Ummenthun beste bakker Carola's Slender Salon vijf jaar 'Pijlen op infrasmart.eu' Tom Tom als engel Afscheid Handrie Wismans van koor Castenray Actiedag jubileumloterij Ons Genoegen Nieuwe vrijwilligers Vrijwillige Thuishulp BEDRIJFSONGEVAL? VAN DER PUTT ID] ADVOCATEN PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari 2007 - Pagina 9 De letselschade-advocaat helpt u vaak kosteloos om uw schade te verhalen! Wist u dat een letselschade-advocaat u meestal kosteloos kan bijstaan?! De afdeling aansprakelijkheid en letselschade van Van der Putt advocaten bestaat uit drie gespecialiseerde advocaten, die allen lid zijn van de Vereniging van Letselschade-Advocaten LSA: mr. P.C.M. ten Brummelhuis mr. A.J.F. van Dok mr. W.H.M.J. Pelckmans Wanneer u meer informatie wilt over uw rechten, neemt u dan vrijblijvend telefonisch contact op met Henri Pelckmans of Arthur van Dok. Wij kunnen u in een gratis intakegesprek vertellen wat de mogelijkheden zijn. Van der Puft Advocaten Patersstraat 15-17 5801 AT Ven ray Tel: 0478-556677 Fax: 0478-556678 E-mail: info@putt.nl Internet: www.putt.nl Onderzoek- en marketing bureau PMS uit Haarlem heeft onderzoek gedaan in onze regio en Bakkerij J. Ummenthun uit America uitgeroepen tot beste regionale bakker. Het onderzoek is gedaan bij mensen in de regio Venray en Horst. Er is onderzoek gedaan naar zaken als service in de zaak, klantvriendelijkheid van het personeel, bediening door het personeel, netheid en de aankle ding van de zaken e.d.. Een van de belangrijkste beoordelingen betreft natuurlijk de kwaliteit van de producten. Op al deze onderdelen scoorde Bakkerij J. Ummenthun prima. Al met al voldoende redenen om dit predikaat aan hen toe te ken nen. Het moederbedrijf van Bak kerij J. Ummenthun is sinds mei I960 gevestigd in America met een winkel en bakkerij. Vader Jo Ummenthun startte hier, samen met zijn echtgenote Mia als zelf standige warme bakker. Na zijn plotselinge overlijden in 1981 werd het bedrijf overgenomen door zoon Leo. Het bedrijf is in de afgelopen 25 jaar uitgegroeid tot een flinke bakkerij en men heeft naast America ook vestigingen in Venray, Horst en Vierlingsbeek. De productie van het brood en ban ket vindt plaats in America. Het toeval wil dat het moederbedrijf in America begin januari met een compleet nieuwe winkelinrich ting een flinke facelift zal krijgen. Bakkerij J. Ummenthun staat in de wijde omgeving vooral bekend om zijn heerlijke gebak. Leo Ummenthun en zijn vrouw Franka zijn bijzonder trots en vereerd met deze toekenning. Binnenkort zullen er enkele speciale acties opgezet worden. Een van de eer ste acties heeft te maken met exclusieve broodzakken. Carola's Slender Salon opende in januari 2002 haar deuren in Venray. Veel mensen hebben in de afgelopen vijf jaar de weg naar de salon weten te vinden. Dat heeft ertoe geleid dat er inmiddels ver schillende activiteiten geboden worden. Deze bestaan voorname lijk uit Slender You bewegings- banken, vacusteppen en afslank- cabines. "Ondanks de vele trouwe klanten die we inmiddels hebben, zijn er nog veel mensen die het nog nooit geprobeerd hebben, of nog nooit van Slender You hebben gehoord", vertelt Carola. "En dat terwijl er juist zoveel mensen echt van genieten of zelfs fysiek gezien niet meer zonder kunnen". Voor degene die het nog niet kennen: "Het is een andere manier van bewegen voor mensen die niet kunnen, mogen of willen sporten. De bewegingsbanken doen al het werk voor je, ongeacht de klach ten of lichamelijke problemen die iemand kan hebben. Het biedt dus een uitkomst voor mensen die (tijdelijk) niet naar de sport school kunnen of last hebben van reuma of een hernia bijvoorbeeld." Uiteraard komen de meeste men sen ook naar onze salon omdat het gewoon gezellig en ontspan nend is. Dat heeft er dan ook voor gezorgd dat voor ons de afgelo pen vijf jaar letterlijk omgevlogen zijn. De uitspraken van onze klan ten bewijzen dit ook: "Nog maar acht keer geweest en nu voel ik al vooruitgang van mijn spieren en gewrichten", "Slenderen doe ik al vanaf het begin dat is nu dus al vijf jaar en ik ben nog steeds enthou siast, sterker nog, ik kan het niet missen. Een weekje overslaan is niet leuk en na een vakantie ver lang ik echt naar een uurtje slen deren. Ik heb namelijk fybromila- gie en voor mij is dit de uitkomst. Ik heb er veel baat bij omdat het ook de pijn vermindert. Slenderen werkt heel ontspannend. In eer ste instantie was ik erg sceptisch maar ik ben erg blij dat ik het slen deren ontdekt heb." Om iedereen die nieuwsgierig is geworden kennis te kunnen laten maken met Slender You hebben ze tot 1 maart een aantrekkelijke aanbieding. U betaalt namelijk slechts 55 euro voor een 10-uren- kaart. Ze hopen binnenkort u eens te kunnen begroeten in de salon. Voor meer informatie of het maken van een afspraak voor een gratis proefles kunt u bellen met 0478-510459. Prinsenbal De Vöskes Zaterdag 13 januari vindt in zalencentrum 't Brugeind in Meerlo het prinsenbal plaats, in combinatie met de liedjesavond Tijdens deze avond treden prins Harrie I en zijn prinses Gerrie af en dragen de scepter over aan de nieuwe prins en prinses van car navalsvereniging de Vöskes.Tevens wordt afscheid genomen van het boerenbruidspaar van de buurt 't Centrum: Martijn Mooren en Gosia Tralka. Buurt 't Dörp presenteert daarna op spectaculaire wijze het nieuwe boerenbruidspaar aan het publiek. Vanaf 20.00 uur strijden vijf groepen om de titel 'Carnavals schlager 2007' en de hieraan ver bonden wisseltrofee. De groepen worden begeleid door de Rutbach- kapel, die deze avond muzikaal opluistert. Tevens vieren de oud prinsen van de Vöskes deze dag hun 2x11- jarige jubileum. Liedjesavond in Vierlingsbeek Voor de 24e keer houdt Zang groep Evergreen uit Vierlingsbeek op zaterdag 20 januari de liedjes avond Öjjem van ège böjjem in zalencentrum Concordia in Vier lingsbeek. De zaal en het podium zijn deze avond omgetoverd in de sfeer van het thema Casino, Negen deelnemers verschijnen op het podium om een gokje te wagen, ieder twee keer, waarvan na de pauze in omgekeerde volgorde van voor de pauze. De meeste deelnemers worden begeleid door de muziekkapel onder leiding van Bert Jansen. De groep Hutje Mutje Handtasje, winnaar van 2006, gaat proberen de titel te prolongeren. Uiteindelijk bepalen jury en het publiek wie zich de winnaar van het Keieschieters carnavalslied 2007 mag noemen. Aanvang van de avond is 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19-30 uur.Tijdens de avond zijn er cd's met alle carna valsliedjes van 2007 te koop. Na deze avond zijn de cd's te koop bij PLUS-markt Vierlingsbeek. Thuiszorg en Proteion gefuseerd Zorgorganisaties Proteion en Thuiszorg Noord-Limburg zijn recent bestuurlijk gefuseerd. De nieuwe holdingstichting heeft de naam Proteion Thuis. Zowel op het gebied van thuis zorg als op het gebied van intramurale zorg biedt deze fusie veel mogelijkheden. "Proteion Thuis zal in Midden- Limburg de thuiszorgactiviteiten gaan uitbreiden én in Noord-Lim burg intramurale zorg- en woon zorgcombinaties gaan aanbieden", aldus Marcel Wijers, voorzitter Raad van Bestuur van Proteion Thuis. Door de intensieve samen werking kunnen de beide orga nisaties hun cliënten een breed pakket van zorgdiensten aan bieden. Wiel Ploegman, lid Raad van Bestuur van Proteion Thuis: "Hierdoor worden klanten beter ondersteund in hun thuissituatie en kunnen zij langer zelfstandig blijven wonen. De samenwerking biedt tevens de mogelijkheid nieuwe arrangementen te ontwik kelen, waarbij we eikaars exper tise vanzelfsprekend benutten. Proteion Thuis biedt overigens al een interessant servicepakket: geïnteresseerden kunnen gebruik maken van bijvoorbeeld schoon maakdiensten, een boodschap- penservice, een klussendienst, een verhuisservice en de uitleen van hulpmiddelen." Proteion en Thuis zorg Noord-Limburg werkten al nauw samen op het vlak van de aanbesteding bij de gemeenten in het kader van de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo), hetgeen betrekking heeft op de thuiszorgactiviteiten van beide organisaties. Beide organisaties blijven na de bestuurlijke fusie naast elkaar bestaan; voor cliën ten, medewerkers en relaties blijft de herkenbaarheid dus behouden. Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste aanbieder van professio nele thuiszorg in de regio Noord- Limburg. Infra Smart Europe in Wanssum is 2007 goed begon nen. Vanaf deze week is de website www.infrasmart.eu in een nieuw jasje gestoken. Omdat de website toe was aan een update, heeft het bedrijf tevens gekozen voor een com pleet nieuwe lay-out. Daar naast krijgen consumenten een duidelijk beeld van de pro ducten, de zogenoemde Infra Smart-infraroodcabines. Het bedrijf heeft zijn pijlen gericht op een gebruiksvriendelijke en informatieve website. Om de lancering van de ver nieuwde website kracht bij te zetten, heeft het bedrijf nog een primeur. Afgelopen zaterdag is het Lakeside Dartstoernooi weer van start gegaan. Dit prestigieuze toernooi in Engeland wordt door veel kijkers op televisie gevolgd. Infra Smart is hoofdsponsor van Garry Robson wordt gespon sord door het Wanssumse bedrijf Infra Smart Europe. darter Gary Robson op het Lakesi de World Professional Darts Cham pionship 2007. Infra Smart heeft zijn shirt weten te voorzien van de tekst infrasmart.eu. Hij won onder toeziend oog van miljoe nen tv-kijkers de eerste wedstrijd van de Nederlander Michael van Gerwen, van wie werd gezegd dat hij een van de kanshebbers was voor de titel. Infra Smart Europe is een bedrijf dat gespecialiseerd is in infraroodcabines. Vanuit Wanssum worden in Europa 250 wederverkopers van Infra Smart- cabines voorzien. Infraroodcabi nes worden meer en meer aange schaft door consumenten, omdat de gezonde warmte goed is voor lichaam en geest. Neem een kijkje op de website www.infrasmart.eu voor een dealer bij u in de buurt! Na de heilige mis van zater dagavond is de 86-jarige Han drie Wismans uit Castenray door het kerkbestuur in de bloemetjes gezet omdat hij ruim 69 jaar lid was van het kerkkoor. De donderdag daarvoor kon digde Wismans tijdens de repe titie met pijn in het hart aan, dat hij deze zaterdag zijn laatste hei lige mis zou zingen. Wismans, een groot liefhebber van Gregoriaanse kerkzang, had als 17-jarige knaap zijn eerste optreden met kerstmis 1937. Hij zong afgelopen Kerst mis welgeteld voor de zeventigste keer het Puer natus est nobis (een kind werd ons geboren). Wismans vond het feest van Driekoningen dan ook een mooie gelegenheid om zijn lange zangcarrière af te sluiten. Graag had hij de zeventig jaar volgemaakt, maar hij was tot dit moeilijke, maar weloverwogen besluit gekomen, zo beargumen teerde hij, omdat hij het allemaal niet meer zo goed kon bijbenen, zijn gehoor hem een beetje in de steek ging laten en het 'geschra- vel' iedere donderdagavond door het donker voor een uurtje repeti tie hem zo langzamerhand tot een last begon te worden. De repetities en optredens samen met het dameskoor had hij geruime tijd geleden al voor een belangrijk gedeelte laten varen. Bij gelegenheid van zijn zestigste lid maatschapsjaar van het kerkkoor ontving hij de belangrijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice, waar hij nog dagelijks dankbaar aan terugdenkt. In zijn toespraak dankte pastoor te Boekhorst Wis mans en zijn vrouw Riek namens het kerkbestuur en het kerkkoor voor zijn jarenlange inzet. Hierna hadden de kerkgangers de gele genheid om Wismans de hand te drukken. De Vrijwillige Thuishulp heeft in januari 2007 weer plaats voor een nieuwe groep vrijwilligers. De vrijwilligers worden eerst geschoold alvorens ze starten bij de diverse hupvragers. De vrijwil ligers worden ingezet bij mensen in de thuissituatie die een hel pende hand nodig hebben, zoals wandelen met de rolstoel, winke len met een vrijwilliger, gezellig koffiedrinken, samen proberen die computer te begrijpen. De vrijwilliger geeft zelf aan waar hij ingezet wil worden. De Vrijwillige Thuishulp probeert bij elkaar pas sende hulpvragers en vrijwilligers te koppelen. Op welke dag men vrijwilligers werk wil gaan doen en hoeveel tijd men hieraan wil besteden, kan de vrijwilliger zelf bepalen. Voor aanmelden of meer informatie kan men contact opnemen met Jacqueline Vogelzangs via tel. 06- 52669453. Zie ook www.dezor- gondersteuner.nl. De 7-jarige Tom Tom van der Heijden uit Venray is een van de personen die model heb ben gestaan voor het project Arts and Angels van de Venlose kunstenares Pascalle Mansvel- ders. Bij Arts of Angels worden engelen als gewone mensen met vleugels geschilderd Tom Tom is zoon van de Ven- rayse ontwerper John van der Heijden. Van der Heijden is nauw betrokken bij de productie van een kalenderboek dat eind 2006 is gerealiseerd. Mansvelders startte in eerste instantie met het schil deren van haar eigen kinderen. Ze schildert ook alleen mensen waar ze een passend gevoel bij heeft, en dus absoluut niet op bestelling.Via John werd Pascalle Mansvelders geïnspireerd door Tom Tom en zij zette hem als engel neer. In de kalender is elke engel gekoppeld aan een songtekst. Bij Tom Tom is gekozen voor No Surrender van Bruce Springsteen. Met de opbrengst van de kalen der wordt een kinderboek vervaar digd dat gratis verspreid wordt op 166 kinderafdelingen van zieken huizen in Nederland. In 2008 viert muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo haar hon derdjarig bestaan, waarvoor een jubileumcomité al in voorberei ding is. Een doel van het jubileum comité is om de jubilerende ver eniging te voorzien van nieuwe uniformen die men voor een groot gedeelte via een groots opgezette jubileumloterij hoopt te kunnen financieren. Op zondag 14 januari wordt daarvoor een actiedag gehouden in Oirlo, ter promotie van die loterij. De muziekvereniging gaat die dag tussen 11.00 en 15.00 uur door het dorp trekken en er wordt een huis aan huis actie gehouden om deze loterij onder de aandacht te brengen en om al zoveel mogelijk loten te verkopen. De hoofdprijs van de loterij is een nieuwe auto, te weten een Ford Ka. Daarnaast zijn er allerlei ande re kostbare prijzen zoals vakan tiereizen, gereedschap en elektro- nica-artikelen te winnen. In totaal vinden er zes trekkingen plaats en telkens opnieuw maakt men kans op een prijs. De loten kosten 120 euro per stuk. Dat is een groot bedrag, maar afgezet tegen de prij zen en het aantal trekkingen is dat niet duur en men kan in twaalf termijnen van 10 euro betalen. En het is natuurlijk voor het goede doel, nieuwe uniformen voor de jubilerende vereniging. Zie ook www.autoloterij.nu. Verder houdt Muziekvereniging Ons Genoegen in het kader van het jubileum op 14 en 15 maart 2008 een galacon cert in de schouwburg van Venray en van 29 mei tot en met 1 juni 2008 vindt er groots feestweek- einde plaats in Oirlo. Ons Genoe gen werd opgericht in 1908 en kent een rijke historie. De vereni ging begon als een wielrijdersclub annex zangvereniging waar plezier voorop stond maar ook gestreefd werd naar een goed niveau. In 1927 werd de vereniging omgezet in een fanfare en in 1964 werd de drumband toegevoegd aan de vereniging. Verschillende malen werd er een Limburgs Kampi oenschap behaald en twee maal behaalde de vereniging zelfs een landstitel te weten de drumband in 1973 en de fanfare nog onlangs in 2005. Momenteel is er ook een jeugdorkest en jeugdband actief dat aangeeft dat het een club is voor jong en oud. De vereniging telt momenteel ruim honderd muzikanten en is daarmee een wezenlijk onderdeel van de Oir- lose gemeenschap die ongeveer twaalfhonderd inwoners groot is. Meer informatie over de loterij en muziekvereniging Ons Genoegen is te vinden op www.onsgenoe- genoirlo.nl. Daar kan men ook terecht om een lot te kopen. GARY ROBSON

Peel en Maas | 2007 | | pagina 9