OPRUIMING W 11 ff. w DE BAROMETER GIGANTISCHE OPRUIMING E51 VENRAY saü DeMKB (3D a.s.ZONDAGI mode centrum fPiü<iïi(ii# YlUfiicclll®! de graaf Li J jRongen dé specialist voor tegels, sanitair en tegelwerkenJ automatiseerder Snert Koopjes Zondag Horst Bandoetere rj P"— 1 BEDRIJFS RUIMTE eetcafedegraaf. Ijskoude nieuwjaarsduik Basisscholen tafeltennissen Winterfestival nadert einde En verder: tfjCE 7^ '°^SaAT5^ m .m RÜHL HAEGENS MOLENAAR/#"" *1 Ook voor uw skibril op sterkte Gemeentelijke mededelingen 7 Kunst Cultuur 8 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13 Sport 14 Kerkelijke diensten 18 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 CD In de afgelopen drie jaar zijn de grondprijzen in de gemeen te Venray nauwelijks - jaar lijks ongeveer twee procent - gestegen. Het college heeft besloten in 2007 forse prijs verhogingen door te voeren. De prijs van een vierkante meter bouwgrond in de vrije sector stijgt met negen pro cent van 202 naar 220 euro (exclusief btw). Voor sociale woningbouw stijgt de grond prijs liefst 36 procent, van 81 naar 110 euro. In tegenstelling tot voorgaande jaren is de commissie Middelen ditmaal niet om advies gevraagd. Gelijktijdig met de vaststelling van de tarieven en leges, kregen de commissieleden aan het einde van het jaar ook altijd de grondprij- zenkaart voorgelegd. Richard de la Roy (Lokaal Aktief) stelde hier over wel een vraag in de laatste commissievergadering.Wethouder Heidens (CDA) reageerde toen dat het vaststellen van grondprijzen een bevoegdheid van het col lege is. De gemeente heeft enkele vreemde sprongen gemaakt met de grondprijzen. In 2000 kostte een vierkante meter bouwgrond nog 96 euro. Toen kwam er de grote inhaalslag. Van 154 euro in 2001 via 170 euro in 2002 naar 190 euro in 2003- Dit waren stij gingen van respectievelijk 60, 10 en 18 procent. Onder het mom van marktconforme prijzen maak te het college daarna een pas op de plaats. Vanaf 2004 bedroeg de verhoging jaarlijks slechts 4 euro. Nu wordt er opnieuw een grote sprong vooruit gemaakt. "Gelet op de marktontwikke ling, onder meer blijkend uit de vraag naar kavels, kunnen de prij zen voor 2007 verhoogd worden met 9 procent ten opzichte van 2006", zo luidt de uitleg. "De prijs van 220 euro is alleszins redelijk gelet op de vraag naar kavels, de marktomstandigheden en kijkend naar vergelijkbare gemeenten." De grondprijs voor sociale huur woningen is altijd laag gehouden en jaarlijks slechts verhoogd met het inflatiepercentage. Het college breekt nu met deze gewoonte. De meterprijs gaat in een klap omhoog van 81 naar 110 euro. Dit is een verhoging van 36 procent. Het college zegt dat in Venray de grondprijs voor sociale huur te laag is in vergelijking met andere gemeenten. Ook de bedrijventer reinen ontkomen niet aan de forse prijsstijgingen. "De marktomstan digheden zijn dusdanig gunstig dat ook hier een extra verhoging mogelijk is", aldus het college. "Gelet op de beperkte voorraad kavels in Keizersveld en de Hulst 2 is sprake van een schaars goed." Op beide locaties stijgen de grondprijzen met 19 procent van 84 naar 100 euro. Deze stijging is hoger dan in de laatste vijf jaar bij elkaar. In 2002 was de prijs nog 71 euro waarna telkens geringe stij gingen volgden. Voor het nieuwe bedrijventer rein De Blakt zijn nog geen grond prijzen vastgesteld. Dit gebeurt pas zodra de ontwikkeling er meer gestalte krijgt. De prijs van groenstroken is gekoppeld aan de vrije sectorprijs (50 procent) en stijgt daarmee van 101 naar 110 euro. Vier jaar geleden kostte een vierkante meter reststrook nog 48 euro. De hoogste grondprijzen lig gen in het centrum. Hier blijven de stijgingen binnen de perken. Een A-locatie in het kernwinkelge bied gaat van 895 naar 900 euro per vierkante meter. In de prijzen Vanavond is het weer zover. Dan worden acht ondernemin gen/instellingen uit Venray en omgeving in het zonnetje gezet. Alle acht genomineerden zijn voorgedragen door de onderne mersverenigingen waar ze bij aangesloten zijn. Voor de jury weer een gigantische klus om deze appels met peren te verge lijken. Want dat is het toch, hoe kun je een familiebedrijf als Sikes vergelijken met een organisatie als de GGZ? Hoe vergelijk je een kroegbaas met een varkenshou der? Een uitzendorganisatie met een zwembadenverkoper en een broodjesman met een graszoden- producent? Toch lukt het de jury iedere keer weer. Op zich niet zo moei lijk, want er zal toch een winnaar moeten komen. Maar toch, zelden is er kritiek op de winnaar van de Loek Nelissenprijs. Interessanter daarentegen is de Rabobank Publieksprijs. De ondernemers presenteren zich aan het publiek en het moet gezegd worden: degene met het leukste kunstje is vaak de win naar. Hoe weet je het publiek te overtuigen dat ze op jou moeten stemmen? Creativiteit is daarbij in de loop der jaren steeds belang rijker geworden. Maar ondernemerschap is toch creatief bezig zijn? Alle onderne mers lijken daarom ook een beet je op Hannes. Elke week weer creatief bezig zijn om wekelijks een aardig stukje op te voeren. Hannes zou vanavond zo mee kunnen doen. Maar ja, Hannes is geen ondernemer en zal dus nooit genomineerd worden voor deVenrayse Ondernemersprijzen. En eenVenrayse columnistenprijs zal er wel nooit komen, want daar ben je na twee jaar ook klaar mee. Maar Hannes zit daarop niet te wachten en kan daarom van avond relaxed een plaatsje in de zaal innemen. Hoe anders is het met die acht genomineerden die ongetwijfeld op dit moment flink in de stress zitten. Maar dat is gezonde spanning en ik wens hen voor vanavond alle succes toe. Moge de beste winnen, alhoewel, ze zeggen ook dat deelnemen belangrijker is dan winnen. Hannes CAR-CITY VENRAY ii TE HUUR >2 Verkooppunten vuurwerk melden 'ongekende verkoop' Venray is bijna traditiege trouw rustig en zonder spraak makende incidenten het nieu we jaar ingegaan. Naast de gebruikelijke vuurwerkover- last en de bekeuringen voor het vroegtijdig afsteken van vuurwerk, hebben zich geen opvallende gebeurtenissen in Venray voorgedaan. Het was qua incidenten wel drukker dan in een 'normaal weekeinde', geeft Frans Coumans, gebiedsmentor Venray-centrum van de politie Limburg Noord, aan. "Er was een groot aantal bezoekers aan het feesten in het centrum van Venray en bij Zenith. De incidenten betroffen voorna melijk meldingen van overlast met vuurwerk. Tevens hebben we enkele personen aangehouden in verband met mishandeling en ver storing van de openbare orde.Als politie Venray kijken wij terug op een prettig verlopen oudejaars avond." Uitgaanscentrum Zenith organi seerde weer een groot nieuwjaars feest, waar veel bezoekers uit Ven ray, maar ook vanuit de verre regio op afkwamen. Marga van Dijck, woordvoerster van Zenith, is heel tevreden over het verloop van de avond. "Het was een zeer drukke, gezellige avond die zonder bijzon derheden is verlopen. Er hing een goede sfeer en veel mensen waren al voor middernacht aanwezig. Voor twaalf uur vloeide de gratis champagne rijkelijk en werd er in de grote zaal afgeteld naar het nieuwe jaar. Ook was er vuur werk, maar daar hebben relatief weinig mensen naar gekeken. Om de toeloop in goede banen te lei den, hebben we hekken geplaatst waardoor de wachttijd om binnen te komen minimaal was. Kortom: een goed begin van het nieuwe jaar." De verkooppunten van vuur werk melden over het algemeen een 'ongekende verkoop'. Zo ook Erik van de Ligt, van Van de Ligt Allicht:"De verkoop van vuurwerk was voor ons dit jaar gigantisch! Nog nooit hebben we zoveel vuur werk verkocht. Deels denk ik door de wetverandering, waardoor nu zwaarder vuurwerk verkocht mocht worden. Het grote vuur werk hoefde niet meer illegaal in België verkocht te worden. Maar deels ook doordat wij snel vuur werk kunnen leveren. We hebben een grote klantenkring tevreden kunnen stellen met veel vuurwerk. Net als ieder jaar hadden we ook nu klanten die extreem veel vuur werk kochten. Officieel mag je 10 kilo per persoon vervoeren, dus schoten wij hier en daar te hulp. Wat mij opviel, is dat er dit jaar mooier vuurwerk werd afgescho ten dan de voorbije jaren. Ik kon duidelijk merken dat er zwaardere potten vuurwerk verkocht moch ten worden, die de lucht mooi ver sierden. Sinds vorig jaar verkopen wij ook carbid. Dat zijn losse ste nen die je wegschiet. Een enorme knal voor weinig geld. Carbid was dit jaar erg in trek." ZWAARDERE VUURWERK Ook Hendrik Maas, bedrijfslei der van Boerenbond Saweco in Swolgen, zag veel vuurwerk over de toonbank gaan. "We hebben erg goed verkocht en belangrij ker nog: we hebben ook zeer veel tevreden reacties ontvangen. Van ons personeel, maar ook van onze klanten. Iedereen was lovend over het zwaardere vuurwerk en ons assortiment. We hebben veel aandacht besteed aan de voorver koop door middel van de internet site en de bestelformulieren. De pakketten stonden voor de klan ten klaar, dus ze hoefden niet lang te wachten bij het afhalen van hun vuurwerk. We hebben alles goed kunnen leveren en vooraf de behoefte goed ingeschat." Ine van Dijck, Intratuin Venray, omschrijft de verkoop van vuur werk als 'redelijk'. "Ook wij heb ben gewerkt met voorverkoop, een webwinkel en losse verkoop. Wat ik duidelijk merkte, was dat er dit jaar steeds meer vuurwerk verkooppunten zijn gekomen. Het siervuurwerk was het meest in trek, met name de zwaardere pot- De verkoop van vuurwerk was dit jaar gigantisch, ook in Venray. ten die dit jaar voor het eerst ver kocht mochten worden. We zijn nu voor het tweede jaar verkoop punt van vuurwerk geweest en we werken er hard aan dat ieder een weet dat je rond de jaarwis seling bij Intratuin ook vuurwerk kunt kopen." TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel. (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Theater op bezoek in asteria venray NIEUWE RUBRIEK J eens oneens De redactie van nieuwsblad Peel en Maas start het jaar 2007 met een nieuwe rubriek. In 'De Baro meter' kunnen lezers reageren op een wekelijkse stelling. Doe ook mee en geef in maximaal vijftig woorden uw mening. De stelling van deze eerste week luidt: 'Vuur werk zou op oudejaarsavond en -nacht alleen van 18.00 uur tot 01.00 uur afgestoken mogen wor den. Ik word gek van dat geknal de hele dag'. Mee eens of oneens? Mail uw reactie naar redactie@vanden- munckliof.nl. De redactie maakt een selectie uit de ingezonden reacties. NIEUWE RUBRIEK TAPIJTCEIUTRUM Julianasingel 7 ij 12.00 tot 17.00 uur alle artikelen zijn afgeprijsd voor ongekend lage prijzen! Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl E E T C A F E WWW. :Yo 00 0> Nb o O- IIP Honderdachtentwintigste jaargang - week 01 - donderdag 4 januari 2007 MAAS berden Forse stijging grondprijzen Venray 1 CAR-CltY VE N RAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Julianasingel 12b Info en bezichtiging: Tel. 06-54967327 Rustig het nieuwe jaar in I Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Noorderhof 8, Postbus 68, 5800 AB Venray telefoon (0478) 58 43 33, fax (0478) 58 46 24 e-mail: info@rhmweb.nl; internet: www.rhmweb.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl CAMPS OPTIEK EDWIN S. BIANCA Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen

Peel en Maas | 2007 | | pagina 1