Steun voor arme vrouwen in India Pauselijke onderscheiding voor Pierre Theulen Fanfare Moed en IJver Chocolademelk met rum... Cheque voor SOS Dorpsraad dichtbij Service rubriek Oude foto De Maashoeve PEEL EN MAAS Donderdag 25 januari 2007 - Pagina 11 Carla Thielen houdt donderdag informatieavond over Stichting Global Vision Nederland Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Sinds Carla Thielen in India is geweest, voelt ze een con nectie met het land. India fas cineert haar en de inwoners en hun rituelen inspireren haar. Toen zij in 2003 per toe val in contact kwam met leden van het NGO en zag welke pro jecten zij uitvoerden om de lokale bevolking te steunen, wist ze het meteen: daar wilde zij ook een steentje aan bijdra gen. Met haar Stichting Global Vision Nederland ondersteunt ze vrouwen in India. Donder dag 25 januari houdt zij voor geïnteresseerden een informa tieavond in Wanssum. Carla Thielen vertrok in 2003, na al een paar keer het land bezocht te hebben, op vakantie naar India. "Tijdens deze vakantie maakte ik kennis met een NGO (niet gouver nementele organisatie)in Orissa, een stichting en non-profitorgani- satie die zich inzet voor het wel zijn van de inwoners van India. Deze NGO geeft vooral informa tie en verzorgt veel inentingen in India. Op uitnodiging van deze stichting heb ik een aantal van haar projecten bekeken. Ik stond versteld van de ijver en toewijding waarmee deze projecten werden uitgevoerd. Ik merkte dat het mij enorm enthousiasmeerde. Er was een project dat mij bijzonder aan sprak. Het ging om het opzetten van een productiebedrijfje voor de 'tribal women' in Orissa. In dit bedrijfje zouden de vrouwen bor den maken van natuurlijk materi aal, zoals karton en geperste blade ren, en deze verkopen. Dit Indiase product wordt veel gebruikt bij bruiloften en bijeenkomsten, maar is ook in landen buiten India een graag gezien product. Ik voelde er wel wat voor om dit project van de grond te krijgen." Eenmaal terug in Nederland ging Carla Thielen op zoek naar financiële middelen. "Ik zag het project helemaal zitten. Het leek me geweldig de vrouwen van Orissa deze kans te kunnen bie den. Om gemakkelijker gelden te werven, heb ik een stichting opgericht: Stichting Global Vision Nederland. De doelstelling van de stichting is het verlenen van financiële steun aan niet-gouver- nementele ontwikkelingsorgani saties, waaronder Global Vision India, om in India - met name in het gebied Orissa in het oosten van India - projecten op te zetten, te begeleiden en uit te voeren. De projecten worden gefinancierd door giften, donaties, sponsorgel den, maar ook door de opbrengst van de verkoop van handwerkpro- ducten uit India." STICHTING MELANIA "Al snel lukte het me om finan ciële support te ontvangen van Stichting Melania. In 2004 ben ik teruggegaan naar Orissa en heb ik kennisgemaakt met de vrou wen die graag via dit project hun boterham wilden verdienen. Eind 2005 kon het project van start Pierre Theulen uit Meerlo, oud-kerkmeester en financieel administrateur van het kerk bestuur, heeft zondag na de mis in de Joannes de Doper- kerk in Meerlo de kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice ontvangen voor zijn vele werk dat hij heeft gedaan en nog doet voor de kerk en de gemeenschap. Pas toor Ruud Verheggen reikte de pauselijke onderscheiding uit en richtte lovende woorden aan het adres van de laureaat. Enkele jaren geleden ontving Theulen ook al de hoogste dorpsonderscheiding: de Zil vervos voor zijn vele werk in de gemeenschap. Pierre Theulen geniet in Meerlo en de regio ook grote bekendheid als oud-directeur van de voormali ge Maasdorpen Mavo Meerlo. Pier re Theulen is geboren in Neeritter. In 1954 wordt hij onderwijzer aan de Katholieke Lagere School in Meerlo. Dit is hij tot en met 1959- Na enkele jaren als leraar aan de ULO te Thorn gewerkt te hebben, wordt hij in 1963 directeur van de dan opgerichte Mavo Maasdorpen in Meerlo. Onder zijn leiding krijgt deze school een zeer goede naam, niet alleen in het afleveren van een hoog percentage geslaagden, maar ook in de betrokkenheid tot alle leerlingen. Hij blijft hiervan directeur tot de opheffing van deze school in 1995. Voor de parochie H. Joannes de Doper in Meerlo heeft Pierre Theulen zich al lange tijd inge zet. In 1968 wordt hij lid van het kerkbestuur in de functie van pen ningmeester. Ook wordt hij plaats vervangend voorzitter. Met een onderbreking van enkele jaren blijft hij die functie uitoefenen tot 1998. Vanaf 1968 tot heden verzorgt de heer Theulen de finan ciële administratie van de kerk en parochie. Hij zorgt voor een dege lijk financieel beheer, waarmee, naast de personele en gebruiks kosten, onder andere het groot en klein onderhoud van de kerk, de renovatie van de gebrandschilder de ramen en de uitbreiding van het orgel verantwoord uitgevoerd konden worden. Tijdens uitvaart diensten helpt hij mee bij het uit reiken van de H. Communie. Na zijn pensionering sloot hij zich aan bij de kerkhofgroep.Deze vrijwilligers zorgen ervoor de het kerkhof van Meerlo er steeds zeer verzorgd bij ligt. Vele jaren was hij lid van het schoolbestuur van de Katholieke Lagere School. Naast zijn inzet voor de kerk en paro chie heeft Pierre Theulen vele andere maatschappelijke functies gehad. Hij was lange tijd bestuur der van de plaatselijke Boeren- Pastoor Ruud Verheggen speldt de pauselijke onderscheiding op bij Pierre Theulen. leenbank/Rabobank en de gefu seerde opvolgers, waarvan vele jaren voorzitter. Ook was hij vele jaren bestuurslid/penningmeester van de ponyclub Rijdt met Beleid Meerlo e.o. en voorzitter van de overkoepelende Kring Noord Lim burg. Vanaf 1996 is hij lid van het bestuur van de afdeling Meerlo- Wanssum/Broekhuizen van het Nederlandse Rode Kruis, waarvan sinds 1999 voorzitter. Op initiatief van schoolhoofd Fr. Janssen en rentenier Antoon Henckens werd in 1865 in Blit terswijck zangvereniging Moed en IJver opgericht. Meester Janssen werd dirigent en Henckens werd benoemd tot president. Begin 1918 was de belang stelling voor de zangvereniging tanende en ging de publieke belangstelling meer uit naar een muziekgezelschap. In de woning van secretaris Frans Cremers aan de Kerkstraat werd vlak voor Pasen 1918 besloten de zangver eniging om te zetten in de Fan fare Moed en IJver. Tien jaar later vierde het gezelschap het tweede lustrum (foto). De gasten van grand eetcafé De Maashoeve in Wanssum werden afgelopen weekend op een zeer bijzondere wijze ontvangen door gastheer Bas Roosen en zijn echtgenote Bianca. Omdat het Maaswater behoor lijk was gestegen, liepen de uiter waarden onder.Als gevolg daarvan stond zondagmorgen de weg van Wanssum naar De Maashoeve deels blank. De gasten konden er niet meer door met hun perso nenwagens of fietsen. Geen nood, bedacht Roosen. Hij plaatste een groot bord bij de wegversperring waarop de gasten welkom werden geheten en ze via een telefoonnummer waterdicht vervoer konden rege len. En korte tijd later verscheen Bas Roosen met een vrachtwagen, werden de gasten ontvangen met warme chocolademelk met rum en toerde het gezelschap naar De Maashoeve aan de Kooy in Wans sum. En na een heerlijk avondje eten bracht Roosen zijn gasten weer terug op het droge.Tiental len gasten heeft De Maashoeve op deze wijze vervoerd tot tevreden heid van de eters. Omdat dinsdag het Maaswater iets zakte, is de toegangsweg weer opengesteld en moeten de gasten het nu doen zonder warme chocolademelk met rum! Rondweg Wanssum soepel door commissie De aanleg van het westelijke tracé van de rondweg in Wans sum stuitte vrijdag op weinig bezwaren in de provinciale com missie Verkeer, Water en Milieu. Het initiatiefvoorstel van CDA, VVD en PvdA om 3,5 miljoen euro beschikbaar te stellen voor de aanleg, kon op een grote meer derheid rekenen. Alleen de SP stelde nog een enkele technische vraag. Het definitieve besluit valt tijdens de vergadering van Provin ciale Staten op vrijdag 9 februari. Het voorstel lijkt dan slechts een hamerstuk te worden. Vogelmarkt in Meerlo Vogelvereniging de Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 28 januari weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze markt worden vogels gekocht en verkocht en er is tevens een vogelhandelaar aanwezig. Verder kunnen belangstellenden op de markt terecht voor alle vogelbeno digdheden. De vogelmarkt wordt gehouden in sport- en feestzalen- complex 't Brugeind in Meerlo en duurt van 9-30 uur tot en met 12.00 uur. Er worden geen dui ven en kwartels toegelaten. Voor inlichtingen, tel: 531221 Raadsleden presenteren 'Samen Verder' In de commissie Leefbaar heid en Bestuur van 29 janu ari presenteren de raadsleden Rob van der Heijden (CDA) en Jan van Dijk (PK) hun voorstel 'Samen Verder'. Dit voorstel beschrijft het plan om in Meerlo-Wanssum meer aandacht te schenken aan de multiculturele samenleving. De vraag 'Hoe realiseren we dat ver schillende groepen allochtone en autochtone jongeren elkaar ont moeten en samen verdergaan?' staat in hun voorstel centraal. De initiatiefnemers: "We willen het college de opdracht geven om met dit plan aan de slag te gaan. Hoewel Meerlo-Wanssum een overwegend 'witte' en rustige gemeente is, kunnen we niet ont kennen dat bestaande spanningen tussen verschillende culturen zich ook in de regio manifesteren. En van die regio maakt Meerlo-Wans sum duidelijk deel uit. In onze gemeente willen wij een bijdrage leveren om het niet zover te laten komen. Dit voorstel moet daar een eerste stap in zijn." Van der Heijden en Van Dijk vinden dat met name jongeren meer te weten moeten komen over andere cul turen, zodat ze elkaar beter leren kennen en samen verder kunnen gaan. "We moeten de negatieve beeldvorming over culturele ver schillen doorbreken en de afstand tussen de verschillende groepe ringen verkleinen. Ons voorstel is vooral gericht op de jeugd, maar gaat uit van een brede benadering, waarbij uitdrukkelijk ook opvoe ders (ouders, school e.a.) betrok ken worden." De initiatiefnemers hopen dat andere gemeenten zich bij hun initiatief aansluiten, zodat er op regionale schaal successen geboekt kunnen worden. Tevens roepen ze burgers op om deel te nemen aan de discussie in de ver gadering van de commissie Leef baarheid en Bestuur van maandag 29 januari, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. gaan en in december vorig jaar heb ik het resultaat met eigen ogen mogen zien, toen ik weer in Orissa was. Dat was geweldig. De vrouwen waren zo enthousi ast en gelukkig met het resultaat. Ze hadden ook al goed nagedacht over de toekomst, want de tribal vrouwen kwamen met nog een aantal ideeën voor nieuwe projec ten. Op drie projecten wil ik me het komend jaar gaan richten, om deze financieel haalbaar te maken. Zo wil ik samen met de NGO een mushroom-project gaan opzetten, waarbij de vrouwen champignons gaan kweken en verkopen. Ook willen we aan de slag gaan met het papadamsproject. Hier gaan de vrouwen papadam, een soort kroepoek, maken en verkopen. En tot slot het kippenproject, waarbij de vrouwen kuikens laten opgroeien tot kippen en deze ver kopen. Veel projecten, waarvoor ook geld nodig is." INFORMATIEAVOND Voor deze projecten is veel steun nodig. "Inmiddels heb ik al een aardig netwerk van mensen die mij helpen met het realiseren van deze projecten. Familie, vrien den en kennissen dragen hun steentje bij. Omdat ik merk dat veel mensen niet precies weten wat ik doe, organiseer ik informa tieavonden over het project en over India. Op deze avond kunnen mensen informatie krijgen over de projecten en de stichting, maar is er ook de mogelijkheid om Indi ase producten te kopen. Iedereen die interesse heeft, is welkom." De informatieavond op 25 januari begint om 20.00 uur en vindt plaats aan de Beemdweg 3 in Wanssum. Voor meer informa tie kunt u contact opnemen met Carla Thielen 0478-531304 of carla_thielen@hotmail.com. Wilt u komen, geef dat dan even aan haar door. Tijdens de startbijeenkomst van bouwproject De Pilmus in Meerlo, eind vorig jaar, stelde projectont wikkelaar Janssen de Jong 500 euro beschikbaar voor het Zam bia-project van de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo- Wanssum. Wethouder Brugman was compleet verrast door dit gulle gebaar. Ze nam, namens SOS Meerlo-Wanssum, de bijbehorende cheque in ontvangst en beloofde dat ze die bij de eerstvolgende gelegenheid aan de stichting zou overhandigen. Dat is op 23 janu ari gebeurd in het gemeentehuis. Gertie Mooren, per 1 januari de nieuwe secretaris van SOS Meer lo-Wanssum, nam de cheque in ontvangst. SOS Meerlo-Wanssum helpt de inwoners van het dorpje Kalundu View in Zambia met het realiseren van een basisschool. De school kost in totaal 50.000 euro. SOS hoopt met de ingezamelde gelden en steun van de landelijke organisatie De Wilde Ganzen en de NCDO het geld bijeen te krij gen. Het begin van een nieuwe dorpsraad in Wanssum is dichtbij. De initiatiefgroep die al enkele maanden bezig is met de herstart van de dorpsraad, verwacht medio mei de dorpsraad formeel te kun nen oprichten. De initiatiefgroep zal zich de komende periode gaan bezighouden met het voorberei den van de formele oprichtingsza ken, de organisatie van de dorps raad, een aantal actiepunten op hoofdlijnen en het formeren van een mogelijke ledenlijst. De initia tiefgroep wil dat de dorpsraad qua bezetting een goede afspiegeling wordt van de inwoners van het dorp en onafhankelijk gaat opere ren. De dorpsraad moet opkomen voor 'het algemeen belang' van het dorp en wil geen adviesorgaan van de gemeente zijn, melden de initi atiefnemers in een persbericht. Wanssum kende jarenlang een eigen dorpsraad. Maar op den duur had de dorpsraad, die de fout maakte een actiegroep te worden van de Venrayseweg, een 'slapende status' en uiteindelijk werd hij opgeheven. Op een gege ven moment kwam de gemeente Meerlo-Wanssum met het initiatief om de dorpsraden nieuw leven in te blazen. De gemeente gaf aan belang te hechten aan een dorps raad in Wanssum. Toen dit nieuws naar buiten kwam, bleek er in beginsel matige belangstelling te zijn voor een nieuwe dorpsraad in Wanssum. Maar na een bijeen komst in het gemeentehuis in december besloten enkele initia tiefnemers, die net als de gemeen te overtuigd zijn van het belang van een dorpsraad in Wanssum, de krachten te bundelen in een initiatiefgroep. Na informatiebij eenkomsten in 2006 werd vorige week verder gesproken over onder meer de samenstelling en welke weg er nog afgelegd moet wor den om te komen tot een nieuwe dorpsraad in Wanssum. De komen de maanden wordt dat proces ver volgd. Het streven is om de dorps raad medio mei 2007 formeel op te richten, aldus de initiatiefgroep. Mensen die belangstelling heb ben in het dorpsraadlidmaatschap, kunnen zich aanmelden bij Ale Postmus van Synthese, a.postmus@ synthese.nl. Belangstellenden kun nen ook contact opnemen met de leden van de initiatiefgroep: Peter Zegers, tel: 532056, Huub Ram- bags, tel: 531740, Chris Tax, tel: 532086 en/of Herman Rutten, tel: 531784. Subsidie korfbalclub Sinds kort heeft Meerlo-Wans sum er een nieuwe sportclub bij. Bij SKC'06 in Swolgen kunnen meisjes in de leeftijd van 6 t/m 14 jaar korfbal spelen. Inmiddels heb ben 33 kinderen zich aangemeld. De gemeente Meerlo-Wanssum ondersteunt SKC 06 met een start subsidie van 786 euro. "In Meerlo- Wanssum is het niets nieuws dat beginnende verenigingen bij de gemeente kunnen aankloppen voor een startsubsidie"," vertelt wethouder D. Minken (PvdA). "Natuurlijk zijn er wel een paar voorwaarden. Zo moet een sport club minimaal vijftien leden heb ben en zijn aangesloten bij een landelijke sportorganisatieSKC06 voldoet aan die voorwaarden." De 33 leden van SKC'06 komen uit Swolgen enTienray, maar ook voor Blitterswijck, Meerlo en Broekhui- zenvorst staan wervingsacties op de planning. Afgelopen november nam de nieuwe club al met vier teams deel aan de binnencom- petitie."Dit bewijst wel dat er in Meerlo-Wanssum zeker behoefte is aan een korfbalvereniging voor meisjes. Daar leveren wij maar al te graag een bijdrage aan", aldus Minken. OHfS-bT^^- sJ'd KOntU HOL-tN I u wordt [opgehaald l.v.m. hoogwater Meerlo-Wanssum welkom de maashoeve

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11