Prins Martin d'n urste Jeugdduo De Keavers Jeugdprins Sill d'n urste Orde van Verdienste voor Nell Kessels Pieter-Paul prins Zagewetters Jeugdprins Stefan d'n urste Boerenbruidspaar De Hazekeutel Boerenbruidspaar Leunen Tegenvaller voor Kelsmiddég Prins Jesper van De Hazekeutel Sander jeugdprins De Bliekers Youri I jeugdprins De Hedsbuülen Gunhoek =i 'in aktie in Venray' dinsdag 30 januari 18,00 uur TV-limburg De Hoveniers o47s-s7isoo PEEL EN MAAS Donderdag 25 januari 2007 - Pagina 20 Tijdens een, traditiegetrouw drukbezocht prinsenbal is, na het aftreden van prins Geert den Twedde, in Leunen prins Martin den urste uitgeroepen tot prins van de Knöllekes. Zijn leus is Loat ow mar verrasse,dit joar werd ene carnaval mit klasse. Prins Martin is 32 jaar en werkzaam als keur meester bij de veiling in Grubben- vorst hij controleert of alle groen- Prins Martin den urste (Aerts IFotografie Leunen). ten aan de nodige voorschriften en klasse voldoen. Martin woont aan de Zuivelweg in Leunen. Tij dens zijn receptie op carnavalsza terdag 17 februari om 20.15 uur in gemeenschapshuis De Brink kan iedereen de prins feliciteren. In het Verkeshuus is Pieter-Paul Rieter uitgeroepen tot 50e prins van carnavalsvereniging De Zage wetters in Merselo. Prins Pieter-Paul I is gereed schapmaker bij Buvo in Helmond en runt het bedrijf Rieter Metal Process. Hij is lid en opperschen ker van de raad van elf, voetbalt in het eerste elftal van SV Merselo en is lid van fanfare St. Oda. Tot nar werd Erik Poels uitgeroepen. Poels is eveneens lid van fanfare St. Oda en bestuurslid van Jum. Prins Pie ter-Paul I viert carnaval onder het motto: "dit wert 't joar van iezer- staerk vastelaoveswaerk!" Bij carnavalsvereniging De Keavers in Holthees/Smakt zijn op een gezellig jeugdcarnaval na het zoeken van de sleutel van een grote kluis jeugdprinses Mila (Janssen) en jeugdvorstin Stan (Bonants) tevoorschijn gekomen. Zij gaan dit jaar met de narren Stef Janssen en Wout Hermans en de raad van elf over de jeugd van De Keavers regeren. De leus van jeugdprinses Mila is: "Alle mensen groot klein dun of dik, mit dizze carnaval make we veel schik". Tijdens de jeugdpronkzitting werd het nieuwe jeugdtrio van de Knöllekes in Leunen gepre senteerd. Prins Stefan d'n urste (Stefan Claessens) zal als 39e prins van 't Knölleke regeren over de jonge Knöllekes. Hij doet dit samen met de nieuwe jeugd- vorst Koen Smedts en nar René Foto:Aerts I Fotografie Leunen. de Bruijn. De leus van prins Stefan is Mit prins Stefan den urste, zulle we mit Aswoensdag pas ruste. U kunt dit kersverse trio feliciteren op vrijdag 2 februari in gemeen schapshuis De Brink in Leunen, aanvang 19.00 uur. In een bomvolle Back in Time, dat voor de gelegenheid omge toverd was tot saloon, is Sill Cre- mers uitgeroepen tot 48ste jeugd prins van carnavalsvereniging De Karklingels in Oostrum. Tijdens deze avond die geheel in het teken stond van het wilde westen werd er op zoek gegaan naar een nieuwe sheriff. Voordat deze gezocht kon wor den moest er eerst afscheid geno men worden van jeugdprins Tom d'n Twedde. Hij werd samen met jeugdvorst Guus en jeugdnar Kees opgepakt door de sheriff. Halver wege de avond verloor hij deze jongens uit het oog en wisten zij te ontsnappen. Het werd dus hoog tijd voor een nieuwe sheriff! Gelukkig was daar Lucky Luuk en hij had tien jongens die wel kans hadden om de nieuwe sheriff te worden, maar aangezien deze jongens jong en onervaren waren werd er eerst bij de grote raad gezocht. Na enkele duels als poker, lasso werpen en een heuse schiet wedstrijd, bleek toch Lucky Luuk de beste kandidaat te zijn. Helaas kreeg deze moderne cowboy een sms dat ze zijn hulp nodig hadden in een ander dorpje. Gelukkig had in de tussentijd een van de jon gens zich bewezen als een goede sheriff en werd uitgeroepen tot jeugdprins van Aostrum, Lull en de Boshuuze jeugdprins Sill d'n Urste. Natuurlijk staat hij er niet alleen voor en word hij bijgestaan door jeugdvorst Erik (Peters), jeugdnar Dave (Pelzer) en de meisjes van de jeugdraad. Na de installatie en de speech van de kersverse jeugdprins was het tijd voor een feestje. En deze jongens weten wat feesten is want hun leus voor dit jaar is dan ook: Mit ös drie veurop, stöt gans Aostrum op de kop! Tijdens de jeugdzitting van car navalsvereniging De Hazekeutel is een nieuw jeugdboerenbruids- paartje gekozen. Bruid is Annika Jenniskens en de bruidegom is Nils Vervoort. De bruidsmeisjes zijn Lynn Martens, Lolijn Maas- sen, Michelle Gerrits en Lisa Ge. De getuigen zijn Mushin Alp en Foto: Hoedemaekers Venray. Matthian Vaes. Allen zijn ze lid van Summa/Red Stars. De verlo ving gaat plaatsvinden op dinsdag 20 februari om 14.11 uur op het bordes samen met het grote boe renbruidspaar. De receptie is om 14.44 uur in de Klokkenluider. De Orde van Verdienste van carnavalsvereniging De Kar klingels uit Oostrum wordt dit jaar uitgereikt aan Nell Kes sels. De uitreiking van deze hoge onderscheiding vindt plaats op zaterdag 3 febru ari vanaf 21.30 uur tijdens het Klingelbal in D'n Oesterham. Iedereen heeft dan de gelegen heid om Nell Kessels te felici teren. Kessels is op 21 februari 1925 in Horst geboren. In 1951 is zij naar Oostrum verhuisd. In dat jaar is zij ook getrouwd met Jan Kes sels. Samen brengen ze een gezin van zeven kinderen groot en run nen ze een eigen bedrijf. Ze had den een winkel aan huis en SRV wagens reden in Oostrum, Oirlo, Castenray, Geysteren, Wanssum en Venray. Toen de kinderen meewerkten in het bedrijf kreeg Kessels meer tijd voor zichzelf en vrijwilligers werk. Ze heeft zich in het verleden ingezet voor diverse verenigingen en instellingen. Zo is ze ongeveer 25 jaar collectant geweest. Ze deed dit altijd met veel plezier maar is moeten stoppen omdat het lichaam begon te proteste ren. In die tijd heeft ze ongeveer twaalf jaar de collecte van het Ast mafonds geregeld. Ook bestuurlijk is ze jarenlang actief geweest. Zo is ze bestuurslid geweest van de OVB, Stichting Gemeenschaps huis en heeft ze ruim negen jaar zitting gehad in het bestuur van de KBO. Hier wilde ze na deze periode plaats maken voor de 'jongere' ouderen. Verder heeft ze ruim dertig jaar deel uitgemaakt van de ploeg vrijwilligers voor het poetsen van de kerk en samen met anderen vrijwilligers zorgde zij voor de bloemen bij de Maria- processie. Meer dan dertig jaar is ze lid van het gemengd koor. De hobby's van Kessels zijn fietsen en zwemmen. Bij de jaarlijkse fietsvierdaagse van Venray is ze ook nog altijd van de partij. Iedere week is ze te vinden in het zwembad waar ze wat baan tjes trekt om haar conditie op peil te houden en dat al 29 jaar lang! In het verleden was ze een actie ve carnavalsvierder. Zo is ze ooit ceremoniemeester geweest bij de boerenbruiloft georganiseerd door de OVB. Tot op late leeftijd heeft ze het volgehouden om bij elke activiteit aanwezig te zijn, soms tot in late uurtjes. Ook nu volgt ze de carnavalsactiviteiten daar waar mogelijk is. Kessels is de typische vrijwilligster die veel werk verzet maar ook graag op de achtergrond blijft. Maar dit jaar staat ze op de voorgrond bij de uitreiking van de Orde van Verdienste. Momenteel is de organisatie van de Kelsmiddég 2007 enigs zins onthand. Het noodlot wil dat de presentator van de Kelsmiddég 2007, ald-adjudant Rob van Lieshout, geveld is door een hernia. En dat terwijl alle voorbereidingen tot dus ver op rolletjes liepen en niets een succesvolle Kelsmiddég in de weg leek te staan. Dat bleek helaas niet zo te zijn. In het zicht van de haven, op het scheiden van de markt, sloeg helaas het noodlot toe. Meester Rob kwam in de lappenmand terecht en de organisatie van de Kelsmiddég belandde met de handen in het dunner wordende haar. Momenteel wordt er ach ter de schermen uiteraard hard gewerkt aan een oplossing, want de Kelsmiddég 2007 moet uiter aard gewoon doorgaan. Of om het in goed Nederlands te zeggen; the show must go on. Enkele talenten binnen de AAR worden momen teel klaargestoomd en gecoached om de presentatie op 4 februari voor hun rekening te nemen al is nog niet alle hoop verloren dat Rob er toch zal staan of zitten of liggen. In een uiterste poging het tij te keren ondernemen de erele den van de AAR komend weekend een bedevaartstocht naar Kevelaer om hogere machten aan te roepen voor bijstand. Als dat niet mag baten zal deAAR's geheime wapen van stal gehaald worden om op 4 februari het programma aan elkaar te praten. Wie dat geheime wapen is, blijft natuurlijk geheim, maar als u het wilt zien moet u er bij zijn op 4 februari. Mocht u nog geen kaartje heb ben; Kelsmiddég 2007 is helaas al helemaal uitverkocht. In een volle foyer van de schouwburg in Venray is de jeugdzitting van jeugdcarnavals vereniging De Hazekeutel gehou den. Na diverse optredens werd Jesper Albers uitgeroepen als jeugdprins Jesper d'n lé. Jesper d'n le wordt terzijde gestaan door zijn adjudanten Guus Derickx en RensVermeulen. Prinsjesper is de zoon van Jose en Bert. Hij is oud leerling van De Keg en zit op het Raaylandcollege. Hij is drummer in de Venrayse rockband 2-late en fan van de Red Hot Chilli Peppers. Verder is hij een fervente skate- boarder.Adjudant Guus Derickx is zoon van Rian en John. Hij is oud prins van De Keg en manager van de rockband 2-late. Hij speelt zelf Foto: Hoedemaekers Venray. keyboard en houdt ook van ska ten. Hij voetbalt bij SW in de B6 als middenvelder. Adjudant Rens Vermeulen is zoon van Hanneke en Cees. Ook hij is een muzieklief hebber en speelt gitaar, doet aan fitness en staat ook graag op het skateboard. Deze spontane jon gens hebben als motto voor dit carnaval: "Mit de muziek in de oeëre en de mutsen op zette wij Rooj op ziene kop". De jeugdprins houdt zijn recep tie op zondag 18 februari om 16.00 uur, na de prijsuitreiking van de kinderoptocht, in jeugdtent De Hazehut op het Henseniusplein. Tijdens een drukbezocht jeugd prinsenbal in het gemeenschaps huis in Maashees is de nieuwe jeugdprins en jeugdprinses van carnavalsvereniging De Bliekers bekendgemaakt. Dit jaar zwaaien jeugdprins Sander (Kersten) en jeugdprinses Jutta (Cremers) de scepter bij de jeugdcarnaval in Maashees. Als opvolger van jeugdprin ses Anouk I is Youri I (van Dijck) uitgeroepen tot nieuwe jeugd prins van carnavalsvereniging De Hedsbuülen in Heide. Hij wordt bijgestaan door jeugdvorst Ruud (Smets) en jeugdnar Roy (Poels). Jeugdprins Youri I is de zoon van Jan en Monique van Dijck-Kersten van de Heidseweg. Hobby's van Youri I zijn voetballen, compute ren en buiten spelen met vrien den. Jeugdprins Youri I zijn motto is "Mit ut Buülke ien de hand. Loeëp ik dur ut Hedse plat teland". bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray-Oirlo Tijdens de liedjesmiddag werd in een overvol Knollehuus in Leu nen het boerenbruidspaar van de Knöllekes bekendgemaakt. Met een spectaculaire presentatie werd door buurtvereniging EWL Petra van Well en John Klaassens voorgesteld als het boerenbruids paar 2007. Tijdens de boerebrul- j Petra van Well en John Klaas sens (Aerts\Fotografie Leunen). luft op carnavalsdinsdag 20 febru ari zullen Petra en John in het onecht trouwen en heeft iedereen de gelegenheid om het bruidspaar te feliciteren. Vastelaovend flerts fotografie

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20