ziekte hebt en dat je er mee kunt leven, maar dat dit niet betekent dat je de ziekte ook bent. Kijk, ik heb ME, maar ik ben ook een individu, met een eigen persoonlijkheid en dingen waar ik goed in ben. Het boek is niet informatief: het ver telt je niet haarfijn wat ME nu pre cies is. Het boek vertelt mijn ver haal met de ziekte ME. Daardoor krijg je wel een goed beeld wat het inhoudt om met ME te leven. Ik hoop dat het boek een steun De actie Kerkbalans loopt dit jaar van 14 tot 28 januari en is met meer dan 540.000 vrijwilligers de grootste financiële inzamelingsac tie van Nederland. In het bisdom Roermond leverden de kerkbij dragen in 2005 een bedrag op van 9,4 miljoen euro. Dat is 136.000 euro méér dan in 2004. Maar de deelname van het aantal gelovigen aan de actie liep met twee pro cent terug. De inkomsten van de parochies in het bisdom Roermond zijn in 2005 licht gestegen, maar de uitga ven stegen nog harder. Daardoor gingen de parochies er per saldo financieel op achteruit. Dat blijkt uit de financiële jaarcijfers die vorige week zijn gepresenteerd bij de start van de jaarlijkse Actie is voor mensen met ME, want ME is nog steeds een onbekende en onbegrepen ziekte. Boven dien denk ik dat het boek ook een steun kan zijn voor mensen met een andere ziekte, die ervoor zorgt dat ze niet zo kunnen functi oneren als een ander dat kan." "Ik zeg al een aantal jaren dat ik een boek zou willen uitbrengen zodra ik genezen ben. Maar op den duur vroeg ik me af waarom ik nog zo lang zou wachten en Kerkbalans. De cijfers van 2006 zijn nog niet bekend. Met de Actie Kerkbalans herin neren de vijf grote christelijke kerkgenootschappen in Nederland hun leden elk jaar aan hun vrij willige bijdrage voor de kerk. De inkomsten uit de Actie Kerkbalans zijn de belangrijkste inkomsten bron voor de meeste parochies en protestantse gemeenten in ons land. Dat geldt ook voor de paro chies in het bisdom Roermond. De trend van de laatste jaren dat min der kerkleden méér geld opbren gen, heeft zich ook in 2005 voort gezet. In totaal werd in 2005 door gelovigen in Nederland 384,5 mil joen euro bij elkaar gebracht. Dat is 4,2 miljoen meer dan het jaar ervoor, een stijging van 1,1 pro waarom ik niet gelijk zou begin nen? Zo'n twee jaar geleden ben ik begonnen al mijn brieven en mijn eigen aantekeningen uit te zoeken en ben ik stukjes gaan sorteren: leuke en minder leuke momen ten uit mijn leven. Daarna is het schrijven begonnen. Het heeft me veel energie gekost, maar ik vond het heerlijk om te doen. Toen het manuscript klaar was, ben ik op zoek gegaan naar een uitgever en heb er uiteindelijk een gevon den. Helemaal te gek natuurlijk! cent. In Limburg betaalde 34 pro cent van alle katholieke gezinnen een bijdrage aan de kerk. Dat is de laagste participatiegraad van heel Nederland. Dit beeld is overigens niet nieuw. De totale inkomsten van parochies in het bisdom Roer mond bedroegen in 2005 26,2 mil joen euro. Naast inkomsten uit de kerkbijdragen zitten hierin ook de opbrengsten uit collectes, kerkelij ke diensten en overige inkomsten. De totale uitgaven van parochies bedroegen 27,5 miljoen euro. Dit betekent dat de parochies ruim 1,3 miljoen euro tekort kwamen. Het jaar ervoor bedroeg dat tekort nog maar een half miljoen euro. De kosten voor parochies zijn in 2005 ten opzichte van 2004 met bijna 2 miljoen euro gestegen.De "Het Verborgen Geluk vertelt mijn verhaal en wat ME is", ver telt Els Basten. Foto: Foto Smeets. En nu is het inmiddels zo ver dat het omslag dat ik met de vriend van mijn zus heb gemaakt, af is en vorige week heb ik de proefdruk in handen gehad. Ik heb gewoon een boek in handen gehad dat ik heb geschreven. Dat voelt heel speciaal." "Toen ik jonger was, wilde ik altijd geneeskunde studeren. Op grote stijging van de kosten komt voor een groot deel voor rekening van het onderhoud van de kerk gebouwen. Van alle bisdommen in Nederland wordt in het bis dom Roermond het meeste geld uitgegeven aan het onderhoud van de 348 kerkgebouwen, ruim 12,1 miljoen euro. Dit heeft ook te maken met het grote aantal monumentale kerkgebouwen in Limburg. Tijdens de presentatie van de cijfers beklaagde secretaris E. Duijsens van de interkerkelijke stichting geldwerving zich over dat het monumentenbeleid van de overheid. Het is voor kerken een groot probleem geworden. Veel extra kosten zijn volgens hem het gevolg van overheidsre gels, omdat die geen oog hebben de middelbare school heb ik een keer een informatieavond over journalistiek bijgewoond en dat sprak me aan, maar niet zo dat ik dat wilde gaan doen. Geneeskunde lukte door mijn ziekte niet meer en dat heb ik toen ook snel losge laten. Doordat ik het zelf erg pret tig en vooral ook leuk vond om dingen van me af te schrijven en doordat ik merkte dat dit me erg goed afging, ontstond de droom om een eigen boek te schrijven. Het is voor mij altijd erg belang rijk geweest dat ik ergens naar toe kon leven, iets dat mij prikkelde en uitdaagde. En dat was dit boek zeker!" Momenteel volgt Els Basten een eenjarige studie 'coach in emotioneel welzijn'. "Op deze manier heb ik toch een link met de geneeskunde, dat trekt me nog steeds. Het studeren is voor mij, samen met het uitbrengen van mijn boek, erg vermoeiend. Eén weekeinde per maand volg ik trai ningen in Amsterdam en verder ben ik veel thuis en loop ik met mijn lieve hond Noah. Gelukkig zijn er in mijn omgeving weinig mensen die geen begrip hebben voor mijn leven met ME. Gelukkig vinden ze me niet zielig. En dat is fijn. Want helaas krijg ik ook wel eens vervelende reacties. Ik heb wel gemerkt dat wanneer ik vanaf het begin duidelijk ben over mijn situatie, ik op het meeste begrip kan rekenen." "Hoewel er weinig bekend is over ME, geloof ik nog steeds in mijn genezing. Of in ieder geval in een verbetering van mijn con ditie. Nu slik ik geen medicatie, alleen voedingssupplementen en dat gaat goed. Men denkt dat ME een aandoening aan het immuun systeem is, maar er wordt nog veel over gespeculeerd. Bij mij denken ze dat ik niet goed uit een griep virus ben gekomen, waardoor mijn immuunsysteem is aange tast. Ik ben er achter gekomen dat het belangrijk is dat je de ziekte accepteert en daarmee een weg zoekt die de minste weerstand oplevert. Als je eraan toegeeft, weet je op den duur wat je beter wel en niet kunt doen en kun je je grenzen aangeven. En dat maakt het leven een stuk aangenamer. Maar natuurlijk is dat soms best moeilijk. Ik heb er ook veel van geleerd en de ziekte heeft me ook veel gebracht. Als dit boek een succes wordt, wil ik graag een tweede boek schrijven dat dieper op dingen ingaat." Het boek komt 2 februari uit en is te bestellen via de website http://hetverborgengeluk.4ya. nl of via telefoonnummer: 06- 26738721. Op 2 februari gaat de nieuwe website online: www.els- basten.com voor organisaties als plaatselijke kerkgemeenschappen. Om de ver houding tussen inkomsten en uit gaven te verbeteren, wordt lande lijk gewerkt aan een nieuwe opzet van de Actie Kerkbalans. Met een vernieuwde aanpak willen de ker ken hun leden persoonlijker aan spreken. De kerken hopen men sen die wat verder van de kerk afstaan, maar op 'scharniermomen ten' in het leven wel een beroep op de kerk doen, gaan meebeta len aan het in standhouden van de plaatselijke kerkgemeenschap. Op diverse plekken in Nederland hebben pilotprojecten plaatsge vonden en die laten zien dat het met gerichte acties mogelijk is om de inkomsten met tien procent te verhogen. De nieuwe website van Peel en Maas/Van den Munckhof BV valt in de smaak bij het grootste deel van de abonnees van Peel en Maas. Ruim dertig lezers van Peel en Maas rea geerden in de afgelopen week op de stelling: 87,1 procent van hen vindt dat de website www,peelenmaasonline.nl of www.vandenmunckhof.nl van Peel en Maas/Van den Munck hof BV een toegevoegde waar de voor hem of haar heeft en geeft aan veel gebruik te gaan maken van de website. Vijf lezers lichtten hun mening toe. Daan van den Einden legt uit: "Ik vind het uitstekend dat Peel en Maas voortaan ook digitaal te volgen is. Na een zwaar ongeluk in 1995 ben ik onder meer visueel beperkter geworden en ik dwing mezelf om elke week de Peel en Maas te lezen, maar heb er moeite mee om scherp gefocust te blij ven op het artikel dat ik zou wil len lezen. Met jullie digitale versie breng ik het er eenvoudiger vanaf. Dank!" Joop Reinders vindt de nieuwe website ook een uitkomst. "Ik heb vaak geen tijd om de Peel en Maas helemaal te lezen, nu kan ik op mijn werk de Peel en Maas dage lijks even in stukjes bekijken. Maar Vroegste vermeldinc Als amateurhistoricus is Rien van den Brand vooral actief in het Nederlands-Duits grensgebied, met name in het Land van Kleef, het Gelders Overkwartier, Noord- en Mid den-Limburg en het Land van Cuijk. Onlangs ontdekte de Venraynaar in oude archieven dat Venray in 2006 achthon derd jaar bestond en dus veer tien jaar ouder is dan totnog toe werd aangenomen. Een monoloog. "Het jaar 2006 van Venray en zijn acht eeuwen geschiedenis is stil en ongemerkt voorbijgegaan. Zonder enige festiviteit. Venray wist niet beter. In 2006, na precies 800 jaar, hadden wij stil kunnen staan bij de eerste vermelding van het jaar 1206 van het allodium de Rothe, het eigen vrije gebied van Rothe Venray). De Gelderse graaf Otto gaf toen Kaldenkirchen en Venray aan zijn zoon Gerard ten huwelijk mee. Plechtig trouw de de Gelderse Gerard in Leuven met Margaretha, de dochter van Hendrik, de hertog van Lotharin gen/Brabant. Honderd jaar eerder, op 13 mei 1106, werd aan de graaf van Leuven de Brabantse hertogstitel verleend. Dit feit werd in de mani festatie Brabant 900 (1106-2006) groots herdacht, onder andere in 's-Hertogenbosch. De Gelderse graaf Otto was enkele jaren eerder uit gevangenschap vrijgekomen. Juist zijn vijand, de Brabantse her tog, had hem kunnen pakken bij de slag te Uden in de Peel rond 1200. Het huwelijk van 1206 zou dan ook van politieke betekenis worden. De twee rivalen Brabant en Gelre hoopten op een meer bestendige vrede. Mocht de jonge graaf Gerard, aldus de huwelijks- Op zaterdag 20 januari zijn in de Klarinetstraat in de Ven- rayse wijk Brukske tuintjes met hulp van buurtbewoners opgeknapt. Het is een onder deel uit het project 'Kan Wèl' om de leefbaarheid en de soci ale contacten in de wijk te ver beteren. TV Limburg maakte opnamen. De beelden worden uitgezonden op dinsdag 30 januari vanaf 18.00 uur bij het programma 'Biej os in de sjtraot'. Initiatiefnemer is Els Bloemen uit de Klarinetstraat. Zij zag dat het contrast tussen de ver schillende voortuintjes in de wijk erg groot was. Veel tuintjes zien er onverzorgd en rommelig uit. Els heeft gemerkt dat dit niet ligt aan onwil van de bewoners: "Je merkt dat mensen vaak de ideeën zelf niet hebben. Deze mensen kunnen het niet zelf en zouden het fijn vinden als ze wat onder steuning krijgen, een steuntje in de rug". Vandaar dat zij met het idee kwam om mensen die graag tuinieren in contact te stellen met het werd ook wel tijd dat de krant op het web kwam te staan, de kabelkrant vind ik veel te traag." Sophie Kellenaers noemt de website 'kleurig, actueel en leuk om te lezen'. "En het is altijd han dig om in het archief te kunnen kijken. Prima dat Peel en Maas met z'n tijd meegaat." J. Bus vindt de website ook handig en overzichtelijk. "Een uit komst, hij ziet er ook goed uit. Ik ben zeker van plan regelmatig op de site te kijken." M. Keijzers schrijft dat de web site 'leuk is om naar te kijken'. "Mooi, al die kleurenfoto's van car naval! Een prima site, ga zo door!" Overigens wil de redactie bena drukken dat de website van Peel overeenkomst van 1206, vroeg tijdig komen te overlijden, dan was Margaretha in ieder geval verzekerd van inkomen. Zij mocht 'het levenslang vruchtgebruik' genieten van de goederen in de twee plaatsen Kaldenkirchen en Venray. De betreffende oorkonde vinden wij in een Cartularium, dat is een register van afschriften van oude oorkonden van de hertogen van Leuven/Brabant. Dat wordt momenteel bewaard in de Reken kamerarchieven van het Algemeen Rijksarchief te Brussel. Dit is een enorm groot bestand met een leng te van bijna 4,5 kilometer. Het is provisorisch via inventarissen toe gankelijk gemaakt, dat bemoeilijkt het onderzoek. Het wordt daarom ook bijna niet door Belgische en Nederlandse historici bestudeerd. Juist in die Rekenkamer hebben wij als werkteam in de jaren 2005 en 2006 duizenden digitale opna men over Venray en het Land van Kessel gemaakt uit de periode van de Spaans-Gelderse Rekenkamer (vooral in de 16e en 17e eeuw). Wij hebben daarbij echter niet het grootste bestand, namelijk de Bra bantse Rekenkamer, bestudeerd. Juist daarin bevindt zich de Ven- rayse oorkondekopie van het jaar 1206, de oudste tot nu toe beken de uit de geschiedenis van Venray. Het bestaan van de Latijnse oor konde uit 1206 is weliswaar bijna anderhalve eeuw bekend en zelfs in 1872 geheel gedrukt. Steeds is de tekst door historici over het hoofd gezien of aan de aandacht ontsnapt, omdat ze het allodium de Rothe niet wisten te plaatsen. Dat maakt het onderzoek naar de oudere geschiedenis ook zo lastig. Pas vanaf ongeveer 1400 wordt aan het woord Rothe, Rode en Rade, Raay of Rooy het gedeelte Ven toegevoegd, ter onderschei buurtbewoners die dit moeilijk vinden of er geen geld en tijd voor hebben. Enerzijds knapt daardoor de wijk op, anderzijds komen de bewoners meer met elkaar in contact. Samen met de buurtbe woners Ron en Gerda gingen Els en presentator Sjra Puts van TV Limburg aan de slag. Wonen Ven ray stelde een bijdrage beschik baar en enkele harde werkers van de sociale werkvoorziening NLW-groep hielpen mee. De Boe- renBond in Ysselsteyn sponsorde de nodige gereedschappen en Gunhoek Groenvoorzieningen uit Oirlo bood de helpende hand met materialen en manschappen. Het is belangrijk dat de buurtbe woners ook in de toekomst elkaar blijven helpen om de tuintjes te onderhouden. Toos en Theo Jans sen van de Letskring Roermond informeerden het buurtteam over de mogelijkheden om ook in Brukske zo'n kring op te richten. Via een Letskring worden goede ren en diensten uitgewisseld zon der dat daar geld aan te pas komt. en Maas voorlopig voor iedereen te bezichtigen is, maar dat de nieuwssite op termijn uitsluitend voor abonnees toegankelijk wordt. Ook worden niet alle berichten uit Peel en Maas op de website geplaatst. In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een weke lijkse stelling. Doe ook mee en geef in maximaal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze derde week luidt:'De Zenith heeft toekomst'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@ vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezon den reacties. ding van de locatie Venray met andere gerooide en gecultiveerde plaatsen. Venray was tot voor een paar eeuwen geleden geheel gelegen te midden van talrijke poelen en vennen, zoals de kaart van Venray uit 1652 heel duidelijk aangeeft. Tot nu toe werd het jaar 1220 als vroegste vermelding van Venray aangehouden. Menigeen in Venray zal zich nu afvragen: Hoe kan dat nu? Vierden wij niet samen Venray 750 jaar in de geschiedenis met een uitgebreide tentoonstelling van 15 tot en met 23 mei 1971 in cultureel centrum De Beejekurf? De identiteit en geschiedenis kwamen toen goed in beeld. De expositie kwam destijds tot stand onder leiding van de toenmalige archivaris van Venray, dr. H. Camps, gesteund door een voorberei dingscommissie. Tot nu toe is het speuren naar de oudste geschie denis van Venray vrijwel steeds geconcentreerd geweest op de relatie van Venray en de vroegste geschiedenis van de Munsterabdij. De tentoonstelling van 1971 was geheel gebaseerd op een offici ële bevestiging van 10 december 1220 van paus Honorius III van de tienden van de Venrayse kerk aan de Munsterabdij van Roermond. Dit klooster was juist opgericht door het echtpaar Gerard, graaf van Gelre, en zijn echtgenote Margaretha, de dochter van de Brabantse hertog. Zijn moeder, de weduwe Richardis, zou de eerste abdis van dit klooster worden. Het recent grondig gerestaureerde praalgrafmonument van Gerard en Margaretha in de Munsterab dijkerk is de afgelopen maanden uitvoerig in de pers geweest." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Kerken willen met gerichte acties kerkbijdragen verhogen Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 3 al in 1206 Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3