Gemeente Venray Parkeerterrein De Gouden Leeuw wordt verlegd Geen afvalkalender ontvangen? Bel 52 33 33 en wij sturen u er een toe. Of haal er een af op het gemeentehuis. Gebiedsgericht werken nieuw in zeven gebieden Nieuwe Wet inburgering in Venray Provinciale Statenverkiezingen... u stemt toch ook? Schuldhulpverlening in Venray PEEL EN MAAS Huisbezoekregeling reisdocumenten Een reisdocument aanvragen moetje altijd persoonlijk doen. In sommige situaties is dat niet mogelijk; te denken valt aan mensen die bedlegerig zijn. In deze gevallen kan de gemeente naar u toekomen. U kunt hiervoor tel fonisch een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten: 52 33 33. In zeven dorpen en wijken is op 1 januari 2007 begonnen met gebieds gericht werken: Leunen, Heide, Merselo, Vredepeel, Veltum, Landweert en Noord-west. Na goedkeuring door de gemeenteraad zijn vijf kernpartners op 1 januari 2006 gestart met gebiedsgericht werken in Oostrum, Centrum en 't Brukske. Hierbij werken wijk- en dorpsraden, politie, Wonen Venray, Synthese en de gemeente Venray structureel samen in een gebiedspanel. In dit eerste jaar hebben de partners een aantal standaarden ontwikkeld die straks ook voor alle andere dorpen en wijken gebruikt gaan worden. Denk daarbij aan een communicatieplan en een integrale gebiedsvisie, aangevuld met een uitvoeringsprogramma. Daarin staan de activiteiten die per jaar worden uitgevoerd. De gebiedsvisies en de uitvoeringsprogramma's voor de eerste drie gebieden worden voor 1 juli 2007 ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraad. Ook voor de zeven nieuwe gebieden gaan de kernpartners eigen gebiedsvisies met uitvoeringsprogramma's opstellen. Gemeentehuis Openingstijden Venray, focus op mensen Donderdag 18 januari 2007 - Pagina 17 Alle kiesgerechtigden voor de Provinciale Statenverkiezingen op 7 maart aanstaande krijgen binnenkort een stempas thuisbezorgd. Per woning ontvangt u ook een kandidatenlijst. Kiesgerechtigd voor de Provinciale Staten zijn alle mensen die op 7 maart 2007: - 18 jaar of ouder zijn - op 23 januari 2007 stonden ingeschreven in de GBA (bevolkings administratie) van Venray - en de Nederlandse nationaliteit bezitten. Stemmen in een andere gemeente Als u op 7 maart 2007 in een andere Limburgse gemeente wilt stemmen, kan dat. Daarvoor heeft u een zogenoemde kiezerspas nodig. Deze kunt u op twee manieren aanvragen. Schriftelijk moet u een kiezerspas uiterlijk 21 februari 2007 aanvragen. U kunt hiervoor bij de gemeente een formulier krijgen. Het ingevulde formulier stuurt u naar de gemeente Venray. U krijgt dan een oproepkaart terug die is omgezet in een kiezerspas. Mondeling kunt u tot uiterlijk 2 maart 2007 om een kiezerspas vragen. Hiervoor moet u persoonlijk naar het gemeentehuis komen met uw stempas en een geldig legitimatiebewijs. Daar wordt uw stempas direct omgezet in een kiezerspas. En met deze kiezerspas kunt u dan gaan stemmen in een andere gemeente in Limburg. Stemmen bij volmacht Als u op 7 maart niet in de gelegenheid bent zelf uw stem uit te brengen, dan kunt u iemand anders een volmacht geven. Deze persoon mag dan namens u uw stem uitbrengen. Op de achterzijde van uw stempas kunt u de naam invullen van de gemachtigde die voor u gaat stemmen. De gemachtigde kan iedereen zijn die in Venray woont en ook een stempas heeft ontvangen. Van belang is wel dat de gemachtigde niet meer dan twee machtigingen heeft aangenomen en de volmachtstem gelijktijdig met de eigen stem uitbrengt. Het geven van de machtiging kan tot en met de dag van de verkiezingen zelf. Neem als gemachtigde naast de stempas(sen) ook een geldig legitimatiebewijs mee (bijvoorbeeld paspoort, identiteitskaart of rijbewijs). De voorzitter van het stembureau kan u hierom vragen. Een gemachtigde kan ook iemand zijn die niet in Venray woont, maar dan moet u dit via een speciaal formulier bij de gemeente aanvragen. Dit kan tot en met 21 februari 2007. Minder valide kiezers Bijna alle stembureaus in Venray zijn geschikt voor minder valide kiezers. Wel zijn er twee stemlokalen die het best bereikbaar en toegankelijk zijn. Dit zijn Verzorgingshuis Beukenrode aan de Beukenlaan 1 en het Wijkcentrum 't Stekske op de Kruidenlaan 161 te Venray. Mocht u verder nog vragen hebben, belt u dan met de afdeling Publieksdiensten: 52 33 33. Publieksdiensten. U hebt dan direct contact met een medewerker van schuldhulpverlening en maakt een afspraak voor een eerste gesprek. Daarin legt de gemeente uit wat schuldhulpverlening is en beoordeelt zij - als dat op dat moment mogelijk is - of u met uw vraag op de juiste plek bent. Schuldhulpverlening is een zwaar traject waarin elke cent die u extra heeft naar uw schuld eisers gaat. Wacht daarom niet te lang als u het financieel niet meer redt en meld u op tijd voor hulp. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 3 Op 1 januari 2007 is de nieuwe Wet inburgering ingegaan. Het verschil met de oude inburge- ringwet is dat niet alleen 'nieuwkomers' van 16 tot 65 jaar moeten inburgeren, maar ook 'oudkomers'. Nieuwkomers zijn mensen die nieuw naar Nederland komen. Oudkomers verblijven al langere tijd in de gemeente Venray. Zij zijn ingeburgerd wanneer zij een inburgeringexamen met succes hebben afgelegd. Het inburge ringexamen toetst kennis van de Nederlandse samenleving en taal. Het examen bestaat uit een praktijkdeel, gericht op prakti sche situaties, en een landelijk centraal deel. De gemeente Venray informeert in januari 2007 de eerste inburgerings- plichtigen over de rechten en plich ten van de nieuwe Wet inburgering. U kunt voor informatie terecht bij de informatiebalie van de gemeente. Vanaf februari zijn brochures met informatie van het ministerie beschikbaar. Op internet kunt u via www.venray.nl doorklikken naar www.inburgeren.nl, www.hoemoetikinburgeren.nl en www.postbus51.nl. Zelf verantwoordelijk De inburgeringsplichtige is zelf ver antwoordelijk voor zijn inburgering. Een nieuwkomer heeft maximaal 3,5 jaar de tijd om het inburgerings- examen te halen, een oudkomer maximaal 5 jaar. Wie het examen binnen driejaar haalt, kan in aan merking komen voor een vergoeding als tegemoetkoming in de cursus- kosten. Is de cursus ingekocht bij een organisatie die een keurmerk heeft, dan kan een lening worden aangevraagd bij de Informatie beheergroep. Is het examen om verwijtbare redenen niet gehaald binnen deze periode, dan volgt een boete en wordt de inburgerings- termijn verlengd met maximaal 2 jaar. Aan bepaalde groepen inburge- ringsplichtigen biedt de gemeente Venray tegen een beperkte eigen bijdrage een inburgeringsprogram- ma aan in combinatie met bijvoor beeld reïntegratieactiviteiten. Geslaagd Wanneer mensen zijn geslaagd voor De eerste werkzaamheden op het bouwterrein van De Gouden Leeuw zijn donderdag 11 januari gestart. De klinkers uit het ongebruikte weggetje naar de voormalige taxicentrale zijn weg gehaald. Daarna volgen andere delen van het (parkeer)terrein. Uiterlijk in mei zijn alle alternatieve parkeerplaatsen rondom het bouwter rein beschikbaar. Het huidige parkeerterrein is dan bouwterrein geworden. In de tussenliggende tijd wordt er steeds een gedeelte opgeruimd en een stukje verderop weer aangelegd. Voor de aanleg van de alternatieve locaties worden de stenen zoveel mogelijk hergebruikt. Gedurende circa twintig weken zal het parkeerterrein een wisselend beeld vertonen wat aantal plaatsen en locatie betreft. Het parkeren blijft zoveel mogelijk plaatsvinden rondom het bouwterrein. Alternatieve parkeermogelijkheden Op het terrein geven parkeerverwijsborden de alternatieven aan. Ook de website van de gemeente Venray besteedt geregeld aandacht aan de alternatieve parkeermogelijkheden. Daarnaast krijgen bezoekers van het centrum de komende tijd flyers uitgereikt. Op het tijdelijke parkeerterrein kunt u betalen bij de parkeerautomaat. Het alternatieve parkeren blijft bestaan tot de ingebruikname van de parkeergarage. De eerste werkzaamheden op het parkeerterrein van De Gouden Leeuw zijn begonnen het inburgeringsexamen, kan de tijdelijke verblijfsvergunning worden omgezet naar een permanente ver blijfsvergunning. Voor oudkomers, die al een permanente verblijfsvergun ning hebben, geldt dat zij dan het Nederlanderschap kunnen aanvragen. Kunt u uw rekeningen niet meer op tijd betalen? Lukt het deze maand niet, of al langer niet meer? Voor advies of hulp bij schulden kunt u bij de gemeente terecht. Iedereen die in de gemeente Venray staat ingeschreven kan er terecht voor schuldhulpverlening. Bijvoor beeld als u niet goed meer rond komt van uw inkomen. Of als u uw vaste lasten niet meer kunt betalen, omdat u ineens minder inkomsten heeft. Of als u met de huur en de energierekening in de knoei komt, omdat de (te hoge) aflossing aan een lening automatisch wordt af geschreven. Kortom, als u niet meer aan uw financiële verplichtingen kunt voldoen. Een goede basis Soms bent u met een advies al geholpen. Tijdens een of meerdere gesprekken helpt de gemeente u dan de zaken weer goed op de rails te krijgen. Maar het kan ook verder gaan. De gemeente helpt u dan bij het regelen van de schulden, bemid delt tussen u en uw schuldeisers, regelt zelfs uw budgetbeheer of laat u onder bewind stellen. Maar de gemeente betaalt uw schulden niet. Dat doet u zelf. Het uitgangspunt is dat er een goede basis komt, een evenwicht tussen uw inkomsten en uitgaven. Wacht niet te lang Voor schuldhulpverlening kunt u zich tijdens de openingstijden van het gemeentehuis melden bij de afdeling

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17