Handen ineen voor Limburgse economie Kans voor nieuw zangtalent Jan Driessen nieuwe voorzitter Omroep Venray Gezond ontbijt op school Bert Vloet 12,5 jaar weerman Informatieavond voor gedupeerden brandstichtingen Inloopavond singelvisie Onderzoek naar winkelgedrag Idee voorziet in een behoefte I, uitgaan li winkelen uitgaan J Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 ff ff PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari 2007 - Pagina 7 Kamers van Koophandel gaan fuseren Eén Kamer van Koophandel voor ondernemend Limburg, een gezaghebbende speler op het gebied van de provinci ale economie. Eén Limburgse KvK betekent niet dat streek- en stadsregionale belangen naar de achtergrond verdwij nen. Het is de ambitie van de Kamer om in iedere stadsregio een frontoffice te vestigen, zo dicht mogelijk bij de onderne mer. De fusie van de beide Lim burgse Kamers van Koophandel betekent een krachtenbundeling op Limburgse schaal. De Kamer gaat hierin gelijk op met de drie Limburgse werkgeversorganisaties LWy MKB en LLTB die hun samen werking gestalte geven in "Onder nemend Limburg". "Handen ineen voor economische groei" luidt de slogan. De toekomstige Kamer van Koophandel Limburg streeft ernaar om met Ondernemend Limburg met één gezaghebbende stem te kunnen spreken ten behoeve van de economische ontwikkelingen in Limburg. Een samenwerking die gestalte kan krijgen in het concept van "Ondernemerspleinen". De groei van de Limburgse economie blijft achter bij de landelijke trend. Extra inzet is geboden. Economi sche waardetoevoeging zal steeds meer uit kennis moeten komen. De kenniseconomie is ook de beste medicijn bij vergrijzing en ontgroening. Dit vraagt wel een kwaliteitsimpuls voor onderwijs met nadruk op creativiteit, onder nemerschap en talenkennis, vooral Duits en Frans. De roep naar nieu we en duurzame manieren van ontwerpen en ontwikkelen biedt nieuwe kansen voor kennisinstitu ten en bedrijven, groot en klein. In het bijzonder liggen hier mogelijk heden voor starters. Specifiek op het terrein van economisch aan trekkelijk duurzaam ontwerp en ontwikkeling, is de Kamer nu een belangrijk initiatief aan het opzet ten. Voor duurzame economische ontwikkeling en innovatief onder nemen is een grotere arbeidspar ticipatie noodzakelijk. Extra inzet is ook van het bedrijfsleven nodig om participatie van 45-plussers op de arbeidsmarkt te realiseren. Als extra impuls voor het stimule ren van het starten van een eigen onderneming heeft de Kamer de ambitie om het in Zuid Limburg in samenwerking met de grote gemeentes opererende en zeer succesvolle Starterscentrum uit te rollen over de hele provincie. Eén Limburgse Kamer betekent ook meer nadruk op een consistent en gecoördineerd beleid waar het de Euregio's Maas Rijn en Rijn Maas Noord betreft. Van de Limburgse Kamer van Koophandel mag verwacht worden een herken bare bijdrage aan een duurzame versterking van de euregionale bedrijfsomgeving. Na het succes van Koninginnen acht Rooy 2006 in Schouwburg Venray met Geert Pelzer, Don Mul ders en The Rooyse Stones, zijn de voorbereidingen voor editie 2007 weer in volle gang. De opzet blijft in grote lijnen hetzelfde als de vorige keer. Als opvolger van The Rooyse Stones is een nieuwe U2- tributeband opgericht met Ven- rayse muzikanten uit April Fools en BOB, genaamd: Rooy2U. Deze band bestaat uit Don(o) Mulders, The Edg(ar) Janssen, Pascal Arts, Ruud Stevens en achter de scher men Frank Peters. Rooy2U wordt bijgestaan door enkele gastmuzi kanten. Als voorprogramma kruipt Marlies Driessen in de huid van zangeres Anouk. Driessen was vorig jaar ook van de partij als ach tergrondzangeres bij The Rooyse Stones. De repetities zijn enkele maanden geleden gestart en het weer een geweldig spektakel te worden, aldus John Janssen, mana ger van RTP Naast al dit muzikale geweld wil Rooy Tribute Projects aan nieuw zangtalent de kans bie den om op 29 april met Konin ginnenacht twintig tot dertig minuten (met tape) op te treden op een groot podium voor een publiek van zeshonderd personen. Om het concept van Rooy Tribute te handhaven, is het een vereiste Rooy2U is opgericht voor de Koninginnenacht Rooy 2007. dat een bekende artiest zo goed mogelijk wordt nagebootst. Dus, wie deze uitdaging aan wil gaan, kan een email sturen naar info@ rooytribute.nl. Uiteraard geldt dit ook voor zanggroepen. Tijdens de traditionele nieuw jaarsbijeenkomst van de mede werkers van Omroep Venray heeft Gerard de Beijer officieel afscheid genomen als voorzitter van Omroep Venray. Bij deze gelegen heid werd Jan Driessen, oud-wet houder van de gemeente Venray, als de nieuwe voorzitter voorge steld. Tevens werden er elf medewer kers van de omroep gehuldigd vanwege hun 12,2 jarige jubileum. In zijn dankwoord aan De Beijer memoreerde vice-voorzitter John Niessen de grote verdiensten van de scheidend voorzitter. Van sep tember 1998 tot begin 2006 heeft hij een grote bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van Omroep Venray; zoals de verhuizing van de omroep van deAntoniusstraat naar de Langeweg; verder de automati sering die 24 uur per dag uitzen den garandeert en ook de regio nale samenwerking tussen de vier lokale omroepen van Venray, Horst a.d. Maas, Helden en Venlo. De sfeer, inzet en enthousiasme van de medewerkers heeft er in deze periode toe geleid dat Omroep venray werd genomineerd bij de tien beste lokale omroepen van Nederland. De medewerkers kon den daarna kennismaken met nieuwe voorzitter Jan Driessen. Als voormalig wethouder heeft Dreissen zijn sporen verdiend voor de Venrayse gemeenschap en ver daar buiten. Vooral de grote betrokkenheid, belangstel ling en zijn passie die hij voor Omroep Venray heeft, geeft alle vertrouwen voor de toekomst. Bij zijn presentatie gaf de nieuwe voorzitter aan, dat hij met een ver nieuwd bestuur met nieuw elan het 'thuis-gevoel' kwalitatief wil versterken, voortbouwend op het solide bouwwerk van het bestuur, programmaraad, redactieraad en medewerkers. "Bij Omroep Venray voel ik me thuis en daar klopt mijn hart voor Venray. Omroep Ven ray is interactief, trendy, actueel, eigentijds, toekomstgericht, infor matief, sportief, educatief en voor al ontspannend. Ze biedt sfeer en warmte. Al deze ingrediënten zijn garanties voor een goede toe komst van Omroep Venray, dank zij de grote vrijwillige inzet van superenthousiaste medewerkers. Omroep Venray is het luisterende, sprekende en muzikale hart van Venray",aldus Driessen tijdens zijn toespraak als nieuwe voorzitter. Dat de betrokkenheid ook bij de medewerkers erg groot is maakt het aantal jubilarissen dat deze middag in de bloemetjes werd gezet duidelijk. De tien medewer kers die gehuldigd werden voor hun 12,5 jaar en langer actief zijn bij Omroep Venray waren Piet Hendriks, Roland Hermans, Frans Janssen, Mario Kremers, Frank Laurensse, Ton Lemmers, Lenie Steijlen, Gerda van Stelten, Peter Verbruggen en Paul Verhoeven. Zij ontvingen een oorkonde. Ook Weerman Bert Vloet werd in de bloemetjes gezet. Kinderen van twaalf basisscho len in de gemeente Venray en elf basisscholen in de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wans- sum en Sevenum gaan op school samen ontbijten. In de gemeente Venray bete kent dit voor zo'n zeshonderd kinderen op vrijdag 19 januari gezond ontbijten en in de Sport 3 gemeenten op vrijdag 12 janu ari zo'n vijfhonderd kinderen. In Venray wordt het project 'Kies voor Hart en Sport' voor de vierde keer opgezet. De 23 deelnemende basisscholen staan in een viertal theoretische lessen en vier prak tijklessen stil bij de werking van het hart, de relatie tussen gezond heid en bewegen en het belang van een gezonde leefstijl. In janu ari en februari verzorgen diëtisten van de Zorggroep-Noord-Limburg lessen met als thema Groenten en Fruit. Naast deze lessen krijgen de leerlingen gymles in de gymzaal van de school. Deze praktijkles sen worden gegeven door een vakleerkracht lichamelijke opvoe ding. Het is de bedoeling kinderen te enthousiasmeren en laten proe ven van diverse sportmogelijkhe den. Uiteindelijk kan een kind dan bepalen welke sport de voorkeur heeft. Van maart tot en met mei vinden er in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Meerlo-Wans- sum en Sevenum sportkennisma kingscursussen plaats bij diverse sportaanbieders. In de gemeente Venray werken Kies voor Hart en Sport en het initiatief Jeugdsport- kennismakingsdagen samen. de SCHATTEN van de Grote Kerk 'Niets is zo veranderlijk als het weer' is een gezegde waar weer man Bert Vloet uit Overloon zich dagelijks mee bezighoudt. Voor Omroep Venray doet hij dat al meer dan 12,5 jaar, waar hij dage lijks te horen is in het program ma Lokaal Centraal. Afgelopen weekend werd Vloet, samen met nog tien andere jubilarissen van Omroep Venray in de bloemetjes gezet. Vloet is al meer dan dertig jaar in de weer met het weer. Een hobby die uitgegroeid is tot wel haast een passie.Al op zeer jeugdi ge leeftijd kwam hij onder invloed van het weer. Het was in de tijd dat de mensen, en vooral boeren, dagelijks afstemden op de meldin gen van Hilversum 1 waar in het uitgebreide nieuwsbulletin van 12.30 uur het weer uitvoerig aan bod kwam in het programma, De mededelingen voor land en tuin bouw. Dit weerbericht was vrijwel de enige informatiebron voor de mensen die veelal van het weer afhankelijk waren. Tegenwoordig is dat wel anders. Satellietverbin dingen, radio, televisie en inter net zijn ontwikkelingen waarmee de mensen steeds actueel op de hoogte worden gehouden van de waarnemingen van het weer. De waarnemingen in deze regio ver zorgt Vloet. Hij heeft de beschik king over een eigen weerhut in het vrije veld op 'n paar kilometer van Overloon. Het is een ideale plek op een neutrale meetplaats die de meest betrouwbare informatie geeft. In de regel gaat hij twee keer per dag naar zijn weerhut om de gegevens te verzamelen van zijn thermohygrograaf, de Hellmann neerslagmeter en zijn meters die de maximum- en minimumtem peraturen meten. Voordat hij zijn dagelijks weerpraatje houdt, wor den zijn waarnemingen aangevuld met eigen waarnemingen van het aantal zonuren, windrichting en windkracht en niet te vergeten de neerslag hoeveelheden. De luisteraar kan dan zijn bevindin gen iedere dag beluisteren in het programma Lokaal Centraal rond 17.45 uur. De gegevens die hij in de loop van de jaren heeft verza meld worden nauwkeurig vastge legd en veel van die weergegevens kan Bert zo opnoemen zonder zijn archief te raadplegen. De warmste dag, koudste periode, hoeveelheid sneeuw, vraag het hem en je krijgt vrijwel direct antwoord. Waarne mingen die als laagste of hoogste, langste of kortste enzovoort, staan in de boeken en als die verande ren gaan ze als nieuw record de boeken in. Het afgelopen jaar is Vloet wat dat betreft aan zijn trek ken gekomen. Nog nooit zijn er in één jaar zoveel nieuwe records te melden geweest voor zijn weersta tion dan in 2006. En dat maakt het voor een weerman zo ongelofelijk interessant. De politie Limburg-Noord houdt op dinsdag 16 januari een besloten bijeenkomst met de direct gedupeerden van de brand stichtingen in de wijk Desselke. Tijdens die bijeenkomst wordt de onderzoeksaanpak toegelicht en worden eventuele vragen beant woord. De avond wordt georga niseerd in samenwerking met de Wijkraad Venray Noord-West. Burgemeester Waals zal die avond ook aanwezig zijn, evenals ver tegenwoordigers van het bureau Slachtofferhulp, de brandweer en Wonen Venray. "Het wordt een avond in informele sfeer, maar met een besloten karakter", licht politiechef John Geraedts het ini tiatief toe. "Alleen gedupeerden, geen andere wijkbewoners en geen pers. Dat willen we niet en we denken zo een Poolse landdag te voorkomen." De Wijkraad Ven ray Noord-West zal overigens in een later stadium, eveneens met de politie, een openbare voorlich tingsavond organiseren. Wanneer die zal plaatsvinden, is nog niet bekend. Meer uitleningen Bibliotheek Venray De Openbare Bibliotheek Ven ray kan tevreden terugkijken op 2006. Het aantal uitleningen is het afgelopen jaar gestegen met maar liefst 6,9 procent. Deze stijging is veroorzaakt door de sterke toe name van het aantal verlengingen via internet. Het totale aantal uitleningen bedroeg in 2006 373-805. Als gevolg van een gewijzigde telme- thode is het aantal geregistreerde leden in 2006 gestegen tot 9-631. In 2005 waren dit er 'slechts' 9-052. Hiermee is het aantal leden gestegen met 6,3 procent. Het aantal bezoekers van de biblio theek bedroeg 210.273- Hiermee is de bibliotheek de best bezochte openbare instelling in Venray. Daarnaast heeft de biblio theek in 2006 veel activiteiten georganiseerd op het gebied van leesbevordering, boekpromotie, ontmoeting en debat, digitale informatievoorziening en cultuur. Denk hierbij aan klassenbezoeken, klassikaal lenen, dienstenaanbod basisscholen, Nederland Leest, Kinderboekenweek, voorleeswed- strijd, leesprogramma, Kinderjury, boekenpret, Jonge Jury, geschie denisquiz, RooyNet, www.uitpunt- venray.nl., lezingen, boekenbal, politieke markt en voorleesontbijt. Het jaar 2007 staat in het teken van de voorgenomen fusie met de bibliotheek in Horst aan de Maas. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! In het gemeentehuis wordt op donderdag 11 januari een inloop avond over de singelvisie gehou den. Vanaf 19.00 tot 21.00 uur kunnen geïnteresseerden terecht. Tijdens de avond, om 19.00 en om 20.00 uur, wordt een korte inlei ding gegeven door wethouder Teunissen. Onlangs is een conceptvisie op de Venrayse singels vastgesteld door het college. Deze visie kan nog tot en met 25 januari wor den ingezien op het gemeente huis. Omdat de gemeente graag de mening van de inwoners van Venray hoort houdt zij aanvullend een inloopavond in de burgerzaal van het gemeentehuis. Tussen 19 00 en 21.00 uur kan men vrij in- en uitlopen. In de burgerzaal zijn panelen en kaarten geplaatst. Daarnaast zijn de wethouder en ambtenaren aanwezig om toelich ting te geven en met de bezoekers over de visie van gedachten te wisselen. De visie op de singels beschrijft drie belangrijke zaken op het gebied van ruimtelijke, functionele en verkeerskundige aspecten in relatie tot de singels. Er volgt nog een informatiebijeen komst voor deskundigen en belan genverenigingen. In de komende weken vindt er een groot Euregionaal onderzoek plaats naar het winkelgedrag van consumenten. Dit is een herhaling van het onderzoek dat eind 2004 plaatsvond. Toen echter beperkte ïiet onderzoeksgebied zich tot Zuid-Limburg en de daaraan gren zende regio's, terwijl nu ook con sumenten uit de overige delen van Limburg en omliggende regio's worden ondervraagd. Met de resultaten kunnen zowel ondernemers(verenigingen) als overheden de effecten van hun (marketing)inspanningen toetsen en het beieid eventueel aanpas sen. Opdrachtgevers voor het onderzoek zijn de gemeenten Heerlen, Maastricht, Roermond, Sittard-Geleen, Venlo, Venray en Weert, de Provincie Limburg en de beide Kamers van Koophan del in Limburg. De uitvoering is in handen van BRO adviseurs en Multiscope. Het onderzoek vindt wederom plaats via internet. De reden om het onderzoek te her halen, is de mogelijkheid die hier door ontstaat om veranderings patronen in het winkelgedrag te ïierkennen. Zeker gezien recente ontwikkelingen als de uitbreiding van de Woonboulevard Heerlen en de outletcentra in Maasme- chelen en Roermond, alsmede de (her)opening van Entre Deux en Mosae Forum in Maastricht, de Galeries St. Lambert in Luik en het Ardennes Outlet Centre in Ver- viers. Hebben al deze ontwikkelin gen geleid tot (de gewenste) ver anderingen in het winkelgedrag? Of houdt de consument vast aan het vertrouwde? Blijft Maastricht Centrum veruit het best bezocht? En hoe beoordeelt men anno 2007 de diverse winkelgebieden qua winkelaanbod, sfeer, parke ren, etc.? Vanwege de positieve ervaringen in Zuid-Limburg heb ben de vier centrumgemeenten en de Kamer van Koophandel in Limburg-Noord aangegeven even eens te willen deelnemen aan het onderzoek. Hierdoor worden nu ook consumenten ondervraagd uit de regio's Eindhoven, Kleve, Mönchengladbach, Nijmegen/Oss/ Uden, Venlo en Venray. De regio's Midden-Limburg, Aken, Belgisch Limburg en Luik waren als buurre- gio's van Zuid-Limburg al in 2004 meegenomen. Naast de in 2004 gestelde vra gen over het winkelen buiten de eigen regio krijgen de consu menten nu ook afwisselend extra vragen voorgelegd over het bood schappen doen in het buitenland dan wel het winkelen buiten de eigen regio op koopzonda gen. Ook wordt nu een mening gevraagd over de bewegwijzering naar parkeervoorzieningen. De resultaten van het onderzoek wor den dit voorjaar gepresenteerd. Brochure geheel in stijl fraay venray' Sinds eind vorige week ligt in Venray bij zo'n 60 toonbanken, kassa's en informatiebalies het fraay wonen, werken, winkelen en uitgaansboekje. Deze brochure is een uitgave van drukkerij Van den Munckhof in samenwerking met de werkgroep fraay venray, die de promotie van Venray onder steunt. Consumenten kunnen het boekwerkje gratis meenemen. De bedoeling is dat de centrumbe zoeker met behulp van het boekje makkelijk de weg weet te vinden in Venray en daardoor graag terug komt in het centrum "Het idee is niet nieuw", vertelt uitgever Christ van den Munck hof. "Maar toen ik het idee links en rechts ter sprake bracht, kwam ik er al snel achter dat het in een bepaalde behoefte voorziet." De brochure bevat veel infor matie over het centrum van Ven ray. Zo'n 65 ondernemers pre senteren zich met een foto van hun bedrijfspand en belangrijke informatie voor de consument. Verder staan alle parkeerplaatsen vermeld, inclusief tarieven. Ook de evenementenkalender voor 2007, voor zover die nu bekend is, ontbreekt niet. Verder staat er ook nog de nodige toeristische infor matie in. De brochure is bovendien gra tis verkrijgbaar bij de gemeente Venray en de VW Bovendien is de brochure inmiddels opgenomen in het welkomstpakket dat nieu we inwoners van de gemeente Venray ontvangen. "We zijn tevreden over het eer ste exemplaar, maar hebben ook al wat kanttekeningen en ideeën voor de editie van 2008. Leuk is ook dat ondernemers, die niet in de brochure vermeld staan, toch gevraagd hebben of de brochure ook bij hun op de toonbank mag staan. Dat is een goed teken, het komt de promotie van Venray alleen maar ten goede." Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den munckhof r T 1 Grotestraat 68 Venray 0478-582727 venray DE SCHATTEN VAN DE Grote Kerk venray wonenfraayvreikenfraaywlnkelenliaayullgaan'

Peel en Maas | 2007 | | pagina 7