&e éce» os z,eU jg Ingezonden Cursussen bij Van Gemert Gratis quad voor Mario Theeuwen Cursus sacred dance ZORG GROEP BEZORGEN? Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 4 januari 2007 - Pagina 5 Ook dit jaar heeft de redactie van Peel en Maas een exclu sief interview met de nieuwe prins van De Piëlhaas. Wie dit jaar het haasje is, onthullen we nog niet. Wél wordt al een klein tipje van de sluier opge licht. We hebben het interview in ABN gehouden om een zo breed mogelijk publiek kennis te laten maken met de nieuwe prins, maar het is hem verge ven dat er af en toe wat dia lectwoorden tussen zijn ant woorden zitten. De volledige vertaling was sowieso al een hele klus. Ben je een man? Ja- Wanneer stond de prinsen keu zecommissie op de stoep? Dat was op de kop af 111 daag voor 13 januari. Had je meteen in de gaten wat ze kwamen doen? Het was mij meteen wel duide lijk dat ze geen kinderpostzegels kwame verkoeëpe. Wat ging er door je heen toen ze je vroegen? Het eerste wat ik dacht was: "Ik heb gén bier in huis!" Moest je nog even diep adem halen? Nieë, als ze jou zoiets vragen slaat het hart op hol en vergeet je aojum te halen. Waarom heb je 'ja' gezegd? In mijn ogen is er geen grotere eer voor een Venrayse jongen dan gevraagd te worden voor als prins van de Piëlhaas. Daar bestaot ook maar een antwoord op. Wat vond je partner er van? Naodat ik haar weer op een stoel had gezet en ze bijgekomen was, ging het wel wèr 'n bietje. Was het nog laat geworden die avond? 't Was vroeg (we hebben die nacht geen oog dichtgedaan) Weten je kinderen het al? D'r vanuut gaonde dat we kinderen hebben, nee die weten van niks. Weet je werkgever het al? Die weet heel veel, dit dus ok. Kun je het een beetje combine ren met je werk? Op het werk is het 't ganse jaor feest, dit kan er nog wel bij. Waarom heb je deze adjudan ten gekozen? Die twee zijn negen van de tien keer zwaor onder ienvloed. De kans dat die ja zouden zeggen was dus vrij groot. Hebben ze 'n beetje karakter? Rotsen in de branding, alle twieë! Vrienden die je dag en nacht kunt bellen. Of ze komen is altijd afwachten, mar belle kunde ze. En geld? 5801... Hoe is je Venrays dialect? Praat mij er niet van! Hoe lang vier je zelf al carna val? De vastelaovend zit ow ien 't bloed, als Hazekeutel ben ik gebo ren. Daar ben ik dan ook bieëstig gröts op. Elk jaar het zelfde pakje? Ik heb een tijdje met dezelfde stof jas geloeëpe, daornao kwaam er wat meer variatie. Hoe zag je er vorig jaar uit? Een Jaor jonger. Is het moeilijk om er over te zwijgen? Maej loop ik door de Groeëtestra- ot en kan ik 't wel van de daken schreeuwen! Heb je op een stil landweggetje al eens een speech geoefend? Niet op 'n landweg, ik heb wel al op 't bordes van 't Aid Raodhuus gestaon. Toen had ik een baard en enne mijter op, dus niemand die mij herkende. Zijn jullie al eens bijna betrapt? Nog nie, maar mérgenaovend um vief vur half aacht verzamelen wij bij 't Upke. Ik heb 't idee dat wij daar dan motte uutkiëke... Wat vond je de leukste smoes? Dat ik tegen mien kameraoj moest zeggen dat ik niet kon omdat ik naar de cursus bloemschikke mos. Hoe houd je je buik in condi tie? Van de tent naar 't café, en zo weer terug naor de fwajee. Wie valt er tijdens de prinsen- proklematie van de stoel? Reej 11 stoel 11. Is een prinses, in plaats van een prins in Rooj, realistisch? Persoeënlek zie ik 'n prinses het liefste in Kaatsheuvel. Waar zie je 't meeste tegen op? D'n Hoeëge Beek. Waar haal je de energie van daan? Al jaren beej Essent. Heb je al een motto? En wil je er iets over kwijt? Natuurlijk: .Drie daag kan ut nie te maf, of zoiets.De rest houden wij nog efkes geheim. Hoe wil je de jongeren van Rooj bereiken? Te vuüt, en anders met de flets, geen probleem. Hoe ongezond is het pré-prin selijk leven? Ze zegge wel is dat een glas bier geliek staot an een boterham. Dat valt dus allemaol wel mit. Heb je er vroeger wel eens van gedroomd? Wie niet! Wat wil je nog kwijt? Piëlhaze en Piëhazinne van Rooj; wilde gillie gér wieëte wie ik zie, vergaet dan d'n 13e jannewari nie! Exclusive Drive en De Boogaard verzorgen avondje uit Ze wist niet wat haar over kwam. Marjan van den Akker werd op haar werk bij Stork Prints overvallen op een wijze die alleen in televisieprogram ma's voorkomt: een heuse limousine van 8.60 meter stond haar op te wachten. Hij was onlangs te zien op de bedrijvenbeurs in Cuijk: de prach tige witte limousine van Exclusive Drive. "Wij vonden dit een mooie gelegenheid om aandacht te besteden aan alle mogelijkheden die onze limousine biedt", vertelt Paul van den Beuken, die samen met zijn vrouw Monique Smits het bedrijf runt. Tijdens de beurs kon den de bezoekers de lengte van deze exclusieve wagen raden, die ervoor zorgt dat iedere gelegen heid, van huwelijk tot jubileum en van diner tot gala, een onuitwisba- Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray re herinnering achterlaat. Volgens Marjan was dit 8.60 m. "Mijn zwa ger is architect en liep daar tegel tjes te tellen", vertelt ze, "ik heb het dus aan hem te danken dat ik de prijs gewonnen heb." Marjan wint hiermee een heer lijk avondje uit. Voor twee per sonen krijgt ze een volledig ver zorgd diner, inclusief drank, bij Eethoeve De Boogaard in Geijste- ren. "Ik vond het een hele leuke actie", aldus Ilona Grothausen, eigenaresse van dit gerenommeer de restaurant, waar alle groenten en planten zelf gekweekt worden. De klap op de vuurpijl is echter dat ze gebracht en gehaald wordt door Exclusive Drive. Marjan is er nog beduusd van dat ze gewonnen heeft. "Ik wil al heel lang in zo'n limousine", vertelt ze enthousiast, "echt, ik zit nu al te genieten." Exclusive Drive Limousine Ser- Winnares Marjan van den Akker krijgt de prijs overhan digd van Paul van den Beuken (midden) en Ilona Grothausen (rechts). Foto. Dorry Smeets vice in Vierlingsbeek, telefoon 0478-630915. Website: www. exclusive-drive.com. Eethoeve De Boogaard, Geijsteren. Telefoon: 0478-539070. Website: www.eet- hoevedeboogaard.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Gemeenteblunders Na vele blunders van de gemeente waar veel kapitaal bij verloren ging spant dit wel de kroon. Ik zou wel eens een bere kening willen zien hoeveel we de boot ingaan bij de bouw van de parkeergarage en de woontoren van elf verdiepingen. Het CDA bakt ze wel bruin, een apparte mentengebouw van drie verdie pingen aan de Julianasingel wordt afgekeurd omdat het niet past in het dorpse karakter maar een woontoren van 11 verdiepingen past dus wel in het dorpse karak ter. We hebben 'n jaar of twaalf, veertien geleden een zwembad gebouwd. Er moest zonodig een golfslagbad komen voor de men sen die af en toe een baantje wil len zwemmen. Ik zwom al jaren in Horst en was erg blij met het bad dan kon ik hier in Venray gaan zwemmen. Maar je kon alleen maar 't halve bad over zwemmen want op de helft van 't bad kon de vloer omhoog of omlaag. Toen ik vroeg of ze de vloer omlaag wil den doen werd mij gezegd, dat dit met een computerprogramma moest. En dat kon niet a la minuut. Vervolgens werd mij gezegd, als ik wilde zwemmen dan moest ik maar naar de Berkel in Horst gaan. Dus daar zwem ik inmiddels weer en met mij nog vele Venraynaren. Het bad heeft de gemeente vele miljoenen gekost en is inmiddels voor 1 Euro weggegeven inclu sief de grond. Dan heb ik het nog niet eens over de miljoenen die we moeten betalen voor de Flo- riade. Ook al een stokpaardje van het CDA, die zien in gedachte al de vele miljoenen winst. Gaat de heer Heidens de komende verlie zen van het bouwproject in het centrum zelf bekostigen? Hoogachtend, M.J. van Hengstum, Jerusalem 56,Venray Vitaliteit en gezondheid vormen de basis voor balans en evenwicht tussen lichaam en geest. Beweging, visualisatie, ademhalingsoefenin gen, ontspanning en meditatie zijn weldadige ingangen tot vitaliteit en gezondheid. Hoe belangrijk is het eigenlijk om lekker in het vel te zitten? Wat heeft vitaliteit en gezondheid te maken met nieuwe mogelijkheden en kansen in het dagelijkse leven? Wat zijn voor jouw persoonlijke energieopleve- rende en balancerende oefenin gen? Om het juiste antwoord op deze vragen te krijgen bestaan er diverse mogelijkheden. Een aantal voorbeelden hiervan zijn pilates, stressreliëf, mandalatekenen, spi rituele psychotherapie en een groep voor individuele spirituele begeleiding. Pilates is een doeltref fende manier om het lichaam in vorm te brengen. Een systeem van rek- en strekoefeningen die sterke spieren, een betere houding, sou plesse en balans tot resultaat heb ben. Het verenigt lichaam en geest en zorgt voor een meer gestroom lijnd uiterlijk. Stress reliëf is een praktische cursus waarbij gebruik wordt gemaakt van een unieke combinatie van ontspanningstrai ning met klanktherapie. Mandala tekenen. In het Sanskriet betekent het woord cirkel mandala. De cir kel is het symbool van heelheid en eenheid. Het op een intuïtieve manier invullen van de cirkel kan nieuwe inzichten geven in het kij ken naar vormen en kleuren én aan het ontdekken van de moge lijkheden die ervan uitgaan. Spiri tuele psychotherapie is een toe gepaste levensfilosofie die werkt met het weer op één lijn brengen van de structuren en de bewust- zijnaanslagen, het wekken van de intuïtie en het pad van bereidwil ligheid door zelfheling en zelfver antwoordelijkheid. De groep voor individuele spi rituele begeleiding is een bege leiding op de persoonlijke reis in de innerlijke werelden en op de ontdekkingsreis naar universele samenhangen. In deze cursus gaat het om spirituele waarden; om herkenning van energetische ver bindingen en verdieping van de eigen vaardigheden. Voor meer informatie: www.annamariavange- mert.nl. of via tel. (0478)583272. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o rd - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! Mario Theeuwen uit Wanssum is winnaar geworden van een prijsvraag van Probin Verhaeg in Bij de aankoop van een Bosch boorhamer, gratis meegeleverd bij de aanschaf van een SDS-boren- pakket, was hij de gelukkige win naar van de aan deze actie verbon den loterij. Theeuwen kreeg na loting onder de deelnemers een quad cadeau. Bij sacred dance gaat het vooral om de beleving van je-zelf en van het samen zijn in de dans met anderen. Eenheid, heelheid en ver bondenheid ervaren. Sacred dance kent energieke uitbundige, maar ook meditatieve dansen, waarbij de aandacht naar binnen gericht wordt De dansen zijn harmonise rend en helend. Danservaring is niet nodig. Vanaf 10 januari elke dinsdagavond van 19-30 uur tot 21.00 met aansluitend zo je wilt een half uur meditatie in 't Moluks kerkje aan het Kiriwennopad 1 te Venray (15 lessen). Of vanaf 17 januari elke woensdagmiddag in de mooie St. Gregorkapel te Steyl van 14.30 tot 16.00 uur, 10 lessen. Wilt u kennismaken met deze heerlijke vorm van dansen, die geschikt is voor jong en oud, man of vrouw, dat kan altijd. Meer informatie. Bel gerust: 077-32 601 32 rond 17.30 uur of mail, e-adres: cgvdbeele@hotmail.com Zorgcentrum Het Schut tersveld van Zorggroep Noord-Limburg heeft voor haar cliënten een zogenaamd internetcafé. De naam doet vermoeden dat het om een horecagelegenheid gaat maar dat is een vergissing. In de computerhoek, zoals de gebruikers hem liever noe men, wordt stevig geoefend. De cursisten surfen, mailen en chatten (kletsen). De jong ste is 71 jaar, de oudste 93. Bij de tijd blijven is voor ieder een van belang en in het Schut tersveld doen cliënten dat door deel te nemen aan activiteiten zoals samen eten, koffiedrinken, volksdansen, kienen en knutse len. Al geruime tijd verdiepen zij zich nu ook in de mogelijkheden van de computer. Het internet café is een gezellige hoek in het restaurant van Het Schuttersveld. Er staan twee computers die geschonken zijn door serviceclub de Ronde Tafel. Er kan door cliën ten vrijelijk gebruik van worden gemaakt. Vrijwilliger Sjef Wijnen geeft copmuterles op de maandag- en donderdagochtend en deze les- uurtjes vliegen om. Een korte kof fiepauze is de enige onderbreking die de lesgroep zichzelf gunt. En inderdaad, de koffie wordt, zo heeft Sjef ze geleerd, niet boven het toetsenbord gedronken maar even gezellig aan tafel. Een geschikt moment om kennis te maken met de leerlingen. We zitten toch niet in de kroeg? Mien Rongen (77) vertelt: "Tja, de naam internetcafé is wat raar. We zitten toch niet in de kroeg? Computerhoek vind ik een mooi er woord. Ik mail met vrienden en familie. Ik vind het dan leuk om ze bijlagen te sturen met mooie plaatjes en liedjes. Sjef leert me nu hoe ik op internet kom en wat ik er allemaal mee kan doen. Het is soms wel moeilijk, maar ja, het is wel leuk en gezellig! Verder vind ik het leuk om spel letjes zoals kaarten en tangram te doen. Ook die oefenspelletjes om te leren met de muis om te gaan vind ik enig. Daar doen we op de les soms wedstrijdjes mee wie dan het snelste is. Dat is wel eens lachen hoor!" Je kunt niet meer om inter net heen Annie Piket (79) wil leren omgaan met de computer van haar onlangs overleden man. Zelf werkte ze voorheen nooit met het apparaat. "Mijn man mailde altijd met familie in Nieuw Zee land. Ik kon daar niks van. Sjef heeft het me nu geleerd. Ik mail nu regelmatig met de broer van mijn man. Hij woont in Nieuw Zeeland in een verpleeghuis en is gedeeltelijk verlamd. Bellen met hem is moeilijk omdat ook zijn spraak is aangetast. Een webcam heb ik nog niet en internetban- kieren vind ik nog een beetje eng. Ik wil het wel gaan leren, maar dan moet ik toch eerst wat beter thuis zijn op de pc." Annie heeft na twee lessen haar zus Cobien Jans-Beken (71) ook meegenomen naar de les. De zussen zijn leergierig: "We willen het graag leren. Wij oude ren kunnen bijna niet meer om het gebruik van internet heen. Je wordt zo vaak verwezen naar Noord-Limburg klantenservice 077 320 95 95 I website www.zgnl.nl een internetsite voor informatie. Het frustreert dan als je dat niet kunt. Mensen staan er niet bij stil dat ouderen vaak niet beschikken over een computer." Ik kan de computer niet missen Nellie Schuurmans (93) is één van de ouderen die daarmee geen problemen heeft: "Ik ben weduwe en toen ik 88 werd kreeg ik van mijn 7 kinderen een computer met webcam.We mailen dagelijks. Elke ochtend lees en beantwoord ik hun mailtjes. Ze vragen me hoe ik heb geslapen en wat ik ga doen. Gewoon ditjes en datjes.'s Avonds ga ik met ze chatten via msn.Via de webcam zien we elkaar dan. Ik chat ook elke avond met een goede vriend van me." Ze grapt: "ja, ik ben niet zo stom als dat ik eruit zie! Ik ben lid geworden van een computerclub voor senioren. Soms kom ik wel bij Sjef om dingetjes te vragen, maar niet zo vaak. Ik bankier via internet en ik verstuur mooie e-cards (digitale kaarten) met daarin gedichtjes die ik van inter net pluk. Er zijn zulke mooie en interessante websites! Overigens pluis ik elke ochtend de kranten uit via internet. Ik zou niet weten wat ik zonder pc zou moeten doen. Echt geweldig voor ons ouderen." 'Op bezuuk beej' d'n prins van de Piëlhaas W ct> Ml A J* Marjan van den Akker winnares prijsvraag Verspreidingsburo Advertorial Computerles in het Schuttersveld

Peel en Maas | 2007 | | pagina 5