Jubilarissen fanfare Meerlo gehuldigd i Veel belangstelling nieuwe dorpsraad €19, X NS-station Tienray Winterwandeling weer geslaagd Logies in De Lindehof Fitheid testen in 't Brugeind mm Service rubriek Oude foto r S Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Donderdag 11 januari 2007 - Pagina 11 Dinsdag 16 januari vergadering over invulling en werkwijze Fanfare Eendracht Meerlo heeft zondagmiddag tijdens het groots opgezette muzikaal nieuwjaarstreffen in de tot theater verbouwde sporthal vier van haar leden gehuldigd. De laureaten zijn Bart Derksen (60 jaar lid), Lucas Coenders (50 jaar) en Tiny van der Mijl en Henk Jacobs (beiden 25 jaar lid). Ze kregen de insig nes van de Limburgse Muziek- bond opgespeld door burge meester Joep Hahn en een bos bloemen uitgereikt door de beschermvrouwe van de fan fare, mevrouw Heijs. Voorzitter Noud Janssen zette de jubilarissen in het zonnetje aan het einde van een muzikale mid dag, een middag waaraan mede werking verleenden de slagwerk groep uit Velden, de gemengde koren van Meerlo en Geijsteren en de zanggroep Just for Fun. Bijzon der was ook de première van de jeugdgroep van de fanfare, Puur De vierde winterwandeling van De Kammeraoj van de Vöskes is geslaagd. Zondag namen ruim 300 volwassenen en tientallen kinderen deel aan de tocht door de afwisselende landschappen in Jong, die op geweldige wijze wer ken als American Folk Suite en The Lion Kin vertolken. Jubilaris Bart Derksen is tien jaar geleden al erelid van de fanfare geworden en begon zijn muzikale carrière in zijn geboorteplaats Leuth. Daar speelde hij tot 1969 toen hij naar Meerlo kwam en meteen lid werd van de fanfare. De trom pettist van de fanfare is ook vele jaren bestuurslid van de fanfare geweest, waarvan enkele jaren secretaris. Bart is samen met zijn muzikale vriend Jac Wijnhoven de man die een lange traditie op oudejaarsavond in ere houdt: in het dorp het Wilhelmus spelen als de klokken twaalf uur slaan. Derksen is ook actief betrokken geweest bij de Rutbachkapel en hij is nog steeds te horen bij het koperensemble dat maandelijks in de kerk een dienst opluistert. Volgens voorzitter Janssen is Bart een muzikant en verenigingsmens in hart en nieren. Lucas Coenders, of zoals ze hem in Meerlo noemen en rond Meerlo. Het was gelukkig droog en bij een temperatuur van circa 8 graden was het prima wan delweer. In de route was een pauzeplaats Kai, is de enige van de jubilarissen die in Meerlo is geboren. Hij komt uit een muzikale familie en speel de onder andere bugel en solobu- gel. In de jaren tachtig is hij over gestapt op de tuba. Hoewel hij vaak ver van huis is voor zijn werk, slaagt Kai Coenders er meestal wel in om elke vrijdagavond op tijd terug te zijn voor de repetitie. Coenders heeft ook zijn sporen verdiend bij de Rutbachkapel en de Horster Muhtaler Muzikanten. Henk Jacobs werd gehuldigd van wege zijn vijfentwintigjarig jubi leum. In het theater werd echter een spandoek omhooggehouden waarop stond dat Jacobs al 33 jaar muzikant is. Niettemin kreeg hij zondagmiddag het zilveren insig ne voor zijn trouwe muzikale inzet voor fanfare Eendracht Meerlo. Hij begon bij de fanfare in Leunen en na zijn huwelijk met een Meerlose kwam hij de gelederen van fanfare Eendracht versterken. Henk staat bekend als een trouwe basblazer die ook in staat is om een solo in het 'Geitenriek' bij oud-prins Jac Peters van carnavalsvereniging de Vöskes. Daar genoten de wan delaars onder meer van glühwein, koffie, warme chocolademelk en lekkere wafels. De jubilarissen v.l.n.r. Bart DerksenTiny van der Mijl Lucas Coenders en Henk Jacobs. op zijn instrument te spelen. Op verzoek van dirigent Hans Breuls speelt Henk tegenwoordig een S- bas, een kostbaar instrument dat de fanfare heeft gekregen van de Vrienden van de Fanfare. Henk speelde ook vele jaren bij de Rut bachkapel en was ook actief bij Shit Wiend Ien.Tiny van der Mijl is een van de vele dames binnen de Meerlose fanfare. Ze begon als lid van de fanfare van Meterik, waar ze 23 jaar heeft gespeeld, en is sinds twee jaar lid van de Meerlose fanfare.Toen ze in Meerlo kwam wonen, heeft ze enkele jaren trompet gespeeld bij de Joekskapel Beter As Niks. Maar volgens voorzitter Janssen is Tiny van der Mijl niet alleen een prima lid tijdens de repetities en uitvoe ringen, ook bij de derde helft is ze steeds van de partij. Inbraak De politie heeft vorige week woensdagavond op de Meerlo- sebaan in Wanssum een 23-jarige man uit Eindhoven aangehou den op verdenking van diefstal uit een bedrijf. De politie kreeg omstreeks kwart voor acht de melding van een verdachte situ atie bij een bedrijf aan de Blitter- wijckseweg in Broekhuizenvorst. Bij het bedrijf werd een busje met drie inzittenden gesignaleerd. De bus reed weg toen medewerkers van het bedrijf voorbijkwamen. Tijdens hun surveillance zagen agenten het busje rijden op de Venrayseweg.Toen zij het busje naderden, stapten de drie perso nen uit het busje en vluchtten te voet in de richting van de Meer- losebaan. De agenten konden de bestuurder van het busje aanhou den. Hij is overgebracht naar het politiebureau. De andere twee ver dachten wisten te ontkomen. In het busje bevond zich aluminium, dat vermoedelijk uit het bedrijf uit Broekhuizenvorst is weggeno men. De politie vraagt personen met meer informatie contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). Gemeente koopt bedrijf Peelen De gemeente Meerlo-Wanssum heeft het varkensbedrijf van de maatschap Peelen aan de Dorp- broekstraat in Meerlo gekocht voor een bedrag van ruim 1.3 mil joen euro. Op dinsdag 19 decem ber is het koopcontract tijdens de collegevergadering door de familie Peelen en de gemeente definitief ondertekend. De gemeente was al langer bezig met de aankoop van het bedrijf. Het college van B en W en de politiek vinden het perceel van Peelen aan de oostzijde van het dorp namelijk een uitstekende locatie voor woningbouw. Het sluit mooi aan op de kern Meerlo en bijkomend voordeel is dat met de aankoop de stankcirkel van het bedrijf wordt weggenomen, wat de leefbaarheid van de omwonen den ten goede komt. De familie Peelen wilde wel meewerken aan het plan van de gemeente, omdat het varkensbedrijf op de huidige locatie niet meer kan uitbreiden. De gemeente wil binnen enkele jaren op het perceel een kleine veertig huizen bouwen. Bij de gemeente is niet bekend waar de maatschap Peelen met haar bedrijf naartoe verhuist. Van de familie was woensdagmorgen niemand voor een reactie bereikbaar. Herman Rutten (37), woord voerder van de initiatiefgroep tot oprichting van een nieuwe dorpsraad in Wanssum, ziet het helemaal zitten. Na infor matiebijeenkomsten in 2006 wordt er dinsdag 16 januari verder gesproken over het starten en samenstellen van de nieuwe dorpsraad in Wans sum. "Op deze manier kan Wanssum weer een volwaar dige gesprekspartner van de gemeente worden." Wanssum kende jarenlang een eigen dorpsraad. "Maar op den duur had de dorpsraad een 'sla pende status' en uiteindelijk is het ook opgeheven. Op een gegeven moment is de gemeente Meerlo- Wanssum met het initiatief geko men om de dorpsraden nieuw leven in te blazen. De gemeente gaf aan belang te hechten aan een dorpsraad in Wanssum. Toen dit nieuws naar buiten kwam, bleek er in beginsel matige belangstel ling te zijn, maar dat veranderde tijdens het gesprek in december." De eerste informatiegesprekken vonden in september 2006 plaats. "Ik heb toen samen met Karei Jen- niskens en Chris Tax een gesprek Het dagactiviteitencentrum De Lindehof aan de Meerlose- weg in Wanssum, voor men sen met beperking of een zorgvraag, mag van het col lege van B en W zijn activitei ten uitbreiden. Lrans Geerts- huis en Annemie Hermsen willen de vroegere boerderij slijterij gaan verbouwen en op de bovenverdieping een ruimte voor logies creëren. De gemeente verleent in prin cipe goedkeuring aan dit plan, maar heeft de twee tevens laten weten dat permanente bewoning in De Lindehof momenteel niet mogelijk is. Frans Geertshuis en Annemie Hermsen vinden het jammer dat permanente bewoning niet is toe gestaan. Ze hebben op dit moment namelijk een cliënt die ze bij hen willen laten wonen. Ook de andere appartementen die ze wil len creëren, willen ze permanent laten bewonen. Maar ze begrijpen het standpunt van de gemeente en willen zich aan de wet hou den, zo hebben ze de gemeente Meerlo-Wanssum laten weten. Vol gens de gemeente is permanente bewoning op dit moment vanuit milieuoogpunt niet mogelijk van wege de aanwezigheid van een naastgelegen paardenhouderij. Het particuliere dagactivitei tencentrum is speciaal bedoeld voor mensen met een zogeheten zorgvraag. Zoals bijvoorbeeld jon geren en volwassenen met ont wikkelingsstoornissen, maar ook voor mensen met een burn-out en mensen die zijn vastgelopen in het arbeidsproces en langdurig werklozen. De Lindehof Wanssum gehad met wethouder Beterams en Rudy van der Linden, mede werker Dorpsradenbeleid van de gemeente. We hebben vooral gekeken naar op welke wijze we een dorpsraad zouden kunnen inrichten. Inmiddels hadden ver schillende inwoners van Wanssum, onder wie ikzelf, aangegeven het belangrijk te vinden dat er weer een dorpsraad zou komen. Maar niemand had expliciet gezegd hierin zitting te willen nemen. Daar was het nog te vroeg voor. Ik ben toen wel aangewezen als aan spreekpunt in dit proces." Uit het gesprek kwam al snel het belang van een dorpsraad naar voren. "Met een eigen dorpsraad heeft Wanssum meer betrokken heid bij de beslissingen van de gemeente Meerlo-Wanssum. In principe streven we naar dezelfde maatschappelijke belangen, al zul len we uiteraard wel eens tegen gestelde belangen of tegenstrij dige meningen hebben. Met een dorpsraad kunnen we meer voor elkaar krijgen. INFORMATIEAVOND In december is er voor de inwo ners van Wanssum een informa tieavond geweest. "Enkele 'dorps- biedt momenteel ruimte aan zes cliënten per dagdeel. De kosten voor de dienstverlening kunnen de cliënten in principe betalen van het zogeheten persoonsge bondenbudget (PGB). Dagactivi teitencentrum De Lindehof stemt zijn activiteiten af op de individu ele mogelijkheden. De activitei ten zijn heel divers. Zo is er een atelier waarin gebruiksvoorwer pen worden gemaakt zoals bij voorbeeld fotoalbums en ordners, Op vrijdag 23 februari wordt in sporthal 't Brugeind in Meerlo een fitheidtest georganiseerd. Alle 58- tot 68-jarigen ontvangen een per soonlijke brief met een inschrijf formulier voor deelname aan de fitheidtest. Het project Beweeg Bewust wordt in opdracht van de Sport-3-gemeenten (gemeen ten Meerlo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum) uitgevoerd door de GGD Noord- en Midden- Limburg en Stichting Senioren- sport Synthese. Alle deelnemers die niet (meer) sportief actief zijn, vullen een vragenlijst in over hun gezondheid en ondergaan een fitheidtest. De fitheidtest meet een zestal onderdelen zoals knijp- kracht, lenigheid, reactiesnelheid en uithoudingsvermogen. Er wor den geen onnodige risico's geno men en medische hulp is aanwe zig. Op basis van de resultaten ontvangt iedereen een persoon deskundigen' op het gebied van dorpsraden hebben de inwoners informatie gegeven over de toege voegde waarde en er is teruggeke ken naar de tijd dat Wanssum nog een eigen dorpsraad had. De grote fout die toen is gemaakt, is dat de dorpsraad een actiegroep werd van de Venrayseweg.Als dorpsraad moet je niet de illusie hebben dat je snel dingen voor elkaar krijgt die de gemeente ook niet voor elkaar krijgt bij de provincie. Wel moet je hierin samen optrekken om elkaar te versterken en trach ten grote doelen te realiseren. Wat duidelijk naar voren kwam, is dat we kleine stappen moeten maken en lage drempels moeten nemen. Dus kleine dingen realiseren die een toegevoegde waarde heb ben voor de gemeenschap en die motiveren om met het dorpswerk verder te gaan." Het begin van een nieuwe dorpsraad is dichtbij. "In de komende bijeenkomst gaan we bekijken wie er eventueel zitting kan en wil nemen in de dorpsraad en hoe de verenigingen de dorps raad kunnen gaan ondersteunen. Plannen zijn er in ieder geval genoeg." maar ook kartonnen en papieren lampen. De gemaakte voorwerpen worden verkocht in een eigen winkel. Frans Geertshuis is afkom stig uit De Rips. Hij werkte als jon gerenwerker en heeft een eigen drukkerij gerund. Momenteel is hij werkzaam bij de antroposofi sche instelling Bronlaak.Annemie Hermsen komt uit Ottersum en werkte als leerkracht in het basis onderwijs en als zorgmedewerker bij Vizier. lijk beweegadvies. Deelnemers kunnen zich vervolgens opgeven voor een introductieprogramma van vijftien bijeenkomsten.Tijdens deze bijeenkomsten maken ze kennis met een gevarieerd aanbod van activiteiten zoals zwemmen, fitness, aerobic, sportief wande len, diverse bal- of zaalsporten. Er is altijd professionele begeleiding aanwezig. De nadruk ligt niet op presteren, maar vooral op gezellig heid en plezier. Na deze twaalf les sen kunnen deelnemers zelf of via een vervolgprogramma sportief actief blijven. Na de introductie kunnen deelnemers zelf of via een vervolgprogramma sportief actief blijven. Inschrijven? Alle 58- tot 68-jari gen ontvangen een persoonlijke brief met een inschrijfformulier voor deelname aan de fitheidtest. Senioren Sport Synthese, telefoon: 517317. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: F.J.P vanArensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Naam: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) - ■■■LX Extra treinen brachten de dui zenden bedevaartgangers naar het NS-station Meerlo-Tienray. Het pel grimsoord telde begin 1900 twee honderd inwoners en had 62 bed den en 270 slaapplaatsen op het stro voor de pelgrims. Het station doet geen dienst meer voor de spoorwegen. Het is wel bewoond. Kent u de personen die op de foto staan? U kunt hun namen doorge ven aan de heemkundevereniging, contactpersonen: A. Snellen, tel: 692196, of A.Jacobs, tel: 692526. Groeten uit Tienrau Meerlo-Wanssum handtekening: J Bankreknr. Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen.

Peel en Maas | 2007 | | pagina 11