NAKSE DAKRAME FESTIVAL Pascal prins Keieschieters Jeugdprins Dennis heerst Boerenbruidspaar De Wiendbuul in Swolgen ANA wint liedjesfestival De Wiendbuul Bart Kerstjens nieuwe prins de Vöskes Boerenbruidspaar de Vöskes Boerenbruidspaar Gert en Karin paar in Swolgen Bök pakken uit bij de Vöskes LEURD iwww.podiumvenray.nl 3k weej ston d'r dit jaor op mit /astelaovend ZONDAG 11 FEBRUARI PEEL EN MAAS Donderdag 18 januari 2007 - Pagina 20 Vur al ow kleur- en zwart-wit druk- en printwaerk ziede beej os, behalve mit de vastelaovesdaag zei lef, op 't goej adres. Weej waense ollie allemol 'n bieëstig fijne vastelaovend en mak 't nie te bont.... van den PTT MNIMIbv VANAF 16:00 UUR KAARTEN VERKRIJGBAAR BIJ: CAFÉ T PODIUM - KRUISSTRAAT 2B OPEN VR+ZA VANAF 17:00 UUR MEER INFO: Tijdens het prinsenbal in Meerlo is Bart Kerstjens zaterdag uitgeroepen tot prins carnaval 2007 van de Vöskes. Prins Bart d'n Twedde wordt tijdens zijn regeer periode bijgestaan worden door zijn adjudanten Mauk Wagemans en Jan van Lipzig. Prins Bart d'n Twedde is 23 jaar en geboren in Meerlo. Hij studeert heao Sport, Economie en Com municatie in Tilburg, ook is hij al vele jaren actief bij de plaatselijke voetbalvereniging. Bart speelt momenteel in het vijfde elftal en andere hobby's van hem zijn uit gaan en voetballen kijken bij PSV Adjudant Mauk is eveneens 23 jaar, in Meerlo geboren en ook hij voetbalt in het vijfde team. Mauk studeert hbo industrieel product ontwerp. Adjudant Jan is 22 jaar en een echte Meerlonaar. Hij is werkzaam als trekkerchauffeur -monteur. Ook hij voetbalt in het Bart Kerstjens samen met zijn adjudanten Mauk Wagemans en Jan van Lipzig op de foto. Foto: Aerts Fotografie. vijfde team en houdt van uitgaan. Het prinselijke trio wordt zon dag 4 februari een receptie aange boden in sport- en feestzalencen- trum 't Brugeind van 14.11 uur tot 16.11 uur. Daarna is er een gezel lig samenzijn met muziek van joekskapel Béter as Niks. Receptie prins Henri Prins Henri I (Reintjes) houdt samen met prinses Carla op zaterdag 20 januari een receptie in café-zaal 't Veule in Veulen. De receptie duurt van 20.11 tot 22.11 uur. Om 23.11 uur wordt deze avond het nieuwe boerenbruids paar gepresenteerd. Het boerenbruidspaar van de Vöskes wordt gevormd door Robert van den twelling van Custers Ger en Ton Bovee van de Hoofdstroat en Angeliqe van Hoekseboer en Heesen Jetje an de béék (Robert enAngeliqe Custers) en hun getuuge Jan van Stien van Diekmans Jeu en RuttenToeën uut 't centrum en Gerry van Tiese Jo enTilla van 'tTienderse geitencafé newe de kérk (Jan en Gerry Rut ten). Zij zullen zich gaan verloven op carnavalsmaandag in café Oud Meerlo en in het onecht worden verbonden op carnavalsdinsdag Het boerenbruidspaar van de Vöskes. Foto Aerts Fotografie. op het pleintje bij het gemeen tehuis, waarna de bruiloft begint in zaal 't Brugeind. D'n Huushald maakte de beste carnavalsschlager met het nummer Mielders Vosse- riek. Zondag 21 januari vindt het jeugdprinsenbal plaats in sport en feestzalencentrum 't Brug eind, vanaf 15.00 uur. Tijdens dit jeugdprinsenbal wordt de nieuwe jeugdprins en/of prinses bekend gemaakt. Het bal heeft als thema 'Pirates of the Caribbean'. In De Zandhoek werd zater dagavond het boerenbruidspaar 2007 bekendgemaakt. De orga nisatie van de boerenbruiloft is dit seizoen in handen van de Gemeenschappelijke Onderne mers Wanssum in samenwer king met carnavalsvereniging De Wiendbuul. Het boerenbruidspaar van vorig jaar bood de carnavals vereniging een cadeau aan. Nadat het presentje door prins Paul II Het boerenbruidspaar in Wans sum: Ingrid en Ma rio Thee u wen. was uitgepakt, kwam het nieuwe boerenbruidspaar voor de dag Ingrid en Mario Theeuwen. Zij hebben samen een timmerbedrijf aan de Postbaan in Wanssum. Op carnavalsdinsdag 20 februari 2007 vindt de boerenbruiloft plaats in De Zandhoek, gevolgd door een receptie en het boerenbal. Op zaterdag 13 januari vond in De Zandhoek in Wans sum de liedjesavond plaats. Zes groepen namen deel aan deze liedjesavond. De groep ANA, bestaande uit de twee adjudanten Luc Kuijpers en Ilja Heidens en nar Ruud Ver- haegh, won onder begeleiding van joekskapel De Wiendzak met het bedje 'Weej reeje mit prins Paul II mit!'. Pascal Kleeven (33) is uitgeroe pen tot prins van de Keieschieters in Geijsteren. Hij is de opvolger van prins Cor I. Kleeven werd al jaren getipt als potentieel prins voor de Keieschieters en dit jaar is het dan eindelijk zover. Pascal Kleeven is een echte carnavals vierder en is bij de carnavalsbuurt de Heijoertsers al een aantal jaren voorzitter. Pascal is getrouwd met Sandy Cornelissen en is vader van twee jonge dochters. In het dagelijks leven werkt hij bij Saweco. Ver der spant hij zich in het Geijsters Pascal Kleeven. Foto Hoede- maekers Venray. verenigingsleven in bij de voetbal club en zit hij in het bestuur van het gilde. Deze sportieve prins wordt terzijde gestaan door zijn vier raadsleden Ruud Linders, Martin de Koster, Mathijs Cuijpers en Eric, Euwals, ex- voorzitter van de carnavalsvereniging. Naast het bekendmaken van de nieuwe prins van Geijsteren werd zater dagavond ook de winnende schla ger gekozen. Dit jaar schreef Stan Kunen het winnende liedje. Het jeugdprinsenpaar van Swol gen wordt gevormd door prins Dennis Jacobs en prinses Richelle de Swart.Jeugdvorst is Jurian Moo- ren en nar is Jori van den Heuvel. Zondag kon het publiek in de bomvolle bokkenstal genieten van een mooie miniplaybackshow, die werd gewonnen door Janne Beurskens. Ook de dansgarden, De Swirls en De Dansende Bokkinnen dans ten de sterren van de hemel. Er werd afscheid genomen van prins Jeugdprins Dennis en jeugd- prinses Richellefoto Erik Eibers Swolgen. Tim, prinses Floor en jeugdvor- stin Jessie. De raad van elf leverde allemaal hun hesje en schuitje in. Op een spookachtige manier, met veel geluid, rook en flitsen kwam uit een ronkende locomotief het nieuwe jeugdprinsenpaar 2007 tevoorschijn. Op zondag 21 janu ari is er vanaf 14.11 uur in café zaal Wilhelmina een receptie voor prins Dennis I en prinses Anke. De Bök is om ook de woning van de prinses te versieren, ongeacht waar ze woont. Boven de versie ring hangt dan ook het bord; pin- ses Anke van de Swollegense Bök! En wie schetst de verbazing van velen toen tijdens het prinsenbal van De Vöskes, zaterdagavond, de broer van Anke tot prins werd uit geroepen van Meerlo. De nieuwe prins kwam 'avonds thuis in een al versierde woning. Maar dat houdt de Meerlose Vöskes niet tegen om komende zaterdag de residentie van prins Bart te versieren op de Meerlose methode. Een dubbele versiering van een huis komt ner gens voor, menen de Vöskes met dank aan de Swolgense Bök. En moeder Bertha Kerstjens, zelf ooit 'Opper Truj', zit er warmpjes bij: met een oud-prins in huis, de prin ses van Swolgen en de prins van Meerlo. Voorafgaand aan de liedjesavond vond de kaartverkoop plaats voor de bonte avonden, die op vrijdag 26 januari en zaterdag 27 janu ari gehouden worden in De Zand hoek. Op de vrijdagavond zal ook door de nieuwe voorzitter Sjek Wilmsen de Wiendbuuleplakdra- ger/draagster 2007 bekend wor den gemaakt. Voor vorst Marcel Deenen van De Wiendbuul wordt dit een speciaal carnavalsjaar. De editie 2007 wordt namelijk zijn elfde en tevens laatste actieve jaar als bestuurslid, maar ook als vorst van de carnavalsvereniging. Ongeveer vijftig eigen arties ten staan tijdens de twee bonte avonden op de planken. Aanvang: 19-30 uur, entreeprijs 7 euro voor leden van De Wiendbuul en 8 euro voor niet-leden. Voor de vrij dagavond zijn nog enkele plaatsen vrij. Behalve de twee traditionele bonte avonden wordt op zater dagmiddag 27 januari nog een ouderenmiddag in de Zandhoek gehouden.Aanvang: 13-30 uur. De entreeprijs voor deze mid dag is 5 euro, inclusief een kop koffie en een stuk vlaai. Op zon dagmiddag 28 januari 2007 om 13-30 uur begint in De Zand hoek de bonte middag voor en van de jeugd. Tijdens deze mid dag worden eveneens de nieuwe jeugdprins en jeugdprinses 2007 bekendgemaakt en wordt het miniplekske aan iemand uitge reikt die zich veel inzet voor de De winnaars van de liedjes avond: de groep ANA. jeugd in Wanssum. Entree: gratis tot groep 3, vanaf groep 3 t/m 8 1 euro en vanaf groep 8 en ouder 2 euro. Op zondagmiddag 7 januari zijn in een bomvolle Bokkenstal Karin van Zanders Sjang zienen lambert van de Oelderse Spurriemökke, en van Jet van Rambags Pietje, den Hengstenboer uut Kassele, en Gert van Schelbergs Sèr ziennen Ben van de Liègert, en van Litjus Miej van de Geijsterse vastelaoves- vierders de Keieschieters uitgeko men als het nieuwe boerenbruids paar van Swolgen. Karin en Gert zullen carnavalsdinsdagmiddag om 15.00 uur met elkaar in de onecht treden. Zij recipiëren na de huwelijksceremonie van 18.00 tot 19.00 uur in Zaal Wilhelmina. Foto Hoedemaekers Venray. Karin en Gert Custers zijn in het dagelijks leven ook een (echt)paar, en runnen een varkenshouderij. Gert mag ook graag een balletje trappen bij het eerste elftal van SV Swolgense Boys, en zijn pres taties zijn niet onverdienstelijk te noemen. Karin is werkzaam als coördina tor bij Stichting Peuterspeelzalen Meerlo-Wanssum en speelt volley bal bij de recreanten. Samen heb ben ze drie kinderen: Sem van zes, Raf van vier en Jur van twee jaar. De Meerlose Vöskes konden het afgelopen weekend hun ogen niet geloven. In de Beatrixtraat waren vrijwilligers van de Swol gense carnavalsvereniging bezig om de woning van oud-prins Wiel Kerstjens (oorspronkelijk afkom stig uit Swolgen) te versieren. En niet zo'n Beetje ook! Tussen de huizen van hem en de buurman werden overspanningen gemaakt en versierd met dennentakken, en langs de weg werden tiental len kerstdennen met plastic bloe men geplant. Inclusief verlichting. Een feestelijk gezicht. Maar in Meerlo begreep niemand er iets van omdat de prins van Meerlo pas 's avonds werd uitgeroepen. Het raadsel werd kort daarna snel opgelost. De dochter van Wiel en Bertha Kerstjens,Anke, is namelijk de vriendin van de nieuwe heer ser van Swolgen. En de traditie van grotestraat 68 5801 bh venray postbus 1 5800 aa venray tel 0478 58 27 27 fax 0478 51 09 16 e-mail info@vandenmunckhof.nl internet www.vandenmunckhof.nl Vastelaovend

Peel en Maas | 2007 | | pagina 20