Inauguratie aid adjudanten Hay I heerser De Klutetrappers NAKSE DAKRAME FESTIVAL Noud I prins De Karklingels Mart I prins De Keavers Ruud I prins van de Hedsbuülen Rob I prins Spurriemökke Nakse Dakramefestival Jeugdprins van Venray Orde van de Zagewetters ZONDAG 11 FEBRUARI IWWW. PO DIU M VE N RAY. N L PEEL EN MAAS Donderdag 18 januari 2007 - Pagina 19 Carnavalsvereniging De Klute trappers uit Vredepeel heeft Hay de Mulder tot prins uitgeroepen. Prins Hay I gaat samen met zijn vrouw Carolien en nar Grard (van Hoof) dit jaar regeren over het Kluterijk. Prins Hay I heeft een eigen bedrijf in de sierteelt. Als hobby heeft hij het sleutelen aan oude tractoren. Hij is sinds 1991 lid van de carnavalsvereniging, twaalf jaar bestuurslid, waarvan elf jaar als secretaris. Als spreuk heeft hij: "Denk nie an ow daagse In Oostrum regeert tijdens de komende carnavalsperiode Noud van den Mortel als prins Noud d'n Urste over carnavalsvereniging De Karklingels. In een bomvol gemeenschapshuis D'n Oester ham is hij geïnstalleerd als 46e prins van De Karklingels. Prins Noud I, drummer van muziekgroep 8 vur 11, kwam Bij carnavalsvereniging De Kea- vers uit Holthees/Smakt waren in een goed gevulde zaal twee arche ologen bezig met veldonderzoek. Op een gegeven moment vonden ze in een stoffige ruimte twee mummies waarvan de herkomst onbekend was. De archeologen gingen de mummies uitpakken en daar stonden ze dan, het nieuwe boerenbruidspaar van De Keavers, Leo van Dijck en Marian van Os. Dit boerenbruidspaar wordt op toemei, mar got mit os an d'n boe mel". Sophie van Bommel is uitge roepen tot jeugdprinses Sophie. Samen met haar jeugdnarrinneke Jessie (Kroonen) gaat ze voorop bij De Kluutjes. Hun leus is: "Vanaf vandaag is het voor jullie prinses Sophie en nar Jessie. Ons motto: met carnaval geen stressie". Prins Hay I en jeugdprinses Sophie hou den op 11 februari een receptie in het Klutehuus. Aanvang 10.49 uur. De receptie wordt voorafgegaan door een heilige mis. tevoorschijn uit een schatkist, die een bende zeerovers aan de hand van een oude schatkaart ergens aan de Oostrumse kust hadden gevonden. Prins Noud I heeft bij zijn belangrijke taak als prins ondersteuning van zijn adjudan ten Koen Hermans en Jan Verhe- ijen. Hans Custers is de feestelijke nar. carnavalsdinsdag in het onecht verbonden. Vervolgens gingen de archeologen verder met zoeken en vonden ze een sarcofaag uit de Egyptische oudheid. Langzaam werd de deksel van de sarcofaag geopend en daar stond de nieuwe prins van De Keavers, prins Mart 1 (Loenen). Prins Mart gaat over de Keavers regeren met zijn leus: "Wie gej ok bent, wat gej ok doet, bej de Kea vers zitte goed." Voor het eerst in de sfeervolle entourage van de Rooyerie, heb ben de Aid Adjudanten Rooj met hun partners een geweldige inau guratie 2007 beleefd. Gastheer Geert Pelzer heeft met zijn team alles uit de kast gehaald om het de gasten van de AAR naar de zin te maken en is daar bijzonder in geslaagd. Zowel het buiffet als de drankjes waren van een prima niveau en de mooi en eigentijds ingerichte en vormgegeven Rooy erie vormde een prachtig decor. Tijdens de inauguratie werd de oudst actieve adjudant, Piet Lin- ders, gedecoreerd met de adju dantenmedaille die door alle adjudanten gedragen wordt. In 1954 waren deze er uiteraard nog niet, dus Piet moest altijd zonder medaille door het leven, maar dat is nu recht gezet. Getooid met medaille, strik en pochetje kan Piet zich nu als volwaardig Aid Adjudant vertonen. Joost van der Weiden werd tij dens de inauguratie geïnstalleerd als erelid van de AAR. Vanwege zijn jarenlange verdiensten bin nen het algemeen bestuur van de Piëlhaas én als adjudant van Grootvorst Fun in het bijzonder, hebben de Aid Adjudanten hem de eretitel erelid verleend en hem de bijbehorende versierselen, in de vorm van een adjudantenmedaille omgehangen. Ook de andere ere leden van de AAR viel de eer te beurt deze nieuwe medaille te mogen ontvangen, nadat de oude De uitkomcommissie van car navalsvereniging De Hedsbuülen, die zich dit jaar voor het eerst presenteerde, hield audities om de prins te vinden met grootste x-factor. Hierbij bleek als grote verrassing Henk-Jan Smit (Ruud) zelf als beste uit de bus te komen. Ruud Michels (40) is in het dage lijks leven werkzaam bij Boeren bond Deurne. Hij is getrouwd met Corina en vader van Stan, Lizzy en Meike.Al vele jaren is hij lid van Bij carnavalsvereniging Spur- riemökke in Oirlo is een nieuwe prins uitgekomen. Tussen zeshon derd ballonnen door kwam prins Rob I amen met prinses Linda tevoorschijn. Prins Rob (Pluk) woont samen met prinses Linda (van Deurzen) aan De Zandhoek. Hij werkt bij ex-prins Hans (Loo- nen), op een bloembollenbedrijf in Oirlo en gaat deze carnaval voorop met zijn lijfspreuk: "As ge doet hosse en fiëste ien de Mök- kestal, dan vierde pas echt carna val." Als jeugdtrio is op dezelfde dag jeugdprins Giel dun Twed- versies in de kliko's verdwenen waren. Het klapstuk van de mid dag werd uiteraard gevormd door de inauguratie van de adjudanten Bart en John tot volwaardige ald- adjudanten. Via een jarenoud ritu eel, waarbij steeds een belangrijke rol is weggelegd voor het zoge naamde "Ald-adjudanten femmel- ke" (een uit 1939 daterend stukje textiel dat indertijd een rolvertolk- te in de vastelaovesoptocht) wer den beiden ontdaan van hun laat ste verbindingen met prins Huub. Na een uitgebreide reinigings- en talk- ceremonie konden beiden, onder aflegging van de belofte makt schuld belofte toetreden tot de AAR en getooid worden met alle uiterlijke kenmerken. Na de inauguratie was het de beurt aan Karei van Daal om geïnstalleerd te worden tot jubileumvoorzitter van de AAR. Met weemoed moest Vorst Milton afstand doen van zijn functie als voorzitter. Maar hij weet zich verzekerd van het feit dat er in de persoon van Karei van Daal een meer dan goede opvol ger aantreed. Karei sprak bij zijn installatie de ambitie uit om met de AAR een jubileumjaar te gaan vieren dat Venray zal laten trillen op zijn grondvesten. Ter afsluiting van deze waardige inauguratie werd de website van de AAR officieel gelanceerd. Via www.aldadjudantenrooj.nl maar ook via www.kelsmiddeg.nl én zelfs via www.kelsmiddag.nl zijn de verrichtingen van de AAR het hele jaar rond te volgen. de raad van elf en actief voor de carnavalskrant. Samen met zijn adjudanten Jan (van Dijck) en Job (Cornelissen) gaat prins Ruud I regeren onder het motto: "Al make wej mit carnaval nog zo veul brok- ke, kom naor de koel, göt nie tuus zitte mokke". De receptie wordt gehouden op zaterdag 3 februari vanaf 19-45 uur in de Gelderkoel. Aanslui tend wordt het boerenbruidspaar bekendgemaakt. de samen met jeugdvorst Niek (Gommans) en jeugdnar Maarten (Peters) uitgeroepen. Jeugdprins Giel (Kersten) woont aan de Meer- loseweg, samen met zijn ouders en beide broers, Stef en Jannes. Giel is lid van SVOC, fan van PSV en houdt van quadten. Hij gaat deze carnaval de jeugd aanvoeren met als lijfspreuk: "Mit de Mök, de raod en jeugdprins Giel veurop, wert carnaval 2007 ien Oeldere wer hi?lemaol top.' Tot slot is deze dag nog het boerenbruidspaar bekendgemaakt. Dit zijn Johan en Trudy Verdeuzeldonk. De Piëlhaas kan terugkijken op een zeer geslaagde prinsen- proclamatie. Het tweeëneen half uur durend programma verveelde nauwelijks een moment door een goede mix van humor, dans en muziek, gecombineerd met de ver plichte acts die verbonden zijn aan de prinsenproclamatie. Hoogtepunt was natuurlijk het uitkomen van de nieuwe prins, Roel d'n Urste. Voor dat het zover was moest er eerst afscheid wor- Het Nakse Dakramefestival gaat door. Café 't Podium draagt een steentje bij aan de Venrayse car navalstraditie. Naast de uitreiking van het haoltere polleke en het ouder- kinderbal tijdens de car navalsdagen, vindt op de zondag voor carnaval, het Nakse Dakrame festival plaats. Dit is door de jaren heen het decor geworden waarin diverse buuttereedners, lokale car navalsartiesten en de grote namen van het Limburgs carnavalslied hun kunsten vertonen. Het Nakse Dakramefestival wordt gehouden op zondag 11 februari vanaf 17.00 uur. De zaal opent vanaf 16.00 uur. De afgelopen jaren heeft het Nakse Dakramefestival zichzelf Leden van carnavalsvereniging De Hazekeutels verzamelen zich op zaterdag 20 januari vanaf 18.33 uur in de foyer van de schouwburg in Venray voor de jeugdzitting van 2007. Deze middag staat in het teken van het aftreden van jeugd prins Tom I en zijn adjudanten Danny Mulder en Ruud Koenen. Ook worden de nieuwe jeugd prins en het nieuwe jeugdboeren- bruidspaartje uitgeroepen. Boven dien is er de uitreiking van de Orde van de Hazekeutel aan Cor Creemers. Er zijn optredens door verschillende artiesten. Thema dit Kinderoptocht Carnavalszondag 18 februari is traditioneel voor de kinderen. Voor de Roojse jeugd houdt car navalsvereniging De Hazekeutel deze dag de kinderoptocht vanaf 14.11 uur. Kinderen die mee wil len doen kunnen zich aanmelden in café 't Upke op de zondagen 4 en 11 februari tussen 11.30 tot 13-00 uur.Thema dit jaar is glitter en glamour. Voor de optocht zijn de kinderen echter niet gebonden aan dit thema. De onderverde ling bij de inschrijving is: eenlin gen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. De kinderen kunnen ook met klas, school of vereniging deelnemen. De kin deroptocht wordt geheel volgens traditie afgesloten met de jeugd prinsenwagen van De Hazekeutel met het prinselijke trio, de vorst, de jeugdraad van 11 en de garde. Voor nadere inlichting kan men contact opnemen met Wout Claes- sens via tel. (0478)582732. Zie ook www.hazekeutel.nl. den genomen van de oude prins. Huub en zijn adjudanten John en Bart deden dat op muzikale wijze, gecombineerd met tal van digitale herinneringen. Een lange staande ovatie viel het trio ten deel, waar na Huub werd opgenomen in de APK. De oud-prinsen zetten let terlijk hun beste beentje voor en hadden zich uit de naad getraind om de energieke Huub Janssen bij te kunnen benen. De avond werd dit jaar geopend door de meiden van de Bèkse Klinkerkes uit Vierlingsbeek, die een traditi- stevig op de kaart gezet door een goede programmering met daarin veelal de kampioenen buuttereed- nen en tonproaten uit het heden en verleden. Hoewel de program mering een goed bewaard geheim is, belooft de editie van 2007 wat betreft programmering niet onder te doen voor voorgaande edities. Een aantal grote namen is vastge legd en reist op 11 februari af naar het Venrayse om voor de aanwe zige gasten op te treden. Kaarten zijn te koop bij café 't Podium. Telefonisch reserveren niet moge lijk. 't Podium is op vrijdag en zaterdag geopend vanaf 17.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.podiumvenray.nl. jaar is glitter en glamour, maar iedereen mag zelf weten hoe men verkleed komt. Deze dag is tijdens de manifestatie Kies Techniek, met het thema Kolderiek ook de carna valshal voor het publiek geopend. Iedereen wordt in de gelegenheid gesteld de hal te bezichtigen en de prinsenwagens van carnavals vereniging De Piëlhaas en carna valsvereniging De Hazekeutel te aanschouwen. Leden van de com missie wagenbouw geven uitleg over de activiteiten in deze hal. De carnavalshal ligt aan de Smakter- weg. Zie ook www.hazekeutel.nl. Prinsenbal 't Knölleke Carnavalsvereniging 't Knöl leke in Leunen houdt op zaterdag 20 januari vanaf 20.30 uur haar prinsenbal. Om 21.30 uur wordt afscheid van prins Geert II. Direct hierna wordt de nieuwe prins voorgesteld. Receptie prins Dirk I Dit seizoen heerst prins Dirk I (Arts) over carnavalsvereniging De Schanseknuppels in Castenray. Dit doet hij samen met prinses Chantal. Prins Dirk I is in het dage lijkse leven onderhoudsmonteur van melkmachines en melkrobots. De leus van prins Dirk I luidt:"Ik bin une arts ien hart en niere, mit allerhande maniere dit joar goan wej ut prestiere om onder mien leiding caranaval te viere." Prins Dirk houdt receptie op zaterdag 20 januari in De Schanseschop De Wis.Aanvang 20.11 uur. onele gardedans op een modern muziekje ten tonele brachten. Brabantse inbreng was er ook van Frank Schrijen uit Boxmeer, die nog een aantal oude en nieuwe grappen in een buut had ver werkt. De groep De Wiesneuze uit Leunen deed daar met haar rode draad nog een schepje bovenop. De leden gingen op zoek naar de criteria van de nieuwe prins waar bij de van hen bekende droge humor de boventoon voerde. De topacts zaten echter aan het eind. De dansgroep van het Kun- In café Den Tommes wordt op zondag 4 februari voor de 19e keer de orde van verdienste uitgereikt. Deze orde is door carnavalsver eniging De Zagewetters ingesteld en wordt uitgereikt aan personen die zich op allerlei gebied ingezet en verdienstelijk hebben gemaakt voor het dorp en de gemeenschap Merselo. De Zagewetters hebben besloten om de orde in 2007 toe te kennen aan het Merselose echt paar Pieter en Tiny Rieter.Tiny Rie- ter begon, net als veel meisjes van toen, haar verenigingsactiviteiten bij de Meisjes Beweging Limburg (MBL) en KPJ waarvan de cultu rele dagen en uitwisselingen hoog tepunten waren, die nog altijd in herinnering blijven. In 1980 trad ze toe tot de Dorpsraad waarvan ze twaalf jaar secretaris/notulist was. Via het combinatiepakket "dorp en school dichter bij elkaar" richtte zij de peuterspeelzaal mee op en kwam in het bestuur en hielp bij het opstarten van de schoolkrant en speel-o-theek. Vanaf 1985 coör dineert ze de collecte voor de Kan kerbestrijding in Merselo. Pieter Rieter, geboren in Maashees, kwam via de misdienaars bij de verken ners terecht, kwam later bij de lei ding en bleef dit doen tot aan zijn huwelijk. Toen hij een aantal jaren later in Merselo kwam wonen ontdekte men al snel zijn organi satietalent. Van 1979 tot 2005 was hij bestuurslid van fanfare St. Oda, waarvan thans nog erelid. Via de Treint ien de Gaöt bracht de stemming er goed in. stencentrum had enkele fantasti sche dansen in petto waarna het publiek, na twaalf jaar afwezigheid in Venray, verrast werd met Traöt ien de Gaöt. De Sittardse groep met maar liefst zeven blazers en een knotsgekke zanger Sjef wist net als twaalf jaar geleden de zaal weer helemaal af te breken. Het was een avond die de proclamatie van een prins meer dan waardig was. fanfare was hij ook afgevaardigde in de Federatie van muziekgezel schappen in de gemeente Venray, acht jaar bestuurslid van de Stich ting Peeltoernooi en hielp hij bij activiteiten van de gezamenlijke jeugdverenigingen. Maar ook de muziekfeesten maakte gebruik van zijn kwaliteiten. Vanaf 1981 tot 2003 was hij bij het comité muziekfeesten, maar ook bij het comité Aid Merselse Dag, de com missie publiciteit en de bouw commissie. Iedereen heeft wel eens gezien dat Pieter tijdens de feesten zelf nog allerlei hand- en spandiensten verrichtte, altijd in de weer. In binnen- en buitenland koppelde men de naam Rieter aan de muziekfeesten, want in huize Rieter was de voorverkoop van entreekaarten en het algemene informatieadres.Artiesten uit aller lei landen van Canada tot Tsjechië sliepen bij de familie Rieter, soms leek het wel hotel Rieter, waar mooie contacten uit zijn voort gekomen, die nog steeds voortdu ren. Er is door de gemeenschap en de verenigingen vaak een beroep gedaan op de familie Rieter en het feit dat men ook nu nog nooit tevergeefs aanklopt bij dit huis is meer dan reden genoeg om de orde van verdienste aan dit echt paar toe te kennen. Iedereen is op zondag 4 februari vanaf 18.00 uur welkom in café Den Tommes om Pieter en Tiny Rieter te feliciteren met hun onderscheiding. VANAF 16:00 UUR KAARTEN VERKRIJGBAAR BIJ: CAFÉ *T PODIUM - KRUISSTRAAT 2B OPEN VR+ZA VANAF 17:00 UUR MEER INFO: Vastelaovend Geslaagde prinsenproclamatie

Peel en Maas | 2007 | | pagina 19