Fons prins van De Piëlreuzen Dirk I prins Schanseknuppels 1! I iili 1 L 1 V///m. 1 Mill f m M Henri I prins Dartele Veulen Karei van Daal voorzitter AAR Keismiddag in Venray Prins Dennis en prinses Anke in Swolgen f Fokker Elluf en de megjes t Huikraker 2007 ;c .1 Jeroen prins De Bliekers Orde van de Hazekeutel voor Cor Creemers Veel belangstelling voor Tienermök f I IRIL v v «I m II U I I 9, H mJi ff] PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari 2007 - Pagina 24 Carnavalsvereniging De Piëlreus heeft in een bomvol Smelehof in Ysselsteyn een nieuwe prins gekozen: Fons (Leeijen) I. In het dagelijks leven runt hij samen met zijn prinses Jeanne (Voermans) een melkveebedrijf gecombineerd met een zorgboerderij. Zijn leus is: Zonder zurg en mit de koeien op stal vieren weej dit jaor mit owlie carnaval, Het dorpspaar is John Franssen en Peggy Mennen. De Reuzekluut is de hoogste car navalsonderscheiding in het Reu zerijk en deze gaat dit jaar naar Johan Lemmens voor zijn verdien sten voor de Ysselsteynse gemeen schap. r- i Tijdens het prinsenbal in gemeenschapshuis De Wis van carnavalsvereniging De Schan seknuppels in Castenray is prins Dirk I (Arts) uitgeroepen tot nieuwe prins. Het uitkomen van de nieuwe heerser werd voor afgegaan door het aftreden van Prins Henk II. Speciaal voor deze gelegenheid was de alom bekende psycholoog dr. Bill ingevlogen van uit de USA. Hij poogde erachter te komen wie de nieuwe prins zou worden, omdat de vorst en voor zitter dit vergeten waren. Nadat er bij een aantal potentiële kan didaten aangebeld was, stonden ze wederom bij een voordeur. En tot ieders grote verrassing kwam de presentator van de avond Dr. Bill, alias DirkArts, alias de nieuwe prins van de Schanseknuppels prins Dirk I tevoorschijn! De leus van prins Dirk I is: ik bin une Arts ien hart en niere, mit allerhande maniere dit joar goan wej ut pres- tiere om onder mien leiding caran- aval te viere. Tijdens een druk bezocht prin sebal kwam prins Henri I uit als nieuwe heerser over het Dartele Veulen. Prins Henri I gaat door het dagelijks leven als Henri Reintjes, is getrouwd met Carla en samen hebben ze twee kinderen. Rein tjes is loonwerker van beroep en actief bij autocrossclub ACC t' Veule. Zijn leus is: Ower trakters en pille hoefde os niks mer te lieëre, want wij gón vastelaovend viere. Verder is tijdens het prin sebal nog bekendgemaakt dat de hoogste Veulense onderscheiding, het gaolde paerd, dit jaar uitge reikt gaat worden aan Milla Lit- jens-Franssen. Dit gaat gebeuren op carnavalsdinsdag in De Perds- stal. Karei van Daal is met algemene stemmen gekozen tot jubileum voorzitter van de Als Adjudante Rooj (AAR) .Als man van het eerste uur is Van Daal een van de oprich ters van de AAR en gaat hij de Aid Adjudante naar hun elfjarige jubi leum in 2009 leiden. De AAR gaat dit jubileum op eigenzinnige en carnavaleske manier vieren. Na de benoeming van Milton Cavis tot vorst van carnavalsvereniging De Piëlhaas, inmiddels welhaast een traditionele benoeming voor een voorzitter van de AAR, achtte hij het raadzaam om de dagelijkse aansturing van de AAR over te dragen aan een nieuwe voorzitter. Het combineren van de drukke werkzaamheden als voorzitter van de AAR met die van vorst van De Piëlhaas legde een te groot beslag op de agenda van Milton. De AAR prijst zich gelukkig om in de eigen gelederen ook direct adequate vervanging voor handen te heb ben in de persoon van Karei van Daal. Begin 1998 stond Van Daal met enkele andere oud-adjudan ten aan de wieg van de AAR. Een initiatief dat aanvankelijk met wat scepsis bekeken werd. In het recente verleden waren er vol doende voorbeelden van mislukte pogingen om een Aid Adjudanten club op te richten. Maar deze keer liep het anders, niet in de laatste plaats door de bevlogen bijdrage van Van Daal. Hij is een telg uit een roemrijk Venrays carnavalsge slacht en gepokt en gemazeld in de Venrayse vastelaovend. In 1995 was hij samen met Arno Lucassen adjudant van de illustere prins Jan IV Kort daarna vierde het trio ook nog triomfen met hun hit Helena. Na het jaar als adjudant is Van Daal niet voor de Venrayse carna val verloren gegaan, maar heeft hij als lid van de Raod van XI, voorzit ter van de commissie wagenbouw en lid van het algemeen bestuur van De Piëlhaas jarenlang een bijdrage geleverd aan de ontwik keling van de Venrayse carnaval. De komende jaren gaat hij de rol van voorzitter vervullen binnen de AAR en in die hoedanigheid ook optreden als adviseur van het algemeen bestuur van de Piëlhaas. Maar de belangrijkste uitdaging voor Van Daal ligt gelegen in het opzetten van een grandioos jubi leumjaar in 2009-Tijdens de jaar lijkse, besloten, inauguratie van de AAR, op zondag 14 januari wordt Van Daal geïnstalleerd tot nieuwe voorzitter. De Aid Adjudanten Rooy hou den op zondag 4 februari voor de zevende keer hun carnavals feestje, uitsluitend voor Kels, in De Witte Hoeve in Venray. Zoon, papa en opa, ze kunnen allemaal naar de Keismiddag. Dit jaar is ook Jan Strik van de partij, een van de wei nige buutreedners die de Kels stil kan krijgen en onbedaarlijk kan laten lachen. De muzikale omlijs ting is in handen van de band Min- sekiender. De Bakkeliet Grieten zijn vier dames die meezingers in hun repertoire hebben en de feestvreugde verder verhogen, alle Kels ontvangen een gif-ewee bij binnenkomst. Het vrijgezellen- feestje ter ere van de toekomstige boerenbruidegom is inmiddels uitgegroeid tot een traditie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij AAR-leden, 't Upke, Hulsman en de Klokkenluider. Het programma duurt van 13.00 tot 17.30 uur. Gert en Karin Custers boerenbruidspaar In een bomvolle café-zaal Wil- helmina in Swolgen werden zon dag het nieuwe boerenbruids paar en de nieuwe prins en prinses bekendgemaakt. Nadat er afscheid was genomen van prins Geert en prinses Ellen, adjudant Hem en het boerenbruidspaar Sjaak en Mientje, werd het nieu we boerenbruidspaar 2007 aan het publiek voorgesteld: Gert en Karin Custers. Zij worden op 19 februari in de onecht verbonden. Later op de middag kwam ook de nieuwe heerser over het Bokken- rijk tevoorschijn: prins Dennis I (Christians), die wordt vergezeld door zijn prinsesAnke (Kerstjens). Zij kozen als adjudant Thijs van Mierlo. Vanuit de carnavalsvereni ging worden zij bijgestaan door adjudant Frank Claessens. Op 21 januari zal dit prinsenpaar recipië ren vanaf 14.11 in café-zaal Wilhel- mina. Tevens droeg vorst Eduard na zeven jaar vorst te zijn geweest, de vorstenscepter over aan Fred Slof. Op zondag 14 januari vindt in café-zaal Wilhelmina vanaf 14.11 uur een miniplaybackshow plaats. Tijdens deze show laten de jonge artiesten uit Swolgen hun talen ten zien. Verder zijn er optredens van de dansgarde en wordt tijdens deze middag ook het nieuwe jeugdprinsenpaar bekendgemaakt met een nieuwe jeugdvorst(in). Tevens wordt tijdens deze bij- Prins Dennis en prinses Anke. Foto: Foto Hoedemaekers Venray. eenkomst afscheid genomen van prins Tim, prinses Floor en de jeugdvorstin Jessie Prinsenbal Merselo Carnavalsvereniging De Zage- wetters in Merselo houdt op zater dag 20 januari een prinsenbal. De aanvang is 21.00 uur. Deze avond is er het aftreden van prins Noud II en nar Johan en om 22.49 uur wordt de nieuwe prins bekendge maakt. Opstoekmatinee Het Venray's Mannenkoor houdt op zondag 11 februari het Opstoe kmatinee. Een onderdeel van het Opstoekmatinee is de soundmix- show door kinderen. Kinderen zingen een carnavalslied met achtergrondmuziek. Kinderen die het leuk vinden om alleen of met een groepje mee te doen kunnen zaterdag 27 januari tussen 11.00 en 12.00 uur in de Witte Hoeve een carnavalslied uitzoeken. Ze krijgen dan een oefen-cd mee naar huis. Ook eigen muziek is mogelijk. Opgeven kan bij Hans Hebben via hansyvonne@orange. nlofvia tel. (0478)515258. Prins Huub II was afgelo pen weekend op bezoek bij de Aostrumse liedjesmiddag. Hij kwam zijn belofte die hij gemaakt had tijdens de liedjesmiddag van de Piëlhaas na. Hij had enkele artiesten beloofd dat hij ze zou komen aanmoedi gen als ze in Oostrum mee zou den doen met hun liedje Wieër van huus dat in Venray niet bij de laatste vier geëindigd was. Met dank aan De Piëlhaas die de arran gementen ter beschikking stelde konden de jongens en meisjes van De Zooi uut Rooi in Oostrum onder de artiestennaam waarmee de jongens al jaren in Oostrum meedingen met een kleine toe voeging: Fokker Elluf en de meg jes. Of het nu aan de dames lag of aan de ruggesteun van prins Huub II, maar deze keer haalde Fokker Elluf het hoogste resultaat tot dan toe. Na een nek aan nek race bij de vakjury moest de publieksjury uiteindelijk bepalen wie de win naar werd. Drie van de acht acts maakten nog kans op de eerste plaats en nadat duidelijk werd dat de RoMaRiJa's met hun lied Ozze Lei de tien punten van het publiek kregen eindigden Fokker Elluf en de megjes op een mooie tweede plaats. De cd met alle acht de lied jes die meedongen in Oostrum is verkrijgbaar bij carnavalsvereni ging de Karklingels. In een geheel gevuld gemeen schapshuis in Overloon is afge lopen zondag de liedjesmiddag van Fanfare Vriendenkring en carnavalsvereniging De Huibuuke gehouden. Voor de derde achter eenvolgende keer heeft de groep 2 bier or not 2 bier de meeste punten gescoord van de tien uitge brachte liedjes met Loen stelt ow 's vur, en is hiermee de Huikraker van 2007. Muzikaal werd het over grote deel van de liedjes begeleid door Freunde Echo onder leiding van Ton Keizers en speelde arran gementen geschreven door Louis Peeters. De presentatie van deze middag was in handen Pascal Arts. Tijdens de pauze kondigde Rob Weerts namens de Huibuuke de bekendmaking van het Jeugdcar naval 2007 aan. Op ludieke wijze werden ze met een piratenschip van een fantasie-eiland gehaald. Zo verscheen het jeugdprinsen- paar: jeugdprins Tom III (Verbrug- gen), jeugdprinses Anne Jacobs, Nar Bram van de Rest, boerenbrui degom Bram Verhofstad en boe- renbruid Jasmijn Madou, gevolgd door de jeugdraad van elf met gevolg. Zij werden toegesproken door prins Frank II. De voorzit ters van Fanfare Vriendenkring, Bert Bardoel en Adrie v.d. Pas van carnavalsvereniging De Huibuuke maakte de uitslag bekend. De win naar van de huikraker 2007 was de groep 2 bier or not 2 bie. Op de tweede plaats eindigde ZetZeteN met Huibuuk en de derde plaats was voor Ben die van Lichteveld met Mak van hui us unne trui. De middag werd afgesloten met een optreden door joekskapel Vur de Joeks. Optocht Venray Carnaval staat weer voor de deur en ook de grote optocht in Venray komt er weer aan. Hét spektakelstuk van carnavalsmaan dag 19 februari.Tientallen wagens, honderden volwassen en kinderen die verkleed zijn trekken dan door de Venrayse straten. Iedereen die een idee heeft om de toeschou wers langs de kant te vermaken, een groep met prachtige pakken die iedereen moet zien of wan neer men een mooie wagen heeft gebouwd, kan zich opgeven. De inschrijfdata zijn 4 en 11 februari in café 't Upke tussen 11.30 en 13-00 uur.Aanvang van de optocht is 13-41 uur. Tijdens een spetterende show met een nagespeelde pitsstop is in het gemeenschapshuis in Maashees de 47e prins van carna valsvereniging De Bliekers uitge roepen. Dit jaar gaat Prins Jeroen d'nTwedde (Denissen) de scepter zwaaien en adjudant Mario (Gel den) gaat ervoor zorgen, dat prins Jeroen dit zorgeloos kan doen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in De Orde van de Hazekeutel is de hoogste onderscheiding van Venrayse jeugdcarnavalsvereni ging De Hazekeutel, en wordt ieder jaar uitgereikt aan een per soon die zich meer dan twintig jaar belangeloos voor de Venrayse jeugd heeft ingezet. Dit jaar wordt de onderschei ding uitgereikt aan Cor Creemers. Wie Cor Creemers zegt, denkt al snel aan De Gele Brak, nu bekend als wijkcentrum Den Hoender, waar hij al in de jaren '70 te vin den was. Van 1977 tot 1989 ver zorgde hij iedere week de drukbe zochte discoavond voor de jeugd. De herinneringen gaan terug naar die tijd: "regelen, organiseren, plaatjes draaien, bemiddelen bij ruzies en opruimen. Je moest ook zorgen dat je de nieuwste hits in huis had", aldus Creemers. Een prachtige periode die hij nu met andere vrijwilligers nieuw leven probeert in te blazen.Als bestuurs lid van de stichting wijkcentrum Den Hoender is hij bezig met een nieuwe opzet voor de jeugddisco. De behoefte is er nog altijd en volgens Creemers is er niet veel veranderd. "Wel heeft de jeugd veel alternatieven om zich te ver maken. Je moet van goede huize komen om ze achter de computer weg te halen en ze naar de disco te lokken." Zonder de hulp van de wijkraad Noord-West Venray is het niet mogelijk. Creemers is bin nen deze wijkraad commissielid van de werkgroep Jeugd en Acti viteiten, zodat er een belangrijke verbinding ligt tussen beide orga nisaties. "De vrijwilligers liggen niet meer voor het oprapen en het vergt nu een georganiseerde aanpak met vergaderingen, taak verdelingen, verantwoordelijkhe den en daarna de nodige evalua ties." Creemers benadrukt dat hij het zeker niet alleen kan doen. Ook bij het kaarten verzorgt hij al sinds 1979 de bardienst in het wijkcentrum. In de periode van 2002 tot 2005 is hij ook in wijk centrum 't Stekske vrijwilliger geweest bij de discoavonden en de Sint Maartenoptocht. Omdat zoon Roel in 1996 ging voetbal len, deed SV Venray niet tever geefs een beroep op Creemers als jeugdtrainer en coach. Gedurende de winterstop hielp hij mee met de winteractiviteiten, zoals Ren je Rot en een speurtocht. Zijn grote hobby is al sinds 1980 het coa chen van zaalvoetbalteam Gallus/ Café de Tijd dat na diverse fusies nog steeds bestaat. Van 2000 tot 2003 bestond er een Toffe Meiden Groep in het hobbycentrum. Een Foto Hoedemaekers Venray. groep tieners van tien a twaalf jaar, die het leuk vond na school bezig te zijn met houtbewerking of les in 'hoe verwisselen van een band'. Creemers was medeorgani sator en begeleidde deze groep. Hij is een man met vele gezichten. Hij tovert zich moeiteloos om in zwarte Piet, paashaas of kerstman. Hij heeft al heel wat kostuums aangetrokken en bij menig kind in Venray een glimlach op het gezicht getoverd. "Geweldig leuk om te doen", zegt hij. Ieder jaar doet hij met veel plezier mee als vrijwilliger bij de fietsvierdaagse. Al zeventien jaar is hij verantwoor delijk voor de kinderspelen, die tijdens de rustpauze word gehou den. De jeugd vermaken met een spelletje en het weggeven van een klein prijsje leveren Creemers erg veel voldoening op. "Het is prachtig om later op straat door deze kleine kinde ren herkend te worden", aldus Creemers en zijn vrouw Majorie. Ook de oudere kinderen herken nen hem van het Raaylandcol- lege, waar hij ieder jaar de boeken inneemt, selecteert en controleert. Creemers is ook trots op zijn kin deren Roel en Claudia, die het vrijwilligerswerk met de paplepel ingegoten hebben gekregen en hem regelmatig in zijn werk bij staan. Voor dit vrijwilligerswerk wil het bestuur van de Hazekeu tel Creemers in het zonnetje zet ten en hem onderscheiden met de Orde van de Hazekeutel. De uitreiking vindt plaats in de foyer van de schouwburg in Venray tij dens de jeugdzitting op zaterdag 20 januari. De uitreiking vindt omstreeks 21.00 uur plaats. Gele genheid tot feliciteren is er om 21.40 uur, samen met het nieuwe prinselijk trio. De belangstelling voor de tie nermök op 1 februari is goed te noemen. De kaartverkoop via de voorverkoop op het Raayland Col lege loopt prima. Vanaf 15 en 16 januari start de vrije verkoop. "Er zijn wel wat misverstanden over die kaartverkoop. Tienermök is een happening voor alle jeugd uit Venray en omgeving, niet alleen voor leerlingen van het Raayland. Dus tieners die in Stevensbeek, Horst of Boxmeer op school in klas 1 tot en met 4 zitten, zijn ook welkom", vertelt prins Huub van De Piëlhaas, die nauw betrokken is bij de organisatie van het tiener festijn. Het belooft weer een geweldige avond te worden met veel humor, dans, zang en cabaret. Eerste- en tweedeklassers van het Raayland kunnen via hun mentor in de voor verkoop kaartjes kopen. De vrije verkoop is vanaf 15 en 16 januari op het Raayland en bij Peelrand Makelaardij aan de Schoolstraat in Venray. Kaarten kosten 5 euro. Voor informatie: bel of mail Huub Jans sen (06-16226512 of huub@jans- senonline.nl) of Brechje Jeuken (0478-512931 of jeu@raayland.nl. De tienermök begint op 1 febru ari om 18.45 uur en duurt tot 20.30 uur, waarna dj Leon van De Koets zorgt voor een geweldige afterparty. Prinsenbal in Oostrum Carnavalsvereniging De Karklin gels in Oostrum houdt zaterdag 13 januari vanaf 20.30 uur een prinsebal in gemeenschapshuis D'n Oesterham. Om 21.15 uur worden bijna oud-prins Sjoerd I en de adjudanten Roy, Paul en nar Bob uitgezwaaid. De oud-prin sen hebben hiervoor een act in elkaar gezet. Hierna gaat de span ning langzaam oplopen totdat om ongeveer 23.00 uur de nieuwe prins met adjudanten en nar wor den uitgeroepen. De avond wordt muzikaal ondersteund door de Rosentaler uit Merselo. B w m f. m 1 Vastelaovend

Peel en Maas | 2007 | | pagina 24