Gemeente Ven ray Uitreiking Venrayse Ondernemers Prijzen mooi! Snoeiwerkzaamheden gemeente Venray Informatie historisch archief Opbouw prijs bouwkavels Toekomstplan Loobeekdal vordert Uitslag trekking VIP-terminals Aanvulling grondprijzen 2007 Bouwvergunning aanvragen? Kijk op www.venray.nl PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden In januari start de gemeente Venray weer met het snoeien van beplanting in de wijken en dorpen. Op die manier wil de gemeente de beplanting verjongen. De werkzaamheden vinden plaats in de landschappelijke beplan- S tingen en bosgebieden binnen de kom. Deze liggen vooral aan de achterzijde van tuinen en aan de rand van de wijk. De gemeente gaat dunnen in bomen en struiken zodat de beplanting daar onder weer licht krijgt. Veel struiken worden tot 20 centimeter boven de grond afgezaagd zodat deze van onderaf weer uit kunnen groeien. Ook wordt een deel van de landschappelijke en bosbeplanting gesnoeid. Het snoeiwerk zal in het begin goed zichtbaar zijn, maar herstelt zich gedurende het jaar snel. De gemeente verwacht dat de werkzaamheden ongeveer vier weken duren. Tekeningen van de te snoeien locaties kunt u inzien bij de Publieks- balie in het gemeentehuis. Met vragen kunt u terecht bij de afdeling Publieksdiensten via telefoonnummer 52 33 33. Het artikel 'Grondprijzen 2007' op de gemeente- pagina's van 28 december 2006 vermeldde dat de gemeente Venray voor 2007 een afzonderlijke prijs opneemt voor sociale koopwoningen. Op dit moment is deze prijs nog niet vastgesteld. Dit voorjaar komt er een voorstel voor een afzonder lijke prijs voor sociale koop, starters en collectief particulier opdrachtgeverschap. Venray, focus op mensen Donderdag 11 januari 2007 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 2 Het gemeentearchief beheert een deel van het cultureel erfgoed van Venray. Het archief herbergt een schat aan informatie over de geschiedenis van Venray en zijn bewoners. U kunt er archiefstuk ken inzien, maar ook boeken, kranten en beeldmateriaal. Het gemeentearchief biedt veel bronnen voor stamboomonderzoek. Niet alleen uit Venray, maar ook uit omliggende plaatsen. U kunt de index op de burgerlijke stand van Venray (gegevens over geboorte-, huwelijks- en overlijdensakten voor zover openbaar) ook op onze web site raadplegen via www.venray.nl digitale balie overzicht producten G van gemeentearchief. De studie zaal van het archief is gevestigd in het gemeentehuis. Openingstijden: dinsdag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur. Naspeuringen op verzoek Burgers die niet in staat zijn om zelf standig onderzoek te doen in de his torische archieven en collecties van de gemeente, kunnen een verzoek indienen om bepaalde naspeuringen te laten uitvoeren. Zo'n verzoek kunt u per e-mail sturen aan gemeente@ venray.nl of per brief aan: Gemeen te Venray, Afdeling Publieksdiensten (gemeentearchief), Postbus 500, 5800 AM Venray. U krijgt de onder zoeksresultaten dan zo spoedig mogelijk toegezonden met de bijbehorende rekening. Voor elk kwartier of gedeelte daarvan dat aan onderzoek wordt besteed, bedragen de kosten 7,10. Verder betaalt u voor het maken van kopieën: een normale A4-kopie kost 0,20 en een kleurenkopie 1,10. De Venrayse Ondernemers Prijzin zijn op 4 januari voor de zesde keer uitgereikt. Dat gebeurde tijdens het 'Venrayse Ondernemers Evenement 2007'. Winnaars dit jaar zijn uitzendorganisatie Otto Work Force (Loek Nelissenprijs) en Sikes Champignons (Publieksprijs). De Venrayse Ondernemers Prijzen zijn bedoeld om het ondernemerschap in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum te stimuleren. De gemeente Venray ondersteunt dit initiatief financieel. Wethouder Lei Heidens van economische zaken geeft aan: "Een goed initiatief dat de gemeente graag ondersteunt. Het thema van dit jaar spreekt mij erg aan omdat een goede ondernemer altijd risico moet durven nemen om vooruit te komen. Het vol ledig uitsluiten van risico gaat namelijk niet samen met ondernemen, al past dit niet altijd in onze huidige maatschappij. Durf tonen is echt noodzakelijk om innovatie en vooruitgang te boeken. Ook de gemeente ontwikkelt zich steeds meer tot een ondernemende organisatie als partner van het bedrijfs leven." Het thema: durf De organisatie van de Venrayse Ondernemers Prijzen koos dit jaar voor 'durf' als thema. De ondernemersverenigingen nomineerden bedrijven en organisaties die volgens hen de afgelopen jaren durf hebben getoond in hun ondernemerschap. Bedrijven die het risico van een mislukking voor lief hebben genomen en die geloven in eigen kunnen. De genomineerden De tien Venrayse en Wanssumse ondernemersverenigingen nomineerden dit jaar acht kandidaten. Sikes Champignons (Ysselsteyn) kweekt, snijdt en verwerkt champignons; Mari Wanssum verkoopt zwembaden, sauna's, infra roodcabines, spa's, zonnebanken en fitnessapparaten; Houbensteyn Groep (Ysselsteyn) is een varkenshouderij met zo'n 40.000 varkens; Otto Work Force (Venray) is een internationale arbeidsbemiddelaar; GGZ Noord- en Midden-Limburg is een instelling voor de geestelijke gezondheids- en verslavingszorg; Café Hulsman en Plein 14 zijn een café en een café restaurant in hartje Venray; Barto's Broodjes en IJssalon is een broodjes zaak en ijssalon in het Venrayse winkelcentrum De Bleek; en Direct Gazon (Ysselsteyn) kweekten levert gazon aan particulieren en bedrijven. Financieel directeur Peter Verlegh (links) en algemeen directeur Frank van Gooi (midden) van Otto Work Force, winnaar van de Loek Nelissenprijs 2006, ontvangen de felicitaties van wethouder Lei Heidens van economische zaken Er wordt wel eens gesuggereerd dat de gemeente forse winst maakt op de verkoop van bouwkavels voor woningbouw. Want, zo zegt men dan, bouwgrond kost C 220 exclusief BTW per m2, terwijl de gemeente de grond veel goedkoper aankoopt. Vergeten wordt dat de gemeente kosten moet maken voordat ruwe grond is omgezet in bouwrijpe kavels. Hoe komt de m2-prijs van bouwkavels nou eigenlijk tot stand? Op de eerste plaats kan van de aangekochte grond slechts tussen 50 en 60 procent worden verkocht als bouwgrond. De rest is bestemd voor openbare voor zieningen, zoals wegen, groen of water. Ook moet de gemeente vaak bestaande woningen aankopen en deze slopen. Of milieucirkels uitkopen. Plannen Daarnaast moet de gemeente een stedenbouwkundig plan en een bestem mingsplan opstellen. Bij die plannen horen diverse onderzoeken op het gebied van archeologie, milieu, explosieven, natuurwaarden, luchtkwaliteit, enz. De kosten hiervan drukken allemaal op de grondprijs. Ook de aanleg van het openbare gebied, zoals wegen, rotondes, riolering, voetpaden, groen, speelvoorzieningen, moet de gemeente betalen uit de grondprijs. Ten slotte duurt het maken van een plan erg lang. Daardoor heeft de gemeente hoge rentekosten. De gemeente moet de grond in een vroeg stadium aankopen, terwijl ze die grond vaak pas jaren later weer kan verkopen. De gemeente Venray kan begin nen met het opstellen van een masterplan voor het Loobeekdal. Waterschap Peel en Maasvallei heeft zijn hydrologische studie voor de Loobeek en het Aflei dingskanaal in Venray afgerond. En de Vereniging Innovatief Platteland heeft de wensen en kansen van de melkveehouders in kaart gebracht. Nu is de gemeente weer aan zet. Eind 2005 heeft de gemeente Venray samen met het Waterschap en andere betrokken partijen en mensen de gebiedsvisie 'Samen puzzelen voor de toekomst' opge steld. Daarna heeft het Waterschap onderzocht wat op waterkundig gebied de gevolgen zijn als je weer een meer natuurlijke vorm aan de beek geeft. Waar liggen kansen voor een natuurlijke beek waar de modderkruiper kan gedijen? Kunnen de natuurgebieden aan De Haag en Smakterheide zich ontwikkelen? Hoe kan de melkveehouderij haar vertrouwde plek in het beekdal behouden en duurzaam ontwikkelen? Agrarisch gebied Tegelijkertijd bracht de Vereniging Innovatief Platteland de wensen en kansen voor de melkveehouderij in beeld via het project 'Agrarisch toe komstperspectief Loobeekdal'. Dat onderzoek geeft aan dat er wel de gelijk een toekomst is voor moderne melkveehouderij in het Loobeekdal. Naast een intensieve en concurre rende melkveehouderij zien de melkveehouders onder voorwaarden mogelijkheden voor inpassing van andere, meer natuurlijke functies. Mogelijke maatregelen zijn kavel ruil of methodieken voor blijvend grasland. Masterplan De beide onderzoeken bieden kan sen, maar ook tegenstrijdigheden. Dat gaat de gemeente Venray nu samen met de partijen afwegen in het'Masterplan Loobeekdal'. Dit masterplan geeft tot op detailniveau het gewenste grondgebruik aan. Iedere functie (agrarisch, natuur, water of wonen, enz.) krijgt haar juiste plek. De gemeente heeft de regie, maar voert het project samen uit met LLTB, grondgebruikers, Staatsbosbeheer, Waterschap en andere partijen in het gebied. Niet alleen kaarten produceren, maar tegelijkertijd de discussie voeren over financiering en uitvoerbaar heid. Zaken komen alleen op papier als ze realiseerbaar zijn, passende oplossingen dus. Alleen op die ma nier komt ook de uitvoering snel en gedegen op gang. Op initiatief van de gemeente gaat in januari 2007 de dialoog met alle partijen in het gebied de volgende fase in. Het levensmiddelenpakker is bij de trekking van dinsdag 9 januari gevallen op lotnummer 1003967 bij de VIP Veltumse Kleffen (C1000). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. Loten ontvangt u wanneer u lege petflessen of lege drankblikjes inlevert bij de VIP-terminals. Elke week wordt een levensmiddelenpakket verloot en één venrav zo keer per maand een minuut gratis winkelen. Kosten Hier ziet u een overzicht van de gemiddelde kosten die in een m2 bouwgrond zitten. Verwerving 54 25% Sloop/sanering 2 1% Wegen/riolering 70 31% Lichtmasten/brandkranen 3 1% Groen 5 2% Natuurcompensatie 2 1% Milieuvoorzieningen 5 2% Plan kosten 35 15% Bovenwijkse voorzieningen 4 2% Rente 20 10% Risico, winst en onvoorzien 20 10% C 220 100% Uit het overzicht blijkt dat 10 procent van het bedrag, ofwel 20, beschik baar is voor winst, risico en onvoorzien. De gemeente reserveert dit geld om de risico's van het grondbedrijf af te dekken. Stel dat de woningmarkt instort of de rente omhoog gaat, dan wordt het grondbedrijf geconfronteerd met extra kosten. Die kan de gemeente dan opvangen uit deze reserves.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 17