Kies voor hart en sport Gemeente Gebieds Panel Openbare bekendmakingen Deze week Collecte Brochure rampencampagne verspreid Inzameling in 2007 Gebiedspanels krijgen eigen logo PEEL EN MAAS 'Denk vooruit!' is de slogan van de landelijke rampencampagne. Een ramp valt niet te plannen, de voorbereidingen daarvoor echter wel. Zaterdag 6 januari zijn in Venray de algemene brochure en de rampen-bewaarkaart huis aan huis verspreid. Handig om door te lezen en te bewaren. Van rampen horen we bijna dagelijks. Maar dan gaat het meestal om gebeurtenissen die zich ver weg voltrekken. Een ramp lijkt eigenlijk iets on-Nederlands: dat overkomt ons toch niet? Inderdaad, een tsunami of een orkaan ligt in Nederland niet echt voor de hand. Maar er zijn andere rampen die hier beslist niet ondenkbaar zijn. Gelukkig kan iedereen zich daar wel op voorbereiden. Rampen vallen niet te plannen, voorbereidingen wel. Dit is het motto van een campagne die de overheid in het najaar 2006 is gestart. Het doel is iedereen bewust te maken van risico's en nuttige tips te geven over handelen in geval van een plotselinge ramp. Natuurlijk hoeven we niet dagelijks in angst te leven voor een overstroming of een grote brand. Maar met een goede voorbereiding is het toch rustiger slapen. Openingstijden Week 2 Vergaderingen Beleidsregels Bouwplannen Wet milieubeheer Gemeentehuis Donderdag 11 januari 2007 - Pagina 18 13 jan - Carnavalsvereniging de Hazekeutel Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Agenda voor de vergadering van het Raadspresidium op maandag 15 januari 2007, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag Raadspresidium d.d. 04 december 2006 3. Ingekomen stukken/ mededelingen: - Vergaderschema 2007, waarin verwerkt een zestal data voor informatie-/ presentatie avonden t.b.v. gemeenteraad en raadscommissies - Brief college van B en W d.d. 5 december 2006 met bijlage in zake aanpak voortgangs rapportages projecten en lijst majeure projecten - Brief van de raadsgriffier in zake voorstel gemeenteraad tot vaststelling inkomsten/ uitgaven 2005 ambtelijke bijstand en fractieondersteuning 4. Evaluatie raadsvergadering d.d. 19 december 2006 5. Vaststelling agenda raadsvergadering d.d. 13 februari 2007 6. Dualisme/ bestuurlijke vernieuwing: - Bespreken aanbevelingen rapport 'Doordualiseren' - Notitie met bijlagen inzake het'burgerinitiatief' - Procedureregels Rondetafelcommissie 7. Rondvraag 8. Sluiting. Gewijzigd Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de volgende beleidsregels gewijzigd: - Beleidsregels 'aanwezigheid leidinggevenden in horecabedrijven'. In deze beleidsregels is vastgelegd wanneer en met welke maatregelen een ondernemer te maken krijgt bij het niet naleven van de voorschriften. Ook is hierin vastgelegd onder welke voorwaarden exploitatie plaats kan vinden bij overname van bestaande horecabedrijven. Door de invoering van de Wet BIBOB is hieraan een extra voorwaarde toegevoegd en zijn de beleidsregels hierop aangepast. De beleidsregels treden op 12 januari 2007 in werking en liggen ter inzage. Aangevraagd Bouwvergunningen - Raadhuisstraat 1 - aanleggen nieuwe hellingsbaan (nr. ba060629) - De Heuvelaar 1 t/m 44 - plaatsen regenschermen (nr. ba060630) - Plataanstraat 31 - bouw fietsenstalling (nr. ba060631) - Geysterseweg 28 - bouw woning (nr. ba060632) - Eindstraat 27 - bouw dakkapel (nr. ba060633) - Wanssumseweg 12a - bouw tijdelijke huisvesting (nr. ba060634) - Kroonkruid 46 - vernieuwen van de serre/berging (nr. ba060635) - Grotestraat 10 - vernieuwen van kozijnen (nr. ba060636) - Henri Dunantstraat ongenummerd - bouw MBO-school Fase 1 (nr. ba060637) - Grootdorp 67 en 73 - bouw loods, vergroten en aanpassen 'het Anker' en 'de Lekkernij' en parkeervoorzieningen (nr. ba070001) - Steegse Peelweg 37 - vergroten van de woning en bouw van een garage (nr. ba070002) - Prins Bernhardstraat 82 - vergroten van de woning (nr. ba070003) - Smakterweg ongenummerd - bouw van een logistiek centrum (nr. ba070004) - Deken Thielenstraat 5 - het tijdelijk plaatsen van een woonunit (nr. ba070005). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 5 of 6 van de Woningwet bouw vergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Noordsingel 39 - vestiging kunstgalerie (nr. ink0603895). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 januari 2007 t/m 22 februari 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Uniforme openbare voorbereidingsprocedure Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Walstro 23 - vergroten van de woning en bouw van een carport (nr. ba060626). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 januari 2007 t/m 22 februari 2007 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Sloopvergunningen - Oostsingel 37 - sloop pand (nr. slp060061, verzenddatum 02/01) - Vlasakker 3 - gedeelte woning (nr. slp060068, verzenddatum 03/01) - Veulenseweg la - sloop varkenshouderij (nr. slp060065, verzenddatum 04/01) - Heidse Peelweg 39 - sloop aan- en bijgebouw woning (nr. slp060069, verzenddatum 05/01) - Stationsweg 127 - sloop garage/berging (nr. slp060070, verzenddatum 05/01). Bouwvergunningen en vrijstellingen - Coppelenberg 14 - bouw dakkapel (nr. ba060584, verzenddatum 04/01) - Henri Dunantstraat 23 - bouw loods (nr. ba060475, verzenddatum 02/01) - Vlasakker 3 - vergroten van de woning (nr. ba060596, verzenddatum 03/01) - Volen 2 - bouw fruitloods (nr. ba060504, verzenddatum 04/01) - Julianasingel 50 - plaatsen rookgasafvoer (nr. ba060604, verzenddatum 04/01). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Rietweg 4 - bouw carport (nr. ba060528) - Rietweg 6 - bouw carport (nr. ba060529) - B.P. De Hulst II, secie E no. 4643 gedeeltelijk - bouw bedrijfsgebouw (nr. ba060370) - Lovinckplein 7 - veranderen bankgebouw tot school (nr. ba060560). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbescherming mogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - De Blakt ongenummerd te Venray - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Syncra V.O.F. Ellerbecklaan 7 te Venray voor een inrichting bestemd voor de opslag en transport van diverse producten zoals voedingsmiddelen en medische producten. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 12 januari 2007 t/m 22 februari 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn - de vergunning geheel in te trekken van Mts. Derikx, Zeilbergseweg 11 te Ysselsteyn t.b.v. de locatie Kempkensberg 2a te Ysselsteyn (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 12 januari 2007 t/m 22 februari 2007 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 11 januari 2007 Burgemeester en Wethouders van Venray De inzameling van grof huis houdelijk afval en van wit- en bruingoed vindt dit jaar zes keer plaats: op 6 februari, 3 april, 5 juni, 14 augustus, 2 oktober en 4 december. De firma Maessen Recycling haalt het grof huis houdelijk afval op en de firma De Cirkel het wit- en bruingoed. De inzameling van grof huishoudelijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maessen belt om een afspraak te maken op deze dag. Het telefoonnummer is 51 31 00. De kosten bedragen 15,- voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. Dat kan via pinnen, chippen of het invullen van een eenmalige machtigingskaart bij de chauffeur. Ook kunt u zelf grof huishoudelijk afval naar het milieustation brengen. Wit-en bruingoed Wit- en bruingoed valt niet onder het grof huishoudelijk afval. De Cirkel haalt wit- en bruingoed op tegen betaling van C 15,- op dezelf de dagen als de inzameling van het grof huishoudelijk afval. U moet zelf De Cirkel bellen op 077-382 77 66 en thuis zijn om af te rekenen of de machtiging te ondertekenen. U kunt wit- en bruingoed ook gratis naar het milieustation brengen. Kleding en textiel Oude kleding en textiel worden huis aan huis ingezameld door De Cirkel. In 2007 gebeurt dat op 14 maart, 4 april, 9 mei, 11 juli, 19 september, 10 oktober en 14 november. Zie ook de nieuwe afvalkalender. U kunt oude kleding en textiel ook afgeven bij de Winkel van Sinkel, Bontekoe straat 2, Venray, of gratis inleveren bij het milieustation of bij acties van de scholen. Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Sinds 2003 verleent de gemeente Venray medewerking aan het project 'Kies voor hart en sport', dat wordt uitgevoerd door de GGD Noord- en Midden-Limburg. Het project maakt leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen bewust van een gezonde levensstijl, en van de positieve invloed van lichaamsbeweging en sport op de gezondheid. Hierdoor kunnen kinderen zien en ondervinden dat sport en bewegen als vrijetijdsbesteding ook heel erg leuk is. Het project start in Venray op 19 januari met een gezond ontbijt op school. Aan 'Kies voor hart en sport' doen ruim zeshonderd kinderen mee, verspreid over twaalf Venrayse basisscholen. Het project bestaat uit een aantal lessen over gezondheid (werking van het hart) en voeding. Daarnaast verzorgen vakleerkrach ten lichamelijke opvoeding sport- introductielessen. Verder kunnen leerlingen kennismaken met sporten die in Venray mogelijk zijn. Daartoe organiseren 33 Venrayse sport verenigingen kennismakingsbijeen komsten. Kinderen kunnen aan vijf bijeenkomsten van verschillende verenigingen deelnemen zonder dat zij meteen lid moeten worden van die verenigingen. Aanvulling Het project 'Kies voor hart en sport' is een aanvulling op de al langer bestaande 'Jeugdsportkennis- making'. Dit initiatief van de Venray se sportverenigingen laat kinderen ook kennismaken met verschillende sporten in Venray. Het aanbod dat verenigingen in dit kader bieden verschilt echter van het aanbod via 'Kies voor hart en sport'. In januari 2006 is in drie gebieden in Venray gestart met gebieds gericht werken. Elk gebied heeft zijn eigen panel. Deze gebieds panels krijgen nu een overkoepelend logo met per panel de eigen naam erin verwerkt. In het gebiedspanel zijn vijf kernpartners vertegenwoordigd. Dit zijn vier vaste partners: Wonen Venray, Synthese, politie en de gemeente Venray. Deze organisaties werken samen gebiedsgericht voor de wijken en dorpen in Venray. In ieder gebied schuift een vijfde, wisselende kernpartner aan, namelijk de wijk- of dorpsraad van dat gebied. Herkenbaarheid Met een eigen logo verwachten de kernpartners de herkenbaarheid van het panel te vergroten. Wethouder Hassan Najja, verantwoordelijk voor burger participatie en daarmee ook voor gebiedsgericht werken, is blij met het nieuwe logo: "Ik vind het belangrijk dat het logo is ontwikkeld. Het geeft een eigen gezicht aan het panel. De inwoners van Venray kunnen daarmee de activiteiten die gebiedsgericht aangepakt worden straks beter herkennen en volgen." Het logo kent een vast deel en een wisselend deel, namelijk de naam van het betreffende gebied. Het logo verschijnt op alle gezamenlijke uitingen van de vijf partners. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2007 | | pagina 18