^petten 4 Rotonde op kruispunt DeMKB de graaf PE NIEUWE COLLECTIE IS BINNEN!! Gehele wintercollectie voor dames en heren KADOTIP! automatiseerder A.S. Z0NPA& 2$ JANUARI van 12.00 tot 17.00 UUR OEOPENP Bandoetere 'Zenith heeft toekomst' Sanitair en tegels z bts totaalbouw www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 dé specialist tegels, saniteir en diüfcmi Carla Thielen steunt vrouwen Loes de Fretes droomt van eigen winkel in Q4 Fraaie zege korfbalsters DES En verder: IS Brunch/Diner Cheque Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade NU SPECIALE VERBOUWINOSPRIJZEN Honderdachtentwintigste jaargang - week 4 - donderdag 25 januari 2007 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kunst Cultuur 19 Sport 22-24 Kerkelijke diensten 26 groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Het schoolbestuur SPOV ver koopt al zijn aandelen voor 1 januari 2008. Dat schrijft directeur Yvonne Raaijmakers in een brief aan de commis sie Maatschappelijke Dien sten. Eind vorig jaar ontstond er ophef toen commissielid Martin Wijnhoven (Samen werking) zijn ernstige zorgen uitsprak over de aandelenhan del, de financiële risico's en de gevolgen voor de Venrayse basisscholen. Wijnhoven sprak over een bedrag van 1,7 miljoen euro. Dit was de stand per 31 december 2004. Het overgrote deel hiervan blijkt nu belegd te zijn in obliga ties. De koerswaarde van de aan delen bedroeg ruim twee jaar geleden 238.996 euro. Raaijmakers wilde desgevraagd niet op de kwestie ingaan. Ze wilde alleen kwijt dat het school bestuur handelt volgens de richtlij nen van het ministerie van OCW Sinds 25 juli 2001 is de nieuwe regeling van kracht. Sindsdien is het onderwijsstichtingen niet meer toegestaan om geld te beleg gen in fondsen waarvan de inge legde hoofdsom niet gegarandeerd is. Met andere woorden: beleggen in aandelen is voortaan verboden. Alle in bezit zijnde aandelenpak ketten dienden ook zo snel moge lijk verkocht te worden. Directeur Raaijmakers verklaart dat de aandelenportefeuille des tijds in aangekocht vóór de grote onderwijsfusie door een van de voorgangers van het SPOV Vol gens Raaijmakers is het toegestaan de verkoop van de aandelen uit te stellen indien dit een 'onaanvaard baar financieel nadeel' oplevert. "In overleg met het ministerie hebben wij de afspraak gemaakt dat de aandelen uiterlijk op 1 janu ari 2008 verkocht zullen worden", schrijft Raaijmakers. Het SPOV heeft op de balans een reserve opgenomen voor het te verwach ten koersverlies. Het SPOV-bestuur zegt dat belegging van geldmiddelen nood zakelijk is om een zo hoog moge lijk rendement te behalen. Dit om over langere termijn de jaarlijkse prijsstijgingen van toekomstige uitgaven voor onderhoud, perso nele risico's, leermiddelen, meubi lair en computers te kunnen beta len. Het jaarverslag van het SPOV wordt jaarlijks gecontroleerd door Deloitte Accountants. Gasalarmrevolver De politie heeft donderdagmid dag op de Harpstraat een 4l-jarige man uit Venray aangehouden op verdenking van overtreding van de wet wapens en munitie. Na een onderzoek bleek dat hij een gasalarmrevolver in zijn woning had liggen. Hij deed afstand van het pistool en de politie maakt proces-verbaal op. Hoogste punt Jammer, de deuren van 'het hoogste punt van de sterren hemel', Zenith dus, blijven nog langer gesloten. Helaas, want ik ben een vaste gast van Zenith, een van de weinigen helaas. Bijna wekelijks ging ik naar 'mijn' favo riete disco op De Hulst toe, een disco die toch wat meer allure heeft dan de 'oude' Maraboe in Sevenum en de 'oude' Steeg in Leunen. Niks ten nadele van deze prachtige discotheken van wel eer, ik ben er ontzettend vaak in de olie geraakt en heb op de dansvloer al heupenwiegend bos jes vrouwen verslonden (sorry vrouw), maar de Zenith is toch dé tent. Goede muziek, ruimte genoeg en je hoeft aan de moder ne Zenith-tap ook bijna nooit op een pilsje te wachten. In Zenith krijg je als klant alle aandacht en er is altijd een plekje voor je auto, af en toe heette ook ik voor een avond Bob, op de immense parkeerplaats van Harrie Maes- sen. Ja, daar is -ie weer, Harry Maessen, de Venrayse hoop in bange dagen, die zijn in zak en as zittende jeugdvriend Ton graag uit de financiële brand wil hel pen. Want bange en spannende dagen zijn het zeker voor, op de eerste plaats, de familieleden Van Dijck. Hun droomdisco staat op springen, nu de bank de geld kraan heeft dichtgedraaid en het toch niet zo gemakkelijk blijkt te zijn om tot overeenstemming te komen met de schuldeisers, die hun investering natuurlijk terug betaald willen zien. Ach, eigenlijk wist iedereen het wel: Zenith, daar moet geld bij! Af en toe was het er erg gezellig en behoorlijk druk, zoals bijvoorbeeld op die erg gezellige Idols-avond met de nachtegaaltjes Rafaëlla, Floortje en Ellen en die Brabantse nacht met Guus Meeuwis. Is Zenith te duur voor de jeugd? Ligt de disco op de verkeerde plek? Heeft de leeftijdsgrens van achttien jaar en ouder de disco genekt? Of is Zenith gewoon een maatje te groot voor Venray? Ik weet de antwoorden op deze prangende vragen ook niet, maar feit is dat ondanks alle inspanningen van de bedrijfsleiding hordes jon geren en jonge ouderen de weg naar Zenith niet al te vaak wisten te vinden. De stekker ligt eruit, en het blijft afwachten of en wanneer het stopcontact in de donkere disco weer gevonden is. Ik ben benieuwd of de discotheek over een tien maanden haar tweeja rig bestaan gaat vieren. Het is te hopen, want ik heb geen zin om elke week naar Eindhoven te kachelen voor een gezellig drank en dansavondje uit. En zeg nou zelf:Venray verdient toch ook een goeddraaiende discotheek? Hannes 7 47 - j 2%Sï- vï r -*'■ ï1, - s 5 De deuren van megadisco- theek Zenith op industrie terrein De Hulst in Oostrum blijven ook komend weekend dicht. Dat is het enige wat Ton van Dijck, eigenaar van de failliete discotheek, op dit moment kan vertellen over de toekomst van 'zijn' disco theek. In de afgelopen week vonden er gesprekken plaats met als doel de vorige week failliet verklaarde discotheek open én in de familie te hou den. Die gesprekken worden volgens Van Dijck de komende dagen voortgezet. Inmiddels is duidelijk dat de Ysselsteynse zakenman Harry Maessen de discotheek op De Hulst wil overnemen. Maessen, die onder leiding van Van Dijck een doorstart wil maken met de discotheek, heeft een bod gedaan, maar dat is door de ABN Amro- bank afgewezen omdat de prijs die de ondernemer wil betalen ver onder de executiewaarde ligt. Maessen laat desgevraagd weten op een tegenbod van de bank te wachten. Wat hij met het pand wil gaan doen, is nog niet duidelijk. "Het pand is alleen geschikt voor horeca, maar een discotheek met een omvang als Zenith is econo misch niet haalbaar", aldus Maes sen, die eind deze week, begin volgende week een reactie van de bank verwacht. Ton van Dijck vroeg vorige week het faillissement aan voor Zenith. Volgens curator Jeroen Bakkers kon de ondernemer niet anders, omdat de ABN Amro-bank het vertrouwen in het bedrijf opzegde en beslag legde op het gebouw. Van Dijck heeft naast een hypotheekschuld van 8,5 miljoen euro bij de bank ook nog een schuld van ongeveer 1,5 miljoen, bijvoorbeeld bij leveranciers licht en geluid leverden, de aankleding van de disco verzorgden en dj's. Ook staat Zenith voor circa drie ton in het krijt bij de fiscus. Zowel de Steeg By de exploitatiemaat schappij waaronder Zenith draait, als de Van Dijck Holding BV van Ton van Dijck, is failliet verklaard. De ABN Amro-bank draaide de geldkraan plotseling dicht, omdat Zenith zijn hypotheek niet meer kon aflossen. De bank was niet meer bereid om de discotheek, die net dertien maanden bestaat en zeven vaste medewerkers en ruim honderd oproepkrachten telt, aanvullend te financieren. "In dat geval gaat de deur op slot en is het einde oefening", legt Bakkers uit. "Ondanks de toename van de bezoekersaantallen en de omzet is de bank niet langer bereid om nog meer geld in Zenith te steken. De bank heeft beslag laten leggen om het gebouw om zo nog iets van zijn investering terug te kun nen krijgen. Ton van Dijck heeft er veel aan gedaan om het tij te keren, maar dat is niet gelukt. Al zegt hij wel dat het aantal bezoe kers de laatste tijd flink toenam." Ton van Dijck, die jarenlang met veel succes discotheek De Steeg in Leunen runde, en curator Bakkers gingen na de faillietverklaring van Zenith meteen met bank, fiscus en Harry Maessen, die zich meteen meldde als potentiële koper, in de slag om nog voor het week end tot een oplossing te komen. Maar ondanks alle inspanningen kwamen de partijen er voor vrij dagavond niet uit. Zenith bleef op slot. Tot grote teleurstelling van de familie Van Dijck en het perso neel, dat op het laatste moment de jobstijding te horen kreeg.Volgens curator Bakkers en manager en dochter Marga van Dijck wilden alle betrokken partijen meewer ken aan een openstelling het afge lopen weekend, dit om de loop van het publiek er in te houden. Ton van Dijck zou de disco moe ten draaien. De bank eiste van de ondernemer echter honderd procent zekerheid dat er geen schade aan de inboedel zou ont staan. Toen Van Dijck die garantie niet kon geven, was een openstel ling van de baan. Een klap voor de bedrijfsleiding, die er 's morgens nog van uitging dat de deuren vrijdagavond gewoon open zou den gaan en het personeel al had 'Zenith wishes you a happy new year': het nieuwe jaar is voor Ton van Dijckexploitant van den Zenithslecht begonnen. laten weten dat Zenith een door start zou gaan maken, met finan ciële steun van een investeerder. Het lijkt erop dat de strijd om het geld nog wel even gaat duren, en hoogstwaarschijnlijk blijft Zenith al die tijd op slot. In het voorjaar van 2007 start de gemeente Venray met de aanleg van een rotonde op het kruispunt Langstraat/ Zuidsingel. Gecombineerd met deze werkzaamheden wordt het eerste gedeelte van de Langstraat tot aan de Blauw ververstraat gereconstrueerd. Tevens wordt er een overstort- riool gelegd tussen de Lang straat en de Leunseweg. Het college van B en W heeft dit afgelopen week besloten. De Langstraat is een zogenoem de gebiedsontsluitingsweg. Dit houdt in dat na de herinrichting alle verkeersstromen gescheiden zijn, er worden vrij liggende fiets paden aangelegd. Om de verkeers- doorstroming van een gebieds ontsluitingsweg zo min mogelijk te beperken, is het wenselijk om het aantal zijstraten te beperken. De aansluitingen van wegen met een mindere verkeersfunctie wor den dan ook afgesloten. Bij de le fase van de Langstraat houdt dit in dat de aansluiting met de Niessen- straat wordt afgesloten en de aan sluiting met de Blauwververstraat als inritconstructie wordt uitge voerd. Tegelijk met de werkzaam heden wordt de riolering op de Langstraat aangepast. Een gedeelte van de riolering wordt vervangen en er wordt een infiltratieriool aangelegd. Het regenwater dat in de straatkolken terecht komt wordt via dit riool in de bodem geïnfiltreerd. Met de aanleg van het overstort riool tussen de Langstraat en de Zuidsingel hoort straks de wateroverlast op het kruispunt Zuidsingel/Langstraat tot de verleden tijd. De werkzaamheden gaan onge veer drie maanden duren. Het kruispunt wordt geheel afgesloten en het verkeer wordt omgeleid. De Barometer In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een weke lijkse stelling. Doe ook mee en geef in maximaal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze derde week luidt:'De Zenith heeft toekomst'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@ vandenmunckhof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezon den reacties. Laat je vrienden of familie Woninginrichting Herraets Ons Huis b.v. Jacob Merlostraat 23 Horst Tel. 077-398 14 56 Zie ook: www.herraetsonshuis.nl TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tol (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l MAAS EL EN HALVE PRIJS SPOV verkoopt aandelen dit jaar Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl Deuren Zenith langer dicht ZcNI 1 I ff Ttt-mÈSÈÈmÈm -TvsT'tv i - - - -■»- 1Ja#1 "A- -» ._i BIJ ONS EENS CULINAIR VERWENNEN In onze showroom ziet u alle mogelijk heden op het gebied van badkamers, sanitair, wand - vloertegels en natuur steen van alle gerenommeerde merken. De vakmensen van ons bouwbedrijf kunnen naar wens de complete uit voering verzorgen. Alles in één hand. Vraag een vrijblijvende offerte aan. bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 Stevensbeek tel. (0485) 381742 www.btstotaalbouw.nl sterk in schadewerk Autoschadecenter Venlo B.V. Venlo, tel. 077-382 01 95 www.autoschadecenter-venlo.nl bedrijfsautomatisering hu Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Hulsterdreef Autoschade Venray, tel. 0478-58 88 81 www.hulsterdreef.nl MAASHESEWEG 80A VENRAY Inlichtingen en RESERVERINGEN: TEL. 0478-511466

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1