"Het leek soms wel oorlog" Weer reuzenrad op kermis 'Weinig gebruik bus dorpen' 'Regiotaxi is een ramp' Julicher Meijer PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari 2007 - Pagina 3 'Meer aandacht voor dagbesteding en budgetbeheer' De gemeente Venray telt ongeveer veertig dak- en thuis lozen. De problematiek valt mee en het is een nogal sterk wisselende groep. Schulden en verslaving zijn de hoofdoorza ken van het rondzwerven op straat. Er moet meer aandacht komen voor dagbesteding en budgetbeheer. Dat blijkt uit een onderzoek dat het bureau Intraval in opdracht van de gemeente uitvoerde. Exacte aantallen blijken lastig te achterhalen zijn. De meesten zijn slechts korte tijd dak- of thuis loos of zijn snel weer uit Venray vertrokken. Bij de politie zijn drie daklozen bekend. Een bekend persoon die door het centrum zwerft en iemand die zich vaker in de bossen ophoudt. Daarnaast is er nog een onbekende dakloze die wel eens slapend onder een viaduct is aangetroffen. Volgens de politie veroorzaken ze nauwelijks overlast en vertonen ze ook geen crimineel gedrag. Het aantal men sen zonder vaste verblijfplaats is waarschijnlijk zo laag omdat Ven ray, in tegenstelling tot Venlo, niet over een dag- en nachtopvang voor daklozen beschikt. Op straat in Venray verblijven wel andere personen die overlast veroorzaken maar dit zijn geen dak- of thuislozen. Het zijn meest al alcohol- en drugsverslaafden die rondhangen in de omgeving van het Kerkpad, het Henseniusplein, de vijver van de GGZ-locatie St. Servatius en het winkelcentrum in Brukske. Ook gaat het om cliënten van de GGZ die klinisch worden behandeld, jongeren die nog thuis wonen en andere personen die gewoon op straat rondhangen. Bijna allemaal hebben ze wel eens contact gehad met politie of justitie. De helft heeft wel eens in hechtenis of in een politiecel gezeten. De thuisloosheid wordt ver oorzaakt door huisuitzetting, schulden of ontslag uit een psy chiatrische instelling. Driekwart van de dak- en thuislozen heeft schulden variërend van 1.300 tot 21.000 euro, met een gemiddelde van ruim 8.300 euro. Ze hebben geen betaald werk. Na de sluiting in oktober 2005 van pension Oel- dershof in Oirlo is er in Venray alleen op het St. Annaterrein nog een voorziening waar dak- en thuislozen terecht kunnen. Deze beperkte opvang is bestemd voor cliënten van GGZ en Mensana. Voor verdere opvang moeten dak en thuislozen uitwijken naar de centrumgemeenten Venlo of Roer mond. Oeldershof had een capa citeit voor 22 cliënten uit de hele regio. Hiervoor was een wachtlijst. Bij de meesten was er sprake van een dubbele problematiek (versla ving en psychiatrie). De bedoe ling is dat het pension een door start maakt. De GGZ en Mensana zijn momenteel op zoek naar een geschikte locatie. Er wordt niet alleen gezocht binnen de gemeen te Venray, maar ook erbuiten. De gemeente Venray staat afwijzend tegenover een herstart binnen de gemeentegrenzen. Tijdens de onderzoeksperiode verbleven vijf personen in het sociaal pension. De overige voormalige cliënten van Oeldershof zijn herplaatst sinds de opheffing. De meesten zijn naar een vorm van bege leid wonen gegaan. In hetzelfde gebouw op St. Anna bevindt zich het Zotel. Dit zorghotel heeft als doel de doorstroming van psychi atrische patiënten te bevorderen. Het Zotel is geopend in augustus 2006 en biedt plaats aan elf tot vijf tien personen. Zij zijn ontslagen uit de GGZ-instelling maar hebben nog geen woning gevonden. Of ze zijn uit huis gezet en wachten op een plaats bij de GGZ. Zwerfjongeren die voor langere tijd op straat leven, zijn er nauwe lijks in Venray. Wel is er een groep van naar schatting 25 tot 30 jon geren die tijdelijk niet thuis woont of zelfstandig wil wonen, maar dit niet kan. Het zijn jongeren tussen 16 en 25 jaar die veelal financiële problemen hebben.Volgens mede werkers van Bemoeizorg gebrui ken zij softdrugs en in een enkel geval harddrugs. Zij hebben wei nig structuur in hun leven. In de meeste gevallen wonen ze tijdelijk bij vrienden of kennissen. Na een paar maanden vinden ze zelf een woning of ze gaan weer bij hun ouders wonen. Intraval adviseert de gemeente de huidige voorzieningen in stand te houden. Daarnaast moet er meer aandacht komen voor bud getbeheer van mensen met snel oplopende huurachterstanden. Overlastveroorzakers op straat moeten beter begeleid worden en er is veel behoefte aan geschikte woonruimtes voor alleenstaande jongeren met een laag inkomen. Het bureau Intraval pleit voor een betere dagbesteding van GGZ-patiënten. Ze hangen daar door minder op straat rond wat leidt tot minder overlastgevoelens bij bewoners en voorbijgangers. Ook aan rondhangende alcohol en drugsgebruikers zou een dag programma moeten worden aan geboden. Venrays kerkdorp trots op vernieuwd gemeenschapshuis Op vrijdag 12 januari wordt op feestelijke wijze de nieuwe zaal van gemeenschapshuis De Wis in Castenray geopend door wethouder M. Emonts van Ven ray. Vanaf 17.30 uur staan alle deuren in het gebouw open zodat iedereen een kijkje kan nemen in het vernieuwde gemeenschapshuis. Om 18.00 uur zal Emonts een gedenkpla- quette onthullen en daarmee symbolisch de nieuwe zaal heropenen. Van 18.30 tot 20.30 uur is er een receptie met aan sluitend een feestelijke avond. In een tijdsbestek van circa tien maanden is het jeugd- en gemeen schapshuis De Wis in Castenray opgeknapt, verbouwd en uitge breid. De voorbereidingen heb ben uiteraard veel langer(enkele jaren) geduurd. In dit project wer den ruim 6000 vrijwilligersuren gestoken. Dat heeft een enorme kostenbesparing opgeleverd. De eerste steen van de uitbreiding werd op 2 april 2006 gelegd door prins Henk I. Op die datum werd ook de eigendom van het gebouw door het kerkbestuur overgedra gen aan het stichtingsbestuur van het gemeenschapshuis voor het symbolische bedrag van een euro. Deze eigendomsoverdracht was noodzakelijk, omdat anders in het kader van de fondsenwerving uit bepaalde fondsen geen bijdrage verkregen zou kunnen worden. De fondsenwerving is overigens zeer succesvol verlopen. De doorslag gevende bijdragen zijn afkomstig van CERES(een Europees stimule ringsfonds), 153-000 euro, en na een lange en harde strijd van de gemeente Venray 90.000 euro. Alle verenigingsactiviteiten zijn gedurende de verbouwingsperi ode gewoon doorgegaan zonder dat er noemenswaardige overlast is geweest. Alleen de fanfare heeft voor haar repetities tijdelijk een ander onderkomen gehad, de loods van komkommerkweker Classens. De Wis is nu een modern gebouw met een compleet nieu we inventaris, een geheel nieuw verwarmingssysteem(WTW) met airco's, aangepaste voorzieningen voor de peuterspeelzaal en fanfare, grotere bergruimte, brandwerende gordijnen, internetvoorzieningen, een groot tvscherm, er kunnen lezingen gehouden worden met gebruikmaking van een beamer en er zijn twee invalide parkeerplaat sen aangelegd. Met het vernieuw de gebouw kan de Castenrayse gemeenschap weer jaren vooruit. EEN STUKJE HISTORIE De historie van het Castenrayse gemeenschapshuis De Wis is min of meer verbonden met de histo rie van de parochie van de H. Mat thias in Castenray. Begin 1933, vlak voordat Castenray op 15 augustus van dat jaar van rectoraat verheven werd tot zelfstandige parochie, nam de toenmalige, eerste pastoor van Castenray, Richard Verheg gen, het initiatief tot de bouw van een patronaats- en bondsgebouw. Vrijwel elke parochie had in vroe ger jaren zo'n gebouw. Dat was een wezenlijk onderdeel van het parochiebestel en diende vooral om de jeugd ook buitenshuis een 'beschermend' onderkomen te bieden. De oorsprong van het gemeenschapshuis van Castenray ligt dan ook bij de kerkgemeen schap en haar geestelijke leiding. Deze gaf bij de oprichting niet alleen de 'beschermende' functie aan het gebouw (patronaatsge bouw), maar bedeelde het tege lijkertijd een multifunctioneler karakter toe (bondsgebouw). In april 1933 werd door initiator en toen nog rector Richard Verheg gen de eerste steen gelegd voor de bouw. De totale bouwkosten van het nieuwe gebouw bedroe gen volgens de parochiekroniek f 6277,60. Het nieuwe patronaatsge bouw diende al vrij snel als hulp kerk, toen in 1934 de Castenrayse parochiekerk verbouwd werd. Op het hoge toneel kwam het altaar te staan en de grote zaal fungeerde bij deze gelegenheid als kerkschip. Dagelijks woonden de parochia nen hier de door pastoor Verheg gen verzorgde diensten bij. Op 13 november 1944 bliezen de Duitsers de toren van de Cas tenrayse kerk op, waarbij vrijwel de gehele kerk werd vernield. Toen de geëvacueerde inwoners na de bevrijding op 23 novem ber weer terugkeerden, kon de balans van de vernielingen wor den opgemaakt. De kerk zou de komende jaren onbruikbaar zijn en al weer zou het patronaat, dat gelukkig gespaard was gebleven, uitkomst moeten bieden. Omdat ook de lagere school aan de Hor- sterweg door het oorlogsgeweld zwaar beschadigd was, werden er onder andere lessen gegeven in de benedenzaal van het patronaat. Zo bleef het patronaat voor de gehele Castenrayse gemeenschap een onmisbaar gebouw. ROET Het patronaat en ook het hui dige gemeenschapshuis hebben nooit een echte beheerder gekend. Het gebouw is altijd eigendom geweest van de kerk, maar werd vanaf 1955 vooral geëxploiteerd door verenigingen en organisaties. Zij zorgden ook voor de noodzake lijke werkzaamheden als schoon maken na afloop van een activiteit. Het gebouw was erg sober inge richt. De sanitaire voorzieningen waren ver benedenmaats. Er was in het gebouw geen waterleiding, dus ook geen stromend water op de toiletten. Ook de verwarming was bij voortduring een bron van zorg en ergernis. De oliegestookte kachels vertoonden regelmatig mankementen en de kachelpijpen raakten los bij dansavonden en bij hospartijen tijdens carnavalsactivi teiten. Bij tijd en wijle zag de zaal dan zwart van het roet en stonk het vreselijk naar half verbrande olie. Het patronaat, dat al dienst had gedaan als noodkerk, school lokaal, kleuterschool, jeugdhuis en gemeenschapsruimte, kampte met een gebrek aan onderhoud, omdat het kerkbestuur er geen geld aan kon of wilde besteden. Evenals de verenigingen was ook het kerkbe stuur al het ongemak meer dan beu en in 1970 deed ze het beheer van het gebouw helemaal over aan de gebruikers. Die verenig den zich in de Stichting Jeugd- en Gemeenschapshuis en huurden het gebouw tegen een symbolisch bedrag voor een periode van tien jaar. Het kerkbestuur trok zich vol ledig terug uit de organisatie en het beheer van het gebouw, maar bleef wel eigenaar. De pas opge richte stichting zou sturing gaan geven aan de exploitatie en de kosten van onderhoud en beheer voor haar rekening nemen. De stichtingbestuurders gingen voort varend aan de slag en stimuleerden een intensiever gebruik van het gebouw, zodat er meer inkomsten verkregen konden worden. Daar mee konden enkele hoogst nood zakelijke voorzieningen getroffen worden en verbeteringen toege past worden. In 1971 onderging het gebouw een lichte opknapbeurt en in 1972 werden de toiletten vernieuwd en kwamen er spoelbakken, wastafels en spiegels. Wat een ongekende luxe! Om een en ander te kunnen bekostigen, werd in de carnavals- tijd een groot bal georganiseerd. In 1979 werd in de zaal tegen de achterwand een nieuw buf fet geplaatst met daarboven een afdak, bedekt met heuse dakpan nen. Ook werd het plafond ver laagd door middel van een houten raamwerk, waarover jute gespan nen was en verder werd nog wat noodzakelijk onderhoud gepleegd. De totale kosten bedroegen f 139 000,- waarvan een bedrag van f 30.000,- voor rekening van de Castenrayse gemeenschap kwam. Ondanks deze aanpassingen bleef er onvrede over de te kleine en sobere zaalruimte, het gebrek aan enkele voorzieningen en de totaal niet eigentijdse aankleding van het gebouw. Al deze manco's noopten het stichtingsbestuur in overleg met de verenigingen een groot renovatieplan op te zetten. Jaren van gedegen voorbereiding gingen er aan vooraf, maar uiteindelijk resulteerde dit in opname van het plan in de meerjarenbegroting van de gemeente Venray. De verbou wing stond voor 1986 op de rol en het benodigde geld werd gere serveerd. Even dreigde er nog een kink in de kabel te komen. Op 9 juli 1985 deden B en W het voor stel aan de gemeenteraad om de verbouwing door te schuiven naar 1987. Hiermee nam Castenray ech ter geen genoegen en massaal toog men naar het gemeentehuis om de verontwaardiging kracht bij te zet ten. En het beoogde effect van de demonstratie werd bereikt, want het voorstel van B en W werd door de gemeenteraad verworpen. Castenray kon eindelijk aan de zo vurig gewenste verbouwing begin nen. Er werd een bouwcommissie ingesteld en meteen na carnaval 1986 gingen de werkzaamheden van start. Tientallen Castenrayse vrijwilligers zetten hun beste beentje voor en dit resulteerde in een prachtig gerenoveerd gebouw. Er kwam een nieuwe entree met hal en garderobe, nieuwe toilet groepen, een nieuw buffet en een nieuwe keuken. Vanaf 1990 nam het gebruik van het gemeenschapshuis drastisch toe. Steeds meer verenigingen vonden er met hun activiteiten een prima onderkomen en dit tot ieders tevredenheid. Tegen een betaalbare huur kon iedereen gebruik maken van het gemeen schapshuis en de 50% regeling maakte het gebruik extra aantrek kelijk. Van de nettowinst bij een activiteit ontvingen vereniging en stichtingsbestuur ieder de helft. Daar stond wel tegenover dat de organiserende vereniging zelf moest zorgen voor personeel e.d. Deze unieke regeling is tot op heden overeind gebleven en de verenigingen varen er wel bij. In 2005 waren er in de gemeen schap Castenray een aantal behoef ten bijgekomen. Zo zocht de groep biljarters van de Bond van Oude ren een onderkomen. Ook de in 2001 opgerichte Stichting Heem kundig Genootschap Castenray was dringend op zoek naar een onderkomen. Daarnaast hadden de Stichting Peuterspeelzaal en de Bond van Ouderen verschillende wensen op tafel gelegd en waren er nog meer verenigingen die hun specifieke wensen ten aanzien van een adequaat gebruik van het gemeenschapshuis hadden. Uit dit alles bleek, dat het gebouw onvol doende voldeed aan de behoeften van de gebruikers en dat er geen beschikbare ruimte was voor enkele Castenrayse organisaties. Een uitbreiding van het gebouw met behoud van het historische karakter was dan ook meer dan wenselijk. Met de realisatie er van kunnen alle wensen van de gebrui kers nu worden ingewilligd. Kantoor De Limburger tijdelijk dicht Dagblad De Limburger start op 1 februari een pilot waarin de redacties van de kantoren in Venlo en Venray worden samengevoegd. Het kantoor in Venray wordt vooralsnog wel aangehouden. Het project duurt een half jaar. Op het kan toor Venray werken momenteel vier mensen. De afdelingschef is tevens vervangend chef in Venlo, waardoor het vaak voorkomt dat op het kantoor in Venray (bijna) niemand aanwezig is. De pilot moet aantonen of door de samenvoeging de samenwerking - onder meer de verdeling van de taken - tussen beide kantoren ver beterd kan worden. De werkdag wordt altijd gestart met een geza menlijk overleg. Volgens redacteur Bert Albers is het niet zo dat het kantoor Venray verdwijnt. Hij sluit echter niet uit dat op termijn ver huisd wordt naar een kleiner kan toor in of nabij het centrum. De Barometer De eerste stelling in de nieuwe rubriek De Barometer, 'Vuurwerk zou op oudejaarsavond en -nacht alleen van 18.00 uur tot 01.00 uur afgestoken mogen worden. Ik word gek van dat geknal', leid de tot een groot aantal reacties. Voor- en tegenstanders gaven hun mening, al waren de mensen die het (helemaal) eens waren met de stelling veruit in de meerderheid. Slechts één man, Peter Classens uit Oirlo, was het niet eens met de stelling. Hij vindt dat 'men niet zo moet zeuren'. De redactie van Peel en Maas heeft een selectie gemaakt uit de reacties die bin nenkwamen. Jan Kreutz uit Oostrum is het helemaal eens met de stelling: 'Vuurwerk is leuk en aardig, het geeft toch iets extra's rond de jaarwisseling. En goed is goed, het hoeft echt zo overdreven' Jeanne Jansen vraagt zich af waarom vuurwerk wel zou mogen vanaf 18.00 uur op oude jaarsavond. 'Ik meen toch dat de jaarwisseling om 24.00 uur is en dat het begin van een nieuw jaar reden is voor het vuurwerk. Per soonlijk stoor ik mij niet echt aan het geknal vooraf, maar ik kan mij voorstellen dat anderen dat wel doen. Bovendien, vroeger duurde het vuurwerk toch ook geen hele week?' Martina Bovee laat zich in gelij ke bewoordingen uit. 'Vuurwerk zou alleen op oudejaarsnacht afgestoken mogen worden. Het gekmakende geknal de hele dag slaat nergens op, vuurwerk is bedoeld om het nieuwe jaar in te luiden. En dat is pas om 24.00 uur'. Mevrouw Vermeulen laat weten 'het helemaal eens te zijn met de stelling'. 'Je wordt er inderdaad gek van, zeker als je ziek bent. En wat te denken van alle dieren, die arme beesten. Maar ook mijn kleinkind zat angstig in een hoek je in de box. Vuurwerk is bedoeld om het nieuwe jaar in te gaan, niet om weken van tevoren al afgestoken te worden. En de laat ste paar dagen is het helemaal niet te harden. Inderdaad: om gek van te worden'. Ook Miep en Johan Philipsen uit Venray zijn het helemaal eens met de stelling: "Natuurlijk gun nen wij iedereen z'n pleziertje. Vuurwerk hoort nu eenmaal bij oud en nieuw en heeft z'n traditie. Maar afgelopen oudejaarsdag leek wel een 'guerilla-dag'. Mensen dur ven niet meer de straat op. Vooral ouderen en ouders met kleinere kinderen houden zich angstvallig binnenshuis. Pleinen, straten, ja, zelfs de hele omgeving van Ven ray ligt er verlaten bij Dieren in de natuur en huisdieren lopen verward, opgejaagd en bang rond. Oudejaarsdag wordt compleet beheerst door degenen die, als wandelende tijdbommen, doelloos met rugzakken vol explosieven al even uitdrukkingsloos hun rotjes, vuurpijlen en zelfs zware bom men onder auto's, op opritten, in brievenbussen, vlak bij voordeu ren, onder fietsers en wandelende mensen gooien. Met alle extreme gevaren van dien! Een ware gue rilla! J. Meeusen uit Venray reageert met: "Ik had zelf op het voorstel kunnen komen! Het leek overdag soms wel oorlog!" Peter Classens uit Oirlo is de enige die het niet met de stelling eens is. 'Men moet niet zo veel zeuren. Het is tenslotte maar eens per jaar en de beginnende jeugd krijgt anders de knallers en pijltjes nooit op!'. In 'De Barometer' kunnen lezers reageren op een wekelijkse stel ling. Doe ook mee en geef in maxi maal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze tweede week luidt: 'De regiotaxi is een ramp'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vanden- munckliof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 De kermis in Venray wordt dit jaar van vrijdag 3 tot en met woensdag 8 augustus gehouden. De toppers dit jaar zijn de Move- it, de Katapult Bungee, de Fun Factory en het Reuzenrad. Na een afwezigheid van vier jaar komt er weer een reuzenrad terug in Venray, met de naam Rota Nostra. Het reuzenrad heeft 24 gondels en een hoogte van 35 meter. Op het rad zijn zo'n 15.000 lampjes gemonteerd. Nieuw voor 2007 is de Real Action Show. Deze show omvat beroemde scènes van inter nationale filmhits, gespeeld door live acteurs. Andere attracties zijn ondermeer spookhuis Ghost Castle, de Impact, de X-factory en de gezellige familieachtbaan. Het grasveld tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis wordt ook in 2007 weer in gebruik genomen voor kinderattracties. Behalve een lange glijbaan, de Megaslide, komen hier de Beach Jumper, een bootjesmolen, mini scooter en Reis door Toverland te staan. De attracties komen, behalve op het grasveld, ook te staan op het Schouwburgplein, het Hensenius plein, de Grote Markt, de Raad huisstraat en het Raadhuisplein. In totaal staan er 58 attracties op de kermis. De dorpsbewoners maken nog maar weinig gebruik van de nieu we busdiensten van Veolia. Sinds 10 december rijdt er in Merselo en Veulen voor het eerst een bus. Oirlo is sinds lange tijd weer aan gesloten op de lijnbus naar Horst. De belangstelling in Veulen is gering. Dit komt omdat er alleen een belbus rijdt die twee uur van tevoren moet worden aan gevraagd. "Ik heb het idee dat er heel weinig gebruik van wordt gemaakt", zegt dorpsraadvoorzit ter Henk Hellegers. "De Veulena ren zijn het ook niet gewend om met de bus te reizen. We kunnen ook alleen maar heen en terug naar Venray." In Veulen zijn eind vorig jaar de bushaltes geplaatst. Terwijl Oirlo en Merselo nog wachten op hun halte. "In oktober hebben we al aangegeven waar de bushalte in Oirlo moet komen", zegt dorpsraadlid Wil Peters. In tegenstelling tot Veulen is Merselo wel aangesloten op een lijndienst die via ziekenhuis Vie- curi en Venray naar het NS-station in Oostrum rijdt. "Bij slecht weer gaan ouderen boodschappen doen in Venray. En voor 1 euro kunnen we ook naar het treinsta tion", aldus dorpsraadvoorzitter Theo Zegers. Ieder half uur stopt de bus bij de kerk in Merselo. "Dat is 34 keer per dag en ik schat dat er gemiddeld één reiziger per keer in de bus zit." Niet alle chauffeurs blijken overigens op de hoogte te zijn van het eurokaartje. Regelma tig moeten de Merselonaren de buschauffeur daarop wijzen. "De Regiotaxi is een ramp", zei voorzitter Charles de Vil der van de centrale van oude renverenigingen tijdens de nieuwjaarsreceptie. Oude ren en gehandicapten kun nen voortaan nog slechts vijf zones reizen met het goedko pe tarief. Sinds 10 december 2006 is onder de vlag van de nieuwe ver voerder Veolia de Deeltaxi vervan gen door de Regiotaxi. Volgens De Vilder zijn er veel ontevreden gebruikers en zullen steeds min der ouderen gebruik maken van het openbaar vervoer. "Bij de Deel taxi hadden wij al grote moeite met het wegvallen van het geredu ceerde tarief voor ouderen. Daar door liep de deelname met meer dan de helft terug", zei De Vilder, die Veolia bekritiseerde onder meer omdat het bedrijf na 17.00 uur niet meer bereikbaar is. "Een gemiste kans om het soci ale isolement ofwel vereenzaming onder de ouderen terug te drin gen", aldus De Vilder, die voorspelt dat met gratis openbaar vervoer voor ouderen en gehandicapten nog niet alle problemen zijn opge lost. "Maar het zou wel een stap in de goede richting zijn." Op dinsdag 16 januari organise ren de ANBO en de KBO-afdeling Venray een themamiddag over mobiliteit in ontmoetingscentrum De Kemphaan. Met uiteraard bij zondere aandacht voor de vernieu wingen en veranderingen in het openbaar vervoer sinds de over name door Veolia. Sprekers zijnjo Linders van de provinciale werk groep mobiliteit en Ol van Iersel van Rover, de vereniging voor rei zigers in het openbaar vervoer. De provincie Limburg organiseert de komende tijd twee hoorzittingen vanwege de vele klachten over het nieuwe vervoersysteem. De hoorzitting voor Noord- en Mid den-Limburg is op 23 januari om 1900 uur in Venlo. De exacte loca tie wordt nog bekendgemaakt. Vervolg VP "Een lokale kwestie" Overigens heeft het ministerie van Landbouw, Natuur en Voed selkwaliteit in het kader van de Flora- en Faunawet, op verzoek van de omwonenden, van wie er achttien een bezwaarschrift tegen het bouwplan bij de gemeente hebben ingediend, een verzoek tot handhaving bij het college van B en W neergelegd. Er moet in het gebied volgens het minis terie eerst een natuurwaardenon- derzoek zijn verricht voordat het uitvoeren van de werkzaamheden kan beginnen. In een reactie heeft het college van B en W het minis terie inmiddels laten weten dat het eraan twijfelt of zo'n onder zoek naar beschermde dieren en planten in het gebied tussen de Postbaan en Beemdweg wel nodig is. Er is volgens het college geen enkel bewijs dat in het plangebied beschermde soorten voorkomen. "We wachten nu op een reactie van LNV", verklaart een woord voerster van de gemeente. Het college heeft in december de hele bouwprocedure in gang gezet. Er is inmiddels een vrijstelling van het geldende bestemmingsplan en een bouwvergunning voor de bouw van vijftien woningen aan de Postbaan-Beemdweg verleend. Tegen dit besluit van het college kan in eerste instantie bezwaar aangetekend worden via de com missie bezwaar van de gemeente. De juridische procedure kan in het uiterste geval leiden tot een hoger beroep bij de Raad van State in Den Haag. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,95 (postcode 58..) 35,50 (overige binnenland) Geldproblemen drijft mensen straat op De Wis nieuwe parel van Castenray Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2007 | | pagina 3