Art of Beauty viert vijfjarig bestaan Vakantie met het Rode Kruis Keismiddag uitverkocht Kidslimit beperkt computertijd voor kinderen "Hypotheek nodig? Wees geen dief van uw eigen portemonnee!" Succesvolle start dansstudio Paul Janssen Informatie verstrekking historisch archief Limburgse bedrijven zeer optimistisch rx Pïyers *K. KORTINGSBON Of Beau^^ WAARDEBON 5 - PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS r t PEEL EN MAAS Donderdag 18 januari 2007 - Pagina 9 Schoonheidssalon Art of Beauty aan de St. Odastraat 26 in Venray viert dit jaar haar vijfjarig bestaan op feestelijke wijze. Eigenaresse Kim Hitipeuw begon vijf jaar terug met haar acti viteiten in een slaapkamer, maar verhuisde na twee jaar - door een groeiende klantenkring - naar de tot schoonheidssalon verbouwde garage. De Venrayse is zich steeds bij blijven scholen en volgde onder meer de opleiding visagie bij de school van Mieke Petiet in Amsterdam. Naast het werk in haar salon gaat ze ook regelmatig op pad voor visagie-opdrachten bui tenshuis bij bijvoorbeeld bruidjes en fotoshoots van bedrijven. Kim Hitipeuw is nog steeds tevreden over het huidverzorgingsmerk Guinot, maar is tevens met een nieuwe make-uplijn begonnen van het merk Trucco by Sebastian. Onlangs volgde ze nog de zoge noemde Hotstone massagecursus, een erg ontspannende massage techniek met warme basaltstenen. "Ik doe het werk nog steeds met heel veel plezier en heb leuke, gezellige en trouw klanten met wie ik nog jaren hoop door te gaan. En wie weet komt er in de toekomst wel een uitbreiding van mijn salon..." Nieuwsgierig, Art of Beauty Schoonheidssalon, tel: 512359. schoonheidssalon T.G.V. 5 JARIG BESTAAN - 1 BON PER KLANT Geldig op alle Guinot gezichts behandelingen - Geldig tot en met maart 2007 Vakantie is voor veel mensen vanzelfsprekend. Daarom staat men niet zo vaak stil bij degenen voor wie vakantie iets heel bij zonders is. Vakantie met het Rode Kruis betekent voor velen dat ze er, soms na lange tijd, even onbe zorgd uit kunnen. Het is een dank bare doelgroep, die om medische of sociale redenen niet (meer) zelfstandig op vakantie kunnen. Het Rode Kruis zorgt ervoor dat jaarlijks zesduizend mensen van een onvergetelijke vakantie kun nen genieten in accommodaties die van alle luxe, comfort en facili teiten zijn voorzien. Of dat ze met De Henri Dunant mee uit varen gaan. Het Nederlandse Rode Kruis afdeling Venray heeft ook een afdeling die een aantal mensen per jaar een vakantie kan aanbie den tegen een gereduceerde prijs. Wie denkt hiervoor in aanmer king te komen kan zich aanmel den bij Miek Vercauteren-Martens via tel. (0478)584005. Ook dit jaar vindt tijdens het vastelaovesseizoen in Venray weer een tot de laatste plaats uitverkochte keismiddag van de Aid Adjudanten Rooj plaats. Net als de voorgaande twee edities zijn ook voor deze mid dag in een mum van tijd alle kaarten weer van de hand gegaan. Zondag 4 februari vindt er in de Witte Hoeve in Venray dus weer een enorme feestmiddag plaats, louter voor de Venrayse kéls. Elf dagen voordat in Venray de traditionele Hazinneaovend wordt gehouden, treffen de Venrayse Kéls elkaar om een middag lang volslagen uit hun dak te gaan De muzikale omlijsting van deze middag wordt verzorgd door de band Minsekinder. Deze band verstaat de kunst om op muzikale wijze de harten van 't Limburgse publiek voor zich te winnen. Minsekinder bestaat uit zes muzi kanten met een enorm charisma en overweldigende muzikaliteit. Minsekinder is eigenlijk levende chemie van Venlose muzikanten die de popfolklore op een ver bluffende eigen wijze van kokend bloed voorzien. Vier dames Marielle Coenen, Antoinette Coumans, Meriam Ver schuren en Deny Vermeulen zijn tweemaal twee zusjes die vervol gens weer allemaal nichtjes van elkaar zijn. Kunt u het nog volgen?? Twee ervan komen uit Horst, en twee uit Helmond. Een zestal jaren geleden is de groep opgericht. Zij brengen een uitgebreid repertoire liedjes uit de oude doos in verras sende verpakking. De Bakkeliete Grieten doen Corry Konings (en andere favorieten uit die tijd) her leven én vergeten. Zij verzorgen al jarenlang tal van cabareteske optredens, niet alleen tijdens het carnavalsseizoen maar het hele jaar door op menige feestavond. Er is er maar een die op de keis middag in Venray niet kan ontbre ken om het programma met een grote dosis humor op te luisteren. Er zijn vele Jan-nen; er is maar één Strik. Dat is Jan Strik. Altijd goed in vorm tijdens de keismiddag. Of het nu als Hells Angel is of als Manuske, de ideale schoonzoon, steeds weet Jan de keismiddag tot een kookpunt te brengen. Dat zal dit jaar niet anders zijn. Wat hij ook doet, waar hij ook komt en met welk verhaal, het publiek wordt op onnavolgbare wijze geamuseerd. En verder heeft de keismiddag natuurlijk weinig om het lijf; veel slap gezwets, twee nieuwe ald- adjudanten die voorgesteld wor den, een boerenbruidegom die zijn vrijgezellenmiddag beleeft, vaders die met zoons op stap zijn; zoons die vaders naar huis bren gen. Natuurlijk zal ook het trio 2007, prins Roel met zijn aspirant ald-adjudanten Ger en Frank en met de Raod van XI, te gast zijn en zal ook een delegatie van de APK aanwezig zijn. Muntjesactie In de laatste drie maanden van 2006 werden er veel verschillende munten ingeleverd bij Wereldwin kel Venray. Er is ruim 21 kilo munt geld gestuurd naar Oxfam Novib. Als blijk van waardering ontving Wereldwinkel Venray een oor konde. De opbrengst van de actie was 529,00 euro. Dit geld wordt besteed aan onderwijsprojecten in diverse landen. Venraynaar komt met programma 'Zitten uw kinderen ook te lang voor de computer?', 'Bent u ook bang dat ze RSI oplo pen?', 'Werken de afspraken niet zoals u dat wilt?'. Vragen die Venraynaar Martien Poels bezighield als het gaat om kin deren aan de computer. Dat besloot hem ertoe een eigen programma te schrijven: Kids limit. Het programma werkt vrij een voudig, zelfs voor computeranal fabeten. Nadat het programma gedownload is, kun je gebruikers aanmaken, geeft ze een wacht woord en een gelimiteerde tijd per dag. Het enige wat de kinde ren dan nog kunnen is hun wacht woord wijzigen. En wanneer de tijd bijna om is komt er niet zo'n vervelend pop-up veldje, maar krijgt de gebruiker te horen dat zijn tijd op is. "Het idee is niet nieuw", ver telt Martien Poels, in het dagelijks leven directeur bij VSN-systemen. Maar de bestaande programma's zijn voor de ouders best ingewik keld. Bovendien worden de kin deren daarbij alle rechten ontno men zodat bijvoorbeeld alleen de ouders nog een programma kun nen installeren, wat ouders weer nodeloos veel tijd kost. Het enige wat de kinderen niet kunnen, is het programma uitschakelen. Daarnaast belast het Kidslimit de computer minimaal. De installatie is bovendien vrij simpel", aldus Poels. Het programma is tot 1 mei gratis te downloaden vanaf het 'net."Dat is voor mij de testfase. Ik hoop tot die tijd voldoende reac ties te hebben gehad, zodat we ermee kunnen doorgaan. Indien _het levensvatbaar is gaat het pro gramma de handel in." Het pakket van Poels heeft inmiddels ook al landelijke aan dacht. Het blad PC Magazine maakt binnenkort een vergelijk van Kidslimit met het programma Kidscoach. "Dat ons dat overkomt is best wel grappig", besluit Poels, die echter benieuwd uitkijkt naar het volgende PC Magazine. U kunt Kidslimit downloaden via www. kidslimit.nl Kantoordirecteur Van Lierop (Fortis) moedigt klanten aan te onderhandelen "U onderhandelt over de prijs van een huis en over de aanschaf van een nieuwe keu ken. En wie een huis laat ver bouwen, onderhandelt met de aannemer. Met als resul taat dat u korting bedingt en een aantal accessoires er voor een koopje bij krijgt. Waarom onderhandelt u dan niet met uw bank over de hypotheek?" Marjean van Lierop, de nieuwe kantoordirecteur van Fortis in Venray, ziet klanten met een gezonde handelsgeest graag komen. Geen klant is hetzelfde, geen gesprek is hetzelfde. En dus is elke deal weer anders. De ene klant wil een aflossingsvrije hypotheek, de ander een spaarhypotheek. Ook de rentevaste periode verschilt: voor 1 jaar zekerheid of 15 jaar lang dezelfde rente? Marjean van Lierop hierover: "Uw wensen en een goed advies staan bij ons cen traal. En wat uw wensen ook zijn, onderhandelen over de 'prijs' kan altijd." Het principe van onderhande len is eenvoudig: 'voor wat hoort wat'. Hoe meer financiële zaken u bij Fortis onderbrengt of al heeft lopen, hoe hoger de rentekorting op de hypotheek. Bijvoorbeeld door een betaalrekening te open waarop u uw salaris laat storten. Of door naast uw hypotheek ook een woonhuisverzekering te sluiten. Verzekeringen van Fortis, zoals een woonhuis- of inboedel verzekering, zijn toch al erg voor delig en geven een uitstekende dekking. Hebt u een eigen huis, dan kunt u niet zonder deze ver zekeringen. Sluit u de verzekerin gen samen met uw hypotheek bij een Fortis bankkantoor, dan Marjean van Lierop is sinds kort de nieuwe vestigingsmanager van Fortis in Venray. heeft u dus dubbel voordeel: een nog scherpere hypotheekrente én betaalbare verzekering. Wie wil weten hoe het finan ciële plaatje er voor zijn of haar (woon)situatie uit zou kunnen zien, moet zeker een vrijblijvend adviesgesprek voeren bij het For tis bankkantoor in Venray. Marjean van Lierop: "Wij brengen de totale financiële positie in beeld en geven op basis daarvan een advies op maat. Het blijkt nogal eens, dat men zaken doet met meer dere banken, tussenpersonen en assurantiekantoren. Dat maakt het voor de klant vaak onover zichtelijk. Bijvoorbeeld: waar is hij nu voor verzekerd? Is hij niet dubbel verzekerd? Belangrijk is dus samenhang in het financiële pakket. Daarom maken wij voor de klant een overzicht van het vermogen, de hypotheek, het pen sioen, de schade- en andere verze keringen die afgesloten zijn." Het is overigens wettelijk ver plicht om de klanten goed te ondersteunen. Met ingang van 2007 moet een financieel advi seur gediplomeerd zijn. Immers de klant wil een deskundig en betrouwbaar advies. Een advies dat hem zekerheid en gemak ople vert. Marjean: "Deze ontwikkeling juichen wij alleen maar toe. Wij merken ook dat de klant mondi ger wordt. En ook dat is een goede zaak. We proberen op alle facetten van de financiële situatie van de klant een antwoord te geven. En hem een kwalitatief beter aanbod te doen dan hij elders kan krijgen. Bij 'voordeel' denk je al snel aan de hypotheekrente, maar het levert vaak meer voordeel op door beter te kijken naar het rendement van het totale financiële pakket op termijn. Ik roep de mensen dan ook op bij ons te komen onder handelen!" Wilt u een adviesgesprek over uw hypotheek, of over uw totale financiële plaatje? Ga dan eens langs bij Fortis in Venray aan de Patersstraat 13. Voor meer infor matie of een afspraak belt u 0478- 559502. Wist u overigens dat u bij alle Fortis bankkantoren ook buiten de reguliere openingstijden een afspraak kunt maken voor een adviesgesprek, bv. op een maan dagavond? Vraag ernaar en bepaal samen met een adviseur welk moment het beste schikt. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Vanaf 1 februari kunnen dansliefhebbers uit Venray en omgeving weer actief en sportief aan de slag. Na een succesvolle start afgelopen september op het adres Vel- tumse Kleffen 62 in Veltum met een perfecte dansvloer in een sfeervolle airconditioned omgeving begint vakgediplo- meerde Dansstudio Paul Jans sen in een perfecte combinatie van gezelligheid en iets leren weer diverse danscursussen voor jong en oud. Kids van 2-12 jaar ingedeeld naar leeftijd, jeugd en jongeren met het favoriete clip en streetdance, stijl dansen voor jeugd, jongeren en volwassenen. Naast diverse begin ners en gevorderden clubs zijn er ook diverse 'herintreders' clubs voor degenen die in het verleden dansles gevolgd hebben. Ook salsaliefhebbers komen weer helemaal aan hun trekken met een cursusaanbod voor zowel beginners als gevorderden Door populaire dansprogramma's op tv zoals Dancing with the Stars is dansen ook voor volwassenen dan ook weer helemaal in. Naast de wekelijkse danslessen is er ook volop gelegenheid tot het bezoe ken van een van de gezellige dans avonden in het weekend die wor- Spirituele cursus in Venray Binnenkort start bij voldoende deelname in Venray de spirituele cursus 'Op zoek naar jezelf'. De cursus wordt gegeven door Els Bernards uit Zeeland. De cursus duurt zes weken en gaat over het zelf healen van je chakra (geen Reiki). Vervolgens groei je dan vanzelf door naar het paranor male. Wie aan de cursus wil deel nemen, dient zich aan te melden. Dat kan telefonisch 0486-452731 (na 15.00 uur) of via mail: meche- lina@home.nl. Voor meer informatie kun je ook op de website www.opzoeknaar- jezelf.nl den georganiseerd door Dance Events Veltum. Voorafgaand aan de start van de nieuwe cursussen is er op zondag 28 januari van 14.00-16.00 uur speciaal voor de kids van 2-12 jaar en 's avonds van 19.00-21.00 uur voor alle leeftijden een open huis met naast alle informatie over de nieuwe lessen ook demonstraties en leuke workshops om alvast kennis te maken met een van de vele mogelijkheden. Dansstudio Paul Janssen han teert een klantvriendelijk lidmaat schapsysteem; U betaalt geen inschrijfgeld schrijft dus alleen maar in per cursus. Er is derhalve geen sprake van een abonnement en er geldt dus ook geen opzeg termijn. Voor meer informatie kunt u dagelijks bellen met 0478-510877 of neem een kijkje nemen op wwwdansmetonsmee.nl Moedercentrum start met open inloop Moedercentrum Venray start met een open inloop. Vanaf half januari zijn de inloopuren gepland op dinsdag van 13.00 tot 15.30 uur en op donderdag van 09-00 tot 11.30 uur. De deur staat open, loop gerust binnen voor een praat je, een kopje koffie ofthee, infor matie over de andere activiteiten en plannen. Kom meedenken en meedoen! Vrouwen zijn van harte welkom in het gebouw aan de Paterslaan 12 in Venray. Kinderen kunnen gewoon meekomen. Voor meer informatie, Moedercentrum Venray, tel: 0478 510 035. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Het Gemeentearchief beheert een deel van het cul tureel erfgoed van Venray. Het archief herbergt een schat aan informatie over de geschiede nis van Venray en zijn bewo ners. U kunt er archiefstuk ken inzien, maar ook boeken, kranten en beeldmateriaal. Het gemeentearchief biedt veel bronnen voor stamboomonder zoek, niet alleen uit Venray, maar ook uit omliggende plaatsen. U kunt de index op de burgerlijke stand van Venray (gegevens over geboorte-, huwelijks- en overlij densakten voor zover openbaar) ook op onze website raadple gen via www.venray.nl, digitale balie, overzicht producten, G van gemeentearchief. De studiezaal van het gemeente archief is gevestigd in het gemeen tehuis. Openingstijden: dinsdag t m donderdag van 9 00-17.00 uur. Burgers die niet in staat zijn om zelfstandig onderzoek te doen in de historische archieven en col lecties van de gemeente ('het gemeentearchief Venray'), kun nen schriftelijk of per mail een verzoek indienen om bepaalde naspeuringen te laten uitvoeren. U kunt een schriftelijk verzoek per e-mail aan gemeente@venray. nl of per brief sturen aan: gemeen te Venray, Afdeling Publieksdien sten (gemeente archief), Postbus 500, 5800 AM Venray. De onder zoeksresultaten worden zo spoe dig mogelijk toegezonden met de bijbehorende rekening. Voor elk kwartier of gedeel te daarvan dat aan onderzoek besteed wordt bedragen de kos ten 7,10 euro de SCHATTEN van de Grote Kerk Het ondernemersvertrou- wen van Limburgse bedrijven is vergeleken met het vorige kwartaal verder toegenomen. Er zijn wederom meer bedrij ven die de komende twaalf maanden een stijging van hun export, investeringen en per soneelsbezetting verwachten. Consumenten in Limburg zijn optimistischer gestemd dan die in de rest van het land. Dit blijkt uit de Barometer Eco nomie Limburg (BEL). De BEL ver schijnt ieder kwartaal in opdracht van de beide Limburgse Kamers van Koophandel, LI Radio TV Etil, MKB-Limburg en de Limburg se Werkgevers Vereniging. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Flycatcher Internet Research. Dit maal vulden 1.682 Limburgse consumenten en 376 Limburgse bedrijven de BEL-enquête in. De 'BEL-index van Onderne mers Vertrouwen' is fors gestegen: van 118 naar 134. De Limburgse ondernemers zijn zeer optimis tisch over 2007. Er is in het vierde kwartaal van 2006 per saldo een groter aantal bedrijven dat ver wacht de komende twaalf maan den meer te exporteren, te inves teren en personeel aan te nemen. Voor de komende twaalf maan den hebben bedrijven in de groot handel, detailhandel en industrie positievere verwachtingen dan gemiddeld in Limburg. In het zuiden van de provincie zijn de verwachtingen voor 2007 positiever dan in het noorden van Limburg. Dit vooral als gevolg van optimisme ten aanzien van perso neelsbezetting en de investerin gen. Grotere bedrijven ziin noe altijd veel optimistischer dan de kleinere. Het is verheugend te consta teren dat bedrijven de komende twaalf maanden met name een stijging van de omzet, export en investeringen verwachten. Meer dan de helft denkt dat hun winst zal toenemen en meer dan een kwart denkt personeel aan te nemen terwijl minder bedrijven (5%) denkt personeel te ontslaan. Voor de komende drie maanden verwachten minder bedrijven dan vorig kwartaal een toename van de bedrijvigheid. Dit seizoensef fect is vaker in de BEL geconsta teerd. Het percentage bedrijven dat een stijging verwacht (52%) ligt nu wel hoger dan vorig jaar (47%). Ook hierin zijn grotere bedrijven (70%) positiever dan kleinere (50%). Het positieve beeld dat uit de BEL van het afgelopen kwartaal naar voren komt, bevestigt het optimisme dat al eerder doorklonk in de jaarlijkse ERBO-enquête die de Kamers van Koophandel in het najaar van 2006 hebben gehouden. Hieruit bleek eveneens dat bedrij ven in de sectoren groothandel en industrie het komende jaar met veel vertrouwen tegemoet zien en dat de bouw wat achter blijft. Consumentenvertrouwen De 'BEL-index van Consumen ten Vertrouwen' is na een forse stijging in het derde kwartaal vrijwel gelijk gebleven in het vierde. De index daalde licht van 116 naar 112. Aangezien de index boven de 100 ligt, betekent dit dat er nog altijd meer Limburgse con sumenten optimistisch zijn dan pessimistisch. Op vrijwel alle onderdelen is een geringe teruggang te bespeu ren. Wat betreft het doen van grote aankopen, denken even veel consumenten dat het hiervoor een gunstige dan wel een ongun stige tijd is. Landelijk bedraagt de index van het consumentenvertrouwen momenteel 108. Het optimisme in Limburg is dus groter dan in de rest van het land. Expositie Annet van de Ven Bij Wonen Venray kan men tot en met 1 maart een expositie met kunstwerken van Annet van de Ven bezoeken. De tentoonstelling wordt gehouden in de hal van het kantoor aan de Plataanstraat. De openingstijden zijn van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en op vrij dag van 8.30 tot 12.30 uur. Ongeval met paard De politie heeft woensdagmor gen assistentie verleend bij een ongeval met een paard op de Janslust in Heide. Hierbij liep een 65-jarige man uit Venray borstlet- sel op. Omstreeks half elf kreeg de politie de melding dat er de man van een kar was gevallen. Ter plaatse bleek echter dat de man door zijn paard tegen zijn borst was getrapt. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het zie kenhuis overgebracht. Het paard was na het ongeval weggerend. Met hulp van buurtbewoners heeft de politie het paard terug in de wei eezet. Couch Art Expo In de Venrayse bibliotheek zijn tot en met maandag 29 januari kunstwerken van Nathalie Leupen te zien. Het gaat om schilderijen en tekeningen in gemengde tech nieken. In opdracht van Artibaru maakt Leupen kunst voor een hedendaags interieur. Het start punt is een enkele suggestie van de afnemer. Bijvoorbeeld een kleur, afmeting, techniek of emo tie. Duidelijk is dat het geen rea listisch doek wordt. Hoe uiteen lopend de wensen in de praktijk zijn, blijkt uit de toelichting. Ook zijn er voorbeelden te zien van mogelijke opdrachten. Het doek is op maat, maar blijft trouw aan de hand van de kunste naar. Leupen vindt het een uitda ging om aanwijzingen te volgen en tegelijk ruimte voor eigen interpretatie te krijgen. Ze wil iemand die niet direct van abstrac tie houdt, een beeld voorschote len dat persoonlijke associaties oproept en hierdoor blijft boeien. Naast deze 'kunst voor boven de bank' is er ook vrij werk te bezich tigen. Leupen is autodidact. Inspi ratie haalt zij uit jazz/elektronica, kalligrafie, natuur en architectuur. Onlangs werkte zij mee aan een workshop voor de politie Noord- Limburg en exposeerde tijdens hun evenement de Samenwereld in de Maaspoort Venlo. Voor meer informatie kan men mailen naar couch_art@hotmail. com. De expositie is tijdens de openingsuren van de bibliotheek te bezichtigen. e-mail: Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den munckhof Grotestraat 68 Venray 0478-582727 m&mm oohic' 'nfcrnel redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl DE SCHATTEN VAN DE Grote Kerk

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9